r Telegrammen yan hdden. Het succes is natuurlijk ifhaaküBlk van de bekwaamheid van den operateur en de asepsis der behandeling; wordt aan het laatste niet de hand gehouden, dan mislukt de operatie. Zoo wordt uit een stuk rib-kraakbeen een neus^midenschipuit een stuk rib een onder kaak gemaakt en een1 stuk huid van den arm genomen om het bijgewerkte gelaat te beklee- den. Deze overplanting van de huid geschiedt aldus: Het stuk huid wordlt van de binnenzij de van den arm losgemaakt, doch blijft tori nog Itnet een' strook aan den arm vastzitten', teneinde de voeding met he't bloed te laten voortduren De arm wordt dan over het hoofd vastgebonden, die huid over de gezichtwond getrokken een alles in één verband gelegd, wat drie weken' blijft zitten. De wond moet te voren rauw gemaakt, d. w. z. alle reeds ge vormd epitheel verwijderd worden1.'Na drie weken worden ann en gezicht door een kleine insnede in dé verbindingsstrook gescheiden en heeft de huid zich op de wond vastgehecht. Bij het bijwerken kunnen niet altijd alle dé tails de fijnheid der natuurlijke vormen, als bijv. van neusvleugels, weergeven, maar velen hebben reeds een (tragelijken, nieuwen echten neus gekregen". UIT EG MOND AAN ZEE. Heden werd alhier in de kerk van de Oud- Katholieke gemeente de heer H. T. J. van Vlij men tot Bisschop gewijd. Reeds om half 10 stroomde de kerk, die ge woonlijk een duizend bezoekers bevat, Vol met belangstellenden, waarvoor velen van verre derwaarts waren gekomen. Ditmaal waren ex zeker wel een 1400-tal in het 30 ja ren oude kerkgebouw aanwezig. Bedenkt men dat de Oud-Katholieke gemeente voorheerf in helft egenwoordige kerkgebouw te zamen kwam dan begrijpt men dat het Oud-Katholickisme in Egmond aan Zee van groote invloed is.j Van de 3000 inwoners telt de Oud-Katho lieke gemeente dan ook een 20Ó0 tal tot haar ledten. 'De plechtige wijding geschiedde door den Aartsbisschop van Utrecht, Monseigneur G Gul, bijgestaan door Monseigneur N. B. T. Spit, bisschop van Deventer, terwijl tal van geestelijken, alsmede de deken van het bisdom pastoor Diepen daal te Amsterdam, bij de plechtigheid!, die geheel in het Hollandsch werd gehouden, assisteerden. Sinds een 6-tal jaren geschiedt in de Oud- Katholieke kerken de liturgie in de verschil lende landstalen. De wijdingsbisschop verscheen, in het bis- achops-misgewaad gekleed1 voor het hoofdal taar. Hij verrichtte aan den voet daarvan een stil gebed, steeg daarna tot hqt altaar op en zette zich, met 't gelaat naar ae gemeente ge keerd, neder, terwijl diakenen en sub-d'akenen aan weerszijden plaats namen. De gekozen bisschop-pastoor van Vlijmen begaf zich, door de assistenten, allen »n vol ornaat gekleed, begeleid, naar een zij-altaar, alwaar hij een stik gebed uitsprak. Hierna werd hij naar dten aartsbisschop geleid Op eenigen afstand bleven zij staan en brachten zij een groet. De oudste van de assisteerenide bisschoppen stond op en sprak de volgende woorden: Hoogwaarde Vader' Onze Heilige Moeder de Katholieke Kerk verlangt, dat gij dezen hier aanwezigen priester tot de waardigheid van het bisschopsambt verheft. iDe aartsbisschop vroeg hierop inzage van de stukken der wettelijke verkiezing, waarop hij deze, na ze te hebben ingezien, aan den Bisschoppelijken notaris-pastoor C. G. van Riel, overhandigde, die daarop de oorkonde van de benoeming in de Hollandschc taal met luide stem voorlas. De aartsbisschop' zei de hierop het volgende tot den gekozen bisschop „Lieve