n Het al te goede hart. TEÜILLITOI. l\Vt 1% 21"* 3* UIT FOMOND AAN 7HF De Belgische kinderen in kolcnleftuis „7wartend!jk," die 2 September j.1, hier aan kwamen, groeien als kool. Wie hen toen van de tram zag komen werd bewogen door den treurigen aanblik. De eetlust was eerst matig, pap en melk lustten velen niet. En nu? Velen eten 's avonds drie h vier borden met rijst of havermout. De meesten zien er dan nu ook reeds blozend en krachtig uit en genieten el- ken dag van de frissche zeelucht. Nagenoeg allen nemen per week een kilo aan gewicht toe, sommigen zijn in twee we ken tijd zes pond aangekomen. «.V De jeugdige Belgjes vermaken zich opper best en toch verlangen ze weer naar huis. Het is aandoenlijk om te zien, als geïnter neerde Belgische militairen hun kind een be zoek brengen. Herhaaldelijk komen derge lijke personen, die sedert het begin van den oorlog hun kind niet zagen. Niet zelden is het wederzien zóó treffend, dat m ener koud onder wordt. Zwartendijk wordt zeer vaak bezocht door Belgische families, kort geleden o. a. nog door de Gravin d'Outremont en gezelschap. Allen, zonder uitzondering, zijn verrukt over het keurig ingerichte huis, een toonbeeld van echt Hollandsche zindelijkheid. Op 29 September aanstaande vertrekken al le 182 kinderen weer en 2 of 3 October daar aanvolgende komen er ongeveer 200 anderen voor in de plaats. DE N. V. WERF „ZEELAND." De N. V. Werf „Zeeland" te Hansweert geeft 225.000 5 pCt. Ie hyp. obligatiën met aandeel in de winst uit in stukken van 1000 en 500 tot den koers van 100 pOt. Aflossing in 15 jaren met 1025 per obli gatie van 1000 en 512.50 per obligatie van 500. Door het steeds grooter wordende aantal bestellingen, in verband met de dringende vraag naar scheepsruimte, is bovengenoemde Maatschappij er toe besloten tot uitbreiding van het bedrijf over te gaan, zoo meldt men ons. OPDRIJVING WON ING HU R E N. Naar het Volk meldlt, is heden door het Ka merlid Spiekman de volgende vraag gesteld aan den' minister van justitie: Ia binnenkort de indiening te verwachten van een wetsontwerp tot beteugeling van de willekeurige en herhaaldelijke opdrijving der woninghuren, waaraan in toenemende mate een groot deel der bevolking niet slechts in de groote steden doch ook in klei nere plaatsen, onderworpem-is, lijdende tot ongewenschte verhoudingen. KORTE BERICHTEN. In de groote zaal van het gebouw Sint Bavo te Haarlem is door de Alg. Vereeniging van Bloembollencultuur een tentoonstelling van dahlia's geopend. Op het Gemeentehuis te Oss werd gis teren namens de boirwvereeniging Sint Wil- lebrordus aanbesteed het bouwen van 95 ar beiderswoningen. In de vergadering van de Amsterdam- sche Vereen, van sigarenwinkeliers werd be sloten om de goedkoopste prijs der sigaren te stellen op 3 cent. Te Weesp hebben de meeste melkboeren de melk verhoogd met 1 cent per liter. De N. V. Ned. Stoomlederfabriek te Reijen heeft een gedeelte van haar bedrijf moeten stopzotten wegens gebrek aan extract. Te Amsterdam is een geneesheer gear resteerd verdacht van overtdeding van art. 251 bis van het Wetboek van Strafrecht. Hoewel de portier van het Hotel des In- des, in den Haag, een broeder is van den vroegeren Duitschen gezant te Konstantino- pel, hebben de bevoegde autoriteiten in den Haag uitgemaakt dat de verdenking, dat hij ten bate van den Duitschen geheimen dienst werkte, ongegrond is. Nadat een deputatie van het Rev. Soc. Comité