Telegrammen van heden. overgegaan. In verband daarmede bestaan nu iwee mogelijkheden: èt de provincie sticht een centrale en sluit een stroomkve- ringscontract met het rijk, de centrale wordt door het rijk gebouwd er. dc provin cie tracht met het rijk een overeenkomst te sluiten, waarbij de voor het noordelijk deel van Noord-Holland Lenoodigde stroom te gen aannemelijke voorwaarden te harer be schikking wordt gesteld. Evenals de heer Lohr zouden Gedeputeerden aan eerstge noemde oplossing de voorkeur geven, maar het is, ook al is de minister, naar zij verna men, aanvankelijk tot medewerking in dien zin geneigd, nog niet geheel zeker of zij in derdaad tot stand zal kunnen komen. Zoo lang hieromtrent geen zekerheid bestaat, kun nen geen bepaalde voorstellen worden ge daan. De heer Lohr komt in zijn rentabiliteitsre- kening tot de slotsom, dat het provinciaal be drijf een rente van ruim 7 pCt. kan opleveren. Ged. Staten waarschuwen echter tegen opti mistische verwachtingen, daar deze bereken ning berust op onderstellingen, waarvan de verwerkelijking nog niet zeker is, wijl de rekening dagteekent van 1915, toen de mate- riaalprijzen nog niet zoo gestegen waren en verschillende omstandigheden anders waren dan nu. Ter verrekening van de uitgaven in zake de electrificatie in Noord-Holland, de vroeger reeds vermelde voorschotten in zake den wa tersnood en de aflossing eener kasgeldlee- ning voor 100.000, bieden Gedeputeerde Staten een 5de suppletoire begrooting voor den dienst van 1916 aan, ten bedrage van 20486.860, te vinden in een geld leening van dat bedrag. De toeslag voor 1916 voor deze ambtena- pen Ongeveer in net midden staat; bij. dece it. van wie gevorderd wordt, dat zij én 1 spuiting voorzie men zic'n van een doffiel. Gemengd meuws. HOOGE PRIJZEN. De coöperatieve strookartonfabrieken in de irovincie Groningen betalen aan de aandeel- mders voor het stroo van den oogst 1915 prijzen die loopen tot 36 per 1000 K.G. Nooit te voren werd zoo hooge prijs uitbe taald. In den regel betalen de coöperatieve fa brieken in de weinige jaren van haar bestaan ruim 20, terwijl de strooprijzen vóór de stichting, dezer fabrieken veel lager waren. Een enkelen keer is het voorgekomen dat spe- culateve fabreken betaalden voor gerste- 5, haver- 7, tarwe- 8 en roggestroo 9 per 1000 K.G. De coöperatieve aardappelmeelfabrieken m die provincie betalen aan de aandeelhouders per H.L. aardapelen tot 2.90. Vroeger wa ren de aardappelboeren zeer tevreden als ze ongeveer 1 per H.L. ontvingen. DOORLOOPEN ASJEBLIEFT. Eenigen tijd geleden is te Katwijk een ver ordening gemaakt, welke verbiedt het zich zonder noodzaak bevinden op hoeken van straten en het leunen tegen deur- en raamko zijnen. Te dezer zake is door de politie al me nig procesverbaal opgemaakt en door den kantonrechter te Leiden zijn al heel wat over treders veroordeeld. Het wordt echter in den laatsten tijd den ambten, van het O.M. bij het kantongerecht te Leiden blijkbaar wat al te bar met de toepassing dezer verordening en daarom vroeg hij de vorige week en ook giste ren vrijspraak voor eenige beklaagden. Een paar hadden staan luisteren naar een zange- staande gehouden om hem te begroeten en de hand te drukken en dadelijk was de politie er met een bekeuring bij. Dit achtte de ambte naar