Broeder! Daar gij volgens recht en gewoonte van de Katholieke Kerk tot Bis schop gekozen zijt, zijn wij bereid u naar apostolische veroraening de-handen op te leggen. Voordat wij echter tot die heilige handeling overgaan, moeten wij u, volgens oud gebruik en voorschrift, gelegenheid ge ven openlijk te getiiigen, dat gij zooals 't een Katholiek Bisschop betaamt, door zuiverheid van geloof en goede zeden, aan alle leden der kerk tot een voorbeeld wilt zijn." Hierna had hieromtrent een onderzoek plaats ontleend aan het Pontifiale Romanum. Hieruit waren'de vragen en antwoorden weg gelaten die betrekking hebben op het Pri maatschap van den Pads van - Rome, voor zoover de jurisdictie daarin begrepen wordt. Gedurende het ceremonieel hield de aarts bisschop nog een toespraak waarin hij nog gewaagde van de innige banden die hem aan Egmond aan Zee bonden (Z. Eminentie is er geboren). Aan het einde van het ceremonieel begaven allen zich in volgorde, de gewijde Bisschop 1 pastoor van Vlijmen het laatBt, naar de sa cristie, alwaar het protocol der volbrachte wijding in drie exemplaren geteekend werd. De nieuwe Bisschop ontving één van deze exemplaren. Na afloop van de plechtigheid, die ruim 2y2 uur duurde, maakten zeer velen gebrnik om den nieuwen Bisschop, die een zegenende rondgang door de kerk gemaakt had te felici- teeren. In de sacristie teekenden velen bovendien het wijdingsprotocol. Ook het dagelijksch be- bestuur van de gemeente deed hetzelfde. Voor Egmond aan Zee behoort dan deze buitengewone dag weder tot het verledene. Zeker zal hij bij velen nog lang in herin nering blijven. De nieuwe Bisschop was in Egmond aan Zee zeer gezien. (Ongecorrigeerd). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Nos. 1650, 3672, 6948, 12097, 1000. Nos. 3126, 6750, 8496, ƒ400. Nos. 2735/14926, 200. Nos. 1824, 8420, 12988, 13518, 16872, 18276, 19675, 19695, ƒ100. STADSNIEUWS. Jhr. Mr. M. E. J. J. VAN LIDT DE JEUDE. t Heden is plotseling in den ouderdom van 63 jaar overleden, de heer jhr. mr. M. E. J. J. van Lidth de Jeude, griffier bij het Kan tongerecht alhier. De heer van Lidt de Jeude studeerde aan de Universiteit te Utrecht, waar hij in 1882 promoveerde tot doctor in de rechtsweten schap op een proefschrift, getiteld: „De leve ring vaa schepen en scheepsaandeelen." Hij was van (884—1885 Kantonrechter-plaatsver vanger te Tiel, van 1885*-1889 Griffier bij het Kantongerecht >te Ridderkerk, daarna be- kleede hij dezelfde functie te Gorinchem, terwijl hij in 1894 te Alkmaar werd benoemd De overledene was secretaris van het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, lid van het college van curatoren over het gymnasium, voorzitter van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. STORING ELECTRISCH LICHT. Gisteravond even voor negeneh trad tenge volge van een nog niet bekende oorzaak sto ring in 't electrisch bedrijf van deK.E.M. in, zoodat niet alleen onze stad, maar ook ver scheiden buitengemeenten in het donker za ten. Een oogenblik waren de- lichten weer aangegaan, maar onmiddellijk daarop bleef het donker tot tien uur. Velen wisten buiten niets beters te doen, dan maar naar bed te gaan, anderen haalden de petroleumlampen voor den dag. In het interneeringsdépót te Bergen hangen ten allen tijde zulke lampen. Voor de stad trof het bijzonder, dat juist vóór het vuurwerk de duisternis intrad. CONCOURS-HIPPIQUE. De optocht voor het concours-hippique had langs de gevolgde route heel wat