DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 253 DONDERDAG 26 OCTOBER. FEUILLETOH. Honderd en achttiende jaargang. 1916. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—. fr. p. post f 1.25. Adyertentieprl|sl2jcL p. regel, groote letters naar plaatsstate. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij yi HERIRs. COSTER 4 ZOON. Voordam C 9. Teiefnr. 3. De SSeeValls,. NEDERLAND. Het Distributiebedrijf Otl mmrmtr bestaat uft 2 bladen. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 26 October. Aan het Somme-front belemmert de regen de operaties cn aan het yerdün-front hebben de Duitschers tevergeefs gepoogd het zoo plotseling geleden terreinverlies te herwin nen. Het Duitsche legerbericht is ten aan zien van het gebeurde zoo sober als men dit bij een ongunstig verloop van den strijd ge wend is: „bij een Franschen aanval werd terrein gewonnen tot aan het in brand staan de fort Douaumont-, het gevecht duurt voort." Maar de tegenaanvallen konden tot dusverre geen veranderingen brengen in den min-gun- stigen toestand en de Franschen hebben al het zoo snel veroverde terrein behouden. Den Franschen offensieven stoot, welke tot het opmerkelijk succes heeft geleid, had' het Duitsche hoofdkwartier kunnen verwachten. Volgens de Fransche pers was die aanval tien dagen geleden 'tengevolge van de slechte weersgesteldheid verdaagt moeten worden, de Duitschers waren dus- gewaarschuwd, maar niet in staat den tegenslag te voorko men. Van belaag is, dat de Franschen zelfs den Duitschen commandant van het fort Douaumont gevangengenomen hebben. Met spanning mag worden afgewacht, of de Franschen slechts een gelukkigen offensie ven stoot hebben uitgevoerd, dan wel een nieuw offensief zijn begonnen. Vroeger we zen we meer dan eens op Verdun als een Fransche uitvalspoort. En het Fransche suc ces valt juist samen met een officieus artikel in de Duitsche pers, waarin in den breede wordt nagegaan, dat Verdun werd aangeval len om een inval in midden-Duitschland te voorkomen. En daarom is het mogelijk, dat de met zooveel kracht en ook met zooveel succes ingezette actie meer is dan een op zich zelf staand feit, en een inleiding vormt tot een belangrijk krijgsbedrijf, ook al lijkt dit op het oogenblik niet zeer waarschijnlijk. In een Fransch blad wordt de zeer juiste op merking gemaakt, dat het Verdun-leger, al te zeer bekneld, nu lucht gekregen heeft en dien winter onder gunstiger omstandigheden zal kunnen doorbrengen. Dat is op zich zelf ook reeds een belangrijk voordeel! Cemavoda is nu ook al door de Roemenen en Russen prijsgegeven. De omstandigheden waaronder dit is geschied, zijn nog niet be kend en daarop komt het ter beoordeeling van dit feit vooral aan. Zijn de verdedigende troepen er in geslaagd zich tijdig te bergen zooals uit Constanza, dat bijtijds ont ruimd werd en hebben ze tevoren de Do- naubrug doen springen Maar ook al weet men niets van den buit, toch is het verlies van deze stad van beteeke- nis. Te meer omdat het samenvalt met een verlies aan den anderen kant: de troepen der midden-mogeudlheden veroverden den Vul kaanpas. Hieruit blijkt opnieuw de uitne mende samenwerking, welke er bestaat tus- schen de aanvoerders von Mackensen en von Roman uit het laatst dar 16e eeuw, naar 't Engeiach van RAF Aai 8ABATIWL 8) HOOFDSTUK V. HET SCHILD. De oude Nikolaas vertelde het nieuws den v geilden morgen aan de broeders, terwijl zij /juca te ontbijten. Lionel had eigenlijk te bed inoeten blijven, maar bij: durfde niet, op dat geen argwaan gewekt zou wórden. Hij had wat koorts, het natuurlijk gevolg zoowel v zijn wond als van het bloedverlies; hij was