rijzen van zal niet lang meer duren, o?3/8 279/io 220 230 358 182 841/, 500 226 47 651 .1941/, 408 170 47 IH/. 1011/, 241 248 298 5511k 476 2021/4 249 530 250 300 554 479 200 250 531 volge is het hem niet langer mogelijk zijn wet houderschap, met name zijn voorzitterschap 4 van de commissie van levensmrddelenvoorzie- ning uit te oefenen, zooals hij dit wenscht. De heer Lubbe werd 1913 bij de algemeene verkiezingen naar dén Raad afgevaardigd Den 20sten Mei 1914 werd hij in verband met de ongesteldheid van Mr. Boelmans ter Spi tot tijdelijk wethouder gekozen, de 28sten Oc tober werd hij tot wethouder benoemdit. POGING TOT VERGIFTIGING. De inspecteur van politie, de heer v. Berg, heeft de wed. P. uit de Beemster, ver dacht van vergiftiging van 3 harer huisgenoo- ten, gear resteerd, als verdacht van poging tot vergiftiging, door het toedienen van vergiftig de koffie aan hare huisgenooten, hetwelk uit wrok geschiedde. Na het toedienen van te gengif door' den geneesheer, zijn de drie slachtoffers weer hersteld. De zaak heeft zich als volgt toegedragen In het laatst der vorige week bracht höt echtpaar M., uit Amsterdam een bezoek aan hun ziekelijke moeder, die door haar schoon dochter verpleegd wordt. Na het bezoek in den Tuinhoek te Beemster ging het echtpaar naar Oosthuizen, alwaar een broer van M woont; onderweg werden beiden echter on wel, en konden zij met moeite Oosthuizen nog bereiken, waar onmiddellijk geneeskun dige hu lp werd ingeroepen. De ontboden geneesheer constateerde vergiftiging,! doch mocht het genoegen smaken beiden nog het leven .te doen behouden. Sterke vermoedens bestaan, dat de schoonzuster in den Tuinhoek vergif in de koffie had gedaan. Ook de zie kelijke moeder was onwel geworden, doch daar deze zeer weinig van den drank had ge bruikt, was de uitwerking niet doodelijk. Een onderzoek wordt naar dit geval ingesteld. 5de VOLKSCONCERT. Op Dinsdag 12 Sept. e.k. zal weder in die Groote kerk, 's avonds 8 uur, een Volkscon cert worden gegeven en wel door Mevr, RuyghKrens (sophraan), de heeren Hooger- vorst (tenor), Boedijn (viool), Slinger (orgel i en het Mannenkwartet „Alcmaria." Beide eerstgenoemden zijn door vorige concerten reeds genoeg bekend; zoo ook het Mannen- kwartet om zijn vele op wedstrijden behaalde bekroningen. Belangrijk vooral is deze medewerking pu het beroemde „Jubilate Amen" van Gelbke wordt uitgevoerd! door Mannenkwartet met sopraan solo en orgel. Wat den heer Boe dijn betreft: zijn meesterlijk spel zullen velen zich nog wel herinneren, en ae toen niet aan wezigen zullen zeker deze gelegenheid niet laten voorbijgaan, om hem te hooren. De heer B, is in 't bezit van de-meest vleiende aanbevelingen van zijn leeraren en beoordee lingen van verschillende critici. De heer Slinger zal, behalve de begeleidingen nog een paar solonummers op het orgel spelen. De toegangsprijs blijft bepaald op 10 ots plus 2y2 ct. voor stéd. bel. en auteursrecht, Kaarten "verkrijgbaar bij de firma O. de Waal Koorstraat. Dat het publiek door in groote getale op te komen, blijk geeft het streven om goede mu ziek voor een luttel bedrag te doen genieten, te waardeeren 1 ÜITGAAN IN DE KERMIS. Naar wij vernemen hebben de tooneel- en operette-gezelschappen gedurende de kennis gezamenlijk 14838 bezoeken gehad, werd de harddraverij bijgewoond door 1800 toeschou wers, kwamen er in de koffiehuizen, waarin tegen toegangsprijs café-chantant gegeven werd 13290 personen en werden de bioscoop theaters door 10.700 menschen bezocht. Het totaal der bezoeken bedraagt 40,628. Denkt men daarbij aan stoomcaroussel (waarin op één dag alleen 14472 ritten op de kaartjes der Alkmaarsche Courant