DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 250 Honderd en aehttiende jaargang. 1916. Abonnementsprlls per 3 maandoo f 1—Ir. p. post f 1.25. AdYertentiepriis 12act p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij y.h. HERIHs. COSTER tf ZOON. Voordam C 9. Telefnr. 3. MAANDAG 23 OCTOBER. FEUILLETON. NEDERLAND. - Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 23 October. Een der ongewenschte bezoeken van onge- wenschte Zeppelins beeft een ongewenscht gevolg opgeleverd. Gisteravond verscheen boven Arkel een luchtschip en liet boven den Bloklandschen weg, naar uit Gorinchem wordt gemeld, een brandbom vallen. Het liep goed af: in den weg werd een gat geslagen en eenige boomen werden ontworteld. Het had erger kunnen zijnl Gelukkig heeft men de overblijfselen van de bom en het is te hopen, dat haaf afkomst kan worden vastgesteld. In elk geval heeft de regeering reden om genoegdoening en voorkoming te eischen. Hoe jammer dat, be houdens dan een twijfelachtig geval, er altijd tevergeefs op deN luchtschepen geschoten wordt. Meer dan allerlei papieren dreige menten zouden een. paar welgemikte en goed goed aangekomen kogels uit Nederlandsehe afweergeschut uitrichten 1 Het voornaamste oorlogsnieuws betreft he den d| gevechtsactie in de Dobroedsja. Wij' wezen' er reeds eenige dagen achtereen op, dat de daar geleverde actie belangrijk zou kunpen worden. Het heeft er veel van, dat zij dit thans metterdaad is en dat Roemenië nu aan den anderen kant een gevoelige slag krijgt en dat de toekomst ook voor dezen klei nen staat zorgvol is. Men weet, dat door de Dobroedsja de kortste weg van Rusland' naar Konstantinopel leidt en dat er in het smalle gedeelte (50 K.M. breed) een belangrijke dwarsspoorweg loopt, welke wordt aangege ven door de plaatsen CemavodaConstanza. In het eerste stadium van den oorlog rukten de middenmogendheden (Duitschers, Bulga ren en Turken) naar dien spoorweg op. Zij naderden hem tot op 20 K.M. afstand, maar daar werden zij door de Roemenen en Rus sen tegengehouden, waarna de evenwichtstoe stand intraden. Dien toestand hebben de middenmogendheden thans verbroken. Zij hebben den tegenstand gebroken en thans reeds Constanza bezet. Derhalve verkeert de spoorweg in groot ge vaar. Zijn verlies zou voor de entente een kwaad ding zijn, ook aj was tevoren de Do- nau-brug bij Cemavoda vernield. Maar het is zoover nog niet en het is mogelijk, dat de entente het hier-dreigende gevaar op de een of andere wijze tijdig weet af te wenden. Bijv. door een krachtige actie in Macedonië Voordat het daartoe komt, schijnt de entente echter geheel zeker van Griekenland te wil len zijn. Er zijn weer nieuwe eischen ge steld, o.a. de overbrenging der geheele leger macht van Thessalië naar den Peloponnesus en de overgave van al het voor die leger macht bestemde oorlogsmateriaal aan de ge allieerden." Koning Konstantijn moet hebben laten weten, dat hij bereid is zijn toestemming te geven tot eiken maatregel, die de bescher ming van de achterhoede van het leger van T^ Roman uit het laatst der 16e eeuw, naar 't Engelsch van RAFAëL SABATINL 7) Zij verspreiden zich, om het nieuwtje van dien korten, hevigen twist rond te vertellen en te voorspellen, dat er bloed zou vloeien bij de beslechting ervan. Deze veronderstelling grondden zij geheel op hun kennis vah den aard der Tressilians. Maar rij hadden het ge heel mis. Het is waar, dat Sir Olivier den weg aigalloppeerde, die de rivier de Penryn vplgt en dat hij de brug overvloog, het stadje Penryn in ,Godolphin achterna met moord in zijn hart. Menschen, die hem zoo woest zagen rijden met den rooden streep -over zijn bleek, woedend gezicht, zeiden, dat hij er als een ware duivel uitzag. Hij reed deb rug te Pen ryn een half uur na zonsondergang over, toen