belang stellenden op de been gebracht.Het was dan ook een recht 'feestelijk gezicht, het groote aantal keurige karretjes, (ook de deelnemers aan het Ringsteken en het Sleutel- trekken' hadden zich aengesloten; voorarge- gaan door de landauers voor de bestuurs-, commissie- en juryleden, te zien voorbij trek ken. Het Stedelijk Muziekkorps maakte zich door opgewekte marschen verdienstelijk en de beide politie-agenten te paard (die wij in Alkmaar slechts op deen dag kennen, gaven het geheel hog een indrukwekkender aanzien. De zon was wat te voorschijn gekomen en evenals vorige jaren waren ook dit jaar dui zenden toeschouwers in de Bergerhout aan wezig. Me) bewondering volgde men de verschil lende rondgangen der keurige stelletjes. Men kon een vermeerdering van de mooie karretjes waarnemen. Op de tentoonstelling, waar men andersr isten van deze karretjes ten verkoop ziet uitgestald, was er nu niets geëxposeerd de rijtuigfabrieken hebben geen voorraad meer en wat'zij afmaken zijn zij ten spoedig ste kwijt. Ook anderen ondervinden dus nog wel de voordeden van den goeden tijd voor de landbouwers, al zijn velen der laatsten er ook van doordrongen, dat niemand weet welk een tijd er op dezen zal volgen. Velen Weten er nog van, noe een 40 jaar geleden het land, dat zeer duur was, zoo daalde, dat het bijna niets waard was! IDe spannetjes trokken veler bewondering en de jury, bestaande uit de heeren C. Rood- zant en P. Hoek, alhier, en R. Kaan, te Wie- ringerwaard, kende ten slotte den 1 sten prijs toe aan den heer J. P. Kraakman te Aker sloot. Den tweeden prijs behaalde de heer J. Wes- sels te Purmer en den derden1 de heer J. J. Stroomer te Oudorp, die andere jaren wel eens beter uit den strijd te voorschijn was ge komen. Bij het ringsteken, dat hierop volgde, werd de prijs voor "het schoonste geheel toegekend aan den heer Jb. Kooij te Heiloo en mej. N. Kalverboer te Graft; mej. Kalverboer be haalde ook den eersten prijs voor het sleutel- trekken. Den lsten prijs ringsteken behaalde de heer Jb. van der Molen te Heerhugowaard dp 2e prijs werd gewonnen door den heer J. Mooij te Heiloo; de 3de prijs door den heer J. Blokker te Heiloo. i Bij het sleuteltrekken verminderde de be langstelling van het publiek zichtbaar. De koude deed zich bij -het staan wachten reeds gevoelen en ook de in de rijtuigen zittenden hadden hiervan al eenigen last. Alles vorder de nog al een geruimen tijd (een paar maal brak er onder groot hoera van de jeugd een stelling, waaraan een sleutel was bevestigd) en te kwart over vijven werd bekend, dat de lste prijs voor het sleuteltrekken gewonnen was door bovengenoemde dame, den tweeden prijs behaalde mej. A. Hoogland te Egmond a. d. Hoef, terwijl de derde prijs gewonnen werd door mej. J. Kwantes te Beemster. Na afloop begaven de bestuurs-, commis sie- en juryleden zich per landauer met den meesten spoed naar „Het Gulden Vlies", in de Koorstraat, alwaar de uitreiking der prij zen door den heer Lutterot, als voorzitter van de feestcommissie, op aardige wijze ge- |y| Het muziekkorps speelde ook hier een nummertje. Men zat er recht gezellig bijeen. De heer Lutterot herinnerde er, alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan, aan, dal men reeds voor de tweede maal gedurende den oorlog de landbouwfeesten vierde. Spr. wees er op, dat men alhier zoo vredig bijeen zit, terwijl onze naburen elkander als. wilde beesten verscheuren. De vraag stellende of men hier met het oog daarop