DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OOliLOG. Tabak J. R. Keuss VRIJDAG 20 OCTOBER. No. 248. Honderd en achttiende jaargang. 11)16 AboMementsprUs per 3 maanden f 1.— fr. p. post f 1.25. Adyertentieprijsl2*tt. p. regel, pote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij HERffls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. ïeiefnr. 3. NEDERLAND. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 20 October. Zou het wintertijdperk voor de deur staan en de periode, waarin groote verrassingen kunnen voorkomen, afgesloten zijn? Het heeft er op het oogenblik allen schijn van. Geen enkel legerbericht brengt iets bij zonders. Alleen is er in Roemenië misschien nog wat van beteekenis te wachten. Scheen het de laatste dagen bij het steeds onveran derd blijven van den toestand, dat ook daar de steinngskrijg was ingetreden, n,u het Duitsche .egeioericht meldt, dat aan de pas sen over de Roemeensche grens met goeden, uitslag gevochten wordt, is het mogelijk, dat er daar ernstiger dingen gebeuren. Wel heb ben de Roemeniërs de laatste dagen dapper stand gehouden en zij hebben zelfs ge bruik gemaakt van brandende tonnen, welke zij van de bergen lieten rollen, en dus zec'r primitieve wapens gebezigd maar hun toe stand is niettemin zorgeüjk. Ofschoon de Roemeniërs, zegt een Times-correspondent, zich krachtig in de posten handhaven, k^t niet worden aangenomen, dat het gevaar voorgoed bezworen is, daar, zooals de prak tijk van dezen oorlóg leert, de Duitschers veel versterkingen zullen blijven zenden zoo lang als het mooie weer de operaties in dit bergterrein zal toelaten. Vólgens een regeeringsverklaring in het Engelsche Lagerhuis hebben Engeland en zijn bondgenooten in verband met Roemenië's positie al het mogelijke gedaan. Maar al het mogelijke is nog iets anders dan al het noo- digel 'De Serviërs slaagden er in het dorp Brod te bezetten en zijn dus de stad Monastir weer een stapje naderbij gekomen. Ln Griekenland blijven de bewogen dagen voortduren, zonder dat de meer dan wanho pige toestand verandah Er hebben relletjes plaats gehad tusschen Fransche matrozen en inwoners van Athene, waarbij anti-Fransche uitroepen werden gedaan en schoten werden gelost en eenige personen gevangen waden genomen, o.a. naar het heet een veearts van de koninklijke stallen, die erkende „weg met Frankrijk" te hebben gaoepen en die een re- volva bij zich droeg. Van Duitscjie zijde wordt melding gemaakt van drie troepentransportschepen, welke in de Middellandsche zee tusschen 4 en 12 Oc tober tot zinken waden gebracht. Een En- gelsch baicht meldt, dat de Cunard-lina Alaunia getorpilleerd is en dat de kapitein en 163 leden da bemanning en 180 passagias aan wal zijn gebracht Volgens een telegram uit Washington, er kennen Duitsche diplomaten, die de bewegin gen van de „Bremen" kenden, dat deze han delsonderzeeër verongelukt is. De Noorsche regeaing heeft deza dagen geprotesteerd tegen de aanvallen van onda- zeeërs. Men zei in de Duitsche pers, dat dit protest onder pressie der entente was geschre ven. De Duitsche regeering heeft zich blijk baar gestooten aan de vaklaring der Noor sche .regeering, dat zij zich eenazijds het recht toegekend heeft aan oorlogsonderzeeërs het vakea en het verblijf op Noorsch zeege bied te ontzeggen, terwijl zij landazijds ont kent verplicht te zijn dezen maatregel te ne men tegen een der oorlogvoaende mogend heden. De Duitsche regeaing zegt, dat de betrekkelijke Noorsche vaordening blijkbaar in hoofdzaak alleen tegen Duitschland is ge richt en derhalve niet strookt met den geest van ware neutraliteit. Aan den Duitschen gezant te Christiania is daarom opgedragen tegen dit optreden der Noorsche regeaing uitdrukkelijk protest aan te teekenen. KORTE ^iERICHTEN. De stad Verdun wordt door de Belgi sche regeaing gedecoreerd met