MAXIMUMWIJZER Telegfrummoii Tan kad«n. ALCMARIA ViCTRIX I A.F.C. I VERZEKERT BW ROMEN ONDERLING. Hoebe, W Spi.ertags. lb- Uijen en Nic, Konijn. VOORZORGSMAATREGELEN. Uit Zuiderwoude wordt gemeld aan het N. v. d. D.: Daar het niet mogelijk zal zijn vóór den winter alle gevaarlijke plekken in den zeedijk op aidoende wijze op te hoogen en te verster ken, bestaat het voornemen op verschillende plaatsen op de kruin van den dijk kistdam men aan te brengen. Daardoor hoopt men te voorkomen het overloopen van het water, zooals bij den storm in de maand Januari geschiedde, waardoor de zeewering onder mijnd werd. HOOG WATER. Men meldt ons uit Schellingwoude: Buiten de Oranjesluizen steeg het zeewater gister middag om 3 uur tot 136 c. M. boven A. P. De roode vlag wappert op de sluizen die niet mogen schutten. De polder IJ doom bij Durgerdam stroom de vol, zoodat er veel gemaaid gras verloren ging. Te Uitdam moesten de dakwerkzaamheden gestaakt worden' omdat de Nespolder volliep, Bij Uitdam, deelt de Tel. mede, ontdekte men den week, aat op edp laats waar de door braak gedicht was, nog weer een lek was ont staan, en het zeewater door den dijk kwam. Gelukkig kon het gevaar spoedig worden ver holpen, daar het zeewater laag was, maar bij een hoogeren waterstand was voor een nieuwe doorbraak hier het begin reeds aanwezig. De herstelling geschiedt grondig. Overal waar puin of veen in het dijksl'ichaam aan wezig is, wordt, dit verwonderd en door zand en klei vervangen'. Maar met de herstelling gaat zeer veel tijd1 verloren, zoodat alles niet vóór den winter klaar kan zijn. En de zeer slechte toestand der dijken blijft een voortdu rend gevaar. In Uitdam heeft men van de noodgemalen wel den electriscben kabel weggehaald en de machines verwenderd, doch de eentrifugaal- ponijien wier opstelling den meesten tijd vor derden, laten' staan. Zou dat gedaan zijn op dat z\. bij een tweeden watersnood dienst kun nen doen? Men seinlt ons uit Monnikendam: Door den storm is het water hier gistermid dag belangrijk gestegen en en was in den yooravond 1.60 M. boven A.P. Hedenmorgen was het iets gezakt. De straten bij de haven waren geheel ondergeloopen. De havenstoom- booten uit Marken en' uit Amsterdam moesten terugkeeren. De Westpolder is ondergeloo pen. UIT EGMOND AAN ZEE. Heden is het 25 jaar geleden, dat de„heei J. de Wit als gemeente-veldwachter werd aangesteld. Vijf en twintig jaren lang heeft de Wit zijn niet altijd gemakkelijken taak met dea meesten ijver en nauwgezetheid vervuld, tot groote voldoening van zijn superieuren. Het is dan ook begrijpelijk, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Des morgens tien uur werd de jubilaris op het gemeentehuis ontvangen in een ver sierde kamer, waar hij werd opgewacht door den burgemeester, de verdere gemeente- en Rijkspolitie en den bode van het gemeente huis. Met een hartelijk woord sprak het hoofd van de politie, de burgemeester, de heer C. J. Eijma, hem toe. De burgemeester wees er op, dat hij gedu rende den tijd, dat hij de Wit kende, altijd zijn groote activiteit heeft gadegeslagen. Bij het ontvangén van een opdracht is hij altijd de man, die dadelijk aan het werk gaat om de zaak te onderzoekeof om in den kortst moge lijken tijd rapport te kunnen uitbrengen. Zijn diensten voor de gemeente werden door spr, dan ook op hoogen prijs gesteld, waarbij de burgemeester liet uitkomen, dat de ,Wit vele vrienden in het dorp had gemaakt, maar ook tevens vd^ vijanden had gekregen. Dit is be grijpelijk, aldus de burgemeester, want een goed politie-beambte, die zijn zaken naar be haoren uitvoert, zal het publiek dat met hem. op minder aangename wijze in aanraking komt, ook niet tot zijn vrienden rekenen. Namens den Raad