Het is volstrekt niet noodig Telegrammen van heden VERZEKERT ÜW RUITEN ONDERLING. dezer week gillen, die aan dezen optocht wen- schen deel te nemen, per advertentie opge roepen worden, zich daartoe bij de feest commissie aan te melden, bij welke gelegen heid hun tevens alle gewenschte inlichtingen verstrekt kunnen worden. Het is nu maar te hopen, dat zeer velen aan dien oproep ge hoor zullen geven, en zich zullen beijveren, om gezamenlijk, op 9 October, een optocht te vormen, zóó aardig «en zóó schitterend, als Alkmaar nog nimmer gezien heeft. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 12 Sept. EEN ZWERVER. De 61-jarige Lambertus Johnnes B., zwer vend, geboren te Helmond had den 18en en 19den Aug. 1916 te Alkmaar zonder middel van bestaan rondgezworven en aan d? politie om onderdak verzocht. Beklaagde verklaarde altijd zonder midde len' van bestaan te zijn. Hij had niet verzocht om van de straat te komen. Vroeger was hij katoenverver, thans had hij een breuk. In 1905 was hij in de werkinrichting geweest. Met dem obilisatie was het slecht voor hem, doch liefstb leef hij verschoond1 van rijkswerk inrichting. De Officier van Justitie oordeelde, dat deze rnan, die een groot strafregister had maar veroordeeld moest word» tot 3 dagen' hechte nis en opzending naar een Rijkswerkinrich ting voor den tijd van 1 jaar. Op de vraag van den president of hij nog iets tot zijn verdediging had in te brengen zei^le beklaagde: „och, dat zal mij toch niet baten". De uitspraak werd hierop bepaald over 8 dagen. De volgende beklaagde Oerrit Willem H., koopman te Alkmaar was evenals de drie ge tuigen in deze zaak niet verschenen. Deze zaak werd uitgesteld. BELEEDIGINO. Dirk R., bakker te Bergen aan Zee was eveneens niet verschenen. In deze zaak werd verstek verleend. Gedu rende de voorlezing verscheen beklaagde ter zitting. Beklaagde werd ten1 laste gelegd, dat hij een1 zekeren Cramer voor schurk had uitge- inaak en hem een klap gegeven. Beklaagde verklaarde hun schurkenstreken verweten te hebben. Beklaagde verklaarde dat hij dit gedaan had, omdat Cramer een- rnëisje dat hij kort kende reeds 40 had afgeperst en wilde dwingen met hem te gaan Ook van zijn vrouw had hij reeds 20 op verkeerde voor stellingen geleend. Het meisje lijdt door het optreden van be klaagde aan zenuwtoevallen. Getuige Barend Velleman verklaarde ge hoord te hebben, dat beklaagde Cramer voor schurk en ploert had uitgemaakt. Het geven van een klap had hij niet gezien. De Officier merkte op, dat getuige eerder verklaard had het geven van de klap wel ge- zien te hebben. Get. bleef bij zijn verklaring. Het O. M. eischte 25 boete of 10 dagen hecht. Hierop diende de zaak tegen Jan B., tim- merman, Cornells S., arbeider en Petrus de O., schoenmaker, allen te Heer Hugowaard. Gedurende de Paardenmarkt te Opmeer op 5 Juni des avonds 8 uur waren beklaagden en ayderen in het café van den heer Winkel aan het vechten. Nadat zij door de politie verwijderd waren trokken zij er weer in. Aan het verzoek oh zich te verwijderen vol deden zij niet. Beklaagde B. keerde voor de derde maal terug en gaf de rijksveldwachter de Groot een slag tegen de onderkaak. Ook de gemeente veldwachter werd geslagen. Beklaagde B. «ntkende dit en deelde mede, dat hij er uit geranseld was. De tweede maal wilde hij