DENKT ER AAN LI Regeerings visch V DROGISTERIJ, Tdegrammon van bovendien strafschuldig. De handelaren en vereenigingen deponee- ren behalve bij de veevoederbureaux eveneens ter griffie van het kantongerecht in hun om geving een lijst, aangevende de namen der personen, die van hen veevoeder betrekken met vermelding van het aantal stuks vee bo ven een jaar en daar beneden, afzonderlijk op te geven voor paarden, koeien en schapen, dat door hem dezen winter gehouden zal worden. In 't vervolg ware dus toe te wijzen aan de handelaren en vereenigingen voor de met namen te noemen veehouders en niet meer rechtstreeks aan de veehouders, 't Groote voordeel van deze verandering is, dat het veevoeder blijft ter beschikking van groepen veehouders, die het afgeven en onderliilg overleg regelen. Bij vereenigingen geschiedt dit reeds en voor molenaars en handelaren is deze regeling uitvoerbaar door een commissie van drie tot vijf leden uit de gebruikers van dien molenaar of handelaar te beiasten met een evenredige verdeeling. Wordt de distributie op deze wijze gere geld, dan kan de contróle eenvoudig zijn en weinig kostbaar, doordien dan slechts weinig bedrijven gecontroleerd behoeven te worden tegenover nu, nu feitelijk iedere veehouder daaronder valt. Gaat men gebruik maken van vertrouwens mannen, verdeeld over de provincie, dan wa re met één of twee inspecteurs de controle uitvoerbaar. Het maandelijks invullen van ellenlange vragenlijsten werd een bezoeking geacht, zoo wel voor de aanvragers ais voor de bureaux, die deze te beoordeelen hadden. De gebrekkige werking der distributie werd meda toegeschreven aan gebrek aan tijd bij Onderscheidene leden der commissie van toewijzing en voorts aan onbekendheid met den aard der bedrijven. Men besloot verder de wenschen ter kennis te brengen van de verschillende belangheb benden bij de distributie van veevoeder. EEN EIGENAARDIG GEVAL. Voor de militie der lichting 1916 werd in Veenendaal ingeschreven zekere C. H. Tij dens zijne inschrijving vertoefde hij in de weesinrichting te Neerbosch. Door het ge meentebestuur van Nijmegen werd aan dat te Veenendaal bericht, dat hij hier behoorde te worden ingeschreven voor de militie, omdat zijn ouders waren overleden en zijn voogd woonplaats had in Veenendaal. Laterb leek het, dat hij niet alleen in deze gemeente was ingeschreven doch te Nijmegen. Voor den keuringsraad te Lochem opgeroe pen werd hij aldaa^itgekeur en voor den keu- I ringsraad te Utrecht verscheen hij niet, hoe-1 wel daarvoor ook opgeroepen. De militieplichtige werd in werkelijken dienst opgeroeuen en' in dienst gesteld voor j de gemeente Veenendaal, nietegenstaande hij bij zijn inlijving het bewijs van afkeuring kon overleggen. De minister zal dus moeten uitmaken of dit al dann iet ten onrechte heeft plaats gehad. UIENZAAD. In Holland's Noorden stijgt het uienzaad I nog maar steeds in prijs Men betaalt zelfs 20.per K.G. van zaad, wat nog ge-1 dorschen moet worden. EEN NATUURMONUMENT IN GEVAAR. Een van de mooiste plekjes van Kennemer- j land, de bekende „Schapenduinen", komt on der den hamer en daar onder de verkoopcon dities geen enkele voorwaarde wordt gesteld, die het behoud van het karakter van dit fraaie bosch waarborgt, bestaat er gevaar, dat het in ten villapark wordt omgezet, tenzij de ge meente Bloemendaal, in navolging van het naburige Heemstede, dat „Grcenendaal" I aankocht, de „Schapenduinen" aankoopt als wandelpark. DUUR MOSTERDZAAD. r In de Streek (N.