Het al te goede hart. FIUILL1T0S. NEDERLAND. Telegrammen van heden. mt 3! Augustus meldde: „De troepen vaa deal keizerlijken bondgenoot Ruslwtd zijn be° jonnen met hun doortocht door de Dobroeds- ja, waar zij met groote geestdrift door de be volking zijn ontvangen. Eenheden van de Russische vloot zijn te Contstantza aangeko men om ons te helpen de Zwarte Zee-kust te verdedigen." DE „ZEEAREND" DOOR EEN DUIT SCHE ONDERZEEëR TOT ZINKEN GEBRACHT. Het Hollandsche stoomschip „de Zee arend", geladen met stukgoederen, door een Duitsche onderzeeër door een bom tot zinken gebracht, negentien mijl W.N.W. van het lichtschip Maas. Door een boot der Mij. Zeeland is de geheele bemanning gered en te Vlissingen aangebracht. Met de mailboot Koningin Regentes die te 7 uur binnen kwam, kwamen behalve 48 pas sagiers, ook de 12 man van het vrachtschip „Zeearend," groot 600 ton, van de firma Van der Meer en Van der Arend te Rotter dam, dat Donderdagnacht van Rotterdam was vertrokken met stukgoed voor Londen. De reis was goed gegaan. Toen het schip het lichtschip Maas gepasseerd en hiervan 19 mijl was verwijderd, werd het gevolgd door de Duiische onderzeeër U 20, die be vel gaf om te stoppen en de papieren ter in zage te geven Hierna werd bevel gegeven (het was toen Vrijdagmiddag halfeen) om in 10 minuten in de booten te zün. Kapitein Veltman en zijn mannen voldeden hieraan. De Ehiitschers lieten hierop de boot door bommen zinken en in 5 minuten was het schip weg. De sloepen werden door de onderzee ër op sleeptouw genomen en naar het vuur schip Schouwenbank gesleept. De beman ning was er slecht over te spreken dat de Duitschers hen 6 uur in de booten met ruw weer lieten dobberen in stede van hen aan boord te nemen1. De commandant had be loofd een draadloos bericht aan Nederland te zenden, maar hij heeft dit niet gedaan. Daardoor werden de mannen niet afgehaald maar wachtten op de mailboot. De behan deling op het lichtschip kon niet genoeg worden geprezen; allen vertrokken van hier te 7.46 naar Rotterdam. De mailboot is Vrijdag op de heenreis weder gephotogra- feerd uit Duitsche vliegtuigen, die vlak bij het schip kwamen. Hier ter stede heeft men boven zee langen tij'l vliegtuigen, zelfs acht stuks, waargenomen. Ook werden er veel schoten gehoord. BLOEMOEBREK. De Nieuwe Rott. Crt. deelt mede, dat de besturen van alle coöperatieve bakkerijen te Rotterdam aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een adres gericht heb ben, waarin zij er op wijzen, dat het den Mi nister tot nog toe onmogelijk blijkt geweest te zijn, de meelmolens van de hoeveelheid tarwe te voorzien, die noodig is om de bak kerijen het volle kwantum bloem te verzeke ren. Adressanten. Van oordeel, dat zelfs van de bij de meelmolens beschikbare hoeveelheid de verschillende bakkerijen in geenen deele in het bezit gesteld worden van het kwantum bloem, waarop ZÜ volgens uwe beschikking naar den maatstaf van haar gemiddeld ver bruik voor het laatste kwartaal van 1916 naar billijkheid aanspraak mogen maken; van oordeel, dat het recht van voorkeur, toegekend aan de meelmolens, niet alleen 14ldt tot de bedoelde willkeur in de distribu tie, maar bovenal voor de verschillende bak kerijen een zeer groote belemmering is van haar vrijheid om zich te voorzien van haar meel. haar belangrijkste grondstof; acnten het ten behoeve van een billijke bloemdistributie ten zeerste gewenscht, dat bedoeld recht van voorkeur wordt afgeschaft