DAGBLAD ALKMAAR EN OMSTREKEN. No- 246. Honderd en achttiende jaargang. 1916 AbooMiteprfyi Kef 3 snaaedK! f 1.fr. p. post f 1.25. AdYertBntieprns 12Aot. p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N.Ï. Boek- en Bandelsdrnkkerfi yJl HERMs. COSTER fi ZOON, lfooröam C S. Telefnr. 3. WOENSDAG 18 06E0BEK. NEDERLAND. Met 20 ci. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 18 October. In een hoofdartikel van de Times wordt betoogd, dat de veldtocht in het Westen zoowel als aan de andere fronten een weer- galooze spanning heeft bereikt. Alle hulp middelen, waarover de Duitschers maar be schikken, worden tegelijkertijd in den strijd geworpen, terwijl alle beschikbare manschap pen voor den grooten slag tegen Roemenië verzameld worden. De correspondent van dat blad bij het Roemeensche leger vestigt nog eens de aan dacht op het buitengewone belang van de Roemeensche petroleumvelden en hulpbron nen aan landbouwvoortbrengselen en zegt, dat de bezetting van het Roemeensche gebied den duur van den oorlog ten zeerste zou ver lengen. Eindelijk betoogt de militaire medewerker van hetzelfde blad, dat te Saloniki zoo goed als aan de Somme en aan het Russische front de voorwaarden zijn en worden vervuld, wel ke Roemenië had gesteld voordat het ten strijde trok. In het hoofdartikel wordt ten slotte betoogd, dat het verzet van de Duit schers tegen het offensief van de geallieerden in het Westen, op zijn hoogste peil wordt gehandhaafd en dat al de bondgenooten het best geholpen worden, wanneer de slagen aan het Somme-front verdubbeld worden. Uit dit alles blijkt, dat de zaken voor Roe menië niet naar den wensch der entente gaan. Men heeft in het Lagerhuis minister Lloyd George er naar gevraagd, maar die veridaar- de, dat hij op het oogenblik niets kon zeggen Intusschen staan de middenmogendheden nog niet in het Westen van Roemenie. De Roemenen hebben na hun terugtocht stellin gen ingenomen, welke zich goed laten verde digen. Zij hebben hun linie verkort en zich daardoor ook sterker gemaakt Zij bieden thans aan de paswegen tegenstand en de middenmogendheden zullen deze moeten overwinnen, voordat zij een opmarsch ia het Roemeensche gebied kunnen beginnen De Duitschers en Oostenrijkers vallen op het oogenblik in de Karpathen aan. Het Rus sische legerbericht geeft waarschijnlijk zeer juist het doel van de aanvallen aan, waar het zegt, dat deze geschieden „ten einde een slag- boom te plaatsen tusschen de Russen en de Roemenen." Blijkbaar wordt gepoogd de Roemeensche strijdmachten geheel af te zon deren. De Russen op hun beurt vallen echter aan ten westen van Loetzk en aan de Nara- jofka, in Wolhynië en Galicië. Volgens de legerberichten der midden-mogendheden echter zonder eenig resultaat, terwijl de Rus sische legerberichten ook geen vorderingen melden. Van de Somme komt het gewone nieuws: wederzijdsche beschieting, vliegerac tiviteit en aanvallen van beide kanten, welke geen of heel weinig succes opleveren. In Griekenland wordt de toestand hoe lan ger des te ingewikkelder. Er zijn volgens het Daily News Fransche matrozen te Athene aangekomen, die in de tuinen bij het konink lijk paleis een kamp opsloegen. Zij marcheer den in stilte door de hoofdstraat, nu en dan slechts klonk de kreet „Leve Duitschland." Even later stelde zich een Grieksch bataljon infanterie rondom het paleis op. Naar de Times meldt, werden de Fransche matrozen aangevallen door de Grieksche politie. Dien tengevolge hebben er besprekingen plaats tus schen de gezanten der entente en de Grieksche regeering. Koning Konstantijn hield een wapenschou wing over de bemanning, van de aan de en tente overgegeven schepen De wapenschouwing werd door duizenden bijgewoond. Na afloop trok de menigte door de straten. Afbeeldingen van den Koning, met kransen versierd, werden