Br. Dirken afwezig Wie helpt mmert nw ruiten onderiing. 'K* tot ngder bericht. Telegrammen ran heden tl ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. Ö_l* a 64 67 63 dames ,van de Zondagsschool van do Evangelische Unie STADSNIEUWS. HET GYMNASTIIKFEEST. De uitvoering van het Gewest N. H. van het N. G. V. in samenwerking met den Alk- maarschen Turnbond, gisteren op het Sport terrein alhier gegeven, werd voorafgegaan door een Eereavond, Zaterdag in de Harmo nie gehouden. Ongeveer half negen heette de heer L. C. van der Meulen JHzn., voorzitter van het Ge west Noord-Holland, de aawnezigen harte lijk welkom. Uit het feit dat de zaal niet geheel gevijld iyas, concludeerde spreker, dat propaganda voor de de gymnastiek in Alk maar zeker niet overbodig is, en dat het dus een gelukkige gedachte geweest is, hier een gewestelijke uitvoering te geven, waar de gymnastiek in al zijn vormen zal gedemon streerd worden. Dankbaar memoreerde spreker verder de welwillende medewerking, die men ondervonden had van het Dag. Be stuur der Gemeente Alkmaar en den Commis saris en in 't bijzonder dankte hij de rege- lings-commissie, die ook ditmaal weer veel werk had verricht. Verder richtte hij een woord van dank tot de aanwezige doctoren en tot Dr. van der Heijde, die zich bereid had verklaard op den Tumdag met een Roode- Kruisploeg, zoo noodig te assisteeren. Van Concordia uit Zaandam was bericht ontvangeh, dat zij verhinderd was, dezen avond aanwezig te zijn. De heer Wijdeman, voorzitter der Rege- lings-commissie, dankte den spreker voor zijn welwillende woorden en hoopte, dat de aan wezigen een genoeglijken avond zouden heb ben. Vlug en correct, zooals men dat van tur ners verwachten mag, werd daarna 't pro gramma afgewerkt. Concordia uit Haarlem begon met een stel ingewikkelde vrije oefe ningen, die keurig werden uitgevoerd.. Olym- pia uit Amsterdam kwam daarna met het nummer hooge brug. De moeilijke oefeningen werden met het grootste gemak uitgevoerd, waarbij de leider in fijne afwerking voorging. Het volgende nummer: Knotszwaaien door de dames van Tumlust uit Beverwijk viel buitengewoon in den smaak. De dames ver dienden het luide applaus, want de uitvoering was af. Alkmaar liet daarna zien wat zij aan 't hoogrek presteerde en dat was lang niet min. De reuzenzwaaien volgden elkaar snel op. »Zonder aan de presaties der ande ren iets af te doen, willen wij even in 't bij zonder vermelden' het buitengewoon mooie werk van den 'leider. Het tremplin paardspringen door Olympia evenals het dito brugspringen na de pauze door Alkmaar, voldeden niet zoo als de an dere nummers. Na de pauze voerde Olym pia nog vrije oefeningen ui en deden de Alk- maarsche dames, onder leiding van den heer G. van Sluis, eenvoudige, doch zeer correct uitgevoerde oefeningen aan de bruggen. Als algeheele indruk kunnen wij zeggen, dat er den geheelen avond uitstekend gewerkt is en dat het gepresteerde in den smaak viel bewees het telkens opkfiknend applaus. Aai- dig die tumklap aan 't eind der nummers. Na afwerking van 't programma er werd prachtig op tijd geëindigd werd de zaal ontruimd en begon het bal, dat onge twijfeld de talrijke danslustigea nog lang heeft bijééngeliouden. De uitvoering op het sportterrein. Even één uur vertok de optocht van het Doeienveld. De lange stoet (pl.m. 600 turnsters en turners) met de vaandels en de muziek, maakte een aardigen vroolijken in druk en trok dan ook veel belangstelling. Op hei terrein aangekomen, nam de uitvoe ring onmiddellijk een aanvang. Veel publiek was aanwezig, vooral op de ribune. Deze