de Leopolds orde. De Cunard liver Olamria (13:405 toni) is tot zinken gebracht, de kapitein en 163 leden der bemanning zijn gered. v Gezonken is het Noorsche stoomschip Sten (1050 ton. De Zweedsche bark Gretha is in brand geschoten. Het Duitsche vlootbericht meldt dat in de Middellandsche zee tot zinken zijn ge bracht: op 4 Oct. het leege Engelsche troe pentransportschip Franconia (18.150 ton); op 11 Oct. het gewapende Engelsche trans portschip Crosshill (5002- ton); 12. Och het gewapende Engelsche diep geladen troepen- transportschip Sebek (4600 ton). Tusschen 1 J;uni en 30 September van dit jaar zjju ia heel Duitschland 0 bladen. waaronder 5 groote dagbladen, en wel één 2 maal, van 2 tot 6 dagen verboden. Langs de Oostgrens van O ver ij se l leg gen de Duitschers op verschillende plaatsen nabij de grens loopgraven aan. Volgens een- telegram uit Athene, hebben de geallieaden te Volo 25 wagons met muni tie, die met het spoor naar het binnenland van Thessalië gezonden zouden worden, aan gehouden. In het Lagerhuis heeft een afgevaardig de den minister van financiën gevraagd of niet een groote hoeveelheid suiker in cacao en chocolade naar onzijdige landen wordt uitge voerd. De minister geloofde van niet. De koning van Spanje heeft zich in ge zelschap van den minister-president naar San Sebastiaan begeven, waar ook de Spaansche gezanten in Frankrijk, Rusland en Italië, als mede eenige andere diplomaten zijn aangeko men. De Duitsch-Spaansche vereenigingen te Berlijn, Dresden, München en Stuttgart ko men Zaterdag en' Zondag e.k. bijeen tot stich ting van een Duitsch-Spaanschen bond. De Weener bladen melden, dat een di recte draadlooze verbinding tusschen Ma drid, Weenen en Boedapest tot stand geko men is. Maarschalk French, de gewezen Engel sche opperbevelhebber in Frankrijk, is vol gens de Petit Parissien metT3 Engelsche stafofficieren naar Roemenië vertrokken om een belangrijke zending der bondgenooten te vervullen. De heer Bónar Law heeft in het Lager huis verklaard dat de toestand van Roemenië eenigen tijd geleden door Engeland en zijn bondgenooten aan een1 nauwgezette overwe ging is oderworpen en dat al het mogelijke wordt gedaan. Mitar Korovitsch, die tot levenslange gevangenisstraf werd veroordeeld wegens me deplichtigheid aan den moord op aartshertog Frans Fedinand in Serajewo, is deze dagen gestorven. De Duitsche rijkskanselier en minister Von jagow vertoeven in het hoofdkwartier. Zij zullen er verscheidene dagen blijven, zegt de Lokal Anzeiger. NED. VEREEN. VAN KAASHANDE LAREN. Deze vaeeniging heeft te Gouda, onda presidium van den heer J. .W. F. S. Middel beek, hare 29e algemeene vergadering, gehou den. Ingekomen was een uitnoodiging van het kaascontrolestation Zuid-Holland, tot bijwoning harer algemeene vergadaing op 30 dezer, te Oudshoom, ta hadenking van het 10-jarig bestaan van het station, aan wel ke vergadering verbonden wordt een tentoon stelling met een demonstratie van een nieuwe wijze van kaasmaken. Naar aanleiding van deze mededeeling verzocht de heer Schilt (Gebr. De Vreugt) Gouda, in die vagadaing van het controle-station de opmerking te ma ken, dat meer controleurs moeten worden aangesteld ter juiste controleering van het vetgehalte van de kaas, aangezien het bij on derzoek meermalen voorgekomen is, dat de gecontroleerde kaas niet het pacentage vet houdt, dat door het controlemerk wordt voor geschreven. In verband hiermede wordt de hea Schilt door de vagadaing aangewezen, om met den voorzitter de Ned. Ver. van Kaas handelaren in de vagadering te Oudshoom te vertegenwoordigen. Naar aanleiding van een klacht, dat na I Nov. kaashandelaren en handelaren in ge mengde veevoederkoeken zijn uitgesloten die koeken te verhandelen, werd besloten, dat de Vereeniging zich zal wenden tot de Toewij zingscommissie, met verzoek den kaashandel