DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. No. 235 Honderd en achttiende jaargang. 1916 DOIDEBDAG 5 OCTOBER. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.— fr. p. post f 1.25. Adyertentiepriisl2ict. p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefnr. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 5 October. Van de oorlogsterreinen is het belangrijk ste nieuws, dat de Engelschen thans in het volledige bezit zijn gekomen van het gehucht Eaucourt 1' Abbaye en dat een Duitsche aan val met handgfanaten daarna teruggeslagen is. Van belang is deze plaats omdat zij is ge legen aan een verbindingsweg tusschen de beide wegen, die van Pozières en van Longue- val naar Bapaune voeren. Er is reeds eenige dagen om 'gevochten. De Duitschers hadden de streek geducht versterkt en verdedigden zich er hardnekkig. De Times meldde dezer dagen, dat de abdij niet alleen door een dub bele rij loopgraven was omringd, maar ook door andere stellingen binnen zoowel als buiten de muren, vooral aan de noordzijde werd verdedigd. Het vasthouden der Duit schers aan deze positie bewijst haar belang, bewijst ook, dat de Engelschen op hun weg naar Bapaume weer een aanzienlijke belemme ring hebben weggeruimd1. In het Oosten blijven de resultaten van de geweldige Russische aanvallen uit, een ver schil met het vorige Russische offensief, toen vrij aanzienlijke vorderingen werden ge maakt. Uit den loop der tot dusverre hier ge leverde gevechten valt af te leiden, dat de midden-mogendheden zich op dit oorlogstoo- neel zeer hebben versterkt Op het Roe- meensche blijft de toestandi onduidelijk. Gene raal von Falkenhayn heeft een dagorder uitge geven, Waarin de troepen om het gepresteerde bij den Rooden Torenpas worden geprezen. Hij zegt: „wat hier nog in het gebergte (van het Roemeensche leger) rondzwerft, zal zijn verdiende loon niet ontgaan." Maar moesten de Duitschers dezer dagen hier niet Roemeen sche aanvallen afslaan? Zij waren genood zaakt dit ook elders te doen en nu moesten zij zich ook bij den kleinen Kokel terugtrek ken. In de Dobroedsja zijn het de Duitschers die aanvallen, maar over het geheel is de militaire toestand van Roemenië op het oogenblik niet zoo ongunstig als de Duitsche bladen doen voorkomen. Over de landing der Roemenen aan den anderen kant van den Donau ontbreekt het nog aan bijzonderheden. Uit de Bulgaar- sche berichten valt op te maken dat er een 20.000 man bij Raliove over de rivier gingen, zij rukten vooruit en bezetten verschillende dorpen. Inmiddels vernielden Oostenrijksche monitors de geslagen pontonbrug achter hun rug. De overgezette Roemenen waren echter sterk genoeg om zich staande te houden. De Bulgaren zijn concentrisch, van Roestjoek en Toetrakan uit tegen deze invalstroepen opge rukt. De eerste colonne viel het eerst aan en slaagde er in Rahove te bezetten. Een deel der vluchtende Roemenen stiet op de tweede colonne, een ander deel wist tg ontkomen in Oostelijke richting. Zoo is ae voorstelling welke uit het Bulgaarsche legerbericht is op te maken, zij klopt echter niet met de Duit sche lezing, volgens welke de Roemeensche' troepen zich door een overhaaste vlucht heb ben onttrokken aan een omsingelenden aanval van de Duitsche en Bulgaarsche troepen. In elk geval is deze operatie niet van zoo wei nig beteekenis, als men het aanvankelijk heeft voorgesteld. Aan het Macedonische front waren de Duitsche troepen genoodzaakt zich bij het Presba-meer terug te trekken. De Grieksche tragedie heeft thans geleid tot ontslagaanvrage van het kabinet. Althans volgens de berichten. Tevoren heeft het mi nisterie kans gezien nog gauw even een nota aan Duitschland te zenden over de gevangen genomen Grieksche troepen. Aan den toe stand is overigens geen touw vast te knoopen. De berichten spreken elkaar lijnrecht tegen. Volgens den een heeft de koning den heer Ve- nizelos laten polsen over steun aan een mi nisterie, dat Bulgarije den oorlog zou verkla ren een vrij overbodig iets, zou men zoo