s* - vraagt kennismaking met een dame, Telegrammen ran heden. VERZEKERT ÜW RUITEN ONDERLING. 4J zijn eigen voorstel. We zijn hier niet in de kinderkamer zegt de voorzitter, maar in de Alkmaarsche Raad. De heer den Boesterd meent, dat waar de Raad in kinderachtigheid voortgaat hij wel kan volgen. Hij meende dat de raad een loopje met zijn voorstel nam. De voorzitter gelooft dat dat onjuist De heer Verkerk verklaart ook in vol komen ernst het voorstel te hebben gesteund. ARBEIDSBEURS. In verband met de amendementen van den heer Verkerk werd het voorstel in zake de stichting van een arbeidsbeurs aangehouden HERZIENING JAARWEDDEN DER ONDERWIJZERS. Gevolg gevende aan de ten vorigen jare bij gelegenheid der behandeling van de gemeen- tebcgrooting voor 1916, gedane belofte, doen B. eu W. den Raad toekomen eene herziene regeling der onderwijzersjaarwedden. Vol gens deze worden de jaarwedden der hoofden van alle openbare lagere scholen met jOO verhoogd en worden de vier periomeke vet hoogingen van 100 gebracht op 125 De aanvangsjaarwedden van de onderwijzers van bijstand, thans 700 bedragende, worden op 750 gebracht, terwijl de zes periodieke ver hoogingen elk van 75 op ƒ100 zijn ge steld. Geschrapt is in de bestaande verorde ning de bepaling, dat aan onderwijzers, met verplichte hoofdakte, die als zoodanig door den Raad zijn benoemd of aangewezen, bo vendien een verhooging hunner jaarwedden met 100 wordt toegekend. Dit geschiedde op verzoek van de onderwijzers zeiven, die deze bepaling verouderd noemden, welke opvatting door 't college wordt gedeeld. Daar tegenover wordt voorgesteld om den1 onderwijzer, die met de waarneming der betrekking van hoofd der school gedurende meer dan eene maand onafgebroken is belast geweest, aanspraak op eene belooning berekend naar 400 in het jaar, in plaats van 200 in het jaar, te ge ven. Eveneens wordt voorgesteld de onderwij zeressen, uitsluitend met het geven van onder wijs in de handwerken belast, zes periodieke verhoogingen van 10 procent harer jaarwed den toe te kennen. Ten slotte achten B. en W. eene bepaling noodig krachtens welke de „onderwijzeres met verplichte hoofdakte" aan wie vóór deze regeling 100 is toegekend, in het genot dier toelage blijven. Wordt deze regeling door den raad aan vaardt, dan zullen de kosten voor het „lager onderwijs" op de begrooting van 1917 met 11470 moeten worden verhoogd. Aan de verordening ontleenen we nog de volgende bepalingen. De jaarwedden van de hoofden der open bare lagere scholen bedragen: voorf het hoofd der zes gemeentescholen 1500, het hoofd der Burgerschool 1800 en der Meisjesschool 1900. Deze jaarwedden worden, tenzij daartegen overwegende bezwaren bestaan, na 3, 6, 9 en 12 jarigen dienst als hoofd, met 125, door Burgemeester en Wethouders verhoogd, den Arrondisements-schoolopziener en de Com missie van toezicht op het lager onderwijs ge hoord. De hoofden der vierde en zesde gemeente school ontvangen bovendien voor net geven van onderwijs in de Fransche taal, aan de leerlingen hunner scholen, died en cursus in die taal volgen, 75 per wekelijksche lesuur. De hoofden genieten vrije woning. Ingeval hun geen vrije woning kan ver schaft worden ontvangen zij eene vergoeding voor huishuur ten bedrage van 400 's jaars. De heer C l o e c k zegt dat dit voorstel een gevolg is van de debatten, gehouden bij de laatsic begrooting en wel van de debatten gehouden naar aanleiding van het vooretel van spreker en den heer Stoel. Nu B. en W. op zoo ruime wijze gevolg gegeven hebben aan de toen uitgesproken weaschen, kan spreker niet nalten, oolc na mens den heer Stoel B. en W. hulde te bren gen voor dit voorstel. Bij de artikelsgewijze