DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Pluimveevoeder, No. 253 Hondord en achttiende jaargang. 1916. AbonEementsprfls per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentiepnlsmct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. Boek- en Handelsdrokkerij yJl HERIBs. COSTER fi ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. WOENSDAG 25 OCTOBER. NEDERLAND. llogGeringiaardappelon. ,T Met SO ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 25 October De verrassing van beden is bet Fransche legerbëricht volgens hetwelk de Franschen er in geslaagd zijn aan het Verdun-front de Duusche linie over een breedte van 7 K.M. en met een grootste diepte van 3 K.M. in te drukken, het dorp en bet fort Douaumont te veroveren, de steengroeven bij Haudromont tè nemen, de Duitsche stelling langs den weg Bras Douaumont te bezetten en 3500 gevan genen, onder wie 100 officieren te nemen. 'Het was den laatsten tijd stil aan het Verdun-front. Welk een mogelijkheden had den zich den 25sten Februari geopend, toen de Duitschers er in slaagden het fort van Douaumont te bezetten 1 Maar van al dat mogelyke is bitter weinig terecht gekomen. 1 De Franschen hebben zich ook bij Verdun kranig gehouden en den tegenstander eiken voetbreed gronds hardnekkig betwist. Uiterst langzaam schoten de Duitschers op, te lang zaam om resultaten van eenige beteekenis te verkrijgen. Hun onstuimig offensief verliep langzamerhand in een defensief. In de maand Augustus herwonnen de Franschen belangrijke deelen van het te voren verloren gegane terrein. Het Fransche Somme-offen- sief trok de aandacht echter geheel van Ver dun af. En nu hebben de Franschen ineens een ge- duchten hap gedaan in het door de Duit schers zoo moeizaam veroverde terrein. De legerberichten gaven tot dusverre geen aan leiding tot de veronderstelling, dat aan het Verdunfront zulk een belangrijke actie zou worden geleverd. Zelfs het Fransche com muniqué van gistermiddag deelde enkel me de, dat de Fransche vliegers daar zeer actief waren. Maar het Duitsche stafbericht van gisteren meldde, dat de Franschen hun aan vallen wilden steunen door aanvallen bij Ver dun: „Onze stellingen, zoo heette het, op den oostelijken oever der Maas werden onder krachtig artillerievuur genomen. De vijande lijke infanterie werd, door ons krachtig artil lerievuur, in de loopgraven gehouden. De aanvalspogingen zijn daardoor verijdeld." Sindsdien is echter de toestand merkbaar ten nadeele der Duitschers en ten gunste der Franschen veranderd. Wat leert deze wij ziging? Dat de Duitschers hun Verdun-front aanzienlijk verzwakt hebben. Vermoedelijk om sterker te staan aan het Somme-front, waar zij de laatste dagen, eveneens bij ver rassing, tegenaanvallen konden uitvoeren. Het zal nu spoedig blijken, hoever zij met die verzwakking moesten gaan en ook of de Franschen andere punten van het front weten te vinden, waaraan troepen zijn onttrokken, zoodat ze een gunstige gelegenheid tot het uitvoeren van offensieve stooten bieden. Men kan in elk geval op soortgelijke verrassingen voorbereid zijn. Zij zijn vooral .dankbaar werk, omdat zij natuurlijk den strijd aan het voornaamste deel van de linie, het Somme- front, waar de laatste dagen ondanks hard vechten weinig vorderingen worden gemaakt, kunnen vergemakkelijken. Misschien toch maken zij het mogelijk, dat dit front nu weer moet worden verzwakt en in elk geval ver hinderen zij, dat dit front nieuwe troependee- len van elders tot zich trekt De toestand voor Roemenië wordt druk beoordeeld in de Engelsche en Duitsche pers. Natuurlijk in' geheel verschillenden geest in Londen doet men het voorkomen, alsof de val van Constanza heelemaal geen verwonde ring behoeft te wekken en verklaart, dat de eten te spoedig stappen zal doen om den toestand totaal te wijzigen, terwijl men in Berlijn reeds spreekt Over het prijsgeven van Walachije met Boekarest' door