eerder geneigd het goed, dan kwaad te vinden, omdat het wat kleur gaf aan zijn wangen, die anders al te bleek zouden gezien hebben. Leunende op den arm van zijn broeder kwam hij beneden om te ontbijten met haring en ale, nog voordat de trage zon van dien Decembermorgen goed op was. Nikolaas stormde bij hen binnen met een bleek gelaat en bevend over al zijn leden. Hij vertelde het gebeurde met verschrikte stem, en de beide broeders deden, of zij het niet ge loofden en het afschuwelijk vonden. Maar het ergste van het verhaal, de ware oorzaak van zijn vreeselijke onrust, moest nog gezegd wor den. „En zij zeggen," riep hij met woede, die door zijn vrees heen trilde, „zij zeggen, dat u hem gedood heeft, Sir Olivier." „Ik?" riep Sir Olivier, opschrikkend, en op Falkenhayn, van wie thans valt te verwach ten, dat zij gelijktijdig zullen optrekken naar de Roemeensche hoofdstad Boekarest. Het is de Times, die met nadruk de Roemenen aan spoort stand te houden, de verzekering ge vend, dat de entente alle krachten zal inspanr nen om huip te verleenen en de verwezenlij king der Roemeensche weaschen in het uit zicht stellend. - Het artikel schijnt haast te zijn ingegegeven door de vrees, dat Roemenië wel eens niet standvastig zou kunnen blijken en de strijdbijl zou willen neerleggen, nu het zoo slecht gaat In het Lagerhuis heeft minister Lloyd George verklaard, dat al het mogelijke wordt gedaan om Roemenië te helpen. Hoe, kon hij uiteraard niet zeggen. Maar het "zal al heel spoedig moeten zijn, zal Roemenië inder daad geholpen worden. En van de aange wezen plaats uit, n.l. uit Saloniki, zal de hulpverschaffing wel niet komen. Het zal waarschijnlijk blijven bij indirecte hulp en dan zullen de Roemenen zich later kunnen troosten met de overweging, dat de groote landen op de andere oorlogsfronten hun uiterste best hebben gedaan om het hun wat gemakkelijker te maken en ze zullen den goeden wil voor de daad hebben te nemen. Zoo ié thans het aspect van den zoo belang rijken Balkanstrijd. Zoo lang er geen beslisr sing is, kan er echter nog wijziging komen, hoe gering de kans daarop in deze dagen ook schijnt. Als Roemenië nog eens terug zou kunnen! Trouwens zou het de en tente wel spijten als deze staat, welke nog geen voordeelen doch wel veel zorgen heeft opgeleverd, nog in de kleine rij dier oozijdi- gen 6tond? KORTE BERICHTEN De Noorsche schepen Uil (1100 ton), Alix (1550 ton) en Anne Gurine (1150 ton), het Engelsche schip Framfield (2500 ton) en het Zweedsche schip Emilie zijn ge zonken. Minister Asquith heeft heden een rede gehouden op een groote bijeenkomst van afge vaardigden van mijneigenaars en mijnwer kers, waarin hij er op wees, dat de productie van steenkolen moest toenemen. Het Trolhatta-kanaal in Zweden, van het Wener-meer naar de Noordzee, is gisteren door den koning .geopend. De kamer van koophandel te Manches ter zal in bijzondere vergadering bijeenkomen om een voorstel te behandelen, dat inhoudt al le Duitsche, Oostenrijksche, Turksche en Bul- gaarsche handelsfirma's ook na den oorlog te weren. Vijfhonderd Chineezen zijn aangekomen te Creusot, om te werken in de Fransche muni tiefabrieken van Schneider en Co. Er zijn reeds een groot aantal Chineezen in de fabrie ken werkzaam. De Saksische Tweede Kamer heeft een wetsvoorstel aangenomen, waarbij gedu rende de twee eerstvolgende jaren het recht van ontginning van kolenmijnen in Saksen verboden wordt. Dit is een voorbereidende maatregel om te geraken tot het kolenmonopo- lie in Saksen. eens schoten hem een honderd reden te bin nen waaraan hij tot nu toe niet gedacht had, die den omtrek tot deze gevolgtrekking moes