behandeling zegt de heer Meienbrink, dat naar zijn meening, de hoofden van scholen in dit voorstel wel wat ruim zijn bedacht. Hij meent, dat ook hier wel met een verhooging van 200 had den kunnen volstaan. De lieer Leesberg wijst op Hilver sum, al kan men zich daar niet mee vergelij ken, is al gezegd. Doch de Hoofden van scholen komen hiertot 2400, in Hilversum is dat meent hij, lager. Gaat dan ook dit niet boven de draagkracht der gemeente. Voorts zegt hij dat olj geen andere ambtena ren verhoogingen worden toegekend van 125; waarom hier? De heer U d o acht de voorgestelde sala rissen voor de hoofden volstrekt niet te hoog. De voorzitter betoogt dat een aan vangssalaris van 1900 voor een hoofd der school niet te hoog is. Het bedrag dat het de gemeente kost 1b niet onbelangrijk, doch men moet daar nu maar eens overheen stap pen. Het motief voor de verhoogingen van J 12b is, dat die der onderwijzer op 100 is gebracht en die der hoofden op 125. Ook hebben de hoofden een verhóoging minder. Het voorstal wordt daarop zonder hoof delijke stemming aangenomen en de vergade ring gesloten. Ongecorrigeerd. BINNENLAND. Gemengd nieuws. DE VISSCHERIJKWESTIE MET ENGELAND GEREGELD. De Nieuwe Ct. geeft de volgende verbete ring en aanvulling van een desbetreffend be richt: Niet juist kan worden geacht de opvatting dat Duitschland niet eens de 20 pet. der vangst krijgt, daar het daar zelf wel voor zor gen zal. Evenmin 1s juist, dat de Engelsche regeering den Nederlandschen eigenaars vol ledige schadeloosstelling zal geven voor hét stilliggen der schepen, noch dat dit zal wor den berekend naar die gemiddelde opbrengst van een seizoen. Wel zal de schade aanschip, lading of vischtuig bij of na de intemeering te consta- teeren voor het vertrek der schepen uit Enge land, worden vergoed H.iertoe zijn reeds aan de Nederlandsche consulaire ambtenaren in structies verstrekt. Zij vergoedt evenwel geen schade voor tijdverlies gedurende den tijd dat de schepen zijn opgelegd. De 30 schepen, die niet beboeren aan de leden der Reedersvereeniging, zullen eveneens worden vrijgelaten, wanneer ook zij zich ver binden tot hetzelfde als waartoe de leden der Reedersvereeniging zich hebben verbonden. De toeslag van 30 shilling zal door Enge land worden betaald per gepakte ton van 115 K. O. netto en zal maandelijks betaald wor den tegen cognossementen of onder ver la dingsdocument. Als de oorlog vóór 1 Maart 1917 niet ge ëindigd is, zal de voorraad op genomen wor den en daarvoor de toeslag worden betaald. Alle reeeders, die dit contract teekenen, zullen de voor de visscherij benoodigde arti kelen, die gewoonlijk van Engeland en Schot land betrokken worden, kunnen bekomen. Het betrekken daarvan en de distributie geschiedt door tusschenkomst van de Reedersvereeni- ging. Met 1 September treedt het contract in wer king, dat durt tot het einde van den -orlog met Duitschland of tot de opzegging van de zijde der Britsche regeering. De opbrengst van reeds in Engeland ver kochte haring, zout, enz, komt ten bate van de betrokken reederijen doord' eze kan een glaim worden ingediend over de mindere op brengst daarvan in verhouding tot de markt waarde in Nederland; echter is contractueel daarvan niet vastgesteld. De haring die thans nog aanwezig is bij de handelaren, kan tot 1 September vrij nog worden geëxporteerd, wijl eerst op dien datum de voorraad' zal worden opgenomen. De Engelsche regeering behoudt zicht het recht voor van den' toeslag ad 30 shilling te betalen in contanten of Engelsche schatk<st>- b 1 jetten, die een jaar looptijd hebben. De be ta mg van dezen toeslag geschiedt door tas sel enkomst van de Reeedersvereeniging DE MOEILIJKHEDEN