en dat, zoolang dè voorraad tarwe niet toe reikend mocht zijn om het bakkersbedrijf van het benoodigde kwantum bloem ten volle te voorzien, de distributie van bloem voor de broodvoorziening door bemiddeling van de gemeentebesturen plaats heeft, waarbij de be staande gemeentelijke broodbureaux als con- tróle- en distributie-instituten als vanzelf voor deze taak zijn aangewezen. KALK-1NVOER. De Nederlandsche Kamer van Koophan del in Duitschland te Düsseldorf deelt mede: Ter oplossing van de verschillende moei lijkheden, gerezen bij de regeling van den kalkinvoer uit Dui tooi lan d, had op 26 en 27 Aug. in Berlijn eene vergadering plaats, Ronau nwaw hftt inwfkiiah van Manie Diars. 10) De heer Pagel en juffrouw Biermann wa ren verloofdDaarom kwam hij hier zoo bin nenstormen, daarom maakte hij zich zoo on gerust over haar. Daarom noemde zij hem „Zachertje". „Ach, juffrouw Biermann!" riep zij diep ontroerd, terwijl zij bij hef bed neerknielde. De zieke kwam haar plotseling zoo sympa thiek voor, ja, nu moest zij immers wel d bel bevreesd zijn om te sterven. „Neen, neen, u sterft heel zeker niet," ver zekerde zij met schitterende oogen. „Ik maak u spoedig weer gezond. En u behoeft ook geen angst te hebben voor slechte menschen. De heer Pagel zei immers, dat die gingen vertrekken. Die kunnen u totaal niets doen totaal niets geen greintje - Als een wiegelied neuriede en- zong zij -die laatste woorden. De oogleden der zieke werden zwaar. „Ja, zuster, u kan niets vermoeden1 als u eens wist f°ei,__ dat zijn zulke benijders. Erfenisjagers zijn 't, zuster. En hij heeft altijd zooveel voor hun gedaan, veel te veel, ik heb 't hem altijd wel gezegd Haar woorden gingen in stamelen over. Zij sperde nog eens de oogen open en mom pelde. „Maar u helpt mij, zuster, u staat mij bij, nietwaar Het zijn erferfe nisjagers, die zouden niet alleen En nu kwam de slaap en daarmee verwar de phantasieën, die steeds op hetzelfde the ma varieerden. waraaan eeoerzflds vertegenwoordigers der Duitsche regeering en der Duitsche industrie en anderzijds vertegenwoordigers van de Nederlandsche belanghebbenden deelnamen, welke laatsten zich in de garantie-commissie voor kalkinvoer vereenigd hadden. Na langdurige besprekingen slaagde men erin tot overeenstemming te komen. Va» Nederlandsche zijde had men in de eerste plaats bezwaren tegen de oprichting eener Kalkcentrale in Nederland. Deze be zwaren hadden gedeeltelijk een persoonlijk carakter togen den leider van dit bureau. Bij de onderhandelingen bleek echter dat de heer B. Blom steeds in opdracht en onder verantwoordelijkheid van $e -door de Duit sche regeering ingestelde Zentralstell der Ausfuhrbewilligungen für Zement te Char- lottenburg en van vertegenwoordigers der Aussenhandelstelle te Brussel gehandeld had en verviel daardoor dus dit persoonlijk verwijt. Ondanks den uitgesproken wensch der Duitsche Industrie verklaarde de heer Blom zich onder de gegeven omstandigheden niet langer bereid, zich met dé leiding der Kalk centrale te belasten, aangezien de door den handel zoowel als door de andere afnemers van kalk ten1 opzichte van de Centrale aan genomen houding oen® samenwerking met deze voor hem onmogelijk maakte. Ter tegemoetkoming aan bezwaren van Nederlandsche zijde besloot men daarop er van af te zien in Nederland een Kalkcentrale of Verkoopbureau in te richten. Tot uiterlijk 30 Sept. zullen alle zaken worden afgesloten en afgewikkeld door de tegenwoordige