de schemering in nacht overging en het is mo gelijk, dat de scherpe vrieslucht er toe bij droeg, zijn bloed af tek oelen. Want toen hij den oostelijken over der rivier bereikte, ver traagde hij zijn dollen rit, evenals hij den woesten gang zijner gedachten vertraagde. De herinnering aan den eed, dien hij drie maan den geleden Rosamunde gezworen had, trof hem als een' lichamelijke slag. Hij belemmerde zijn voornemen; en dit bedenkende, werd de tred van zijn paard langzamer. Hij sidderde bij de gedachte, hoe hij op het punt was ge weest, al het geluk, dat vöor hem in het ver schiet lag te vernietigen. Wat beteekende de zweepslag van een jongen, dat zijn daarover zijn geheele toekomstige leven in de waag schaal zou stellen? Zelfs al zouden de men schen hem een lafaard noemen, omdat hij den generaal Sarrail zou verzekeren, doch dat hij de overbrenging van de strijdmacht uit Thes salië onnoodig oordeelt en daarvoor eerst wel eens de motieven zou willen weten! Van de andere fronten verdient nog even het Westen de aandacht, waar de Engelschen bij le éars weer eenige vorderingen hebben gemaakt en de Duitschers tegenaanvallen ten noorden en ten zuiden van de Somme hebben uitgevoerd, welke wel is waar geen succes van eenige beteekenis hebben opgeleverd, maar welke desondanks voor de Franschen teleurstellend zijn geweest, omdat voortdu rend van Fransche zijde is herhaald, dat het uitblijven van tegenaanvallen het gebroken zijn van de Duitsche kracht bewees. De Oostenrijksche minister-pres. graaf von Stürgh is vermoord door een socialistisch schrijver, dr. Friedrich Adler, zoon van den bekenden rijksdag-afgevaardigde dr. v. Adler. De 37-jarige moordenaar heeft verklaard, dat hij volkomen bewust was van zijn daad en voor den rechter volledige verantwoording daarvan zou geven. Er wordt onmiddellijk geseind, dat het hier geldt een daad van een overspannen, los van zijn .partij staand socia list, een waanzinsdaad zonder eenige politie ke beteekenis. Toch kan men zich moeielijk losmaken van den indrukj dat deze niet op den voorgrond tredend, weinig te zeggen hebbend staatsman, het slachtoffer is gewor den van de ontevredenheid over het niet her stellen van het parlementaire leven in Oosten- "rijk. Een eerste slachtoffer. Zullen er meer dere volgen? KORTE BERICHTEN. Een Duitsch vlieger heeft het Engelsche kusffort Sheerness bestookt, doch is later neer geschoten, De Entente heeft van Griekenland ge- 'èischt inlevering aan hen van het oorlogsma teriaal voor de troepen in Thessalië bestemd en terugtrekking van die troepen naar den Pe- leponnesus. De minister van de verschillende Duit sche bondsstaten vergaderen te Berlijn om de verdeeling van winteraardappelen en andere kwesties, in verband met de volksvoeding te bespreken. Het Engelsche vlootbericht meldt, dat op 19 October een Britsche onderzeeër een Duitschen kruiser van het Kolberg-type met een torpedo zwaar beschadigde. De Oostenrijksche minister-president, graaf Stürghk, werd door den schrijver Ad ler, zoon van een rijksdagargevaarigde, dood- geschöten. De Turksche minister van Buitenland- sche Zaken brengt, na rijn bezoek aan Duitschland, er een aan Oostenrijk. In Wee- nen had hij een langdurig onderhoud met ba ron Buriau. De Noorsche zeilschepen Cattica en Di do zijn gezonken, evenals het Noorsche stoom schip „Dido" (332 ton) en het Engelsche „The Duke" (376 ton.) De Zweedsche schoener Gotha Lejon werd getorpedeerd in de Alandszee, de be- mannig verdronk. slag ontvangen en zich niet gewroken had, wat deed het er toe? Het lichaam van denge- ne, die hem laf zou noemen, kon hij brandmer ken voor de leugen van zoo'n dwaze beschul diging. Sir Olivier sloeg zijn oogen op paar het diepblauwe hemelgewelf, waar een enkele ster schitterde, en hij dankte God uit den