DER KLEINE SIGARENINDUSTRIE. De Vereeniging van Belanghebbenden bij het Kleinbedrijf der Sigaren- en Tabaksin dustrie, zendt een circulaire rond, waarin nogmaals wordt gewezen op de noodlottige uitwerking van de volgende bepaling der T abaks-Disitributie-Commissie „Als sigarenfabrikant, die voor een deel van de door de Tabak-Commissie, ter bestrij ding van werkloosheid in de Nederlandsche Sigaren-Industrie, ter beschikking te stellen tabak in aanmerking kan komen, zal worden beschouwd: de persoon, de firma of naamlooze ven nootschap in Nederland gevestigd, die op 1 Maart 1916 minstens 5 sigarenmakers(sters), niet leden van zijn gezin, in dienst had." Reeds zijn in tal van plaatsen vereenigingen opgericht, o.a. Haarlem, Alkmaar. Hoorn, Hoekschewaard, Dordrecht, Delft, Rotterdam, Deventer, Zwolle, Bergen, Amsterdam, Beek (Limb.) en honderden sympathiebetuigingen bereikten de vereeniging in de enkele weken dat zij werkzaam was. Ten einde een landelijk protest te doen hooren, houdt de vereeniging 4 September a.s. in het gebouw „De Nijverheid," Donker straat te Utrecht, des morgens 10 uur, een groote bijeenkomst. AFSCHEID VAN BURGEMEESTER VAN DOORN. Te Schagen had zich een comité gevormd, om den oud-burgemeester, jhr. J. P. W. van Doom, bij zijn vertrek naar Heemstede eene laatste hulde te brengen. Eigenlijk bestond dit eerebewija uit twee afdeelingen: eene vier ring van vereenigingen en personen in de feestelijk aangekleede concertzaal van het Noordhollanasch koffiehuis op gister avond en eene af scheidszang vanmorgen aan het station door ongeveer 300 oude re leerlingen van beide scholen. Wat het eerste deel betreft was de medewerking alge meen. Drie vocale en twee Instrumentale vereenigingen, gaven eene keur van uitge zochte nommers, terwijl de gymnastiek- en schermvereeniging de bijeenkomst met ver lichte groepen sloot. De opkomst was over weldigend en waar het den heer van Doom gold, de toejuichingen spontaan. Schagen ia zeker zelden zoo algemeen van zin, zoo eens van geest geweest, als gisteravond ten lo kale Heijselaar. En voor deze ongedwongen betooging was reden. Jhr. van Doom heeft zich in de zes jaren, dat hij burgemeester van Schagen was, voor deze gemeente zeer verdienstelijk gemaakt. Met han en ziel heeft hij voor haar bloei en welvaart gewerkt. En in vele op zichten was zijn onvermoeide arbeid een suc ces. De jonge burgemeester heeft er wel zijne sporen verdiend. Door den dank dier bevol king geridderd, gaat hij heen. Als mensch en burger genoot nij verder ieders achting en ve ler dankbaarheid. Aan het station zou vanmorgen een blijde kinderschaar zingen, maar de stortregen maakte dit totaal onmogelijk, zoodat het bleef bij een overhandiging der liederen. Wij geven hier bet slotcouplet van het „Af scheidslied". Vaarwel dan, gedankt nog, voor wat Ge ons deedt. Klinkt scheidend ons huldigend woord. Geen Schager, die U en de Uwen vergeet, Uw naam blijft en leeft bij ons voort. Vaarwel dan gezegend zij klink" on ze beê, Ook elders Uw arbeid van vriendschap en vreê. U wacht als den' Uwen daar ginder als loon: - Een toekomst, gelukkig en schoon. STADSNIEUWS. DE STOOMMOLEN. „Alkmaarsche Kennisweer", die opmerking is gisteren en vandaag nog al eens gemaakt, eni gewoonlijk trok men er geen vriendelijk gezicht bij 1 Ja, regen schijnt er nu eenmaal bij de Alkmaarsche kermis steeds ie pas te moeten komen. Tot overmaat van van ramp wilde om 2 uur de stoomcarousel, waarop zoo veel kleinen zich verheugd hadden niet draai en I Maar ze behielpen hun geloof en hun goeden moed en stonden daarbuiten in den regen geduldig te wachten, terwijl men daar binnen hard werkte om de zaak nog in orde te krijgen. Gelukkig