Kalkcentrale onder leiding van -den heer B. Blom, in afwachting eener nieuwe regeling. Het geven der dpor de Duitsche regeering verlangde garant its vindt reeds terstond plaats door de bij de garantie-commissie voor kalkinvoer aangesloten organisaties. KAASNOOD in DurrsaiLAND. In Duitschland, zegt het Handelsblad, werd- vooral in de steden over een tekort aan kaas geklaagd. Dit artikel was tengevolge van de schaarschte aan andere levensmiddelen zeer gewild, maar in den- laatsten ttijd haast niet te krijgen. Dit heeft aanleiding tot onte vredenheid gegeven, zoodat de Zentral-Ein- kaufs-Gesellschaft het nuttig heeft geacht, door bemiddeling van de pers hei: publiek mede te deelen, aan welke oorzaken dè schaarschte aan kaas te wijten is. Zij noemt als zoodanig: lo. dat het leger en vloot zeer groote hoeveelheden noodig hebben en dat aan die vraag het eerst moet worden vol daan; 2o. dat deze tijd van het iaar zich al tijd door een vermindering der kaasproductie kenmerkt en dat de invoer uit het buitenland dienovereenkomstig is verminderd; 3o. is de eigen productie door vermindering van den veestapel belangrijk achteruit gegaan. Bovendien heeft de Z. E. G. het noodig geacht groote hoeveelheden kaas voor den komenden winter op te slaan. Zij heeft een nieuw stelsel tot verdeeling der voorraden uitgewerkt, waarbij de kaashandelaren niet uitgeschakeld worden. De bestellingen zullen echter door de verschillende districtsbesturen goedgekeurd moeten worden. NEDERLAND EN HET BUITENLAND. De correspondent van de Nieuwe Rott. Crt. teParijs deelt mede: De Revue des deux mondes publiceert on der den titel „Een enquête in Holland", een zeer belangrijk en sympathiek artikel over ons land van de hand van Maurice Gandol- piie. In dit artikel komen veel.van juist be- beschouwingen voor. :ele opmerkingen van Gandolphe over onze neutraliteit en over enkele diplomatieke aangelegenheden zouden tot gedachtenwisse- ling aanleiding kunnen geven, maar deze op merkingen worden met act en eerlijkheid ten beste gegeven, zonder in het minst te kwet- s€n. Het artikel bevat een belangwekkende reeks van kleine interviews, waaruit ik hier enkele grepen doe. Loudon zeide: Ik zit aan den rand van een maalstroom en moet voor alles zorgen niet duizelig te worden. Gandolphe voegt daar aan toe: De voorkomendheid en het fijne ver nuft van dezen diplomaat worden dagelijks op een harde proef esteld, maar Loudon weet met onvermoeide veerkracht zijn evenwicht te bewaren. Johan de Meester wordt door Gandolphe Op de gang sloeg het drie uur. Het ergs te gedeelte van den nacht was voorbij. Bui ten begon het langzaam licht te worden. Vo gelstemmen tjilpten voor het raam en ver stomden weer. Renate bracht de lamp uit de kamer en deed die uit. 't Was doodstil in huis. Zij bleef een oogenblik in -de schemerachtige gang staan. Er bewoog zich niets. Zonderling vreemc keken al de witte deuren, die op de gang uit kwamen, haar aan. Sliepen daarachter men schen? Mogelijk booze bloedverwanten, die den heer Pagel zijn huwelijk misgunden, die de liefde tussch-en deze beide menschen wil den verstoren. Hoe zouden zij er wel uit zien? Zij had-den zeker spitze neuzen, ve nijnige oogen en dichtgeknepen lippen. De trap, die naar de benedenverdieping leidde, gaapte haar donker aan. Renate keek met kinderlijke nieuwsgierigheid in het rond. Toen klemde zij eigenzinnig "haar tanden op elkaar en balde de vuisten. „Komt maar eens nader, gij