DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ïeie Hot al to goodo hart. Bo. 211 Honderd en achttiende jaargang. m DONDERDAG 7 SEPTEMBER. FEUILLETON. AboMBQt&prüs per 3 maanden 1—, fr. p. post f 1.25. Adyertentiepriisl2*ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y.h. HERMs. COSTER 5 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. p -- - Met 20 ei. oorfogstoeslag op dan abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 7 September. Met onverminderde hevigheid duurt de Somme-slag voort. De Franschen hebben ten zuiden van de rivier nieuwe voordeden be haald en ten noorden van de waterscheiding de oude behouden, terwijl de Engelschen' eenige geringere vorderingen hebben gemaaid en moeten volstaan met te melden, dat ze het bosch van Leuze tusschen Guillemont en Comb les hebben veroverd en dat de gevech ten tusschen het bosch en het dorp Combles en rondom Ginchy voortduren, waarbij men moet bedenken, dat die dorpen zelf nog steeds niet veroverd zijn. De Franschen daar entegen hebben zich van het grootste deel van Bemy meester gemaakt en de buitenwij ken van Chaulnes bereikt, zoodat in het zui den het front weer ongeveer 1,5 K.M. in oos telijke richting verschoven en de mogelijkheid van verdere operaties, zuidelijker dan tot dusverre geleverd, geopend is. Wij denken daarbij vobral aan de buurt van Roye, dat op 12 K.M. afstand van Chaulnes is gelegen en waar de groote bocht begint, welke de front linie bij Noyon maakt, om dan in oostelijke richting naar Soissons verder te gaan. Blijk baar om de troepen, die het aan de Somme zoo zwaar te verantwoorden hebben, lucht te geven, pogen de Duitschers bij Verdun weer in beweging te komen. Maar dit is nog niet gelukt, na voorafgaande hevige beschieting hebben de Duitschers getracht een aanval te doen op het dorp Fleury, doch het Fraasche vuur uit de mitrailleuses heeft hen belet tot den stormaanval over te gaan. De Russen hebben op het Oostelija oor- logstooneel tusschen de Zlota Lipa en de Djnestr het Oostenrijksche front weer een eindje ingedrukt en ook in het moeielijke ter rein der Woudkarpathen eenige vorderingen gemaakt Aan het Italiaansch-Obstenrijksche front viel de eerste sneeuw. Van de beide Roemeensche fronten wordt niets anders gemeld, dan dat in Zevenbergen vooruit geschoven verkenningsafdeelingen schermuteslen het heeft er allen schijn van dat de Roemeniërs den opmarsch hebben ge staakt en zich met man en macht met de Russen naar de Dobroedsja hebben gewend, waar hevig gevochten wordt in de streek van Tortoekai, van welke stad thans zeven verde digingswerken door de Duitschers en Bulga ren genomen zijn. Uit Macedonië bericht generaal Sarrail, dat de tegenstander het front bij het Doiran- meer drie uren beschoten heeft. In Griekenland arresteeren Engelsch- Fransche agenten in burgerkleeren enkele verdachte individuen en uit Saloniki zijn te Athene Grieksche officieren aangekomen, die weigeren deel te nemen aan de beweging ten gunste der entente. Volgens een Engelsch be richt steunt de minister-president Zaimis een Roman naar hat Duitsch van Marie Diers. 13) Op het couvert stond het volgende geschre ven Wees zoo goed dezen brief te geven aan de verpleegster van jufrouw Biermaan, die in den nacht van den 16en op den 17en bij haar waakte. De brief was gesloten met een zegel waarop een familiewapen. Dokter Huuefeld was er zeer mee verlegen of hij den brief moest afgeven. Hij vermoedde dat er een slinksche wijze van toenadering achter stak en voelde zich verantwoordelijk voor Renate. Het zou welicht de aangewezen Weg zijn geweest hem aan mevrouw Gropius te brengen, zij had zeker tien maal meer ver stand van zulke dingen dan hij, maar hij ver trouwde haar moederlijke gevoelens tegen over Renate niet recht. Hij had een vaag ge voel, dat zij altijd slechts dat zou kiezen en doen wat haar zelf het best paste, zonder