een kinderachtige handelwijze en dit op treden van de politie een plaats als Katiwijk onwaardig. WEERBAARHEIDSLOTEN.. Mr. F. A. van Hall, het eenige overgeble ven lid van de commissie van beheer van het Waarborgfonds van 's Lands Weerbaarheid zich tegenover de „Vereeniging van Houders van Weerbaarheidsloten", welke in November 1915 is opgericht heeft zich bereid verklaard om een openbare rekening en verantwoording aan alle houders van loten at te leggen, waar toe de noodige voorbereidingsmaatregelen worden genomen en welke ten overstaan van de arrondissementsrechtbank te Utrecht zal behooren te geschieden. Tevens is bij het bestuur der veeeniging van deze loterij een reorganisatie in voorberei ding. DUURTETOESLAG. Ingevolge besluit van den ministerraad zal thans last worden gegeven ook nog duurte- toeslag uit te betalen aan hen, die nk 1 April doch vóór 1 Augustus uit den militairen dienst zijn gekomen. ren, van wie gevorderd wordt, dat zij en April èn 1 Augustus nog in 's Rijks dienst waren, bedraagt één termijn, dus één derde gedeelte van den vollen toeslag. Reeds deze maand zal dc uitbetaling plaats hebben. KINDERMOORD. Eenige dagen geleden werd te Groningen in een beerput het lijkje van een pas geboren kind gevonden. De moede., een ongehuwde dienstbode afkomstig uit Nieuw-Buinen, vluchtte en doolde drie dagen in en om de stad rond. Vervolgens begaf zij zich naar Nieuw-Buinen, alwaar zij gisteren door den gemeenteveldwachter gearresteerd werd. Het is gebleken, dat bet kind geleefd heeft en door verstikking is ovei 'eden. EEN MONUMENT VAN BELOiSChfN DANK. Namens dc centrale comissie der Werkscho- len voor geïnterneerde Belgen, heeft de heer Omer Buyse,l id van het Belgische hoofdco mité, de gemeente Amersfoort aangeboden een gedenkteken te bouwen als dankbetuiging je gens de Nederlandsche Overheid en de Natie voor al hetgeen is gedaan tot welzijn der ge ïnterneerden en huisgezinnen. Dit monument zal verrijzen op een hoog punt van den Amersfoortschen berg, nabij het Rijksopvoedingsgesticht Gebouwd wordt een belvédère, omsluitend een zaal, waar por tretten en beeldhouwwerk worden opgesteld. Beeldhouwwerk zal aan de buitenzijde spre ken van het lijden der Belgen en van de hulp door Nederland geboden. Een terras var bloemgarneering en muurwerk leidt naar dit gedenkteeken. Ontwerp en uitvoering zullen geheel het werk zijn van personen der Werk schoten. Dit aanbod is door het gemeentebestuur van Amersfoort dankbaar aanvaard. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De afdeeling Heerliugoyyaard van den Bond van Ned. Onderwijzers vergaderde gis teravond. Medegedeeld werd, dat een adres was verzonden aan den Raad van Noord- Scharwoude, om betere regeling der salaris sen bij ziekte van het onderwijzend personeel. Een verzoek was ingekomen om brochures over het*rookén door kinderen, welke bro chure door den voorzitter is samengesteld. De heer J. du Burck hield een inleiding over het bekende artikel 192. Met algemeene stem men verklaarde men zich tegen wijziging van het wetsvoorstel. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd benoemd de heer Bakker, tot plaatsvervanger de heer Janknegt. Alle aanwezigen verklaarden zich vóór het houden van eene hierop volgende al gemeene vergadering. Aan de plaatselijke pers zal verzocht worden ruimte beschikbaar te stelten om den financieelen toestand in ver gelijking met andere gemeenten te belichten. In ëene volgende vergadering zal de heer du Burck eene lezing houden over: „De Bonds- beginselen getoetst aan het Bevredigingsrap- Eort". Op een desbetreffend voorstel van het oofdbestuur zal geamendeerd worden om behalve de rechtspositie ook te trachten de salarieering van tijdelijke onderwijzers gelijk te stelten aan die van de vaste. UIT EGMOND AAN ZEE. De mijn, die gistermiddag om 1 uur, 200 Meter ten Noorden van de Dorpstraat aanspoelde, bleek van Engelschea oorsprong te zijn. Door den kustwacht-commandant, den reser ve le luit. dc Haas, werden maatregelen ter beveiliging genomen. Nog denzelfdcn middag met de tram van 4.35 kwam luitenant La Rivièrc van den ruimingsdienst" uit den Helder. De mijn, die zeer gevaarlijk lag, juist voor pension „Bellevue", aan de Boulevard, werd door mladel van een bok op een wagen ge- hesclien en een 1000 Meter verder naar net Noorden vervoerd en tot springen gebracht. De eenige schade, die plaats had, was het breken van enkele ruiten en liet verwringen van raamsluitingen in de gebouwen van het Centraal Genootschap. Vannacht om 3 uur spoelde 500 Meter bezuiden paal 38 en vanmorgen om 8 uur bij paal 37 een mijn aan, vermoedelijk van het zelfde type als die van gisteren. UIT BERGEN AAN ZEE. Alhier spoelde hedennacht een mijn aan en tu8schen Camperduin en Petten een torpedo. UIT WIJDENES. In het verslag over plantenziekten en hare bestrijding is een hinderlijke drukfout geslo- Dii moei zijn „stofbril" zijn „auto-spray". Auto-sproy moet niet mooier kon wezen. Daarbij de vroolijkc bedrijvigheid, schaatsenrijders, kleine steden, groote ijsbootjes met zeilen. Men merkte niet, dat de tijd verstreek Om vier uur kwam men aan den anderen oever voor dc koffie bijeen. Renate zei: „O, ik kan niet eten en drinken, ik ben als in een andere wereld." Dat was bijna de eenige zin, dien men dien middag van haar hoorde. Zij brachten er haar echter toch toe, dat zij haar schaatsen afbond en met hen naar binnen ging. En nu zat zij in het rookerige, heete lokaal voor het raam, keek over de ijsvlakte en zag of Max er nog niet aankwam. Als in een droom hoor de zij de anderen naast haar spreken, dispu teeren, hoorde groote woorden heen en weer vliegen en nam aan niets deel. Zij dacht er slechts aan, dat zij nu nog met Max zou rij den, ver weg, recht naar hartelust, dat was de eenige wensch, dien zij nu nog had. Terwijl zij daar zat, zag zij een overmoedi- gen, kleinen scholier met roode wangen cn dartele bruine lokken, waarop een gele schoolmuts troonde, langs den oever rijden en geheel alleen steeds verder weggaafi, waar geen menschen meer reden. Zij keek hem na en de moedige kleine schaatsenrijder beviel haar, omdat zij daar ook heen wilde. Zij zag hem struikelen zeker over slecht ijs of rijs hout en toen verder rijden. Op eens zag zij hem in 't geheel niet meer, er waren takken voor. Toen werd hij steeds kleiner. Toen waggelde hij plotseling zoo grappig, zwaai de met de armen in de lucht. Zij sprong ver schrikt op; hij zakte er toch niet door? En nu was hij reeds verdwenen. ;jO o stiet zij uit, werkte zich zoo Dinsdagavond werd hier de cursus in groeutenteclt voor volwassenen