in staat te stellen melasse-koeken te vahande- len. Van den minister van landbouw was inge komen een schrijven, waarin medegedeeld werd, dat met ingang van 15 Octoba j.l. het percentage van de kaas voor het binnenland nader is vastgesteld op 40 pCt. De voorzittew ees a op, dat hierdoor de kaashandel nog meer aan banden wordt ge legd. Nu zonder eenige kennisgeving de grenzen voor den uitvoer zijn gesloten, wenschte spr. een ernstig woord van protest te doen hooren over deze handelwijze, die hij noemde een machtsmisbruik beneden alle ai- tiek. Men scheen in Den Haag te meenen, dat de handel bij een dagelijke maatregel geen belang heeft, dat het niet de moeite waard geacht wordt daarvan kenhis te geven. Waar het buitenland den handel op allerlei wijze bemoeilijkt, de handel de Regeering in haar maatregelen, hoe nadeelig die ook voor den handel zijn, steunt, daar heeft de vaeeni ging recht van regeeringswege fatsoenlijk te worden behandeld, oordeelde spr. Dat is niet gebeurd. Verschillende consenten, aan gevraagd voor kaas die reeds gepakt, gewo gen en wellicht reeds geladen was, zijn uit Den Haag teruggezonden met de mededeeling -dat geen consenten meer worden afgegeven. Hiertegen protesteerde spr. met alle kracht. Als nieuw lid wad aangeonomen de hea H. Vroege te, Bodegraven. Verworpen werd het voorstel om het pa centage voor Engeland en Frankrijk bij de inkoopen afzonderlijk tegen een vastgestelden prijs aan producenten te betalen. Ten slotte waden verschillende mededee- lingen gedaan omtrent de werking van het stelsel da claims. De beoordeelingen waren zeer vaschillend. Het bestuur had gemeend het oordeel da leden te moeten vernemen omtrent het denk beeld van het in het leven roepen Van een beurs voor claims of wel de uitgifte van een wekelijks orgaantje waar die claims in zou den kunnen worden gevraagd en aangeboden Het denkbeeld werd van verschillende zijden gesteund, doch bij de stemming over de vraag of het bestuur het denkbeeld vada zal uitwerken bleek de vergadaing a niet voor, daar a zich 34 leden tégen en slechts 19 vóór vaklaarden. De oude toestand blijft dus be stendigd. BOONEN. Men meldt uit Groningen aan de Haagsche Nieuwe Courant: Het hoofdbestuur der Groninger Maat schappij van Landbouw heeft dén minista van Landbouw telegrafisch verzocht den prijs van boonen zoodanig te verhoogen, dat -de productiekosten ai een matige ondernemings winst worden gewaarborgd. Voorts is vazocht'ook op de reeds bij han delaren aanweiige partijen beslag te leggen tegen inkoopsprijs, plus een matige winst, ter voorkoming van het maken van onredelij ke winst ten koste van de veehouders. Uit HoógezandSappemea baicht men aan hetzelfde "blad dat de prijs da póat- boonen steeds klimmende is en thans bere kend per H L. 300 en mea bedraagt. ALKMAARSCH E OVERAL VERKRIJGBAAR. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Aan de orde was gisteren het wetsontwerp tot nadere wijziging van art. 9 der wet be treffende de mijnontginning. Op het bij dit ontwerp voorgestelde eenige artikel, bepalen de, dat vóór 1 Nov. 1921 een wetsontwerp bij de Stat.-Gen. wordt ingediend, waarbij ge noemd artikel en daarmede de arbeidsvoor waarden da mijnwerkers worden herzien, was door den heer Albarda c.s. een amende ment voorgesteld, om inp laats van 1921 te lezen 1918. De hea Albarda (S.D.A.P., Enschedé) lichtte zijn amendement toe. De hea Nolens (r.-k., Venlo) meende, dat als 1918 daar is, men weer met een uit- stelwet zal moeten komen. Bovendien wees hij a op, dat een herziening van herarbeids reglement in de maak is. De hea De Beaufort (v.