gisteren een resolutie aan de bode van de Tweede Kamer had overhandigd, werd de terugtocht naar Concordia onderno men. Bij de gevangenpoort dreigde een pa niek, een agent werd van zijn paard getrok ken en verschillende betoogers liepen klap pen op, daar de politie van de sabel gebruik maakte. Op aanraden van een inspecteur van politie werd den leiders verzocht eert ande ren weg te nemen, waaraan gevolg werd ge geven en daardoor erger werd voorkomen. Op verzoek van den betrokken onder wijzer De Jong te Amsterdam, is het voorstel om hem steun te verleenen uit de weerstands- kas van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers dóór het hoofdbestuur teruggenomen STADSNIEUWS. Roman naar het Duitech van Mane Diers. 17) Op den terugweg van Hünefeld liep zij dadelijk een paar huizen binnen, waar zij haar hoofd slechts even om de. deuren stak. „Goed denag, mijn verlvoing is verbroken. Adieu." Zij gedroeg zich lichtzinnig en luchthartig en verwekte veel afkeuring. Zelfs haar vrien dinnen waren verontwaardigd. Men had zoo iets niet van Rebate gedacht Alleen mevrouw Gropius vond de zaak niet zoo ongewenscht. Zij had immers blij moeten zijn, dat men haar in de nieuwe huis houding meenam, maar die toekomst was vol doornen voor haar geweest. Een gedulde schoonmoeder 1 en in een vreemde stad, waar in zij geen keunissen had. Nu kreeg zij op deze manier de voldoening zich uit haar ach teruitgezette positie weer boven Renate te kunnen verheffen. Zij „verwonderde" zich geducht en met klem over zoo'n veranderlijk heid, over „de korte heerlijkheid," behandel de haar met een Soort van medelijden en deed alles wat menschen kunnen doen, die uit nijd of kortzichtigheid een bittere zaak altijd nog bitterdèr maken. Het was hier echter geen bittere zaak, want het scheen 't meisje toe alsof zij- uit een benauwden droom ont waakte en nog telkens weer meende zij met schrik, dat haar aanstaande kwam en zij weer voor gelukkig verloofd meisje moest DE LANDBOUWFF.ESTEN. Regen vanmorgen vroeg. Regen op den dag der landbouwtentoonstelling, men hqudt in Alkmaar met die mogelijkheid bijna geen rekening, we zijn de laatste jaren zoo gewoon dat op dien belangrijken dag de zon schijnt, evenals op 8 October. Gelukkig dat het weer in zooverre door den aanblik van de nat klapperende vlaggen en de doodsche, glimmende straten van de feestvierende stad vermurwd werd, dat de re gen ophield en de zon zij het ook slechts een heel kort oogenblikje zelfs een kijkje kwatm nemen. Er was nu geen reden meer voor Alkmaaris burgers om thuis te blijven en ze trokken er dan ook op uit, zoodat spoedig de straten gevuld waren met een talrijke belangstellende menigte van buiten en van hier, die met aan dacht aanschouwde wat er op de verschillen de standen alzoo te zien was. Ongeveer 11 uur opende de heer G. Bos Wz., de voorzitter der hfdeeliüg Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, de tentoonstelling en hield daarbij ongeveer de volgende rede: Wederom is aan mij de eer de tentoonstel ling in het jaar 1916 van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Alk maar te mogen openen. Aangenaam is het mij voorzeker weder te constateeren, dat de inzen ding schitterend1 mag worden genoemd; in de eerste plaats is het mij dan ook een plicht, U, inzenders, mijn welgemeenden dank daarvoor te brengen, immers deze steun, van U onder vonden, werkt stellig mede tot het