grond van rijn hart, dat hij Pieter Godolphin niet had ingehaald, terwijl hij krankzinnig van woede was. Ongeveer een mijl beneden Penryn sloeg hij den weg in, die naar het veer leidde en ging stapvoets huiswaarts over den heuvel. Het was niet rijn gewone weg. Hij was gewoon over Trèfusis Pont te gaan om een blik te wer pen op de muren van het huis waar Rosamun de woonde en op het raam van haar kamer. Maar vanavond vond hij den korteren weg over den heuvel den veiligsten. Zoo hij langs Godolphin Court ging, ontmoette hij Pieter misschien weer en zijn verdwenen1 toom waar schuwde hem voor zulk een ontmoeting, waar schuwde hem, die te ontwijken, opdat er niets ergs zou gebeuren. De waarschuwing was in derdaad zoo ernstig, hij was bang voor zich zelf na hetgeen gebeurd was, dat hij besloot Pennarow den volgenden dag te verlaten. Waarheen hij gaan zou bepaalde hij toen nog niet. Hij kon naar Londen gaan, hij kon zelfs weer een1 tocht op zee ondernemen een plan, dat hij onlangs verworpen had op Rosa- münd's ernstig verzoek. Maar het was drin- .gend noodig, dat hij de buurt verliet, en een afstandp laatste tusschen Pieter Godolphin en zichzelf, tot den tijd, dat hij Rosamunde tot vrouw kon nemen. Ongeveer acht maanden van ballingschap; maar wat kwam er dit op aan? Beter dit dan dat hij een daad zou be drijven, die hem zou noodzaken, rijn geheele leven verwijderd van haar door te brengen. Hijz ou schrijven, en zij zou het begrijpen en Heden zou te Weerten een conferentie van de parlementaire partijen plaats hebben. De regeering was uitgenoodigd hieraan deel te nemen, doch Graaf Stürgkh had-gewei gerd. Naar uit Weenen gemeld wordt, zou gisteren een meeting plaats gehad hebben, be legd door hoogleeraren aan Universiteit te Weenen die in het openbaar de quaestie van de bijeenroeping van het parlement wilde be spreken. 15000 Uitnoodigingen waren ver zonden. De politie heeft deze meeting verbo den. De Bulgaarsche volksvertegenwoordi ging is tegen 28 October bijeengeroepen. Te Dusseldorf gebruiken tegenwoordig gemiddeld 17000 personen dagelijks hun middagmaal in de stedelijke oorlogsgaarkeu kens. Bij een proces te Keulen bleek dat, ter wijl voor de menschen per hoofd slechts twee eieren per drie weken beschikbaar zijn, de hond van een rijken fabrikant twee eieren per dag krijgt en soms nog ham bovendien. Deze onthulling baarde groot opzien. De Duitsche „Abend" deelt mede, dat men omtrent de firemen" nog niet alle hoop moet opgeven. Door de Niagara wordt thans een ver lichtingssysteem, dat een kracht van 50000000 kaarsen heeft gevoed. AANVOER CACAO. De N. O. T. heeft aan de Koninklijke Ne derlandsehe Stoombootmaatschappij, den Ko ninklijken Hollandschen Lloyd en den Ko ninklijken West-Indischen Maildienst ver zocht tot nader order, met hunne schepen geen cacaoboonen, resp. van Portugal, Brazilië en West-Indië naar Nederland te vervoeren. Daar de Nederlandsehe fabrieken het ruwe product in hoofdzaak uit deze landen betrek ken, wordt haar bedrijf door dezen maatregel zeer bemoèjlijkt. ZOUTINVOER. Naar wij vernemen is door de Britsche re geering thans weer de invoer toegestaan van zout onder N. O. T.-condities. GEDOOFDE LICHTEN. Door de reedersvereeniging voor de Ned. Haringvisscherij is den minister van Marine verzocht de gedoofde lichten op de Wadden eilanden weder te doen ontsteken, daar reeds ernstige verliezen aan menschenlevens en ma teriaal door de visscherij zijn geleden, en ge- di J> t moet worden, dat nog meer ongelukken zullen gebeuren, wanneer de kunstlichten niet branden. BINNENLAND. 