allen -en al kijkt gij oog groen van nijd, ik houd de wacht! Ik laat mijn arme zieke niets door ulieden aandoen 1" V'ijf uur later was zij weer in de gang. Het vermoeiende waken lag nu reeds ver achter haar. Een kinderlijke slaperigheid drukte nu echter haar oogleden neer. Maar vóór dat de dokter kwam, mocht zij zich niet ter rüste begeven. Zij haalde voor haar zieke een glas wateT van de leiding, -die hier boven, dicht bij de trap, was aangebracht. Nu lagen al de wit te deuren, de lange gang en de trap in het voile daglicht, - -aoor het gangraam n; binnenviel. Terwijl zij het water liet wegloopen, hoor de ze, dat iemand de trap kwam opspringen. Het volgende oogenblik verscheen een hoofd met kort geknipt haar en een scheiding, daarna de groote gestalte van een jongen een der schranderste, kritische geesten ge noemd. Hij noemt ons land een heel klein land met zeer groote zaken. In de wildernis der mogendheden zijn wij de eekhoorn, die met zijn grooten staart balanceert om zich voor vallen te bewaren. De staart van Nederland is zijn handelsvloot en zijn koloniën. Kröller, geschetst als een der grootste za kenmannen van Nederland, zegt: de handel van Holland zit overal en daarom handhaven wij ons overal. Indien gij iets over mijzelven wilt weten, ik koop Fransche schilderijen en zou gaarne mijn vacantie te Fontainebleau doorbrengen. Colenbrander zegt: ia een bond van onzij dige landen zouden wij gevaar loopen gijze laar te worden. Wij moeten onze onschend baarheid met eigen middelen verzekeren. Bijypnck merkte hem guitig op: Wij hou den zooveel van de Engelschen, dat wij het bejammeren, wanneer wij zien, dat zij iets van hun liberale beginselen prijsgeven ten opzichte van onzen handeL Colijn en Vissering wezen er op, dat niet tegenstaande belangrijke winsten en gemaakte groote fortuinen, de oeconomische toestand over het geheel zeer gedrukt is. f Gandolphe, die een nauwkeurig onderzoek ingesteld heeft naar het werken van de N. O. T., brengt aan dit lichaam uitbundig hulde. Dit is een onvergelijkelijk vertrouwen in de rechtschapenheid van een volk, zegt hij, en dit vertrouwen is terecht geschonken. Het artikel eindigt met een woord van warme waardeering van de sympathie der Hollanders voor Frankrijk. BINNENLAND. Gemengd nieuws. EEN NIEUW BELGISCH DORP. Nabij Scheveningen, langs Westduin- en Schokkerweg, gaat een nieuw Belgisch'dorp verrijzen, dat „La petite Belgique" zal wor den geheeten en waar een verslaggever van het Corr. Bureau een bezoek heeft gebracht, ofschoon er nu nog niet veel meer te zien is dan wat eenzame huisjes links en rechts van den weg. Het daar verrijzend dorp, dat met 1 Octo ber gereed zal moeten zijn, wordt in tweeën verdeeld door den Schokkerweg. Aan de eene zijde komen een viertal kindertehuizen, een kerk en ziekenbarak; aan de andere zijde een twintig- tot veertigtal woningen voor hen, die door den oorlog alles verloren. De weeskinder-tehuizen, waarvan er een reeds half gereed is, zullen bevatten een ruim schoollokaal, slaap- en eetzaal, en bad en speelkamer, terwijl als ncvenlokaliteit voor de 8 Belgische liefdezusters welke in elk der tehuizen de leiding zullen hebben, een in 4 kamers verdeeld huisje wordt opge trokken. Ook de woningen voor de noodlij dende uitgewekenen bevatten vier kamertjes. Alles met gasverlichting. Het werk onder der Belgischen aannemer Liebaert, wordt uit gevoerd door geïnterneerden en gaat uit van de centrale commissie