in de hoogte gehouden. Vele militairen liepen met de be- toogers mee. Bij het Engelsche gezant schapsgebouw dreigde de orde verstoord te worden. Bij den schouwburg werd de Fran sche admiraal Foumet uitgefloten en troep jes Fransche militairen werden daar door de menigte teruggedreven. De Engelsch-Fran- sche politie arresteerde daarop verschillende personen. Ongeveer 4000 man trokken met Grieksche en Amerikaansche vlaggen voorop naar den Amerikaanschen gezant om te pro testeeren tegen de landing van troepen der ge allieerden voor Athene. De gezant antwoord de dat het voor zijn regeering onmogelijk was tusschen beide te komen, maar hij zou het protest tegen de handelingen der entente aan zijn regeering overzenden. Naar de Daily Mail meldt was de koning na de laatste eischen der entente van plan naar Larissa te vluchten, de minister-president vermocht hem niet op dit besluit terug te la ten komen, maar de heeren Skoeloedis, Goe- naris en Dragoemis wisten hem te overreden te blijven. Volgens dezen correspondent wordt te Larissa alles voor de verdediging gereed gemaakt. Zou het er dan toch toe ko men, dat van Griekenlands twee helften zich elk aan een zijde der oorlogvoerenden gaat scharen Ietwat grappig klinkt een Fransche bericht, waarin wordt gezegd, dat de Fransche ge zant te Athene, nu, jawel enkele Grieksche ministers had bezocht, maar dat dit slechts een gewone daad van hoffelijkheid was en dat de vertegenwoordigers der entente met het nieuwe ministerie geen andere betrekkin gen onderhouden dan bestaan tusschen hen en de voorloopige regeering te Saloniki, wel ke laatste intusschen nog door geen enkele mogendheid officiéél is erkend 1 KORTE BERICHTEN. Het Engelsche stoomschip Welsh Prince (5000 ton) en het Noorsche „Kong Alf" (800 ton) zijn gezonken. Prins Oeorge van Griekenland heeft met minister Grey geconfereerd. De Italiaansche kruiser Llibia (3800 ton,) gebouwd in 1912 is door een Duitsche torpedo beschadigd. Een1 bijzondere afgezant van den Mika do van Japan is volgens de Secoio te Rome aangekomen om den Paus te bezoeken. De Morning Post verneemt uit St. Pe tersburg, dat het opperbevel over het eerste en tweede Roemeensche leger aan een Russisch generaal is overgedragen. Volgens geruchten zouden de Roemeen sche regeeringsarchieven van Boekarest naar Sebastopol zijn overgebracht. Tetzelfde zou zijn geschiedt met den voorraad metaal. Bij den aanval van Fransche en Engel sche vliegtuigen op plaatsen in Zuid-Baden zijn volgens de Badische Presse 8 vliegtuigen door het afweergeschut geveld. Uit Lugano wordt aan de Weensche bladen gemeld, dat het Italiaansche linie schip Regina Margherita (13.400 ton) in de haven van Spezia in de luctü gevlogen is. Een- Lyonsch blad verneemt uit Boeka rest, dat senaton en oud-minister Filipescu, bekend om zijn propaganda voor deelneming van Roemenië aan de oorlog tegen de middel rijken, is overleden. De Franschen hebben nieuwe luchtsche pen gebouwd en daarmee boven Parijs goed geslaagde proeftochten gemaakt. Ze moeten in model overeenkomen met de Zeppelins. Majoor Redmond, in dienst van de 16e divisie, heeft een oproep aan de Ieren gericht om dienst te nemen, opdat deze lersche divi sie, die bedenkelijk in sterkte achteuit is ge gaan „Iersch" kan blijven. EEN NIEUWE KAASOORLOG? Het bestuur der Vereeniging van Kaashan delaren in deze provincie heeft in verband met het niet uitreiken van consenten tot uit voer van kaas (en niet-officieele grenssluiting) het advies gegeven aan den Bond van Zuivel fabrieken in N.