wel het recht had feest te vieren, beantwoordde spreker deze vraag bevestigend. Men had het recht om er voor té' zorgen, dat de Landbouw vooruit kwam. Nog wees hij er op, dat velen leven onder den druk der tijden. Laten de velen, die groo te winsten maken, hen bedenken, dan, maar dan alleen, hebben wij het recht feest te vie- ren. Hierna zeide spreker, dat de strijd door de deelnemers(8ters) gestreden, gelukkig een vreedzame was geweest. Deze strijd moest er blijven, anders ging*de belangstelling verlo ren. Waar de jury een zeer moeielijke taak heeft gehad, dankte hij haar tenvólle voor het volbrengen daarvan. Hierna ging de heer Lutterot tot het uitrei ken van de prijzen over, daarbij steeds voor ieder een woord van pas vindende. HET VUURWERK, Gemeenplaatsen als „duizendkoppige me nigte"; „men kon over de hoofden loopen", enz., waren ten volle van toepassing op het schouwspel, dat gisteravond Kanaalkade, Helderscneweg en de „bruggehoofden" van de Friesche Brug, van de „Alkmaar" af ge zien, opleverden. Het lijkt wel of heel Alk maar en de omliggende plaatsen naar die punten samenstroomt en er blijkt alweer uit, dat het vuurwerk nog steeds een geliefdkoosd volksvermaak is. Alles, wat maar eenigszins een goed plaatsje aanbood, zooal? de verschillende motor- en andere schuiten, die voor de Ka naalkade lagen, of zich nog beter in het front van het vuurwerk, een plekje hadlden uitgeko zen öaast .de „Alkmaar", waren, evenals ge noemde Packet-boot overvol en dan dreven daarvoor in het donkere water, tal van roei bootjes, kano's en een enkel klein motor bootje rond, allen goed verlicht met kléurige lampions of lantaarns, wat het effect verhoog de en het gevaar verminderde. Het vuurwerk zelf, met zijn gesis, gefluit, geknal, zijn schittering van kleuren en.... zijn rook, die helaas door den wind recht over de stad heengedreven werd, zoodat zij die het vuurwerk niet zagen, het althans roken wekte algemeene en dikwijls luide bewonde ring, die tot vroolijkheid oversloeg, toen het zevende nummer van 't programma aan de beurt kwam, en een man de meest" kunstige en acrobatische evoluties aan een stoel uithaal de, waarbij zoo nu en dan noch de stoel, nóch hij, grond onder hun voeten hadden. Ook het hoofdnummer, een dravend paard met jockey en sulkey, werd zeer mooi gevon den1 en' het tusschenspel van Vuurpijlen of helle Bengaalsclie verlichting ontlokten me nig hè, in verschillende intonaties, dat in lui de aanzwelling uit de menschmassa opsteeg. De muziek van den heer Maas, die den tocht op de „Alkmaar" nog meerder vroolijkheid had bijgezet, spoedde zich na de terugkomst aan de Voormeer naar het Hofplein, waar al verlangend naar haar werd uitgezien en waar ze tot laat in den avond de stemming onder het talrijk publiek er in hield, die ze reeds in den loop van den dag Op ae verschillende plaatsen waar wat „te doen" was geweest, had gewekt. DE WINKELWEEK 'S AVONDS. Indien de .bladeren aan de'boomen het niet anders vertelden, dan zou men heusch den ken, dat we St. Nfcolaas of Kersttijd nader den, wanneer men in zijn jas gedoken het weer zelfs lijkt op. dat voor een van genoem de feesten 's avonds door Alkmaar's extra drukke, vroolijk verlichte winkelstraten wan delt Zoo 's avonds, dan is de winkelweek op haar voordeeligst, alles straalt in helder gas- of electrisch licht dat echter niet, zooals gisteravond, juist in dezen tijd kuren moet krijgen. Dan ziet men, dat ook van de ver lichting door sommigen