der Belgische uitgewe kenen (beroepsafdeeling). De commissie, wel ke zorg draagt voor de overbrenging der kleinen, bestaat uit mevr. van de Werve en de heeren de Bueger en dr. Dallemagne. De gebouwen, geheel in hout opgetrokken, wor- roen geverfd. Het geheel zal anderhalven radisch in Limburg gevierd wordt, lijk een feestviering bij gelegenheid vijftigste verjaring ;gt het H: den wit met een oppervlakte van ongeveer H.A. beslaan. HOUTEN BRUILOFT. Geen gouden, geen zilveren, maar een hou ten bruiloftI De grappenmakers noemen haar ook wel de wilde bruiloft. Véél wordt zij niet gevierd, daartoe zijn er té veel omstan digheden, die allen moeten medewerken. De houten of wilde bruiloft, zooals zij nog spo- is eigen van de van een oude-jonge fr'ouw, zegt het Handelsblad. En dit weten de, zal liet duidelijk zijn, dat men al met eeen vroolijke club te doen moet hebben en (tet de jarige en de familie inderdaad in de stemming moeten zijn om ten aanschouwe van de ge heele gemeente zulk een looze bruiloftspartij op touw te-zetten. Te Tegelen is er thans een naar den ouden trant gevierd. Muziekgezelschap, tumvereeni ging en zangkoor waren uitgenoodigd en voorts alle jongelui uit de naaste omgeving. Reeds vroeg in den middag van den feestdag vertoonde die bruidegom zich, gekleed in lan ge jas en hoogen hoed. Een van de dorps- jongelui had zich beschikbaar gesteld om de man in een licht, los zomercostuum. Me twee, drie lange sprongen was hij boven; zijn gezicht was donkerrood, zün blik strak. Hij stormde zoo dicht langs Renate heen, dat hij haar aanraakte, terwijl hij haar toch niet scheen te zien. Daarop rukte uij een der witte deuren open, sloeg die achter zich dicht en het was weer even sin als te voren. Renate stond geheel verbluft. Dat was zeker een van de boozeo, bedacht zij. Zi had zich o> willekeurig altijd spitsneuzige tantes voorgesteld. Nu hoorde er nog zoo een bij. Wat wi'de oogen I Die verkeerde zeker reeds it een woedenden toestand. En logeerde hier boven!. Zoo vlak bij de zieke. Als hij haar nu eens iets deed! Hi; zag er geheel naar uit. Die was hier der gcheelen nacht in de onmiddellijke nabijheid geweest! Als-zij dat had kunnen vermoeden, dan zou zij de deur gegrendeld hebben. Met het glas in de hand liep zij de gang door. Nu sprong de witte deur weer open en zij ontstelde daarover zoo, dat zij een wei nig water uit het glas stortte. De jonge man kwam weer te voorschijn, maar ditmaal lang zaam. Hij hield iets kleins in de hand, waarmee hij zich zoo bezig hield, dat hij niet opkeek en ook de deur achter zich wijd open liet. Renate zag met ontzettin g,dat het een revolver was. Daar nu ging 't er op los. Die wou werkelijk Zij slaakte een gilletje en vloog op de deur van haar patiënte toe. De helft van 't water vermorste zij intusschen. Het was er haar maar om te doen vóór hem binnen te zijn en de deur af te sluiten. Wie kon weten wat de man in den zin had met zijn. vreeselijke oogen Maar nu keek hij op en zïende, dat er zich nog iemand in de gang bevond, stak hij de revolver haastig in zijn zak en wierp Renate een somberen blik toe. Daarop ging hij haar, bniig«tnsrol te spelen eu toen hij1 eenmaal den toon had aangegeven, waarin, het feest verder zou verloopen, toen ging het ook op wieletjes en amuseerde een ieder zich als cp een echte bruiloft. Zelfs was den bruigom één dag niet voldoende en dus fuifde hij er nog den volgenden dag alleen op Los in brui- oftsjas en hoogen