DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Van hat Westelijk Oorlogsterreln. Gemeente-Begraaiplaats te Alkmaar. Het al te goede hart. Begeeriogs-eieren. No. 229 Honderd en achttiende jaargang. 1916 D0II»ERDA6 28 SEPTEMBER. IEÜILL1Ï0S. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—, fr. p. post f 1.25. Advertentlepriis12ict p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. Met BO ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 28 September. De Duitsche legerberichtschrijver is er niet toe kunnen komen den naam van Comb les in zijn dagelijksche mededeeling te vermelden. Hij is op zijn gisteren gemelde verklaring, dat de dorpen in de linie Gueudecourt-Bou- chavesnes door den tegenstander waren be zet, niet weer teruggekomen zijn lezers mogen zelf bedenken, dat Combles van die dorpen er een isl Enkel meldt bij thans, dat de Engelschen ter weerszijden van Cour- celette (dat is ten Oosten van Thiepval) eeni- ge terreinwinst hebben behaald en dat een Fransche aanval bij Vermand-Ovillers en Chaulnes mislukte. Het Fransche legerbericht deelt mede, dat een ten Oosten van Vermand-Ovillers ge legen, sterk verdedigd bosch, hetwelk een uitspringenden hoek van het Fransche front vormde, door de Franschqn is bezet, terwijl werd doorgedrongen in bet bosch van St. Vaas, ten Oosten van Combles. De Engelschen melden, dat zij Duitsche loopgraven hebben genomen over een front van 2000 meter en o. a. de „stofredoutë" ten noord-oosten van Thiepval hebben veroverd. Over het geheel is echter de dag van giste ren besteed aan het bevestigen van het ver overde terrein, waarop de Duitschers geen tegenaanvallen hebben gedaan. Met uitzonde ring evenwel van de streek bij Bouchavesnes (tusschen Combles en Péronne), van waar het laatste Fransche legerbericht een afgeslagen Duitschen tegenaanval meldt. Volgens de Engelsche en Fransche berich ten zijn er in de twee dagen van het gemeen schappelijk offensief ongeveer 10.000 gevan genen gemaakt. Over buitgemaakte kanonnen wordt echter niets medegedeeld, wat er toch wel op wijst, dat de stukken geschut nog tij dig uit Combles konden worden weggevoerd Wel meidt Reuters bijzondere dienst, dat het grootste gedeelte van de kanonnen en mitrail leurs, welke Combles verdedigden, in het be zit der entente zijn, doch getallen worden nog niet opgegeven. Van Duitsche zijde poogt men zich over de nederlaag heen te zetten, door te betoogen, dat de tegenstanders in drie maanden en ten koste van ontzettende verliezen slechts 0,3 procent heroverd hebben van het door de Duitschers in België en Frankrijk bezette ge bied, zoodat op deze wijze 1 y2 millioen men- schen zouden moeten worden opgeofferd om een honderdste deel van het bezette gebied te heroveren. Wij hebben onlangs, toen een le zer met een soortgelijke opmerking kwam, aangetoond, dat een dergelijke rekening ge heel moet falen, omdpt daarbij gebruik ge maakt wordt van een totaal verkeerden maat staf. Te Parijs wordt het waarschijnlijk geacht, dat, terwijl de Duitschers op het Westelijk front een verwoed en moeielijk defensief voe- Rcmbb mm tsat Dwtteafc aam MeaÉe Baant 82) ZEVENDE HOOFDSTUK. De lente schudde haar hoorn van overvloed uit. Bij den tuinmuur onder de struiken was het blauw van viooltjes. Buiten op het veld stegen de leeuweriken omhoog en het rook er naar aarde. Er was ook een lentewind en een lust tot daden door den matten, onwilligen zin van den nieuwen, jongen landheer geva ren, alsot mef één ruk ergens een klep was opengetrokken. Reeds bruinde de Aprilzon zijn blanke huid. Van onder de blonde wenkbrauwen keken de blauwe oogen lachend over het rui me veld. Het was hem alsof hij plotseling bijna onverwacht begrip en oog voor de groote bekoring van dit soort leven en werk had gekregen. Er was iets frisch, iets