ontfermde de heer Ben- ner zich over de kinderen die daar buiten zich rustig nat lieten regenen om toch maar de eersten te zijn die meedraaiden en hij liet ze binnen, op voorwaarde evenwel dat ze niet op den' molen kloiftmen en nergens aanzaten. Daar hield men zich aan, tot gelukkig im half drie het sein tot instappen kon gegeven woe den en eenige oogenblikken later draaide de molen met zijn vroolijken last in de rondte. De heer Benner beloofde ons van avond een oogje dicht te zullen doen en niet op een uur tje te zullen zien. Wie dus van avond na achten nog met biljetten van onze courant bij de stoommolen komt, hóeft niet bevreesd te zijn, niet meer. binnengelaten te worden, ook dan nog, mits het niet al te laat is, wordt er toegang verschaft. Is dus dit incident op gelukige wijze geëin digd, voor onze abonné's van buiten is God Pluvius onverbiddellijk geweest. Het was geen doen om door dit weer de bons te gaan in wisselen'. Toch bedroeg het totale aantal afgehalde kaartjes bij het afdrukken van he blad nog 14200! WEER-RUZIE OF WEER RUZIE. Een gezelschap uit Amsterdam, met een' pleizierboot alhier, had voor tochtjes in de omgeving rijtuigen gehuurd, doch de rit-maar wat spoediger, door het aanhoudend slechte weer gestaakt en zat nu vanmiddag in „Het Vosje" in arrenmoede het opklaren van de lucht af te wachten. De lucht bleef loodkleurig, de regen bleef onverminderd neerstroomen en het gezelschap werd van binnen inmiddels ook wat natter. Eén waagde het als zijn meening te kennen te geven, dat het toch nog wel droog zou wor den. De pessimist van het gezelschap oordeelde bet beslistheid dat hier niet aangedacht kon worden! Een woordenwisseling tussehen bei den was hiervan het gevolg. Zei iep al hoo- ger en hooger. Ten slotte duwde de optimist onder de woorden „jij dwarskop, jij hebt er lol in dat eht blijft regenen nou wij uit zijn, daar ben jij net zoo'n sjagrein voor" de pessimist de vuist onder de neus. De politieverscheen ter voorko ming van een kloppartij op het tooneel en zag zich genoodzaakt beiden op te brengen. Hier tegen ontstond verzet van de anderen. De po litie maakte, ook door de aanhoudende regen slecht gestemd, tenslotte van deg ummistok gebruik. Ondanks de regen werd de oploop al grooter en de weer-ruzie eindigde met een op droog brengen van beide ruziemakers in het arrestantenhok. „ALCMARIA". Men schrijft ons: Het bestuur van de Vereeniging tot Bevor- bering van het Vreemdelingverkeer had het plan opgevat alhier een militair sportfeest te organiseerén en had daarvoor de zoo gewaar deerde medewerking gekregen van den Op perbevelhebber van Land- en Zeemacht, gene raal Snijders, die er o. m. had in toegestemd een batterij veldartillerie naar Alkmaar te doen toekomen, een sectie mitrailleurs met hondenbespanning en Roode-Kruis-honden. Ten einde echter'hierin de noodige samen werking te brengen was de steun der militair re autoriteiten alhier noodig benevens mede werking tot het geven van een aanvullend programma in dien1 vorm van athletische de monstraties en het organiseeren van een spie gelgevecht. Daar dit laatste echter bij de mili taire autoriteiten te dezer stede op blijkbaar onoverkomelijke bezwaren stuitte, kan van het door „Alcmaria" opgezette plan helaas niets komen. BENOEMD. Benoemd tot assistent aan de Techn. Hoo- geschool te Delft de heer J. D. Mulder, vroe ger. .albier yoor landmeter, waterpasser, dege- odesic en de kleinste vierkanten. HARDDRAVERIJEN. ©aarne vestigen wij nog even de aandacht op de morgen te houden harddraverijen, uit geschreven door de Kennemer Sportclub op ae b^aa aan de Nicuwpoortslaan. Zooals men weet, is de inschrijving zeer bevredigend