I. Prins Az., Bierkade 11. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. ONDERWIJS W. L. van Adrichem. Ondanks üen overvloedigen regen waren aldaar vele belangstellenden tegenwoordig. Wij merkten o.m. op bestuursleden van bet „Burgerlijk Armbestuur", van de vereenigiag „Pro Juventute" en van bet „Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen" en van bet comtié voor de Belgische vluchtelingen. Zoo werd van alle kanten aan de nagedach tenis van dezen verdienstelijken medeburger eer bewezen. 4 NEDERLANDSCHE BOND VAN GE MEENTE-AMBTENAREN. De afdeeling Noord-Holland van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren hield Zater dag, 2 September, eene vergadering in hotel „de Nachtegaal" onder leiding van haren voorzitter, den heer W. P. Costerius Pz. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, dat gevolg was gegeven aan het verzoek, om de vergadering eens niet in' Amsterdam te houden, zooals men gewoonlijk deed. Men hoopte n.l. dat een vergadering in de provin- ciê beier bezocht zou zijn. Spreker moest echter tot zijn spijt constateeren dat ook thans de belangstelling der leden niet buiten gewoon groot was. Bealve de geloofsbrieven der aanwezige af gevaardigden van de onderafdeelingen, waren eenige brieven ingekomen van gemeentebe sturen, als antwoord op de adressen in zake salarisverbetering. Het aantal was nog niet groot, en het resultaat der actie was tot nog toe uiterst gering. Daarna ging men over tot behandeling der agenda. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering, die op Woensdag 13 September wordt gehouden in de congreszaal van het Stedelijk Museum te Amsterdam, werd be noemd de heer Reinders, waarnemend secre taris der afdeeling en tot plaatsvervanger de heer F. H. van Dijk te Alkmaar. Enkele punten van den beschrijvingsbrief der algemeene vergadering gaven aanleiding tot een vrij uitvoerige bespreking. Omtrent het voorstel van het hoofdbestuur om in 1918 ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Bond een groote tentoonstel ling op administratief gebied te houden, werd door den heer van Wagtendonk de vrees uit gesproken, dat die niet zou slagen, daar het te voorzien was, dat men in deze tijden van den handel niet op die medewerking kon re kenen, die voor een succes' noodig is. Hij voorzag dus, dat die tentoonstelling geld zou kosten, en achtte een onderzoek naar de kans van slagen vooraf noodzakelijk. Daarom stelde h voor aan de algemeene vergadering in overweging te geven een commissie te be noemen, die de al- of niet uitvoerbaarheid van het plan zou nagaan, en voorts het Hoofdbestuur te machtigen om indien de ten toonstelling niet kon doorgaan, het jubileum te herdenken door de uitgave van een gedenk boek. De afgevaardigde van Haarlem en O. deel- rde mede, dat ook daar een sterke strooming was tegen het voorstel van het hoofdbestuur. Waar de salarissen der gemeente-ambtenaren nog zooveel te wenschen overlaten, mag de Bond niet tot dergelijke dingen, die veel geld kunnen kosten, overgaan, meende men. De voorzitter vond juist een tentoonstelling een mooie gelegenheid om de treurige salari- eering eens wat meer aan het publiek bekend te maken. Mocht men tegen een tentoonstel ling zijn of mocht die niet mogelijk blijken, dan zou ook hij veel voelen voor de uitgave van een gedenkboek. Ten slotte werd als de meening der afdee ling Noord-Holland uitgesproken, dat het noodig is, om, indien tot het houden der ten toonstelling wordt besloten, de commissie van uitvoering vooraf aan het Hoofdbestuur rapport zal uitbrengen over de mogelijkheid. Blijkt het tentoonstellingsplan niet te verwe zenlijken, dan geve geve de algemeene verga dering het H. B. machtiging om iets anders te doen, bijv. een gedenkboek uit te geven. Met betrekking tot het voorstel van het H.