werden gemaakt), beignet- en poffertjeskraam en andere venna kelijkheden, dan zal men stellig wel den in druk krijgen, dat de kennis zich dit jaar door een buitengewoon druk bezoek kenmerkte. DE BRAVE HENDRIK. Voor de laatste opvoering van deze ope rette in de Harmonie was, hoewel ze feitelijk buiten de kermistijd viel, nog tamelijk veel publiek opgekomen, waaronder velen die ge durende de vorige week door hun werkkring verhinderd waren geweest een voorstelling bij tc wonen en die nu van deze gelegenheid gebruik maakten. Ze zullen zich, evenmin als iemand gedu rende de vorige uitvoeringen-, hun gang naar de Harmonie niet beklaagd hebben, hetgeen trouwens al bleek uit het smakelijk gelach dat tusschen de vele kluchtige tooneeltjes op klonk en het telkenmale herhaalde krachtige applaus. Alkmaar hoopt stellig het gezelschap van den heer Vigeveno dezen winter nog eens te il rug tc zieni VOETBAL. Men schrijft ons: Zondag behaalde de voetbalvereeniging „Alkmaar", spelende in de seriewedstrijden der IJ. V. V. „Stormvogels" in de 3de ronde, na een zeer zwaren wedstrijd een overwinning op „Stormvogels III" (IJmuiden) met 20. (Stand met rust 00.) „Alkmaar I" kwam hierdoor in de vierde ronde en moest spelen van 5.456.45 uur, te gen „Q. S. C. I" (Wonnerveer). Het bleek echter al spoedig dat de spelers zeer vermoeid waren door den- wedstrijd die 's middags ge speeld- was. Na een, uur spelens won „Q. S. C. I" (Wormegvecr), dan ook met 3 1. (Stand met rust 02. Onze stadgenoot-en spelen- nu a. s. Zondag te IJmuiden (om den 3den of vierden- prijs) tegen „V. S. V. II" (Velsen). Daar beide elftallen aan elkander gewaagd zijn kan dit een interessante wed strijd worden- BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 28 Aug. tot 2 September zijn in het badhuis van het Witte Kruis geno men: kuipbaden 85, regenbaden leklasse 96, regembaden 2e klasse 282. Te samen 463 ba den. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van heden. Als eerste beklaagde had zich te verant woorden Pieter M., slager te Oudkarapel, en wel voor het niet beschikbaar stellen van een afgekeurd schaap aan den hulpkeurmeester te Noord-Scharwoude voor de vernietiging. Deze zaak had gediend voor den kanton rechter, doch deze had zich onbevoegd ver klaard, waardoor de zaak heden voor de Rechtbank diende. De beklaagde was niet verschenen. Het O. M. meende, dat er m deze ?.aak in derdaad veel kwesties zich voordeden. Z. E. oordeelde, dat het vonnis van den kantonrechter moest worden vernietigd Spr. concludeerde, dat de zaak terug ver wezen moest worden naar den kantonrechter. Spr. behandelde de verschillende zich voor doende kwesties. Een vraag was het of een hulpkeurmeester bevelen kon, het afgekeurde vleesch ergens te brengen. Men had hier met een onderlinge verordening te doen en het ging z. i. niet aan, dat gelast kon worden, dat iemand het afge keurde vleesch naar een andere plaats moest brengen. Spr. concludeerde, dat beklaagde niet kon worden veroordeeld. Mocht de rechtbank de zaak niet opnieuw naar den kantonrechter willen verwijzen, dan oordeelde spr. dat be klaagde van rechtsvervolging ontslagen moest worden. OVERTREDING ARBEIDSWET. Willem K., schoenmaker te Alkmaar, stond terecht voor het laten verrichten van arbeid door een leerplichtige jongen en wel op 5 April. Beklaagde ontkende de jongen het werk te hebben gelast. Spr. hid geen macht om de jongen te gelasten en het hem verzocht. De president wees beklaagde er op dat de arbeidswet het arbeiden door minderjarigen verbied. Beklaagde meende, dat het proces-verbaal niet deugde, aangezien er gesproken wordt van 's middags 1 uur, terwijl het gebeurde om 3 uur plaats had. Z. i. kon de agent de Waard nog niet een goed proces-verbaal ma ken, hoewel hij wel een maal of drie om in lichtingen was geweest. De officier van justitie eischte vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, die vrijspraak had uitgesproken, en vroeg een veroordeeling tot 10 boete of 5 dagen hech tenis. 