op MAANDAG fi NOVEMBER 1916. Faillissement A. CREEUW Sr., Hello. Tolegrammei Tan kaden. to Alltmaar ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. SI1'* mijn Maastricht, dagelijks hoor wat ge schiedt. Geen dag gaat er voorbij oi ik hoor het kanongebulder. Waar wij het voorrecht hadden eenige da gen temidden van een landelijke rust en om geving eenigen tijd te verwijlen, daar is dit voor mij een aangename en zeer weldoende verpoozing geweest Ik hoop, dat dit voor u allen zoo zal ge weest zijn en dat dit u zal aansporen om aan den roepstem van de maatschappij voor het volgen van meerdere excursies gehoor te geven. Met den wensch dat allen voorspoe dig hunne haardsteden mochten bereiken, eindigde spreker onderk rachtig applaus. De heer v. Reenen dankte de voorzitter me de namens zijn vrouw voor de hartelijke woorden over hun onderneming gesproken. Spr. zou ze lang in herinnering houden en zooveel mogelijk trachten om den wensch in die woorden uitgesproken te verwezenlijken. En zoo was het uur van vertrek weder aan gebroken, noode van het vriendelijk plaatsje scheidende, stapte men traagjes aan in de tram. In Bergen-binnen werd lang gestopt, wat eerst door verscheidene deelnemers benut werd om hun kilometerboekjes te laten af stempelen, maar dat later toch bij velen die den trein van 4.59 nog wilden kalen, eenigen onrust begon te verwekken. Evenwel, men was op tijd in Alkmaar, doch helaas bleken het er aldaar tè velen, die zich hadden voorgesteld met 4.59 „huistoe" te kunnen. De trein, die kort na den aan komst der tram binnendaverde, werd letterlijk bestormd en verscheidene minuten achtereen heerschte er op Alkmaars perron een zenuw achtige drukte, een vertwijfeld heen- en weer geloop, dat een onaangenaam slot van den dag vormde. Onverklaarbaar mag het heeten, dat de H IJ. S. M., waar zij toch vooruit op druk ver voer met dezen trein heeft kunnen rekenen, ver van voldoende matereel beschikbaar had gesteld. Al spoedig zaten de weinige wagens tjokvol, stonden er verscheidene menschen tusschen de overbezette banken der coupé's en nog steeds liepen tal van exedrsionnisten, waaronder verscheidene bejaarden her- en derwaarts, zoekend naar een plaatsje, dat ze wel zeker konden zijn, niet meer te vinden. Na een' run op de bagagewagen die ech ter ook gten onbeperkte ruimte bood ble ven er nog steeds eenigen op het perron staan. Hun kans om mee Je komen was ver keken. Eén ondernemend mensch sprong op de locomotief daarmee was de maat vol, en de trein,-waarop het bekende gezegde van de haringen en de ton-van toepassing was, zette zich in beweging en vertrok. Zooals reeds opgemerkt, zal dit alles voor velen een onaangenaam einde van deze ove rigens zoo uitstekend geslaagde excursie zijn geweest. Het is in dezen tijd moeilijk, de di rectie der H. IJ. S. M. een verwijt van het ge beurde te maken, het kan force-majeure ge weest zijn, en zeker, het 'was Zaterdag, maar betreurenswaardig blijft het even goed. Hopen we overigens, dat de herinnering aan dit minder aangenaam einde eerder ver dreven zal worden dan die aan het zoo zeer geslaagde dat vooraf ging. Het prachtige weer heeft er toe" meegewerkt, beide dagen en in 't bijzonder de laatste, tot een waar genoe gen te maken voor ieder die van natuur houdt en in het werk der Maatschappij belang stelt. Maar vooral oök verdient de organisatie de zer tweedaagsche bijeenkomst door de Maat schappij, een goed gesmeerd raderwerk, waarvan geen onderdeeltje den dienst wei gerde, een w.oord van hulde en dank, ook namens de 'pers, die steeds met groote wel willendheid tegemoet gekomen werd. Ook voor Schoorl en Bergen zijn het onge twijfeld goede dagen geweest, menigeen die voor 't eerst in z'n leven een