was geheel bezet, o.a. was aanwezig de heer J. de Wit, weüiouder, ais vertegenwoordiger van het Dag. bestuur en verder hot gejieeie Dag. bestuur van het Ned. Gymnastiekver- bond, de heeren Heijnen, Wulfhorst en Van Zuijlen. Na den vaapdelgroet voor de tribune kon het programma afgewerkt worden. Het eerste nummer, de algemeene vrije oefe ningen van de heeren maakte al dadelijk een allergunstigst en indruk. De niet te zware oefeningen werden volkomen gelijk uitge voerd door de ruim 300 herren. Altijd een interessant gezicht. Het volgende nummer gaf toestelturnen en spelen van de dames. Terwijl langs de kanten aan de verschillende werktuigen geturnd werd, speelde op het mid denterrein Alkmaar tegen Amstels G. V. een korfbalwedsfrijd (duur 20 min.) Alkmaar won met 2—0. De Kennemer turnbond speelde een partij shngerbal tegen den Zaan- schen turnbond en won met 10, terwijl de Turnkring met groote meerderheid een partij slagbal won van Holl. Noorderkwartier. Na halter- en staafoefeningen van den Zaanschen Turnbond .(vooral de halteroefe ningen der dames, uitgevoerd met muziekbe geleiding, waren heel aardig) gingen dé hee ren spelen en turnen. Een slingerbalwedstrijd van den Kennemer Turnbond tegen Amstels G. V. bleef onbeslist en zal op een nader te bepalen datum te Alkmaar worden overge speeld. De Alkmaarsche adspiranten de monstreerden slagbal. De vrije oefeningen van den Alkm. Turn bond mochten gezien worden, terwijl ook de knotsoefeningen van Holl. Noorderkwartier heel goed werden uitgevoerd. De estafetteloop (4 maal 100 M.) bracht een mooie overwinning van „De Halter" al hier (51Vo sec.). Tweede was Amstels G. V. (53 sec. en derde „Amsterdam" met 53a/0 sec. Verschillende turners demonstreerden, on derwijl eenige onderdeden der athletiek zoo als discuswerpen, speerwerpen, kogelstooten en touwtrekken. Ook de Turnkring en de Kennemer Turnbond gaven vrije oefeningen, waarna 't nummer springen volgde. Hier viel vooral de aandacht der aanwezigen op het mooie werk van de turners van den Amst. Turnbond met de springtafel. Een verdiend applaus was hun.belooning. Een waardig slot van dezen in zjjn geheel zoo uitstekend geslaagden tumdag vormden de door de da mes uitgevoerde algemeene vrije oefeningen. Vlug had daarna ae afmarsch plaats. Voor afgegaan door de twee kranige dames-tam boers, trok men in optocht weer naar 't Doe- lenveld, waar de stoet ontbonden werd. In de Harmoniezaal werden daarna door den Gewestelijken Bondsvoorzitter de prijzen uitgereikt, waarbij -deze heer tegelijkertijd nog gelegenheid had het groote succes van den Tumdag te memoreeren ('t weer had ook ge holpen) dank te zeggen aan de autoriteiten, bondsbestuurders en technische commissie voor hun aanwezigheid en hunne medewer king, om te eindigen met een woord van dank aan de pers en aan 't Roode Kruis (dat piuKKig geen dienst behoefte ie doen). En zoo behoort dit uitmuntend geslaagde gymnastiekfeest weer tot het verleden. De egelmgs-commissie heeft een zware taak ge had, doch die uitstekend vervuld. Alles is zoo goed mogelijk afgeloopen en zonder twij fel wordt over twee jaar weer zoo'n feest in Alkmaar georganiseerd. KORFBAL. Alcmaria speelde gisteren een korfbalwed strijd te Purmerend tegen de club aldaar. Zij wist na veel inspanning met 75 te winnen. VOETBAL. Men schrijft ons: Gisteren behaalde onze plaatselijke voet- balvereeniging „Alkmaar I", spelende te IJmuiden tegen U. S. V. II (Velzen) (in de finale) een overwinning, na een uur ver lenging, met 2 1. Deze stand werd eerst verkregen na de derde iy2 minuut