1 Beklaagde begreep niet waarom de kan tonrechter, die hem had vrijgesproken-, tegeri zijn eigen vonnis in hooger beroep was ge gaan. De president deelde mede, dat dit door de ambtenaar, die een veroordeeling geëischt had, was geschied. Hierop vroeg de beklaagde of de wet dan 1 op tweeërlei wijze uitgelegd kon worden. De president zette uiteen, dat het zeer wel mogelijk was, dat een hooger rechtscollege er anders dan een lager rechtseoll dacht. Beklaagde was dit evenwel niet duidelijk. De wet was de wet oordeelde hij. BEDREIGING. Krijn G. te Oudendijk, mijnwerker van be roep, was niet verschenen. De 8ste Mei had hij in verboden vischwa- ter staan visschen en zich tegen de inbeslag name van de hengel door den rijksveldwach ter Frans Kleinjan verzet en deze bedreigd. Het O. M. eischte 14 dagen gevangenis straf. VERZET. De vierde zaak was die tegen Simon Frans S., schipperskrfecht. Beklaagde was niet verschenen. Ook de getuige Willem Sieuwers, agent v. politie te Alkmaar was niet verschenen-. Beklaagde was ten laste gelegd verzet tegen zijn arrestatie bij een volksverzameling op 4 Juni. De eisch luidde 14 dagen gevangenisstraf. DIEFSTAL. De beklaagden schenen vlak na de Alk- "g lust te ge olgende beklaag- lkmaar, was na maarsche kermis allen weinig lust te gevoe len te verschijnen. Ook de volgende de, Cornells H., arbeider te evenmin verschenen. Hem was ten laste gelegd, dat hij uit een schuur van Lakeman te de Rijp tusschen 15 en 30 Mei een paar schoenen had weggeno men. Van Dleuwertje Langedijk te Orootscher- mer had hij op 29 Mei van het erf een borst rok en een vrouwenbroek ontvreemd. De officier van justitie eischte 1 maand- ge vangenisstraf. HALTI HIER BLIJVENI De hierop volgende beklaagde Albertus ten B., schipper te Broek op Langendijk, schitterde ook door afwezigheid. De beklaagde had zich schuldig gemaakt aan het uitvoeren van roggemeel uit de stel ling Amsterdam, welke uitvoer verboden was en wel op 7 Juni J.l. Anne Jaarsma, landweereoldaat te Aker sloot had beklaagde met zijn motorschuit aangehouden. De eisch luidde 10 boete ol 5 dagen hech tenis. DIEFSTAL. Mina M., huishoudster te den Helder, die zich voor het ontvreemden van een emmer en waschtelltje ten nadeele van Jannetje Kra mer, huisvrouw van den heer O. Post te den leider, had te verantwoorden, dacht .voor- oopig blijkbaar hadt je me maar". Ook zij was althans niet verschenen. Tegen haar werd evenwel één week gevan genisstraf geëischt. STROOPERIJ. Dirk T.j landbouwer te Hoogkarepel, had op 13 Juni Meirapen uit het land van een ander getrokken'en in een schuit gegooid en wel ten getale van een 500 stuks. De landbouwer Jacob Blokker te Groote broek had dit gezien. Ook deze beklaagde was niet verschenen. Vlak na de Alkmaarsche kennis gaat het niet. De eisch was 10 boete of 5 dagen hechtenis. thans gelijkstelling uit een oogpunt van exa- meneischen. Welnu, hier begaat de heer M. een onbillijkheid tegenover sommige andere groepen leeraren. De middelbare acte gym nastiek kan evenals enkele andere middelbare acten (bijv. schoonschrijven ol boekhouden) zonder veel algemeen vormende studie in be trekkelijk korten tijd gehaald worden en de heer M. doet onrecht, het bezit van zulke acte zonder meer op één lijn te stellen met het bezit van bijvoorbeeld een B-acte in talen veelal voorafgegaan door een bezwaarlijke onderwijzersstudie of met het bezit van een doctorstitel. Deze moeilijker acte-studiën of universiteits-studiën zijn zeer veeljarig en laten zich moeilijk op één lijn stellen met de andere bedoelde; de heer M. had dus beter gedaan die nog al uitdagende en ook onnoo- dig te pas gebrachte zinsnede weg te laten. Intusschen wil Ik gaarne nogmaals verkla ren, dat ik het met de hoofdstrekking van het stuk van den heer M. geheel eens ben. X. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. De WETHOUDER, Voorzitter der Raads commissie van advies inzake de levensmidde lenvoorziening, te ALKMAAR, brengt hierbij 'ter kennis van de ingezetenen onderstaande nieuwe lijst van artikelen, met de daarvoor aangenomen maximumprijzen, vastgesteld door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel d. d. I Sept. 1916, No. 69500, ten gevolge waarvan de vroeger voor deze artike len vastgestelde maximumprijzen vervallen zijn. KlacHiea tegen overschrijding der prijzen kunnen worden ingediend mondeling en sehriftelïjk ter gemeente-secretarie of bij den Commissaris van Politie Ingevolge art. 12, le en 2e lid, der distri butie 1916 wordt overschrijding dezer prijzen gestraft, hetzij met ten hoogste 4 jaar gevan genisstraf op 10000 boete, hetzij met ten oogste 1 jaar gevangenisstraf of 6000 boe te, naar gelang opzet of schuld aanwezig is, terwijl de goederen, welke boven- -den vastge- stelden maximumprijs worden- verkocht, voor zoover zij den schuldige toebehooren, krach tens het derae l'id van hetzelfde artikel, kun nen worden verberd verklaard. Alkmaar, 4 September, 1916. De Wethouder voornoemd, J. F. LUBBE. LIJST VAN EENI0E DER MEEST VOORKOMENDE ARTIKELEN MET DAARVOOR AANGENOMEN MAXJ- MUM-PRIJZEN. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone kwaliteiten. De Liïxe-sort-ee- ringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel hoogere prijzen wouden betaald, blijven bui ten aanmerking). GROOTHANDELPRIJZEN. Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meèl- kaart) per 100 K. ƒ11.80. Tarwebloem (gebuild inlandsch) per 10O K. 0. 19.26. Tarwemeel (ongebuild) per 100 K.G. 16.50. Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K.0. (1) per K. G. ƒ1.55. Boter bij verpakkin, in wit fust van 25 K. G. (1) per K. G. 1.5( Boter (bij verpakking in Delftsch of Leidsdt fust van 20 K. G. (1) per K. G. 1.60. Bo ter (bij verpakking in Delftsch of Leidsch fust van 10 K. G. (1) per K. G. 1.61. Volvette, ©oudschfl kaas met Rijksmark, seizoen 1915 (1) per 50 K.Q. 5S,— Volvette, ©oudsche kaas Beizoen 1915 (I) per 50 K.G. 53,Kaas 40 (Edammer en Goudsch model, seizoen 1919) (1) per 50 K.G. 51,Volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk (1) per 50 K.G. 41,f. Vol vette jonge Goudsche kaas (1) per 50 39,Jonge kaas 40 (Edammer- en Goudsch model) (l)per 50 3 kaaa 30 (Edammer- en Qoudsoh model) (1) pea1 50 K.G. 32,—. Jonge kaas 20-f (Edammac-an ©oudsoli model) 50 K.G. 26,—. Jonge magere kaas mer- en Goudsch model) (1) vobr zoover voorradig p«c 50 K. 0. 16,— Nagel kaas in fabrieken gemaakt (1) 50 K.G. f 19,Rijst (Grofmiddcl Basaein of Rangool) le Vandcoaditiee per 50 K. G. 14.Rijst (Voorloop Bassein &/of Rangoon) le kandcondities per 50 K.® 14.75. Rijst (Orof voorloop Bassein of Rangoon) Ie haadconditie# per 50 K.S. 15725. Havennouth per 100 K. Suiker (witte geraffin.) (bi K. G. of daarboven) per Suiker (witte K. G. tot lOf lever; n) per 100 K. raffin.) (bij lever; K. O.) per 100 K G. 30.— I van 1000 ƒ50.90. van 300 .ƒ51.- Suiker (witte geraffin.) (bij levering van 100 K. O. tot 300 K. G,),per 100 K. O. 51.20. Normaal-Margarine (in kistjes van 10 of 5 K. Q., in perkament papier verpakt) per y% K.G. 0.39. Peekoffie pax 100 K.O. 31.