1 DJAMBI EN PALEMBANG. Officieel wordt medegedeeld zoo seinde de corr. van de Tel. dat de tegenstand in de streek van de Rawas, behalve in het stroomgebied van de Limoen en Bantangari, volledig gebroken is. Alle leiders rijn ge arresteerd. De bevolking van de meeste dor pen maakt zich gereed terug te keeren;'het zelfde is het geval in de Grangi-streek en Pen- gaboeantoengal. Luitenant Kroesen is te Djambi terugge keerd. De colonne in het Merloenggebied heeft drie opstandelingen gedood; 55 leiders uit het Toengalgebied werden gevankelijk naar Djambi gebracht. Het „N. v. d. D. v, N.-I." verneemt, dat een goedkeuren, als hij haar vertelde, wat er dien dag gebeurd was. Zijn besluit stond vast, toen hij Penarrow bereikte en hij voelde zich opge lucht zoowel door het besluit, als door de be lofte, dat zijn toekomstig geluk er door verze kerd was. Hij bracht zelf zijn paard naar den stal, want van rijn twee stalknechts, had hij den een verlof gegeven Kerstmis bij zijn ouders in Devon te gaan doorbrengen en was de an- derz iek en juist dien dag naar bed gezonden door Sir Olivier, die zorg droeg voor degenen, die hem dienden. In de eetkamer vond hij het avondeten ge reed en een' groot houtvuur brandde in de reusachtige stookplaats, een aangename warmte verspreidend in de groote kamer en rossig flikkerend op de wapentrofeeën, die de mqren versierden, het behangsel en de por tretten' der doode Tressilians. Toen hij hem hoorde, kwam de oude Nikolaas binnen met een grooten kandelaar, dien hij op. tafel zette. „U bent laat, Sir Qlivier", zei de knecht, „en jonker Lionel is ook nog niet thuis". Sir Olivier bromde wat, terwijl hij een1 hout blok stuk trapte en het onder zijn natten voet deed sissen. Hij dacht aan Malpas en ver vloekte Lionel's dwaasheid, terwijl hij, zon der een1 woord te spreken, zijn mantel los maakte en hem op een eikenhouten kist aan den muur wierp, waar hij ook al rijn hoed ge gooid had. Toen ging mi. zitten, en Nikolaas kwam, om rijn laarzen uit te trekken. Toen dat gedaan was, en de oude knecht weer opstond, verzocht Sir Olivier hem kortaf het avondeten te brengen. Jonker Lionel zal nu wel gauw komen", zei hij. „En geef mij wat te drinken, Nikolaas. Dat héb ik het meest noodig". „Ik heb warme melk met „canary" gemaakt," zei Nikolaas, „er is niets beters op een kouden uitgebreid complot is ontdekt, dat zich uit strekt over Kediri, Djombang, Ngandjoek en Madioen. De leider van deze opstandige be weging is een zwendelaar, Dietz, zichzelf noemende Pangeran Mohamed, zoon van den verbannen Ratoekedaton. Hij verklaarde, dat het zijn bedoeling was een nieuwen staat te grondvesten. Het onderzoek naar de kleine opstootjes van de vorige week, die ontijdjg uitbraken, heeft het gouvernement op het spoor van het complot gebracht. KAMERVERKIEZING ZAANDAM. Prof. Ph. Kohnstamm, door de centrale vrij zinnige kiesvereeniging te Zaandam op een drietal van voorloopige candidaten geplaatst, voor de Kamercandidatuur te Zaandam in 1917, heeft verzocht, in verband met hangen de besprekingen met andere districten, die hem beletten reeds thans een beslissing te ne men, bij het aanstaande referendum bij voor keur stemmen uit te brengen op den heer P. J. Oud. Gemengd nieuws. ARBBIDERSBETOOGING TEGEN DE DUURTE. Te Utrecht is Zaterdag een vergadering ge houden van de permanente commissie uit de Roomsch-Katholieke en Christelijke Werklie denbonden in Nederland ter bespreking van de levensmiddelenvoorziening en de distribur tiewet. De vergadering werd o.a. bijgewoond door de Tweede Kamerleden Van Vliet, Beumer, Duymaer van Twist, Snoeck Henkemans, Fleskens, Van Best, Van Wichen, Engels, ba ron Van Wijnbergen en prof. Slotemaker de Bruine. De heer C. Smeenk uit Arnhem hield een redevoering, waarin hij wees op de'stijgende duurte der levensmiddelen en die der wo- ninghuren, terwijl de loonstijgingen daarme de geen gelijken -tred houden. Met minstens 40 pCt. zouden de loonen moeten stijgen wilde een arbeidersgezin op denzelfden voet