bezoek aan de Staatsduinen bracht, neemt daaraan zulke mooie herinneringen mee, dat een hernieuwd bezoek zeker niet zal uitblijven. LANDSTORM 1909. Een groot aantal aanwezigen, ook uit de omstreken van Alkmaar, had gehoor gegeven aan den oproep van hét voorloopig comité, dat, in aansluiting met dergelijke vereenigin- gen in Friesland en elders, zal trachten te verkrijgen, dat de militielichting 1917 in wer- kelijken dienst wordt geroepen vóór de land stormlichting 1909. De vergadering had plaats in de zaal van den heer Mooy, Koor straat en werd geopend en geleid door den heer G. Grondsma, Kaarsenmakersgracht 1. Deze zette uiteen dat in samenwerking met alle landstormplichtigen van de lichting 1909 men zich met voornoemd dopl tot den minister zal wenden, en las daartoe de uit eenzettingen voor, die het comité uit Fries land hem had toegezonden. Op aanwezige lijsten kon men zijn hand- teekening plaatsen, om alle landstormplichti gen van deze lichting in genoemde actie te yertenigen; alle aanwezigen konden zich, zooals van zelf spreekt, met het doel der actie vereenigen en teekenden op de lijst. Door eenige heeren uit den omtrek zal worden ge tracht ook de handteekeningen te verzamelen van hen, die afwezig waren gebleven. In principe werd besloten een definitieve vereeniging -te stichten, waarin het voorloo pig comité als bestuur zal blijven functionee- ren. Door een der aanwezigen, die echter tot de lichting 1908 behoorde, werd er op aange drongen zich met 1908 en '07 te vereenigen om zóó meer kracht aan de aptie te kunnen geven. Dit zal het hoofdcomité in overwe- ging worden gegeven. A.s. Zaterdag om 8 uur zal weer vergaderd worden, tot welke vergadering alle belanghebbenden worden uitgenoodigd. Te 10 uur sloot de heer Grondsma de vergadering. VOETBAL. Alcmaria Victrix Z. V. V. 13. 't Is jammer voor Alcmaria, maar 't heeft weer zoo moeten zijn. Opnieuw een nederlaag, terwijl de kwaliteit van 't vertoonde spel wei nig hoop èeeft voor de toekomst. Z. V. V. had gisteren ook geen buitengewoon elftal in 't veld, doch de Zaandammers spelden fanatie ker,- vlugger en vooral met meer enthousias me. De laatste tien minuten, ja, toen werd er bij Alcmaria met geestdrift gespeeld, toen liet ook t publiek zijn luide aanmoediging hooren. Maar zoo had het van 't begin af moeten zijn. De voorhoede in haar geheel is 't meest debet aan de nederlaag. Vooral voor de rust leek Ret nergens naar. De was te lui, de andere wilde maar kon niet enz. Van de middellijn af werden vrije ballen op de meest ondoordachte wijze ineens naar 't doel ge trapt, alsof er geen medespelers bestonden. Schieten kan niemand. In de middenlinie was de rechtshalf de beste. De spil werkte hard en deed verbazend zijn best, doch overleg ont brak geheel en al. De linkshalf speelde soms heel goed, om even daarna op onbeholpen wij ze te missen. Achter was 't goed. De linksach ter was de beste speler van 't elfta!7terwijl de rechtsachter na de pauze veel beter ^voldeed, dan er voor. De keeper was als gewoon. Aan geen der drie doelpunten had hij eenige schuld. Na de pauze heeft hij verscheidene malen op correcte wijze edding gebracht, 't Lijkt ons voor een hardwerkende achterhoede ontmoedigend als zij moet aanzien, hoe de mooiste kansen door ondoordacht laksch spel worden verknoeid. Laat men toch vooral den linksachter weer evenals in den eeréten com petitiewedstrijd middenvoor laten spelen. Hij lijkt ons momenteel de eenige, die in staat is ae voorhoede in haar geheel productiever te maken. Rechtsbinnen en linksbuiten zou men dan meteen door anderen kunnen vervangen, want het is onze meening, dat deze wel mee kunnen doen, doch volstrekt geen aanwinsten zijn. De middenlinie en achterhoede van