—. Cichorei per 100 K.O. 26.— Raapolie (2). Soda per 100 K- G.Bi£7 12.—. Zeep (zachte, groene of gele). I (2). Soda per 100 K. G. 12.-. LJ leine schelvisch per 50 K.0. 8, Wijting per 50 K.G. 7.50. Kleine gul per 50 K. G. ƒ8. —Kleine poon en pieterman per 50 K.G. 7.—. Horsmakreel per 50 K.g. 5.—. Makreel per 50 K.G. 10.Kleine schol per 50 K. G. ƒ8.Maatjesharing (zonder kop) per ton inhoudende 1050 stuks, netto vischgewicht 115 k 120 K.G. 27,50. Gerookte kleine schelvisch per 50 K.G. 12,Gerookte makreel (per K. G. 0.55) Gerookte haring (bokking zonder staart) per stuk ƒ0.03*. GROSSIERSPRIJZEN. Kleine schelvisch per K.G. 0.20. Wijting per K.G. 0.19. Kleine gul per K.G. 0.22 Kleine poon en pieterman per K.G. 0.18. Horsmakreel per K.G. 0.14. Makreel per K. G. 0.20. Kleine schol per K. G. f 0.22. raf- ue.T 'n ons kleine 'a,|d nog duizenden, ja tienduizenden gevonden worden, die niets of bijna niets van een of meer der vreemde talen kennen. Want er is nu gelegen heid om op prettige, eenvoudige wijze Fransoli, Dollach of Fngelsch te leeren en dat tegen zulk een billijken prijs, dat niemand in zijn geldelijke omstandigheden een reden kan zien hieraan geen deel te nemen. Voor den prijs van I 0,50 per maand ontvangt U wekelijks een blad, dat U geleidelijk maar zeker zoover brengt, dat U een eenvoudig boek in dn vreemde taal kunt lezen, dat U in staat zijt eenvoudige corres pondentie in die taal te voeren. Proefnummers worden gratis en franc» toegezonden. Deze gelegenheid moogt U niet laten passeereu. Vraagt proefnummers. U' ,1' J/KITZ' I Hootdonderwiizers Witte de Withstraat 23. P. H. SCHENK, j nootaonclerwijzers. Aimsterdami Telefoon Zuid 4072. (3). Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meelkaart) 0.14. Tarwebloem (gebuild in landsch) per K. G. 0.25. Tarwemeel (onge build) per K.G. 0.21. Boter (1) per K.G. 0.876. Volvette Goudsche kaas met Rijksmerk, seizoen 1915 (1) per K.G; 0.68, per 0.1 K.G. 0.14. Volvette Goud sche kaas, seizoen 1915^ (1) per K.G. 0.66, per 0.1 K.G. 0.13*. Kaas 40 Edammer en Goudsch modél) seizoen 1915 (1) per K.G. 0.60, per 0.1 K.G. 0.12. Volvette jonge Goudsche kaas met Rijksmerk (1) per y2 K.G. 0.50, per 0.1 K.G. 0.10. Volvette jonge Goudsche kaas (1) per K.G. 0.48, per 0.1 K.G. 0.10. Jonge kaas 40 (Edammer en Goudsch model) (1) per K.G. 0.46, per 0.1 K.G. 0.09*. Jonge kaas 30 -f- (Edammer en Goudsch model) (1) per K.G. 0.39, per 0.1 K.G. 0.08. Jonge kaas 20 (Edammer en Goudsch model (1) per i/2 K.G. 0.32*, per 0.1 K.G. 0.06% Jonge magere kaas (Edammer en Goudsch model) (1) (voor zoover voorradig) per K.G. O.20, per 0.1 K.G. 0.04. Nagclkaas, in fabrieken gemaakt, (1) per K.G. 0.23, per 0.1 KG. 0.05. Rijst (grofïnidde! Bassein &/of Rangoon) per K.G. 0.17 Rijst (voorloop Bassein &/of Rangoon per K.G. 0.186. Rijst (grof voorloop Bas sein &/of Rangoon) per y2 K.G. 0.195. Ha vennouth inlandsche en buiten! per K.G ƒ0.19. Suiker (witte geraffineerde) per y2 K.G. 0.27*. Normaal-Margarine (in perkamentpapier verpakt) 0.45. Koffie (Santos), (gebrand) (2). Peekoffie (in pakjes per 0.1 K.G. 0.04. Cichorei (in pakjes) per 0.1 K.G. 0.03*. Raapolie (2). Zout per K.G. 0.09. Zeep (zachte, witte of gele) (2). Soda 0.18 per K.G. Petroleum per L. 0.12. Kleine schelvisch per K.G. 0.28, Wijting per K.G. 0.27. Kleine gul per K.G 0.28. Kleine poon en pieterman per K.G 0.28. Gerookte kleine schelvisch per K.G 0.32.Kleine schol per K. G. ƒ0.28. Gerook te kleine schelvisch per K. G. 0.34. Gerookte makreel per K. G. 0.35, stukgesneden king zonder staart) per stuk ƒ0.05. Haiing per 0.1 K. G. ƒ0.10. Gerookte naimg (bek ronder kop) per stuk 0.04. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand September behoudens vroegere ver vanging. Klachten over niet-inachtneming van bo venvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde arti kelén maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxi ma te brengen, behooren gericht te worden tot den Burgemeester. (1) Deze prijzen zijn niet van to op room- en lunchkaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht. Onder kaas gemerkt 40 30 of 20 wordt kaas verstaan, welke respectievelijk 40 pet. of meer, 30 pet. of meer of 20 pet of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zijn verplicht ten behoeve van den kaasverkoop voor binnenlandsch ver bruik aan de centrale pakhuizen kaas te leve ren tegen 5,beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. De in de centrale pakhuizen aanwezige kaas wordt aan bij dé Rijkscommissie van Toezicht op de Kaasvereeniging ingeschreven grossiers geleverd tegen 3,— beneden den maximumprijs voor verkoop ki het 'groot. Opgemerkt wordt nog, dat de vorenbe doelde prijzen slechts betrekking hebben op boter en kaas, bestemd voor verbruik in Ne derland. Voor boter, bereid onder Rabbinaal toe zicht, kan door de Rijkscommissie van Toe zicht op de Botervereeniging, in overleg'met de betrokken handelaren of boterbereiders, een verhoogde prijs worden toegestaan Voor speaiaal verpakte boter zal geen ver gunning tot prijsverhooging meer worden verleen O: han verkoopen. (2). Voor deze artikelen wordt voorloo- OVERLEDEN: 4 Sept. Catharina Helena Trap, 5 maanden 5 Sept. Johanna Hoogland, wed. van Theo- dorus Philippus van der Waal, 75 jaar. )pgam«nkt zij voorts, dat het dun klein- del verboden is onaaagesnedan kazen té pig geen maximum-prijs vastgesteld. Een uniforme prija voor roggebrood, dand voor het géheele land, kan in ver and met de zoo ulteenloopende bereidings wijze in de verschillende provincies niet wor den vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonderlijk geschieden, in overleg met de provinciale rogge-commissies. INGEZONDEN STUKKEN. In het ingezonden stuk van den heer M., in het nummer van 4 September, over het nut der gymnastiek met de hoofdstrekking van welk stuk ik mij zeer gaarne vereenig komt de volgende zinsnede voor: Deze onderwijskrachten hebben een exa- ,men middelbaar onderwijs gedaan en staan „dus op eene lijn met alle leeraren aan hoo gere burgerscholen en handelsscholen". Daar de geachte inzender deze gelijkstel examens, be- of al- oven (witte geraff.) tot 100 K. G. per ng laat berusten op afgelegde exam doelt hij intellectueels gelijkstelling levering van 50 K. G. 51.75. Suiker (witte geraffin.) bij levering van 25 K. G. tot 50 K. G. per 100 K. G. 52— KLEINHANDELPRIJZEN. Regeeringsbrood (bij varkoop op brood- kaart) per K.G. 0.12. Tarwewaterbrood I (gebuild) per K.G. 0.23. Tarwewaterbrood (gebuild gebakkea onder rabbinaal toezicht) per K. O. 0.34. Tarwebrood (ongebuild baninbrood) pea* K.Q. 0.20. Roggebrood I TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 5 September. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Medegedeeld door het Kon. Nederkndsah Geldig tot den avond van 6 September. Ia het gebied van de waarnaming is de hoogste stand van den barometer 764.4 te Hemosand. De laagste stand van den barometer 753.1 te Helder. WRWA'QHTIN®. Matige, later tijdelijk afnemende westelijke tot zuidelijken wind, zwaar bewolkt met kans op regenbuiën, later tijdelijk opklarend, iets warmer overdag. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 5 Sept. Johannes Hofstee en Anna- Elisa Josephina Simons. Derk Willem Abelskamp en Neeltje Clasina Bruin. GEBOREN: Sept. Maria, d. v. Adrïanus Mors en Ber tha Viëtor. 