-H.) is ineens verbazend I veel viaag naar mosterdzaad. Zelfs geen be- roepshanJelaars koopen op tegen steeds stij gende piijzen ln een paar dagen tijds is het 2U.— per 70 K.G. gestegen. Men besteedt nu zelfs tot 75 UIT ZIJDEWIND. Ter gelegenheid van de Zijdewinderder-kat- kermis werd eene ringstekerij gehouden op fietsen. De le prijs werd gewonnen door P. Nagelhout; de 2e door den heer P. Brink en de le prijs door den heer L. van Rijn, allen alhier. De prijzen bestonden uit contanten. KORTE BERICHTEN. Te Bameveld zijn een met hooi en rogge gevinde berg een aantal in de nabijheid op getaste vimmen haver van den landbouwer F. door onbekende oorzaak afgebrand. Hooi en koren waren slechts laag verzekerd. Nabij de suikerfabriek onder Oastel is het 13-jarig dochtertje van schipper Hanze over boord gevallen en verdronken. In het ziekenhuis te Enschedé is overle den een 86-jarige vrouw, die de vorige week ernstige brandwonden bekwam, doordien haar kleeren boven een stoof in brand geraakten Het 2^-jarig dochtertje van den heer J. C. M. te Assen trok een kan njet kokende koffie omver, waardoor het ernstige brand wonden bekwam., Het kind is aan de gevolgen overleden. Op Texel zijn de winteraardappelen ge rooid. De kwantiteit is niet meegevallen. De kwaliteit is algemeen goed. De prijzen variee- ren tusschen 4 en 6 per H.L. In Drente neemt de varkensteelt onrust barend af. De oorzaak hiervan is, dat de boe ren nog steeds te vergeefs wachten op de benoodigde voederartikelen. Ook de mais, die voor rogge geruild zou worden, blijft,achter wege. Daar door het gebrek van katoenen ga ren vele visschers hun netten niet voloende kunnen breien en-herstellen, zijn thans deze ga rens van regeeringswege verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van 2.85 per K G. De bazar ten bate derjjewoners van het Belgische dorp nabij heUirtterneeringskamp te Zeist, heeft netto opgebracht ƒ1061.67, ter wijl voor de noodlijdende kantschool te Amersfoort werd verkocht voor ƒ713.28. Bijna alle Amsterdamsche roggebrood bakkers zitten sedert eenige dagen geheel zon der rogge, ten gevolge waarvan zfl haar fa-1 brieken geheel moeten stop zetten. Zij hebben den minister om tusschenkomst gevraagd. Te Purmerend is de noodwaterkeering op sommige punten verzakt. De herstelling zal meer dan 4000 kosten. In den weg achter den dijk te Anna Pau- lowna is een groot gat ontstaan, lang 30 me ter en diep 3 meter. De nieuwe wagens van de Haagsche tram zullen nu toch uit Duitschland komen, ongeveer tegen Januari. De H. T. M. bestelde de wagens in-Duitschland, omdat ze daar on geveer 4000 per stuk of in totaal ongeveer 140.000 goedkooper worden geleverd. Verboden is de uitvoer van matwerk voor verpakkfng. De keuring der landstormplichtigen, jaarklasse 1908, zal in December plaats heb ben, en moet den 22sten dier maand zijh. afge- loopen. De inschrijving moet 1 November haar beslag hebben gekregen. Een werkman uit Amstelveen is op de Lauriergracht te Amsterdam van een onge veer acht meter hooge ladder gevallen. Met zware inwendige kwetsuren is hij opgenomen in een gasthuis. Te Winschoten en in de omgeving is Zondagmorgen kanongebulder gehoord. Te Nijmegen is een fietsend meisje door de tram aangereden. Zij overleed een paar uren later. Dertig Doopgezinde gemeenten zijn toe getreden tot den Nederlandschen Anti-Oor