-H., geen kaas ter markt aan te voeren, zoolang er geen nieuwe consenten verschaft worden. VERKOOP AAN DUITSCHERS. De laatste paar dagen zijn weer bij ver scheidene particulieren te Venlo invallen ge daan van overheidswege, ten einde het verkoo- pen-van levensmiddelen aan Duitschers te be letten. .Er worden nu lijsten opgemaakt van allen, die betrapt zijn op smokkelen of op verkoop van levensmiddelen aan Duitschers. Aan per sonen, die op de lijsten voorkomen, mogen de winkeliers niets meer verkoopen dan op ver toon van een' bewijs, waarop vermeld staat hoeveel. Die hoeveelheid is berekend op huis- hodelijk verbruik naar de groote van het ge zin. De winkeliers zelf moeten van alles, wat zij verkoopen, lijsten aanleggen, met opgave van naam en adres der personen, aan wie zij hebben verkocht, INTERNEERINGS-DEPöT URK. De torpedoboot „Makjan", welke sinds ge- ruimen tijd daar heeft dienst gedaan, bij het intemeerings-depót Urk, is thans vertrokken, wijl deze bewakingspost is opgeheven. Na het vertrek der Belgische en de vlucht der Fran sche officieren, zijn thans slechts drie Engel sche officieren op het eiland geïnterneerd. Van het bewakings-detachement is dan ook een gedeelte der soldaten naar hun garnizoen teruggezonden. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Bij de behandeling van het wetsontwerp in zake het bouwfonds voor het departement van binnenl. zaken lichtte de heer B i c h o n v IJsselmonde (onafh. c.-h., Ommen) een amendement toe, dat de strekking heeft, te be sluiten tot niet-aankoop van het perceel aan de Oude Delft te Delft, bestemd' voor het on derwijs in decoratieve kunst aan de Techni sche Hoogeschool. De heer De Visser (c.-h., Katwijk) verdedigde den betrokken post en acht de zen niet te hoog. De heer A1 b a r d a (S. D. A- P-, Ensche dé) sloot zich hierbij aan en meent, dat ver werping hoogere uitgaven tengevolge zal hebben. De heer Bongaerts (r.-k., Roermond) achtte het bedrag van 36.000 te hoog en drong er bij den minister op aan, den post terug te nemen. De minister van binnenlandsche za ken verdedigde den post. Na repliek en verdediging van den post ook door den heer van de Velde (a.-r., Delft) werd het amendement verworpen met 50 tegen 14 stemmen en het wetsontwerp z. h. s. aangenomen. Eveneens werd aangenomen het wetsont werp tot wijziging van de grens tusschen de gemeenten Amersfoort en Leusden. Vervolgens'kwamen aan de orde de twee wetsontwerpen tot verhooging en wijziging van het Vde hoofdstuk der staatsbegrooting voor 1915 en van hetzelfde hoofdstuk der staatsbegrooting voor 1916, o.a. een post van 3,000.000 kosten van onderhoud en verdere uitgaven van ten gevolge van den oorlogstoestand uit het buitenland naar Ne derland uitgewekenen en van tengevolge van den oorlogstoestand behoeftig geworden, in Nederland verblijvende buitenlanders. De heer Van L e e u w e n (S. D. A. P., Utrecht II) bepleitte de vestiging van een zelfstandige kliniek voor de dermatologie en de leer der geslachtsziekten aan de rijksuni versiteit te Utrecht en de instelling van een hoogleeraarschap in die vakken, welke z.L verplichte leervakken moeten worden voor alle medici. De minister zei, dat de vestiging van een leerstoel opnieuw een punt van ernstige overweging uitmaakt. Bij den post 20.000 subsidie en voor schot voor werkverschaffing door landont- ginning aan de Mr. Jan Pieter Adolfvereeni- ging bepleitte de heer Gerhard (S. D. A. P., Amst. II) een amendement van de comm. v. rapp. om te spreken van „rentedragend" voorschot Na de pauze kwamen de algemeene be- schouwingen over de grondwetsherziening aan de orde. De heer van Idsinga (c.