-B. om in 1919 het eerste examen B. te houden, besloot men na uitvoerige discussie met 28 tegen 25 stemmen, om het voorstel te doen, dit examen, waarvan door velen ge vreesd werd, dat het de invoering van een staatsexamen, waarvoor de Bond ijvert, zou tegenhouden, tot nader uit te stellen. De overige punten van den beschrijvings brief gaven geen aanleiding tot belangrijke opmerkingen. Aan de orde kwam vervolgens de bespre king van de salarieering der gemeen te-ambte naren in de provincie, in verband met het door God. Staten gezonden schrijven aan de gemeenteraden. De voorzitter zeide, dat men er zich over verheugd had, dat Ged. Staten tot het zenden van dezen brief waren overgegaan. De in houd er van was echter geducht tegengeval len. Waar de afdeeling in zijn adres de nood zakelijkheid der verhooging zoo goed had geargumenteerd, was het desillusie, nu de verhooging van den norm van 1913 zoo luttel is; in ae meeste gemeenten slechts 100, in verscheidene maar 50 voor burgemeester of secretaris, cn voor de ontvangers niets. Voor de kleinste gemeenten heelemaal geen xerhoo- gingen. De voorzitter deelde voorts nog mede, dat door den secretaris eerst bij een hoofdambte naar ter provinciale griffie moeite was ge daan, om de vastgestelde normen Je verne men. Deze ambtenaar vond geen vrijheid ze mede te deelen. Toen had men zich per brief /gewend tot Ged. Staten, om de voorgestelde cijfers te mogen vernemen, doch bij meerder heid van stemmen was daarop afwijzend be schikt. Deze mededeeling wekte bij de ver gadering algemeene verbazing. Alvorens nu mede te deelen wat het bestuur der afdeeling voorstel te doen, geeft de voor zitter het woord aan den heer Bergman, lid der commissie voor de salarisactie, die ver slag doet van de bezoeken door de commissie gebracht aan de leden der Ged. Staten, de commissaris der Koningin en de heeren Zijp, Boreel, Slingenberg en Gerhard. De heer Ketelaar, die uitstedig was, hoopte men bin nen enkele dagen nog te* bezoeken. De voorzitter betuigde de commissie den dank van het Bestuur voor hare bemoeiingen. Daarop werd voorgesteld een adres aan Oed. Staten te zenden, waarvan het concept werd voorgelezen en na een kleine wijziging met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Dit adres zal in hetweekblad worden opge nomen, opdat het op die wijze ook kan ko men onder de oogen der gemeentebesturen Daar de gemeentebesturen reeds voor 15 Sept. over de salarissen moeten beslissen, was de tijd te kort om het aan alle gemeen tebesturen in afschrift toe te zenden. Indien het adres geen resultaat heeft, wordt het bestuur gemachtigd desgewenscht een adres aan de regeering te zenden. Na rondvraag wordt daarop de vergade ring, waarin vertegenwoordigd waren de on derafdeelingen Het Gooi, Zaanstreek, Haar lem e. o., Alkmaar e. o., het Noorden en West-Friesland gesloten. POGING TOT MOORD. Heden1 heeft de inspecteur van