er in om de billardkaartjes in te wis selen. De tweede maal is hij er zelf uitgeloo- pen. Hij was niet beschonken, doch verontwaar digd over het afzetten door den caféhouder Winkel en had deze dan ook toegevoegd, fat indien hij beschonken was geweest, hij nog wel meer zou zijn afgezet. Comelis S. ontkende de politie te hebben vastgegrepen. De 24-jarige schoenmaker beweerde vol gens zijn bescheiden meening, dat de politie ontzettend stond te liegen. De President kon deze uitdrukkiig niet toe- laten. Beklaagde de G. beweerde verder, dat de politie niet kon weten wat er gaande was ge weest. Het procesverbaal was evenwel geheel onjuist. Filosofisch vei klaarde hij evenwel, dat alles hem ?eer weinig interesseerde, De gemeente-veldwachter de Groot ver klaarde, dat de beide'andere beklaagden zich wel degelijk getracht hebben' de verwijdering van B., die zich hevig verzette, te beletten. Dat B. de rijksveldwachter O.'een klap gaf zag spreker. Ook hem gaf hij een klap. Beklaagde B. verklaarde zijn eigen verkla ring te handhaven. Hij had zich alleen verzet omdat hij op een onrechtvaardige manier behandeld was ge worden. Toen de politie hem vastgreep, deed bekl. zooveel' mogelijk zijn best om er in te blijven. Van een burger ontving beklaagde drie maal een slag met een stok op het hoofd. Beklaagde de G. bleef bij wat hij gezegd had en wees er op, dat er in het procesverbaal staat dat hij aan beklaagde B. had staan ruk ken, terwijl de veldwchter nu verklaard, dat hij hem had vastgegrepen. Hij oordeelde ten slotte, dat het er weinig toe deed, aangezien hij niets gedaan had. Getuige Schouten, veldwachter te Obdam, had gezien, dat bekl. B. de veldwachter G. een slag had gegeven. Met groote moeite verwijderde men B. De beide anderen grepen de politiè vast om hen te beletten B. te verwijderen. Het O. M. oordeelde het in dergelijke ge vallen moeielijk een; juist oordeel over het ge beurde te rkijgen. Hier had men evenwel de verklaring van drie veldwachters die gelijk luidend waren. Een- sterk voorbeeld moest ge steld worden. De taak van de politie met de kermissen is moeilijk. Spreker eischte voor ieder der beklaagden een gevangenisstraf van 2 maanden. Beklaagde B. protesteerde tegen de aan- tijging van den Officier. Nimmer stond hij te recht. Hij vroeg of hij onbescheiden had ge sproken. De President verklaarde dat hij steeds het recht had te spreken zooals hij gedaan had. Beklaagde vroeg of hij appel kon aanteeke- nen tegen de eisch van den Officier. De President maakte hem duidelijk, dat de eisch van den Officier nog geen vonnis was. Uitspraak over 8 dagen. MISHANDELING. Jacob van E., fabrieksarbeider te Ooster blokker had in verontwaardiging zijn mede arbeider G. K. een klap gegeven. De eisch was 2 dagen hecht, of 2 boete. Johannes D. en G. D. te Bovenkarspel en T. Visser te Limmen hadden zich hierop te verantwoorden. Slechts Johannes D. was verschenen. De derde beklaagde verkeerde de 1ste Juni te Medemblik in staat van dronkenschap en zich verzet tegen de arrestatie door de po litie. De beide anderen hadden zich mede verzet eni gezegd „hij gaat met ons mee". Beklaagde Johannes D. verklaarde dood onschuldig te zijn. De gemeenteveldwachters van Rijn en Stevekes verklaarden overeenkom stig het proces-verbaal. jteneker had nog een steen tegen