log-Raad. Onder leiding van de echtgenoote van onzen consul te Aken, zijn ongeveer 180 Ne- derlandsche kinderen uit Duitschland hier te lande aangekomeq en in Limburgsche ge stichten ondergebracht Zij zullen eenige maanden hier blijven. Door het springen van een mijn in de vleet, heeft de in IJmuiden aangekomen ha- ringlogger „Grada" belangrijke schade aan de netten beloopen. Geen' persoonlijke onge lukken. Het schip moest met geringe vangst terugkeeren. Ook twee andere loggers zijn wegens mijn- ontploffing in 0e netten teruggekeerd. Verleden week werden via IJmuiden 5.149.850 kilogrammen steenkolen uit Engel- sche en Schotsche havens ingevoerd. De voor afgaande week bedroeg deze hoeveelheid 6:056.000 kilogrammen. De buitengewone kommiezen te Aalten hebben 29 koeien en stieren aangehouden, die over de grens gevoerd zouden worden. l^UITSCH-HONGAARSCH SUCCES. BERLIJN, 24 October. (Officiéél). Zui delijk van Kronstadt is gisteren op Roe- meenscli grondgebied door Duitsche en Hongaarsche troepen in verbitterde ge vechten de stad Predeal genomen. 600 ge vangenen werden binnen gebracht. Aan den zuidelijken uitgang van den Rooden Torenpas Is de Roemeensche weerstand ge broken. TURKSCHE ONDERZEEëRS AAN 'tWERK. CONSTANTINOPEL, 24 October. (Offi ciéél). Onze onderzeebooten hebben zee schepen die levensmiddelen naar Constan- za brachten in den grond geboord alsmede een groot transportschip van ongeveer 3000 ton. EEN ORKAAN. LONDEN, 24 October (particulier). Een officiéél bericht meldt dat een orkaan de Virgin-eilanden zwaar geteisterd heeft, 21 ?irsonen werden gedood, op het eiland atola is zware sciiade aangericht aan huizen en aan de te velde staande gewas sen er zijn 2000 personen dakloos. Op de overige tot deze groep behoorende eilanden is de oogst verwoest, de verdere schade is gering. Nederland. DE BOM BIJ OORKUM AMSTERDAM, 24 October. In verband met het bericht dat in de pers de rondte doet als zou het voorwerp, dat Zondag avond bij Gorkum door een Zeppelin uit geworpen werd geen bom zijn, vernemen wij van deskundige zijde dat men niet aan de mogelijkheid mag denken dat het be wuste voorwerp een bus is geweest welke benzine of benzal bevatte. Zoo'n bus kan als hij omlaag valt niet tot ontploffing overgaan. Waar in het onderhavige geval een ont ploffing is gehoord en teveps een flink gat in den bnocm geslagen werd, is de veron derstelling volkomen gewettigd dat flier wel van een bom sprake is geweest. De aard van de bom zal door de militaire au toriteiten moeten worden vastgesteld GORKUM, 24 October, Het projectiel dat Zondagavond bij Hoog Blokland uit Huibers, beiden van Amsterdam. Bij referendum zal een keuze worden gedaan. VOLKSRAAD INDIA DEN HAAG, 24 Oct. In de Tweede Ka mer is heden het wetsontwerp tot instelling van een volksraad voor lndié zonder stem ming aangenomen. Mijnheer de Redacteur 1 Beleefd verzoek ik U eenige plaatsruimte om een tegenmeem'ng kenbaar te maken, in zake de onlangs gehouden vergadering van de leden der atdeeling Alkmaar van de t|c- deri. banketbakkersvereeniging met genoodig- deu, waar is behandeld vrijwillige of wette lijke 9-uuis-sluiting en geheeie Zondagsslui ting. 