nog eens extra werk is gemaakt, en al werpt een winkel een mis schien wel wat diabolisch rooden gloed op de gezichten der voorbijgangers, die even ver der weer in lijkblauwen glans lichten, over het geheel is de verlichting gebruikt als een dankbaar middel om op smaakvolle wijze de aandacht te trekken en komen verschillende artikelen er nog beter in uit Heerenkleeding moet men overdag beoordeelen, maar de vlaggetje ran een heeren-kleedingmagazijn laten zoo aardig het electrische licht door schijnen, terwijl elders in een uitstalling een Neaerlandsche maagd, zinnebeeld onzer va- derlandsche nijverheid, nu haar borstkuras en schild fel onder de groote electrische bollen schitteren, van menigeen de aandacht trekt. Maar niet alleen in deb réedere hoofdstraten als Laat en Langestraat is veel moois te zien, ook de tusschenstraatjes die veel van hun ouderwetsch karakter hebbén geboet, nu overal door breede ramen een helderen licht schijn naar buiten valt lokken terecht kij kers. Sommige uitstallingen komen in hun avond-verlichting zeer zeker beter uit dan overdag, hierbij zij vooral aan banketbakkers winkels en eenige kruidenierszaken gedacht, andere hebben weer zonlicht noodig om op hun voordeeligst'te schijnen. Laten we hopen dat er ook van het laatste voldoende mag ko men en dat een vroolijk Septemberzonnetje door de grijze luchten der laatste dagen heen breekt I BENOEMING EXAMENCOMMISSIE. De heer C. van Buijsen, schoolopziener in het district Alkmaar, is benoemd bij beschik king van den Minister van Biunenlandsche Zaken, tot plaatsvervanger van dsn voorzit ter in de commissie te Amsterdam, voor het afnemen' voor het examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonderricht in de vrije- en orde-oefenin gen der gymnastiek. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Mem schrijft ons: In de laatste gehouden h. h. vergadering bracht het bestuur van genoemde Afd. ver slag uit van zijn bemoeiingen inzake de jong ste salarisherziening. Met waardeering werd van verschillende verbeteringen gewag ge maakt. Op de vraag uit de vergadering wat het bestuur had gedaan om te voorkomen, dat het toch reeds ongemotiveerd groote verschil in salaris tusscheni Hoofden' en onderwijzers weer met 200 werd verhoogd, antwoordde de voorzitter, dat pogingen1 om ook 't maxi mum der onderwijzers met méér dan de voor gestelde 200 verhoogd te krijgen1 geen suc ces hadden, en1 het pestuur geen vrijheid vond om nivelleering naar beneden te bepleiten. De vergadering gaf daarna als haar mee ning te kennen, dat waar de Hoofden van Scholen de vo.ordeelen der Hilversumsche re geling genieten, zooals door Mr. Leesberg was opgemerkt, het de plicht van de vakveree- niging der klasse-oderwijzers is, ook voor hen in de toekomst die genoemde regeling te ver werven, waardoor het verschil van 750 in salaris tusschen hoofden' en onderwijzers tot meer normale afmetingen zal worden terug gebracht Verder werd het bestuur o. a. opgedragen een actie tegen 't rooken van kinderen voor te bereiden. Nederland. EEN MILICIEN-SMOKKELAAR. WINSCHOTEN, 21 Sept. Te Barnflair bij Vlachtwedde is de milicien K-, die met verlof was, bij het smokkelen door de com miezen doodgeschoten. ONGEVAL. STRATUM, 21 Sept. De advocaat T., uit Eindhoven, overreed met zijn auto bui ten zijn schuld het 5-jarig kind van den si garenmaker J. S. Mr. DE NERéE VAN BABBERICH. DEN HAAG, 21 Sept. De toestand van den staatsraad mr. J P R M. de Nerée v. Babberieh, die gisteren in de vergadering van den Raad van State door een plotselin ge ongesteldheid werd getroffen, is ern stig. Nadat hem in zijne woning de H. Sa cramenten waren toegediend, is hij heden ochtend naar het R.