zeggen. Volgens den ander heeft hij een aan tal personen, op politiek of militair gebied van beteekenis, geraadpleegd, hetgeen ook al een vrij overbodig werk lijkt Het schijnt intusschen wel duidelijk te zijn, dat de koning er weinig trek in heeft tot den oor log over te gaan en het is nog niet zeker, welken invloed de nieuwe Italiaansche bezet ting op zijn houding zal hebben. Misschien geeft de oplossing der kabinetscrisis eenig In zicht in de duistere kwestie, waaromtrent de berichten zoo weinig houvast bieden. KORTE BERICHTEN. Het Grieksche kabinet is afgetreden Volgens Reuter aanvaardde de Koning he:: ontslag van het kabinet, nadat de meeste le den verklaard hadden, vóór den oorlog te zijn. Maarschalk French is zwaar verkouden en moet het bed houden. —7- Een Italiaan beweert in 1911 een onder houd met von Hindenburg gehad te hebben, deze vond den keizer toen „een man zonder hoofd", van den kroonprins zeide hij „die jon gen is een ongeluk 1" Er zal een Engelsch-Portugeesch comi té worden ingesteld, om de economische en fi- nancieele vraagstukken te bestudeeren, die in verband staan met de Engelsch-Porugeesche betrekkingen. - Oud-Admiraal von Tirplitz heef gewei gerd een conservatieve candidatuur voor den Rijksdag te aanvaarden. Als eerste punt op de agenda van de a, 8. Rijksdagzitting komt voor: bespreking van een voorstel betreffende opheffing van het strafproces tegen den heer Liebknecht en op heffing van zijn voorloopige hechtenis gedu rende de zittingsperiode van den Rijksdag. Naar men uit Genève mededeelt bevin den zich aan de Somme 4000 kanonnen van 38 c.M. van Amerikaansche afkomst, deels aan het front, deels in reserve. Aan den Dobroedsjaslag nemen Russi sche monitors deel, die zich op den Donau bevinden en den Bulgaarschen linkervleugel bombardeeren. President Wilson heeft in een toespraak aan 2500 jonge mannen gezegd, dat het bij de presidentsverkiezing om oorlog of vrede ging. Een republikeinsche overwinning zou oorlog beteekenen. Sedert den 26en September hebben de Fransche soldaten officieel vergunning hun snor af te scheren, zoo zij dat verkiezen. Vroe ger deden ze het ook wel, maar daarmee stel den ze zich toch min of meer aan zooveel da gen politie-kamer bloot, want het voorschrift was, dat ze hun snor moesten laten staan. De algemeene raad van het Fransche departement der Rhone mondingen heeft 12500 beschikbaar gesteld voor den we deropbouw van Verdun. Deze som zal ter be schikking gesteld worden van den gemeente raad der geteisterde stad. Het Noorsche stoomschip „Ada (1100 ton) is gezonken. De bank van Engeland en de Iersche Bank openden de inschrijving voor de nieu we uitgifte van vijf procents Fransche Staats- rente. De prijs van uitgifte bedraagt 88 pet. Het Japansche vlootprogram voor een zevenjarige periode, te rekenen van 1917 af, is vastgesteld. Er komt o.m. op voor de aan bouw van een superdreadnought, 2 dread noughts, 9 lichte kruisers, 7 torpedojagers, 8 onderzeeërs. Alle groepen der vereeniging van Duit sche ijzergieterijen hebben besloten den prijs van bouw- en machinegietwerk opnieuw met 15 pet. te verhoogen. Deze verhooging geldt reeds vanaf 1 Oct. j.l. Er zullen, verneemt het Petit Journal uit Boekarest, geen Roemeensche verlieslijsten worden openbaar gemaakt. De Fransche sociaal-democratische par tij wil in Januari een socialistisch congres der entente-landen bijeenroepen. Op 24 De cember en volgende dagen komen de Fransche socialisten bijeen om over de agenda te be raadslagen. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De beraadslaging over art. 133 van het wetsontwerp tot instelling van een Volksraad, in welk artikel werd bepaald, wie alleen lid van den Volksraad kunnen zijn, werd gisteren voortgezet De heer F o c k (u.-l., Haarlem) achtte het amendement van den heer Marchant om de kwestie van de verkiesbaarheid der vrouw op te lossen nog minder gelukkig dan het voor stel der regeering. Spr. ging dan den toe stand in Indië en de adat in deze na. Men moet het beginsel z. i. niet langs een achter deurtje binnenleiden en doe het desnoods door te verwijzen naar een nadere wet, niet bij Kon. Besluit. De heer van Veen (c.