DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ISo. 248 Honderd en achttiende jaargang. KM IhMNfeirik kt t BindGi 11—, Ir. NI US. MHaMiBiit d npl. Mi Ma» mat (MM* Mm i.1.1 HawisJedmkterS tJl BEKSh. CSSI0 J MM. M® t1 Talehr. S. .ZATERDAG 14 OCTOBER. MEK LflHSSTQRM H SUITE nNTcvjo^ir Met 20 et. ®9tte(«toesl»g op den abonn«imenteprt|» por 3 moond.n. nei,,.n»n Do Burgemeester ran Alkmaar brengt ter kennis van belangïtobo benden, dat de uitbetaling der rer= goedlngen, loepende ever het tHdrak van 6 tot en met IS Ocfaber, sa! plaats hebben ten StadUnlsee, ©p Maandag 16 October a.»., voer veel do liNDWEER en den 1AID» HTOBB betreft van 16—11 aar ei voor zooveel do MILITIE »a*g»»t van 11—18 nnr. Alkmaar, 13 October 1916. De Burgemeester TOoraawsad, O. R1PPINQL Uit het Duifcach, door R. ORTMANN. Geruimen tijd had de bejaarde dokter ge sproken, nu was de klank ziiner milde, lieve ak zijner milde, li stem verstomd en in de werkkamer van den eens druk-gevierden zanger iag een zwijgen, de late najaarszon alléén goot er haar stra lend licht naar binnen. Diep weggezonken lag Reimar Gerhoff in zijn fauteuil en' keek zwijgend, onbewegelijk, naar de kleuren pracht daarbuiten, waarmee de stervende na tuur zich nog tooide. Gerhoff was nog altijd een knappe, boeiende man, ondanks het klim men zijner jaren. Een plechtige ernst lag er op zijn vergeestelijkt gezicht en slechts een rimpel tusschen zijn wenkbrauwen verried, dat hij nu vervuld was van weemoedige ge dachten. Uit een afgelegen vertrek van het land huis klonken gedempte tonen van een piano naar binnen, vermengend met den zang van twee reine, jeugdige stemmen, die bekoorlijk- harmonisch zich vereenigden in het bekende duet: „Ach, wie so bald verhallet der Reigen 5 Ach, wie so bald!" „Ja, hoe snel I sloeg het in Reimer Ger hoff s luisterend oor terug; met een energieke hoofdbeweging draaide hij zich plotseling tot den ouden vriend. „Ik dank je voor je groote openhartigheid, Rudolf. Dua misschien één a twee jaar .dat wil zeggen, in het allergunstigste geval. Ik had, werkelijk niet vermoed, dat ik mijn kleine Lisa zoo gauw zou moeten verlaten ondanks mijn droevige gevoelens. Maar ik héb nu des te meer reden om ons huwelijk zoo spoedig mogelijk te doen plaats vinden. Want al is het maar Voor een korte spanne tijd® ach, ja, noem mij maar een egoïst voor een korte spanne tijds wilde ik volop drinken uit den beker van mijn late geluk, dat een goed gunstig lot mij nog toebedacht heeft". „Maar niemand zal je eenige verwijten doen, Reimar! Jij bezit nu nog de macht een andere persoon gelukkig te maken een per soontje, dat jou immers innig liefheeft, waar van jij toch ten volle overtuigd bent, niet waar?" „Ja, ik geloof heilig dat zij mij bemint, on danks het onderscheid in J aren. Sedert cm paar jaar is zij mijn leerling ik heb haar sluimerende talenten ontdekt, haar stem ge vormd. Zij staat aan het begin van een groo te kunstenaarsloopbaan en daar zij, zooals zij meent, dat alles aan mij te danken heeft, bemint zij mij met de vurige, jonge kracht van haar warm hart." „En nooit vergeef mij, wanneer ik ook hierin open kaart met je speel nooit is de vrees bij hem opgekomen, dat zij zich over het wezen harer gevoelens vergissen kan, dat zij voor liefde zou kunnen houden, wat in waar heid toch slechts dankbaarheid en kinderlijke vereering voor den grooten leeraar is?" „Neen," antwoordde hij, na een korte poos van nadenken. „Neen, dat vrees ik niet. Ik behoef haar slechts in de oogen te zien om te weten, wat zij voor mij gevoelt". „Dan inderdaad, moet je niet langer wach ten haar tot je vrouw te maken en je overge ven, zonder bijgedachten, aan het groote ge- „Helaas, aan het korte, zoo korte geluk!" aide de kunstenaar met een diep weesnoedi- gen glimlach. „Mijn kleine Lisa heeft zeker geen flauw