uitermate opgewekts in zijn geheele zijn. Des morgens maakte die plotselinge levenslust hem reeds vóór den bepaalden tijd wakker. Hij sprong dan het bed uit en snelde naar buiten in de nevelige buitenlucht. Een paar malen haalde hij de grap uit, zelf de knechten te wekken. Die wa ren zeer verbaasd. „Wat wordt dat voor een nieuwe mode bij ons?" Maar een paar van de ouder enlachten. „Dat zal niet zoo'n vaart loopen. Dat luwt wel weer." Zoowel in de kleinste bijzonderheden als de groote lijnen van het beheer, wilde Max von Quistorp op eens doordringen. Zijn on geduld, zijn plotselinge haast om op de ren, er toebereidselen worden getroffen voor een antwoord op het Fransch-Engelscbe of fensief aan het zuid-oostelijk front. Volgens de Neue Freie Presse zijn de mid- denmogendheden op een gewijzigde houding van Griekenland voorbereid. Zij hebben daar toe ook rijkelijk de gelegenheid gehad! Im mers men heeft zoo langzamerhand den in druk gekregen, dat Griekenland zich aan de zijde der entente zou scharen. Het scheen al leen maar de vraag of het met, dan wel zon der den Koning zou geschieden. De meening won veld, dat de Koning, om binnen zijn ei gen grenzen te redden wat te redden valt, in den laatsten stap van den heer Venizelos aan leiding zou vinden om Griekenland aan den oorlog te doen, deelnemen. Blijkbaar is dit ook het doel van den Kretenzer geweest. En naar Reuter meldt, is dit doel bereikt, daar de ministerraad in overeenstemming met den Koning, in principe besloten heeft tot mili taire samenwerking met de entente. De Grieksche pantserkruiser „Hydra" heeft volgens een bericht uit dezelfde bron het an ker gelicht en zich bij de vloot der geallieer den aangesloten. Het Fransche legerbericht van Woensdag middag meldde: Ten N. van de Somme versterkten de Fran sche troepen de veroverde stellingen. De Duitschers deden gedurende den nacht geen enkelen tegenaanval. Ten Z. van de Somme was de artillerie le vendig in de buurt van Barleux. Gisteren tegen het einde van den dag ver overden de Franschen door een schitterend gevoerden aanval ten O. van Vermandovil- lers een bosch, dat in handen der Duitschers was en een kleinen saillant in de Fransche linie vormde. Overal elders was de nacht rus tig. De onderofficier Nungesser velde op één dag twee Duitsche vliegers tusschen Le Tran- sloy en Rocquigny, alsmede een Duitschen ballon-captif, die bij Neuville brandend viel Deze drie overwinningen brengen het aantal toestellen, door dezen vlieger tot heden ge veld, op zeventien. Twee andere Duitsche vliegers werden ernstig getroffen en daalden in ontredderden toestand, de een bij Neu- Transloy en de ander bij Neuville-Rentel. Een tweede ballon-captif, door een Fransch vlieger aangevallen, werd bij Hurlu in Cham pagne vernield. Een Fokker, die op korten afstand werd aangevallen, viel eerst schroefsgewijs en daarna vertikaal verpletterde tegen den grond te Grateuil, ten N.-W. van Ville sur Tourbe. In den nacht van 26 op 27 September wierp een groep van 14 Fransche vliegers 110 bom men van groot kaliber op het station, de spoorwegen en barakken te Appoigny. In den nacht van 25 op 26 September wer den 22 bommen geworpen op het station van Laon en 17 op de legerplaatsen te Montfau- con. Het Duitsche groote hoofdkwartier meldde: hoogte van alles te komen, zijn lust om zelf te dirigeeren bezorgden den rentmeester Wilm hoofdpijn. De jonge landheer gaf blijk van een verbazende werkkracht, hij hield het den geheelen dag van vroeg tot laat in de op- gewektste stemming uit, hij begreep ook alles vlug en zonder moeite, wat deze man, die langzaam maar taai was in zijn werk, meer bewonderde dan hij liet merken. Maar het kwam hem te plotseling, te grillig voor. Nog geen veertien dagen geleden had zijn jonge meester nauwelijks