v.m DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, Tabak J. R. Keuss. DE OORLOG. VB IJ DA O 15 SEPTEMBER. No. 218 Honderd en achttiende jaargang. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 12*et p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER A ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. FRANKRIJK. TER XEE. TARIA. NEDERLAND. Met 20 et. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAARSCHE OVERAL VERKRIJGBAAR. ALKMAAR, 15 September. Er is weer weinig nieuws vandaag. De Franschen rielden, dat zij hun stellingen te genover het dorp Combles aanmerkelijk heb ben uitgebreid, en dat men na wisselende krijgskans de winst heeft behouden, terwijl de Duitschers zeggen, dat bij tegenaanvallen hier en daar terrein werd gewonnen, zonder dat dit wordt gepreciseerd. Van de Engel- schen hoort men niets meer. Vermoedelijk hebben ze ook niet iets van belang te melden. Opmerkelijk blijft de hevige artillerie-strijd in de streek van Dixmuiden en Steenstraete. Zoowel in België als in Noord-Frankrijk schijnt nieuwe actie in het zicht. Verdun is gelauwerd. Wanneer men be denkt, hoeveel vestingen in België, Frankrijk, Servië, Rusland, na een korten strijd in DuitSche handen zijn gevallen, dan is er in derdaad alle reden om het dapper standhou den van de vesting Verdun te roemen. Maar het is niet sléchts het behoud van een vesting geweest, dat de Fransche strijders hebben verkregen, zij hebben ook den tegenstander, die de entente-plannen wilde dwarsboomen, alleen tegengehouden en het daardoor moge lijk gemaakt, dat het algemeene offensief, zij het dan ook vertraagd, heeft kunnen plaats vinden. En het is daarom volkomen te begrij pen, dat de Engelsche minister Lloyd George dezer dagen namens de entente zijn dank baarheid jegens die dappere Fransche solda ten heeft uitgesproken en dat president Poin- caré uit naam der staatshoofden van de enr tente-landen met erkentelijkheid van de hel dendaden heeft gewaagd en het bestuur der stad hooge onderscheidingen heeft aangebo den. Van het Balkan-front komen de berichten laat en zij blijven vaag. De Nordd. Allg. Ztg. geeft een uitvoerige beschrijving over de in neming van Silistria, welke mogelijk werd gemaakt door een opmarsch in een concen- trischen boog naar het westen, zuidwesten en zuiden, waardoor de verbindingen der Roe menen werden ondermijnd en de vesting de gelegenheid werd ontnomen versterkingen te krijgen. Dobritsj schijnt niet door de Russen en Roemenen te zijn hernomen. Volgens het Duitsche stafbericht rukken de Duitsch-Bul- gaarsch-Turksche troepen onder generaal von Mackensen overeenkomstig het veld tochtsplan op. Zoowel van Duitsche als van Oc«tenrijk- sche zijde wordt verklaard, dat de Russische aanval op den Kapoelberg in de Karpathen is mislukt. Zooals men weet, meldden de Rus sen eergisteren, dat ze den berg genomen hadden. Over den verwarden toestand in Grieken land wordt niets nieuws gemeld. De kabi netscrisis is nog niet opgelost en over het raadselachtige geval van het door de Duit schers geïnterneerde legerkorps zijn geen na dere bijzonderheden gekomen. Natuurlijk be groet de Duitsche pers de Grieken inet jubel tonen. Naar verluidt nemen de officieren zelfs hun vrouwen en kinderen mee. Alsof het in Duitschland vetpot wasl Inmiddels heeft de Fransche Kamercom missie van buitenlandsche zaken verklaard, het niet wenschelijk te achten, zich met de binnenlandsche politiek van Griekenland te bemoeien. Trouwens, wij wezen er reeds op, dat Italië niet meer op de inmen ging van Griekenland gesteld is. En waar Italië nu ook troepen heeft, die van Saloniki uit mee optrekken, zal het in dezen ook wel iets te zeggen hebben. Of Griekenland mee doet of niet, tooneel van bloedige gevechten wordt het in elk geval. En wat dit beteekent, behoeft thans niet meer te