vermoeden, welke profetische be- teekenls het voor mij heeft haar daar ginds met Boris te hooren zingen: „Ach, wie so bald verhallet der Reigen" „Zij musiceert zeer veel met dezen jonge man, niet waar? Bijna bij elk mijner bezoeken heb ik haar in zijn gezelschap aangetroffen". „Hoe zou het ook anders kunnen Hij is mijn lievelingsleerling een muzikaal ge nie en een zeer goed mensch. Het is zoo na tuurlijk, dat zij zich tot elkander aangetrok ken voelen; dat doet mij recht veel genoegen zelfs". Het scheen alsof de oude dokter een weder antwoord op de lippen had, doch blijkbaar had hij zich ijlings bezonnen, hij sprak niet verder, maar stond om te vertrekken. Krachtig schudde Reimar Gerhoff hem de hand. „Maak je niet bang, dat je mij met je pro- phetieën melancholiek hebt gemaakt, beste ke rel", zeide hij bijna opgewekt. „Tenslotte had ik het mezelve ook wel kunnen zeggen, dat ik mijn voorjaar en zomer achter mij heb en dat ik mij haastea moet de laatste vruchten van den herfst te genieten Toen de ander heen was gegaan, bleef de musicus een korte poos luisterend naast zijn vleugel staan. Het gezang van daarginder was verstomd en een diepe stilte was gevolgd. Plotseling greep een heet verlangen hem aan naar haar, die zijn herfst warmte en zonne schijn zou geven en met vluggen tred liep hij over het dikke kleed van het nevenvertrek naar de toegangsdeur der kamer, waar hij de bei den aanwezig wist. De deur stond half open ai geruischlooa opende hij haar verder door den druk zijner hand. Zijn voeten echter wei gerden hem verder te brengen hetgeen hij nu met één oogopslag in zich opnam, deed, voor één oogenblik, het kloppen van zijn zieke hart vefatommcaL Lisa, zijn kleine, eigen Lisa, leunde met haar bleek, beschreid gezichtje tegen den schouder van den knappen, bloeienden jongeman, zijn liefsten leerling, wiens ann haar slanke ge stalte zoo vast omkneld hield, alsof hij haar nooit meer zou kunnen loslatenduidelijk ving hij het snikkend gefluister op van haar stem: „Het kan immers niet, Boris het kan niet! Alles heb ik hem te danken, alles, alles! En hij is zóó góedNooit nooit, ook al wordt ik er doodongelukkig door, nooit zou ik het mezelf vergeven., als ik ons engagement afmaakte en hem leed aan moest doen". Zacht, even onhoorbaar als zij geopend was, sloot zich de suite-deur opnieuw. Met gebogen hoofd ©a met opvallend moe en oud gezicht, keerde Reimar Gerhoff naar zijn stu deerkamer terug. Voorzichtig ging hij, op zijn teeneoL, opdat de beiden daarbinnen niet door een weeë angst voor ontdekking uit bun smar telijke vergetelheid mochten worden opge- blad papier naar zich toe trokken, en zijn pen vlugge bijna niet te lezen lijnen over het witte papiervlak kraste. Toen stond hij op en trad op den vleugel toe, het beschreven blad in de hand, half droomend, ver-af, greep hij naar eenige ak koorden. Een zware, diepe zucht volgde snel, en met een vlugge beweging sloot hij het in strument. Het geluid der voetstappen en ook het ge kuch van Reimar Gerhoff was voldoende om de twee jonge menschenkinderen in de mu ziekkamer tijd te gunnen op een flinken af stand van elkaar te gaan staan, voordat hun leeraar binnentrad. Hij groette heel inne mend, zonder zich echter op te houden, stapte hij onmiddellijk op den vleugel toe en vroeg, bijna schei tsend: „Wil jullie eens even luisteren naar een liedje, dat mij vandaag geheel onverwachts uit de pen gevloeid is?" Zonder een antwoord af te wachten, greep hij in de toetsen en zijn stem, die nog steeds haar heerlijke metaalklank bewaard had, ook al liet hij zich nooit meer in het publiek hoo ren, vulde warm en innig de ruimte. Als uw middag gloeit, Daalt op mij de nacht; Als uw zomer bloeit, Is mijn jaar volbracht. tegenwoordige hooge prijzen nsaff onze meening meerdere artikelen van huishou- delijken aard, die