geluisterd als men hem wat uitlegde, had mqt een gemelijken blik van onder zware oogleden over ae dingen heen gekeken, was altijd dadelijk moe en voor pauseeren te vinden geweest. Ja, zeker dat kwam door de jonge vrouw! En dat was ook heel goed, maar het had wel een beetje kalmer in zijn werk kunnen gaan. Wilm was zulk een onrust en ongeduld niet gewoon. „De natuur neemt immers ook den tijd1, mijnheer", zei hij. „Ik ben de natuur niet", beweerde Max von Quistorp. Als hij er aan jewam zetten, werd het den ouden man reeds bekend te moede. Dat haastig gevraag, dat van den hak op den tak, dat plotseling er tusschen schreeuwen met die dreunende com mando-stem. Men was hier toch niet op het exercitieveld. De jonge heer maakte hem al de knechts nog onrustig. Als hij dan thuis kwam, was zijn opgekropte woede aan zijn prikkelbare stemming merkbaar. „Wilm, je wordt warempel zenuwachtig" zei zijn vrouw. Hij staarde haar met open mond aan. „Ze nuwachtig!" Hii had zestig jaren lang geen zenuwen gekend, nu wist hij op eens wat dat was. Om half acht 's morgens kwqm de heer von Quistorp van zijn eerste morgenbezigheden terug. Hij had reeds uren met eeni bijna nuch tere maag, een stuk brood in den zak van zijn Het leger van prins Rupprecht van Beieren. De voortzetting van den slag ten noorden van de Somme leidde gisteren wederom tot uiterst hevige artillerie- en verbitterde infan- terie-gevechten. De spits vooruitstekende boek van Thiepval ging verloren. Ter weerszijden van Courcelette won de te genstander na verscheidene verliesrijke tegen slagen ten slotte terrein. Meer oostwaarts werden zijn aanvallen afgeslagen. Zijn succes van 25 September kon hij, afgezien van de be zetting van het dorp Gueudecourt, niet uit buiten. Wij sloegen een heftigqn aanval van Lesboeufs en het front bij Morval tot ten zuiden van Bouchavesnes af, deels in een strijd van man tegen man. Ten Zuiden van de Somme mislukten aan vallen der Franschen met handgranaten bij Vermand-Ovilliers en Chaulnes. In luchtgevechten werden gisteren en eer gisteren aan de Somme tezamen 6 vijandelijke vliegmachines, en gisteren nog één in Cham pagne neergeschoten. KORTE BERICHTEN. Met vergunning van den Engelschen ko ning, zullen in het groote park van het paleis te Windsor, in October ongeveer 10.000 ge wonde soldeken allerlei vermakelijkheden bij wonen. De Temps verneemt uif Boekarest, dat de brug over den Donau bij Cernavoda, door Duitsche vliegerbommen is getroffen, maar dat de schade onbeteekenend is. De Kölnische Zeitung teekent bij de be richten' over de aankomst van de Bremen in de Vereenigde Staten aan, dat deze handels- onderzeeër het evenbeeld is van de Deutsch- Iand. Ze heeft dezelfde afmetingen en inhoud, de waterverplaatsing is 1900 ton. De lading bestaat weer uit verfstoffen en geneesmidde len. De kapitein, Karl Schwartzkopf, was voor hij bij de Ozean-reederij in dienst trad, eerste officier bij den Norddeutschen Lloyd. Een bericht van de Roeiueensche grens via Boedapest naar Berlijn overgebracht meldt, dat de Fransche generaal Pau het be vel zal voeren over het Roemeensch-Russische Dobroedsfa-leger. Engelsche vliegtuigen hebben lucht- schiploodsen bij de voorsteden van Brussel aangevallen en een munitie-opslagplaats doen springen. Vijftienhonderd Zwitsers hebben zich als vrijwilligers laten inschrijven bij het Fransche leger. Te Barcelona is een groote straaibetoo- ging gehouden ten gunste van de handhaving der onzijdigheid van Spanje. Twee-en-twintig leden van de beman ning van den Zeppelin, die den 24sten dezer werd vernield, werden te Londen met militaire eer begraven. Zes officieren van het vlieger corps droegen de lijkkist van den comman dant. Canada's tweede oorlogsleening van 250 millioen gulden is meer dan tweemaal volteekend. Elf Engelsche