verlenging. „Alkmaar I" won door deze overwinning de 3e prijs (ver guld zilveren medaille) en „U. S. V. II (Vel- sen) den 4en prijs (zilveren medaille). Wij feliciteeren de vereeniging „Alkmaar I" met dit behaalde succes. Als men nagaat, dat „Alkmaar I" van de vijf wedstrijden er vier gewonnen en er één verloren heeft en verder bij eiken wedstrijd minstens met drie of vier invallers moest ver schijnen, en er zes en twintig deelnemende vereen igingen waren, dan gelooven wij ook dat de Alkm. V. V. „Alkmaar I," de voetbal sport te IJmuiden voor Alkmaar hooggehou den heeft. „Alkmaar I" was dit jaar inge deeld in de le klas (N. H. V. B.) een zware afdeeling, door de voortdurende oproeping voor den mil. dienst, is het „Alkmaar I" on mogelijk dit jaar daaraan deel te nemen, jammer genoeg trekken zij zich dan ook ge dwongen uit de competitie terug. TE WATER. Hedenmorgen omstreeks half elf geraakte de twaalf-jarige jongen de Boer, die langs het Verdronkenoord fietste, tew ater. De heer Hangjas, uit den Haag, mocht het genoegen smaken den knaap weer behouden op het dro ge te brengen. LOONSVERBETERING. Aan den Raad dezer gemeente is een adres verzonden waarin wordt gevraagd, het daar heen te willen leiden, dat in de bestekken van voor dé gemeente uit te werken, de bepalin gen omtrent de minimumloonen worden ge wijzigd en dat de loonen worden omschreven als volgt: a. Timerman 32 cent per uur, Metselaar I 33 cent per uur, Steenhouwer 36 cent per uur, Stucaaoor 35 cent per uur, Witter, Schil- der of Behanger 30 cent per uur, Smid en Loodgieter 31 ets. per uur, Aardwerken, Sjou wer- of Opperman 30 cent per uur, Baggerman 31 cent per uur, Betonwerker 35 cent per uur. b. Dat bij gevaarlijk werk b. v. werk aan kerkdaken of torens- deze loonen met 50% worden verhoogd. c. Reine e» goed verzorgde privaten. d. Eventuèele geschillen voortvloeiende uit art. 1638 c. en d, zullen door een scheidsge-1 recht worden beslecht. Dat maatregelen worden getroffen, dat de ze bepalingen niet door dén aannemer worden ontdoken doch steeds ten volle worden nage komen. Het adres is ingediend namens de afdee ling Alkmaar van dén Algem. Ned. Timmer- liedenbond; R. K. Timmerliedenbond; Land. Fed. van Bouwvak-arbeiders; Ned. Chr. Bouwarb. bon dj R. K. Kalk- en Steenbewer-1 kersbond; Ned. Schildersgezellenbond; R. K. Schildersgezellenbond; Ned. Bond van Arb. in handels- en transportbedr. te landNed. R. K maven- en transportarbeidersbond;Ned. R. K. Metaalbewerkersbon dNed. Metaalbe werkersbon d; Aan de memorie van toelichting ontleenen we het volgende. ,De ontzettende in prijsstijging dér ver-1 schillende levensbehoeften meenen wij als voornaamste reden te mogen aanvoeren om ons verzoek te ondersteunen. Weliswaar, wordt zoowel door Rijks als Gemeentelijke Overheid gepoogd om, door I het goedkooper verkrijgbaar stellen' van som mige levensmiddelen, de zorgen der arbei ders te verlichten; doch daar naast, blijken nog zooveel andere zaken in prijs te zijn ge stegen, dat de officieele gegevens gewag ma- stegen, ons verzoek om loonsverhooging is be perkt tot pl.m. 25 pCt. zoodat wij alle re den hebben te veronderstellen, dat Uw Raad zal willen besluiten om de door ons gevraag de wijzigingen van de uurloonen in de bestek ken voor gemeentewerken op te nemen". HENGELWEDSTRIJDEN. Men scnrijft ons nader dat de wedstrijden van den Hengelaarsbond „Alkmaar en Om streken" zullen plaats hebben op Woensdag 13 dezer met 25 en óp Zondag 17 dezer met 60 deelnemers. Zeer mooie prijzen zijn voor deze wedstrijden door de daarvoor benoem de regelings-commissieën aangekocht. 