kunnen leven als vóór d^n oorlog. De aanvoer van voorraden diende z. i. be vorderd te worden, gewaakt diende tegen ach terhouden van voorraden met speculatieve doeleinden, enz.; vaststelling van tnaYimnm- prijzen met toezicht op de handhaving ervan, beval hij aan. Daartoe rijn gemeentelijke controleurs en commissies van toezicht, ge vormd door de arbeidersorganisaties, noodig. Voorts diende de productie bevorderd te worden, vooral voor den landbouw, des noods met verbod van verbouw van een of ander gewas. Vervolgens gaf spreker een uiteenzetting van de distributiewet en wees er op, dat hoofdzaak bij deze wet is een goedé uitvoe ring ervan. Hij betoogde dat de lijst der regeeringsar- tikelen dient uitgebreid te worden met brand stoffen, garen, sajet, schoeisel, kleeding, zool leer, enz. Voor de groote gemeenten beval spr. aan de vorming van een levensmiddelenbedrijf. Voorts een commissie van bijstand uit den raad en zoonoodig een van voorlichting uit den midden- en arbeidersstand. De .handel moet niet uitgesloten worden, doch tegen knoeierij dient gewaakt. Wensche- lijk is een bonsysteem, zooals in 's Bosch be staat en desnoods een gemeentewinkel, die zal gelden als standaardwinkel. Op verschillende gronden verdedigde spre ker vervolgens het ingrijpen van de overheid. Na den oorlog zal de duurte niet verdwe nen zijn, daarom dient* krachtig gewerkt te winteravond, Sir Olivier". Hij ging weg, om dadelijk terug te keeren met een zwarte kan, die geurig dampte. Hij vond zijn heer nog in dezelfde houding, sta rend in het vuur, en donkerf ronsend. Sir Oli- vierw as met zijn gedachten nog, bij zijn broe der in Malpas, en hij was er zoo mede ver vuld, dat hij voor het oogenblik zijn eigen zorgen geheel vergat; hij overlegde, of het toch eigenlijk niet zijn plicht was, een woord" tot vermaning te wagen. Eindelijk stond hij met een zucht op en ging aan tafel. Daar kwam hemz ieke stalknecht in de gedachten en hli vroeg Nikolaas naar hem. Deze zei, dat de knecht vrijwel hetzelfde was, waarop Sir Olivier een glas nam en het met den ko kenden drank vulde. „Breng hem dit", zei hij. „Er bestaat geen beter geneesmiddel- voor zulke ziekte". Buiten werd hoefgetrappel gehoord. „Daar is jonker Lionel eindelijk," zei de be diende. „Zonder twijfel", stemde Sir Olivier toe. „Je behoeft nieth ier te blijven voor hem. Hier is alles, wat hij noodig heeft. Breng dat aan Tóm, voordat het afkoelt." Hij wilde den knecht weg hebben, als Lio nel kwam, daar hij besloten was hem met een flink standje voor rijn dwaasheid te begroe ten. Nadenken had hem de zekerheid gegeven, dat dit zijn plicht was met het oog op zijn voorgenomen afwezigheid van Penarrow; en in het belang van zijnb roeder was hij beslo ten, hem niet te sparen. Hij nam een groote teug van de melk, en toén hij ze neerzette, horde hij Lionel's stap buiten de deur. Deze werd opengeworpen en zijn broeder stond op den drempel een oogen blik te staren. Sir Olivier keek norsch om, het wel-voorbc- reide verwijt reeds op de lippen. worden voor loonsverhooging. Daarvoor achtte spr. noodig een krachtige vakorgani satie, een sterke coöperatieve beweging en een krachtige sociale politiek. De heer J. v. Rijzewijk uit Tilburg hield een inleiding over': De taak der plaatselijke levensmiddelencommissie, waarbij hij de vol gende stellingen verdedigde: le. Studie maken van de distributiewet en de daarop betrekking hebbende ministerieels circulaires; 2e. ijveren voor het stichten van een le vensmiddelen- of distributiebedrijf door den gemeenteraad; 3e. aandringen op beschikbaarstelling van alle bij de distributiewet genoemde arti kelen; 4e. invloed uitoefenen op de vaststelling der maximumprijzen, door aan te dringen op verlaging van te duur genoteerde artikelen. 