veel - rekening met de belangen van het meisje te houden. Hij behield dus den brief en de gedachte daaraan kwelde hem, totdat Renate op het spreekuur kwam. Maar toen hij haar aankeek, was hij terstond hulpeloos en onzelfstandig, hij beredeneerde bij zich zelfwelk recht heb midden-koers, welke geen enkele partij kan bevredigen en heeft de koning beslist gewei gerd een afvaardiging van de groote volks vergadering te ontvangen, terwijl hij wel be reid is de hiervoor bedoelde officieren tot zich toé te laten. Hoe lang zal Koning Kon- stantijn dezé houding nog kunnen volhou den? Servische afgevaardigden vertrokken naar Korfoe waar de Skoepsjtina (volksvertegen woordiging) Zondag zal bijeen komen. Zij vertrouwen er vast op, dat hun land nog vóór het einde van dit jaar bevrijd zal wor den, zegt een Times-telegram. Dan zal er ech ter in korten tijd heel wat moeten gebeuren op het oorlogsterrein, dat door velen voor het allerbelangrijkste wordt aangezien. m 1 "KORTE BERICHTEN. - De Russen hebben het Oostenrijksch- Duitsche front tusschen Zlora Lipa en Dnjestr ingedrukt en 4500 gevangenen ge maakt Het Deensche stoomschip Jeanne (1200 ton) is gezonken. Het Noorsche Btoomschip Rilda (313 ton) is gezonken, de bemanning werd door de Batavier III gered. De bemannig van den neergeschoten Zeppelin L 21 is in de buurt van de plaats waar het luchtschip neerviel, met militaire eer begraven. Er gaan geruchten dat aan Grootvorst Nicolaas Nicolajeutsy het bevel van het Rus sische leger dat tegen de Bulgaren optrekt zal opgedragen worden. vuldig opgeborgen had. „Ach! zei Renate verbaasd. „Aan mij?" De „Deutsche Tageszeitutng" Is nader order verboden, waarom is niet bekend. Het Duitsche legerbericht meldt dat sterke Roemeensche-Russische treepen door de Bulgaren zijn terug geslagen. DE OPLOSSING VAN DE VISSCHERIJKWESTIE. Economisch-statistische Berichten geeft een overzicht van de visscherij'-kwestie en van de oplossing daarvan. Aan het einde van het ar tikel lezen wij Naar verluidt zal ook van Duitsche zijde geen bezwaar worden gemaakt tegen boven bedoelde overeenkomst, welke aan de centra- len aanmerkelijk geringer hoeveelheden ha ring verschaft dan zij in normale jaren uit Nederland betrokken, en zijn dus pile moei lijkheden opgelost, voor zoover althans niet de bewoordingen der overeenkomst zelf tot ver schillende uitlegging aanleiding geven. De kans daartoe schijnt ons niet buitengesloten, wagr het de clausule betreft, dat de Engel- sche regecring he recht heeft 20 pet. der vangst op te vorderen tegen den prijs, dien de Nederelandscfie regeering hëtaalt. Nu is u-. een feit, dat de Nederland&che regeering in het geheel geen haring koopt, de hier te lande gedistribueerde z. g. regeeringsharing is door de Zeevischvereeniging tegen verlaag den prijs beschiqbaar gestelde haring, die uied oor haar op de open markt wordt aange kocht tegen dezelfde prijzen als b. v. Duitsch- land besteedt. Het versthll tusschen na- en verkoopsprijs wort gevonden uit de opbrengst van een z. g. consentrecht, waarvoor de ex porteurs de beschikbaarstelling van haring steeds gretiger de regels verslond. „Die goddelooae bengel die heeft haar zeker dacht Hünefeld en het jeukte hem in alle vingers om haar den brief af te nemen, dien zelf te lezen en ia stukken te scheuren. Intusschen was Renate klaar met lezen. Zij staarde over het papier heen in de lucht en> trok nadenkend haar voorhoofd boven de neuswortels samen. „Nu, wat is H? Wat wil hij?" bromde de dokter. Zij antwoordde niet, scheen in 't geheel niet te luisteren, dacht steeds ernstiger na, totdat er ten laatste «en plotseling 'n lichtstraal over haar gezicht gleed. Ze glimlachte blijmoedig als opgelucht, keek haar ouden dokter aan en vroeg„Dokter, mag ik wel dadelijk aan uw schrijftafel een brief schrijven? Een zeer kor ten maar. Ik neem ook van de stalen pennen. Gaat u toch