slagen de zer tentoonstelling en U allen roep ik dan ook een hartelijk welkom toe. Hartelijk dank ook aan het E.A. Gemeente bestuur van Alkmaar, zoowel voor Uwen fi- nancieelen als moreelen steun, en vooral dank voor Uwe tegenwoordigheid, immers is dit geen sympathiek bewijs, dat gij medeleeft met de belangen van de omgeving uwer stad? Ook- mijn hartelijke dank aan het Dage- lijksch Bestuur onzer afdeeling, dat mij we derom zoo onbegrensd zijn steun en- hulp heeft verleend, alsmede mijn dank aan de Rege lingscommissie en H. H. Keurmeesters, die zich bereid verklaarden de voor hen zoo moei lijke taak te aanvaarden. Verder, Mijne Heeren, hulde voorzeker en dank aan de Feestcommissie, die met groote zorg en toewijding wederom haar programma heeft samengesteld en op dezen dag naast het nuttige, tevens het aangename den bezoekers hebt willen bereiden; hartelijk dank ook aan de Wijkcommissieën, die als steeds zich bereid verklaarden gelden bijeen te zamelen om de noodige uitgaven te kunnen dekken, dank aan de Wolveevereeniging, voor de zoo prachtige inzending op deze tentoonstelling, ook voorze ker een woord van hulde en dank aan de zoo vele inzenders, wat betreft de tuin- en akker bouw, die ons op zoo voortreffelijke wijze heb ben getoond, dat hun initiatief om te verbou wen steeds grooter in omvang zijnde vruchten en groenten^ waarover wij in onze verbeelding nog slechts droomden, nog nooit stilstaat. Een woord van hulde en dank mag ik ook voorzeker nuet onthouden aan hen, die ter ge legenheid dezer tentoonstelling het initiatief namen een winkel-étalage te openen, zeker iets nieuws en geheel bijzonders in dee'z stad, wat er toch zeer zeker toe zal medewerken, om Alkmaar's feestelijk aanzien bij deze tien toonstelling 'te verhoogen. Ten slotte, Mijne Heeren, een woord van ware hulde en dafnk aan H.H. inzenders, zoo wel van vee, als van tuinvruchten, moge deze dag voorJi-allen wederom een dag zijn, waar op uwe arbeid wordt geprezen en gewaar deerd. Doch eindigen mag ik niet, alvorens ook een woord van dank te brengen aan den heer Commissaris van Politie, voor zijn groote be reidwilligheid om ons wederom zijne gewaar deerde diensten te schenken voor orde en vei ligheid. Vergezeld met den wensch en de bede, dat ons zoo dierbaar Vaderland uit dezen wereld oorlog ongerept te voorschijn moge treden en dat spoedig het woord „vrede" moge weer klinken in alle Staten, die nu h^t zoo zware oorlogsjuk nog steeds dragen, verklaar ik de tentoonstelling van het jaar 1916 voor ge opend. Applaus en fanfare's. Het tentoongestelde week in hoofdzaak niet af van' dat der vorige jaren. De Dijk was weer voor de schapen gereserveerd, waarvan de inzending bizonder groot was. De kwali teit d.er oudere fokschapen was superieur, vooral die van de Lincolns en Wensleydale's, bij de ooilammeren muntten de Texelaars uit. spelen. Wat haar verruimd deed ademhalen, jubelen en op gouden bergen hopen, maakte haar blind en doof voor afkeuring, afgunst en alle kwaadwillige uitlegging. Maar dienzelfden avond, dat haar verlo ving werd verbroken, schrééf zij, onbezonnen en met het hoofd vol opgewonden gedachten, op het postkantoor in een van die nuchtere, akelige postkaartbripven een paar wonderlij ke woorden aan den luitenant in Berlijn. „Ik ben nu niet meer verloofd, alles is uit en was dwaasheid en komt u nu maar, dan zal ik u alles vertellen." En dezen meer dan openhartigen brief