-l., Amers foort) betoogde, dat het voor de arbeiders onverschillig is, of de zaak in de wet dan wel in hét reglement gaegeld wordt. De minister van landbouw, nijva- heid en handel achtte het amendement niet- aanbevelenswaardig, omdat dan een nieuw uitstel noodig zou zijn. Spr. wees op de mo gelijkheid, om de regeling binnen den termijn, in het wetsontwerp genoemd, te maken. Daarna werden de algemeene beraadslagin gen over de wetsontwerpen in zake de grond wetsherziening hervat. De heer T r o e l s t r a (S. D. A. P., Leeuwarden) vervolgde zijn eergisteren afge broken rede en vulde de; toen gehouden re trospectieve beschouwingen ova het kiesrecht aan. Spr. kwam dan tot de theoretische beschou wingen over het algemeen kiesrecht. Het ar gument, dat het individu meer en mea in de gemeenschap opgaat, bevredigde hem niet. Spr. beroept zich op de historisch materialis tische verklaring in deze en* zet ook zijn denkbeelden over kiesrecht voor de vrouw uiteen. STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. Tengevolge van het voorbarige bericht, als zou de Noord-Holiandsche Bond van Kaas handelaren aan de vereeniging van producen ten geadviseerd hebben om als protest tegen het inhouden van de consenten heden geen kaas aan te voeren, welk bericht onjuist was, aangezien slechts een dagelijk protest was besproken, doch nimmer een besluit van het bestuur van de Noord-Hollandsche Kaasva- eeniging is geweest, was de aanvoer op de markt heden belangrijk minder dan de vorige week. Bedroeg deze aanvoer de vorige week 200.000 K.G., heden was er niet meer dan 100.000 K.G. De prijzen die in het begin van de week wat gezakt waren Hoorn noteerde 75 per 50 K.G. ging alhier weda wat om- uoog. Tenslotte werd 77 besteed. Dat de regeaing het pacentage voor het binnenlandsch gebruik van 30 op 40 heeft gebracht, werd druk besproken. Algemeen oordeelde men dit evenwel een gevolg van het feit dat a thans veel meer kaas in Nederland gegeten wordt dan voor den oorlog, aangezien kaas het eenige va- snaperingsvoedingsmiddel is, dat voor het binnenlandsch gebruik op een behoorlijken prijs gebleven is. Enkele vooraanstaanden uit de landbouw- kringen maakten zelfs de veronderstelling dat het niet buiten gesloten is, dat met den in Europa te wachten voedselnood, onze ge- heele kaasproductie voor het binnenland zal moeten beschikbaar blijven. Dat de regeering de consenten had inge houden) zonder daarin de kaasvaeeniging te kennen, al zal dit besluit wel een middel zijn om de boeren inzake de melkvoorziening wat williger te maken, werd stak veroordeeld1. Ten 11 ure vergaderde de bond van Noord- Hollandache kaashandelaren, om dit inhou den van de consenten te bespreken. Een gelijk protest als te Gouda werd de vergadering voorgelegd. NEDERLANDSCHE HEIDEMAAT SCHAPPIJ. Hedenmiddag 1 uur wad de 28e Alge meene Vergadering van de Nedalandsche Heiüemaatscnappij in de bovenzaal van „de Unie" gehouden. De Uniezaal was voor de ze gelegenheid met palmen en eikenloof ver- siad, terwijl boven den voorzittaszetei uit heitakken samengesteld de letters: N. H. M. prijkten. De vergadering wad door ongevea 120 pasonen bijgewoond. De voorzitter, de heer jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Beerenbroeck opende de vagadaing en heette allen welkom, in het bijzonda den burgemeesta van Alkmaar, den heer Rip ping, in wiens oude veste deze jaarvagade- rmg gehouden wordt De voorzitter zeide hierna ongevea het volgende Mijne Heaen, ik heet U allen hartelijk welkom, die geko men zijt van nabij en van va om hier, in de Kaasstad van Noord-Holland, een blijk te ge ven van Uw belangstelling m de Nedaland sche heidemaatschappij De Heidemaatschappij vagadért voor de derde maai in het westen van ens land en noodigt ook voor aen derden keer haar leden uit voor een duinexcursie. Voor 1Ü jaar, m 1906, vergaderde zij te Haariem en veroond toen aan die vergadering een tocht door de duinen en ook na daarop volgende jaar, toen de Algemeene Vergadaing te 's-Gravenhage werd genouden, werd een excursie door de duinen gemaakt, maar vuor