worden gezegd. VERDUN GEHULDIGD. Havas meldt President Poincaré reikte in tegenwoordig heid van minister Malvy en generaal Roques minister van oorlog, aan de stad Verdun de decoraties uit, aan de stad verleend door de staatshoofden der geallieerde mogendheden. De plechtigheid, welke eenvoudig, doch zeer indrukwekkend was, had plaats in de kasa- matten van de citadel, in het bijzijn van de generaals Joffre, Pétain, Nivelle, Dubois, pre fect en onderprefecta, burgemeester en afge vaardigden van het Maas-departement, chefs van de militaire missies der gealleerde lan den. In zijn toespraak herinnerde de heer Poin caré eraan, dat in de conferentie van Decem ber 1915 de geallieerden besloten in 1916 een algemeen offensief in te zetten, maar dat Duitschland het nitiatief tot den aanval nam, waarvan het plaats en tijdstip uitkoos. De be wonderenswaardige troepen van de generaals Pétain en Nivelle weerstonden maandenlang den geweldigen aanval van het Duitsche le ger en' verijdelden door hun moed en offer vaardigheid de plannen van den vijand, waardoor zij den geallieerden, gelegenheid gaven om met toenemen den ijver te arbeiden aan de vervaardiging van oorlogsmateriaal; zij deden de grens van DuitsChlands kracht zien en boezemden geheel de wereld vertrou wen1 in onze eindoverwinning in. Zij verzeker den de verwezenlijking van het door de gene rale staven opgemaakte krijgsplan, zij gaven Rusland den tijd het zegevierenae offensief oen 'i»ppjaq 3} jooa i[nf u» jtmf qua voor de organisatie van den schitterenden aanval op Görz, aan de Fransch-Engelsche troepen aan het Sommefront om een reeks on onderbroken en stelselmatige operaties te ■doen, aan het Oosterleger om zich strijdvaar dig te maken en' steun te verkenen aan onze nieuwe Roemeensche bondgenooten tegen de Duitsdi-Bulgaarsehe troepen. iHulde aan de soldaten van Verdun, die met hun bloed een toestand1 voorbereiden, welke zich thans ontwikkelt. Eeuwenlang zal over de geheele wereld de naam Verdun weerklin ken als een zegekreet en een vreugdekreet van de bevrijde menschheid. Vervolgens spelde President Poincaré op een kussen, dat de burgemeester van Verdun hem aanbood de volgende decoraties: namens den Tsaar het St. Geoigeskruis; namens den koning van Engeland het Militar Cross; na mens den koning van Servië de medaille voor militaire dapperheidnamens den koning van Montenegro de Oblilifchdecoratie; namens de regeering van de Fransche Republiek het kruis van het Legioen van Eer en het Fran sche oorlogskans. Ten slotte reikte Poincaré nog een aantal Fransche en buitenlandsche onderscheidingen uit aan militairen, o. a. de versierselen van groot-officier van het Legioen van Eer aan generaal Nivelle, waarna hij naar Parijs te rugkeerde. Na afloop van de plechtigheid ontving de heer Poincaré het bericht, dat de Keizer van Japan, besloten had de eere-sabel aan de stad Verdun te verleenen. DE BEHANDELING VAN ONDER- ZEEëKS DOOR NEUTRALEN. Wolff meldt uit Stocholm De Londencshe correspondent van „Stock- holms Tiidningen" maakt melding van een ntervew, hetwelk hem de Engelsche secretaris aan het departement van buitenlandsche za ken, Maurice de Busen, toestond. Deze toonde hem een nog niet gepubliceerd memorandum over de bepalingen voor onderzeeërs in neu trale havens, hetwelk de geallieerde regeerin- gen kort geleden den neutralen regeeringen toezonden. Het memorandum heeft ten doel de neutralen aan te sporen, afdoende maatre gelen te nemen om onderzeeërs van oorlogvoe renden, in welke hoedanigheid zij ook optre den ,te verhinderen neutrale wateren te be varen en van neutrale havens gebruik te ma ken. Er wordt voorgesteld de onderzeeërs uit te sluiten van de volkenrechtelijke bepalingen welke tot dusverre voor het binnenvallen en het verblijf van oorlogs- en handelsschepen in neutrale wateren en havens