hield de luitenant den volgenden middag op de binnenplaats der kazerne in de hand, soheurde de streep er af en las hem met zeer ropde oogen. „Dat kleine meisje is bepaald gek zei hij bij zichzelf. Maar het bloed was hem naar het hoofd gestegen. Want hij had toch een massa gedachten aan haar verspild en zich beleedigd en beschaamd gevoeld. Ja, het had hem meer gehinderd dan hij wilde be kennen, zoo pijnlijk gehinderd, dat hij haar niet had kunnen gelukwenschen en gedacht had: „Och, wat, ik heb immers in 't geheel ge enbepaalde verbintenis met haar." En nu, na veertien onaangename dagen, werd dat alles plotseling weer opgewekt. Dit schuttenden mantel af, waarin zij zich voor 'm verstopt had, ging vrij en frank voor hem verstopt had, ging vrij en frank voor hem staan en zei tot hem: „Hier ben ik." Hij was een weinig bleek geworden. Den brief stak hij in zijn jas. „Neen, dat is niets. Ik ga er niet heen. Als zij geen geraffineerde coquette is, dan is zij De Wensleyda'e oudere rammen bezorgden der jury een moeilijke keuze, terwijl ook de Lincoln ouderen zeer goed waren. De longere rammen vielen in massa niet mee, de Texelaars konden zeer goed, de ove rige typen slechts goed genoemd worden. Nog dienen opgemerkt te worden de 4 fok- familiën, ingezonden door de Vereeniging tot Verbetering der Schapenfokkerij in Noord- Holland. Uit deze inzending bleek hoe goed de vereeniging haar taak vervult, drie inzen dingen verwierven zich dan ook een premie van 25. Op de Kaasmarkt viel een rijke keur van rundvee te bewonderen, prachtige exemplaren stieren en vette koeien zag men er en de be langstelling was dan ook zeer groot De ruimte voor het nieuwe Waaggebouw- tje was voor de kaas gereserveerd. Slechts een drietal inzendingen waren hier uitgestald, weinig dus, maar van uitnemende kwaliteit. Varkens waren al in zeer kleinen getale in gezonden, waarschijnlijk zal hieraan de oor- logstoestarid niet vreemd zijn. Op het Hof waren als vanouds het pluimvee en de konijnen ie zien, prachtexem plaren ook daarbij, terwijl tevens de aandacht trok een partij bereide konijnenhuiden, „ter opluistering" ingezonden door de Konijnen fokkerij* „Kennemerland" alhier. Zeer fraaie huiden waren er, die het als bontwerk of als mof zeer zeker uitstekend zullen doen. Als vanouds waren op het Hof en de Nieu- wesloot talrijke inzendingen ter opluistering uitgestald. De uitgebreide mendingen land en tuinbouwwerktuigen van de firma's Ohm stede en Stoutjesdijk ontbraken niet, evenmin als 4e fraaie zadelmakersartikelen van den heer Jb. Lind en het mandenwerk waaronder prachtige tuinstoelen, van den heer de Boer. waschniachines van verschillende fabrikaten waren ook te zien, de heer Tjaden toonde een belangrijke verbetering in de Velo-waschma- chiue, die het mogelijk maakte, ook electri- sche of andere kracht tot het drijven dezer machine te bezigen. In de Korenbeurs was nog meer dan andere jaren een lust voor mond en oogen tentoongesteld, de prachtigste exemplaren kooi, wortelen en andere groenten lagen daar tentoongespreid en menigeen zal begeerige blikken geworpen hebben naar de verleidelij ke uitstallingen van het fruit van de héeren v. d. Pol, Scheepmaker, Boogh uit Alkmaar, en Rood uk Schertnerfaom. Vermelding verdient ook zeker de inzen ding van de Tuinbouwvereeniging „Alge meen Belang" alhier, die een ruimen hoek van het geoouw in beslag nam met een smaakvolle, rijke opiasting