en na dien tijd is in nei westeujK deel van ons land door ons niet vei^aoerd en 't is tnans voor de easte maai, uat wij ten noorden van het V samenc komen, ut het deel van ons vada land, dat door onzen ertvijand in de eerste maanden van dit ,aar zoo zwaar werd geteisterd. Ten gevoige van die overstrooming waden aan onze Maatschappij eenige werkzaamheden opgedragen en adviezen gevraagd., In va- band met dit laatste zullen eastdaags aan de eigenaren van beplantingen in het ova- stroomde geoied e rue ie wenited gegeven wórden, om de schadenjxe gevolgen, die de overstrooming voor dié oepiantingen kan faeboen, zooveel mogelijk te beperken. -Maar reeds voor jaren, toen de Heidemaatschappij nog in haar kinderjaren was, vond zij hier een went kring. Ingevolge een opdracht werd door haar in 1892 aan de Ministers van Waterstaat, Han del en Nijvaheid en van Financiën een uit voerig rapport overgelegd omtrent de be planting onzer zeeduinen en reeds twee jaar later, in 1894, werd vanwege de Maatschap pij een aanvang gemaand met de beplanting der duinen onder Schoorl. Met duinbebos- sching waren daar reeds in 1830 proeven ge nomen onder leiding van oen rcterendaris dij den Raad van State D. T. Gevers en daama, nu een halve eeuw geleden, op initiatief en ondei leiding van den grooten econoom Dr. W. C. H. Staring. Na oprichting van het Staatsbd&ch beheer in 1899 heeft, dit lichaam, zooals wij morgen zullen kunnen waarnemen, op loffelijke wij ze voortgezet het werk, dat in 1894 door de Heidemaatschappij weder is aangevat. Er is dus voor onze Maatschappij wel eenige re den om de leden naar deze streek te leiden en het heeft ook niet ontbroken aan aansporin gen daartoe. Op de vergadering [e 's-Graven hage, in 1907, wees de heer W. Stork uit Hen-' gelo op de duinbeplantingen te Schoorl, waarvan volgens spreker de leden niets méér vernamen, sedert het Staatsboschbeheer het -werk had overgenomen, en •daarna heeft de heer Peeck, de burgemeester van Schoorl, de trouwe broeder van onze Algemeenê Verga dering, op die vergadering en daarbuiten her haaldelijk aangedrongen op een ekcursie naar Schoorl's duinen, die wij morgen zullen ondanemen. De commissarissen S. C. Korteweg en Van Heek; De oud-commissaris van Weideren baron Rengers, die gedurende een reeks van jaren krachtig de belangen der Maatschappij voor stond Mr. O. Beaenbrouck, voorzitter van de afdeeling Roermond; Mr. J. B. Roelvink, die ook als lild van de Commissie voor de stichting van een eigen gebouw de belangen onzer Maatschappij be hartigde en vele anderen," wia afsterven wij eveneens betreuren, zij zijn niet meer. Dat heengaan van zoo trouwe vrienden stemt somber, al staan ook steeds weda jon ge krachten gaeed om het goede wak, dat de Maatschappij doet, voort te zetten. Daar is in het afgeloopen jaar door de Maatschappij een grootsch werk tot stand ge bracht, een werk, dat veel voorbereiding, veel zorg en' veel kosten heeft gevraagd, maar dat een zegen is voor de streek, waar het werd verricht en, laten wij hopen, als duidelijk HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat zij bij hun besluit van heden vergunning hebben verleend aan P. Meurs Pz., graanhandelaar, wonende te Schagen, tot het uitbreiden van een graan- schoonderij, door het opbouwen van twee ver diepingen op een pakhuis, en het bijplaatsen van een meelmalerij, benevens van drie elec- tromptoren, resp. van 60, 30 en 18 P.K., in het perceel Luttik-Oudorp, Wijk C, no. 69. Alkmhar, den 20 October 1916. Burgemeesta en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. sprekend voorbeeld een zegen zal worden vopr hePgeheele land. Ik neb het oog op de ruilverkaveling van de Balluma mieden, Waarover in het Septembanummer van het Tij'dschrift uitvoerige mededeèlingen zijn ge daan; ik doel op de eerste groote ruilvakave- ling in ons