terwijl de belangstelling ongetwijfeld zal worden verhoogd door den Amateurswed strijd. De Kennis. Het parool: Halt! Hier blijven!! wordt door de kermisbezoekers gewillig opgevolgd. Het was gisteren weer stampvol in de tent van den heer Henri ter Hall en wanneer de directeur een grootere inrichting had, zou het niet anders zijn, zoo trekt de revue. Bij gebroeders de Grave was het al even zoo gesteld die heereu halen het eind der kermis wel. De directie van genoemd gezel schap geeft een matiné op 2 September, waardoor zij uit eig euinitiatief onze lezers tegen verlaagden prijs toegang verschaft. Het weer maakte, dat het op de kennis niet druk was. Aan de café"s was het bezoek ech ter des te drukker I IN DE HARMONIE. „De Brave Hendrik" had gisteravond veel succes. De reputatie van dit gezelschap is van dien aard, datm en er op vertrouwd iets goed te krijgen. Dit vertrouwen wordt grooter en het gezel schap verdient het. De Harmoniezaal was gisteravond uitver kocht. TURKSCH LEGERBERICHT. KONSTANTINOPEL officiéél (ver traagd). Perzische front. Onze rechter- vleugel heeft de Russische troepen terug geslagen, op welke zij in de streek van Develet en Ubad gastoten was, drong door tot deze streek en zuiverde den omtrek van vijanden. Kaukasisch front. Onze westelijke vleur gel heeft door succesvolle aanvallen den tegenstand der Russen gebroken, die op beheerschende stellingen stand hielden. Zij zijn erin geslaagd vorderingen te ma ken. Bij een enkele aanval van onze af deelingen, die op de 26a met goed' gevolg werd uitgevoerd, liet de vijand meer dan 1000 dooden op het terrein achter. Wi, maakten 60 gevangenen waaronder 1 of ficier «n veroverden veel oorlogsmateriaal DU1TSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, Officiéél, 30 Augustus. Wes telijk Oorlogftooneel. In het Somme-ge- bied' kwamen d| aan weerszijden voortdu rende aangewende krachtige artillerieactie niet tot ontwikkeling door ons werkzaam spervuur. Des avonds en des nachts volg den sterke aanvallen vanuit Ovillers—Po- ziëres en tussehen Guillemont en Maure- pas terwijl aansluitend tot aan de Somme en de overzijde daarvan tot aan de streek van Chilly de tot bestorming gereed staan de vijand ook des nachts in zijn loopgra ven werd gehouden. Wij hebben onze stel lingen volkomen gehandhaafd. Ten Noor den van de linie OvillersPozières hebben onze dappere troepen in hevige gevechten van man tegen man de op enkele punten binnengedragen Engelsche troepen weer terug geworpen. Nederland. BROODREGELING. DEN HAAG, 20 Aug. Door den minis ter van landbouw is aan de gemeenten zal ter van landbouw is aan de burgemeesters medegedeeld dat rogge van den nieuwen oogst door de regeering aan de gemeenten zal worden geleverd, voor 9 10 per H L. van 70 K. G. en aan de bakkers moet wor den geleverd voor 6.30 per idem. Het ver schil van 2.80 zal voor negen tienden ge dragen worden door het rijk en een tiende door de gemeente. Het is des ministers be doeling in het vervolg in alle gemeenten ook goedkoop rogebrood op dezelfde voor waarden als bruibrood beschikbaar te stel len. De maximum hoeveelheid op de rogge- broodkaart verkrijgbaar, is gemiddeld drie K. G. per week en per pusoon. Aan die personen wordt slechts een broodsoort (brunbrood of roggebrood) gotdkop ver strekt een maximale hoeveelheid goedkoop bruinbrod wordt teruggebracht van A K. G. per dag op 3 K C. brood per persöon •per week en van ongebuild meel van 3H H. G. perd ag tot 21 H. G. per week per persoon. De roggebroodsprijs zal aoor de Provinciale Broodcommissie worden vast gesteld DE HARINGKWESTIE. 