5e. Samenwerking zoeken met plaatselijke levensmiddelen-commissies uit omliggende gemeenten. 6e. Controleerend optreden, voor wat be treft de maximumprijzen, controlelijsten, ge wicht en kwaliteit. 7e. De permanente commissie der Christe lijke organisaties voorlichten. 8e. L>e Christelijke coöperaties steunen en handhaven en bij miskenning daar met ge paste middelen tegen opkomen. 9e. Bij de gemeentebesturen aandringen op goedkoope beschikbaarstelling van nog meerdere artikelen dan thana onder de Distri butiewet vallen. TEGEN LEVENSMIDDELENDUURTE. Gilteren is in het American Hotel door de besturen der federatie Amsterdam der S. D. A. P., van den Amsterdamschen Bestuurders- bond, van de Algemeene Coöperatie „De Da geraad" en van andere organisaties een ver gadering gehouden, waarin door verschillen de dames en heeren de duurte en haar ge volgen, alsmede de vooruitzichten in den ko menden winter werden besproken. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarin op krachtig ingrijpen van de regeering werd aangedrongen en" ge vraagd werd spoedige behandeling en aan neming van het wetsontwerp betreffende de woninghuur. Deze motie zal met een toelichting opge zonden worden, OMGEBRACHT EN WEER VRIJGELATEN. Het Nederlandsehe s.s. „Nickerie," van den West-Indischen maildienst, is gistereunamid- dag met 8 uur vertraging te IJmuiden bin nengekomen. Het schip was Zaterdagavond op reis van Falmouth naar IJmuiden aangehouden door drie Duitsche torpedobooten, waarvan één langs,zij van de „Nickerie" kwam en onge veer twintig man aan boord van het schip zond. Gelast werd, onmiddellijk de lichten te dooven. Het stoomschip werd daarna op gebracht naar Zeebrugge, waar het gisteren morgen aankwam. Het werd voor anker ge legd en een onderzoek naar papieren en la ding ingesteld, waarop het weder werd vrij gelaten. In de haven van Zeebrugge lagen nog twee Nederlandsehe schepen, waaronder de „Cale donia," van Huelva, met een lading kopererts en gaande naar Amsterdam, Den naam'van het tweede te Zeebrugge lig gende Nederlandsehe schip kon men niet on derscheiden. Men meent gezien te hebben, dat aan boord van de „Caledonia" een Duitsche vlag woei. „Dusbegon hij, en kwam niet verder. Hetgeen hij zag verdreef .de woorden van zijn lippen en uit ziin geest; inplaats ervan sprong hij op met een kreet van schrik, „Lionel!" Lionel sloop binnen, sloot de deur, en deed er den grendel op. Toen leunde hij er tegen, en1 keek zijn broeder aan. Hij was doodsbleek, met groote, donkere vlekken onder zijn oogen zijn rechterhand, waaraan de handschoen ontbrak, drukte hij tegen zijn zijde, en de vin gers waren volb loed, dat er tusschen door druppelde. Adn dé rechterzijde van rijn geel wambuics was een groote, donkere vlek, wel ker aard Sir Olivier onmiddelli k herkende. „Mijn hemel I" riep hij, en vloog naar zijn broeder. „Wat is er gebeurd, Lal? Wie heeft dit gedaan?" „Pieter Godolphin", kwam het antwoord van de lippen, die in een vreemden glimlach samengetrokken waren. Sir Olivier zei geen enkel woord, maar hij klemde zijn tanden bpeen en balde de vuisten, zoodat de nagels in de handpalm drongen. Toen hij zijn arm om den jongen, dien bij bo ven alles in de wereld, op één na liefhad, en met angst steunde hij hem tot bij het vuur. Daar zonw Lionel in den stoel, waar Sir Oli vier zoo pas in gezeten had. „Wat is je wond, jongen? Is zij diep?, vroeg hij met schrik. „Het is een vleeschwondmaar ik heb veel bloed verloren. Ik dacht, dat ik doodgebh>ed zou zijn, voordat ik thuis kwam". Met angstige spoed trok Sir Olivier zlja dolk en snèed wambuis, vest en hemd door, waardoor het blanke vleesch van den jongen bloot kwam. Een oogenblik van onderzoek en hij haalde ruimer adem. (Wordt vervolgd.) ALKMAARSCHl COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1