5e VOLKSCONCERT. Morgenavond te 8 uur geeft de heer Slin ger het 5e'van zijn terecht bij het Alkmaar sche publiek zoo in den smaak vallende volksconcerten. Aan dit concert zullen me dewerken mevrouw Ph. M. RuyghKreus, sopraan,-en de heeren J. Hogervorst, tenor, G. H. Boedijn, viool en W. H. Slinger, orgel De heer Boedijn is, naar men ons meedeelt, benoemd tot leeraar in viool-ensemble en or- kestspel aan de muziekschool te Maastricht. ZANGUITVOERING EN ORGEL CONCERT. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de Zanguitvoering en het. orgelconcert, te geven door de Christelijke Zangvereeniging Halleluja en den heer Stroomberg, organist, uit Hoorn, op Maandag 18 September in de Kapelkerk. Waar de baten van dit concert geheel ten goede van het militair tehuis aan de Laat komen, dat aan zoovelen van onze soldaten aangename en nuttige verpoozing verschaft, gelooven we, dat dit voor menig een aanleiding zal zijn, dit concert te bezoe ken. ALKM BAD- EN ZWEM-INRICHTING Van 2 Sept. tot en met 9 Sept. zijn genomen door heeren 146 baden, door dames 28, door onvermogenden 76, totaal 250 baden. Hoogste temperatuur 66 graden, laagste 62 graden. RECTIFICATIE DAMRUBRIEK. In onze rubriek van Zaterdag zijn de dia grammen 2 en 3 verwisseld. Bij „Een sterke stand" behoort: Zw. 6/13, 16, 17, 19, 21, 23, 24, 25. W. 22, 28, 30, 32/38, 42, 46/49. Probleem 407 is als volgt: Zw. 3, 7, 8, 9, 12, 17, 18, 19, 22/26. W. 31/34, 36, 37, 39, 40, 42/45, 48. DE V L. OP EEN MIJN GELOOPEN. DEN HAAG, 11 Sept. Alhier is bericht ontvangen dat het visschersvaartuig V. L. 65 op een mijn geloopen is en gezonken. De bemanning is te Hoek van Holland aan gebracht. ONTSLAG AANVRAGE. DEN HAAG, 11 Sept. Mr. C. Krabbe, Raadsheer in den Hoogen Raad heeft om gezondheidsredenen ontslag aangevraagd. DE MOEILIJKHEDEN AAN DE HEMBRUO. AMSTERDAM, 11 Sept, Door de vier verbonden vereenigingen, betrokken bij het munitiebedrijf aan de Hembrug, is een schrijven ontvangen, waarin als resultaat van den gehouden ministerraad wordt me degedeeld, dat ten spoedigste een onder zoek naar de te berde gebrachte grieven en wensch enzal worden ingesteld EEN STOOMDRJFTER ONTREDDERD. IJMUIDEN, 11 Sept. De IJmuider stoomdrifter „Oceaan Ster I" is door den stoomkorder „Verano" op zee drijvende gevonden en met schroefschade te IJmuiden ken van een van 35%. prijsstijging Wij zijn zoo vrij Uwe aandacht te vestigen op de desbetreffende statistieken voorkomende in het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de statietiek. In reeds breeedér kring worden dan ook ingezien, dat dé loonen der werklieden moeten worden1 verhoogd om te voorkomen dat de werklieden gebrek gaan krijgen aan zeer vele i zaken, welke geacht kunnen worden tot het noodzakelijke levensonderhoud te behooren. Daar in het particuliere bedrijf, (ook in het bouwbedrijf) deze redéneering wordt aan- vaard en, als gevolg daarvan, in meerdere plaatsen verhooging van loon is toegekend, meenen wij te mogen veronderstellen, dat ook onze Gemeenteraad geneigd zal blijken om ons verzoek wel in te willigen, en daarvoor blijk geeft met redelijke verlangens der werk lieden rekening te willen houden. Zonder eenigen twijfel zal ook Uwe Raad erkennen, dat de levensomstandigheden der werklieden hoogst moeilijk geworden zijn, en daar Uwen Raad het beginsel aanvaard heeft, dat de gemeentebestekken bepalingen behoo ren te bevatten omtrent loon, arbeidsduur enz kan moeilijk anders worden verwacht, dan dat de Raad die minimum bepalingen in over- stemming brengt met de gewijzigde omstan digheden. Uwe Raad zal een redë te meer vinden om ops verzoek wel in te willigen, omdat de door ons gevraagde loonsverhooging niet beteekend oen positieve verbetering der arbeidsvoor waarden doch alleen beoogt de verslechtering tegen te gaan. Constatceren wij reeds dat de levensom- etandigheden met plus minus 35% zijn ge- f unnengebracht. AFSLUITING EN DROOGMAKING OER ZUIDERZEE. 