-h., Dokkum) verzette zich tegen incidenteele beslissing. Het stelsel-Marchant achtte spr. ten eenenma- le verkeerd. De minister van koloniën vond het amen- dement-Bogaardt, dat een ingezetene ten minste 5 jaren in Indië moet wonen om voor het lidmaatschap van den Volksraad in aan merking te komen, niet aantrekkelijk. Voorts bestreed spr. het amendement om niet-eervol ontslagenen van het lidmaatschap uit te sluiten. De minister wijzigde de regeling van de uitsluitingen in overeenstemming met de voorstellen tot grondwetsherziening. Hij acht te het beter de verkiesbaarheid1 der vrouw voorloopig uit te schakelen. De heer B e u m e r (a.-r., Kampen) diende een amendement in, om de bepaling, dat de vrouw lid zal kunnen zijn van den Volksr raad, zoodra zij in Nederland verkiesbaar zal zijn voor de Tweede Kamer, te laten verval en. Bij de replieken wijzigde de heer Mar chant (v.-d., Deventer) zijn amendement al dus, dat de oorspronkelijke lezing van het ontwerp wordt hersteld en het door den mi nister ingelaschte woord „mannelijke" wordt geschrapt. De heer F o c k wenschte een amendement voor te stellen om de aanvankelijke regeling der uitsluitingen te herstellen, als de minister bij zijn standpunt blijft volharden. De minister verklaarde zulk een amende ment niet te zullen overnemen. Bij de regeling van werkzaamheden meen de de heer Savornin Lohman (c. a., Goes), dat na de algemeene beschouwingen over - wat aan de kiesrecht- en onder- wijsvoorstellen gemeen is, nog afzonderlijke algemeene beschouwingen over ieder grond wetsvoorstel moeten worden gehouden. De voorzitter ontkende, dat dit de bedoeling is van het besluit der vorige week. De heer T y d e m a n (v.-l., Tiel) vroeg den voorzitter groepeering te brengen in de algemeene beschouwingen. De voorzitter merkte echter op, dat dit hetzelfde zou zijn als wat de heer Lohman wil. De heer Nolens (r.-k., Venlo) kon zich met het plan van den voorzitter zeer goed ver eenigen. De v 0 o r z i 11 e r zei bij de beraadslaging over art. 192 vrijgevig te zullen zijn. Hierop werd het debat over den Volksraad vervolgt en werd het amendement-Marchant verworpen met 53 tegen 22 stemmen Daarna werd aangenomen het amendement- Beiuner, om de aanvulling van artikel 2, waarbij verband gelegd wordt tusschen de verkiesbaarheid van vrouwen voor den Volks raad in Indië en voor de Tweede Kamer in Nederland, te deen vervallen. Het amendenunt-B 0 g a a r d t betreffen de de uitsluiting van de niet-eervol ontslage nen weid aangenomen met 40 tegen 33 stem men. Het amende-Fock om de uitsluiting van met gevangenisstraf gestraften te handhaven, werd z. h s aangenomen, eveneens vervolgens art. 133. Daarna was aan de orde art. 134 (onver- eenigbare betrekkingen, dat ook z. h. s. werd aangenomen, nadat de minister gedeeltelijk had overgenomen een amendement van den heer Bogaardt, zoodat ook de president en de leden van de Agemeene Rekenkamer van het lidmaatschap van den Volksraad zullen zijn uitgesloten, omdat deze aan de regeering ad vies hebben te geven. Art. 135, 136 en 137 werden z. h. s. aan genomen. Bij art. 138 nam de minister een amendement van den heer Bogaardt over, om den termijn van 6 maanden, waardoor het lidmaatschap verloren wordt, uit te breiden tot 8 maanden. Het art. werd z. h. s. aangeno- emn. Zoo ook artikel 139. In art. 140 bracht de minister een redactie wijziging, waarna het z. h. s. werd aangeno men. De beide volgende artikelen werden zon der nadere bespreking z. h. s. aangenomen. Bij art. 143 nam de minister over een amen dement van den heer Beumer om te bepalen, dat bij stemming over personen de meerder heid der stemmende leden beslist, en dat bij staking der stemmen het lot beslist. Het art. werd z. h. s. aangenomen. Art. 144 onderging een kleine wijziging en werd daarop aangenomen zonder stemming. De tweede lezing van het ontwerp zal plaats hebben op nader te bepalen dag. PROVINCIALE STATEN. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is aan de leden der Provinciale Staten een uitvoerig toegelichte voordracht gezonden voor het nemen van verdere maatregelen in zake de watersnoodvoorziening. De voor dracht zal behandeld worden in de buitenge wone zitting van 24 October. In de ontwerp-besluiten stellen Gedeputeer den voor hen te machtigen ten laste der pro vincie aan te gaan eene 4y2 pCts. geldleening ter verkrijging van ten hoogste 19.700.000 met bepaling, dat telken jare ten minste een vijftigste gedeelte van het nominale bedrag of bij gedeeltelijke uigifte, een vijftigste deel van het gedeeltelijk uitgegeven nominaal bedrag zal worden afgelost, met dien verstande, dat de ereste aflossing zal plaats hebben in het jaar 1919. Het bedrag der geldleening zal worden aangewend tot voorloopige dekking van door de provincie gemaakte en nog te maken kos ten ten behoeve van aangelegde noodwater- keeringen te Zaandam, ringdijken van de Wij de Wormer en de Purmer en langs Edam, verhooging en verzwaring van zeedijken, enz tot teruggave aan de gemeente Purmerend en eventueel aan de gemeente Zaandam van een nader te bepalen gedeelte der uitgaven, welke die gemeenten hebben besteed aan werken tot reering van het overstroomingswater. Voorts stellen Gedep. Staten voor in te trekken het besluit tot het aangaan van een geldleening ter verkrijging van een bedrag van 341.300 en aan te gaan een geldleening van 31.300 voor buitengewone werken in de gestichten Meerenberg en Duinenbosch en in de kosten voor herstel van stormschade aan de haven beoosten het Oude Schild op Texel, tegen een rente van ten hoogste 5 pet. 's jaars en een jaarlijksche aflossing van ten minste 1200, aanvangende in het jaar van het sluiten der leening. Gedeputeerde Staten herinneren er aan, dat- de herstellings- en verbeteringswerken aan de Zuiderzeedijken in Noord-Holland door de waterschappen is geschied, in overleg met Ged. Staten. Echter is het gebleken, dat de tegenwoordige beheerders der zeedijken (ge noemde waterschapsbesturen) belast zijn met de behartiging van belangen, die zich ver bui ten de grenzen van hun waterschap uitstrek ken, terwijl omgekeerd de eigenaren van gron den, die binnenwaarts van 4e aan zee gren- lastingheffing uit te breiden tot nog andere zende polders zijn gelegen, h.i. over het on derhoud der zeeweringen niet voldoende me- dezeggingsphap bezitten -en in de lasten daar- hooge mate, waarin hun belang daarbij be trokken isi Bij Gedeputeerde Staten heeft zich dan ook de overuiging gevestigd, dat een algeheele herziening van den waterstaatkundigen toe stand van Noord-Holland noodzakelijk zal zijn. Hun voorloopige meening is, dat voor de verdediging van Noord-Hóllands kusten tegen het Zuidezeewater groote waterschap pen in het leven worden geroepen, welker fi- nancieele draagkracht die der thans met deze taak belaste waterschappen verre zal moeten overschrijden. Zij zullen moeten omvatten alle gronden, die volgens de jongste ervaringen bij de behoorlijke verdediging tegen het zee water belang hebben en zullen van die gron den naarmate van dat belang lasten moeten kunnen heffen; hierbij zal het nog een punt van nadere overweging moeten uitmaken, of er aanleiding bestaat, die bevoegdheid tot be- objecten dan den grond, die thans op slechts eene enkele uitzondering na uitsluitend belas tingplichtig is. Daar de waterschappen de door hen ge maakte kosten van 18 millioen voor herstel lingswerken en verbeteringswerken én droogs legging van overstroomde gebieden niet op tijd zullen kunnen terugbetalen, stellen Ge deputeerde Staten voor aan die corporaties voorschotten te verleenen. Voor de latere verrekening der geleende gelden stellen Ged. Staten op den voorgrond, dat de met den watersnood verband houdende uitgaven ten slotte in de eerste plaats gedra gen zullen moeten worden door de belang hebbende waterschappen zelf. Welk bedrag