politie, de heer van der Berg, alhier, aangehouden een juffrouw, verdacht van poging tot moord op de familie waar zij als huishoudster werk zaam is. De huihoudster voelde wrok tegen de familie Pauw te Beemster. Om aan die wrok nu lucht te geven, vergiftigde zij de koffie en diende het gezin die koffie toe. De verschijn selen bij de personen, die de koffie hadden ge bruikt, waren van dien aard dat buren den dokter er bij haalden', die daarop een tegen gift toediende met het gelukkige gevolg dat gehoopt mag worden dat het vergift verder geen nadeel igen gevolgen hebben' voor de be trokken personen. GEARRESTEERD. Men. meldt ons uit IJmuiden Een kantoorbediende, G. A. uit Hoorn, die ten nadeele van zijn patroon aldaar een be langrijk bedrag verduisterd had en naar wien de Commissaris van politie alhier inlichtin gen gevraagd heeft en naar wien te Egmond aan Zee is gedregd, is in een' hotel alhier ge arresteerd en gevankelijk naar Hoorn terug gevoerd. DE BELGISCHE KINDEREN. Ongeveer kwart voor zeven kwamen alhier Zaterdagavond met den trein uit Amsterdam de 186 Belgische kinderen, die alhier om vier uur reeds verwacht werd, aan. De kleinen die uit Dinant, Charleroi en Leuven afkomstig waren, stonden spoedig met hun geleiders, waaronder prof. Noyons,, uit Brussel, de initiatiefnemer en de eere voorzitster, comtesse d'Oultremont en haar echtgenoot Graaf d'Oultremont, Belgisch ge zant te 's-Gravenhage, op het station. De leeftijd der kinderen varieerde van 3 tot 10 jaar. Hulpeloos, vermoeid en zwak zagen zij er met hun linnen zakken op den rug uit. Zij werden dadelijk verwelkomd door üen heer A. C. Bos uit Egmond aan Zee, een 10- tal zuster van het Centraal Genootschap voor Vacantiekolonies aldaar en door eenige da mes en heeren leden van het comité voor Belgische vluchtelingen alhier. Tén getale van 670 waren zij des nachts uit België vertrokken, allen waren afkomstig uit Dinant, Brussel, Charleroi, Leuven, La Louvière en Ixelles. In Esschen had de Duitsche overheid de kleinen uren opgehouden. Allen werden zij gevisiteerd. Zij moesten zelfs hun schoenen en kousen uittrekken. Waarom dit niet ter plaatse van vertrek geregeld, opdat zij evenals de Duitsche kin deren kunnen reizen, wier bagage door een Roode kruisteeken gedekt wordt? De Belgische geleiders moesten in Esschen achterblijven en te Roozendaal werden de kinderen door Hollandsche en in ons land verblijvende Belgische geleiders overgeno men. In verschillende groepjes gingen zij naar Maastricht, 's Hertogenbosch, Vliseingen, Den Haag, Scheveningen, Dordrecht, Delft en Haarlem, terwijl het resteerende deel, 186, naar Egmond aan Zee ging. Van deze 186 waren 10 te zwak om verder te reizen, zij moesten in het ziekenhuis te Roozendaal achterblijven. Aandoenlijk was de bereidwilligheid van de op het station aanwezige Alkmaarsche da mes, die zich dadelijk bereid verklaarden om eenige kleinen in huis te nemen. De kinderen gingen allen evenwel naar Egmond. Eén van de geleiders wees op een groepje uit Dinant afkomstige kleinen, die allen in de eerste dagen van den oorlog bij de aldaar plaats gtmad hebbende fusillades, hun vader hadden verloren. Spoedig hadden allen zich in groepjes van tien om hun geleiders opgesteld. De heer Smits, mede aanwezig, bespaarde de vermoeide en zwakke kinderen den gang over de luchtbrug. Zij konden weer instap