van groenten, vruchten etc. Evenmin mogen de inzendingen gesteriliseerde groenten van mej. D. D. Ro- zeudaai en mej. J. Boom alhier, ter opluiste ring, vergeten worden. Een rondgang over de tentoonstelling gaf dus heoen weer een vrij goed, tot danxoaar- heid stemmend overzicht van wat in de om geving van Alkmaar alzoo is voortgebracht, en de talrijkheid en degelijkheid der inzen dingen zijn welkome getuigen ervan, dat landbouw en veeteelt aan de huidige crisis tot dusverre met succes weerstand bieden. PRIJZEN AANGEKOCHT. Niet zoodra waren de bekroningen be kend gemaakt, of verschillende alhier wo nende slagers, die hun klanten op het neusje van den zalm willen onthalen, hebben onder de bekroonde dieren iets naar hun gading uitgezocht. Zoo heeft de heer J. Korver eem- ge schapen aangekocht, die eerste prijzen hadden behaald, terwijl de heer J. M. Groot ons verzocht mede te deelen, dat hij een 2Vs- jarige eerste-prijs koe heeft aangekocht. HET CONCOURS HIPPIQUE. Dit slaagde uitstekend. Duizende belang stellenden waren aanwezig. De jury, bestaande uit de heeren C. Rood- zant, R. Kaan Wieringerwaard en P. Hoek te Aikmaar kenden den eersten prijs toe aan den heer J. P. Kraakman te Akersloot, den 2den prijs aan den heer J. Weasels te Purmer en den 3den prijs aan den heer J. J. Stroomer te Qudorp. RINGSTEKEN EN SLEUTELTREKKEN. De prijs voor het schoonste geheel werd toe gekend aan no. 2, Jb. Kooy, uit Heiloo, met mej. N. Kalverboer uit Graft. De eerste prijs ringsteken behaalde de heer v. d. Molen, I leerhugowaard, de tweede prijs viet ten deel aan de jnej J. Mooy, uit Heiloo. De 3e prijs verwierf de heer J. Blok ker, Heiloo. Bij het sleuteltrekken behaalde de heer Jb. Kooy te Heiloo met mej. N. Kalverboer te Graft den lsten prijs, den heer K. van 't Veer te Heiloo mei mej. A. Hoogland te Egmond aan den Hoef den 2 den en de heer K. Korver te Oierieek met mej. Kwantea te Beemater den 3den prijs. óié'é'w ète DE ALKMAARSCHE WINKELWEEK. De Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Midden- ons. Een meisje met wie men het ernstig meent, moet houding hebben. Nu willen wij toch eens zieu, waarom de kerel daar achter weer niet met den schimmel overweg kan. Akelige slungel. Hoe zal ik dien nog door de manoeuvres krijgen 1" ZESDE HOOFDSTUK. Er waren maanden verstreken en Renate's overmoed was weer geheel verdwenen. "Zij leefde stil met haar moeder op de étage en deed haar werk bij Hünefeld. Het was herfst geworden. In het stadspark vielen de bladen op wegen en grasperken In de stad was men Renate nog niet goed gezind wegens haar lichtvaardig verbroken verloving. Robert Andreas had gedaan wat hij kon om er opgeruimd uit te zien, al ging hij nu ook niet juist met Renate wandelen om zich van den luitenant te laten vertellen. Maar hij trachtte grappen te maken over hun, mislukte verloving het erbarmelijkste en onwaardigste wat hij kon doen. Hij had ook den aard der Gropiussen, om liever zichzelf aan den kaak te stellen, als men een ander daarmee kan dekken. Hij, die zoo scherp critiek over Renate wist uit te oefenen, was zelf niet veel beter. {Wórdt vervolgd.) stand en de R. K Middenstandsvereeniging „De Hanze" mogen zich gelukkig prijzen met het resultaat, dat de, dank zij de onder linge samenwerking uitgeschreven, winkel week heeft opgeleverd. Gerust mag worden gezegd, dat de Alkmaarsche winkelstraten een vroolijken aanblik bieden en dat