aan rente en aflossing der verleende voorschotten van hen zal kunnen worden teruggevorderd, zal voor elk water schap afzonderlijk in verband met zijne histo rie, zijn plaatselijke omstandigheden en zijne financieele draagkracht dienen te worden on derzocht en door de Prov. Staten in verband met den uitslag van dat onderzoek in het bij zonder reglement van bestuur kunnen worden bepaald. Omtrent de door het Rijk te verleenen bij drage zullen Gedeputeerden binnen zeer kor ten tijd met de regeering in overleg treden. Om ontwrichting van de provinciale be- grooting te voorkomen en te vermijden, dat in de eerste jaren de provinciale belastingen buitengewoon zouden moeten worden ver hoogd, stellen Gedeputeerde Staten voor het bedrag der leening te verhoogen met de tot 1 Januari 1919 verschuldigde renten. (Van November 1916 tot Jan. 1919 1.687.500). Binnen dien tijd kan vastgesteld worden wel ke bijdragen de waterschappen en andere li chamen, eventueel ook het Rijk, in de rente en aflossing der leening zullen bijdragen. Daarom wordt het leeningsbedrag vastge steld op 19.700.000. Daar de afsluiting der Zuiderzee voor de plannen tot droogmaking der Zuiderzee, niet zoo spoedig zal worden aangevangen, dat de in deze voordracht bedoelde herstellings- en verbeteringswerken, die van urgenten aard zijn, achterwege gelaten zouden kunnen wor den, vinden Gedeputeerde Staten geen aanlei ding hun plannen te wijzigen. Vóór de opening der buitengewone zit- ïg zullen Gedep. Staten nadere schriftelijke meaedeelingen doen omtrent de werkzaamhe den aan de zeeweringen. STADSNIEUWS. ONTZETVEREENIGING. In de bovenzaal van het café Central werd gisterenavond de aangekondigde algemeene vergadering gehouden van de ontzetvereeni- ging. Van de ruim 500 leden waren aanwe zig zeven bestuursleden en 7 gewone leden. De voorzitter, de heer F. Hè Ringers Sr., opende de vergadering met een welkom aan de opgekomenen. Vóór 8 Oct. moest deze vergadering worden gehouden, maar reeds hebben de commissie en het bestuur alles voorbereid om een goed herdenkingsfeest fb vjferen. Naar aanleiding van het op de vori ge algemeene vergadering besprokene, is er een verandering gebracht in het gewone feest programma, hoewel toch veel weer is vastge steld als vroeger. Hierna las de secretaris, de heer A. Ohlen, de notulen der vorige algemeene vergaderyig, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd en waarvoor de voorzitter hem een woord van dank bracht. De voorzitter deed hierop eenige mededee- lingen over het door de commissie samenge stelde feestprogramma. Vooral was het oog gericht geweest op vulling van den avond. Overwogen was het denkbeeld om het koor Jacob Kwast in de Groote kerk te doen optreden, maar dit idee had men om de hooge kosten moeten laten varen, waarop het be stuur zich in verbinding stelde met den heer Oushoom, voor het geven van een concert op den avond van 9 October in de Groote kerk. Hier slaagde de commissie. Aan het te geven solistenconcert zullen ver schillende bekende personen medewerken. Het bestuur stelt zich er veel van voor. Ook niet- leden zullen toegang kunnen verkrijgen, te gen betaling van 50 cents. Nadat de commissie dit deel van het pro gramma had vastgesteld, was zij begonnen met ae feestelijkheden voor den ochtend, 's Morgens 8 uur zal een reveille de burgerij opwekken tot feestviering. In den loop van den dag zal het carillon drie keer een uur be speeld worden, van 9—10, 1—2 en 4—5. Het groote oogenblik van den dag zal echter zijn aangebroken, als om kwart voor 12 de kin deroptocht zal worden opgesteld, die naar het Victoriebeeld zal trekken, waar als altijd een krans zal worden neergelegd ter herden king van de groote daden van het voorge slacht. Deze optocht zal worden begeleid door twee muziekkoipsen. Verschillende prij zen zijn beschikbaar gesteld voor groepen van den stoet, als voor het aardigste idee, enz. Door het feest der kinderen meende de voorzitter zullen de ouderen zich reeds als vanzelve voelen