'tKomt mij voor dat men zich wel twee maal had mogen bedenken, alvorens deze wenschen kenbaar te maken, en wel op de volgende gronden: lo. Acht ik 't niet in 't belang van' ne ringdoenden, om wettelijke bepalingen in 't teven te roepen, die, oogenschijnlijk zeer goed bedoeld, later wel eens knellend kunnen wor den 2o Geloof ik niet, dat dit in 't belang is van den vooruitgang van onze gemeente en 't méér gewenscijt is deze er zoo voordeelig mogelijk uit te laten zien, en dit voornamelijk met het oog op de vete vreemdelingen die onze stad bezoeken. Voornamelijk de laatste jaren mag Alkmaar zich verheugen, in een siecds drukker bezoek, waarvoor inzonder heid de Zon- en feestdagen worden uitgeko zen Zou dit zoo blijven wanneer men de wiukéls ging sluiten en de vreemdeling, hoe scnoön Aikmaars omgeving en interieur ook mogen zijn hier niets meer kon koopen? 3o. Zou voornamelijk de Zondagssluiting voor de kleine neringdoenden, voor wie de Zondagsverdiensten dikwijls moeten bijdra gen tot bijeenbregnign van de huishuur, en meer andere winkeliers, als sigaren-, fruit visch-, bloemenwinkels enz., voor welke de» Zondag één der beste dagen dikwijls ia, niet een wire ramp worden? Zouden er niet ve ie banketbakkers zijn voor wie de Zondag een der beste dagen is, en die door de ver plichte sluiting hun Zondagsdebiet zien ver plaatsen naar café's, lunchrooms en banket winkels met verlof? Werkelijk, mijnheer de Redacteur, ik geloof niet dat men, vm. in deze tijdsomstandigheden, waar alle le vensmiddelen en behoeften zeer duur zijn en de belastingen steeds hooger worden, zich de weelde van sluiten mag permitteeren. 4o. Mag ik er zeker wel op wijzen, dat de besluiten die op deze banketbakkersvergade ring zijn genomen, niet de meening weergeven van alle leden en in geen geval van de niet aangesloten leden, dus alleen de meening weergeven va hen, die door ligging hunner zaken toch geen nadeel hebben en anderen, die zich evengoed die weelde kunnen(?) ver oorloven 5o Acht ik het ook voor het aangename minder gewenscht, om de 9-uur-winkelsIui- ting in de week (niet onwaarschijnlijk later tot 8 uur) wettelijk vast te stellen. Gelooft U dat 't prettig aandoet wanneer men 's-avouds 9 uur in Aikmaars donkere straten mag wan delen?'Men denke zich maar de dorpen om ons heen. 6o. Is naar mijn meening al dat bevor deren van vervroegde winkelsluiting het middel om zoo spoedig mogelijk den kleinen winkelstand ten aoode op te schrijven en men draagt dan zelf de schuld ervan dat er twee INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. dat a Wot. a.s. de cursussen aanvangen in Franseh, Dntteeb, Bngelsck, Boek- bonrien, Wed. Taal en Rekenen, Algebra en Meetkundig Rekenen. Prijs per cursus en per maand f 0.50, aar Vraagt proefnummers of abonneert U. A. F. G. LEIDERITZ, Hoofdonderwijzers, D. H. SCHENK, j Witte do Withstraat 23, Amsterdam, Telef. 4072. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 24 October. Medegedeeld door het Koa. Medarlandeoli Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond ran 25 October. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 772.4 te Stockholm. De laagste stand va» de» barometer 757.4 te Vlissingen. VERWACHTING. Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zui delijken wind, nevelig tot zwaarbewolkt, later wellicht eenige regen, zelfde tempe ratuur. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 23 Oct. Johannes Pruim, 76 jaar. 24 Pieter Hoffman, 8 maanden. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave vau het N< lORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 13. Koers van Staatsleenlngen. 