geopend met 15 teerlingen. De burgemeester, voorzitter van „Tuinders- belang," door welke vereeniging den cursus in 't A-ven is geroepen, zei den airsus met ingenomenheid te begroeten. Hij verwacht te er veel goeds van, direct voor de deelne mers, indirect voor de geheele gemeente. Met de beste wenschen voor het welslagen ver klaarde spr. den cursus voor geopend. De leeraar, de heer Steggerda, gaf daarna in korte trekken aan, wat hij in de 12 lessen, die hij zou geven, dacht te behandelen. De eerste les vind spr. aan met het onder werp: de grond. Door het bestuur van de Zuivelfabriek alhier is aan het gehuwde personeel een toe slag verleend van 2 per week. UIT KOEDIJK. De distributie van levensmiddelen, in onze gemeente bedroeg over de maand September lyl6 150 pond schol, 2100 stuks haring. 1800 K.G. suiker, 2000 K.G. ongebuild tar wemeel, 250 K.G. boter, 500 stuks Engelsche bokking. 731 K.G. varkensvleesch. UIT SCHAGEN. De cultuur van kool en uien neemt in het noorden onzer provincie belangrijk toe. De polder Schagen geeft daarvan het voorbeeld. Daar werde in dit jaar ruim 40 H.A. wei land voor deze gewassen gescheurd. De uitkomsten zijn algemeen hoogst bevredi gend. De opbrengsten zijn zeer hoog, ter wijl de kwaliteit uitstekend is. Het ledental der ziekte-vereeniging „Help U zelf" alhier, steeg in het 3de kwar taal tot 79. De ontvangsten bedroegen J 85, de uitgaven 38.16. Er kwamen 20 ziekter dagen voor. De vereeniging besloot de kosten voor de vorming vah het districtsbestuur voor hare rekening te nemen. Van nieuwe leden met twijfelachtige ge zondheid zal eene geneeskundige verklaring worden gevraagd. De directeur-boekhouder der gasfabriek alhier, de heer W. A. P. F. L. Blaeser, komt voor op de voordracht voor gelijke betrek king te Edam. UIT DEN HELDER. De door B. en W. ingediende nieuwe voor dracht voor benoeming van een adjunct-di recteur aan de gasfabriek en de waterleiding luidt als volgt: 1. ir. M. C. Hoenkamp, electr, ingenieur te 's-Gravenhage; 2. J. N. Teu- ne, leider van den chemischen dienst aan de Zuidergasfabriek te Amsterdam. UIT OTERLEEK. Candidaaistelling Pro». Staten in N. H. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, be staat in de gemeente Oterleek het voornemen om, in dep laats van den heer G. Wonder, lid van de Prov. Staten in N. H. en die als zoo danig heeft bedankt, candidaat te stellen den heer J. Best Nz. te Baarsdorpexmeer. UIT ST. PANCRAS. De vereeniging Volksonderwijs alhier, ver gaderde ten huize van, den heer D. Stammes, op 10 Oct. j.l: Na opening en lezing der notulen werden de werkzaamheden ter buitengewone algemee ne vergadering der hoofdvcreeniging op 15 October a.s. besproken. Na kennisneming van het schrijven van t hoofdbestuur in zake van 't voorgestelde art 192 en uitvoerige bespreking, werd besloten geen afgevaardigde te zenden. Na een inleiding en bespreking van de al hier bestaande salaris-regeling voor 't onder wijzend personeel, besloot de vergadering me algemeene stemmen bij den raad dezer ge meente aan tod ringen op verbetering der sa larissen. Ook besloot men tot 't organiseeren van een gezellige bijeenkomst der leden en hunne da mes, waarvan de regeling aan 't bestuur were overgelaten. Bij der ondvraag bepaalde men dat 't gedenkboek ter lezing een plaats za