gerangschikt kunnen wor den tot de eerste behoeften van elk huis gezin, daaraan behooren te worden toege voegd, omdat die prijzen dermate zijn geste gen, dat zij voor het minder koopkrachtig pu bliek niet meer of uiterst bezwaarlijk te Beko men zijn. Tot deze artikelen behooren in de eerste plaats te worden genoemdsoda, garens, wol, sajet en klompen, maar voorts al die waren welker prijs zoo buitensporig is gestegen, dat het vaststellen van maximumprijzen, ingevol ge artikel 2 der Distributiewet, uitermate wen- 6chelijk moet worden geoordeeld. Wij hebben hierin aanleiding gevonden ons te wenden tot Uwe Excellentie met het beleefd doch dringend verzoek de aanwijzing krach tens art. 1 der Distributiewet 1916 te willen herzien door onder de daar bedoelde artike len de zooevea door ons genoemde tevens op te nemen. Burgemeester en Weth. van Alkmaar, G. RIPPING, Voorzitter. L v. d. VEGT, loco-Secretaris. DE DISTRIBUTIEWET. Aan den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel is door het Gemeentebestuur het volgende adres verzonden: dat naar aanleiding van Uwe circulaire d.d 19 September 1.1. No: 75861, Afd. Handel op 13 October 1.1. ten Stadhuize eene vergadering is gehouden, waarin vertegenwoordigd wa ren de gemeentebesturen van Akersloot, Ber gen, Castricum, Egmond-binnen, Egmond aan Zee, Graft, Heerhugowaard, Heiloo, Hensbroek, Koedijk, Limmen, Noord-Schar- woude, Obdam, Oterleek, Oudkarspel, Petten, de Rijp, Schermerhorn, Schoorl, Warmenhui» zen, Zuid- en Noord-Schermer en Zuid-Schar- woude; dat in deze vergadering levendig van ge dachten is gewisseld omtrent de vraag, op welke wijze eene bevredigende oplossing zal te verkrijgen zijn ten aanzien van het door omliggende gemeenten te dragen aandeel in het V10 gedeelte van het verschil tusschen in- en verkoopprijzen van de artikelen, welke overeenkomstig artikel I der Distributiewet 1916 ter distributie zijn en nog_nader zullen worden aangewezen en welke artikelen door inwoners van buitengemeenten zullen worden betrokken bij grossiers en winkeliers te Alk maar, als centrum-gemeente dat bij die gedachtenwisseling duidelijk de moeilijkheid naar voren trad om tot een doel treffende regeling te geraken; dat de Vergadering algemeen als haar oor deel uitsprak, dat het niet doenlijk is eene zoodanige verdeeling van lasten te verkrijgen, dat inderdaad elke gemeente het aandeel te dragen krijgt, dat voor hare rekening zal moeten komen; dat toch deze verdeeling stuit op het be zwaar om de beschikking te verkrijgen over de noodige gegevens betrekkelijk de soort en de hoeveelheid der gedistribueerde artikelen, door ingezetenen uit andere gemeenten be trokken dat om slechts eenigszins betrouwbare op gaven te verkrijgen, een uitgebreid stelsel van controle zou moeten worden ingevoerd, 't welk de daaraan verbonden kosten die van het door de gemeenten te dragen aandeel der distributie in zoo aanzienlijke mate zou- rset beleefd verzoek, door het aanhangig ma ke» van eene wijziging der Distributiewet 1916, het daarheen te leiden, dat het bij art. 3, 2e lid dier Wet bedoelde 7,0 gedeelte der kosten alsnog worde gebracht ten laste van het Rijk en zoo daartegen overwegende be zwaren bestaan eene regeling te willen tref fen, waarbij de uit artikel 3 der Distributie wet voortvloeiende kosten van Rijkswege worden omgeslagen over alle gemeenten des Rijks in verhouding tot het zielenaantal van elke gemeente, tengevolge waarvan de aan elke andere regeling verbonden hooge kosten van contróle en administratie overbo dig zullen worden. BINNENLAND. O, uw liefde-blik Was mijn najaarsdroom Laatste zonne-blik Aan der wolken zoom. Zie nog eens mij aan, Geef nog eens uw hand. Laat mij eenzaam gaan Naar het donkere land. Kort, zonder naspel, had hij bij het laatste woord van het lied afgebroken en voordat beiden, tot