overhandigde de burge meester hem een couvert met inhoud. Parti culier bood de burgemeester hem een mooien ruststoel aan. Na deze hartelijke toespraak bedankte de Wit met een waardeerend woord voor het geen hem dezen dag was bereid. Daarna werd de eerewijn aangeboden, waarna de Wit omstreeks kwart voor elf het Raadhuis verliet om te elf uur in zijn woning een commissie uit de burgerij te ontvangen. Daar sprak de heer G. Snoeks als lid der commissie eenige waardeerende woorden tot den jubilaris en overhandigde hem een gou den horloge met inscriptie, benevens een cou vert met inhoud. Vele ingezetenen van Egmoad kwamen hem thuis de hand drukken cn eiken post bracht hem gelukwenschea. Zeer zeker zal deze dag voor de Wit een onvergetelijke zijn. Van harte zij hem toegewenscht nog een lange reeks van gelukkige jaren te midden van allen die hem dierbaar zijn. UIT HEELOO. Niet op No. 1767, doch op No. 1667 is de 50ste prijs in de verloting der land- en tuin bouwtentoonstelling gevallen. UIT SCHERMERHORN. In de op 13 dezer gehouden Witte Kruis- vgrgadering, die als gewoonlijk zeer slecht bezocht was, werd benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene jaarvergadering de heer T. Jl. Natzijl, tot plaatsvervangend de heer J. Los UIT BROEK OP LANGENDIJK. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag voltallig. De notulen werden goedgekeurd. Van Ged. Staten waren goedgekeurd terug gekomen: de kasgeldleening ten behoeve van de gasfabriek, de leening ten behoeve van het postkantoor en het besluit tot aankoop van de brug van K. v. d. Molen. Inzake het schrijven van den Minister be treffende sluiting van drankgelegenheden op den dag der demobilisatie ging de Raad vol komen aceoord, Ged. Staten wilden het salaris van den burgemeester brengen van 1000 op 1100 en dat van den secretaris, wanneer beide functies in één hand vereenigd zijn, van 700 op 750, en zoo elke functie afzonder lijk bediend wordt, op 1000. De heer de Does vond het eigenaardig, dat dit een verschil van 250 moet zijn, waar toch het werk er in 't minst niet door vermin derd of vermeerderd wordt De heer C. Slot zou er meer voor gevoelen wanneer de totale verhooging van 150 aan den secretaris als zoodanig werd toegekend. B. en W. stelden voor met het advies van Gtd. Staten mede te gaan. Verder stelden B. en W. voor het salaris van den ontvanger te brengen van 350 op 450. Na nog eenige bespreking ging de Raad met het voorstel van B. en W. accoord, waar van aan Ged. Staten mededeeling zal worden gedaan. Gedurende Augustus waren 618 telegram men ingekomen. Ingekomen waren verder de volgende adres sen: Van het Langedijker Drankweercotnité, van de afd. Langedijk van de vereeniging voor Vakonderwijs en van het hoofdbestuur van denzelfden bond, allen om subsidie. De verzoeken werden afgewezen. De afd. Vakonderwijs die 35 vroeg, werd evenals het vorig jaar een subsidie toegekend van 25. Op het verzoek van het hoofdbestuur van genoemden bond om 10 subsidie, werd af wijzend beschikt, omdat de afd. subsidie ge niet. De salarisregeling van het personeel van de gasfabriek werd op voorstel van de gas- commissie goedgekeur4 ais volgt: Den directeur het aanvangssalaris van 1700 op 1800. De andere salarissen blij ven hetzelfde, omdat ze pas zijn verhoogd; klerk-incasseerdèr 550, baas-fitter 858, fitter 728, fittersleerling 312, 3 eerste sto kers 2340, totaal 3 tweede stokers 2106 totaal; 2 hulpstokers 1300 totaal; 1 contro leur 150; en voor tijdelijke krachten 1256 totaal 9500. Aan de orde kwam hierna een adres van het hoofd der school, den heer Zaal, met ver zoek de vergoeding voor het herhalingson- derwijs te brengen van 60 op 75 en om aan het onderwijzend personeel een duurte- toeslag te