als 't u belieft een beetje weg. op en schrijf later verder. Maar ik moet nu Als er een patient komt houd ik natuurlijk ■lijk beginnen mag 't?" Zij had daarvoor werkelijk zooveel woor den- noodig, want de dikke dokter stond als een kolos voor zijn schrijftafel en versperde die. I lij vond het een afschuwelijke gedachte, dat zijn kleine assltenite daarvoor dadelijk als behekst wildé gaan zitten om dien adelijken windhond te antwoorden. Wat of die haar toch wel kon geschreven hebben? En wat zou zij nu zelf schrijven? Neen, en daartoe zou hij zijn schrijftafel, zijn inkt en pen geven 1 't Was immers een vervloekte geschiedenis 1 Maar zij pakte hem nu met haar beide han den aan en duwde hem op zijde. Hij bromde iets onverstaanbaars in zich zelf en daar zat zij reeds. Zij trok het nieuwe pennetje behoed zaam uit den pennehouder, zocht, een oud uit, stipte in, nam e engroot vel papier, vouwde dubbel, sneed het door, legde het recht en in natura afkoop en. De clausule zal van Engelsche zijde wel zoo bedoeld zijn, dat Engeland het recht heeft 20 pet. der haring te vorderen- tegen den prijs van de „beschikbaarstelling voor het Neder- landsche publiek, dus tegen c. a. 25 per ton, en niet tegen den inkoopsprijs van ca. 60 op de open markt. Gaan beide partijen hier mede accoord, dan rijst nog de vraag, of bij den export de consenigelden (ca. 6 per ton van 150 K. G. bruto) komen tent laste van de Engelscehr egeering of van de Nederlandsche reeders HET CONFLICT AAN DE HEMBRUG. De samenwerkende rijkswerkliedenvereeni- gingen hadden telegrafisch tot minister Cort van der Linden het verzoek gericht, om in een buitengewone audiëntie het adres, waar in zij hun ontstemming over het vormen der werkliedenbrigade te kennen gaven, te mogen toelichten. Op dit verzoek werd door den minister te legrafisch geantwoord-, dat hij heden verte genwoordigers van de samenwerkende orga nisaties kan ontvangen. „Het Volk" deelt mede: De plannen der autoriteiten, tot de vor ming van een werklieden-brigade o. a. uit de- aan de Hembrug werkzame arbeiders, die nog in militairen dienst zijn-, nemen vasteren vorm aan. Deze werklieden ontvingen allen een ministerieel schrijven, waarbij hun wordt medegedeeld, dat zij zijn ingedeeld bij de werkliedenbrigade. Een en ander verwekte nog al eenige opwinding en gisting. Men verkeert in twijfel omtrent hetgeen nu gebeu ren gaat en daardoor is de bestaande onte vredenheid in sterke mate toegenomen. Naar wij vernemen, zegt „Het Volk", zal het comité uit de Rijkswerkltedenbonden zich vandaag met enkele betrokken vakbonden in verbinding stellen. Gisteren was he tKamerlid Van der Voort van Zijp aan de Hembrug, terwijl hij daarna een onderhoud had met den vertegenwoordi ger van de Patrimonium-afdeeling in het co mité uit de Rijkswerkliedanbonden. BINNENLAND. VOORZITTER EERSTE KAMER, i Bij kon. besluit van 5 dezer is benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Dinsdag in Sep tember, de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid van die Kamer. SLUITING VAN DE ZITTINO DER STATEN-GENERAAL. Bij Kon. besluit van 5 dezer is het volgen de bepaald: Art. 1. De tegenwoordige zitting der Sta- ten-Geocraal zal worden gesloten op Zater dag 16 September, des namiddags te 3 uur. Art. 2. ütoze minister van bmnenlandsche zaken wordt'gemachtigd zich op het in art. 1 vermelde tijdstip te begeven naar de vergade ring der Staten-Generaal, ten einde in een vareenigde vergadering der beide Kamers de zitting in Onzen naam te sluiten. DE OPSTAND IN DJAMBI. De opstand breidt zich uit, méldt de cor respondent van de Tel. uit weltevreden. De controleur te Baugko heeft het volgende tele gram naar Batavia gezonden: „Alle maatregelen ter yerdediglng zijn ge nomen. Alles is hier nog rustig. Ik vraag ver sterking aan voor Kcrintje." Men vreest, dat er een nachtelijke aanval op Moearaboengo zal worden