gelden. Elke on derzeeër van een oorlogvoerend land, welke in een neutrale haven is binnengedrongen, moet daar valgens het voorstel worden vast gehouden. De regeernigen der geallieerden spreken over het ernstige gevaar, dat voor neutrale onderzeeërs zou ontstaan in wateren, welke door oorlogvoerende duikbooten worden be zocht. De correspondent merkt op, dat deze voor stellen in verband staan met den tocht van de handelsdukboot „Deutschland". Zooals be kend is, verbood de Zweedsche regeering reeds aan oorlogvoerende duikbooten het be varen van Zweedsche wateren, maar betoogde dat dit verbod slechts voor zulke onderzeeërs geldt, welke voor oorlogsdoeleinden dienen en niet voor handelsonderzeeërs. PANTSERS VOOR AUTOMOBIEL- BANDEN. De rubbemood in Duitschland stijgt met den dag. Maar de Duitsdie technici zijn vin dingrijk. Zoo heeft thans weer een Dusseldor- fre ingenieur automobielbahden gemaakt, die beschermd worden door stalen pantsers. Zij zijn gevlochten over het gummi. Het pantser bestaat uit duizenden fijne ataaldraadjes, sa men geweven tot een geheel. Na een rit van 5000 K.M. is het pantser versleten en moet het door een nieuw worden vervangen, doch dat is zoo erg niet; de gum mi binnenbanden zijn gaaf gebleven. Vermoedelijk zal het pantser na den oor log wel weer verdwijnen, want het is te be grijpen, dat de auto niet licht rijdt in dit harnas, en dat ook de snelheid niet bevor derd wordt. Maar er wordt rubber gespaard en dat is op het oogenblik het voornaamste KORTE BERICHTEN. Oeneraal Pau is te Parijs van zijn reis naar Rusland teruggekeerd, bezield met een blij vertrouwen en' de vurige overtuiging van aanstaande, schitterende overwinningen, meldt Havas. De Bulgaarsche minister van Binnen landsche Zaken is afgetreden, om in het leger te dienen, waar hij de rang van luitenant-ko lonel bekleedt. Minister-president Radosla- waf neemt zijn ambt over. Oezonken zijn de Noorsche schepen KoKng Ring (1600 ton) en Lodsen (1250 ton). Gisteren eergisteren1 zijn nu in het ge heel 7 Noorsche schepen gezonken. De Bulgaarsche regeering heeft tot de regeeringen der neutrale staten een nota ge richt, waarin zij protesteert tegen de „gruwe len" door de Roemeensche troepen in de Do- broedsja aangericht. Gistermorgen werd in de Kathedraal van Sofia een mis gevierd voor de zielerust der slachtoffers van de Roemeensche wreed heid. Naar uit Bern wordt bericht, werden tot de conferentie der Scandinavische gezanten, die den 19 September te Christiania zal plaats vinden, ook vertegenwoordigers van Zwitserland en Holland uitgenoodigd. In Zweden en vooral in Noorwegen wordt de conferentie met groote voldoening vernomen. Volens een bericht aan het Berliner Ta- geblatt uit Roemenië via Zwitserland, zouden de tegenslagen der Roemeniërs in de Do- broedsja aanleiding hebben gegeven tot een algeheele reorganisatie van het legerbestuur. Een Russisch blad deelt mede, dat Ja pan een groot aantal stukken van zeer zwaar geschut heeft geleverd aan het Russische Bal- kanleger. De stukken worden uitsluitend door Japansche officieren en soldaten bediend. Te W eenen is men begonnen met de uit gave van een Russische courant, getiteld Ned- jela, ten behoeve van de Russische krijgsge vangenen. GEBREK AAN INLANDSCHE BLOEM De Rotterdamsche Broodbakkers Patroons- Vereeniging heeft aan den Minister van Landbouw een adres gezonden, waarin zij te kennen geeft dat nu reeds weken lang de verzorging ha- rer bakkerijen met tarwebloem de grootste moeilijkheden geeft, welke moeilijkheden voornamelijk worden veroorzaakt door het tekort aan inlaadsche bloem; dat zij zich tengevolge daarvan verplicht ziet voortdurend aanzienlijke hoeveelheden Amerikaansch meel tot veel te duren prijs bij te koop en, waardoor zij in haar bedrijf groot nadeel ondervindt; dat zij vernomen heeft, dat de