-K. Ziekenhuis ver voerd. - VRIJGELATJEN. DEN HAAG, 21 Sept. De Amsterdam- sche stucadoor, die Dinsdag op Zorgvliet een Haagschen stucadoor-opperman met een revolverschot ernstig in de borst ver wondde, is op vrije voeten gesteld, daar hij uit noodweer zou hebben gehandeld. INGEZONDEN SWKKfiN. Alkmaar, 21 September 1916. M. de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een weinig ruimte in uw gastvrij blad voor onderstaand schrijven. Ik zeg u daarvoor bij voorbaat dank. Tiet is naar aanleiding van d,e behaalde prijzen op de tuinbouwtentoonstelling, dat ik wensch te constateeren, dat de prijzen, be haald door de heeren A. Boersen en G. W. v. d. Pol, gewonnen zijn op een onrechtmati ge manier. Wat toch is het geval? In het vraagprogramma voor de tentoonstelling staat bovenaan bij af deeling K, dat de groen ten moeten zijn geteeld op eigen' bodem. Nu is het woord eigen bödem wel niet heel dui delijk, maar toen voor het eerst het deel van het programma, wat de groenten betrof, werd vastgesteld, ijc was daarbij als afgevaar digde met den heer Boersen tegenwoordig, kwamen wij overeen, dat onder eigen bo dem de inzenders hadden te verstaan den grond dien zij beteelden en waarop de even tueel in te zenden groenten dus moesten zijn gegroeid. Bij No. 81, waar gevraagd wordt eene ver zameling groenten van warmoeziers, staat nog eens uitdrukkelijk vermeld, dat het inge- zondene moet zijn van eigen teelt, terwijl zulks bij de fijne groenten nog eens herhaald wordt. Mij dunkt dus, dat het programma in dit opzicht aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaat. En wat is er nu gebeurd? Niets meer of minder dan dat de heer A. Boersen, die n.b. regeUngscommissaris is en als zoodanig het vertrouwen van het tentoonstel lingsbestuur geniet, vijf bloemkoolen koop)'en die als te zijn van eigen teelt exposeert en daarmede den lsten prijs wint en dat alle producten, die de heer G. W. van de Pol inzond, op een bosje peterselie en selderij na, door hem bij verschillende tuinders hier en op andere plaatsen en op de Amsterdamsche markt zijnT gekocht. Dergelijke handelwijzen te kwalifi- ceereó laat ik over aan een ieder die dit leest; alleen wensch ik nadrukkelijk te constateeren,1 dat dergelijke practijken niet bevorderlijk zijn om-de kweekers van groenten aan te moe digen om in te zenden. Het is dan ook d e reden geweest, die den heer J. Zaadnoordijk, anders een tentoonstellingsman in hart en nieren verleden jaar deed besluiten om niets meer in te zenden, terwijl ik verschil lende kweekers bij naam kan noemen, die dit jaar om dezelfde reden niet wilden meedoen. Ik vrees dan ook, dat als het bestuur niet ingrijpt, en onmogelijk maakt, dat een vol genden keer Zooiets weeivkan plaats hebben, dat dan afdeeling K van het programma een volgend jaar fiasco zal lijden, want de ont stemming onder de tuinders was dit jaar zeer groot, en dat zou zeer jammer zijn, om dat het een afdeeling is, die altijd enorm veel bezoekers trekt. M. de R., ik hoop, dat dit schrijven1 er toe zal mogen bijdragen, dergelijke praktijken in het vervolg onmogelijk te maken en na u nogmaals voor de opname te hebben bedankt, verblijf ik, hoogachtend, T. J. JONKER, Voorzitter Tuinbouw- en Handels- Vereeniging „Algemeen Belang". MARKTBERICHTEN. Middagveiling, Schotsche mntaeu f 0, a - Schoolmeesters f 0,— a 0—, volge lingen f 0.