-h., Bodegra ven) verklaarde niet te kunnen stemmen voor de kiesrechtvoorstellen. PROVINCIALE STATEN. De leden der Staten van Noord-Holland zijn in buitengewone vergadering samenge roepen op ai. Dinsdagvoormiddag half 12, ter behandeling van de voorstellen van Gede puteerde Staten, verband houdende met den watersnood en in zake de electriciteitsvoorzie- ning. Eerstgenoemde voorstellen zijn aan de wa tersnoodcommissie uit de Staten toegezonden. In het vertrouwen, dat deze commissie tijdig met haar rapport gereed komt, wordt voorge steld deze stukken op bovengenoemden datum terstond in de openbare vergadering te behan delen. Na afloop daarvan zullen, indien de verga dering zich daarmede kan vereenigen, de voorstellen inzake de electriciteitsvoorzie- ning, benevens de ontwerp vijfde suppletoire begrooting voor den dienst 1916, in de afdee- lingen worden onderzocht. Op 7 November, tot welken datum de vergadering uiterlijk kan worden verdaagd, zullen deze stukken in openbare behandeling worden gebracht, of zal indien zij op dien datum nog niet voor afdoe ning vatbaar zijn. de dag worden bepaald, waarop die behandeling zal plaats hebben. Gemengd nieuws. IN AFWACHTING Een weinig geduld zullen wij hier te lan de, na de mededeeling van de Duitsche Re- geering dat zij het rapport van den duikboot commandant moet afwachten, ter zake van de vernieling van de „Blommersdijk" wel moe ten oefenen, schrijft de Haagsche Nieuwe Crt. Maar het is te hopen dat de Duitsclie nieuwsagentschappen ons in dien afwach- tingstijd niet te vaak zullen vergasten op be richten uit Berlijn, zooals het Norden-bureau er een in ons Ochtendblad bracht. „Van welingelichte zijde te Berlijn," ter in lichting van het Nederlandsch publiek te ko men bevestigen, dat de duikboot-kruistocht aan de Amerikaansche kust de goede betrek kingen tusschen Duitschland en Amerika in geen enkel opzicht bedreigt, „aangezien de duikbooten de regelen van het volkenrecht nauwgezet naleven," is wel bijzonder kras! Unverschamt zouden wij zeggen, indien wij Duitschers waren. VAN ZONDERLINGE GERUCHTEN EN EEN MALLE TEGENSPRAAK. Men schrijft aan de N. R. Crt Zondag en Maandag heerschte in Kleef, Goch en omliggende dorpen een soort van paniek en deden de dwaaste geruchten de ron de. Men wist te vertellen, dat Nederland zich aan de zijde der entente had geschaard en bezig was met het mobiliseeren van alle met verlof gezonden manschappen. Velen za gen in gedachte hunne geliefde stad reeds door de Hollanders platgeschoten. Het mooi ste van de zaak is echter, dat het te Kleef ver schijnende officieele dagblad voor den kreits Kleef, het Clever Kreisblatt, in het nummer van gisteravond zijn lezers tracht gerust te stellen met de mededeeling, dat de reeds lang voorgenomen proefmobilisatie op 11 dezer is begonnen, maar dat er volstrekt geen gevaar is, dat Nederland de Duitsche grens zal schenden, dat Koningin Wilhelmina herhaal delijk verzekerd heeft, de neutraliteit te zullen bewaren en dat men daarop stellig kan ver trouwen. „Nederland is niet Griekenland en heeft bovendien Duitschland in den rug!" HOLLANDSCHE SCHOENER VERONGE LUKT. Door den stoomtrawler „Anna Josina Y.M. 169" werden gisterenavond te IJmuiden aan gebracht de zes opvarenden van den Holland- schen schoener „Pacific," van Groningen, toebehoorende aan de reederij Muller, te Dordrecht. De schoener. Vrijdag 13 October met eene lading anthraciet van Westhartlepool naar Christiania vertrokken, werd Zaterdag door een storm overvallen, die aanhield tot Maan dag. Toen was het schip in zinkenden toe stand geraakt. Maandagmiddag werd de noodtoestand van het schip opgemerkt door de bemanning van den IJmuider stoomtraw ler, dieapiet eigen scheepsboot de bemanning van het wrak geslagen zeilschip afhaalde en te IJmuiden aanbracht. TER NAVOLGING. De herbergiers te Puiflijk-Druten hebben den borrelprijs van 5 op 6 cent gebracht. Al le jongelieden van het dorp hebben nu beslo ten, op verbeurte van boete, geen jenever meer te drinken, alvorens de prijs weer op 5 cent perg las is gebracht. DE TEYLER-ERFENISKWESTIE. Voor de Haarlemsche rechtbank is gisteren van repliek gediend door mr. Monnik. Hij concludeerde aan eischer al het door hem gestelde met alle middelen rechtens te bewij zen. Hij persisteerde bij de door hem be reids genomen conclusie. 