's-GRAVENHAGE, 30 Aug. Naar ver nomen wordt zal door de bemoeiing van de nijverheids-commissie inzake de haring- kwestie de bekende regeling getroffen wor den waarbij minstens 20 pCt van den vangst, zijnde de hoeveelheid benoodigd voor binnenl. verbruik, volgens de gege vens der Nijverheidscommissie in Neder land mag blijven. De 20 pCt. die naar Duitschland gaat en de overige 60 pCt. die geëxploiteerd kan worden naar alle landen die niet aan Engeland vijandig zijn. Voorzoover die export minder op brengt dan de prijs door Duitschland be steed, vergoedt Engeland 30 shilling per 115 K.G. Deze bijslag geldt dus niet voor hetgeen boven de 20 pCt. in Nederland blijft. Deze regeling geldt tot het einde van het vischseizoen in Maart 1917 en wordt uitgevoerd onder toezicht der nij- verheidscommissie. Aan öe vrijgelaten schepen wordt de-directe schade volledig vergoed. IN- EN UITVOERKWESTIES. DEN HAAG, 30 Aug. Verwacht wordt binnenkort een uitvoerverbod van jute in eiken vorm met inbegrip van jutelompen en een regeling omtrent de jutezakken en jutte emballage. Komt dit verbod tot stand dan is onbelemmerden invoer van jute uit En geland tegemoet te zien. De heeren Delprat Doyer resp. voorzitter en secretaris van deni nijverheidscommissie de lieer De Schep per, directeur van de Kon. Stearine Kaar senfabriek „Gouda" hebben na b-ypreking met de vertegenwoordigers der Engelsche regeering de zoogenaamde Glycerinekwes- tiè tot een bevredigende oplossing ge bracht. IfciGrft&OMniSN «TOKKBM. Mijnheer de Redacteur. Gaame maak ik een opmerking naar aan leiding van een klacht van R. K. Diocessane zijde in de Tijd inzake schapenuitvoer. Het overnemen van dit bericht door u zou de mee ning kunnen doen ontstaan dat in deze streek ook reden voor klagen bestond. Allereerste actie om uitvoer te verkrijgen is gezamenlijk gevoerd maar op. initiatief van kring der be sturen van de H. M. v. L. Hangende deze po gingen beproefde de R. K. Diocessane L. en T.-bond afzonderlijk tot gedeeltelijken uit voer te komen, wat zooals bekend kon zijn, zeer weinig kans van slagen had. De afdee- llng van de H. M. v. L. Alkmaar, Schermeer en Schermereiland, gemachtigd door den voor zitter riepen vertegenwoordigers van alle or ganisaties op, toen anderen niets van zich lie ten hooren en toch op zich zelf iets probeer den. Voor deze streek werden, in overleg met elkander, gemeentelijke commissiecs uit alle partijen angewezen die in geen verband meer staan met de afdeeling als zoodanig. Zij na men op hoeveel dieren alle veehouders kwijt wilden zijn en zorgen dat als er b. v. twee maal een vierde is uitgevoerd ook ieder zon der onderscheid de helft van zn dieren kwijt zal zijn. Reden waarom verwacht mag wor den dat bovenstaande klacht niet van toe passing kan zijn op deze omgeving. Met dank voor de plaatsing. D. DE BOER Dz. Stompetoren, 30 Aug. 1916. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 30 Aug. Hendrikus Johannes van der Steen en Anna Maria Groothuizen. GEBOREN: 30 Aug. Agatha, d. van Martinus Rens en Klasina Maria Rasch. OVERLEDEN: 29 Aug. Maartje Weijmer, 3 maanden. 30 Aug. Lodewijk Gerrit van der Putten, 55 jaar. Er is maar één Onderlinge Qlasassurantie In Alkmaar. De Agenten zijn Gebr. Molenaar Nieuwesloot en J. Mienis,"Bergerhout. Bestuursleden Cloeck. C. J. P. J. A. Hoksberoen M. H. Pels. W-J. Appel. Jb. Lind. J. F. Lübbe. J. Rinoers TELEGRAFISCH WKERBERTGMT. 30 Augustus. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Oeldig tot den avond van 31 Augustus. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 755.5 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 743.7 te Vlissingen. VERW AGHT'kNG. Matige tot krachtige zuidelijke, later rui- menden wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk nog regenbuiën met kans op onweer, zelfde temperatuur. AMSTERDAMSCMI BMURS. Opgave van het NOOSDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDÏET Voordat» C 11, Alkmaar. Koers van 29 Aug. 30 Aug, p<St. 103 I03 102 102i/4 848/4 3J 3 24 5 226V, I - NEDERLAND. Oblig N. W. S. van 500/1000 Ob% N. W. S. vaa 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 Bel.vrije Kronenr. jan,-juli 4 RUSLAND. Ol). frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4} Nicolai Spw, 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 626 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 626 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A, Ned. Handel Mij. C. V. A. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. 8t Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat, Steel Corp. C. g. A. Milnbouw-Ondernemlngen. Ketahoen gew. A. Id. Pref. A. Redjang—Lebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootseh. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatssbappijen, Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Hall. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Potr. Mij, New, Schibaloff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. id. Crt, pref. A. Orion Petrel. Mlj. A. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, tnt. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A, Int. Marc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4| Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref, Dell'Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Dell Spoorweg Mij. Oblig, 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. E Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 8 Mlj. L Expl. v. Staatsss. Obi. 44 BUITENLAND. AMERIKA. - Atekia. Top ft S, H C, v. b. A. Baltimore a Ohio Cerfit. v. A, Deuv. R. Grande Spw, C. v. A. Erie Spw. Mij. Oewone Aand. Kans Cyt! South. Rallw, Cy g. A. Miisourl Kans. Tex. G. v. A. N.-York Ont, fit Western 8c. Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. flew. A. Union Pac. Rallr. Gy. C. g. A Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100,—). 3 Oemeeute Credief 9 BELGIE. PROLONGATIE A pCt. 43 62 60 57 I 64 66 69 1036/8 104 1048/a 1037/g 183 227 179% 179% 175 64 66 92% 173 638/4 55% 91% 218/4 398/4 158 7«/« :28V4 88/s 28 223% 234 368 223 234 364 1828/4 185 499% 182 180 490 43 651/1 198 4!2 172% 421/1 103% 101% 2481/, 240 295 556 476 2058/4 250 535 1041/, 83 18% 37»/8 26 5 29 123 97Vie 251/4 140 102U/J 98% 42% 62 196 406 172 42 104 *01% 244 554 475 205 1252 530 ll- MededeelingenStaatsfondsen prijshou dend. Amerikaansche waarden, lager gestemd Oliewaarden flauw. Tabakken verdeeld eerder iets lager met weinig affaire. Culturen en Mij nen kalm. Rubberwaarden inzakkend. Sjcheep- vaartaandeelen lager. Marinewaarden prijs houdend. ADVERTENTIëN. ©en 1 September zal het 12V, jaar geleden zijn, dat onze geachte patroon IT. MASKS, Firma J. Slegtkamp, Zadelmakerij Stoffeerderu de zaak heeft overgenomen. HET PERSONEEL. Alkmaar, Ritsevoort 13. IEMANDP. G., van ge- gevorderde leeftijd tussehen 45 en 55 jaar, liefst met eenig var mogen doch niet noodzakelijk. Geheimhouding verzekerd. Br. fr. letter C. T. Drukkerij „Da Costs", Koningsweg Alkmaar, is. 75 751/4 648/4 647/8 102 102 5 44 77%8 628/4 59 57V. 65 661/4 691,1, 55 91% Staatsleenlngen BUITENLAND. OOSTENRIJK. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leoningen. Bank- en Crediet-lnstelllngen. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Rubber-Maatschappijen. Spoorwegen. Antwerp» 1BB7 9% 631/, 1068/4 1038/4 103 8/4 1818/4 107 103 1038/, IOI8/4 1048/4 88% 15 37% 25% 57/8 28% 24% 140 84%

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3