treiters zijn bij Scarbo- rouch in den grond geboord. Het stoomschip Tromp van Rotterdam naar een Engelsche haven pikte in 't geheel in de Noordzee 111 schipbreukelingen op. Volgens berichten uit Kopenhagen, is de haven van Harwich tot militair gebied ver klaard en voor de scheepvaart gesloten. Het verkeer naar het vasteland loopt over een Noordelijker gelegen haven. In Liverpool zijn onlangs vijf verdachte ziektegevallen voorgekomen. Drie van de pa tiënten bezweken. Het is nu door een bacterio loog uitgemaakt, dat twee van deze aan pest buis rondgeloopen. Hé, wat deed die honger goed! Hoe rekte en strekte zich het geheele lichaam, wanneer men zoo voelde flink wat afgedaan te hebben. Van laarzen en kleeding ging een frissche, bijna al te frissche reuk van stal, land en veld uit. Hjj Wierp de van het zweeten vochtige pet in de hal op een stander en ging zijn handen wasschen. Slechts de handen en het gezicht, al het andere bleef zoo als het was. Hij had immers maar even den tijd. Dan kwam hij met opengesperde neusgaten op de veranda. Hij rook dien heerlijken koffie- geur reeds van verre. En daar stónd in een luchtig witte of licht blauwe morgenjapon zijn jonge vrouw, zijn huismusch, zijn bruinharige dwarskop en wachtte op hem of liep hem te gemoet. En hij ving haar dan in zijn armen op en kuste haar halfdood. En kuste de zachte, van het slapen roode wangen, de schitterende oogen en de handen die zoo fijn roken en geen paar denrug en geen mestvork hadden aangepakt. En praatte allerlei dwaze, gelukkige onzin. Zoo lief als zij daar gelegen had, toen hij in alle vroegte wegging, als een slapend, klein engelachtig heksje, waarvan men niet weet wat het zal uitvoeren als het wakker wordt, kwaads of liefs. En reeds buiten zijnde, was hij nogmaals teruggeslopen en had door de reet van de deur gegluurd en daarbij vol tri omf gedacht: dat mag niemand anders tus schen hemel en aarde doen dan ik! En dat hij nu uitgehongerd was en niets anders ver langde dan bergen eten, niets andera, niet eens wat zij zich mogelijk verbeeldde enz. Zij zat daar dan bij als een boosaardig kaboutermannetje en telde de groote koppen koffie die hij dronk, de dikke sneden brood en de ham, de honing en de harde landkoe- ken, die hij in ongelooflijk korten tijd ver gestorven waren. De Lord Mayor van Londen heeft Maandag een tentoonstelling van de over blijfselen van de L 21, het luchtschip, dat 3 weken geleden te Cuffley geveld is, op een artillerie-oefenterrein in Finbury geopend. Een groote menigte nieuwsgierigen beeft Zondag de winkels en huizen, die Zaterdag nacht bij de Zeppelin-aanvallen te Londen vernield waren, in oogenschouw genomen. De verwoesting van ruiten is zoo groot, dat men glazenmakera te kort komt, om de schade te herstellen en vele ramen met planken afge schoten zijn. VERGOEDING WEGENS KOSTWINNERSCHAP. De minister van oorlog heeft aan de bur gemeesters het volgende geschreven Het is mij gebleken, dat, indien een vergoe ding genietende verhuist naar een andere ge meente dan die, welker burgemeester de ver goeding toekende, het vergoedingsbedrag niet steeds wordt herzien naar den maatstaf, welke voor de vergoedingen wordt aangelegd in de nieuwe woonplaats. Ten einde dezen ongewenschten toestand althans tijdens den verderen duur der huidige tijdsomstandigheden niet langer dan nood'g te bestendigen, heb ik de eer u te verzoeken, wanneer zich In uwe gemeente personen vesti gen of heben gevestigd, die vergoeding ge nieten van een uwer ambtegenooten, de vast stelling en uitkeering van het vergoedings bedrag van uw ambtgenoot over te nemen. U gelieve dan vooraf met uw ambtgenoot in overleg te treden nopens den datum, waarop u zich met de verdere regeling dier vergoe ding zal belasten. DE MEELNÖOD. De „Bakkers Bondscourant" wijdt