gedaan. Van den Gouvemeur-peneraal van- Neder- landsch-Indië werd een telegram ontvangen, inhoudende dat de Residem. van Djambi hem bericht heeft, dat Moeara Tambesi op twee dezer, na een hevig gevecht, werd bezet. Vermoed wordt, dat de familie van den vo- rigen Sultan de hand in de onlusten heeft. Na een hevig gevecht werd Moeara Tembe- sie door de onzen heroverd. De vijand liet 50 iooden De N. en achter. Roti Crt. deelt nog mede: De controleurs te Saradoengoen, de in- landsche geëmployeerden en de coGtrofcCE van Tambesa zijn vermoord. DE MIDDENSTANDSBOND. De 13de algemeene vergadering en het congres van den Nederlandschen bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand werden gehouden in het Vokshuis te Leiden. De voorzitter, de heer H. Koppel Jr., uit 's-Gravenhage, heette de aanwezigen welkom. Spr. zei o. m. dankbaar te zijn, dat het Va derland verschoond is gebleven, tot nu toe, van de oorlogsverschrikkingen, en dat de Middenstand zich in deze moeielijke tijden heeft staande gehouden. Met een enkel woord wordt de vorigen voorzitter, de meer Meuw- sen, herdacht, als een man van groot organi satorisch talent, aan wien veel te danken was, hij was een groot man. Spr. zei verder: Wanneer ik verder een terugblik werp op hetgeen sedert het vorige congres te Utrecht door het bondsbestuur is gedaan, dan geloof ik, de buitengewone omstandigheden in aan merking genomen, te mogen zeggen, dat het bestuur in menig opzicht met tevredenheid op zijn werk mag terugzien. De bond van incasso- en informatie-bu- reaux is gesticht en bezit thans 24 af deelingen en 400 correspondentschappen. Vervolgens herinnerde spreker aan de bui tengewone vergadering van 4 Juli j.L te Utrecht gehouden en de daarop gevolgde langdurige bespreking van het bestuur met het departement van landbouw. De heer C. Koenfaads, consulent van den Middenstand, is voorloopig aangewezen als administrateur, en voor de vestiging van het bureau van den bond is een voorloopige overeenkomst ge troffen met het bestuur van de Amsterdam- sche Centrale Middenstandscredietbank, waardoor in haar gebouw ons bureau en ar chief op goede en goedkoope wijze gevestigd is, en zoodoende heeft onze bona een cen traalpunt gekregen. De voorzitter sprak een woord van welkom tot prof. Eerdmans en mr. Fokker, adviseur van de Leidsche afdeeling van den Midden standsbond. Dé heer W. van Rossem Duchatel, voorzit ter van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand, voor Leiden en omstreken, riep den voorzitters, bondsbestuurders, afgevaar digden en aanwezige leden een hartelijk wel kom toe. Spreker richt zich vervolgen» tot den heer Koppel. Hij hield zich verzekerd de tolk te zijn van alle aanwezigen, en van den geheele georganiseerden middenstand in Nederland, wanneer hij den nieuwen voorzitter liartelijk dankt voor diens bereidwilligheid, het zeker niet gemakkelijke mandaat van bondsvoorzit ter te aanvaarden. Daarna werden de notulen der vorige al gemeene vergadering en van de buitengewo ne vergadering gelezen en goedgekeurd. Tot lid van het hoofdbestuur werd geko zen de heer P. Heering te Deventer. De inkomsten over 1915 wijzen een batig saldo aan van 1705,40, uitgaven 2509,79. De begrooting 1916 sluit in ontvangst en uitgaat op een bedrag van 5413,40. Dfe nu ging het er op los. De dokter keek zoo rood als een kalkoen van woede oyer ham schouder. Wat kwam er nu? In zijn verontrustbare gedachten stond er raeds met opvallende groote krulletters: „Mijn allerliefste" of «en ander onbezonnen meisjeswoord, toen haar stijf, recht, eenigszins eigenzinige schrift op het papier verscheen. „Zeer geachte heer „Wel zoo!" dacht de dokter. „Ben ik blind of wat doet zij daar? Hij keek nog eens. Neen warempel, daar stond evenmin iets van liefste als van luitenant of iets dergelijks, maar dui delijk en stijf: Pagel. Zeer geachte heer Pa- gel. Wel, lieve