hoed. VERZAKKING. Naffij Durgerdam vertoont zich bij het zandspuiten langs den dijk een eigenaardig verschijnsel. Het zware zand zakt onder den veénbodem en drukt die omhoog. Een groote strook grond is 2 meter gerezen en ziet er uit alsof er een aardbeving geweest is. Thans mapjoM. pffpjpoq Rmjiojsm jam aranoAvaq op jnp ooz 'sootpno mapoq nap jam juuS oa naSbAvaq aj „njiA k?Aojq" Suiuoav nanaajs ap Jfoo juujs UIT HEILOO. Uit den catalogus der land- en tuin bouwtentoonstelling, welke Woensdag alhier wordt gehouden, blijkt, dat er voor verschil- ende rubrieken zeer talrijke inschrijvingen1 zijn: voor vee bijv. 46 nummers, voor paar den' 26 nummers, voor geiten 20 nummers, voor bloejnen en planten 35 nummers, voor groenten en fruit 20 nummers enz. In de muziektent van den heer Helder (ca fé Zomerlust) zal zeevisch van den heer J. Medik te IJmuiden worden tentoongesteld, in het café kamerplanten van particulieren, daarvoor groenten en fruit. De bokken en ;eiten krijgen in den tuin van het hotel de la 'romenade een plaatsje en in .dien tuin wordt tevens een demonstratie op tuinbouw gebied gehouden1 in verband met de inzen ding landbouwwerktuigen van de firma Heenk en Wefers Bettink te Haarlem, terwijl in den voortuin de bloemen en planten van kweekers en handelaren worden geplaatst. In het café de Onderneming van den heer Ruiter zal men vazen met bloemen, groen ten1 en fruit van handelaren vinden. In en bij den stal wordt een;, demonstratie van d Rijkstuinbouwwinterschool te Alkmaar ge houden, betrekking hebbende op groenten- teelt, kennis van den grond, plantkunde, ver damping door de bladeren der planten, nut tige en schadelijke dieren voor den tuinbouw, kunstmeststoffen, grondstoffen daarvoor, tuinbouwgereedschappen van eerste klasse firma's. Een leestafel is geplaatst in het café de Rustende Jager, waar ook plantengroepen en bloemen van handelaren zijn opgesteld. De paarden worden geplaatst in de Kerke- laan, de koeien op het groentje, de schapen tegenover de Rustende Jager. Het totaal der inzendingen bedraagt ongeveer 300. De prijzen voor het ringsteken en het sleuteltrekken zijn tentoongesteld bij dén heer J. Helder, in wiens café des avonds om 7 uur ook de prijsuitdeeling plaats heeft. Op gemerkt zij nog, dat er ook een prijs voor het schoonste geheel wordt toegekend. Met een zanguitvoering en vuurwerk wordt de voor ons dorp veelbelovende dag geëindigd. KORTE BERICHTEN. De bisschop van Haarlem heeft aan den heer J.e Vlieger, kapelaan te 's-Gravenhage (O. L, V. van Goeden Raad), opgedragen een R. K. Voetbalbond in de provincies Noord- en Zuid-Holland en Zeeland op te richten. Te Volendam zal een straat naar Overste Luden genoemd worden, als eene hulde aan het kranig optreden der militairen tijdens den watersnood bij het redden van mencshen en vee. Aan de Molenwerfslaan te Heemstede roakte een 2-jarig kindje van de familie V. in een sloot en verdronk. Johannes van 't Lindenhout, stichter en oud-directeur van de weesinrichting te Neer bosch, viert heden zün tachtigsten verjaar dag. Te Sas vgn Gent zijn weer twee Duit schers, vermoedelijk spionnen, daar zij in het bezit van kaarten wérden, gevonden gearres teerd. Ddoor de marechaussée's zijn zij naar Middelburg gebracht. De aanwezige suiker' is bij de'winkeliers te Delft in beslag genomen, daar zij hun voorraad niet aan het levensmiddelen-bureau hadden opgegeven. Te Strijp is een man aan slaapziekte overleden. Te