zijn been aangegooid gekregen. Beklaagde zei de, dat er meer menschen bij waren geweest, toen dit gebeurd is, was hij er niet. t Het O. M. constateerde, dat het volk niet het minste ontzag voor de politie heeft. De eisch luidde tegen ieder 2 maanden gevange nisstraf. MISHANDELINO. P. M., arbeider te Warmenhuizen was niet verschenen. Op 13 Juli had hij de koopman Klaas Boontjes in de „Rustende Jager" te' Schoor! een klap in het gezicht gegeven, waardoor diens gezicht dik werd. Het verkoopen van een paard was hieraan niet vreemd. De eisch was 5 boete of 15 dagen hecht. BELEEDIGINO. Waar de getuigen van Gerrit Willem H., koopman te Alkmaar, thans aanwezig waren, diende hierop diens zaak. Beklaagde was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd, dat hij op 18 Mei in de spoorwegcoupé getui ge Mem voor dief bda uitgemaakt. De president zeide, dat er personen waren die dergelijke beweringen- van deze beklaagde niet ernstig opnemen, aangezien1 hij niet bij zijn volle verstand is. Spreker vroeg getuige of hij zijn klacht handhaafde. Getuige Mem verklaarde van wel, aange zien hij, waar hij de varkens die gestolen wa ren zelf miste, zich dit niet liet welgevallen. Getuige J. van Dijk koopman en slachter te Alkmaar verklaarde de uitdrukking ge hoord te hebben-. Ook tegen hem had beklaag de dezelfde woorden gebruikt. Hij nam ze niet als een beleediging op, aangezien bekl niet naders kan dan schelden. Het O M. oordeelde h# noodig dat H. maar eens weet, dat ook hij niet kan zeggen wat hij wil. De eisch luidde ƒ15 boete of 3 dagen hechtenis. MISHANDELINO. Willem A., arbeiders te West-Grafdijk had op 13 Juni Jan Renooy omdat hij de kippen van beklaagde, die op zijn erf liepen had weggejaagd, uit nijd daarover een- klap gege ven!. De eisch luidde 15 boete of 3 dagen hecht. Beklaagde verzocht een voorwaardelijke veroordeel ing. DIEFSTAL ALS GEVOLG VAN DRANKZUCHT. De 9de zaak was die tegen- Aaide B 44 jaar, werkvrouw, Huisvrouw van T. 'Ivan H. te Den1 Helder. Haar was ten laste gelegd Je ontvreemding van een paar dampdaarsjei ten nadeele van den schoenmaker van Os aldaar, die ze ter reparatie had ontvangen en wel op 16 Juni. De president wees beklaagde er op, dat haardranklust haar tot diefstal voerde en ook oorzaak was van de verwaarloozing van haar huishouding. Het O. M. oordeelde in dit geval een ge vangenisstraf van 7 dagen- wenschelijk om beklaagde tot inkeer te brengen. De beklaagde vroeg een geldboete KERKDIEFSTAL den. Nooit zou ze meer komen tot hetgeen, ze gedaan had. Ze had veel berouw, de ontvreemding uit het armenbusje vond ze nog het slechtet. De president vroeg aan de beide getuigen hoe het gezin van beklaagde bekend stond. Beiden verklaarden dit niet te weten, wel hadden' zij buitenom gehoord, dat beklaag- -de's man ziek was. Zij waren evenwel nog maar 5 jaar in de gemeente. De president oordeelde dezen tijd voor een dorp anders wel voldoende om op d'e hoogte te zijn. De beide getuigen zeiden nooit uit te ko men en raadden de president aan om zijn vraag maar aan den pastoor te doen. De beklaagde bleef om medelijden smeeken. De uitspraak werd bepaald op heden over 8 dagen. BROODDRONKENHEID. De 11de beklaagde was Louw L., landbou wer te de Rijp. Beklaagde was op 13 Juni voor de keu ring voor politieagent geweest. Thuis komende