1 Voor antwoord werd aan raadsman van gedaagde 4 weken verleend. SCHAGERKOGGE. De heer Jb. Swaan te Bergen is herkozen tot Hoofdingeland van het Heemraadschap der Schagerkogge en tot molenmeeater van den Slikvenpolder. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De bond van gemengde zangvereenigingen in Noord-Holland' hield Zondag 15 October 1916 eene algemeene vergadering te Benning- broek, in het café van den heer A. Winkel. De voorzitter, de heer W. Molenaar, uit de Beemster, opende de vergadering met een toepasselijk woord en bracht zijn dank uit aan de opgekomen vereeuigingen. Er waren van 10 vereenigingen afgevaardigden, ééne vereeniging was niet opgekomen. Na de opening door den voorzitter las de heer R. Sakiurg, van Benningbroek, als se cretaris van den Bond de notulen der vorige algemeene vergadering en het jaarverslag 1916. Hij deelde o.a. mede dat het zangers feest, gehouden in Juli LI. te Bergen, een ba tig saldo opleverde van 66.656; daar waren ruim 1100 bezoekers geweest in den tuin van het hotel „De Rustende Jager." Daarna deed de penningmeester, de heer K. Dikstaal, van Kolhom, rekening en ver antwoording, welke was nagezien en in orde bevonden door de afgevaardigden van Kol- horn, Assendelft en Barsingerhom. Zij sloot met een batig saldo van 175.11. Het volgende punt van de agenda was ver kiezing van 4 leden voor het Hoofdbestuur. De volgende heeren waren aanbevolen: Jb. de Jong te Hoogkarspel, J. Poen1 te Beemster, A. van Bergen te Zuidscharwoude, G. Groen te Medemblik, G. L. Kroonenburg te Schagerbrug, W. G. de Groot te Assen delft. De vier eerstgenoemde heeren werden met bijna algemeene stemmen benoemd, allen na men met genoegen de benoeming aan. De volgende algemeene vergadering wordt gehouden te Zuid-Scharwoude. Dc bond heeft eene bibliotheek opgericht; de heer J. Zwart van Zaandam is bibliotheca ris. Voorstel van Zuidscharwoude om deze muziek onder eikander voor een matigen huurprijs te leenen, werd met algemeene st. aangenomen. Voorstel hoofdbestuur. De bond neeft na machtiging der aange sloten leden een collectief contract gesloten met het bureau voor muziek-auteursrecht, geldig voor alle uitvoeringen der aangeslo ten vereenigingen. Een collectief contract geeft e?n voordeel van 20 pCt: korting. Dit was een belangrijk punt. Sommige plattelandskoren zitten hier nog al eens me de. Dat de bbnd dit ter harte heeft geno men, werd door allen toegejuicht en zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel aan genomen. Het volgende zangersfeest zal waarschijn lijk, nadat het hoofdbestuur daar pogingen voor zal aanwenden, gehouden worden te Wormerveer. De afdeeling Zuid-ScharwoudeBroek op Langendijk van den Bond voor Staatspen- sionneering vergaderde gisteravond. De heer ds. A. J. R. Teriet opende als voorzitter de vergadering, welke flink bezocht was. De heer Bouman bracht als afgevaardigde verslag uit van de algemeene vergadering. In een uitvoerig en propagandistisch overzicht HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter visie zijn gelegd de aan hen ingediende ver zoeken mét bijlagen van: lo. B. C. A. HULSKAMP, koper- en bliksla ger aldaar, om vergunning tot het op richten van een koper- en blikslagers- werkplaats, waarin een smidse, in het perceel Dijk, Wijk C, No. 7 2o. T. J. H. VERMEULEN, orgelmaker al daar, om vergunning tot het uitbreiden van zijne orgelmakerij, door het bijplaat sen van een vlakbankschaafmachine, in het perceel Achterweg, Wijk C, No. 3. Bezwaren tegen deze oprichting, resp. uit breiding kunnen worden ingediend ten raad- huize dezer gemeente, mondeling op Dinsdag 31 October e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoekers en zij, die