pen. De wagens werden direct aan de tram naar Egmond gekoppeld. E>e handen van. hun geleiders vasthoudende ging het naar Egmond. Zwak klonk het uit hun kindermondjes ,Vive la Hollande." Met ontroering staarde men op het station dit trekje oorlogswee na. Mogen de kleinen in Egmond de zoo noo- dige versterking vinden. Zij zullen daar 4 a 6 weken verblijven om daarna plaats voor anderen te maken. SCHERVEN BRENGEN GELUK. Er trad een debutante op bij heLoperette- gezelschap. Duidelijk was te zien,» hoe ze onder den ^indruk was van den gewichtigen avond, een examen voor haar. Een schok voer haar merkbaar door de leden, toen er plotseling midden in de vroolijkheid een vaas kletterend neerviel, doordat een der figuranten er achter op het tooneel tegen ge- stooten had. Niet zoodra zag dit een' ge routineerde zuster in de kunst, die steelsge- wijs pijnlijk keek, omdat ze aan een' sigaret haar vingertjes had1 gebrand, of ze fluisterde tusschen net spelen door de debutante in het oor: „scherven brengen geluk." En het kwam uit dien avondde debutante herstelde zich spoedig, sloeg er zich goed door, behaalde luide toejuichingen en de troosteres had twee fraaie bloemstukken in ontvangst te nemen;, een zeldzaamheid te Alkmaar. Waren het ook niet de dollar- prinsessende kind'ren des geluks? DIEFSTAL. Door de politie alhier is met behulp van twee marechaussée's een kermisreiziger aan- ehouden, vëtfdachi van diefstal met braak te AANOEHOUDEN. Door de politie is een zigeuner aangehou den die gesignaleerd stond voor 12 dagen hech tenia. OESLAAGD. Heden slaagde te 's-Gravenhage voor uur- numerair der directe belastingen en accijnr zen de reserve-tweede-luitenant der infanterie, de heer K. Bosch, alhier. DE PAARDENMARKT. Op de paardenmarkt alhier werden heden aangevoerd 926 paarden. De prijzen die wer den besteed waren van 400 tot 1100. Verleden jaar bedroeg den aanvoer 939 stuks, terwijl het jaar daarvoor 979 stuks ter markt gebracht werden. VOETBAL. Slechts weinig publiek woonde den eersten voetbalwedstrijd van Alcmaria bij. Maar dat zal bij volgende gelegenheden wel beter wor den. De spelers waren er ook nog niet heelemaal in. Toch ging 't na de rust al veel beter dan er voor. Vóór de pauze doel puntte geen der partijen, maar na de rust wist Alcmaria drie goals te maken, door linksbuiten, spil en middenvoor, wat haar, daar de militairen niet tegenscoorden, aan 't eind een 3—0 overwinning bracht. Een goed begin dus. Uit dezen proef wedstrijd zal de elftal-commissie wel eenige aanwijzing gekreg enhebben, voor de definitieve samen stelling van 't eerste elftal, dat zal uitkomen in de competitiewedstrijden. Vandaar dat wij; ons zullen onthouden, nu reeds iets over de prestaties der spelers te zeggen. TURNDAG. De tuindag van het Gewest Noord-Holland van het Nederl. Gymnastiek-Verbond belooft drük. bezocht te wordenx. Circa 750 turners en turnsters hebben zich voor deelneming op gegeven. Door verschillende pe&onem en cor- Soraties zijn medailles beschikbaar gesteld, idienl er nog personen' of corporaties zijn die eveneens een medaille wenschen beschikbaar te stellen, wordt deze gaarne ingewacht bij de heeren Joh. Wijdeman, Magdalenenstr., en Keuzekamp, Baanstraat, resp. voorzitter en secretarió der regeiingscommissie. Ofschoon de Amsterdamsche Turnbond als zoodanig niet aan dezen tumdag wegens zwemwedstrijd