weer een artikel aan den meelnood. Nog voortdurend komen van de bakkers ernstige klachten over het gebrek aan grond stof voor het bedrijf. Hetb lad critiseert den maatregel, waarbij een recht van voorkeur gegeven wordt in over eenstemming met hoeveelheden gedurende het laatste kwartaal van 1915 van de meelfabrie ken betrokken. Zoo men, aldus de „Bakkers Bondscou rant" bijv. in de laatste drie maanden van 1915 heeft betrokken een zeker kwantum Ame- rikaansche bloem (aan de toonen door over legging van bewijsstukken) dan zou toch im mers het Rijksgraanbureau daarvoor af kun nen geven een bon voor een gelijk kwantum inlandsch, thans af te nenjen boven het kwan tum, waarop men recht heeft volgens het mi- ministers-voorschrift De groote kwestie, het nijpend gebrek aan bloem, moet worden opgelost. In den huidigen toestand moet radicale verbetering komen. Wij vragen ons bij voortduring af, schrijft het blad, wat toch de drijfveeren van de re geering zijn om dezen wantoestand te doen voortduren. Waarom niet meer tarwe gedistri bueerd De meelmolens malen met zeer be perkte capaciteit. Waarom, waarom? Is er nog steeds tekort aan tarwe in ons land? Welnu, laat ons dan meer invoeren. Is er voor dien meerderen invoer geen scheepsruinue disponibel? Laat de regeering dan beslag leggen op de noodige scheeps- ruimte. De scheepvaartmaatschappijen hebben reeds meer dan genoeg verdiend om eens een tijdlang gedwongen vrachtvaart voor de re geering te verrichten. Weten onze lezers wel, dat er bij de z.g. wilde vaart ontzaglijke som- slond. Zij zei: „Max je wordt te dik, schei nu uit." En koffiekan en broodbak voor zijn neus wegnemend, vloog zij er de kamer mee uit, brullend haar achterna. 's Middags was hij werkelijk echt moe, maar het was een heerlijke, gezonde, welda dige vermoeidheid. Die ontspande voor een uur de gespannen spieren. Hij kon dan wer kelijk nietv eel spreken, maat at weer des te meer. Wat hij dan nog zei, betrof enkel den landbouw, zoo nuchter mogelijk en dan nog verward, juist zooals het hem voor den mond kwam. Hij voelde dan ook, dat hij zich niet zeer welopgevoed gedroeg en zei daarom: „Vergeef me. Ik ben nog als een schooljon gen in dit werk en verveel je met alle bijzon derheden. Maar ik ben er gauw door, dan zul je er niets meer van hooren. „Maar dat wil ik juist graag" riep Renate geheel ontsteld. „Je moet er altijd over pra ten. Ik wil het meeleeren." „Meeleeren?" vroeg hij en keek haar met een vage, vluchtige onrust aan. -„Wat wil je daarvan leeren? Je hebt er toch niets aan, Nate je zult me maar verwennen. Doe dat niet, wees liever een beetje streng." Hetzelfde oogenblik lachte hij over zich zelf, toen hij aan al haar eigenzinnigheden dacht. „Och neen, wees liever niet streng, mijn lief, wild katje. Wees goed, wees licht zinnig, doe alles mee wat ik doe." De voorjaarsavonden zetten dan de kroon op den dag. Dan was hij vrij en door niets gebonden. Hij nam dan een bad, verkleedde zich van het hoofd tot de voeten én was weer de cavalier. Het werd nog vroeg donker, dan zaten zij bij elkaar, alsof zij elkaar een heele wereld te vertellen hadden en alsof hun eenige zorg was daarmee klaar te komen. Renate leerde ongeloofelijk snel paardrij den. Eerst dacht hij, dat zij aan den eenen De WETHOUDER, Voorzitter der Raads commissie van Advies inzake de LEVENS MIDDELENVOORZIENING te ALKMAAR, brengt hiermede ter algemeene kennis, dat tot nadere aankondiging de prijs der REGEE- RINGS-E1EREN vooi consumenten is be paald op 8 CENT PER STUK. ECHTER ZULLEN DE EIEREN, GE MERKT 8, ALSNQG VOOR DEN PRIJS VAN 7i/2 CENT PER STUK MOETEN WORDEN VERKOCHT. Alkmaar, den 28 September 1916. De Wethouder voornoemd, J. F. LUBBE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kermis vaa be langhebbenden, dqt de GEMEENTE-BE