import van Amerikaansche bloem het Rijk over het tijd vak van 26 Augustus 1914 tot 31 Mei 1916 een verlies van 2,280,486,10 heeft opgele verd, terwijl in hetzelfde tijdvak op de ge- importeerde tarwe een winst is gemaakt van 5,614;327,79; dat het haar bekend is, dait de Nederland- sche bloemfabrieken nog niet op voile capaci teit kunnen werken, door gebrek aan tarwe; dat bovendien het inlandsche meel van dusdanige kwaliteit is, dat er geen goed brood van gebakken kan worden; uat, naar haar meening, de belangen van enkelen, die bij den import van Amerikaansch meel betrokken zijn, niet opwegen tegen de schade, die het Nederlandsche volk in het al gemeen en de bakkers in het bijzonder lijden Adr. verzoekt den minister het daarheen te leiden, dat meer tarwe worde geïmporteerd, waardoor de meelfabrieken op volle capaci teit kunnen werken en dientengevolge aan de nijpende schaarschte van inlandsche bloem een einde komt, terwijl daarmede tevens de belangen van den landbouw in het bijzonder zouden worden bevorderd door het beschik baar komen van meer veevoeder, hetgeen te vens der melkproductie ten goede zal komen. HANDELAREN IN PEULVRUCHTEN. De Vereenigïng van handelaren in peul vruchten hield gisteren te '9-Gravenhage hare iaarlijksche algemeene vergadering, waarin het jaarverslag werd uitgebracht en de aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden werden herkozen. Belangrijke besprekingen werden1 gehouden naar aanleiding van de bekendmaking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, volgens welke wordt overwogen de peulvruchten, die thans nog onder verband liggen in de stelling Amsterdam, voor uit voer vrij te geven tegen verwissleing van elke 100 K. G. dier Stelling-peulvruchten voor 300 K. G. van den nieuwen oogst. 'De vergadering besprak na de van het be stuur gekregen inlichtingen' en de gehouden besprekingen' als hare overtuiging uit, dat el ke aankoop van groene erwten en' bruine boo- nen, die niét geschiedt met het doel, de ge kochte partij onmiddellijk wanneer daartoe de gelegenheid is opengesteld, door deponee ring in de stelling van Amsterdam, ter be schikking van de distributie te stellen, alle bij het artikel geïnterresseerden, zoowel handela ren, landbouwers als speculanten, in groot gevaar brengt, aangezien1 onvoldoende depo neering den Minister aanleiding zou kunnen zijn tot inbeslagneming van alle voorraden tégen zeer lage prijzen. Eenstemmig was de vergadering van oor- dëel, dat de prijzen die thans gevraagd wor den voor deze artikelen te hoog zijn om vol doende deponeering te verkrijgen. Van uit de vergadering werd 'het bestuur in ernstige overweging gegeven om mocht on- verhoojpt inbeslagneming noodig zijn bij de regeering te bewerken dat allereerst van die inbeslagneming zouden1 te lijden hebben zij, die peulvruchten zuiver speculatief en niet met het doel ze ter beschikking van het Rijk te stellen hadden aangekocht en ze onder zich hielden en in de tweede plaats bij die produ centen die niet bereid zouden zijn de erwten en boonen tegen redelijker prijs dan thans, doch in ieder geval ver boven de normale prij- zij aan de handelaren af te staan. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. HET PERSONEEL AAN DE HEMBRUG. Door een eerstdaags te benoemen commissie zal een onderzoek worden ingesteld naar de gegrondheid der in den laatsten tijd door het personeel der Artillerieinrdchtiingen geuite klachten nopens den toestand aan die inrich tingen; alsmede naar de wijze waarop in aanmerking genomen de hooge eischen, welke in het belang van het land, in de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden aan het productievermogen van het bedrijf moeten worden gesteld daarin desvereischt zou kunnen worden voorzien. BINNENLAND. Gemengd nieuwe. HET GESCHIL AAN DE GASFABRIEK TE ZAANDAM. Te