vinden in de bibliotheek der afdeeling, waar na de vergadering werd gesloten. KORTE BERICHTEN. Door het omvallen van een lantaarn is te Oosterend op Texel de schuur van den vee- houden A. de Ridder afgebrand. Rijtuigen, gereedschappen en 10 wagens hoot verbrand haastig van achter de tafel uit, dat haar half vol kopje wankelde en omviel. Dat nam nu alle aandacht in beslag. Men lachte, riep om doeken, redde zich voor liet stroomend vocht Zij had geen geluid in haar keel, zij greep slechts naar haar schaatsen, rende reeds naar buiten. „Waf heeft zij toch? Wat heeft zij toch?" Nu was zij' al ver weg en stond op de nu geheel verlaten plek. „Zij is den heelen na middag al zoo vreemd," zei doctores Zahn. „Zij neemt aan niets deel. Waarschijnlijk is zij den omgang met denkende menschen nog niet gewoon." „Neen, neen, zij heeft wat, zij wenkt," zei iemand plotseling. „Dan moeten wij er toch ook heen,'' zei de doctores. „Kellner betalen." De avond was spoedig gevallen. Ginds bij de wilgen was niemand te zien, hoe zeer Renate ook tuurde. Maar het klonk als een rochelend geroep om hulp. „Houd je vast, houd je vast, ik kom, ik kom riep zij. En over de grauwe ijsvlakte klonk zonder ling weergalmend en ver haar geroep, dat la ter nog enkelen beweerden gehoord te heb ben „Ik kom De jongen, die de gele muts had opgehad, werd haar nog levend afgenomen. Toen er zich handen naar haar uitstrekten, zonk zij plotseling zonder eenig geluid weg. Het duurde echter geen drie minuten of men had ook haar van tusschen de ijsbrokken te voorschijn gehaald'. De doctores wierp zich met een gil naarst haar. „Leg het hou.d ach terover, wij zullen armbewegingen maken". Een jonge doktee, die zich onder de toege- dea mee. De heer C. Brinkerink, caod. te Boven- carspel, heeft bedankt voor het beroep naar de Terv. Gem. te Vlieland. De oestervisschers klagen zeer over de groote hoeveelheid zeesterren, die op de ban- hen zijn, waardoor de oestervangst gering is. Men vangt nu zeesterren op, die voor 1 per 100 K.G. gekocht worden door bollenkweekers en andere bouwers. Tegen het hoofd van een Friesch werk mansgezin tijdelijk verblijvende in de gemeen- Slochteren, is proces-verbaal opgemaakt wegens het aangeven van een kind zijner on gehuwde dochter als dat zijner echtgenoote. Het suikerdistributiekantoor heeft thans zijn geheelen voorraad aan de gemeenten toe gewezen. Nu binnenkort de nieuwe oogst voor de consumtie beschikbaar komt, zal voortaan wel weer op de gewone wijze de suiker kunnen worden betrokken. Tegen den Haagschen ingenieur en den Arnhemschen architect, die belast waren met dèn bouw van een melkinrichting en daarbij niet de noodige veiligheidsmaatregelen na men, waardoor een ongeluk plaats vond waar- )ij vier personen omkwamen, is twee mam icn gevangenisstraf geëischt. Een aangeteekende brief met 2780 fr. verzonden van Rotterdam naar Dordrecht, wordt vermist. De uitvoer van honig is verboden, aan zien de geheele Nederlandsche productie voor binnenlandsche verbruik noodig is, in het bij zonder voor de koekfabrieken. Te Dordrecht is ean werkman, die werk zaam was aan den bouw van het kantoor der kvensverzekerings-maatschappij Dodrrecht. van de derdë verdieping gevallen en dood op genomen. Via Gennep zijn 4000 paren schoenen ter waarde van 24.000 met consent