Deume is de boerderij van P. van D. afgebrand, oorzaak hooibroei. Nabij de nieuwe sluis te Engelen Is Vrijdagnamiddag op de Engelsche Dieze een ijzeren motorboot, geladen met stroo, toebe- zonder te groeten of acht op haar te slaan, zwijgend voorbij en naar de trap toe. Haar hart klopte als razend. „Ha. nu waagt hü 't niet! dacht zij. „Ooed, dat ik hier juist was!" Maar nu hoorde zij, dat hij voor de trap staan bleef, weer omkeerde en terugkwam, zij had nu echter een voorsprong op hem Met één stap was zij bij de d< op de kruk j leur en de hand 'leggend/ keek zij hem strijdlustig aan en zei: „bte®11' Hier komt u niet bin- hoorende aan den heer Oertemans te Vrijhoe- ve-Cappelle, in brand geraakt, vermoedelijk bij het aanzetten van den motor. Vrouw S. te Wijkeroog, gem. Velsen, die zich eenigen tijd terug bij het vischbakken ernstig brandde, tengevolge van het vlam vatten harer kleeren is aan de bekomen ver wondingen overleden. De Minister van Waterstaat heeft W. T. Koutstaal, te Hoorn, benoemd tot buiten gewoon opzichter bij het onderhoud, herstel en verbetering van oe Rijkszee- en oeverwer- ken in Noord-Holland. Te Sittard werd ruim 600 kilo var- kensvleesch in beslag genomen, afkomstig van re^eeringsvarkenseenige dagen gele den in een1 nacht meer dan 500 kilo koloniale waren en drie koeien. Onder de Kling te Brunssum ontdekten de ambtenaren eenige personen, die goederen naar de Duitsche grens vervoerden. Toen zij op het halt-geroep niet bleven staan, klon ken eenige schoten en werd een zekere J. O. uit King-Brunssum levensgevaarlijk in zijn buik gewond. Dezer dagenn zijn te Rouveen binnen 24 uur twee schooljongens aan hevige di- arrhee bezweken. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 19679, 2000. No. 10105, 1500. No. 748, 1000. Nos. 2330, 16797, 400. Nos. 43, 16115, 16596, ƒ200, Nos. 5363, 5543, 8923, 10467, 12634, ƒ100. ENGELSCHE LUCHTAANVAL. LONDEN, 4 Sept. (Officieel). Van de marine vliegtuigen die Zaterdagmiddag met succes de fabrieken én marinewerven te Hoboken bij Antwerpen gebombardeerd hebben, zijn allen, zonder ongelukken terug gekeerd. Eveneens ism et groot succes het vijandelijke vliegkafp te Gistelles gebom bardeerd. Nederland. S. S. PRINS HENDRIK. VLISSINGEN, 4 Sept. Het stoomschip Prins Hendrik van de Maatschappij Zee land is heden wegens zware storm niet uit gevaren. ONLUSTEN IN DJAMBI. DEN HAAG, 4 Sept. Door den- gouver neur-generaal van Nederlandsch Oost-In- dië is over Padang een1 telegram uit Banko (afd. Sarolangoen, residentie Djambi) ont vangen, inhoudende opstandelingen van Meoara Tambesi, Moeara Tebo en Soëre hebben landgoed geplunderd. Van den chef van het postkantoor te Moeara Tebo kwam telegraphisch bericht dat de plaats in brand stond. Door den Resident van Su matra westkust is een troepenafdeeling van 40 bajonetten over Indrapoera naar Ro- tinje gezonden. Een nader telegram meldt, dat m een treffen met de opstandelingen 15 hunner door onze troepen werden ge dood,. aan onze zijde driel icht gewonden. Zondag is een compagnie infanterie van Weltevreden naar het terrein van den op stand vertrokken, waar zij Dinsdagmiddag kan aankomen. STADSNIEUWS. r nen Zij was er reeds op voorbereid, dat hij op haar toeschieten, haar bij de keel pakken zou en was allerzonderlingst verrast toen hij op heel natuurlijken, zelfs beleefden, maar ietwat heeschen toon zei„Wat zou ik daar binnen willen?" Zij voelde zich plotseling beschaamd en vroeg ietwat