bezwaren hebben inge bracht, op de secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis ne men. ALKMAAR, 17 October 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter DONATH, Secretaris. werd door hem de beteekenis van een alge meene vergadering uiteengezet De voorzit ter maakte hiervan gebruik om in de vergade ring het doel van den Bond nog eens te rele- veeren, bracht dank aan den samensteller van het verslag en spoorde ieder aan tot persoon lijk deelnemen in den strijd voor het belang van de ouden van dagen. Een destijds geno men besluit om zich aan te sluiten bij de fe deratie Alkmaar werd herroepen, en thana met algemeene stemmen besloten zich bij de federatie Schagen aan te sluiten. Een voor loopige tooneelclub, bestaande uit 12 dames en heeren, zal zich formeeren, een bestuur kie zen en het tooneelstuk „Arm Daantje" in stu die nemen. Het doel is in Jan. 1917 een pro- paganda-avond te geven. In December zal een collecte langs ae huizen te Zuid-Schar woude en Broek op Langendijk gehouden worden, ten bate der afgewezenen. In da hoop dat de betrokken autoriteiten deze col lecte zullen toestaan, vond dit voorstel war me sympathie bij de aanwezigen. Als collectanten gaven zich op de heeren J. de Ruiter Pz., K. Ekkers, J. de Ruiter Jz en D. Zeeman. De zustervereeniging in Oud karspel zal gevraagd worden een dergelijk besluit te nemen. UIT SCHAGEN. De commissie voor Hagepreeken in Hol lands Noorden, gevestigd alhier, is over de zomerbijeenkomsten, gehouden te Schagen, Wieringen, Schoorl en Twisk, goed voldaan. Besloten werd in de wintermaanden op den zelfden voet voort te gaan; de bijeenkomsten zullen nu in de plaatselijke kerkgebouwen worden gehouden. Met de waarneming van het vacante postkantoor te Schagen is belast de heer van dei Meer te Amsterdam. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent alhier den WelEerw. heer W. A. G. van Rhijn, 15 Augustus LL priester gewijd. Dinsdag werd alhier een afdeeling van den Ncderlanaschcn Aannemersbond opgericht. Bestuursleden ziin de heeren J. R. Vlaming, J. Keesman en L. Overtoom. UIT EGMOND AAN ZEE. Ter hoogte van strandpaal 36 spoelde gis teren een mijn aan van kleine afmeting. Ver moedelijk een Fransche. UIT WIERINGERWAARD. Het koffiehuis met vergunning, kolfbaan, enz., dat heden, Woensdag, publiek zou wor den tc koop aangeboden, is inmiddels door dé familie Boon uit de hand verkocht aan den heer Abr. Schouten te den Helder. UIT PURMEREND. Op de heden gehouden Najaarspaarden markt waren aangevoerd 366 paarden, Luxe paarden 600 a 1100, werkpaarden 300 a 800, slachtpaarden 160 a 300. KORTE BERICHTEN. Te Den lip waren vóór den watersnood 22.000 kippen en 29.000 eenden. Door den uitvoer zijn deze thans verminderd tot 16000 eenden en 11000 kippen. Te Leeuwarden is de cichoreifabriek van S. Kooistra gedeeltelijk uitgebrand. Meer dan 100.000 K. G. wortelen ging verloren. Op de Wijde Ee (Friesland) sloeg door een rukwind het vrachtschip van T. de G. om, de vrouw van den «hipper en haar zoontje geraakten over boord en verdronken. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is van een kruistocht naar de haringvisscherij te IJmuiden teruggekeerd. Het zal naar Amster dam opvaren. Gisterenavond is te Amsterdam een acrobaat bij het verrichten van een kruissalto in het Rozentheater van den rug van een col lega gegleden. Hij viel en bezeerde zich zoo danig dat hij niet meer kon werken. De gemeenteraad van Weesp heeft be sloten om dezen winter aan de ingezetenen, die een inkomen hebben van 1000 en min der, cokes te verstrekken tegen een vermin derden prijs van 65 cent den H.L. De lichting 1908 der bereden wapens zal vermoedelijk omstreeks 1 December met onbepaald (klein) verlof worden gezonden. ALRHAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1