had hij onder den invloed van sterken drank, terwijl de getuige van Tiel voorovergebogen in zijn broodwagen stond, het deksel van den broodwagen neer geklapt, waardoor dit met hevigheid op diens hoofd terecht kwam, wat aan deze een duizeling bezorgde. De president vond dat dergelijke hande lingen allerminst pasten aan iemand, die zich voor politieagent liet keuren. De officier van justitie eischte 7 dagen ge vangenisstraf. De uitspraak in alle zaken werd bepaald op heden over 8 dagen. GEVESTIODE PERSONEN. T. Stam, R. K. wagenmaker, Nieuwesloot 20, Den Haag. Jl. Koeman, N. H. z., Over- diestraat 9, Oudorp. C. Lenes, R. K., db., Voordam 5, Bovenkarspel. J. C. van Son- Latenstein, R. K. z., v. d. Woudestraat 40 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Grietje H. werkvrouw en huisvrouw van B. K. te Haringcarspel had op 21 Juni uit de collectebusjes in de R K. Kerk te Harlncars- pel ongeveer 25 ontvreemd. De beide dienstbodes van den Pastoor, Wilhelmina L. H. v. d. Hoek en Petronelhi Coblens hadden, omdat reeds lang vermoed werd, dat er geld vermist werd, op 21 Juni het busje voor de armen' nageteld en bev den, dat daar 50.90, in dat voor de kerk f 26.65 zat. Den volgenden dag bevatte lief eerste nog ƒ40.41 en het tweede 12.15. Ongeveer ƒ25 werd er vermist Dit geld werd bij beklaagde, die erkende het ontvreemd te hebben in beslag genomen. De president Mr. Ledeboer wees bekl. er op, dat kerkdiefstal een van de ergste delic ten was. Beklaagde erkende, dat zij het nooit had moeten doen. Zij had evenwel niet geweten hoe zij met haar gezn had moeten rondko men. Ze had zeer veel berouw over haar daad Uit armoede had ze tvenwel gehandeld. Haar man verdiende slechts 7.50 per week. Haar gezin bestond bovendien uit vier kinderen en met werken verdiende zij 1 per dag. Soms werkte zij alle dagen, doch dit slechts in den schoonmaaktijd. Gewoonlijk had ze niet meer dan 2 a 3 werkdagen per week. Met de duurte was zij door armoede tot haar verkeerde daad ge bracht. De president wees beklaagde er op, dat ze beter gedaan had, met zich met haar nooden tot dtn pastoor te wenden, deze was er de aangewezen man voor. De Officier van Justitie eischte een gevan genisstraf van 3 maanden. De beklaagde, een armoedige, uitgeputte vrouw verzocht medelijden. Nooit was ze vóór geweest. Haar man lag op het oogen- blink met longontsteking en pleuritis en ver diende nu geen cent. Wanneer ze een boete kreeg, dan hoopte ze het geld van medelijdende menschen te krijgen en bleef ze voor haar gezin behou- dat ge levenslang de gevolgen ondervindt vati een onvoldoende opleiding In Uw jeugd. Het is niet noodig, dat ge in brieven, nota's en rekeningen groote taalfouten maakt en dat ge bij eenigszins lastige berekeningen met de handen in het haar zit. Een prachtige aanvulling voor te weinig genoten schoolonderwijs, een grondige her haling van het in Uw. jengd geleerde vindt ge in .,1»E HivKFI i LIJfCJKSCHOOLi", weekblad voor Taal en Rekenen. Vraag van dit blad. dat slechts i 0,50 per maand kost eens proefnummer bij ondergeteekenden. In dat proefnummer komt een afdeeling Ned, Taal en een afdeeling Rekenen voor, evenals in de volgende nummers. Proefnrs. gratis en franco. Verzending dadelijk. A. F. fcJ. lieiderilz, 1>. H. SoLeuk, Hoofdonderwijzers, Wille d© WltUstraat 