naar Duitschland gezonden. Te Arnhem zijn weer 60 Duitsche kinde ren aangekomen, die hier te lande eenige tijd zullen worden opgenomen. Te Breda zijn twee mannen en een vrouw, allen Belgen, gearresteerd als verdacht van spionuage. De dienstman D. Buter uit Winschoten, die 10 weken geleden in Duitschland op ver moeden van spionnage werd aangehouden, iB in zijne woonplaats teruggekeerd. Naar de Tel. verneemt, is er onder een aantal leden der Tweede Kamer een beweging gaande om te komen tot een collectieve ont slagneming door kamerleden uit de commissie van toezicht op de levensmiddelen-distrbutie, Wegens het doen van een poging tot diefstal uit een offerblok in de R.K. Kerk te Roermond ist egen een timmerman uit Utrecht drie jaar gevangenisstraf geëischt. Het leggen van het tweede-spoor Wij- clienNijmegen, hetwelk was aanbesteed door de Maatschappij lot Exploitatie van Staats spoorwegen, zal niet worden gegund, aange zien de benoodigde spoorstaven niet voorra dig zijn en ook niet van elders kunnen wor den betrokken. De Haagsche politie heeft aangehouden een hulpbesteiler aan het hoofdpostkantoor aldaar, die verdacht wordt zich in dienst baarheid te hebben schuldig gemaakt aan diefstal. In de Leidsche straat te Amsterdam zijn bij een dameskapper sieiaden gestolen ter waarde van plan. 3000. Het nationaal comité voor vervroegde winkelsluiting heeft den gemeenteraad van den Haag verzocht zoo spoedig mogelijk te willen overgaan tot het vaststellen van eene verordening op het sluitingsuur van winkels en magazijnen. In Amsterdam III is voor de a.s. Kamer verkiezingen door de S. D. A. P. gecandi- deerd de heer J. Oudegeest. Afgevaardigde is thans de heer P. Otto. Sinds verleden week worden de naar Ned.-Indië bestemde Hollandsche schepen te Port-Said aangehouden en genoopt een deel der uitgaande lading tc lossen. Te Echt is gisteren op den provincialen weg het lijk gevonden van den 50-jarigen landbouwer P. J., met een bloedende wonde aan het hoofd. HOOFDPRHZEN STAATSLOTERIJ. No. 11199, 1000. Nos. 2200, 2853, 6243. 6628, 10442, ƒ400. Nos. 9548, 11981, 13119, 17684, 18388, 19833; ƒ200. Nos. 755, 2922, 4089, 7581, 8500, 15491, 18881, 19146, 19550, 19812, 20185, 20612, ƒ100. waarop de behandeling der Groadweisheme- ning in de Tweede Kamer zal aanvangen, dus Maandag 16 October, eene Openbare Verga dering te houden, waarin door den heer W. O. A. Koster, Lid der Tweede Kaber en Secre taris van het Hoofdbestuur van den Vrijzin nig Democratischen Bond, zal behandeld worden: „Algemeen Kiesrecht voor mannen en vrouwen vastgelegd in de Grondwet". Soortgelijke vergaderingen zullen worden be legd op alle plaatsen, waar een afdeeling van den Yrijz. Democratischen Bond of van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond is gevestigd. In al deze vergaderingen zal gelijk luiden- dende motie worden voorgesteld, die ter ken nis wordt gebracht van Regeering en Tweede Kamer. Uur en plaats der vergadering zullen nader worden bekend gemaakt. JUBILEUM. Den 18den October herdenkt de heer J. W. van der Graaf alhier den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Erven N. Stam, juweliers, aan het Fnidsen. Het zal den heer van der Graaf zeker niet aan be langstelling op dezen heuglijken dag ontbre ken. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 2 tot 7 October zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 88 kuipbaden, 113 regenbaden le klase, 270 re- genbaden 2e klas. Samen 471 baden. VERBETERING. De waarnemende voorzitter van het be stuur van den Huiswaarder- en Oosterwee- zenpolder is niet W. Klein, zooals in een ad vertentie in ons vorig no. staat, maar S. Klein. snelde personen bevond, duwde zonder com plimenten iedereen op zij. „Zij is bewusteloos" zei iemand. Hij boog zich over haar heen. „Om 's hemels wil", gilde juffrouw Zahn, „denkt u, dat het slecht staat „Het schijnt niet goed," zei hij. Men had haar naar de sofa in de koffieka mer gedragen. Nu trad Max von Quistorp bin ne. De schaatsen klapperde aan zijn arm, hij zag er frisch uit van het snelle rijden. „Wat is hier gebeurd, dat het heete lokaal vol druppels ligtzei hij. Juffrouw Zahn kwam hem tegemoet. En nu zag hij van verre iets op de sofa liggen. Het was reeds afgeloopen. De jonge dok ter mompelde juist: „Zij moet reeds niet meer geleefd hebben, toen wij haar hier binnen droegen. Ik dacht het wel". Nu had de kleine Nate haar laatste en grootste domheid begaan, waaraan zij geen nieuwe meer kon toevoegen. Om een wild- vreemden jongen, van wien zij hoegenaamd niet wist of hij het waard was of niet, had zij haar man en haar vier onmondige kinderen verlaten en lag daar nu, heel kalm, onver schillig, alsof zij heel tevreden over zichzelf was en alles heel goed had gedaan. Van het rijke leven en van al de krachtige liefde, die zooveel heil en onheil had aangericht, was nu spoedig niets meer over dan een baan van licht voor de naturende oogen een lichten de streep in het water, welke een voorbijva rend schip heeft achtergelaten. EINDE. STADSNIEUWS. DE GEMEENTE-POLITIE. De heer O. Jl. Verkerk heeft artikel 2 van de voorgestelde verordening regelende de in richting der gemeente-politie op de volgende wijze geamendeerd: Artikel 2. Als bezoldiging wordt een jaarwedde geno ten door; den Inspecteur van Politie van 1400.- met 2 driejaarlijksche verhoogingen van 100 de Hoofdagenten van Politie leder 1075, met één driejaarlijksche verhooging van 50. de Agenten van Politie le klasse ieder 1025.—. de Agenten van Politie 2e klasse ieder ƒ875.—, met 2 driejaarlijksche verhoogingen van 50. Uit een bijgevoegden staat blijkt, dat de sa larissen volgens dit amendement zullen be dragen: voor een agent 2e klasse bij aanstel ling 15.70 per week, bij bezit van politiedi- ploma met aanteekening 16.50; na 3 jaar dienst resp. 16.0014 en n.OOVfi, na 6 jaar dienst 17.50 K en 17.95; voor een agent le klasse, dus na 9 jaren dienst resp. 18.41 en 18.85; voor een hoofdagent bij aanstelling 19.3iy^; met diploma 19.76, na drie jaar dienst 20.22 en 20.67. VOORUITGANO. De politieke vereeniging „Vooruitgang", afdeeling van den Vrijzinnig Democratischen Bond, besloot in hare vergadering van 10 October te voldoen aan den wensch van het 1 loofdbestuur om op den avond vóór den dag INGEKOMEN PERSONEN. B. Dickhoff. geen, rijtuigpoetser, H.IJ.S.M., Tuinstraat 65, Nijmegen. P. Velthuis, geen, metaaldraaier, St. Annastraat 41, Zaandam. L. G. A. Schlichting, R.K., z., Fnidsen 107, Nijmegen. F. van Sluis, N.H., d.b., Verdronkenoord 91, de Rijp. K. W. Blokdijk, R.K., schoenmaker, Konings weg 