Roemenië en over een Roemeensche catastrophe, al in de eerstvolgende dagen te verwachten. De Times verheelt intusschen niet, dat de val van de Roemeensche. haven een gevoelige slag is en dit blad vertrouwt, dat de Russen wel spoedig hulp zullen brengen. Maar er is haast bij. Immers in de Dobroedsja zet veldmaarschalk von Mackensen zijn op- marsch voort, zoodat hij, na de verovering van Medjidie, Cemavoda zoo niet nemen, dan toch insluiten kan. En in het Westen zijn nu de middenmogendheden door de verove ring van Predeal op Roemeensch gebied ge komen, terwijl het Duitsche legerbericht ver der meldt, dat bij den zuidelijken uitgang vap de Roode Torenpas in de laatste dagen de krachtige tegenstand der Roemeniërs gebro ken is, zoodat derhalve ook generaal von Falkenhayn het Roemeensche land bedreigt, en een débacle inderdaad mogelijk is, ^welke den midden-mogendheden niet alleen strategisch en moreel, voordeel! zou geven, maar bovendien een aan koren en petroleum rijk gebied in handen zou spelen, dat een groote inspanning waard is! KORTE BERICHTEN. Oezonken zijn de Engelsche stoomsche pen Culden (3150 ton), W. Harkess (1150 ton), Barbara (3700 ton) en Midland (4250 ton) en het Noorsche stoomschip Suestac (2350 ton). De buit, door de Centralen in den Do- broedsja-slag behaald, bedraagt aan gevan genen 75 officieren, 6693 man; voorts werden een vaandel, 52 mitrailleurs, 12 kanonnen en een' mijnweiper buitgemaakt. Uit Boekarest wordt bericht dat er in het Roemeensche hoofdkwartier een kroon raad is gehouden, waaraan o.a. de ministers Bratianu, Averescu, Carp en1 de Fransche en Russische militaire attaché's deelnamen. Wegens het gebrek aan verlichtingsarti kelen heeft de opperbevelhebber in de Marken bepaald, dat fietsers voortaan 'savonds in vol doend verlichte straten te Berlijn zonder lan taarn mogen rijden. Op de spoorlijn Grenobled'Oissons in Frankrijk, zijn twee passagierstreinen in botsing gekomen, waarbij 52 menschen wer den gekwetst. De Italiaansche Messagero zegt uit goe de bron te weten dat een' nieuw groot Oos- rijksch offensief tegen Italië op til is. Het Engelsche ministerie van binnen- landsche zaken heeft bepaald dat alle zaken 's Zaterdagsavonds om. 9 uur gesloten moeten zijn, op Vrijdagavonds om 8 uur en de andere dagen om 7 uur, uitgezonderd restaurants, varkensslachterijen en dagbladbureaux. De Duitsch Rijksdag zal deze week zijn beraadslagingen hervatten en beginnen met de buitenlandsche aangelegenheden, den staat van beleg en de censuur. De volgende keew komt het voedingsvraagstuk aan de or de. De Duitsche keizer, die wegens den ver jaardag van de keizerin uit het hoofdkwartier naar Potsdam was teruggekeerd, heeft Maan dag den rijkskanselier een bezoek gebracht en zich geruimen tijd met hem onderhouden. Duitsche bladen melden dat een vlieger van de marine ih de Dobroedsja onlangs met ,twee vette varkens, die de bevolking van een "den Duitschers goedgezinden stad hem als ge schenk had vereerd, een tocht door de lucht naar de Duitsche linies heeft gemaakt. In de kreits Eckemförde in Duitschland, heeft de landraad het schillen van aardap pelen verboden. Terwijl tot dusver voor alle goederen welke buiten de Zentrale Einkaufstelle om in Pruisen' werden ingevoerd bij inbeslagne ming de' maximumprijs werd vergoed, zullen deze goederen voortaan 'verbeurd verklaard worden zonder eenige vergoeding aan de in voerders. DE ZEPPELIN. In haar nummer van Zaterdag stelde de N. R. Crt. de vraag, of er nergens op den onge- wenschten gast wasgeschoten. Men deelt het volgende aan het blad mede: De wacht aan de inudatiewerken te Wijk bij Duurstede deed niets dan genieten van het ongewone schouwspel. Toen een politie agent vroeg, of er niet geschoten moest wor den, verklaarde de militair, dienaangaande geen instructies te hebben. De politieagent nam eenige oogenblikken den post waar, waarop de wachthebbende soldaat op zoek ging