23, Amsterdam. Telef. Zuid 4072. Düitschland. *C. Lenard-Lievenbrück, R. K., z., v. d. Woudestraat 49, Düitschland C. J. Eekeni, R. K., z., Oudegracht 229, Ou denbosch. C. Koom, kappersbed., Laat 139 Zandvoort. *H. N. Sman, R. K., arbeider, Wagenm. straat 1, Amsterdam. Wed. J. A. Janse-Verkees, R. K., z., Scheteldoekshaven 6, Amsterdam. M. E. van Duijn, R. K-, winkeljuffr., Houttil (V. en D.), Delft, A. M. J. van de Pol, N. II z., Oudegracht 215, Zeist. F. X. M. Belt, R. K., barbiersbed., Verdronkenoord 73, Muiden. A. Westen dorp, N. H., spoorweg-beamhte, Geest 21, Schagen. K. J. W. Schoone, N. H., z., Schermerweg 19, Schoorl. Jb. Muelink, N. H., teekenaar, Tuinstraat 41> Hilversum. M. C. Bosman, Rem., z., K-enn. str. weg 2, Leidén. F. Elte, N. I., kantoorbediende, Laat 105, Amsterdam. W. Drager, N. H., leerl.-kl H. IJ. S. M., Spoorstraat 19, Am sterdam. W. J.-Pels, R. K., smid, Koor- straat 49, Oudkarspel H. E. Brinkman, R. K., smid, Oudegracht 131, Enkhuizen. A. Bakkum, R. K., z., Verdronkenoord 57, Nijmegen. M. A. ten Have, R. K. en A. W. Romeijn, R. K., liefdeszusters, St. Elisabeths- gesticht, Rotterdam. M. de Vroeg, N. H., ass. huish., Langestraat 55, Nijmegen. A. A. Samuels, N. H., z„ Metiusgracht 12,Apel doorn. C. Feith, N. H., boekhoudef, Var- nebroek 34, Amsterdam. H. R. van Dam, N. H., dienstb., Emmastraat 3, Leeuwarden. L. Broersma, G. K., barbier, Spoorstr., 29, Sneek. I. Potharst, N. H. onderwijze res, Stuartstraat 77, Hoom. J. H. Sollie, N. H., sigarenmaker, Druivenlaan 20, Kam pen. J. de Jonge, N. H., rijksambtenaar, Stationstraat 50, Winterswijk. D. Kossen-, N. H., z., Wilhelminalaan 18, Anna PauloW- na. E. S. H. Lantrok, N. H., z„ Zeglis 46, Den Ha^g. F. J. Hofman, R. K., schilder, Oudegracht 207, Helder. W. A. J. Spruijt, R. K., Emmastraat 56, Bergen. VERTROKKEN PERSONEN. B. Nieboer, Ger., naaister, Koningsweg 44, Helder. J. J. Klaver, R. K., z., Westdijk 17, Oudenbosch. H. N. Reijalt, R. K., kap persbed., Stuartstraat 72, Amsterdam. C. Hoogland', N. H., schilder, Forestusstr. 31, Z.- -en N.-Schermer. L. H. Jansen, D. G., ass. H. IJ. S.M., Snaarmanslaan 38, Am- hem. C. Huisman, D. G., db., Wilhelmina laan 7, Strijen. P. B. J. Heesters, R. K., barbier, Verdronkenoord 73, Amster dam. J. T. Rijkelijkhuizen, R. K., vee handelaar, K-ennemersingel 22, Oostzaan. N. van den Berg, N. H., ass. huish.. Station straat 17, Berkhout. Wed. J. W. van Oti- terloo, R. K., z., Eendrachtstr. 16, Amersfoort. J. G. Bakker, N. H., electricien, 2e Kanaalstr. 4, Dordrecnt. J. Vlaanderen, N. H., z., Langestraat 97, Texel. T. Wortel, N. H., koopman, Koorstraat 5, Ambt. Doetinchem. A.L. de Boer, z., z., Steijstraat, Groningen C. Potharst, N. H. z., Stuartstraat 77, Amsterdam. W. Vasbinder, N. H., z., Gees tersingel 26, Amsterdam. N, C. Stuijfber- gen, R. K., vrachtrijder, Fabrieksw-eg, Heer- Hugowaard. A. van Dijk, R. K., z., Nieuw- poortslaan 111, Velsen-. M. A. van Dijk, R. K., Nieu-wpoortslaan 111, Velsen. F. Pauw, N. H., houtwerker, Fabrieksweg 7, Nu- dorp. P. van Zalinge, N. H., z., Druiven- laan 25, Amsterdam. G. Joustra, N. H., kellner, Stationstraat 79, Dordrecht. H. G. van -den Idsert, d.b., Toussaintstr. 