23 Oct. 24 Oct NEDERLAND. pCt. standen in 't leven zijn geroepen, arbeidge- vers en arbeidnemers (kapitaal en arbeid). Een feit is 't toch dat de meeste groote zaken gedreven worden door personeel, en dezen van hun standpunt gelijk hebben op een korteren arbeidsduur aan te dringen. Een gevolg daarvan is, dat, wanneer alle groote zaken daarin (moeten) medegaan, zij daar van de minste schade hebben. Een feit is 't echter ook, dat de kleine middenstanders daarvan de dupe worden; zij toch werken gaarne zonder personeel om in hun levens onderhoud te kunnen voorzien. 7o. De groote onbillijkheid om van de 9- uurs- en Zondagssluking uit te schakelen (zoóals in vqje andere plaatsen het geval is) de zaken met verlof, lunchrooms en café's Ook deze zaken bestaan in hoofdzaak van het dirpete gebruik, evenals de bovengenoemde banketwinkels, sigaren-, fruit-, vischwinkels enz. en 't mag niet de bedoeling zijn, den een boven den ander te bevoordeelen. 8o. Zijn er zaken die in hoofdzaak door hun ligging en branche zijn gebaseerd op den avond- en Zondagsverkoop, en zij zullen in- de eerste plaats daarvan de nadeelen on dervinden. Mijnheer de Redacteur, ik zou nog veel meer punten ten nadeele van de verplichte winkelsluiting kunnen aanvoeren, doch meen tret bovenstaande voldoende te hebben aan- f;etoond dat het voor Alkmaar niet wensche- ijk is, dat wij die richting uitgaan. Ook met het oog daarop, dat het bestuur der afdeeling ©blig. N. W. S. van 500/1000 dito' dito Oblig. djto dito dito dito dito Ned. Ind. ƒ1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dorabr. OR. 625 Nicolai Spw. 100 Gecoiwol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIIE. Bagdad Spw. Ie serie 1904' 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 I 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnsteliingen Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaeonda Copper C. v. A. Am. Car ft Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemlngen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Lebong A. Gultuurondern. Handelaver. en Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id. Id. Id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatachappljen. Dortsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. KonJNed. Mij. t. e. v Petr. br. A. Sum. Palembang. Petr. MIJ. A. BUITENLAND. New. Sahibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. a. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. CIt Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatecnappljen. Ned. Amrfrik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr, A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obl. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Dall-Maatschapplj Aand. Del) Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Se5embah Tabak Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C.v. A. Spoorwegen. 79 67 64-/) 59i/, 68 «Vis 671„ 194i/, 228 2331/, 191 145»/, 195 73 75V 119»/, Holl. Ijzer. Spoorw Obl. Mlj, t. Éxpl. v, Staatssp. Obl, een werd geworpen is zeer'ver- Alkmaar van de N. B. V., naar mij ter oore moedehjk een brandbom welke wellicht ter kwant, zijn besluit ..wilde kenbaar maken aan oriënteering werd neergeworpen. De over blijfselen geven absoluut den indruk dat men hier met een bom te doen heeft gehad, temeer dewijl daaraan verschillende me chanismen waren bevestigd en deze niet slechts gewone koperen kraantjes waren. STOOMLOGGERS OPGEBRACHT. IJMUIDEN, 24 October. Volgens bij de betrokken reederijen officiéél ontvangen bericht zijn de stoomloggers Adriaan (Vlaardingen 112) en Jhr. Karei Hendrik van B (IJmuiden 33) naar Grimsby opge bracht. EERSTE KAMERVERKIEZING. 