ten brengen. „Waar heb je die gemeene leu gen gehoord?" In zijn owinding lette hij niet op het ant woord, dat Nikolaas gaf. Wat deed het er toe, waar de man het gehoord had; nu reeds zou de beschuldiging in den mond van ieder een zijn. Er was één stap te doen, en dien moest hij dadelijk doen zooals hij dien in een soortgelijk geval reeds eens gedaan had. Hij moest onmiddellijk naar Rosamunde gaan, om de anderen voor te zijn in het ver haal, dat zij haar zouden doen. Hij hoopte dat hij niet reeds te laat kwam. Hij nam alleen den tijd, om zijn laarzen en hoed te krijgen, naar den stal te gaan voor een paard, en weg was hij op den korten weg, die Penarrow scheidde van Godolphin Court Hij ontmoette niemand, tot hij op het plein van Godolphin Court aankwam. Vandaar had hij, al naderende een geluid van opge wonden stemmen gehoord. Maar toen men hem zag, viel er een algemeen onheilspellend stilzwijgen. Ongeveer een twaalftal mannen was daar verzameld, eerst zagen zij: hem met verbazing en nieuwsgierigheid aan, daarna met toom. Hij sprong uit het zadel en wachtte tot een der drie stalknechts van Godolphin, die hij gezien had, zijn teugels zou nemen. Toen hij zag, dat niemand zich bewoog, riep hij „Hoe nu? Helpt hier niemand? Hier, houd mijn aangesproken stalknecht aarzelde even, toen kwam hij, onder den invloed van het harde, bevelende oog van Sir Olivier, lang zaam nader, om te doen wat hem gezegd was. Een gemompel ging door de groep. Sir Olir Het schijnt dat Bulgarije van zins is met het Vaticaan diplomatieke betrekkingen aan te knoopen, Roemenië is hetzelfde van plan en kondigt de zending van een bijzonde re afvaardigig naar het Vaticaan aan. De Duitsche keizerin heeft een groot aantal gouden sieraden van groote waarde, waaronder zware kettingen armbanden, broches en ringen voor de inzameling van goud afgestaan. De Duitsche Bondsraad zal het verwer ken van aardappelen tot spiritus in kleine sto kerijen in het belang van de aardappelvoor ziening verbieden. Overtredingen worden met boete en verbeurdverklaring van den spiritus gestraft. Het Oostenrijksche ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft heden een Roodboek uitgegeven, dat het derde deel bevat van de verzameling gevallen van schending van het volkenrecht door de met Oostenrijk-Hongaije in oorlog zijn de staten. In het Zwarte Woud heeft, naar een be richt uit Karlsruhe meldt, een vrij hevige plaatselijke aardbeving gewoed. In verband met de prijsstijging van tar wemeel in de Ver. Staten heeft de vereeniging van bakkerspatroons te Chicago besloten, bij het congres op een uitvoerverbod aan te drin gen. Een wetsvoorstel va Protopopof, Rus- land's eersten minister, breidt de bevoegdheid der gemeenten in Rusland uit en geeft stem recht aan vrouwen. NEDERLANDSCH SCHIP AANGE HOUDEN? Volgens een draadloos telegram van het Wolffbureau is 't Nederlandsche stoomschip „Araken", -van een Nederlandsche haven op Borneo naar Manilla op weg, den 30en Au gustus door een Engelsch oorlogsschip mid den op zee aangehouden, dat de geheele post in beslag nam. Naar verluidt, zal een onder zoek worden ingesteld, waarom aldus werd gehandeld met een neutraal schip ver van de oorlogszone. TABAK VRIJGEGEVEN. Voor een waarde van twee a drie mililoen dollars tabak, bestemd voor Scandinavië en Nederland, die te Copenhagen en te Rotter dam werden vastgehouden-, omdat aan de Engelsche bepalingen betreffenden den invoer niet was voldaan, is vrijgelaten. ÜITVOER VAN GROENTEN. Er worden geen consenten meer afgegeven voo uien- en sommige andere groenten, waar van de uitvoer tot nu toe met consent was toe gestaan. Bloemkool en