Z. V. V. heeft een solide spel gespeeld en vooral de spil was voor de geheele Alkmaarsche voor hoede een geducht struikelblok. Maar meer malen bleek toch, dat er wel doorkomen aan was. De voorhoede van Z. V. V. was niet vol ledig. Linksbuiten en middenvoor waren de gevaarlijkste spelers. Na dit algemeen overzicht, dat voor onze tweedeklassers nu juist niet erg vleiend is, doch geschreven is met de beste bedoelingen jegens Alcmaria, kan het verslag van den wedstrijd kort zijn. In het begin .waren de beide partijen vrijwel aan elkaar gewaagd. Z. V. V. kwam echter 't eerst wat in vorm en nadat beide partijen ee nige mooie kansen hadden gemist, nam Z. V. V. uit een corner de leiding. Stand met rust 1—0. Na de pauze bewerkte de rechtsback van Alcmaria toen een corner voor 't doel werd geplaatst, den bal met de handen. De toege stane strafschop werd door den rechtsback van Z. V. V. over getrapt. Kort daarna redde de keeper tot tweemaal achtereen, doch poeens loste de spil een geweldigen kogel, die vóór ie mand er aan dacht, in 't doel lag. Een kwar tier voor tijd gleed de rechtsbinnen' van Z. V. V. door de verdediging en maakte van korten afstand nummer drie. Toen kwam Alcmaria ook krachtig opzetten, en bleek zij 't ook Z. V. V. benauwd te kunnen maken. Uit een corner maakte zij een verdiend tegenpunt. Aan opha len was wegens de enkele minuten, die er nog te spelen waren, niet meer te denken, en juist toen weer aen hoekschop genomen werd, floot de scheidsrechter eindigen. De groote verslap ping, die bij Alcmaria intrad na het tweede punt van Zaandam, is mede schuld van de ne derlaag. 't Is te hopen, dat men a.s. Zondag een gelukkiger combinatie vindt, dan kan het op 5 Nov. tegen Ajax hier nog een aardige wedstrijd worden. Ajax en A. F. C. wisten gisteren beide met 2—0 te winnen, de eerste van E. D. O., de tweede van D. E. C. Alcmaria II speelde gisteren een goeden wedstrijd in den Helder tegen een sterk twee de elftal van S. H. B. S. De uitslag was 2—2. Twee doelpunten door Alcmaria gemaakt wer den ongeldig verklaard. „VOLKSONDERWIJS". Naar men verneemt is er in de Vereeniging „Volksonderwijs" sprake van, dat het hoofd bestuur zijn functie zal neerleggen. Zooals men weet, had het hoofdbestuur in een motie het beginsel van de financieele gelijkstelling van.het openbaar en bijzonder onderwijs voorgesteld. De vergadering sprak zich ech ter uit vóór het behoud van art. 192 in zijn tegenwoordigen vorm. EEN ZEPPELIN WERPT EEN BRAND BOM BIJ GORKUM. GOKKUM, 23 Oct. Gisteravond onge veer kwart voor acht verscheen op een hoog te van ongeveer 60 M. een Zeppelin boven station Arkel en dreef in de richting Leer dam. Buiten het luchtschip hing een ge keurd licht, dat later ingehaald werd. Een vlag of een naam waren niet te onderschei den. Toen het luchtmonster boven den Blok- landschen weg gedreven*was, viel plotse ling een rbandbom naar beneden, die nabij het Heultje in Hoog-Blokland terecht kwam In den weg werd een gat geslagen tevens werden eenige boomen ontworteld. De over blijfselen van den bom werden ten stadhui- ze van Gorkum gedeponeerd. De diameter van den bom bedraagt ongeveer 50 c.M. Ook vernamen wij dat op het luchtschip ge schoten, echter zonder resultaat. Het lucht schip dreef vervolgens dreef in Noord Oos telijke richting af. DE VISSCHERSKWESTIE. IJMUIDEN, 23 October. In de heden gehouden vergadering van zeelieden is nog geen beslissing genomen omtrent al of niet uitvaren der visschersvaartuigen, maar werd besloten in een Woensdag te houden vergadering daarover te raadplgeen. INQ1EZONEH1® STWKKJMSI. DE SCHOUWBURGPLANNEN VAN „ALCMARIA". Indien er onder de arbeiders en kleine mid denstanders zijn geweest die gemeend hebben dat de nieuwe