Zaandam is aan de gasfabriek een ge schil ontstaan tusschen den directeur en de stokers inzake de werkwijze met het nieuwe oven-systeem, dat enkele weken geleden ia in gevoerd. De kwestie, waar het feitelijk om gaat, is, dat de directeur beweert, dat twee man in elke ploeg voldoende zijn, terwijl de arbeiders verkiaren, dat deze ploegen aan merkelijk grooter moeten zijn. De directeur verwijst de arbeiders evenwel naar Engeland, waar dezelfde systemen in werking zijn en waar de ploegen ook uit twee man bestaan. Deze kwestie is thans in een zoodanig sta dium gekomen, dat B. en W. hebben gemeend te moeten ingrijpen. Aanvankelijk wenschen zij te voldoen aan den wensch der arbeiders, om enkele stokers uit Engeland te doen over komen, om dan met hen de proef te nemen. Dit is evenwel niet mogelijk, daar de Engel sche regeering onder geen beding arbeiders voor dat doel wenscht „af te staan". Nu is er besloten, dat enkele Zaandamsche stokers naar Engeland zullen worden gezon den, om daar enkele gasfabrieken te bezoe ken Deze reis zal worden meegemaakt door den onder-directeur, twee leden van de be- drijven-commissie en den burgemeester dier gemeente Deze laatste als onpartijdig beoor- deelaar Wij zullen hopen, dat langs dezen weg de kwestie zal worden opgelost Deze poging er toe is althans even origineel als praktisch oordeel.t Het Volk", waaraan wij dit ontleenen. EEN MOEDER. Een vrouw met drie kinderen kwam aan het gemeentehuis te Princenhage, legde het jongste, 7 maanden oud, in een hoek neer, wit'de wegloopen onder het luide roepen van: hier zijn mijn kinderen, doe ze maar in een gesticht, ik wil ze niet langer. Hartelijk en vol nadruk wees de burge meester van Princenhage, jhr. Dommer van Poldersveld, beklaagde op haar moederplicht, gaf haar den weg aan, hoe ze aan werk kon komen en tevens haar kleintje^ kon behouden, doch alle pogingen om eenig moreel gevoel bij het schepsel op te wekken, stuitten af. Toen de burgemeester zag, dat de vrouw niet te bewegen was hare kinderen zelf te verzor gen, liet hij haar vertrekken, ontfermde zich hartelijk over de stumpertjes, die nagenoeg zonder kleeding en zeer hongerig waren, en liet hen nadat ze eerst terdege door hem wa ren goedgedaan, naar het St. Elizabeth-ge- sticht brengen. Gisteren stond de vrouw voor dit feit te recht bij de rechtbank te Breda. Sierlijk uitgedost verscheen de moeder ter zitting en toen ook daar geen begrip van moederlijk gevoel in haar te wekken was, het geen den president, mr. W. Heiligers, de op merking ontlokte: „zoo laat nog geen hond of kat haar jongen achter!", werd de zaak in handen gesteld van den rechter-commissaris, teneinde een onderzoek te kunnen instellen naar beklaagdes geestvermogens. Dr. BOS-FONDS. De vergadering van afgevaardigden uit verschillende bonden, vereenigingen en an dere organisaties, waarin dr. D. Bos, tijdens zijn leven heeft gearbeid, en die ten doel heeft het plan te bespreken tot vorming van een dr. Bos-fonds en een commissie te be noemen, welke dit plan nader zal uitwerken, zal volgens de Tel., worden gehouden op 22 September a.s. te 's-Gravenhage. KIESRECHT-ACTIE DER VRIJZINNIG-DEMOCRATEN. Naar de Tel. verneemt, wordt door het Hoofdbestuur van den Vrijz.-Dem. Bond het plan uitgewerkt voor een groote kiesrecht actie, die hierin zal bestaan, dat op den voor avond van de openbare behandeling van de ontwerpen Grondwetsherziening door iedere afdeeling van den Vrijz.