5 Sept. Guurtje, d. van Cornelia Johannes Schuit en Aatje Nool. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Vooxdam Gil, Alktnaar. Koers van Staatsleenlngen. 4 Sept. 5 Sept. NEDERLAND. p(3t Oblig N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4£ Oblig. dito 3 dito dito 3 dito dito 2 Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bei.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4 Nicolai Spw. 100 4 Geconsol GR. 625 4 Rothschild (consols) GR. 625 4 Hope en Co. J 889-90 GR. 625 4 6e Emissie, 1894. GR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 unding Ln. 1 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-instelllngen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen Ketahoen gew, ld. Pref. A. RedjangLebong A, BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handetsver. en Handelsvennootsch. Cult. MIJ: der Vorstenlanden A. id. Id. Id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand Petroleum-Maatschappi Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br, Sum. Palembang Petr. Mlj. New, Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew, en. A. Id. A. fd. Grt. pref. A. Orfon Petrel..Mlj. a. Rubber-Maatsohappljen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned, Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int: Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Obllg. 4i Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. fd. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Delf Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mlj. Oblfg. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obi. Mlj, L Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top 81 S. Fé C. v. g. Baltimore St Ohfo Certif. v. A Denv. 8t R. Grande Spw. C. v. A, Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kans Cytl South. Railw. Cv a. A. 6 5 5 4i A. 1031/s 1021/4 85 753/a 65 102 4H/4 78 60 i/s 6IV10 577/ig 65s/. 663/4 68VlS 543/4 92i/s 103s/f 104 188 227 180 176 66 576/8 953/g 26 42 1591/, 107 1038/, 1087/8 1018/, 1047/g 881/, 151/, 38i/, 27 68/8 288/4 128 93 253/4 14218/10 104% 98Vs 64®/m 1031^ 102 847/g 75 65 1017/8 41 Vi 77% 61 57% 67 93% 184% 177 66 58 96i/g 29 45 165 27% 220 360 182 499 62 94 416 170% 47 112% 1017/a 103% 1037/, 1018/4 105 88% 151/4 38% 26% 68/g 28% 93 258/, 142 Kans Cytl South. Railw. Cy g.; Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. 81 Western St. Norf. St West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—3 Oemeeute Credlet 3 BELQIE. Antwerpen 1887 2% PROLONGATIE 1»/. pCt Mededeelingen. Nederlandsche staatsfond sen vast. Russische Staatsfondsen prijshou dend. Culturen lusteloos. Handelsverg. Amsterdam onveranderd. Mijnen willig. Olieawaarden vast. Rubbers lusteloos. Scheepvaartaandeelen willig. Marinewaar- den vast. Tabakken willig doch met weinig affaire Amerika bij opening vast, het ver loop was kalm en het slot prijshoudend. Na het officieele beursuur was de stemming alge meen flauwer. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 5 Sept. Aangevoerd 750 runderen waaronder 335 vette 95 a 120 ct., 415 melke- en geldekoeien f 220 a 450, han del mtg, |40 stieren, 19 paarden 125 a 350, 42 vette kalveren f 1.05 a 1.25, mtg.. 255 nuchtere (slacht) f 12 a 35, (fok) f 1 «itg., 254 vette varkens 86 a 96, vlug, 38 magere f 25 a 45, mtg., 284 big gen f 10 a 18, mtg., 1628 schapen f 27 a 55.—, 707 lammeren f 15 a 24, mtg. 450 manden appelen f 2.50 a 5.—, 275 taanden peren f 3.— a 8. Kleine fabriekskaas f 63.kleine boeren-

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3