verleenen. Op voorstel van B. en W. werd besloten de verhoogde vergoeding voor het herhalings- onderwijs te verleenen; aan den heer Zaal een' duurtetoeslag te verleenen van 100 en aan mej. van der Wall 50, ook voor dit jaar. Ingevolge verzoek van het hoofdbestuur van de Gezinsverpleging klassis Alkmaar stelden B. en W. voor een subsidie te verlee nen van 10 per jaar. De voorzitter merkte op, dat het werk voortreffelijk is en dat het hier niet zooals met de drankbestrijding tegen de volkszon den doch tegen de volksnooden gaat De heer de Does merkte op, dat hij er eerst wel eens wat meer van zou willen weten. Den heer de Does werd meegedeeld, dat voor allen de verpleging kosteloos geschiedt. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. Was aan den heer Huiberts in de vorige vergadering toegestaan een golfkeerder te maken 2 meter van zijn wal, nu verklaarde hij, dat dit te smal was en verzocht het op 3 meter te mogen brengen. Besloten werd te onderzoeken in hoeverre dit kan worden toegestaan. Aan den heer P. Timmerman werd op zijn verzoek hoogstens 50 Ma. water verkocht voor 1 per Ma De politieverordening werd zonder nadere bespreking vastgesteld. Hierna werd voorlezing'gedaan van de op 19 Augustus in werking getreden distributie- wet. Voorzitter deelde mede, dat dit aan de ge meente zal kunnen kosten ongeveer 1000, gerekend over een vol jaar. Om deze kosten te bestrijden werd goedge vonden het percentage van den H. O., dat het vorig jaar van 1,50 op 1,20 was gebracht, weer op 1,50 te brengen. Dit geeft een meerdere inkomsten van ongeveer 540. De rest wordt gemakkelijk gedekt door de ver hooging van inkomens. Verzocht zal worden het maximum te hef fen bedrag H. O. van 2000 op 4000 te mogen brengen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat de schilders met de werkzaamheden- tot het raadhuis gevorderd zijn; dat met het uitpalen en uitzetten van de Broeker Brug begin October zal worden begonnen, dat de diepte 7 voet en de breedte 5 meter wordt Einde Februari of begin Maart zal met het werk worden aangevangen. Volgens een timmerman zou de door- en overgang slechts een dag of tien gestaakt moeten worden. Op een desbetreffende vraag van den voor zitter werd besloten een publieke aanbeste ding te houden.. Voorzitter voelde aanvanke lijk meer voor plaatselijk. Op de teekening van het post- en telegraaf kantoor waren door den rijks bouwmeester enkele bemerkingen van vrijwel onderge schikten aard ingekomen, waarnaar de teeke ning door den gemeente-opzichter is gewij zigd. Voorzien van deze wijzigingen wordt ze opnieuw ter goedkeuring, opgezonden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat op een herhaalde oproeping geen enkele sollici tatie is ingekomen, dat als tijdelijk leer kracht de heer Asseje werkzaam is, die 50 per maand salaris geniet, dat het aantal kin deren weer met 1 verminderd is en nu 78 be draagt. Besloten werd voorloopig geen verande ring te brengen. De heer C. Slot bracht bij de rondvraag B. en W. onder de aandacht, ter bevoegder tijd eens een voorstel tot bestrating van den dijk in te dienen. Voorzitter zeide het aan bedoeld college in- overweging te zullen geven. De heer Ven vroeg of iets kon worden ge daan om het hard rijden van fietsen en auto's te beperken. Voorzitter antwoordde, dat deze vraag vrijwel slaat op het deze week voorgevallene. De persoon in kwestie reed in woeste vaart en aan de verkeerde leant. Van deze zaak is reeds aangifte gedaan. In dergelijke gevallen voorziet de poiitie-verordening voldoende. Hierna sluiting. Volgens een bericht in de Schager Cou rant zou aan den Langendijk alleen bij de Coöperatie nog wat suiker zijn, wat ten dee- le onjuist is. De burgemeester dezer gweeute