deemoedig: „Wat wilt u dan?" Want zij zag nu, dat hij ontzettend opge wonden was. Het zeer jonge, bijna nog jon gensachtige gezicht met het opkomende blon de baardje verschoot van kleur. Hij opende een paar maai zijn mond om te spreken en sloot dien dan weer. Zijn tanden klapper den. Plotseling stiet hij uit: „Komt die daar binnen er nog bovenop?" Renate, die-door zijn vreeselijke zenuw achtigheid aangestoken, meebeefde, werd op eens weer ijskoud. „Wij zullen er haar wel bovenop brengen," zei ze heel boos. „Ja, ja". Hij scheen dat antwoord ver wacht te hebben en wilde nu weer gaan, maar bleef toch als vastgenageld staan. Hij werd beurtelings rood en bleek en zette een gezicht als van een knaap, wien al zijn speelgoed stuk is gegaan en die op het punt is in luid snikken uit te barsten. „Het is een laagheid mompelde hij UITVAART—BEEKMAN. .Hedenmorgen werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer B. Beekman op de be graafplaats „St. Barbara" ter aarde besteld. Vooraf had de plechtige uitvaartdienst in de Parochiekerk van den H. Laurentius door den Eerwaarden Heer deken M. P. A. Ooms onder het gebruikelijk kerkelijk ceremonieel plaats. In de acht volgrijtuigen waren de leden van den Voogdijraad, de regenten van het R. K. Weeshuis; de bestuursleden van het R. K. Armbestuur, de bestuursleden van den Bijzonderen Raad van de St Vincentiusver- eeniging, de bestuursleden van de St. Vincen- tius-vereeniging en het geheele personeel van den overledene, gezeten. Als dragers fungeerden de bestuursleden van de R. K. vereeniging voor Kinderbescher ming in het Arrondissement Alkmaar en eenige St. Vincentianen. Hierop volgden te voet de R. K. Weeskin deren. Op de begraafplaats geschiedde de beaar- ding in de kapel en bij het graf door kapelaan tusschen zijn tanden. „Wat riep Renate. „Och, ik bedoel u immers niet. Ik spreek immers van mijzelf. Dat ik het niet nog zoo maar dat ik nog menigmaal voor den drommel laten wij kort zijn, U geeft mij op uw woord van eer, juffrouw of zuster, ae bepaalde verzekering, dat de huisdame van mijn oom weer gezond wordt Renate zag plotseling iets vreeselijks. Het was slechts een onwillekeurige beweging van hem. Hij tastte als toevallig naar den zak van zijn jas, waarin hij daar straks zijn re volver had gestoken. Een plotselinge, blik semsnelle ingeving deed Renate, nog eer de gedachte daartoe bij haar was opgekomen, uitstooten: „Wat heeft u in den zin? Daarom Hij werd zoo wit als krijt. Een verwron gen glimlach verscheen _om zijn mooien, jongen mond, hij staarde een oogenblik ver stoord in de zonnestralen, die breed en vroo- Jijk met een stroom van morgenlucht door de ópen gangramen vielen, trok zijn schouders op en keerde zich toen om, om heen te gaan. Renate zette het waterglas op den drem pel en vloog hem achterna. Zij pakte hem bij den arm. „Dat laat u. mijnheer. Is u totaal gek? Ik weet heel goed wat u van plan is. Zoo juist heb ik mij verbist, u niet. Geef mij het ding, dat u daar in de hand heeft Hij keek haar aan en glimlachte bijna ge amuseerd. „U is scherpzinnig, mejuffrouw", zei hij. Maar het volgende oogenblik ver dween die uitdrukking weer. Zijn gelaat kreeg plotseling iets woests, hij klemde zijn tanden opeen en schudde in toornige vertwij feling zijn hoofd. Zijn blauwe oogen wer den onnatuurlijk blauw. Wordt vervolgd. •m VVTIVUIU Z1JU VIA! IV uuuivn ui wiiue uiimuu, 10

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2