naar den commandant, teneinde diens meening te hooren. Toen de man terug kwam, was de Zeppelin natuurlijk verdwe nen." Ernstige zaken hebben toch ook altijd een humöristischen kant, niet waar? WEER ONTSNAPT. Te Oldenzaal zijn drie Fransdie krijgsge vangenen aangekomen, ontvlucht uit Duitsche gevangenschap. Ze waren ook reeds in Sep tember j.l. in de gemeente Lonneker over de grens gekomen. De boot „De Prins Hendrik", waarmee ze den tocht naar Engeland wensch- ten tedoen, was toen echter op 15 September door een Duitschen onderzeeër naar Zeebrug- ge opgebracht, waarna zij weder naar Han nover waren getransporteerd. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. NadaLde wetsontwerpen in zake de instel ling van een: Volksraad voor Ned.-Indië en tot nadere wijziging van de Indische Comptabiliteitswet z. n. s. waren aangenomen evenals nog eenige wetsontwerpen, werden de algemeene beschouwingen inzake de 'g r o n d- wetsherz iening hervat. De heer v. d. V o o r t v. Z ij p (a.-r., Tiet- erksteradeel) vervolgde zijn Vrijdag afgebro- ten rede en zeide, dat hij wel met de Stan daard van meening durft verschillen. Spr. ging de houding van de linkerzijde in de onderwijskwestie na, over welke houding hij niet gerust is. Hij bleef echter vertrouwen stellen in de toekomst van de bi - zondere school, hoopte dat men yan rechts niets meer te eischen zal hebben, etf vroeg aan den minister, hoe deze zich de bevrediging in dezen stand van zaken denkt. Wat zai er van de bevrediging worden, als de linkerzijde zich van de bevredigingsvoorstellen losmaakt en de schoolstrijd met vernieuwde woede zal los barsten? Tegen uitbreiding van het kiesrecht had spr. geen bezwaar, alleen tegen 't individua listische beginsel waarmede het geschiedt. Spreker was tegen het algemeen vrouwen kiesrecht, maar als het gegeven wordt, dan moet het worden gegeven aan de gehuwde vrouw. Hij verklaarde zich ten slotte ook te gen stemplicht. De heer L o e f f (r.-k., Waalwijk) had een uitgebreider grondwetsherziening gewild, om daarbij de vraag op te lossen, of in de organi satie van den staat nog voor andere openbare organen dan provincie, gemeente en water schap plaats is. Voorts had spreker liever kies recht en onderwijs in één ontwerp geregelc gezien. Spreker zette daarna zijn denkbeelden over de beide onderwerpen van de grondwetsher ziening uiteen.' Met de toelichting tot het kies- rechtvoorstel kon hij niet medegaan. Inzake het passieve vrouwenkiesrecht ga. spreker zich gewonnen, ómdat dit iets anders is dan het actieve vrouwenkiesrecht. Tet actie ve vrouwenkiesrecht is voor de groote meer derheid der katholieken geen beginselkwestie. Daarom zijn zij niet principieel tegen weg neming van de beletselen er tegen uit de Grondwet. De katholieken vereenigen zich met de betreffende het onderwerp voorgestelde re- omdat zij het het verstandigst achten geling, de kwe le kwesties van den dag, die beroering kunnen wekken, aan den gewonen wetgever over te la ten. Spreker was voor evenredige vertegenwoor diging en aanvaardde het stelsel, door de re geering gekozen. Stemplicht achtte hij noodzakelijk en spre ker drong er bij den minister op aan, op dit stuk pal te staan. Inzake de onderwijskwestie verklaarde spr, mee te gaan met art. 192, maar zonder wijzi ging. Voor de katholieken zijn de voorge stelde wijzigingen niet acceptabel. De heer de M u a 11 (u.-L, Oostburg) protesteerde tegen de wijze, waarop de heer Troelstra hen te lijf is gegaan, die inzake de onderwijs-quaestie met hem jneening verschil len. Aan dezen was door hén onrecht aange daan. Spreker trad daarha in een overzicht van de uitspraken van voorstanders van het open baar onderwijs tegen de bijzondere school, te gen dek wade gevolgen van haar aard. Die aard zal niet veranderen. De heer van Leeuwen (S. D. A. P., Utrecht II) besprak uitvoerig het principieele verschil, dat er in de Kamer bestaat ten aan zien van het vrouwenkiesrecht. Hij bestreed de argumenten tegen het kiesrecht van de ge huwde vrouw. Ook door christelijke vrouwen is het vrouwenkiesrecht verdedigd. Daarna Jestreed spreker dem eening, dat het vrouwen des recht ongunstig zóu werken op de vrouw, -iet gezin en de maatschappij. Spreker ging vervolgens de arbeidsvoor waarden, waarondr dev rouw werkt, na, om te vetoogen, dat die zeer ongunstig zijn.. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. In de buitengewone zitting van gisteren sprak de voorzitter, jhr. mr. dr. RocII, al- ereerst een woord van erkentelijkheid aan den teer G. Wonder, die als lid der Staten ont slag genomen hóeft, den wensch uitsprekende dat den heer Wonder nog eenige jaren van be tere gezondheid beschoren zullen zijn. Naar aanleiding van een aantal ingekomen adressen werd besloten om de verordening toudende bepalingen ter bescherming van de zee- en binnendijken in Noord-Holland en die op het berijden met zware vrachten van eeni ge langs de zeedijken loopende wegen aan te jouden en de behandeling ted oen geschieden m de vergadering van 7 November. Aangenomen werd het voorstel tot het slui- en van een geldleening van 19.900.000 voor deu itgaven betreffende den watersnood als ook een geldleening van 31.300 ter vol- doening van de kosten van buitengewone wer- een in de,provinciale krankzinnigengestichten en dé kosten voor herstel van stormschade op Texel, een er in den Anna Paulownapolder onrust ge- ïeerschtheeft over de vraag.of de herstfel- ingswerken wel op tijd gereed zullen zijn. Hj had in gezelschap van den hoofd ngenieur der provincie een bezoek gebracht aan dien polder, en bevonden, dat de ongun stige geruchten geen grond van- waarheid hadden. Zaterdag heeft evenwel in den Prins lendrikpolder bij het Oude Veer een ernstige inzakking plaats gehad. Er is reden om te veronderstellen, dat een wel daarvan de oor zaak is. Spreker zou het op prijs stellen als Gedeputeerde Staten over dat geval een ge ruststellende verklaring wilden doen. De heer Jhr. mr. Boreel van Floge- landen, lid van Gedeputeerde Staten, be toogde, dat Gedeputeerde Staten juist een of- ficieele nota gepubliceerd hebben om aan -de onjuiste berichten over den toestand aan de dijken den kop in ted rukken. De inzakking bij 't Oude Veer behoeft geen reden tot onrust te geven.' INDIë WEERBAAR. Oud-gouvemer-generaal Idenburg heeft zich bereid verklaard, bij de autoriteiten in Neder land de deputatie voor de weerbaarheid van Indië te introduceeren. De deputatie is samen gesteld uit den Prins van Solo, den regent'van Magelang, leden van Sarikat Islam en Boedi Otomo, luitenant Rhemrev, een Menadoneesch en een Amboneesch vertegenwoordiger, te za- men zeven personen. BRIEFKAARTEN EN ENVELOPPES. De directeur-generaal der posterijen en te legrafie maakt bekend, dat voorshands geen gelegenheid zal bestaan tot het verkrijgen van Rijksbriefkaarten en gezegelde briefomslagen, voorzien van naam en adres van den afzen der. De aandacht,wordt er op gevestigd, dat onder toepassing van het op 16 Oct. in wer king getreden tarief het gebruik van particu liere briefkaarten, welke voldoen aan de be staande voorwaarden en gefrankeerd met 2, 3 resp. 5 cent, geoorloofd blijft. STADSNIEUWS. BENOEMING VAN EEN WETHOUDER. In de hedenmiddag gehouden raadszitting werd na uitvoerige discussie in de plaats van den heer J. F. Lubbe benoemd tot wethouder de heer A. F. Tiomsen met 10 stemmen ter wijl 8 stemmen waren uitgebracht op den heer mr. A. J. M. Leesberg (links, met uitzonde ring van- den heer Cloeck, tegen rechts.) IJSVEREENIGING DE QUINT. In het hotel Toelast had gisterenavond een algemeene vergadering plaats van bovenge noemde vereeniging, waar behalve het be stuur slechts twee leden aanwezig waren dat is nog twee meer dan in de laatst gehou- uen bijeenkomst, waaruit wel blijkt dat onze Ijsvereemging zich niet in algemeene be langstelling