hemel, dat werd een brief aan den ouden heer op Brei tendamm! „Toe dokter, kijk niet over mijn schouder, dat hindert me", zei Renate. „Ja zoo", zei dokter en hij keek beschaamd een anderen kant uit. „Ik wou slechts ik dacht ik bekeek hier trouwens dé leuning van mijn stoel. De rotting gaat los, je kunt er je japon aan opscheuren". „Och, is het waar?" zei Renate luchtig. In tusschen gng de bel en een- aptient kwam naar boven1. Rneate hield met schrijven op en liet op staande den brief open liggen. Hünefeld kon nu op haar plaats gaan zitten. Hij zou door heimelijk schuin te fijken alles hebben kunnen lezen, want zij lette niet op hem en de metse laarsgezel met de zieke borst, die voor hem stond, zou natuurlijk geen beletsel zijn ge weest. Maar hij waagde het niet ook maar ijze een enkelen- blik op den brief te werpen. Hij was daarvoor te wel opgevoed en had daarvoor een te groot respect voor het kleine eigenzinnige, bruin gelokte meisje, dat aan zijn eigen schrijftafel haar buitensporige dwaasheden uithaalde. 0è bleeke gezel vertrok en Hünefeld1 dacht met een- soort van wanhopigen troost: ik blijf zitten. Het is mijn stoel. Het is bovendien mijn spreekuur en clan zit ik hier altijd. Maar terwijl hij nog dacht, stond hij reeds lang zaam en aarzelend op, weliswaar alsof hij nog vastkleefde, maar toch de volgende secon de reeds los zou zijn. Want Renate stond vlak naast hem vastberaden weg en zei verstrooid en- als of 't vanzelf uprak. „Als 't u blieft, dokter, mag ik? Een beetje vlug, vóórdat er weer een komt." Ditzelfde spel werd nog tweemaal herhaald Tusschen de consulten in liep Hünefeld brommend als een zacht kokende ketel in het vertrek op en neer. Hij zag met wantrouwende oogen, dat Renate het velletje omsloeg en eindelijk met het .derde kantje aanving. Het spreekuur liep ten einde, de dokter moest weg naar zijn patiënten, bij wie Renate niet had te maken-. Zij deed dit aan de hand, dan schreef zij ver-der als hij weg was. Neen, dat mocht de duivel halen, maar dat ging niet. Hij was tenslotte toch verantwoor delijk voor het meisje. Voor den drommel, zij was nog maar zeventien jaar, al deed zij ook nog zoo zelfstandig en kordaat. -Hij bekleedde hier dep laats van een vader. Was hij dan slechts enkel een hulpelooze dwaas die in de kamer rondloopt en zich dood ergert terwijl zij vlak voor zijn oogen doet, wat zij wil en dolle dingen uitvoert! Hij kuchte eenmaal, tweemaal, driemaal, Zonder succes. Hij snoot zijn neus en zei in zijn zakdoek: „Het spreekuur is nu afgeloo- f. Geen antwoord. De pen1 kraste, zoortat De Wethouder, Voorzitter der Raadscom missie van advies inzake de levensmiddelen- voorziening te Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het van heden af VERBODEN zal zijn om suiker af te leveren of te doen afleveren aan personen, DIE BUI TEN DEZE GEMEENTE WOONACH TIG ZIJN. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met gevangenisstraf van ten - oogste twee ja ren of geldboete van tea hoogste zes duizend gulden. Alkmaar, 6 September, 1916. De Wethouder voornoemd, J. F. LUBBE. it hem zenuwachtig maakte. „Ik moet nu weg", zei hij. Niets. „Ben je nog niet klaar?" „Ja, -dadelijk", zei Renate. Hij wachtte maar dat scheen nooit te ko men. Eindelijk Vermande hij zich. Met een grooten stap, met een geweldige uitdrukking heer J. Das Dzn., penningmeester van den Bond, stelde voor aan de regeerin-g een adres te zenden, waarin de Bond er op aandringt, dat bij de nieuwe distributieregeling de winstmarge voor den winkelier wordt vast gesteld op 20 pet. De heer Am. Cohen merkte op, dat in het ontwerp-Distributiewet niets gezegd werd betreffende de grossiers, makelaars en com missionairs. De heer v. d Maetsen vroeg wat eigenlijk met een winstmarge van 20 pet. bedoeld wordt. De heer Hermans Moons, secretaris van het hoofdbestuur, gaf in overweging, dat de plaatselijke