26, Heem stede. M. Koelewijn, C. G., z., Pr. Hen drikstraat 30, Djokjakarta. A. Bakker, Ger., z., Zeglis 42, Helder. S. S. van Hou- welinge, N. H., z., Kenm. park 25, Hilver sum. E. Frankfort, N. I., correspondente, Stationsweg 178, Deventer. H. M. Pufkus, R. K., winkeljuffrouw Vroom en Dreesman, Dordrecht. A. C. M. van Kimmenade, R. K., winkelbed. Vroom en Dreesman, Amster- dem. P. Kool, N. H., winkelbed., Parkstr. 8a, Hoom. W. F. Stoel, N. H., geen, z., Parkstr. 3, Delft. J. F. Kammerer, geen kleermaker, Oudegracht 130, Amsterdam. J. Peters, R. K., db., Nassaulaan 53, Nijme gen. -r A. M. C. Cramer, R. K., modiste, Spoorstraat 19, Haarlem. D. Klos, N. H., winkelbed., Fnidsen 103, Hilversum. J. G. Groot, R. K., z., Westdijk 13, Den Haag, C. B. Zon, N. H., z, Parkstraat 6, Den Haag, S. Wijnands, N. H., db., Wilh. laan 18, Amsterdam. T. Vellinga, N. H„ Stuurman, Zuiderhoutlaan 2, Harlingen. Hoofd van een gezin. 1 DUITSCH'E LEGERBERICHT. BERLIJN, 13 Sept. (Officieel). Leger groep Prins Rupr. van Beieren. Opnieuw is de slag ten Noorden van de Somme ontbrand. Onze troepen staan tus- schen Gombles en de Somme in zwaren strijd. De Franschen zijn Bouchavesnes binnengedrongen. Het artilleriegevecht duurt nog met groote hevigheid voort. )T*derla>i. DISTRIBÜTIE BRANDSTOFFEN. DEN HAAG, 13 Sept. De Minister van Landbouw heeft aan de burgemeesters bij circulaire medegedeeld dat door hem over wogen is in hoeverre het noodig en wen schelijk zou zijn krachtens de bepalingen der distributiewet regelen vasttestellen ter verzekering, dat voldoende voorraden brandstoffen in het aanstaande wintersei zoen beschikbaar zijn en een regelmatige distributie daarvan kan plaats vinden. Vooralsnog bestaat naar 's ministers inee- ning geen aanleiding tot dergelijke maat regelen over te gaani aangezien de rege ling reeds door de Rijkskolendistributie getroffen, voldoende aanvoer en distribu tie van brandstoffen in genoegzame mate verzekert. Bedoelde regeling komt in hoofdzaak hierop neer, dat de geheele pro ductie brandstoffen, hiertelande zoowel als hoeveelheden uit Düitschland, België of Engeland ingevoerd, worden gedistribu eerd onder controle van het Rijkskolendis tributie. De vaststelling der maximumprij zen voor steenkolen acht de minister on- gewenscht, aangezien deze in de praktijk vele moeilijkheden zou o-plévereu, voorna melijk tengevolge van de plaatselijk soms zeer verschillende omstandigheden als transportkosten enz. DE ONLUSTEN OP DJ A MB I. DEN HAAG, 13'Sept. (Offcieel). Harer Majesteits Flottieljevaartuig Kaetei[(kan ook zijn koeitei), (bewapend met 2 kanon nen1 van 10.5 c. M., 4 kanonnen van 3.7 c. M. en een machinegeweer)] en twee gewa pende sloepen zijn mede ter beschikking gesteld van kolonel Kroesen die met de aanvoering der troepen in Djambi is be last. vol, 'n bewijs dus dat deze concerten de aan dacht trekken en er velen zijnjiie waardeeren dat men voor zulk een gering bedrag op mu zikaal gebied iets goeds kan hooren. Behaive de viool-solist, de heer Boedijn, waren het allen Alkmaarders die aan dit poneert deelnamen. De heer Slinger, organist, aie indertijd het initiatief voor deze concerten nam, speelde een opgewekt, van veie volle, zware accoor- den voorzien preludium van den Amsterdam- schen organist Bonset, en een „meditation" van Dubois, een zeer mooi en melodieus nummer. Mevrouw Ruijgh—Krens, sopraan, uitste- .kend bij stem, zong een „Ave Maria" en met