land, pionierswak van de Neder- landsche Heidemaatschappij. Daar is nog een tweede zaak, die hia ter sprake gebracht moet worden. In mijn ope- nmgswoord voor de Algemeene Vagadaing van 15 December 1914 zeide ik reeds: „En d 11 heèft de groote strijd scherp en duide lijk in het licht gesteld, dat het plicht is, het voortbrengend vermogen van den Nederland- scheu bodem zoo hoog mogelijk op te voe ren." Wij alleen weten, dat de daarop vol gende oorlogsjaren ons deze wetenschap zoo mogelijk nog pijnlijker hebben ingeschapt. Ook weten wij, éat door ontginning de pro ductieve oppervlakte wordt vergroot en te vens, dat ontginning is uitgesloten, als geen kunstmest beschikbaar is. Er bestaat vrees, dat voor het reeds in cul tuur zijnde land niet voldoende mest beschik baar komt en in verband met dat feit nu heeft de Kunstmest-Commissie het w.ensche- lijk geoordeeld ontginningen, die east dit jaar zijn anagevangen, uit te sluiten van kunstmestvoorziening door haar tusschen- komst, zoolang niet de andae gronden zijn geholpen. Hoewel onze Maatschappij zoo wel bij den Minister van Landbouw, Nijva heid en Handel als bij genoemde Commissie gewezen heeft op de groote beteekenis van net cniginnmgsbedrijf, ook ómdat de brood voorziening daardoor reeds zea spoedig krachtig wordt bevorderd, heeft men gemeend liet genomen besluit te moeten handhaven, -oaat vo de nieuwe ontginningen enkele ststoffen s echts in den vrijen handel zul len aangekocht kunnen worden. Laten wij hopen, dat dit op niet te groote bezwaren stuit en dat de aanvoer zoo ruim zal zijn, dat de Kunstmest-Commissie in staat zal wezen ook de ontginningen te voorzien. Elke hec tare, op de heide veroverd maakt ons land sterker en meer, onafhankelijk van het buiten land! Met den wensch, dat onze besprekingen in dezen ernstigen tijd nut afwerpen en U allen zullen bevredigen, open ik deze onze 28ate gewone Algemeen Vagadaing. De voorzitter deelde mede dat van va- schillende personen bericht van vahindering was ingekomen, in de eerste plaats van Z. K. H. Prins Hendrik, de eerevoorzitter der maat schappij, wiens gezondheidstoestand hem tot zijn zeer groot leedwezen belette de vergade ring bij te wonen, van den minister van land bouw, den directeur-generaal van den land bouw en den commissaris van de koningin voor Noord-Holland, welke heeren zeer tot hun leedwezen wegens drukke bezigheden verhinderd waren. De voorzitter noemde hierna de 14 aanwe zige afdeelingen met de door hen uit te bren gen stemmen op. Eenige discussie werd hierna gevoerd tus schen den voorzitta en de afdeeling, Arnhem over een tirade, uit het verslag van den di recteur betreffende de schade door konijnen aangericht, terwijl beloofd was niets meer over de jacht in 't verslag te zeggen. Het verslag van den directeur werd hierna vóór kennisgeving aangenomen. Aan de orde was het verslag van de com missie, belast geweest met het nazien der re kening over 1915. Het verslag werd uitge bracht door den heer jhr. L. F. Texeira de Mattas; a werd o.a. in vaklaard dat de boekhouding met zorg werd gevoad. De re kening sloot met een nadeelig saldo, voort vloeiende uit de tijdsomstandigheden. Daar niemand het woord over dit verslag wenschte, werd het zonda stemming goedge keurd,. de voorzitta bracht de commissie dank voor het nazien da rekening. Aan de orde was na de verkiezing van com missarissen ta voorziening in de vacatures wegens periodieke aftreding van de heeren T. B. Löhmis, F. L. S. F. Baron van Tuyll van Saooskaken van Zuylen en Dr. P. Wellen- bergh. Hiervoor waren de volgende aanbe velingen opgemaakt: F. B. Löhmis te 's-Gra venhage (aftr.) en Joan H. Nachenius te Ben- nekom, F. L. S. Baron van Tuyll van Saoos- kerken van Zuylen iaftr.) en W. H. de Beau fort te Maam, Dr. P. Wellenbagh te VGra- ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1