heeft d# «hikerdistributte aan een onzer winkeliers opgedragen, die er reeds in slaagde deze week 800 pond te verdeelen, en vrij zeker a.s. Maandag weer 1400 pond zal ontvangen. KORTE BERICHTEN. Te Bergen op Zoom a de voorraad sui ker zoo klein, dat verscheidene winkeliers niet meer verkoopen. En dat in het land der sui kerfabrieken I Een bloemist te Amsterdam is door de Haarlcmsche Rechtbank tot 4 maanden' ge- vangenisstrai veroordeeld, wegens het stelen van een portefeuille, inhoudende 130, te Zandvoort uit een badkoetsje. In N. Brabant worden de laatste dagen de in het wild groeiende hopbollen allerwegen ingezameld. Er wordt 20 cent per K. u. voor betaald. Twee werklieden te Wormerveer, die uit den molen' „De bonte hen" aldaar een groote partij vet gestolen hadden, werden door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek der pre ventieve hechtenis. (De eisch was 1 jaar). De caféhouder J. W. te Wormerveer werd wegens helling tot 5 maanden gevangen is traf veroor deeld. Gisteren vervoegde 'zich bij de politie te Tiel een vrouw uit Nijmegen, wier kostgan ger, een gepensioneerd militair, Th. genaamd, nadat hij eenig geld had ontvangen, met haar 2 Y,-jarig kind was vertrokken, zonder eenig spoor van zich 'achter te laten. Te Udenhout is Woensdagmiddag de landbouwerswoning, bewoond door M. v. d. L., geheel door brand vernield. Een groote partij hooi werd mede een prooi der vlam men. Het hospitaalkerksdïip „de Hoop" is gisteren van de Noordzee te 1 Jmuidea bin nengekomen. In de staatsmijn ..Wilhelmina" te Heer len is de arbeider L W. tusschen de wagens en den wand in de mijn bekneld geraakt. Zwaar verwond werd hij naar het hospitaal vervoerd. - De eendenhouders in Waterland mogen de helft hunner eenden voor uitvoer bestem men. Het centraal comité keert voorloopig 2 uit, en behoudt tot het voorjaar 1 als waarborg, voor het niet verkoopen der overige. In dien' Gelderschen Achterhoek is de aardappeloogst, vooral op de lage gronden door de vele regens en' het koude weer, zeer tegengevallen. Terwijl andere jaren de land bouwers veel aardappelen konden verkoopen', hebben zelfs voor veevoeder niet voldoende. Voor der echtbank te Roermond hadden zich gisteren ongeveer 600 personen te verant woorden, aangeklaagd van smokkelarij. Het O. M. eischte tegen ieder bij verstek 10 boe te of 10 dagen' hechtenis. Gstermiddag is de jonge werkman A uit Nijmegen bij het delven van een put te Mook onder aardmassa bedolven en dood te voorschijn gehaald. De Eerste Kamer der Staten-Generaal zal as. Dinsdag na de opening der nieuwe zitting een openbare vergadering houden des namiddags te 3% uur. Uit een zijzak van de jas van een kan toorbediende te Rotterdam is gisteren een portemonnaie inhoudende 5000 ontrold. Nederland. GROOTE MILITAIRE OEFENING. VELSEN, 15 September. Naar wij verne men, zullen van 19 tot 22 September mili taire oefeningen worden gehouden aan het Westfront der stelling Amsterdam, voorna melijk te Velsen en te IJmuiden. De oefeningen zulten zoowel bij nacht als bij dag plaats hebben. O. m. zal een landing van troepen in het Noordzeekanaal voorgesteld worden. Eige naars en houders van vee worden gewaar schuwd, ten einde mogelijke ongelukken te voorkomen, hun vee zooveel mógelijk bin nen te halen. VONNIS. DEN HAAG, 15 Sept. De Krijgsraad al hier veroordeelde heden den militair der infanterie J. Ch. de R., afkomstig uit Alk maar, ter zake van desertie, tweemaal ge pleegd, binnen 8 maanden, met. ingang van 5 Juli 1.1. tot 8 maanden gevangenis en ontzet uit den militairen dienst en geen dienstname binnen den tijd van 5 jaar. S. Ch. KORTEWEG. t DEN HAAG, 15 Sept. Heden overleed alhier, op 65-jarigen leeftijd, de heer Sa muel Charles Korteweg, een zeer