spruitjes kunnen nog met con sent worden verzonden. NEDERLANDSCHE MILITAIREN MET VERLOF NAAR DUITSCHLAND. Aangezien gebleken is, dat de tijdige te rugkeer van verlof van militairen, aan wie verlof naar Duitschland was verleend, door de Duitsche overheid werd vertraagd of ver hinderd, hoewel de buitenlandsche pas in or de was, is bepaald, dat, wanneer andermaal mocht blijken, dat aan verlofgangers door de plaatselijke Duitsche autoriteiten, moeilijkhe den in den weg worden gelegd, betreffende tijdige terugkeer van verlof, naar die plaatsen geen verlof meer zal worden verleend. TEGEN MIJNENGEVAAR. De firma Wm. H. Müller en Co. te Rotter dam heeft aan het voorschip van de Batavier IV een installatie laten aanbrengen, die ten doel heeft schepen tegen het mijnengevaar te beschermen. De uitvinding is van den schout-bij-nacht vier wierp er een blik heen en iedereen zweeg sidderend. In die stilte klom hij het bordes op en ging de hal binnen. Toen hij verdween, hoorde hij het gemompel achter zich weer opnieuw be- ginnenn, luider dan te voren. Maar hij lette er niet op. Hij zag zich tegenover een bedien de, die van hem weg schrikte en hem aan staarde, zooals de anderen op het plein hem aangestaard hadden. Zijn hart zonk hem in de schoenen. Het was duidelijk, dat hij te laat was; dat het verhaal hier vóór hem gekomen was. „Waar is uw meesteres?" vroeg hij. „Ikik zal haar zeggen, dat u er is. Sir Olivier", antwoordde de man stamelend; en hij ging heen. Sir Olivier stond een oogenblik met zijn sneep tegen zijn laarzen te tikken, met bleek gezicht en een diepen rimpel tusscben zijn wenkbrauwen. Toen verscheen dem an weer, de deur achter zich sluitend. „Freule Rosamunde verzoekt u te vertrek ken, heer. Zij wil u niet zien." Een oogenblik keek Sir Olivier den man on derzoekend aan of scheen dit te doen, want het is de vraag of hij hem eigenlijk wel zag. Toen ging hij, als eenig antwoord, naar de deur, waar de man uit was gëkomen. De knecht ging er vastbesloten tegen aan staan. „Sir Olivier, mijn meesteres wil u niet zien". „Op zij!" mompelde deze boos en op ver- achtelijken toon, en daar de man, trouw aan zijn plicht, staan bleef, nam Sir Olivier hem bij zijn jas, zette hem op zij en ging naar bin nen. Zij stond midden in het vertrek en wreede ironie, zij was als gekleed in een wit bruids kleed, dat echter niet zoo wit was als haar ge laat. Haar oogen leken twee zwarte vlekken, O. L. Goedhart en zal waarschijnlijk Zater dag te Vlissingen op de proef worden gesteld. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De algemeene beschouwingen over de wetsontwerpen inzake de grondwetsherzie ning werden Woensdag hervat. De heer v. d. Molen (a.-r., Sliedreeht) juichte het toe, dat de regeering heeft kunnen besluiten, behalve van art. 80, ook van art. 192 een herziening voor te stellen. Spr. er kent, dat het onderwijs in zijn algemeenheid overheidszaak is. De kerk heeft echter ook belang bij goed onderwijs. Verder noemde spr. het belang der onderwijzers bij een goede onderwijsregeling. Spr. schetste de ontwikkeling van bet schoolwezen en de opvattingen daaromtrent, ook Van de positie van den onderwijzer in de openbare school, en bespreekt daarna den in vloed van de overheid op de leerstof dier school. Deze zal hoe langer hoe meer afra ken van de roeping, die zij volgens de over heid hebben moet. De waarborgen, die men ook aan de rech terzijde wenscht, vinden hun grenzen in de besturende en regelende macht der schoolbe sturen. De waarborgen mogen de vrijheid van onderwijs niet knotten. Spr. zal zich tegen alle wijzigingen te dien opzichte ver zetten. Spr. drong op zijn beurt