zal deelnemen, hebben toch verschillende Amsterdamsche vereenigingen hun medewerking toegezegd en iets goeds zullen te zien geven ook, o. a. de hier nog niet bekende oefening op de springtafel. De Kermis. Bij drommen ging het gisteravond weer naar de tent op de Laat om de laatste voor stelling van Henri ter Hali's revue „Halt! Hier blijven!" bij te wonen. En toen die voorstelling een aanvang nam, was er geen plaats onbezet, Wederom heeft men Zeer genoten van de schitterende costumes, van spel, zang en dans, van de verschillende too- neelen en talrijke lachsalvo's daverden om de vele leuke en geestige gezegden. Afzonderlijk mag den zang nog wel eens genoemd worden-, want er werd werkelijk uitstekend gezongen. Het koor klonk zuiver en krachtig en in verschillende solo's merkte men nog des te beter op, wat 'n uitmunten de stemmen er bij dit gezelschap zijn. Het orkest speelde met opgewerktheid de muziek van de heeren Blokland en van Wee zei B.f de vorige kapelmeester overleed 18 Dec. 1915 en werd door van W. opge volgd en zoo is deze laatste Alkmaar sche opvoering van Haiti Hier blijvenI" op nieuw een groot succes geweest voor allen die er aan hebben medegewerkt. IN DE HARMONIE. De Harmoniezaal was Zaterdag geheel en Zondagavond zoo goed ais uitverkocht. Het operette-gezelschap van den heer Vigeveno heeft hier een1 goeden naam veroverd en dit ook verdiend Beide avonden werd „De Dollarprinses" gegeven, welke zeer Insloeg. Vooral het tweede bedrijf was goed. Ook het derde be drijf, dat het niet bij het tweede haalt, werd echter goed gespeeld en gaf aanleiding tot herhaaldelijk langdurig applaus. Het spel van Sophie van Dijk was schitte rend Ook de beer Vigeveno had een goede partij. Mej. B. Verswijver op het programma als Dainy aangegeven, was wel in de zaal aan wezig, doch had zich laten vervangen. Haar vervangster komt zeer zeker voor de kranige wijze waarop zij haar moeielijke taak volbracht een woord van lof toe. Ook de andere dames en heeren waren goed in en voor hun roL INGEZONDEN STUKKEN. GYMNASTIEK. „Vader, mag lk ook naar de Gymnastiek- vereeniging? „Neen, Willem, daar moet je bij mij niet mee aankomen, die kunstenmagerij moet ik niets van hebben, dat hebben je groot vader en ik nooit gedaan en, als je je nek breekt, is het te laat". „Maar Vader, het is heelemaal geen kunstemkerij". „Denk je, dat wijl ik dat niet beter weet? Ik heb het dikwijls ge noeg bij Carré gezien, je houdt geregeld je Hart vast, dat zoo'n kerel naar beneden stort, en dan is er daar nog een netje onder; dat zal in de Vereeniging toch niet zijn". Het is ons een raadsel, dat dergelijke ge sprekken thans nog voorkomen, en toch zijn wij overtuigd, dat ze zelfs in den tegenwoor- digen tijd, geen zeldzaamheid zijn. Wat we ten- heel veel menschen nog van het Neder- landsch Gymnastiek Verbond, waarin jaar lijks 14 tot 15000 jonge mannen en vrouwen werkzaam zijn, verdeeld over meer dan 300 Vereenigingen, die over het geheele land ver spreid zijn. Wat weten ze er van, dat er meer dan 300 mannen en vrouwen in oüs land Gymnastiekonderwijs geven, niet mede gere kend de vele gewone onderwijzers met lagere akte, die aan kleine kinderen de eerste begin selen vap de Gymnastiek brengen De door ons bedoelde onderwijskrachten hebben allen een examen „Midelbaar Onderwijs" gedaan en staan- dus op eene lijn met alle