35, Bovenkarspel. A. Jl. Krop, N.H., kellner, Nieuwesloot 49, Aengwirden. E. Brakenhoff, R.K., liefdezuster, Emmastraat 12, Soest. J. Driesscn, R.K., arbeider, Kwakelpad 23, Amsterdam. J. C. van der Meuten, N.H., onderwijzer gymnastiek, Nreuwpoortslaan 127, Heiloo. O. A. Stol- te, N.H., boekbinder, Heul 12, Amsterdam. M. E. Fleg, N.H., z., Kweerenpad 17, Amsterdam. Wed. J. SchilderVeldman, R.K., z., Luttik Oudorp 91, Helder. K. Bak, N.H., z., Ritsevoort 36, Heiloo. G. H. W. ter Hoeven, N.H., journalist, Nieuw- poortslaan 129, Maassluis. R. Post, N.H., kantoorbediende, Steijnstraat 33, Wieringen. J. Stammes, N.H., z„ Kennemerstraat- weg 73, Anna Paulowna. C. Dekker, R.K. z.. Keizerstraat 36a, Amsterdam. F. C. Nettesheim, R.K., z., Mient 4, Naaldwijk. J. P. Wanscher, N.H., leerl.-mach. H. IJ. S. M., Stuartstraat 80, Utrecht. C. H. Tis- sen, R.K., ass. huish., Houttil 42, Amster dam. A. de Wit, geen, winkeljuffrouw, Langestraat 23, Groningen. M. Mulder, R.K., z., Tuinstraat 13, Grave, H. J. Leenhouwers. R.K., kleermaker, Toussaint- straat 24, Tilburg. M. Visser, N.H., z., Schoutenstraat 3, Zaandam. A. C. A. Pie- ters, R.K., onderwijzer Geestersingel 33, Be verwijk. VERTROKKEN PERSONEN. A. Boud, R.K., d.b.. Laat 143, Obdam. •W. F. Rommerts. E.L./H.L., kantoorbed., Verl. Landstraat 45, Uithoorn. W. Gen- nes, R.K., bioscoophouder, Varnebroek 27, Noord-Scharwoude. G. Klein, R.K., lief dezuster, Emmastraat 12, Soest. M. Storm, R.K., timmerman, Groot-Nieuwland 35, Amsterdam. W. Klarenbeek, R.K., db., Compagniestraat 16, Amsterdam. C. de Geus, N.H., db.. Nassauptein 13, Noord- Scharwoude. *W. F. H. van Zwanenburg, N.H., z., Stuartstraat 28, Helder. H. M. Laurman, N.H., Em. predikant, Baanstraat ILeeuwarderadeel. C. Kraak, geen, klerk Rijks dir. bel., Parkstraat 8, Smaïlingerland. B. J. van Maare, G.K., boekhouder, Nieuwesloot 11, Loenen. T. Bierens, N.H., db., Houttil 28, Graft. V. A. J. Fleur, R. K., z., le Oosterstraat 2, Bergen op Zoom. C. A. Schotvanger, R. K-, z., Ritsevoort 36, Hoorn. M. Kroon, D.G., z.. Laat 219, Veenendaal. S. van der Meuten, N.H., botermaker, Kennemerstraatweg 80, Helder. C. B. M. Fraijman, R.K., z., Ver dronkenoord 61, Ottersum. W. G. Dik, D.G., z., Zeglis 57, Haarlemmermeer. A. E. Klaverweijden, R.K., z., Kweerenpad 19, Groningen. A. Konijn, RlK., z., Oudegr. 287, Warmenhuizen. Hoofd van een gezin. DE VEREENIGDE STATEN EN DE ONDERZEEëRS-KWESTIE. WASHINGTON, 11 Oct. De regeering der Vereenigde Staten heeft de Entente mo gendheden antwoord gegeven op de nota nopens het aandoen van neutrale havens door onderzeeërs der oorlogvoerende mo gendheden. Het besluit der Vereenigde Sta ten wordt daarin omschreven overeenkom stig de gisteren vermelde mededeeling. DE RIJKSDAG. BERLIJN, 11 Oct. Het wetsontwerp be treffende de verlenging van de zittingspe riode van den Rijksdag tot 12 Januari 1919 werd in alle lezingen goedgekeurd. ENGELSCHE SUCCESSEN OP DEN BALKAN. LONDEN, 11 October. Officieel. De En- gelschen hebben Topalova en Prosinik be zet, een vijandelijke cavalerie-afdeeling werd door een onzer bereden brigades ten Zuiden van Seres uit een gedreven'. UITVOER VAN VEE. AMSTERDAM, 11 October. In kringen van belanghebbenden is uit goeden bron vernomen dat de minister eerstdaags de „OP"

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2