verordening op den hoofdelij- ken omslag hun verlichting zou brengen, zijn zij deerlijk bedrogen. Niettegenstaande de som voor noodzakelijk levensonderhoud 's gesteld op 550 in plaats van op 450, niet tegenstaande voor ieder kind 25 wordt af getrokken, is het belastingbiljet „hoofdelijke omslag" in het gunstigste geval hetzelfde ge bleven, in de meeste gevallen zeer belangrijk verhoogd. Dat het hier niet bij blijven zal, wetea we reeds uit de begrooting, want waar nu, hoofdzakelijk tengevolge der crisis, de Alk maarsche burgerij 51000 meer heeft moeten opbrengen, zal het volgende jaar nog eens 40.000 meer worden gevraagd. We zijn dan volgens B. en W. aan het eind, de gemeentelijke belastingszuigpomp zaï dan uit de zakken van „Sijmen Betaal" geen geld meer kunnen pompen, want dan zijn we op, er is dan alleen lucht over. Zoo komen de groote uitgaven der laatste jaren nu om haar dubbeltjes. Waar vroeger een tafelkleed er niet op kon overschieten, hebben we nu binnen enkele jaren uitgegeven voor de verbouwing van het stadhuis circa 100.000, voor een nieuwe Handelskade ook circa een ton, de doorbraak kost ook zoowat dat bedrag, de nieuwe gasfabriek met het kan toortje zoowat een millioen, dan nog wat klein geld voor een vervolgklasse der Handels school, zoo aanstonds een nieuw gymnasium, want dat wordt ook tijd, dan nog een nieuw ziekenhuis en ten slotte, om ons wat te verpoo- zen in dezen miserabelen tijd, een nieuwe schouwburg van 200.000e waarvoor de ge meente zal hebben te garandeeren een bedrag van ƒ8841.62 om mogelijk te maken dat de obligatieleening van 175000 geplaatst wordt. Zoo zien we dat Alkmaar sinds 1903 be langrijk is vooruitgegaan, niet in inkomsten maar in uitgaven, want wie de belangrijke ar tikelen van u, mijnheer de Redacteur, in de 2 laatste Zaterdagavondnummers, heeft gele zen, heeft de reuzensprongen gemerkt die on ze hoofdelijke omslag sinds 1903 heeft ge maakt. Nu ben ik zelf een der 5 apostelen ge weest die het eerst hebben getracht Alkmaar van een nieuwe schouwburg te voorzien, wij hebben daarvoor geen kans gezien en Alcma ria heeft onze taak overgenomen en zich met grooten ijver van haar taak gekwetep, waar voor haar aller hulde toekomt. En waar nu sommigen het deze vereeniging ten kwade duiden, dat zij thans met een zóó duur plan komt, daar treft haar in deze geen verwijt, omdat, waar haar eerste plan van de gemeen te een rentegarantie vroeg van 3300 voor een schouwburg aan den Stationsweg, de Raad andere plannen vroeg voor een Schouw burg in het Nassaukwartier en men in deze aristocraten-wijk toch geen schouwburg on der de 2 ton kan zetten, daar zou èn de buurt èn Alkmaar mee gecomprommiteerd zijn. Nu berekent men dat de schouwburg nog winst zal opleveren, hoe men daar aankomt is ons een raadsel. Alkmaar is en blijft voorloopig een stadje van 22000 inwoners, dat het in hoofdzaak moet hebben van de uitvoeringen der plaatselijke vereenigingen en van dito vergaderingen. Welke van deze ver eenigingen kan met de zaalhuur, die thans in de „Harmonie" moet betaald worden, een goede recette maken? Een enkele, ^maar in doorsnede moet nu reeds bij elke uitvoering of vergadering geld bij. Dacht men nu dat deze vereenigingen de hooge zaalhuur zullen kunnen betalen die de nieuwe schouwburg noodwendig zal moe ten heffen om hare exploitatie loonend te ma ken? Het zou dus moeten komen van de vreem de gezelschappen die uit andere plaatsen hier optreden, en thans meer uitvoeringen zouden geven in de nieuwe schouwburg dan vroeger in de Harmonie. Zal dat dan de exploitatie moeien goed maken, dan is het fiasco volko men, want Alkmaar blijft een stadje voorloopig en uitvoeringen, zooals de groote steden die geven, kan ook de nieuwe schouw