de an dere burgers door het .uitsteken van vlaggen, wel wat meer het pogen van de middenstan ders hadden mogen steunen. Wij hebben de stad doorkruist van Spoor straat tot Ritsevoort, wij hebben al de op de officieele lijst voorkomende uitstallingen be keken, maar wij zullen van dit alles geen geregeld verslag leveren, omdat het slechts een vervelende opsomming zou wor den van namen en zaken. Trouwens wil mén tot de juiste waardeering komen van hetgeen de verschillende dames en heeren tot stand gebracht hebben, dan moet men bij een vroolijk zonnetje of 's avonds bij kunstlicht gaan kijken. Bij grauw daglicht komen de kleur-nuances niet tot hun recht en kunstlicht overdag maakt altijd een zonderling effect. En men krijgt op een rondegang herhaalde lijk den indruk, dat het vooral in de kleur- schakeering gezocht wordt, waarbij bloemen een vaak aangewend hulpmiddel zijn. Toch niet altijd wij zagen een kleeder- en schoeisel- uitstalling waar geèn bloem "in stond. Daarentegen voldeden elders wat sim pele rose-roode bloempjes tusschen het schoenwerk uitnemend. Ook allerlei witte dames-ondergoederen men mag deze week als heer ook winkelkasten met zeer in tieme kleedingstukken gadeslaan! laten zich smaakvol met Flora's kinderen versie ren. Zoozeer zijn voor uitstallingen van allerlei aard de bloemen-magazijnen geplunderd en zoozeer is er beslag gelegd op de werkkrach ten der bloemisten, datdie aan hun eigen magazijnen niet zooveel aandacht hebben kunnen besteden als zij wel hadden willen doen en alsnog waarschijnlijk ook wel zul len doen. Dankbare uitstallingsvoorwerpen blijken ook nu weer dameS-kleedingstukken, welker fluweel- en ziiglans zoo kostelijk tot hun recht kunnen komen en welker snit zoo voor treffelijk getoond kan worden. Daar is iets fijns van te maken. Evenwel tusschen fraaie dames-costumes doet een kleurig Vo- lendammertje het ook goedl Ook van da meshoeden laat zich een sierlijk geheel ma ken. Met de heeren-artikelen is het lastiger Behalve de boven reeds bedoelde magazijnen herinneren we er ons een, waar smaakvol met rood en wit was gewerkt, terwijl elders een electrisch verlicht hoef-ijzer de aandacht op de artikelen vestigde. Verscheidene winkeliers hebben niet -zon der succes speciale aardigheden van hun ar tikelen gemaakt. Hier staat men voor een Alkmaarsche burcht van thee en rijst of van koffieboonen, daar heeft men kaasdragers met berrie en al nagemaakt, ginds ziet men een speeltuin met een serre, waar het theelichtje gezellig brandt, elders zitten banketbakkers- kaboutertjes een kaartje te leggen, weer el ders trekt een uitstalling van marsepein beeldhouwwerk (de Alkmaarsche waag, de Friesche poort enz.) als meesterstukjes de aandacht, terwijl er een banketbakkerswinkel is, die aan een fruithandel denken doet, zoo aardig zijn de vruchten nagebootst als het zoo doorgaat, meent men nog, dat men voor een banketbakkerij staat, wanneer men een fijn fruit-uitstalling bewondert Aardig zijn eenige reclames voor Swan-vulpenhouders, voor potlooden en boeken. Een bonte kleu renschittering van ontelbare electrische licht jes biedt een warenhuis. Herhaaldelijk wordt men naast de wit-roo- de kaarten heel aardig gevonden is een vergrooting hiervan met „vrij entrée" erop etroffen door kaarten met Nederlandsche, 'ollandsche of nationale industrie. Een ma gazijn van heerenkleeding maakt daarvan zijn specialiteit en trekt de aandacht op