opgeweld tot feestvieren. Hij bracht de feestcommissie Hank voor de moeite die ze heeft gedaan, ook om goede muziek te krijgen op den aanstaanden feest dag, in welke poging ze is geslaagd door wederom de medewerking te verkrijgen van de stedelijke en de militaire muziek. Elk dezer korpsen zal n.l. twee maal zich doen hooren. De voorzitter der feestcommissie, de heer B. Kuiper, had aan de mededeelingen van den heer Ringers niet veel meer toe te voe gen. Slechts een paar aanvullingen wilde hij nog geven. De feestcommissie had een com missie van beoordeeling benoemd voor de verschillende groepen van den optocht. Be halve de door deze commissie toe te kennen prijzen zou elk deelnemer een souvenir ont vangen. Het feestprogramma, dat den weg dien de optocht zal volgen beschrijft en alle liederen die gespeeld worden bevat, kortom onmisbaar zal zijn voor iederen feestganger, zal Zaterdag door een aantal jonge dames in de straten te koop worden aangeboden. Dat zij gretig zullen worden gekocht, behoeft ze ker niet te worden betwijfeld. De heer Ohlen deelde de vergadering mede dat de commissie bij de onderhandelingen met de stedelijke en de militaire muziek overtuigd was geworden, dat zij kon rekenen op zeer welwillende medewerking van die zijde. Bij de nu volgende rondvraag vroeg de heer Bijloos of de voorzitter niet een al te groote toeloop verwachtte in de kerk, als ook voor niet-leden toegang te verkrijgen was. De voorzitter toonde zich hierover niet be zorgd, er kunnen heel wat menschen in het kerkgebouw. De hr. H. A. Maas gaf nog een verzekering van de welwillendheid van 't stedelijk muziek korps tegenover de feestcommissie en de feest viering, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. Bij de sluiting deelde de voorzitter nog mede dat in den loop van den dag twee feest gaven waren ingekomen, één van 5 en een van 10. Misschien volgen er meer, de com missie kan ze zeer goed gebruiken. De deel name aan den optocht is voldoende, hij zal dus wel slagen. Spr. hoopte dat AlkmaaFa burgerij dit feest weer genoegelijk zal mogen vieren. Wij hopen dit mèt hem en verwachten dat onze stadgenooten aanstaanden Maandag weer evenals andere jaren, door het uitste ken van vlaggen de stad een feestelijk aanzien zullen geven. Door een groot aantal vlag gen zal de feestelijke stemming ongetwijfeld stijgen tot een hoogte waarop zij behoort te staan. MIDDENST ANDSCREDIETBANK. In September zijn. door de Middenstands- credietbank de volgende zeer gunstige maand cijfers bereikt. Gestort kapitaal ƒ2460, ver strekte credieten 87275, deposito o. g. 40317.76y2, promessen in portefeuille 41650, promessen verdisconteerd 30730.76. NED. VROUWENBOND. Verleden week had de jaarlijksche leden vergadering van den Ned. Vrouwenbond tot verhooging van het Zedelijk Bewustzijn plaats. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Verslagen werden uitgebracht over het werk van den Vrouwenbond alhier en over het Tehuis voor Vrouwen aan de Stationsstraat. Het Tehuis werd door ruim 80 dames bezocht Door de penningmeesteresse werd rekening en verantwoording gedaan. Alles werd in orde bevonden. Bij de rondvraag werd er met de secretaresse van den Armenraad nog eens over gesproken om tot het oprichten van een afdeeling van de Middernachtzending te kunnen komen. De Armenraad zou ons van advies dienen, hoe daarin te handelen. Daarna werd de vergadering met dankzeg ging gesloten. BEGROOTINO VAN DEN ARMEN RAAD, DIENST 1917. De commissie voor de belangstingzaken stelt den raad voor te besluiten: de begrooting van den Armenraad, dienst 1917, goed te keuren in ontvang en uitgaaf op 855.met toekenning van een bijdrage der gemeente tot bestrijding van de kosten, tot een bedrag van 855.—. REKENING DER GEMEENTE-GASFABRIEK, DIENST 1915. De rekening van het bedrijf, dienst 1915, vermeldt een ontvangst van 407.00796 H en een uitgaaf van ƒ316.292.58, met een voor- deelig kas saldo van 90715.38 ALKMAARSCH

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1