geziene Êersoonlijkheid in de landbouwkringen. >e heer Korteweg was voorzitter der bo ter- en kaas-controle-stations in ZuidijHol- land, Eerebestuurslid der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, lid van het Dagelij kseh Bestuur- van de Kon. Ned Landbouwvereeniging en bestuurder of lid van tal van organisaties op landbouwge bied. STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. Was de prijs voor fabriekskaas de vorige week nog J 63, heden was zij 78 en gingen de producenten voor een zelfde hoeveelheid kaas met ruim 50.000 ontvangst meer naar huis toe. Verschillende geruchten over de plotselin ge sterke prijsstijging deden op de markt de rondte. Beweerd werd, dat Engeland ingevol ge de levering van de 120 waggons kaas van de vorige week aan de Algimex, thans vair de Kaasvereeniging de levering eischt van 4.000.000 K.G. Deze hoeveelheid schijnt de hoeveelheid te zijn, welke Engeland, sinds overeengekomen werd, dat het 30 pet. van de productie zou ontvangen, nog te vorderen heeft. Er zijn handelaren, die vermoeden, dat de Kaasvereeniging deze hoeveelheid nu spoedig moet koopen, zoodat zij hooge prijzen den ken te maken. Het feit, dat de Algimex haar inkoopsprijs van de handelaren in haar laatste prijsstel lingsvergadering op 69 bracht en hierdoor den inkoopsprijs voor de handelaren van 54,50 op 63 bracht, zal aan de prijsstij ging evenwel ook niet vreemd zijn. Reeds Dinsdag was op de markt te Pur- merend hiervan de invloed te bespeuren. Ook zullen verschillende handelaren met bet oog op hun verplichten voorraad wel ge noodzaakt zijn geweest, om voor eiken prijs in te koopen en dan vallen allicht anderen in de veronderstelling, dat de koopers iéts we ten. Het kenmerkende toch van deze markt, die lauw begon, was, dat ieder kocht. In verband met het Engelsche gerucht spra ken wij een lid van de Kaasvereeniging. Deze kon ons evenwel, met het oog op de opge legde geheimhouding, niets zeggen. Er was evenwel veel meer gaande, dan ons volk ver moedde. Nog gister had er in verband met de aan Engeland te leveren hoeveelheid te Hoorn een vergadering plaats van de kaashanHela- ren. Het aldaar verhandelde dient evenwel geilen te blijven. In verband met de plotselinge prijsstijging van 15 per 50 K.G., willen wij eens nagaan of iets dergelijks gedurende den oorlog al eerder ia voorgekomen. Den 3den December 1915 was de prijs 55,50, de week daarvoor was de markt 69, meti had toen evenwel de markt, waar de producenten de aanvoer stop zetten. De aanvoer bedroeg toen 20971 K.G. De daarop volgende week was de aanvoer slechis 3503 K.G., toen werd er reeds 72 gemaakt, waardoor de daarop volgende week 216102 K.G. werd aangevoerd en de prijs 72 bleef. Tot 4 Februari 1916 wisselde de prijs van 70 tot 75 en den 11 den Februari werd 84 besteed. Dit was de hoogste markt die men ooit beleefde en de aanvoer bedroeg toen slechts 109182 K.G., terwijl die van he den ruim 200.000 K.G. bedraagt. In September van het vorige jaar was de prijs gemiddeld 55, zoodat men heden dus met een zeer bijzondere prijsnoteering te doen heeft Of deze prijs neg verder omhoog zal gaan is iets wat niet buitengesloten is. Toch is een daling ook niet onmogelijk. Dit leert de-' markt van 5 November 1915, die 80 no teerde, terwijl de daarop volgende markt 70 aanwees. Men had hier evenwel toen met een onzekerheid in den aanvoer te doen. 29 October was de aanvoer n.l. 42481 K.O. 5 November was deze 148461 K.K., terwijl die van 12 November 200139 K.G. haalde. Heden heeft men evenwel met een norma len aanvoer te doen, zoodat eerder een stij ging dan een daling van de prijzen verwacht mag worden. Hoe de regeering met de prijzen voor de consenten zal handelen, dient ook in aanmer