mag verheugen. Zeker mede een gevolg van de ver van strenge winters der laatste jaren, 't is een vrij algemeen ver schijnsel dat ijsvereemgingep te klagen heb ben over gebrek aan belangstelling en daar door financieel zwak staan. Dit mogen we onbegrijpelijk noemen, immers een goede ijsvereeuigiu'g met een actief besuur zal de leden van de ijssport kunnen doen genieten als het ijs op andere plaatsen nog niet ver trouwd is. En dan die gezellige avonden op de ijsbaan bij lampions en in de vervex- sdnngsieüt! Dé penningmeester, de heer mr. J. P. Bosman, deed rekening en ver antwoording van zijn beheer. Daaruit bleek dat de inkomsten aan contributie hadden be dragen j 619.30, de uitgaven: landhuur J 225, advutentièn, chukwcrk, polder Over- die, telephnon en onkosten 209,11, baan vegers, onderhoud terrein enz. 174.38. Bovendien is nog loó uitgegeven voor de eiectrische installatie, maai daar deze als een bt.fitting op de baians voorkomt, is zij uiei alzondei lijk genoemd. Voor afschriivin - blijft 11,01. J De voorzitter, de heer R. H. Reeling Brouwer, btacht den penningmeester uanx voor zijn beneer en prees de omvangrij ke bueithouding ais zeer accuraat gevoerd. De titularis werd gedechargeerd. Verkiezing van drie.bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren E. E. Stoei, P. N. Leguit en Jb. Cloeck, van wie de tweede had verzocht met voor een herbenoe ming in aanmerking te komen. De voorzitter Steldé* voor deze vacature voorloopig onver vuld te laten, omdat het bij vorst, als het be stuur spoedeischende vergaderingen moet houden, wel eens moeilijk is alle bestuursle den spoedig bijeen te krijgen. Dit voorstel werd aangenomen. Voor de vacatiire-Stoel werden aanbevolen de heeren Stoel en G, Bosman Cz., voor de vacature-Cioeck de heeren Cloeck eu Lind. De ïeer Cloeck werd herkozen met algemeene stemmen, de heer Stoel met op één na alge meene; de heer Lind kratg één stem. De voorzitter noemde het een groot ver lies, dat de heer Leguit als bestuurslid had bedankt. Deze had het voornemen daartoe reeds eerder kenbaar gemaakt, maar men had gehoopt dat de heer Leguit, een bij uitstek deskundige, daarop was teruggekomen, dat mocht niet zijn. Het bestuursvoorstel tot contributieverhoo- ging kwam nu aaii de orde. De verlaging van de contributie had een paar jaar geleden niet het gewensclite resultaat. In plaats van reusachtig te vermeerderen, bleef het ledental vrijwel gelijk, en toen werkte de verlaging natuurlijk schadelijk. Het bestuur stelde nu voor de contributie weer op ongeveer de zelfde hoogte te brengen als ze vroeger was, en wel: voor gewone leden 3, met een en tree van f 1,50; voor hen die in Dec. lid worden 2.50; huisgenooten 75 cent, huisr genooien van hen die in Dec. lid worden 1.25; cadetten en leerlingen van andere on derwijsinrichtingen buiten Alkmaar wonende 1. De heer A. Ohlen, pas ter vergadering ge komen, was wel een beetje huiverig de con tributie te verhoogen. Hij verwachtte van porpaganda meer, al is die van de natuur de beste. Wij moeien in de pers de zaken voldoende blootleggen en doen uit komen, dat het op den duur misloopt met de vereeniging, als het zoo door gaat als tegen woordig. De leden moeten allen pogen nieuwe leden te werven. Er moeten veel meer leden komen, anders gaat „de Quint" failliet. WD maken er onze lezers op attent, dat de regeerlngsaardappelen alleen aan de Ingezetenen mogen worden verkooktwaardoor vervoer van deze aardappelen balten de gemeente verboden ls. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis van belang hebbenden, dat de Bons voor het/ verkrij gen van Pluimveevoeder over de maand November a.s., op Maandag 30 ot Dins dag 31 Ootober a.s., ter gemeente-secre tarie kunnen worden afgehaald. De Burgemeester voornoemd, 0. RIPPINQ. Alkmaar, 24 OGtober 1916. De voorzitter was het met den heer Ohlen eens, dat van propaganda veel mag worden verwacht, maar geloofde toch dat hij den toe stand te donker inzag. Als we maar één flin ke winter krijgen, hebben we weer een- bloei ende vereeniging. Hierop werd het voorstel van het bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag huldigde de heer Ohlen den penningmeester voor de bijzonder nette en goede wijze waarop hij de boeken in orde hadè Spr. had reeds vaker boekhoudingen na gezien, maar nog nooit één, die zoo mooi en zoo netjes was ai§ deze. Over de rekening had hij een opmerking, en wel over den post van den timrherman'. Diep ost is jaar op jaar ongeveer 175. Spr. vroeg of dat niet wat hoog was, of de ver schillende reparaties niet zóó konden ge selt ieden dat ze wat goedkooper werden. De voorzitter antwoordde, dat in de be- stuursvergadering, die aan deze ledenverga dering vooraf ging, dit punt reeds was be sproken, met het resultaat dat was besloten dit jaar te beginnen een en ander goedkooper te doen. Tot dusver geschiedden de repara ties nogal grootscheeps. Daar geen der overige aanwezigen nog iets in het midden wenschte te brengen, sloot de voorzitter de vergadering met het uitspreken van de hoop op een flinken winter, die de vereeniging weer zal doen herleven. BILJARTEN. I usschen de heeren A. Pijper uit Hilversum en K. Willig uit Alkmaar is alhier in café -entral een match gespeeld over 1000 caram boles (cadre). De eerste 500 werden j.l. Vrij dag gespeeld. De ltfer Willig won toen met 500 tegen 335. Gisterenavond werd de match beëindigd. Weerw erden 500 caram boles gespeeld, Tot aan de Ï50 ging de partij gt lijk op. Op een gegeven oogenblik was de stand vV256, P. 264. Toen kwam onze stad genoot echter flink op dreef. Twee series van 35 en 18 brachten hem voor en toen kórt daar op een prachtig gespeelde serie van 98 volg de, was de partij vrijwel beslist. In zijn 34ste beurt maakte Willig de partij uit. De heer Pij per had toen 383 punten (hoogste serie 40.) Ovei de geheele partij is 't gemiddelde van len heer Willig 15, van zijn tegenpartij bijna 11» RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Op aanwijzing van onze politie is te Den Haag aangehouden J J. 8. uit Amsterdam, vérdacht van rijwieldiefstal. De verdachte ïeeft reeds bekend. Zoo zijn door tusschen- tomst van onze politie weer twee rijwielen op gespoord. DE DAGERAAD. Ier gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de afd. Alkmaar van de Vrijdenkcrsver- eeuiging „De Dageraad" zal op Zondag 5 November in de Harmonie een feestavond vVorden gehouden met den heer Stemheim als voordrager en dén heer A. H. Gerhard als spreker. INGEKOMEN PERSONEN. Broertjes, N.H., costuumnaaister, Lut- tik Uudorp 83, Amsterdam. *J. p. Costeris N.H., beambte R.O.G., Stat.weg Zijweg 15, Amersfoort. A. van Soolingen, N.H., ijzerwerker, le Kabelstraat 4, Nieuwendam. A. Moraal, N.H., ijzerwerker, le Kabel straat 4, Nieuwendam. S. C. Meijer, H.L., leerares Huishoudschool, Verdronkenoord 38, Watergraafsmeer. P. J. Schelvisch, R.K., opperman, Baangracht 16, Beverw-k. J. i affijn, N.H., huisschilder, Vrouwenstraat 1, Leiden. *C. Slinger, R.K./N.H., los werkman, Gr. Nieuwland 35, Amsterdam, -r— M. J. van Dam, N.H., z., Kennemerpark 21, Dordrecht. C. L. van Os, R.K., z., Overdie- pad 42, Helder. A. G. H. Lansen, R.K., z., Augustijnenstraat 3, Amsterdam. A. C. M. Schilte, R.K., huishoudster, Hout/til 5, Den Taag. F. J. Choufour, R.K., los werkman, Drebbelstraat 10,. Amsterdam. P. Kuijs, R.K., z., Spoorstraat 23, Limmen. F. W. Knufman, N.H., gepens., Nieuwlandersingel 64. Bergen. J. van der Son, R.K., d.b., erdronkenoord 69, Heemskerk. M. van Praag, N.I., sigarenmaker, St. Annastraat 20, Amsterdam. J. M. Visser, N.H., d.b., Wes- terweg 31, Amsterdam. G. Groes, N.H., slager, laat 180, Hoorn. R. van der Meu- en, D.G., volontair b. d. registratie, Spoor straat 6, Den Bosch. A. H. Kooman, N.H., z., Spoorstraat 6, Den Bosch. ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1