zijn arti kelen door vlaggetjes, een ander heeft de Nederlandsche maagd en nationale linten te hulp genomen. Muziek en muziek-instru- ment-uitstallingen vestigen ook bijzonder de belangstelling op nationale voortbrengselen. Niet minder doen de sigarenwinkels zulks een is er echter, die doet uitkomen, dat ook het Alkmaarsche handwerk iets bijzonders kan leveren. Trouwens dat de Alkmaar sche nijverheid voor den dag mag komen be wijzen de kachel-uitstallingen en een meubel magazijn, terwijl er overigens prachtig ge slaagde meubelen-uitstallingen in vaak fraaie groepeeringen vallen te bewonderen. Een fruitschaal kon men in een magazijn van luxe-artikelen aanschouwen, waarop vruchten zijn uitgestald men kan het voor werp dus zien, terwijl het aan zijn bestem ming beantwoordt. Rijk voorzien zijn de goud- en zilverwin kels, de kleine evengoed als de groote en dat deze uitstallingen vandaag zeer de aandacht trokken, behoeft geen verwondering te wek ken. Wij hebben zoo hier en daar een greep ge daan en morgen zullen we, na de avondver lichting, nog eens op deze winkelweek terug komen. Voor'heden willen we eindigen met een waarschuwing en een verzoek. De waarschu wing geldt om bij de wandeling, welke men ongetwijfeld in grooten getale door de stad zal maken, niet alleen te letten op de offici eele lijst, maar ook wel degelijk zijn aandacht te wijden aan andere magazijnen, omdat ve len, die zich helaas niet opgaven, Toch zeer veel werk "van hun uitstallingen hebben ge maakt. En het verzoek betreft de besturen der mid- denstandsvereenigingen, die mogen besluiten telkenjare zulk een vreedzamen wedstrijd ter gelegenheid van de landbouwtentoonstelling uit te schrijven. Niet alleen omdat zulk een winkelweek de stad op dezen dag zoo'n fees telijk aanzicht geeft, maar ook omdat zij zoo geheel aan haar doel beantwoord op een dag waarop er hier zooveel vreemdelingen zijn. Want dit is heden duidelijk aan het licht ge komen, dat de Alkmaarsche winkelstand en nijverheid voor den dag kunnen komen, dat op schier elk gebied artikelen hier minstens evengoed als elders zijn te verkrijgen 1 De vreemdelingen zullen dat hebben waargeno men en zou het voor menig stadgenoot niet goed zijn, daarvan eveneens goede nota te nemen? JUBILEUM. De heer O J. J. Kaptein, conducteur bij de stoomtram Alkmaar—Bergen hoopt oo 1 October zijn 25-jarig jubileum bij de H. Ij. S. M. te vieren. VERPLAATSING ZAAK. De heer J. A. B. Fenijn opende heden zijn van de Hekelstraat verplaatst Beddenmaga zijn in het perceel Ritsevoort, hoek Vrouwen straat. De heer Fenijn, die zich in 1903 aan de Korte Nieuwesioot vestigde, zag zich spoedig genoodzaakt een grooter perceel te betrek ken. Thans na een 10-tal jaren in de Hekel straat gewoond te hebben, zag de heer Fe nijn- zich wederom verplicht een grooter pand te betrekken en het mag gezegd worden, zijn bekende soliede goederen komen hier schitterend uit. Nieuw zagen wij een paar ziekenhuis-ledi kanten geëtaleerd van bijzondere instructie, die dan ook zeer de aandacht trekken. Zooals begrijpelijk is, is de verlichting in dit ruime flinke winkelpand electrisch en is dit licht bovendien niet gespaard. AtMSTERDAMSSH! BEURS. Opgave van hot NOOWDHOETANDSGW LANDBO U WORF: DIET. Koers van Staatsleenlngen. 18 Sept. 19 Sept. NEDERLAND. pCM. «I 3 PROLONGATIE iy2 pCt. Mededeelingen. Nederlandsche Staats fondsen prijshoudend. Russische Staats fondsen onveranderd. Mijnen vast. Culturen iets beter. 