— aO.—drielingen f 0.-~ a 0. a 0.— per 35 kilo, Zilvernop f a Drielingen f 6.a f 0.—, gele nep f 5.10 a 5,50, id. drielingen f 4.70 a 5.grove uien f 5.a 5.20 per 50 Kg. Slaboonen f 8.70 a 9.10, wortelen f 1.65 a 1.85, id. voor het buitenl. f 4.05 a 4.55 per baal. BEEMSTER, PURMEREND en omstreken 20 Sept. Op de afslagniarkt werd verhan deld 729 zak slaboonen f 2,80 a 3,80 per zak van 15 KG., 0 snijboanen f 2.90 a 3.50 p. 1000, 50 manden peren f 3.50 a 14.13 manden ^ppelen f 2 90 a 5.10 per mand, 16000 bieten f,22.50 a f 32 50 per 1Q00 stuks. Afslag-Vereeniging, BEEMSTER, PUR MEREND en OMSTREKEN, 20 Sept.: Op de Augustusveiling werd verhandeld aangevoerd 3150 mand Augurken: grof f 1.83 a 1.91, basterd f 2,44 a 2,69, fijn f.3,45, siek f 1.53 a 1,62. bommen f 1,03 a f 1,12 per mand 6 KÓ. inhoud. Handel vlug. BOVENKARSPEL (Station) 21 Sept. Heden besteedde men vóór Groote blauwe f 2.50 a 2.70, kleine idena f 1.30 a 1.5», ronde f 2.50 a 2.70. Roodekoo! f 7.50 a f 15.—. Witte koo f 12.a 17Bloemkool f 8.a 25. Slaboonen f 2.50 a 3.15. WIJ DEN ES 20 Sept. Veiling Tuinders- selang De prijzen waren heden Slaboonen 12, snijbeonen 1939 per 190, roodekoel 0—witlekool 6--0, meloe nen 4366, komkomtnefs 0—0 per stuk, augurken 1153, druiven 2425, pruimen 18— 0, appelen 59, peren 4—24, alles per pond, wortelen 5 per bos. HOORN, 21 Sept. Ksas. 24 stapels kleine fabriekskaas f 73,enkele verkocht, 60 stapels kleine boerenkaas f 76.—50 stapels fabrieks commissie.kaa» f 73. SCHAOEN 21 Sept. Aangevoerd werden 0 paarden f 0 a —0. 0 yaulans f 0 aO, 12 stieren f 140 a 265, 51 geldekealon (ma gere) f 240 a 320, 137 id. vette f220 [a 515, 60 kalfkoeien f 320 a 450, -- vaarzen f 0 a —0, 48 pinken f 160 a 220. 1— graskal veren f 0 a 40, 33 nucht. id. f 14 a 28,- 160 magere schapen f 25 a 36.632 vette id f 33 a f 49.— overhoud, f 00 a f 00,— 52 lammeren f 17 a 24.5 bokken en eiten f 3.a 15, 0 mag. varkens f 00 a vette dito 00 a ct. p. kilo. 101 big gen f 8.— a 1 4.—, 26 konijnen f 0,70 a 1.20, 380 kippen f 0.50 n 1.25, eenden f 0.— a 0,—, Duiven f 0.— a 0.—, 368 K.Q, boter f 1.75 a 0.—, 25 K.Q. kaas 60 a 80 ct., 20561 kipelersn I 20,50 a 10,50. LAN0EDIJKER GROENTEVEILING. 20 Sept. Voormiddagveiling 7700 bloemkool le soort 1 10.40 a 15.70, bait, f 29.50 a 40.—, 2e soort f 7.10 a 7.40, 47500 roode kool binnenland f 3.80 a 7.60, buitenl. f 9.— e 17.40, 20900 gele kool binnenland f 6.50 a 13 50, buitenl. f 12.60 a 17.10, 22600 witte kool binn. f 9.— a 24.—, buitenl f a per 100 stuke. 1850 bos wortelen f 3.10 a3.90p. 100 bos. 19 Sept. Namiddagveiling. Aangevoerd: 30 zak aardappelen. lulia muizen f 0.—- a 0,—, Bravo's f 0.— a 0.—, Blauwe 1 2.80 a 0.Eigen heimers f 9.a 0,Volgelingen f 1.45 a 0.drielingen |f 0.460 baal uien I 4.70 a 4.80, 69 baal gele nep f4.60 a 6.10, drielingen f 4.90 a i.p. 56 K G 600 Kg. slaboonen f 8.56 a 11.40.225 baal wortelen binn. I 1.75, buit. f4.20p 50K.G 0 rammenas f per 1000. 0 wagon wittekool f 0per 10000 Kg. NOOKDSGHARWOUDE, 20 Sapt Ochtendveiling. Roodekool f 2.10 a 6.90, voor het buitenland f 5 a 16.90, witte koo f 9 a 22;idem veor het buitenl. f—, a gele kool f4. a 14.70, idem voor het buitenland f 6.10 a 16 40, bloemkool f 10.— a 14,60, wortelen f 5.a 5.30 per 100 bos, idem per baal f 0.a 0.voort het buitenl. f 0.a 0. Koolaanvoer 58750 stuks. AMSTERDAMSQHE BEUR-6. Oogave van het NOORDMOEMNDSQH LANDBOUWKREDIET. Koers van Staatsleonlngon. 