's-GRAVENHAGE, 11 Sept. Wij verne men dat thans bij de Tweede Kamer is in gediend het wetsontwerp tot afsluiting en droogmaking der Zuiderzee, omvattende de uitvoering der werken: le. tot de afsluiting der Zuiderzee door een afsluitdijk, loopen- de van den Noordhollandsche kust aoor het Amsteldiep naar het eiland Wieringen en vandaar naar den Friesche kust bij Piaam. 2e. voor de droogmaking der vier gedeelen van de afgesloten Zuiderzee n.l. een noordwestelijk gedeelte benevens werken in belang der waterkeering, afwa tering en scheepvaart. In de tegemoetko ming aan de zuiderzeevisschersbevolking wordt voorgesteld maatregelen te treffen en die werken uit te voeren ter voorziening in het belang van landsverdediging. Be doelde verdedigingswerken zullen bij af zonderlijke wet worden vastgesteld, welke wet moet zijn tot stand gekomen, alvorens met de uitvoering der afsluiting en droog makingswerken zal worden begonnen Bij een wet zal worden ingesteld een fonds ten behoeve der uit te voeren werken,voor welk fonds gedurende de eerste 14 jaren een bijdrage ad. 1*/, millioen op de staats- begrooting zal worden gebracht. Het jaar waarin met de droogmaking van het zuid» en noordoostelijk gedeelte wordt begon nen, zal nader bij de wet worden bepaald. Berekend wordt dat de uitvoering van het beperkte plan, waarvan de kosten, ongere kend die voor de defensie, geraamd worden op 110 millioen en in 15 jaren kan geschie den. PROLONOATIE 1% pCt. Mcdedeelingen. Over het algemeen ver keerde de beurs heden in vaste stemming. Op de Amerikaansche markt traden Steels en Ma rine Shares op deh voorgrond. Common Ma rine 561/.—573/a. Mase well waarden weder willig. Income Bonds 43V247. Scheep- vaartaandeelen mede zeer willig. Holland Amerikalijn 440448. Koninklijke Boot 248 -258. Tabakken vast met weinig handel. Oliewaarden stil en voor Geconsolideerde iets beter. in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon aai». a 10.10, buiteul f 19.a 28.60 per 100 stuks. bos wortelen f 0.a 0.per 100 bos. 7 Sept. Namiddagveiling. Aangevoerd 2j2 zak aardappelen. lulia muizen f 1.45 |a 2,40 schoolmeesters "f 2.2? a 2.50, Blauwe f 2.40 a 2 65, Eigen heimers f 1.75 a 2.75, Volgelingen f 1.25 1.30, drielingen f 1.05 a 1.15, 196 baal uien f 4.40 a 4.60, 248 baal gele nep f 5. 5.80, drielingen f 3.— a 4.p 50 K.G. 1500 Kg. slaboonen f 7.20 a 8 80.122 baal wortelen binn. f 1.65, buit. f3.05 p 50 K.O. rammenas f per 1000. BEEMSTER, PURMEREND en omstreken 9 Sept. Op de afslagmarkt werd verhan deld 534 zak slaboonen f 2,20 a 2,75 per zak van 15 KG., 17500 snijboonen f 1.50 2 80 p 1000, 43 manden peren f 3.70 a 12 50, 22 manden appelen f3a 4.50 per mand, 3200 bieten f 22.50 a f 28 50 per 1000 stuks. Afslag-Vereeniging, BEEMSTER, PUR MEREND en OMSTREKEN, 6 Sept.: Op de Augustusveiling werd verhandeld aangevoerd 3250 ipand Augurken grof f 1.75 a 1.85, basterd f 2,12 a 2,17, fijn f 3,10, siek f 1.48 a 1,55. bommen f 0,96 f 1,per mand 6 KG. inhoud Handel vlug. NOOROSCHARWOUDE, 9 Sept. Ochtendveiling. Roodekool f 3.a 6.70, voor het buitenland f 12 a 2i. 10, witte kool f 90 a 12.90, idem voor het buitenl. f 14. 