's-GRAVENHAGE, 24 October. De Sta ten van Zuid-Holland kozen in de vacature van Waterschoot van der Gracht tpt lid van de Eerste Kamer F. H. van Wichen, 2e Kamerlid voor Haarlemmermeer met 43 den Raad der gemeente Alkmaar, meende ik in veler belang te hebben gehandeld, met de bovenstaande nadeelen die zouden kunnen voortvloeien, wanneer de 9 uurs- en Zondags sluiting wet werd, de leden van den ge meenteraad opmerkzaam te maken. Met beleefden dank voor het plaatsen van dit ingezonden stukje, heb ik de eer te zijn, Mijnheer de Redacteur, Uw dw. dn. EEN BELANGHEBBENDE. UITSLAG VEILING. De op 23 dezer door Notaris M. Gouveme gehouden veiling van de boerenplaats te Alk maar en Oudorp van den heer G. Schoon, is in bod gebracht. Het huis enz. 0,33,50 op Land onder Alkmaar 0,39,50 op idem idem 0,34,00 op idem idem 0,34,00 or Ml], t. Expl. v. Staatssp. Obl. 41 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. ft S. Fé. C. v g. A. Baltimore ft Ohio Certif.v. A. Denv ft R. Orande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Oewone Aand. Kans Citv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. ft Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A. 6outh. Rlw/Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieleeningon. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100.-—3 Gemeente Crediet 2 BELOIE. Antwerpen 1887 2f 40 87i/, 551„ 208 155 444 192 46»/, H8i* 105 243 233 274 516 4341/, 198 246" 541 379 1041/s 1041/, 1011/. 108 V, 90', 18i/, 391/, 28»/, 8i/, 29 134 1041/, 291/4 1511/, 104 Vu 97 V, 64 102?', 101»/, 851/, 76»/, 64»/, ion* 4f» 79 66 r, 61 62V4 62 iv, 65 661/, 54 94i/, 103»/. 104 1947/b 230 190 73i/4 76 119»/, 28 44 163,/, 285 243 395 197./, 163 512 236 V, 55./, 208 155 446 191./, 47 117»/, 1051/, 345 277»/, 520 430 199 245 539 104»/, 1081', 903/, 18»/, 39 28»/, 30 104»/, 29 153i* Kameriiü voor Haarlemmermeer met 43 mem idem U,34,UU op stemmen, tegèn 26 op Dr. A. Plate en 10 Land onder Oudorp 1,09,20 op W. H. Vliegen. KAMERVERKIEZING BEVERWIJK. AMSTERDAM, 24 October. Door de S. D. A. P. zijn in het distrikt Beverwijk voor de 2e Kamer candidaat gesteld: A. de Vries van Zaandam, E. J. van Det en J. H. op idem idem 0,69,40 op Yi kavel idem 5,30,30 op Va kavel idem 5,32,60 op Alzoo de 13,82,50 op slechts De afslag heeft plaats op 30 dezer ten 1054 ure in het café aan het Waagplein te Alk- maaf, van den heer J. Kramer. 3875.- 1600.- 1600.- 1720.— 4720.— 2410.— 15000.— 15000.— 45905.- PROLONGATIE 2«/, pCt. Mededeelingen. De beurs had heden een stil aanzien. Scheepvaartaandeelen lager. Oliewaarden luier. Geconsolideerde 1601/, 63J^. Amerika stil voor Steels. Shares was eenige belangstelling. Rubber stil. Ta bakken verlaten. MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKBR GROENTEVEILING. 23 Oct. Voormiddagveiling Bloemkool le soort 10.60 a 17.50, buit. f 14.40 a 18,inmaak 2e soort f 12.10 a roode kool binnenland f 4.a 21.20, gele kool f 4.— a 18.30, witte kooi f 13 a 35.70. Wagons wittekool f 408 a 41$ p. 0 Kg. Roodekool f 0—, Oelekool f 557 a 563. —0 bos wortelen f 0.— a 0.— p. 100 bos. 23 Oct. Namiddagveiling. Aangevoerd. zak aardappelen. Uien f 6.50 a 6.90, gele nep f 5.a 5.30, drielingen f 5.20 a 0.