in het diepste van hun wezen ge schokt, zich hadden kunnen herstellen, stond hij naast hen en legde hun beide handen in elkaar. „Neemt elkaar en weest gelukkig"! Mijn moeë herfst mag jouw lente niet ontijdig doen welken, Lisa, mijn kindGeef mij nog eens je hand je mondOok een vluchtige zonne straal beteekent ten slotte voldoende geluk in de grauwe dagen, waarin de bladeren val len". Voordat zij iets konden antwoorden, wae hij reeds uit de kamer verdwenen. En geen van beiden zou den moed gehad hebben, hem nu in zijn eenzaamheid te storen. Reimar Gerhoff's „Najaar" echter werd zijn laatste compositie en het laatste lied dat hij zong. STADSNIEUWS. UITBREIDING DER DISTRIBUTIEWET. Door Burgemeester en Wethouders is het volgende adres aan den minister van Land bouw, Nijverheid en Handel gezonden Bil circulaire van 9 Sept. 1.1. No. 72235 werden door Uwe Excellentie de artikelen aangewezen, welke krachtens art. 1 der Dis tributiewet 1916 door de gemeentebesturen ten behoeve van de ingezetenen behooren te worden verstrekt, indien de behoefte aan zoodanige verstrekking aanwezig is. Tot onze teleurstelling bevat deze circulaire slechts als eenig huishoudelijk artikel: groene zeep, terwijl mei het oog op de mi, de doen stijgen, dat deze controle, gesteld dat zij practisch uitvoerbaar is, om die reden reeds niet kan worden aanvaard; dat zij immers niet slechts noodzakelijk zal zijn in de centrum-gemeente, maar evenzeer in de andere gemeenten moet worden inge voerd, teneinde de besturen van de laatste in staat te stellen het bedrag, te hunnen laste gebracht, behoorlijk te kunnen verifieeren;, dat nochtans aan de uitvoerbaarheid van een in te stellen contróle ernstig mag worden getwijfeld, omdat de deur tot het plegen van fraude geregeld zal kunnen worden openge houden, bekend als het is dat b.v. voor markt- bezoekers inkoopen plaats vinden door het personeel van dengene, bij wien men met zijn rijtuig is gestald, zoodat de winkelier niet steeds kan weten of de afgegeven waren be stemd zijn voor verbruik in of buiten de ge meente; dat bovendien sommige gemeenten liggen binnen het rayon van meer dan één centrum en uit alle centra door de ingezetenen waren worden betrokken; dat het vaststellen van eene distributiever ordening, houdende verbod van uitvoer van waren, met het oog op het ontwrichten van den door het vrije verkeer in het leven geroe pen maatschajrpelijken toestand unaniem on- gewenscht ward geoordeeld; dat het der Vergadering daarom voor kwam, dat, nu door Uwe Excellentie in be trekking tot de door de gemeentebesturen vast te stellen maximum-prijzen leiding zal wor- den gegeven, naar welke de gemeenten zich ter wille van de uniformiteit zonder twijfel zullen richten, feitelijk het motief is komen te vervallen om de gemeenten voor 1/10 gedeelte te laten dragen in het nadeelig verschil tus schen in- en verkoopprijzen, omdat door deze leiding, naar onze bescheiden meening, reeds is aangetoond, dat de regeling tot het vaststellen van maximum-verkoopprijzen bin nen de gemeente, ter wille van de n oodza- k e 1 ij k e eenvormigheid, aan Uwe Excellen tie had kunnen en moeten verblijven; Redenen, waarom het Gemeentebestuur voornoemd zich wèudt tot Uwe Excellentie Gemengd nieuws. UIT BROEK OP LANOENDIJK. Gisteren hiejd de vereeniging „Steunt El kander" eene openbare ledenvergadering. Uit het verslagr van den penningmeester bleek de vereeniging op 't oogenblik te bezit ten 1346. De rekeningen en bescheiden, door de commissie nagezien, werden in orde be vonden. Tot nazien der rekening en verantwoording 1917 werden gekozen de heeren J. Biersteker en P. Stames. Daama kwam aan de orde het voorstel Contributieverhooging. Dit punt lok te een heftig debat uit. De bode wees er op, dat de praktijk hem leert, hoem oeilijk soms 10 ets. te innen is bij enkele, en