29.10, gele kool f 8.a 12.idem voor het buitenland f 11.80 a 17 70, bloemkool f II.a 16,70, wortelen f 4.50 a 6.60 per 100 bos, idem per baal f 1.60 a 1.65, voort het buitenl. f 3.40 a 3.45. Koolaanvoer 55034 stuks. Middagveiling. Schotsche muizen f 1,70 a 1.75, Schoolmeesters f 0.a 0.volge lingen f 1.25 a 1.40, drielingen f 0.90 a 1.10, blauwe f 2.50 a 2.55 Eigenheimers f 0. a 0.per 35 kilo, Zilvernep f a Drielingen f 0.— a f 0.—, gele nep f 5.20 a 5,90, id. drielingen f 4. a 4.20, grove ui en f 4.50 a 4.70 per 50 Kg. BOVENKARSPEL (Station) 9 Heden besteedde men voor Groote muizen f 1.60 a 1.70, kleine idem f 1.20 1.40, bianwe f 2.20 a 2.35. Roodekool f 5.a f 14.Wlttekool f 8.— a 17.Bloemkool f 12.50 a29 Slaboonen f 1.80 a 2.60. Groentenveilingvereeniging „ZAANDAM en OMSTREKEN." 9 Sept. Nwteeringen Selderie 1 -4 per bos Pieterselie 14 per bos Tomaten 10—20 per pond Andijvie 180—250 per 100 struik Komkommers 5115 per stuk Sla 160—240 per 100 Bloemkool 212 per stuk Slaboonen 0913 per zak Snijboonen 1113 per pond, Spinazie 13—44 per ben Peren Boure's 19 per pond Appelen, gravestein 0—0 -0 oer pond. siek 0 zuur 7—8 Zuring 78 Bieten 5 per bos. Groene kool 2—4 per stuk. Peen 8—12 per bos. Postelein 26—35 per ben. Peren, heereperen 10 per pond. Coure Amalia's 16*—18 per pond. Druiven 30 per pond. Pruimen Victoria 17—21 per oond. Hazelnooten 18—19 per pond. Meloenen 18—30 per stuk. Sept. 30 pond 0 per 100. ADVERTENTIëN. ion/, Geboren: dochter van G. VADER en A. VADER—Kaandorp. Alkmaar, 11 September 1916. Miermade geven wij kennis van de ge boorte onzer dochter JAJTXETJK OATHABLTA. Oudorp, 10 September 1916. J. HELDER. L. HELDER—be Beun. na een langdurig en ge- innig geliefde Zoon en MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 8 Sept. Jantje, dl v. Jan Willem Regeer en Alida Maria Hemerik. 11 Sept. Anna Catharina Maria, d. v. Gerar- dus Vader en Aafje Kaandorp. TELEORAFISCH WEERBERICHT. 11 September. Medegedeeld door net Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den aivond van 12 September. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 763.4 te Vlissingen. De laagste stand van den barometer 748.7 te Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matige/ later wellicht toene mende noordelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regen- buiën met kans op onweer, overdag koeler. ALKMAAR 11 Sept. Aangevoerd 12 Koeien en ossen f 300 a 440, 16 vette kalveren f 70 a 170,per ned. pond f 1,20 a 1.50, 28 nucht. kalveren t 15.— a 25.magere schapen f 0 a 255 vette -dito f 24 a 38 j p. stuk. 165 vette varkens 68 a 101 ct. p.ned. pond, magere varkens f a AMSTERDAM, 11 Sept. Veemarkt. Aangev. 1408 vette koeien 1.20 a ct.,2ekw. 110 a 1.15 ct., 3e kw. f 1.— a 1.05, 145 melk en kalfkoelen f 350 a 550, 111 nuchtere kalYeren f 12.20.—, 78 schapen f 25 a 35, 0 lammeren f a ,414 vette varkens, geen handel. LANQEDIJKER GROENTEVEILING. 9 Sept. VoorrulddagveiHng 12000 bloemkool le soort f 7.a 10.50, buit. f 15.a 23.20, 2e soort f 5.70 5.80, 46300 roode kool binnenland f 3 90 |.a 7.20, buitenl. f 10.70 a 24.80, 14200 gele 'kool 'binnenland f 9.a 11.50. buitenl. f 10.0 a 17.90, 21600 witte kool binn. f 7.