king te worden genomen. Deze prijs, die aanvankelijk 10 per 50 K G. was, is thans 5. Nu door de stijging van de kaasprijzen het evenwicht tusschen de consumptiemelk en de kaasmelk zoo sterk verstoord is, zullen de consumptiemelkproducenten wel weer ten sterkste op een toeslag gaan aandringen en mag men alsdan een verhooging van de con senten wel verwachten. De afname in Frankrijk zal door de prijs stijging ook verminderen. De exporteurs of> Frankrijk kochten heden al zeer weinig. Duitschland ontvangt van den geheelen aanvoer niets. Het percentage voor het bin- nenlandseh gebruik is nog steeds 30 pet. De overige 70 pet zal dus éen kant uit moeten. Het meest zekere van alles is wel dit, dat de producenten gedurende den oorlog buitenge wone prijzen maken voor hun kaas. Wij willen nog slechts vermelden, dat de kaasprijzen in September van de jaren 1909, 1910, 1912 en 1913 gemiddeld 31 per 50 K.G. waren. 1911 was hierop een uitzonde ring. In dezen warmen zomer kreeg men toen ƒ41. De hooge prijzen van den oorlogstijd zijn nog niet voorgekomen. Men dient evenwel niet uit het oog te ver liezen, dat de bedrijfsverhoudingen voor de boeren thans ook geheel anders zijn. In elk geval zijn de producenten tevreden! ONGELUK. Hedenmorgen omstreeks 11 uur werd door een steenkolenwagen de spiegelruit van den heer Kuijper, aan de Mienit, alhier, ingereden. Verzekering dekt de schade. MATINéE, te geven door STEDELOK MUZIEKKORPS. Directeur A. M. M a a op ZONDAG 17 SEPTEMBER 1916, van 2 4Va uur, in dee Hout. van 2 Vi4y2 uur, Programma 1. Marche-joyeuse S. Vlessing. 2. Ouverture de l'opera „Joseph" Mehul. 3. Fanta'isie-romantique Montagne. 4. Wiener-Kinder, Walzer Joh. Strauss, 5. March d' aprés les motifs „La lil te du tambour-major" Offenbach. 6. Amoureuse, valse-lente Berger. 7. Stephanie, gavotte Czibulka. 8. Fantaisie-Hongroise Steenebruggen. 9. Kermis-marsch 1916 Maas. VERBETERING Abusievelijk is in het bericht van inzet aangaande de boerenplaats „Zuidwijk", aan de Zuidervaart, gemeente Akersloot, gemeld, dat de afslag en combinatiën, ten overstaan van notaris J. van der Veen, bepaald is op Zaterdag 17 September. Dit had natuurlijs moeten zijn Zaterdag 10 September. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Sept. Alkmaar. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Ledeboer van Amsterdam. (Voor ds. de Pree.). Avond 6 uur, Ds. van Wijngaarden van Egmond aan Zee. (Voor Ds. Kloosterman). Kapel, 10 uur, Ds. Vinke. Doopsgezinde Kerk, 10 uur, Ds. Westra. Evang. Luih. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Remonstrantsche Kerk, 10 uur, Ds. A. M. A. Reijnders, rem. pred. te Amsterdam. Gereformeerde Kerk, 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Gemeente, 10 uur en avond 5 uur, Godsdienstoefening. Uit de omgeving. BERGEN, Herv. Gem. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. BERGEN AAN ZEE, 's avonds 7.30 uur, Algemeene Godsdienstoefening 'in hef Thee zaaltje van het Pamassiapark. Onderwerp: Ps. 133. BRGEK OP LANGENDIJK, Herv. Gem. 9.30 uur en 2.30 uur, Ds. Dijk. GcadL KeKrk, 9.30 «w e» 3-30 uw, Ds- de r. Geref. erk, 9.30 uur en 2.30 uur, Ds. de Bruin. Doopsgezinde Kerk, Geen dienst. Egmond aan den hoef, Hm. Gem. 10 uur, Ds. A. 1e Gras. GRAFT, Herv. Gem. 10 uur, Ds. Brinke- rink. HEER HUOOWAARD, Hm. Gem. 10 uur, Ds. J. Broekema. HEILOO, Hm. Gem. 10 uur, Ds. Eilerte de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur,'Ds. A. Ver waal van Alkmaar. KOEDIJK, Hm. Gem. Geen dienst. LIMMEN, Hm. Gem. 9.30 uur, Dar. G JL A. Bosch. OUDKARSPEL, Hm. Gem. 9.30 uur, OTÉRLEEK, Hm. Gem., 's avonds 8 uur, Ds. Spaargaren^ OU DORP, Heiv! dtem. 10 uur, Ds. Groot. SCHOORL, Hm. Gem. 9.30 uur, Ds. Boeke. ZuiDSCHARWOUDE, Hm. Kerk, Geen