'Oliewaarden flauw. Koninklijke 521. Rubbers vast. Scheepvaartaandeelen vast, echter voor Marinewaarden flauw. Ta bakken onveranderd. Amerika bij opening flauw, het verloop was levendig en het slot vast. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 18 Sept. Johanna, d. van Anthonius van Vliet en Margaretha Liesveld. 20 Sept. Anthonia Wilhelmina Charlotta, d. van Albertus Peter Holtes en Geer- truida Marie Veldhuis. OVERLEDEN: 18 Sept. Nicolaas Bruin, 10 jaar, wonende te Harenkarspel. 19 Sept. Gerritje Slop, gehuwd met Frederik Gerrit Hendriks, 49 jaar, wonende te Westzaan. Jacob Breek, 82 jaar. Obltg N. W. S. van 500/1000 5 O Wig. N. W. S. vaa 500/1000 44 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. OR. 6T5 Nicolai Spw, JS 100 Geconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 628 6« Ejrnissie, 1894. QR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le set\e 1904 BRAZILIË 2} 8 4* 4 4 4 4 4 5 Funding Ln. 1898 A 20/100 Provfnelale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A N«derland9che Bank C. v. A. Ned. H?ndel Ml). C. v A. Induatrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A, Am. Car. ft Foundry Co. C v. A. Amer. Hide ft Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C.e. A. MI|nbouw-Ondernem(ngen. Ketahoen eew. A id. Pret. A, Kedjang—Lebong A. BUITENLAND. Oieat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handels vennootseh. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. DordUche Petr. Ind. Aand. Gee. Haft. Petr. Cert. v. A. Kan. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. MU. New, Schibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Crt. pref, A. Orlen Petrel. Mij, A. Rubber-Maatschappljen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned, Scheepv. Unle Aand. BUITENLAND. Int. Marc. Marina Cy. Afgaat. A, Int. Merc. Marine Afgest. Prei. A. Int. Merc. Marina Cy Dep. Cert, v. Obllg. 4) Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. Id. Pref. Dell-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand, Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Ssuembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. Uaitad Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. DeJJ Spoorweg Mlj. Obllg. Holl. IJze.r. Spoorw. Obl. t. Sxpl. v. Staatssp. Obl. Bl AMERIKA. Ate his. Top ft S. Fé C. v. a. Baltimore ft Ohio Certff. v. A Danv. ft R. Grande Spw. 6. v. A 103l/< 102 s/) 85% 647/, 101% Hi/4 78 647/8 61 551k 64 64 67 65% 6 6 Mfi, t. Expl. v. Staatssu. Obl, 41 U1TENLAND. A. Erie Spw. Mlj. OeWone Aand. Cytl South. Railw. Cy g. Missouri Kans. ft Tex. G. v. A. 931/s 103% 104 179 2281/, 190 187 71% 66 109 25' a 44 145 341/4 226 231 305 193% 180 523 236 461/, 921/4 103i/, 1021/, 85 64j/8 181% 411/4 78 55 67 55% 61% 60 195 196 449 448 190 191 13 50% 125 122% 102 102% 248 245 240% 241 283 284 566 567 460 463 204% 206 247 247 541 541% 107 107 104 104 104 104 1ü17/8 19174 107 91 16% 897/b 27)5/ie] 61It 30V« 128 100% 27 147i/i 103% 104 190% 185 70% 64% '08% 20 34% 227% 239 365 17» 521 233 106% 16% 391/4 27 is 6% 30 IOOVb 268/g 147% N.-York Ont. Western ft. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pae. Railr. Cy. C. g. A Premleleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (4100.—). 3 104% Qcmeeuts Gredist 3 fl99 BELOIE. Antwerpen 1887 2% 62%

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2