burg niet daarstellen. Eh dan is de njeuwe schouwburg ook niet de eenige, de Harmonie blijft, wordt ver bouwd en alzoo een geduchte concurrent, zoodat de vraag zich nu voordoet of het noodig is dat waar de harmonie thans tot een moderne schouwburg wordt verbouwd, dé gemeente 8841.62 per jaar als rente garantie geeft, voor nog eens een andere schouwburg, die misschien zou passen voor een stad van 100.000 inwoners, maar voor ons niet. Er is in sommige kringen een bepaalde af keer van de Harmonie, er zijn menschen die niet in'de Harmonie willen komen, en inder daad aan de comfort ontbreekt zeer veel, maar kan dat niet verholpen worden? Brengt het plan-Leguit ons geen schouwburg die er wezen kan? En dan, waar zooveel afkeuring is, mag ook wel een woord van waardeering voor de exploitant, want altijd was de Har monie voor elk disponibel. Toen in het begin dei socialistische beweging het moeilijk was een zaal machtig te worden, heeft de Harmo nie ons geherbergd trots pogingen die wer den aangewend om hem te bewegen ons te weren en steeds heeft hij ons billijk behan deld. Het zal zeer de vraag zijn of de raad van beheer der eventueel tc bouwen schouwburg even objectief zou zijn. Zal nu de Raad op de voorstellen van „Alc maria" ingaan? Ofschoon men ons vertelde dat de zaak al beklonken was, gelooven wij dit niet. In dezen tijd, nu een overgroot deel der burgerij met zorg de toekomst ingaat, nu de vrouw van den arbeider en kleinen midden stander zich kapot rekent om niet van honger om te komen, zou np onze Raad een dergelij ke subsidie toestaan, en de lasten der burge ren nog zwaarder maken dan zij reeds zijn? Een Raad die zoo onverantwoordelijk han delde, zou het vertrouwen der burgerij dienen opgezegd te worden. Gelukkig koriit thans ook uit de burgerij verzet, de R. K. Volksbond belegt een pro testvergadering en verdient daarvoor de er kentelijkheid der burgerij, want maar al te lang zwijgt men en laat Gods water over Gods akker loopen. Er moet komen tegen de schouwburgplan nen een adresbeweging. Waar „Alcmaria" schrijft dat haarp lannen door zoovelen wor den toegejuicht, daar moeten degenen die de ze plannen niet toejuichen, zich ook maar eens laten hooren in een adres, waarin de burgerij verklaart dat verspilling van ge meentegeld in dezen benarden tijd allerminst behoorlijk is. Laat zich een commissie vormen, die de actie tegen de schouwburgplannen leidt en tot een goed einde brengt. Met dank voor de plaatsing Uw Dw FENIJN. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. JUBAL. Jubal, het dilettanten symphonie-orkest, waarvan de heer H. A. Maas directeur is, gaat voort, met invitatie-matinée's te geven. Gisteren, Zondagmiddag, was het de tweede, en reeds is de derde aangekondigd op 17 De cember a.s. Het gezelschap speelt meest populaire mu ziek, waarvan we voor deze matinee de ouverture „Joseph" van Mehul, en een fantai- sie uit de „Zauberflote" van Mozart uitzon deren. die onder een andere categorie ge schikt moeten worden, en waarin de leden hun beste krachten aanwendden om de uit voering zoo goed mogelijk te doen zijn. 't Gaat er huiselijk toe. De heer Maas dirigeert niet vanaf de lessenaar, maar neemt gemoedelijk tusschen z'n getrouwen plaats en speelt ijverig mede, óf viool óf mandoline Het publiek is geheel gehoor en met ap plaus niet karig. Behalve de orkestnummers stonden er ook bijdragen voor twee mandolines op het pro gramma, met begeleiding van klavier, van klavier en trompet, en in vereeniging met het orkest, die evenieer in den smaak vielen. Aan de opmerking op datzelfde program ma „gee« Alkmaarsch kwartiertje" werd strikt de hand gehouden; precies 2 uur be- gon men.A. K. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 23 October. Medegedeeld door het Ko*. Nederlandsch Meteorologisch Instituut <te De Bilt Geldig tot den avond van 22 October. In het gebied van de waarneming ia de hoogste stand van den barometer onder 775 Oost-Du itsch land. De laagste stand van den barometer 757.5 te Bodo. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zui delijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, mogelijk nachtvorst in het oos ten, iets zachter overdag. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 22 Oct. Bemardus, z. van Nicolaas Jacobus Kaandorp en Helena Twisk. Jan, z. van Hendricus Jacobus Hemmel- der en Dirkje Willemina Donker. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 23 Oct. Aangeveerd 21 Koeien en essen f 309 a 450, 17 vette kalveren f80 a 22 0,-»- per ned pend f 1,20 a 1.60, 32 nucht. kalveren t 15.— a 25.magerG sckajtM f 0 a 480-vette dito f 20 a 43 jt. stuk. 475 vette verkees 70 a 102 at. p.eed. pond, magere varkens f a AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 385 vette koeien le kw. 1.12, 2e kw. 1.04 1.08, 3e kw. 0.98—1.—. 130 melk- en kalf- xoeien 350550, 84 nuchtere kalveren 12 16, 91 schapen 2535, 538 vette varkens geen handel. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 21 Oet. Voormiddagveiling Bloemkool le soort f 9.10 a 11.70, bult. f 12.60 a 15,80. inmaak 2e soort f 11.70 a 12.10, roode 1cool binnenland f 4.a 22.40, gele kool f 3.90 a 18.10, witte kool f 11-50 a 33.-. Wagons wittekool f 377 a 394 p. 0 Kg. Roodekool f 0—, Gelekool f 0. 0 bos wortelen f 0.a 0.— p. 100 bos. 21 Oct. Namiddagveiling. Aangevoerd zak aardappelen. Uien f 6.a 6.50, gele nep f 5.20 a 0—, drielingen f 5.10 a 0—, wortelen bin. f 1.20 a 8—, buit. f 0— a 0.—, sla boonen f a,0.rammenas f 4.50 a 10.bieten f 18— a 27.60 NOORDSCHARWOUDE, 21 Oct. Ochtendveiling. Roodekool f 4.— a 22.70, voor het buitenland f a witte kool f 4.— a 81.80, idem voor het buitenl. f.0 a sgele kool f 3.— a 19.60, idem voor het buitenland f 0.— a bloemkool f 8.— a 8,40, Idem voor het buitenland f 9. a 14.10, wortelen1 f 0.a 0.— Roodekool f 354 a 398. Koolaanvoer0 stuks. ©ele nep f 5.a 5.30, drielingen f 0. 0.grove uien f 6.70 a 6.90, wortelen f 1.20 a 1.55, ld. voor het buitenl. f 3.60 a f 8.90 per 50 Kg., bieten f 16.60. BOvENKARSPEL (Station) 21 Oct. Heden besteedde men voor Groote muizen f 1.50 a 1 70, kleine Idem f 1.10 a 1.25, ronde f 0.— a 0.— Roodekool f8.— af IÖ.—Witte kool f 12.— a 20—, Bloemkool f 15,— a 40.— Slaboonen f 3.a 3.20. BEEMSTER, PURMEREND en ometreken 21 Oct. Op de afalagtnarkt werd verhan deld 0— zak slaboonen f 3,25 a 3,50 per zak van 15 KO., —0 snijboonen f 0. 0 manden appelen f 0 a 0.— per mand, bieten f 8— a f 10 per 1000 stuks. Spruitjes f 1.55 a 1.75 per mand 15 pond. Boerengroanen (peren) f p. 100 p. Peren f 2.95 a 3.10 per maijd. W ARMENHUIZEN, 21 Oct. Blauwe aardappelen f 0, - a 0.—, gele nep f 0.— a 0.drielingen f 0.a 0.uien 0. a 0slaboonen f a Wittekool: Binnenland f 7.90a30.90, bui tenland f 0.a Roode koolBinnenland f6 a 19.70, Buitenland f 15.30 a 29.10. Gelekool t Binnenland f 7.30, buitenland f 17.50. Wortelen per baal: Binnenland f 1.15, Buitenland f 3.60. Uieu f 6.70 a 6.90, aap f 0.staboonen f 0. ®roentenvaiIingveraeniglng „ZAANDAM en OMSTREKEN." 21 Oct. Selderie 1—5 per bos Pieterselie 3—5 per bos Andijvie 84315 par 100 struik Groene kool 2—50 per stuk. Spinazie 3042 per ban. Peen 822 per bos. Bieten 2»—4®. 1 Roodekool S—6—0 per stuk. Spruitjes 858—310 per mand, per zak. Sla f 2.pm 160 krop. Boerenkool 200400 oer 100 str. Peren boerengroep 1114 p. pond. stoofp. 