— Heden overleed duldig lijden onze Broeder in den ouderdom van bijna 19 jaar, Uit aller naam, zijn diepbedroefde Ouders, Br. en Z. C. OOET. E. GOET—van Dijk. St. Pancras, 10 September 1916. Hiermede betuig ik miin hartelijker! dank, voor de belangstelling Dij het overlijden van mijn geliefden Vader ondervonden, te vens aan Directrice en Verpleegsters van het Stadsziekenhuis, voor hare liefderijke ver pleging, alsmede aan de ZearGel. Heeren Doctoren Straver, Dirken en Wichcrlnk. G. PORTEGIJS Schermerweg. en Kinderen. Allen, die vorderingen hebben ten laste der liqnideerendeN.V. de Kaaafabriek „Print Hendrik" te Westdijk, gem. Alkmaar, wor den dringend verzoekt, daarvan opgave ie doen vóór den laten October 1916 bij P. DE BOER Dz. te Westdijk, Alkmaar. J' Aanbiedingen ontvangt gaarna Mejuffrouw GREIDANUi, Verdronkenoord. Nederland. Er is maar één Onderlinge Glasassurantie In Alkmaar. De Agenten zijn Gebr. Molenaar Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden |b Cloeck. C. J. P.J. A. Hoksberosn. W. M. H. Pels. W. J. D. Appel. Jb. Lind.J. F. Lubbe. I Rino'-rs AMS1ERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Koers van Staatsleeningen. 9 Sept. 11 Sept. NEDERLAND. pCt. 5 31 3 21 5 Oblig N. W. S. van 500/1000 Oblig. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr, Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500- 5000 Iwangorod Dombr. ÜR 625 NIcolai Spw. 100 Geconsol QR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1389-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 3 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-inatellingen Amsterdanuche Bank A Nedei landsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mli. C v. A. Induatrieele Ondernemingen BUITEf^AND. Anaconda C. r. v A. Am. Car. ft Foundry Co. C v. A. Amer. Hide ft Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mllnbouw-Ondernemingen. Ketahoen 1031/8 102 85 73 64?/, 41 v, 79 651/, 611/4 57 64 68 68 54 03 Vs 103a/, 104.,, 186 227 183 179 671/4 57u, 99 1031/a 10U/8 851/4 751/. 643/4 l0iy8 411j. jew. Pref. 27 42 165 8 27S/4 223 230i/, 3621/, 1881/4 172 49H/, 227 47 91 57 '971/, 432 173 55 29 1021', 248i/, 246 2861/, 579 497 209 252 550 222 231 365 47 59 193 445 174 57 136 1021/4 246 2401/, 237 4931/, 2081, 252 549i(l id. Redjang—Lebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelavennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maataohappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. holl. Petr. Cert. v. A. Kou. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembaiig Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Grt. pref. A. Oriem Petrel Mlj. A. Rubber-Maataahappljen. Amst. Rubb. Clt. Mij. A'and. Scheepvaart- Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgeit. A. Int. Marc. Marine Atgeat. Pref. A, Int. Mere. Merine Cy Dep Cert. v. Obllg. 4| Tabake-Ondernemingan. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Prei. Deli-Maatsahappij Aand. Deii Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Saucmbah Tabak-Mij. Aand BUITENLAND. United Laukat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mlj. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj, t. Expl. v Staatssp. Obl. 4) BUITENLAND. AMERIKA. Atchli. Top S. Té C. v. g. A. Baltimore ft Ohio Certif. v. A. Denv ft R Grande Spw, C. v. A, Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kani Cvtl South. Railw. Cy g. A. Miisourl Kani. Tex. C. v. A. N.-York Ont. ft Western ft. Norf. ft West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A7 South Rlw. Vot. Tr. Dew. A. Union Pac. Rallr. Cy. C. g. A Premlelesinlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). 3 Oemeeute Gredlet 4 3 BELOIE. Antwerpen 1887 29, 551.9 104 831 80 681 60 103i/, 25 48 107 L06j/4 103a/4 101 Va 1011/, 105TA, 1041/, S«Ü/)( 15V, 151U 311/, 38 2® 2t I/, BVid 5s/„ 29 28a/, 123 96 98 25 24t/b 1401/1, 1417/8 104%, 103 «8'A. 62»/g AJfUTA ClTniBIJTA MARIA, GERUIT I DE AAN BEN

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3