begeleiding van viool en orgel het „Agnus deivan Bizet, benevens met den tenor Hoger vorst net bekende duo uit het „Lobgezang" van Mendelssohn, „Ich harrete des Hemin". De stemmen pasten hierin bizonder goed bij elkaar. )e violist van een vroeger volksconcert lis bekend, heeft met mooien toon en smaakvolle, eenvoudige voordracht klassieke stukken voorgedragen, waaronder op ver zoek zooais het programma vermeldde de aria op de G'snaar van Bach, voor viool alleen. Het mannenkwartet „Alcmaria" heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt door op beschaaf de wijze eni zeer zuiver eenige kwartetten te zingen. „Lentekus" van Bernard Diamant, hoewel voor de zangers misschien het moei lijkst, voldeed toch lang zoo goed niet als bijv. „Ecce quo moritur" van Mande of als „Zondag op 't meer" van Heinze. „Jubilate Amen" van Gelbde voor kwartet en sopraan was ook wat de uitvoering aan gaat een waardig en verheven slotnummer. A. K. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 8 September 1916. N. B. te Heer-Hugowaard, overtreding Spoorwegwet, 4 boéte of 2 dagen hechtenis K. T. te Uitgeest, overtreding artikel 424 strafwetboek, 6 boete of 14 dagen tucht school. G. B. J. v. d. H. te Amsterdam, overtreding Wapenwet, 6 boete of 3 dagen hechtenis. C. B. A. te Alkmaar, overtreding Arbeids wet, 2 maal 4 boete of 2 maal 4 dagen hechtenis. K. A. te Heer-Hugowaard, overtreding IJk- wet,7 4 boete of 2 dagen hechtenis. C. S. te Egmond aan Zee, overtreding art. 461 strafwetboek, 5 boete of 3 dagen hech tenis. M. K. te Alkmaar, P. T. te Schoorl, in staat van dronkenschap de orde verstoren, ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis. K. K., M. W. te Schoorl, overtreding drankwet, de le 20 boete of 10 dagen hech tenis, dp 2e 15 boete of 10 dagen hechtenis, J. S. B. te Naarden, J. H. te Egmond-Bim nen, C. V., L. K., W. K. te Egmond aan Zee, overtreding Jacht- en Vischwet, de le 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder teruggave aan hunne ouders. H. B. O. te Noord-Scharwoude, G. R., C, H., M. S., G. H. T., zonder bekende woonr plaats, C. H. v. E., A. J B., L. v. E., J. B. te Alkmaar, Dronkenschap, de le, 2e, 6e, 7e ieder 2 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 9e ieder 10 boete of 5 dagen hechtenis, de 4e 2 en 8 boete of 1 en 4 dagen hechtenis de 5e 7 dagen hechtenis, de 8e 12 boete o' 5 dagen'hechtenis. G. B., H. C. S., J. T. R„ B. P., J. de G K. v. d. H., C. M. J te Alkmaar, A. W. te Limmen, R. S. te Castricum, J. K. te Rijp, J. H. te Rotterdam, A. N. te Helder, W. A. te Groningen, overtreding politieverordening, de le, 13e ieder 5 boete of 3 dagen hechte nis, de 2e, 3e, 7e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 4e, 6e ieder teruggave aan zijne ouders, de 5e 0.50 boete of 1 week tucht school, de 8e vrijspraak, de 9e 2 en 5 boete of 1 en 4 dagen hechtenis, de 10e 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 11e, 12e ieder 2 en 8 boete of 1 en 4 dagen hechtenis P. de N., J. D. G., A. G. B. B., C. J. de L. te Alkmaar, H. B. te Oterleek, H. B. te N.- Scharwoude, C K. te Oudkarsp'el, J. C. te West-Graftdijk, D. K. te St.