5 hendpeor 17 Appelen zaur schijf 810 per pond. binderzoet 6 Postelein 4250 per ben. Spinazie 4046 per ben. Prei 8—12 per bos Tomaten 716 per pond. Knolselderie 6—11 pea bos. Druiven 82-84 per pond. Radijs 23 per ko». in Boekhouden an aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk ei wMumtsns. Telefoon 229. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 13. Koers van Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt, Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 dito dito 4 Oblig. dito 3 dito dito 3 dito dito 24 Ned. Ind. OÖ00 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 5 Iwangorod Dorabr. OR. 625 4j Nicolai Spw. 100 4 Geconsol QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 QR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediei-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederf. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v, A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. „Anaoonda Copper C. v. A. Am. Car ft Foundy Co C. v. A. Amer. Hide St Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. T Pref. A. Redjang—Lebong A. Cultuurondern. Handelsyer. en Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dortsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mij. t. e. v Petr. br. A. Sura. Palembang. Petr. Mij. A. BUITENLAND. New. Schibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Cii Pref. A. Orion Petrol. Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mi). Aand. Soheepvaart-Maatsonappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mil. Aand. Nad. Scheepv. JJnie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg pr. A. Int Marc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obl. 4} Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Dell-Maatschapplj Aand. Dell Batavia Aand. Madan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Se5cmbah Tabak Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C.v. A. Holl 21 Oct .2 2 Oct 11. Hzer. Spoorw Obl. 5 t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj, t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. St 3. Pé. C. v g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv R. Qrande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans Cltv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. a Tex. C. v. A. N.-York Ont. 8t Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A. South. Rlw. VoL Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100.—3 Gemeente Crediet 3 BELOIE, Antwerpen 1887 2} 102-v, 85i/8 76 64»/, 101 141 i/t 78 651/g 59 59 63 103i/, 103»As 194 228 233 191 u, 146 194 72»/, 73./, 118 28 44 162 233 245 395 199 171 518 240 43i/, 91 58 208 155 444 190 461/, 118ik 104T/8 243 234 272 517 431 1931/, 254 539 379 104 104 V, 101»/, 1071/, 90 18i/, 39»/, 281/, 8 29", 1387/u 102i/ia 28»/, 150 104VW 96 63 1027/, 101»/, 851/, 75 V, 64»/, 101 79 67 641/, 58 lk 671/, 54»/, 94V, 103»/, 1037/,- 2331/» 191 145»/, 195 73 751/, 119»/, 28 421/, 164»U 234 247 395 165 516 238 V, 55 208 155 444 102 46»/, 1181/, 105 243 233 274 516 4344 198 246* 541 194 V, 101 108V, gov, 181/, 39V» 28V, 8V« 29 134 1044 24 151 97 V» 64 PROLONGATIE 2»/, pet. MededeelingenNaar aanleiding van de ongunstige berichten uit Roemenië was de olieinarkt flauw, voor al de Geconsolideerde Holl. Olie. Tabakken prijshoudend. Mijnen vast. Rubbers vast. Scheepvaartaandeelen vast, later inzakkendNMarinwaarden leven dig. Amerika opende vak, slot prijshoudenr. ADVERTENTIëN. De uitdeellngglljst is keden ter Griffie der Arrondisseraents-Rechtbank te Alkmaar gedeponeerd en ligt aldaar gedurende 10 dagen ter bostclnoze tnzags van de schuldeischers. Alkmaar, 23 October 1916. Kantoor Breedstraat A 10 Mr. A. M. DE LANfflE, Curator. roo Handelsvennootscn. Spoorwegen. Mlj lYoyoiii 68 li, 54 s/, 94 u,

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3