leeraren aan Hoogere Burgerscholen en- Handelsscholen. Het devies van het Ned. Gymn. Verbond „Mens sana in corpore sano" (een gezonde ziel in een gezond lichaam) laat velen men schen' koud. Weet men wel, dat er van de geestvermogens der tegenwoordige jongelui heel wat meer verlangd wordt dan een jaar of 50 geleden En weet men wel, dat het niets geeft, of men al een mooi examen gemaakt heeft, wanneer die kennis huist in een lichaam dat stumperig blijft en niet in staat is het ge leerde in praktijk te brengen? Hoe meer men met het hoofd werken moet, hoe meer ont spanning men noodig heeft, vooral in de nieuwere tijden, nu alles zoo veel sneller gaat en men om ona heen telkens hoort van zenuwziekten, overspanning en rustkuren. Om dat te voorkomen, is het beste middel: de gymnastiek. Geregeld tweemaal per week oefenings avonden in goed geventileerde lokalen, onder bekwame leiding, ziedaar het geheim. Daar bij wat openluchtspelen, als het goed weer is; geen najagen van enkelen om hoven alle an dere uit te steken, waarvoor men zich ook weer te veel moet inspannen en waarvoor zóó veel tijd noodig is, dat men de andere bezigheden er voor moet veronachtzamen-. De afdeeling Noord-Holland van het Ned. Gymn. Verbond zal het U Zondag 10 Sep tember laten zien wat er al zoo beoefend wordt en gij zult er plezier van beleven, wan neer gij dien dag naar het sporterrein aan den Zandersloot (ingang Nieuwpoortslaan) gaat kijken, waar een groot aantal jonge man nen em vrouwen een demonstratie zullen hou den voor het turnen. De toegangsprijzen zijn zoo matig gesteld, dat niemand daarvoor be hoeft weg te blijven. Op Zaterdagavond 9 September, daaraan voorafgaande, zal in het lokaal „Harmonie" een zoogenaamde eereavond worden gegeven. Hieraan zullen Alléén zeer goede krachten medewerken, die door het bestuur hiervoor zijn uitgenoodigd. Wilt gij het neusje van den zalm? Gaat daar dan heen. Wilt gij een mas sa-optreden? Dan naar het sportterrein! Of, nog beter, gaat naar allebei. M. BURELIJKE STAND. GEBOREN: 2 Sept. Klaas, van Izaak Koenoten Grietje Kluft. Catharina Paulina, d. van Hendricus Comelis Bergmans en Anna Ottenbros. 3 Sept. Catharina Maria, d. van Johannes Comelis van Gijsen en Maria Eli sabeth Agatha van' der Klei. Jan netje Anna, d. van Klaas Bras en Elisabeth Bakker. OVERLEDEN: 1 Sept. Anna Maria Cornelia Martin, 3 w. 2 Sept. Anthonius Hendricus Jacobus van Daalhoff, 68 j. 3 Sept Johannes Jacobus Hendricus Ra ves, 47 j. Catharina Ooijevaar, wed. van Petrus Goedhart, 61 j. Er is maar één Onderlinge Qlasassurantie In Alkmaar. De Agenten zijn Qebr. Molenaar Nieuwesloot en J. Mienis, Bergèrhout. Bestuursleden Jb. Cloegk. C. J. P.J. A. Hoksberoen. W. M. H. Pels. W. J. D. Appel. Jb. Lind. J. F. Lubbe. J. Rinoers TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 4 September. I In! Meteor-olpgisah Instituut te De Bilt. Medegedeeld door het Kon. Nederlandseh Geldig tot den avond van 5 September. In het gebied yan de waarneming is de hoogste stand van den barometer 762.2 te Haparanda. De laagste stand van. den barometer 752.8 te Helder. VERWA«HTIN0\ Stormachtige tot krachtige, later tijdelijk afnemende zuidelijke tot westelijken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waar schijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. fri Boekbonden en aanverwante vakken tor opleiding voor praktijk en examens. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 4 Sept. Aangevoerd 11 Koeien en ossen f 290 a 430, 27 vette kalveren f 70 a 150,— per ned. pond f 1,20 a 1.40, 24 nucht. kalveren t 12.— a 25.—, —magere schapen f 0 a 166 ve.tte dito f 20 a 42 p. stuk. 193 vette varkens a 0 et. p.ned% pond, magere varkens f a AMSTERDAM, 4 Sept. Veemarkt. Aangev. 374 vette koeien 1.20 a ct., 2ekw. 1.10 a 1.15 ct., 3e kw. f 1.— a 1.05, 160 melk en kalfkoelen f 350 a 500, 117 nuchtere kalveren f 12.— a 20.—, 28 schapen f 25 a 35, 0 lamineren f a 420 vette varkens, geen handel, Groentenveilingvereenlglng „ZAANDAM en OMSTREKEN." 2 Sept. Noteeringen i ngve N." Selderie 1—3 per bos Pieterselie 1—3 per b09 Tomaten 15- per pond Andijvie 60—200 per 100 strufk Komkommers 4—11 per stuk Sla 140—160 per 100 Bloemkool 2—5 per stuk Bnijboonen 11 per pond, 16 per 100 Slaboonen 11—12 per pond (dikke) 10—10 Dubb. slaboonen 9—10* per pond 250—290 per zak. Blauwe pruimen 17—18 per pond. Victoria 1617 Bieten 3—4 Meloenen 24—40 per stuk. LANGED1JKER «ROENTEVE1LIN®. 2 Sept. .Voormiddagveiling 10100 bloemkool le soort f 12.— a 16. 2e soort f 2,40 a 3,5062400 roode kool binnenland f 4.a 6.50, buitenl. f 10.a 21.30, 10200 gele kool binnenland f 9.70 a 13,60, buitenl. f 12,— a 15.20, 8100 witte kool binn. f 6.60 a 9.—, buiteuland f 22,-=- a 38,50 per 100 stuks. 520 bos wortelen f3.10 a 0.per 100 bos. 1 Sept. Namiddagveiling. Aangevoerd 413 zak aardappelen. lulia muizen f T65 a 2,—schoolmeesters f 1.69 a 2.4®, Blauwe f 2.— a 2.40, Eigen heimers f 2.05 a 2,15, Volgelingen f 1.45 a 1.50, drielingen f 1.05 a 1.25, 81 baal gele nep f 6.— a 8.60, drielingen f 4.10 a ,5.20, 450 Kg. slaboonen f 6.a 8.90. 64 baal wortelen binn. f 1.80 |a 2,—, buit. f 3.05 a 3.15. BEEMSTER, PURMEREND en omstreken 2 Sept. Op de afslagmarkt werd verhan deld j 34 zak tuinboonen f 0.60 a 0.81 per zak 15 K G., 1146 zak slaboonen f 2,45 a 2,75 par zak van 15 KG., 64000 snijboo nen f 1.75, a 2.25 p. 1000.63 manden peren f 3.50 a 9.50 per mand, 20 manden appe len f 2.20 a 6.80, Afslag-Vereenlging, BEEMSTER, PUR MEREND en OMSTREKEN, 30 Aug.: Op de Augustusveiling werd verhandeld aangevoerd 5053 mand Augurken grof f 1.54 a 1.59, basterd f 2,01 a 2,16, ,,,n f 2,65, siek f 1.38 a 1,42. bommen f 0,61 a f 0,66 per mand 6 KG. inhoud. Handel vlug. BOVENKARSPEL (Station) 2 Sept. Heden besteedde men voor Groote muizen f 1.60 a 1.70, kleine idem f 1.20 a 1.30, blauwe f 2.20 a 2.30. Roodekool f 7.a f 16.—. Wittekool f 9.50 a 27.—. Bloemkool f 7.50 a 13.—. Slaboonen f 2.a 2.80. NOORDSCHARWOUDE, 2 Sept. Ochtendveiling. Roodekool f 3.20 a 5.80, voor het buitenland f 9.a 19, witte kooi f 5.40 a 7.20, idem voor het buitenl. f 17. a 30.60, gele kool f 9.a 12.—, idem voor het buitenland f 11.a 16.—, bloemkool f 14.a 16,wortelen f 4.20 a 4.70 per 100 bos, fdem per baal f 1.a 1.30, voor het buitenl. f 3.10 a 3.25. Koolaanvoer 37923 stuks. Middagveiling. Schotsche muizen f 1,60 a 1.65, Schoolmeesters f 0.a 9..volge lingen f 1.25 a 1.30, drielingen f 1.20 a 1.25, blauwe f 2.— a 2.25. Eigenheimers f 0. a 0.per 35 kilo, Zilvernep f a Drielingen f 0.— a f 0.gele nep f 8. a 9,80, id. drielingen f 4.20 a 4.80, grove uien f 4TÖ a 4.50 *per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 2 Sept. Blauwe aardappelen f 2,35 a 2.40, Schoolmeesters f 2.15 a 0.volge ingen f 1.