vereenigingen zich per rekest tot de gemeenteraden zullen wenden, met het verzoek hen in de distributie te betrekken. De heer Barends zeide, dat de macht van de inkoopcentrale in Den Haag zoo groot is, omdat niet toegelaten wordt, dat anderen in voeren. De minister wil den middenstand niet uitschakelen, maar hij doet dit wel degelijk, hetgeen bij de distributie van margarine ge bleken is. De heer Jentes meende dat van maximum-winstcijfers geen sprake behoeft te zijn, maar dat de handel vrij moet zijn. De hefer Das zeide, dat bij den minister reeds zeer is aangedrongen de makelaars en gros siers niet uit te schakelen. Als winkelier is hij tevreden met een bruto winst van 20 pet. op regeeringsartikelen, tenminste in zijn branches. De heer Duykera was van oordeel, dat hier niet over een bepaald vak, maar over het belang van den geheelen bond moet ge sproken worden. De middenstand zit in den knel als nooit tevoren het geval is geweest Wij hebben een bestaansrecht, wij mogen eischen en behoeven niet te verzoeken; het is een eisch, dat de middenstander niet alleen niet wordt uitgeschakeld, maar dat hij voor aan komt te staan. Hij heeft te zorgen voor zijn personeel en voor zijn belastingen, de toestand is niet zooals hij behoort te zijn. Het gaat niet aan zich met een jantje van Leiden er af te laten maken. Van 20 pet. moet niet gesproken worden, maar van een bestaanszekerheid. Na de pauze heette de voorzitter prol mr. Aalberse, dr. Voerman, directeur van het rijksbureau tot onderzoek van handelswaren, den heer Harteveld, .voorzitter van het de partement van Nijverheid en dr. v. Eek, dir rectcur van het distributiebureau, welkom en deelde mede, dat van den minister van land bouw bericht is ontvangen dat hij verhinderd is ter vergadering te komen, maar dat de heer mr. J. C. A. Everwijn hem zal komen verte genwoordigen. De wethouder van onderwijs van de gemeente Leiden, de heer v. Hamel, v uicraend burgemeester, en de heer van Strijen, secretaris van Leiden, komen ter ver gadering. De voorzitter heette ook hen harte- ijk welkom en zeide, dat de vergadering dit om den saanigeknepen mon-d trad hij gewich tig nader, ging breed naast haar staan en keek rechtstreeks en-openlijk over haar schou der heen in d-en brief. En wat las hij nul In roerende, hartverscheurende uitdruk kingen beschreef Renate den heer Pagel den treurigen toestand van zijn neef en nicht. Alsof zij op het punt waren te verhongeren. „Als haar zoon thuiskomt treft hij haar schrei ende aan. Hij heeft niets anders geleerd dan luitenant zijn en nu heeft hij het vreeselijk mocieüjk. U heeft hem zoo opgevoed en dus moogt u hem niét in den steek laten. U moet hem dadelijk weer helpen." „Kijk nu eens aan, dacht Hünefeld. „Be paald gebiedend. De oude kerel zal verwon derd zijn. Hoe komt zij er toch bij Die edele neef moet haar zeker om haar voorspraak verzocht hehben. Sakkerloot, dat is immers een grenzelooze laagheid-. En zij doet 'tl Na tuurlijk! Zonder zich te bedenken, zonder verstandige menschen om raad te, vragen. Dat spreekt vanzelf. Die infame goedhar tigheid- van het meisje men zou uit zijn vel kunnen springen. En wat zal 't resultaat zijn? Misschien dat de oude toegeeft na zulk een brief 1 Ziedaar ik deed net ook! Dan zaly de windhond in zijn vuistje lachen. Zoo'n lafbek zonder Principe's is immers toch slechts tot een enkele opvatting van zoo'n bereidwilligheid in staat. Welja, zulke kleine meisjes en een1 luitenant van de garde! Neen, God helpe mij, maar die schrijverij gaat niet weg!" Hij balde zijn groote roode, slappe vuist, sloeg plotseling zoo heftig, dat hij er zelf van schrikte, op het blad, der schrijftafel, zoodat alle voorwerpen rinkelden, een zegelring een sprong maake en Renatefs pen in een plotse- lingen haal over het halve kantje heen streek. (Wordt vervolgd.) 1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1