aan op de opne ming van additioneele onderwijsartikelen, althans op termijnbepaling voor de uitwer king van art. 192. De heer Ter Laan (S. D. A. P., den Haag) verklaarde gaarne te zullen' medewer ken aan de opheffing van het systeem, waar door de bijzondere school wordt ten achter gesteld bij de openbare, ten koste van' het volksonderwijs in het algemeen. De heer van Doorn drukte er zijn spijt over uit, dat in art. 80 de evenredige ver tegenwoordiging als eisch is "vastgelegd. Hij wilde wel aan de bijzondere scholen de volle 100 pCt. geven, maar eisch te dan ook waar borgen. De heer B e u m e r sprak over kiesrecht en concludeerde dat de manier waarop het vrouwenkiesrecht wordt voorgesteld, zeer weinig overtuigend kan heeten voor degenen die uit zichzelf geen geneigdheid gevoelen met het vrouwenkiesrecht mede te gaan. PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Na afloop der openbare vergadering kwa men Dinsdagmiddag te afdeelingen over de electriciteitsvoordrachten bijeen. Als rappor teurs werden gekozen de heer Wm. van Die- sen, G. J. van Leersum, mr. Paul J. Reymer, C. Thomassen, dr. Th. van der Waerden en mr. W. J. M. Westerwoudt. Als centraal rap porteur werd gekozen dé heer Van der Waer den. ARTIKEL 192. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch On derwijzers-Genootschap heeft een adres ge zonden aan de Tweede Kamer, waarin ver zocht wordt: le. de 4e alinea van het nieuw ontworpen artikel 192 der Grondwet'aldus te wijzigen dat zij zal luiden: „Overal in het Rijk wordt van Overheids wege voldoend openbaar algemeen vormend lager onderwijs gegeven". 2e. de 5de alinea van genoemd artikel zoo te wijzigen, dat duidelijk blijkt, dat de eischen van deugdelijkheid aan het geheel of ten deele uit de openbare kas te bekostigen onderwijs te stellen, zoodanig bij de wet moeten worden geregeld, dat zij voor bijzonder en openbaar onderwijs dezelfde zijn. met ernstige en angstige uitdrukking toen zij zich vestigden op dezen indringer, die zich nietl iet wegzenden. Zij opende haar mond, maar uitte geen woord. Zij keek flfet mond, maar uitte geen woord. Zij keek met zoo'n afschuw, dat al zijn onverschrokkenheid verdween en hij niet verder durfde gaan. Ein delijk sprak hij „Ik zie", zei hij, „dat gij de leugen gehoord hebt, die ae ronde doet. Dat is al erg genoeg. Maar ik zie dat gij ze gelooft; en dat is er ger". Zij bleef hem aanzien met een kouden blik, vol afschuw, dit kind, dat nog maar tw« da gen te voren aan zijn hart gelegen, en tot hem opgezien had in vertrouwen en aanbidding. „Rosamunde 1" riep hij, en kwam een schre de naderbij. „Rosamunde 1 Ik ben hier om je te zeggen, dat het een leugen is". „Je moest liever heengaan", zei zij en haar stem had iets in zich dat hem deed beven. „Heengaan?" herhaalde hij verbaasd. „Je zegt me heen te gaan? Je wilt niet naar mij luisteren?" „Ik stemde er meer dan eens in toe naar je te luisterenik weigerde te luisteren naar an deren, die het beter wisten dan ik, en lette niet op hun waarschuwingen. Er valt niets meer tusschen ons te zeggen. Ik smeek God, dat zij je zullen pakken en ophangen." Hij werd bleek tot in zijn lippen, en voor het eerst in zijn leven kende hij vrees en voelde hij zijn knieën knikken. „Laten ze mij maar ophangen, als je zoo iets gelooven kunt. Zij kunnen mij niet meer pijn doen dan jij, en, door mij op te hangen, berooven ze mij niet van iets waar ik waarde aan hecht, nu je vertrouwen in mij wegge vaagd wordt door het eerste het beste gerucht van buiten". I,>E ONLUSTEN IN INDIë. .