hoe zal 't dan gaan als men nog meer moet betalen? Het slot was, dat twee voorstellen ingediend werden, n.l.: De Contributie te verhoogen tot 12K ct. perw eek, met een mffeeeri&g van T, direct in werking te treden. Het 2e luidde: Contributie 12 ct. per week met een uitkee- ring van 7, in werking tredende na de jaar vergadering welke gehouden wordt rebr. 1917. Na stemming werd het tweede voorstel aan genomen. Het voorstel „halfmaandelijksche ophaling der contributie", werd ook opgeschort tot de e.k. Jaarvergadering. Vastgesteld werd, dat elk lid in het bezit moet zijn van een reglement en weekkaart. Daama gaf dé secr. een overzicht over de oprichting en werking van „Het Steunfonds", dat opgericht is in Aug. 1916 en beoogt steun aan noodlijdende leden. Dezen wordt dan een renteloos voorschot verleend, waarvan de te rugbetaling binnen een vastgestelden tijd moet geschied zijn. Oe uitkeering werd voor de eJc. 3 maanden wederom bepaald op 6 per 6 werkdagen. Bij monde van den heer Strijbis (commis saris) werd verslag uitgebracht v. d. bonds vergadering, welke in Mei te Alkmaar gehou den is. De rondvraag leverde niets op. De secr. wees op het formulier. Als men ver huist naar een andere plaats, kunnen dé leden in moeilijkheid komen; als zij het niet bij den secr. van hun ziekenfonds gehaald hebben. Met een woord van dank sloot de voorzit ter de geanimeerde vergadering, welke door 38 personen bezocht was. UIT BROEK OP LANGENDIJK. DE SUIKER ARMOEDE. Meenden de winkeliers hier spoedig volop suiker te kunnen verkoopen, thans blijkt dat hier zoowel als op veie andere plaatsen ver schillende winkeliers niet op de lijst van verkoopers „door de Regeering aangelegd" voorkomen. De volgende week zal suiker van den nieuwen oogst worden afgeleverd, doch uitsluitend aan erkende verkoopers, zoo dat de grootste helft der winkeliers zonder sui ker zal blijven, totdat hiervoor een nieuwe re geling zal zijn getroffen, waar circa 4 weken mee zal heengaan. Dus nog maar zuinigheid met dit artikel. UIT WIJDENES. De vereeniging „Nut en Genoegen" alhier heeft in hare huishoudelijke vergadering van Donderdag 12 Oct. het 60-jarig bestaan her dacht. Er gingen stemmen op van reorgani satie. UIT HEER-HUGOWAARD. Door „Vrienschap," een vereeniging van een zestal kolfclubs in N.-HolLand, werd in de baan van den heer Pjjper ees wedstrijd gehouden in 3 klassen, waaraan door een groot aantal kolvers werd deelgenomen De uitslag was als volgt: 1c Ie pr. W. Kostelijk te N.-Scharw. met 154 p. 2e pr. P. Kostelijk te H H-Waard met 149 p. 3e pr. D. Blom te N.-Scharwoude met 148 p. 2e klasse. Ie pr. S. Schekkemian te Venhuizen met 131 p. 2e pr. Jb. Smit te H.-Hugowaard met 126 p. 3e pr. J. Groot te H.-Hugowaard met 120 p 3e klasse. Ie pr. P. Kramer te Z.-Scharwoude met 111 p. 2e pr. A. Bloem te H.-I Iugowaard met 106 p. 3e pr. Jb. Blom te H.-Hugowaard met 102 p Vele belangstellenden woonden deze wed strijd bij. Tevens werd een biljartwedstrijd gehouden laaie. De wind steekt op en wakkert de vlam men aan. Oorzaak nog onbekend. UIT OBDAM. In het raadsverslag dezer gemeente is een schrijffout geslopen: de gevraagde en toege stane subsidie voor de Vakteekentóool te Hensbroek is niet 25, maar 10 gld. UIT HENSBROÈK. Wegens te groote uitgebreidheid van Kring II van de diaconale gezinsverpleging, welke de kerkelijke gemeenten Heusbroek, Obdam, Spanbroek, Opmeer. Hoogwoud en Aarta woud omvat, zal deze nu gesplitst worden, zoodat voor Hensbroek, Obdam, Spanbroek en Ursem een nieuwe zuster zal wc»rden aan gesteld, met Hensbroek als standplaats. Ur sem zal hierdoor ophouden te behooren tot den Kring Avenhom. 