dienst. Zondag Voetbalwedstrijd (Amsterdam). Aanvang S nar. Bekende prijzen. DONATEURS- en SEIZOENKAARTEN aan hei loket verkrijgbaar. BURGELIJKE STAND. ONDERTROUWD: 14 Sept Frederik Cornelis Luiting en Char- lotta Sophia Oudt Willem van der Horst en Catharina Maria Ou- dejana. Hennanus Koraelis Jo hannes de Haan en Jannetje Jacoba Bakker. Jan Gomes en Johanna Catharina Maria Koppen. Ger hard Johan Doeschot en Aafje Oostwouder. Arend Vooges, we duwnaar van Trijntje Hagemann, an Ant je Bakker, weduwe van Jan Muijs. GEBOREN: 14 Sept Hendrikus Adrianus, z. van Jacobus Petrus Pater en Anna Aietta Maria Bruin. 15 Sept Gerrit, z. van Gerrit Wessels en Wijpkje Bosma. Er is maar één Onderlinge Gissaaeurantie in Alkmaar. De Agenter. zijn Oïbr. M®lbnaah Nieuwesloot en J. Mïünis, Burgerhout i Bestuursleden Jb Cloeck. C. J. P. J. A. Hoksberosn. W. M. H. Pels. W. J. D. Appel. Jb. Lwd. J. P. Lub«*„ J. Rikosss TELEGRAFISCH WEERBERICHT 15 September. Mrdegedwid door het Kon. Nederlasdsoti Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 16 September, la het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 7 65.3 te Maastricht. De laagste stand van den barometer 743.1 te Haparanda. VERWACHTING. Meest matige winden uit westelijke rich tingen, zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen, waarschijnlijk nog regenbuiën, iet3 zachter. De wethouder, voorzitter der raadscom missie van advies inzake de kvensm; ideiec- voorziening te Alkmaar, brengt hiermede ter algemeene kennis, dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel de volgende maximumprijzen zijn vastgesteld: le. tarwebloem (gebuild, inlandsch, uitslui tend één 6oort) 20.75 per 100 K. G. en tarwemeel (ongebuild) 18.90 per 100 K. G., netto contant, af fabriek of molen voor bakkers en dergelijke verbruikers, terwijl aan tusschenpersonen op verzoek eene reductie moet worden toegekend; 2e. gebuild tarwewaterbrood 24 K cent, ge build tarwewaterbrood, gebakken ou^er rabbinaal toezicht 2514 cent, ongebiwld tarwebrood' (bruinbrood) 22 cent, alles per K. O. contant, afgehaald van bakke rij of winkel. (De prijzen van de andere soorten gehuild tarwebrood naar evenre digheid) 3e. natte pulp: ƒ4.50 per 1000 K. G. op voertuig aan de fabriek, ƒ4.50 per 1000 K. O. aan bietencontracten, boven de 50 pet. met retourvracht voor rekening der koopers, 4.50 per 1000 K. G. vletwerk op de binnenrivieren rondom de fabrie ken, met vracht voor rekening der koopers 5.75 per 1000 K. G. groote vaart „nol- land", franco yoor den wal, 5.75 per 1000 K.G., plus 15 cents extra k^teir als van ouds, op Rotte en Leidsche Vliet, fran co voor den wal, alles onder waarborg van voldoend gewicht en van voldoende qualiteit (maximum 66 pet. van het bie tengewicht) 4e. gedroogde pulp 10.50 per 100 K. G. gewone condities; 5e. suikerpulp, met ten minste 30 pet. sui ker, ƒ14 per 100 K. G., gewone condi ties: De fabrikanten zullen bij de aflevering der pulp den voorrang verleenen aan melkvee houders, die melk voor consumptie leveren, alsmede aan producenten van bieten, die voor geleverde bieten pulp terugontvangen, en zul len aan gemelde categoriën geen grooter hoe veelheden pulp afleveren, dan redelijkerwijze geacht kan worden voor hun eigen bedrijf noodig te zijn. Eerst wanneer in de behoeften aan pulp bij gemelde categoriën voorzien zal zijn, zullen andere personen voor het ontvan gen van pulp in aanmerking komen; overtre ding van een en ander is strafbaar, met mo gelijkheid van verbeurdverklaring der goede ren aan de gestelde strafbepalingen zal streng de hand worden gehouden. Alkmaar, den 15 Sept. 1916. De Wethouder voornoemd, J. F. LUBBE. fk fi /lp I PP11W

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2