-Pancras, C. V. te Limmen, P. S. te Grosthuizen, J. K. Aker sloot, E. V. te Schermerhom, J. H. te Bergen, A. S. te Heiloo, overtreding Motorreglement, de le, 3e, 4e, 7e, 8e, 10e, 11e, 12e, 15e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e terug gave aan zijne ouders, de 5e 3 boete of 1 week tuchtschool, de 6e 2 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 5 boete of 3 da(gen hechte nis, de 13e vrijgesprokenj, de 14e 2 maal 3 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. VIJFDE VOLKSCONCERT. Verblijdend verschijnsel! Met dit vijfde volksconcert was dé Groote Kerk nagenoeg HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij hunne beslissing cp het verzoek van J. M. JANSEN, boekdrukker aldaar, om vergunning tot het oprichten van een gasmo tor van 1 P.K., voor het in beweging brengen van één of twee drukpersen, in heit perceel Verdronkenoord, Wijk D, No. 69, HEBBEN VERDAAGD. Alkmaar, 11 September 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JAN DE WIT Dz., Voorzitter, loco Burgemeester. DONATH, Secretaris. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 14 September In het gebied van de waarneming ia de hoogste stand van den barometer beneden 765 Zuid-Duitschland. De laagste stand van den barometer 732.3 te Hemosand. VERWACHTING. Maitige, tijdelijk wellicht krachtige weste lijke tot zuid-westelijken wind, zwaarbe wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde temperatuur. Er is maar één Onderlinge Glasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn Gbbu. Molknaar Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden Jb Cloeck. C. J. P.J. A. Hoksbf.roin. W. M. H. Puls. W. J. D. Appel. Jb. Lind. J. F. Lubbe. J. Rinosr« BURGELIJKE STAND. GETROUWD 13 Sept. Jan Meijer en Aagje van der Busse. Frederik Jansen en Ca- tharina Adriana Gerardina Taanman. 12 Sept. Pieter van 't Veer en Geesje Brou wer. GEBOREN: 12 Sept. Petrus, z. van Petrus Smit en Pe- tronella Maria Roozsndaal. OVERLEDEN 13 Sept. Jacob Dekker, 92 jaar. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER OROENTEVEILIN0. ,12 Sept. Voormiddagveiling: 6700 bloemkool le soort 12.a 17.80, buit. f 28.a 40.80, 2e soort f 7.40 a 9.10, 40500 roode kool binnenland f 3.80 a 7.40, kmitenl. f 10.60 a 19.—, 11700 gele kool binnenland f 1®a 14.—, buitenl. f 12.— a 18.50, 14300 witte kool binn. f 7.60 a 15.40, bulteul f 16.10 a 30.40 per 100 9tuks. 715 bos wortelen f 3.30 a 3.80 per 100 bos. 12 Sept. Namiddagveiling. Aangevoerd 190 zak aardappelen. lulia muizen f 1.65 a 2,05, schoolmeesters f 2.45 a 2.50, Blauwe f 2.20 a 2.80, Eigen heimers f 0.— a 0,—, Volgelingen f 1.50 a 1.65, drielingen f 1.05 a 1.15, 460 baal uien f 4.20 a 4.50, 180 baal gele nep f4.60 a 5.90, drielingen f 3.80 a 3.85 p 50 K.G., 1400 Kg. slaboonen f 7.60 a 9.10. 66 baal wortelen binn. f 1.83, buit. f 3.p 50 K.O. 0 rammenas f per 1000. BEEMSTER, PURMEREND en omstreken 12 Sept. Op de afslagmarkt werd verhan deld 511 zak slaboonen f 2,45 a 3,05 per zak van 15 KQ., 19000 snijboonen f 2.60 a 3 40 p 1000, 18 manden peren f 3.60 a 12 60, 7 manden appelen f3 a 4.per mand, 0—0bieten f 29.a f 36 per 1000 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 12 Sept. Ochtendveillng. Roodekool f 5.10 a 7. voor het buitenland f IS a 22.witte kool f 19 a 13.20, idem voor het buitenl. f 16. a 29.20, gele kool f9.a 11.10, idem voor het buitenland f 13.10 a 18.90, bloemkool

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3