'Naar we vernemen Is tot zuster benoemd mej. O. Bunders te Ltelfee®. UIT BEROEN. Op de Vrijdagavond gehouden vergadering der vereeniging ,,Nut en Genoegen" werd be sloten de vereeniging in stand te houden niet alleen, doch ook tot het geven eener tooneel- uitvoering, waartoe denkelijk eene te Alkmaar gevestigde tooneelvereeniging zal gevraagd worden. De datum is nog niet bepaald, doch deze zal vallen in het einde van November, waarschijnlijk den 22en of 23en, urr LIMMEN. 1 Mej. A. M. C. L. Kannegieter van hier is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. school voor meisjes „St Joannesachool" te AsJsterdam. NIET HOOG GENOEG. Ged. Staten van Groningen hebben aas sommige gemeenten de ver-ordening op de jaarwedden der onderwijzers teruggezonden onder opmerking, dat de daarin voorgestelde „op de vlotbrug." Ui' itslag: le prijs J. de Wit te Wijdenes. 2e prijs D. Blom te N.-Scharwoude. 3e prijs D. Bloemendaal te Bovenkarspel. UIT WINKEL. Heden (Vrijdag)avond omstreeks 9 uur is brand uitgebroken in de boerderij van den heer K. Slooves AJbz. te Limmerschouw. Bij afzending van dit bericht woedt de brand voort en de boerderij staat in lichte geacht. op betere voorziening aangedrongen. LEGATEN. Door wijlen den heer J. Vonk te Groningen is vermaakt aan hei herv. evangelisch lokaal Bethel ƒ2000; aan keskvoojjden der herv. gem. te Groningen voor de oprichting van een nieuwe kerk in de zuidelijke buitenwijk ƒ4000 aan het middengasthuis 3000aan het kin derziekenhuis W. A. Scholten ƒ3000; aan de instelling voor pleegzusters en toevluchtsoord voor meisjes 3000, alle instellingen te Gro ningen. KORTE BERICHTEN. Voor de rechtbank te Breda hebben eenige jongens terecht gestaan wegens dief stal van lood en zink te Tilburg. Eisch 6 en 2 maanden gevangenisstraf. Tegen den man, wien zij het gestolene verkochten ai die hen eerst tot werkstaking cn toen tot diefstal aanspoorde, werd een half jaar geëiseht. Hij werd terstond gevangen gezet. De Middelburgtóe rechtbank veroor deelde een reiziger uit Amsterdam, tegen wien wegens poging tot omkoop ing van tien commies Verhoek te Rilland Bath 100 of 40 dagen wm geëischt, tol een maand gevan genisstraf. - Te Waubach (L.) is een Duitsche smok kelaarster door onze kommiezen doodgescho ten. —r In de Zeeuwsdie stroomen blijven de zeehonden öog even talrijk als vorige jarfen. Het aantal geschoten dieren was het vorige seizoen 326, wei wat minder dan in voor gaande jaren. Binnenkort zal Nieuweramstel vermoe delijk van straatverlichting zijn verstoken. De voorraad benzine is bijna verbruikt en alle pogingen om nieuwen voorraad op te doen, zijn vruchteloos gebleven. Voor. het gerechtshof te Leeuwarden is 5 jaar gevangenisstraf gevorderd tegen een weduwe te Peize, die een kind, waarvan haar dochter was bevallen, worgde. De rechtbank te Assen had haar 3 jaar opgelegd. De Duitsche regeering heeft bepaald dat N de invoer van visch in het vervolg alleen door I bemiddeling van de Zentral Einkaufs-Geaell- schaft mag plaats hebben. I Te Santpoort slaapt een militair reeds sinds drie dagen. Te Maastricht is bij een groot aantal slagers ham en gerookte waar in beslag ge nomen, welke de slagers achtergehouden hadden, omdat zij die waar niet tegen den aangegeven prijs wenschten te verkoojien. I e E ijsden zijn 105 Belgische kinderen aangekomen, die bij verschillende families in ons land werden ondergebracht. De staking aan het Vriesseveen te Am sterdam is opgeheven. De stakers hebben hun zin gekregen. Bij een volksconcert in de Harmonie te Groningen zijn Donderdagavond alle da- mestaschjes in de kleedkamer leeggestolen op één na Van den dader geen spoor. De uitvoer van ijzer en staal en hun legeeringen in eiken vorm is, met uitzonde ring echter van deze artikelen voor zoover zijj gebezigd zijn als verpakkingsmateriaal, ver boden. Op Vlieland zijn aangespoeld twee wit geschilderde reddinggordels, gemerkt „Nancy Hunnam North Shields. Bare Kristiani*." ALEMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 8