GRAAFPLAATS van 1 OCTOBER a.s. af, voor het publiek toegankelijk is Op WERKDAGEN van 912 uur 's mor gens en van 2—4 uur 's middags. Op ZON-en ALGEMEENE FEESTDA GEN van 1012 uur 's morgens en van 24 uur 's middags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE WITH Dm., Voorzitter, loco-Burgemeester. DONATH, Secretarja Alkmaar, 27 September 1916. men zijn verdiend, zoodafc de aandeelen van een der Maatschappijen dezer dagen boven de 1000% aan de beurs kwamen? Wordt onze tarwe-import wellicht door het oorlogvoerende buitenland in te nauwe perken gehouden? Laat men dit dan zeggen. Het Nederlandsche volk heeft er recht op te weten, wat de oorzaak zal zijn, wanneer het te avond of te morgen in deze of gene gemeente opeens zonder brood zit. Want daar gaat het meer en meer heen, zoo de regeering blijft doorgaan met te kleine dis tributie van tarwe. VERKEER MET ENGELAND. Enkele van Rotterdam op Londen varende stoomvaartdiensten nemen, nu er in de laat ste dagen booten naar Zeebrugge zijn opge bracht, een afwachtende houding aan inzake het vertrek van hun schepen. De Batavierboot werd wel geladen, maar vertrok gisteravond niet. Het voor Londen bestemde Nederland sche stoomschip „Import", dat. al geheel ge lost was, werd voorloopig nog niet geladen; de goederen op den wal aan de Boompjes werden afgedekt. De Great Eastern (Harwich-lijn) heeft voor loopig den dienst op Londen gestaakt. Het stoomschip „Koningin Regentes" werd gistemamiddag 3 uur te Vlissingen verwacht. Hedenochtend en Zaterdagochtend vertrekt er weer een boot van Vlissingen naar Graves- end. (N. Rott. Crt.) DE DISTRIBUTIEWET EN DE GEMEENTEN. Het Kamerlid de heer Rutgers heeft de vol gende schriftelijke vragen gericht tot den mi nister van Binnenlandsche Zaken, betreffen de de gevolgen der Distributiewet 1916 ten aanzien van del evering van levensmiddelen van centrumgemeenten aan buitengemeenten: In tallooze gemeenten komen ondernemin gen voor, welke levensmiddelen bereiden, en verkoopen in de gemeente en in omliggende kant op het paard en aan den anderen kant er weer af zou komen. Maar zij zat bedaard en stevig, alsof het niet andera kon. Hij liet haar paard in een woest gedeelte van den tuin om een grasveld loopen en hield het aan een zijteugel vast. „Laat toch los," zei zij verontwaardigd. „Na, na antwoordde hij bezorgd. Zij zat in het eeret nog krom als een aapje en kon de bewegingen van het draven nog niet meemaken. Hij zei haar dat. „Dat weet ik wel," mokte ze. Toen wilde zij dadelijk galoppeeren en in een oogenblik, dat hij niet oplette, deed zij dat ook. Als hij aanmerkingen maakte, werd zij boos. Het was geen gemakkelijke leerlinge. Maar den derden keer had zij het wiegen op de juiste maat reeds van zelf in haar macht gekregen. Eigenaardig, het meisje had een instinct voor paardrijden. „Als je nu nog iets meer rechtop zou willen zitten, dan zou den we er zijn, stelde hij voor. Natuurlijk zei zij„Ik kan niet rechter zitten, dan breekt mijn ruggegraat door midden." „Och onzin Daarop sloot zij plotseling vriendschap met het paard, beklaagde het, wilde het alle oogenblikken ontzien, fluisterde het allerlei kwaads van zijn meester in 't oor, zoodat die ernstig boos en zelfs een beetje jaloersch werd. Dan weer wilde zij steeds slechts van links beginnen te galoppeeren en nooit op het eene paard, dat wat korte pooten had, in een draf rijden. Hij was dikwijls geheel op na die lessen. De jonge landvrouwe was den geheelen dag bezig, maar zij deed niet juist hetgeen men van haar verwachtte. Van koken hield zij niet, zij had het nooit goed gekend, er thuis nooit tijd voor gehad en stelde er geen be lang in. De oude juffrouw Wilm^ die iets vriendelijk opdringerigs had en vond, dat zij ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1