—, wortelen bin. f 2.70 a 8.10, buit. f 0.— a 0sla- boonen f a 0.rammenas f 0.a bieten f a NOORDSCHARWOUDE, 23 Oct. Ochtendveiling. Roodekool f 4.— a 22.60, voor het buitenland f a witte kool f 12.a 32.60, idem voor het buitenl. f .0 a gele kool f*5.a 19.80, idem voor het buitenland f 0.— a bloemkool f 9.— a 10,40, idem voor het buitenland f 12. a 13.60, wortelen f 0.a 0. Roodekool f 0a 0 Koolaanvoer0 stuks. Gele nep f 5.— a 5.30, drielingen f 0.— a 0.—, grove uien f 6.50 a 6.70, wortelen f 0.— a 0.—, id. voor het buitenl. f 2 08 a f 8.15 per 50 Kg., bieten f BOVENKARSPHL (Station) 23 Oct. Heden besteedde men voor Oroote muizen f 1.50 a 1.60, kleine idem f 1.10 a 1,20, ronde f 0.a 0. Roodekool f 8.50 a f 14.—. Witte kool f 12.50 a 17.Bloemkool f 14a 36. Slaboonen f 2.50 a 3.30. W ARMENHUIZEN, 23 Oot. Blauwe aardappelen f 0,- a 0.—, gele nep f 0.— a 0.—, drielingen f 0.— a 0.—, uien 8.— a 0.slaboonen f a Wittekool: Binnenland f 7.—a28.70, bui tenland f 0.— a Roode kool ^Binnenland f 10 80 a 18.88, Buitenland f 15.30 a 29.10. GelckoolBinnenland f 10.30, buitenland f 17.50. Wortelen per baal: Binnenland f 1.15, Buitenland f 3.60. Uien f 6.60 a 6.70, nep f 0.—, slaboonen f 0.—. 2 baal nep f 7 wagons wittekaol f 377 a 408. ZWAAG, 23 Oct. Veiling „Bangert en Omstreken. De prijzen waren heden Blsmark 110—120 dubbeltjes Gisé Wildeman 6670 Orariolen 4547 Appelen 20—120 Boerengroenen 86 de 100 pond. President van Engeland 1300—1400. Noten 1726 per pond. Druiven 22—38 per pond. Tomaten 10 per pond. Slaboonen 58 per pond. Snijboonen per 100. Wintersniker f 4.40 a 5.99 de 100 peiid. Winter-Louwtjes f 4.10 a 5 70 de 100 pond. Orariolen f 3.50 a 5.50 do 100 pond. Noten 1726 per-pond. BEEMSTER, PURMEREND en OMSTRE KEN, 22 Oct. Fruitveiling. Stoofperen f 2.90 a 3.60 per mand. handpere*,f 6.30 a 9.90 per mand, appelen f 5.25 a 5.7Ü per mand. Handel vlug. PURMEREND, 24 Oct. Aangeroerd 811 runderen waaronder 456 vette 95 a 115 ct., 355 melke- en geldekoeien f 180 a 430, han del stug, 40 stieren, 31 paarden f 200 a 5oO, 38 vette kalveren f 1 30 a 1.50. mtg., 190 nuchtere (slacht) f 14 a 34, (fok) f a stug, 251 vette varkens 90 a I—, vlug, 77 magere f 20 a 45, stug., 331 big gen f 6 a 12, stug, 2730 schapen f 26 a 45.—, mtg., 73 ganzen f 6 a 7 per stuk. 900 manden appelen f 3.a 6.200 manden peren f 3J— a 0.* Kleine fabriekikaas f 80 kleine boeren kaas f 78.middelbare f 77.—, commissie f 78.Goudschc f aangevoerd 80 stapels, 948 kilo boter f 1.90 a 2.—, kip eieren f 12.50 a 13.—, eendeieren f 0.—. ADVERTENTIE». 8 Nevember Oom en Tante F. hopen onze gelisfda •0««XT en P. KRiNEH den dag te herdenken van hun IBi/a-Jarlgo Dehtvereenlgiag. Hun dankbare Oom- ca Tantezeggers P. A. BAKKER, A. P. BAKKER. A. C. SCHOEN. C. A. SCHOEN Alkmaar, 24 Oct. 1916. ssone&a -n-tumjucgncaatgacera Vanaf heden alle dagen verkrijgbaar bij R. QODIJN, Oudegracht 171. Vrijdags op de Vischmarkt. laat 154» W >»i LAAT ïti Kloosterbalsem. Aambeienzalf. Kiespijnwatjes. Likdoornpleisters. Likdoornzaif Gedé, Hoofdpijnstiften. Asperine „Bayer". Lysol. Hoofd-Eau de Cologne BIJLOOS. Heofd-Eau de Cologne H. C. F. 20 Cts., enz. enz. Aanbevelend, J. METZ. 5 4 3 3 Handelsvennootsoh. 1027/, 101»/, 851/4 75»/, 64»/, 101 4U/I 54»/, 94»/, 103»/, 103f/, 28 421/, 164»/, 234 247 395 199 165 516 2381/, ZIJD 81/4

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3