— a 1.25, gewone nep 9.10 a 9.80, gewone uien f 4.50 a 4 70, slaboonen f 7.20 a 8.40. Wittekool: Binnenland f 4.20 a5.80, bui tenland f 10.70 a 18.10. Roode koolBtnnenland f 5.20 a 5.90, Buitenland i 11.a 16,70. AMSTERDAMSCHE BEkIRS. Opgave van h«t NQORDHQLLANDSCö landbouw.gredibb. Koers van PROLONGATIE iya sche staatsfondsen vast Mijnen vast. Cultu ren en Rubber prijshoudend. Oliewaarden vast. Scheepvaartaandeelen lager. Marine- aandeelen willig, speciaal voor de preferente. Tabakken vast doch met weinig omzet Ame rika vast, het verloop was kalm en het slot prijshoudend. 1798/4 1757/1 65* 57 93»/, 22* 391/4 159* 27'/w 223* 230 360 182 1S6 493* 226 45 92V4 63 196 404 171 45 10Ó 1011/, 241 245* 2978/, 351 475 203 248* 530 103* 1021/i 85 758/, 65 102 pCt Uvea a. V-u i-JW uil ju^uiv/uu aau v-vui o Telefoon 229. Staatsleenlngen. 1 Sept. 2 Sept. NEDERLAND. p<3t. Oblig N. W. S. van 500/1 (J5.0 5 Obltg. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 NIcolai Spw. 100 Qeconsol OR. 626 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provineiale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-Iostelllngon. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank 6. v. A. S 4 4 103l/4 102i/i 84 751/, 65 1017/8 40V, 78 601/, 61'/m 571/, 658/, 67 687/i, 548/4 92 V, 103V8 1037/, 188 Ned. Handel Ml). C. v. A. Industrieele Óndernemingen. BUITENLAND, Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Anier. Hide 8i Leather Comp. Unitt Stat. Steel Corp. C. g. A. MJinbouw-Ondememlngen. Keiahoen ew. A. 'ret. A. A. Id. Redjang—Lebong BUITENLAND. Qreat Cobar A. Pittsburg Coal A, Cultuurondern. Handelsver. en Handolsyennootseh. Cult. Mij, der Vorstenlanden A. ld. (d. Id. Windsta«nd Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsahappijon. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. HolL Petr. Cect. v. A. Kon. Ned. Mij. t e. v. Petr. hr. A. Sum. Palembang Petr. MIL New. Schlbalou Petr. Gy. Crt. gew. A. Id, id, ®rt, pré!. A. Orlen Pfetrel. Mij. A. Rubbor-Maataohappljen. Amst. Rubb. Clt, tjjlj. Aand. Soheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. /Tand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgpst. A. Int. Mere. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep. Gert. v. Oblig. 4} Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. ld. la. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Seuembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mij. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mij. t. ËXpI. v. Staatssp. Obl. Mij, t. Bxpl. v. Staat^p. Obl. BUTFBNLAND AMERIKA. Atchis. Top 8t S. Fê C. v. g. A, Baltimore ft ©blo fèerfif. v. A Danv. ft 8. ©ntnde Spw, C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyfl South. Railw. Gy g. A. Missouri Kans. Tex. G. v. A. N.-York Ont. Western Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Gy, C. g. A Premieleeninaen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—3 Oemeeute Grediet 3 BE-LQIE. Antwerpen 1887 2* 41* 577/ib 668/, 103* 160 176 66 578/, 957/g 26 42 1591/4 220 1358 84* 500 47 92* 65* 195 403 170 47 111* 101* 248 298 551* 476 203 249 107 107 1038/4 103* 1037/8 1087/a 1018/, IOI8/4 1047/ie 1047/» 87 V, 88* 15* 15* 37* 38* 25iVi« 26 6* 68/s 236/8 283/, 128 98 93 24* 25* 141 142 104"/u 98* 64»/A

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3