20 Sept. 21 Sept. NEDERLAND. p®t. ObHg N. W. S. van BO8/1O0O 5 Obllg. N. W. S. van 500/1000 4L Oblfg. dito 3 i «Ulo dito 3 dito dito 21 Ned. Ind. I 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. trs. 2500—5000 5 Ivyangorod Dombr. OR 625 4) Nicolai Spw. 106 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothichlld (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625- 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4' TURKIJE. Bagdad Spw. le sarle 1904 4 BRAZILIË Fundi*? Ln. 1898 29/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Naderlandsche Bank G. v. A. ,Ned. Handel Ml|. C. v. A". Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. ft Toundry Co. C v. A. Amer. Hide a Leather Camp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mljnbouw-Ondernemingen. Ketahoen new. A. id. Pref. A. Redjang— Lebong A, BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelaver. en Handelsvennootseh. Cult. Mij. der VerstCNlandeu A. id. id. id. Windetaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordteche Pet«. Ind. Aana. Oac. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembaug Patr. Mij, New, Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id, Crt. pref. A. Orion Petra!. Mij. A Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Auierik. Stmv. Mlj. Aand. - Nad. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Mero. Marine Afgest. Pref. A. Int. Marc. Marine Cy Dap. Cert. v. Obllg. 4) Tabaks-Ondernemingen. A'daai Deli Cornp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. la! Pref. Dali-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. •aaembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. LMted Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Sjjoorweg Mlj. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. 1061/s 16Vs 6i/, 2S>U Mtt. t Jbxpt. v. Staatssp. Obl. M$. L Expl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. A tote. Top S. Ft C. v. g Baltimore a Okie Certff. v. 2 Dwnv. a R. Orande Spw. C. v. A. EHe Spw. MIJ. Oewone Aand. Kane Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. a Tex. C. v. A. N.-York Ont. a Western a. Norl. a West. Cert gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rtw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pa«. Railr. Cy. C. g. A Promioleeningan. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). 3 Oameeuta (Srediat 3 ESELQtE. Antwerpen 1887 2>/. PROLONGATIE VU pet. Mededeelingeni: Nederlandsche staatsfond sen vast. Russische staatsfondsen prijshou dend. Mijnen vast. Culturen' willig. Oliewaar den aanvankelijk flauw, het slot is echter be ter. Rubbers in willige stemming. Amsterdam Rubber 20§. Scheepvaartaandeelen vast, Ma rinewaarden waren echter flauw. Tabqkken prijshoudend. Amerika met levendiger handel en eern vast slot 103i/« 102i/, 35 41 Vs 78 5ÜU 93i/8 767/g 646/g 1081/, *7A» "oil 106* 91 16 Mi 391/, 27* 6* 30 128 100* 267/a 147* 39 27 100 261/. 147»/, 747/8 647/8 1016/, 64*/, 60 60 63 67 1036/8 104 179 228 V 1901/, 185 165 54 i/i 2271/, 239 361 193*/, 178 521 234 46i/, Mi/* 60 196 443 191 506/, 1221/, 1021/8 245 241 284 567 460 206 247 541 103i/, 102s/, 85 753/b 65® 101* 41* 55 63 68 67»/, 55»/, 73 194 190 70 63* 107* 23* 42 34 230 246 374 203 178 519 235 60 201* 449 193 48* 123 102 246 244 560 458 205 249 541 107 104 104 1017/s 104%. 99 104 104 191* itü 1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2