-Dem. Bond en van het Alg. Ned. Werkliedenverbond een vergar dering zal worden belegd, waarin verschilr lende sprekers zullen optreden, ten gunste van algemeen kiesrecht voor mannen en vrou wen. In totaal zullen dit ongeveer 100 verga deringen worden. In al deze vergaderingen zal een gelijkluidende motie worden voorge steld, die daarna wordt toegezonden aan re geering en Tweede Kamer. ABNORMALE PRIJZEN IN STUCADOORSMATERIAAL. De Ned. Stucadoors-Patroonsbond te Ara- hem heeft de volgende motie telegrafisch ter kennis van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel gebracht: De Nederlandsche Stucadoors-Patroons bond enz., gehoord de verschillende ernstige klachten over de werkelijk abnormale prijzen, welke de stucadoorspatroons moeten betalen voor de in hun vak benoodigde materialen, met name cement, kluitkalk en schelpkalk, draagt zijn Hoofdbestuur op, zich onverwijld te richten tot de Regeering, ten einde te gera ken tot het nemen van maatregelen ter vast stelling van normale maximumprijzen en vol doenden aanvoer van de in het stucadoorsbe- drijf benoodigde materialen. Ds. SCHERMERHORN IN ARREST. In verband met het bericht dat ds. Scher merhom zich vrijwillig te Alkmaar had aan gemeld om de hechten isstraf van 15 dagen te ondergaan (de zaak van het Dienstweige ringsmanifest) verzoekt men aan de Avondr post te vermelden, dat ds. Schermerhora Don derdag 7 dezer door de rijksveldwacht is ge arresteerd en naar Alkmaar vervoerd. „DE STANDAARD". In een driestar in „De Standaard" wordt thans medegedeeld, dat dit blad gereorgani seerd zal worden. „Dusver was „De Standaard" eigendom van dr. Kuyper, dodi deze heeft hiervan gra tis afstand gedaan. Ook met het oog op de toekomst moest aan ons blad een eigen be staan verzekerd worden1, zoodat 't geen stoor nis teweeg bracht, zoo de tegenwoordige be zitter met de jaren of door overlijden uitviel. „Voor dit doel is nu reeds een zeer aanmer kelijk kapitaal bijeengebracht, zoodat aan het oude tobben voorg oed een einde iss gekomen. „Eerlag verhuizen we naar onze nieuwe woning." MELKVÖORZIENING IN DEN a. s. WINTER. Men meldt aan de Haagsche Nieuwe Cou rant Ter bespreking van de absoluut onbevredi gende regeling van de melkvoorziening door de regeering voor de melkinrichtingen, zijn deze tot een1 spoedvergadering op a. s. Za terdagmiddag te. 's-Gravenhage bijeengeroe pen door het bestuur van de afdeeling „Melk- verzorging" der Nederlandsche Melkhygiëni- sche Vereeniging. Het is te voorzien, dat verschillende inrich tingen haar bedrijf zullen moeten' stoppen, hetgeen de testanden nog moeilijker zou ma ken. Uit Arnhem meldt men: De regeling door de regeering van de melk voorziening voor dezen winter is van dien aard, dat de melkinrichtingen te Arnhem en ook de meeste slijters met .October hun bedrijf althans wat de distributie betreft, zullen moe ten stop zetten en alleen melk afgehaald ter beschikking van het publiek zullen kunnen stellen. Het personeel zal grootendeels ontsla gen moesten worden1. GESNAPT. Een Nederlander, wonende te Rheine, wenschte naar ons land terug te keeren. Hij bracht daarvoor zijn goederen in een trans portwagen en liet dezen van douane-afslui ting voorzien. Onopgemerkt wist hij zich zelf ook in den wagen te doen opsluiten, waar mede hij Woensdag in Bentheim arriveerde. En daar gebeurde, zegt het Handelsblad, wat gewoonlijk niet geschiedt, de wagen werd door de militaire stationswacht geopend, onderzocht endaar vond men den eige naar der goederen in een ledikant rustig tufr- schen eenige dekens liggen. Hij meende zoo der pas de grens te kunnen passeeren, doch kwam bedrogen uit. De politie arresteerde hem en hield zijn goederen aan. UIT BERGEN. Tegen gisteravond 8 uur werd in café „Hil- debrand" alhier eene vergadering uitgeschre ven om te komen tot eene harddraverij van paarden bij 'gelegenheid van de a.s. kermis alhier. Er bleek veel animo voor te zijn. Benoemd werden in het bestuur de heeren P. Brakenhoff, voorzitter, J. C. Leijen, secre taris, Th. Terra, penningmeester, J. H. Köhne en Th. Bijman, commissarissen. Tot keurmeesters werden gekozen de hee ren Ara. Apeldoorn, M Groenendal, N. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1