(Officieel). Bij het departement van kolo niën is het volgende bericht van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië ont vangen: Djambi. De controleur van Bangko telegra feert dat veertien onruststokers van de Tabir- streek, waaronder zich de verzetsleiders Rio Depati en Hadji Hakim van Rantau Pand- jang bevonden, zich vrijwillig aanmeldden In alle doesoens van zijn afdeeling keerde de bevolking terug De hoofden van eenige doe soens aan de Merangin met enkele leidende hadjits zijn nog voortvluchtig. Onderaf deeling Rawas De hoofdleider va a den opstand, Glambit, is gevangen genomen.' Drie voormannen van minder beteekenis moe ten zich met enkele volgelingen in de burt der petroleumvelden ophouden en worden door de patrouille de Quant achtervolgd. Bij een treffen in de nabijheid van Soeroe- langoen-Rawas is een honderdtal opstande lingen buiten gevecht gesteld, hetgeen een diepen indruk maakte. De bevolking keert, op weinge uitzonderingen na, naar hare doe soens terug. Het verzet, dat geheel gebroken is, moet in marga Soeka pindah Hilir zijn ontstaan. In de marga Oeloe-Rawas heerscht nog onrust. Flores. De toestand in Endeh is veel verbe terd; met uitzondering van vijf ontevredenen melde zich de geheele bevolking vrijwillg aan. In Tanahrea is de toestand eveneens gunsti ger gewordende bevolking begint hare on derwerping aan te bieden.Het verzet is al daar beperkt 'tot de versterkte kampongs Wo- lowae en Tena, waartegen een militair deta chement oprukt. STADSNIEUWS. De nieuwbenoemde Wethouder, Voorzitter der Commissie van Be stand van het Distributiebedrijf, de Heer A. F. THOMSBJf, la eiken werk dag van 12 tot 1 nor voor leder ten Stadhulze te spreken. DISTRIBUTIE IJZER EN STAAL. Bij Kon. besluit is een rijkscommissie inge steld voor distributie van ijzer en staal. Voor zitter is de heer FL J. E. Wenckebach, oud directeur-generaal der staatsmijnen in Lim burg. Verschillende industrieelen zijn tot le den en plaatsvervangende leden benoemd. Tot de laatsten behoort o.m. de heer S. W. Amtz, directeur dér N. V. HoMandsch ijzeimagazij- nen alhier. ZONDAGSSLUITINO. Men schrijft ons: Dank zij het initiatief der afdeeling „Alk maar van den Ned. R. K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden", is de sluiting der confectiezaken te dezer stole een feit ge worden. Dit feit valt zeker ten zeerste toe te juichen, omdat het hier geldt eene poging van het particulier initiatief, die door een vrienschappelijk overleg van werkgevers en werknemers tot stand kwam. Van harte mag daarom gewenscht worden, dat deze belang rijke sociale maatregel, waardoor eene zoo tal rijke catagorie van werknemers als de bedien den in bovengenoemde branche een behoorlij ke Zondagsrust wordt verzekerd, mag ge handhaafd blijven blijven en het.lijdt geen twijfel, wanneer het publiek daaraan de noo- dige medewerking verleent, zal ook in de praktijk blijken dat het kloek initiatief der be dienden, waaraan de partoons op sympathie- Hij zag de bleeke lippen zich samentrekken tot een akeligen glimlach. „Het is meer dan een gerucht", zei zij. „Er is meer dan gij met al je leugens zult kunnen bedekken". „Mijn leugens?" riep hij. „Rosumunde, ik zweer je bij mijn eer, dat ik niet de hand heb gehad in den dood van Pieter. Moge God mil verderven, waar ik sta zoo het niet waar is!" „Het schijnt", zei een scherpe stem achter hem, „dat gij God even weinig vreest als iets anders". Hij draaide zich om en stond tegenover Sir John Killigrew, die na hem binnen was geko men. „Zoo", zei hij langzaam, en zijn oogen wer den hard en koud als een steen, „dit is uw werk". En hij wenkte met de hand naar Rosa munde. Het was duidelijk, waarop hij zin speelde. „Mijn werk?" zei Sir John. Hij sloot de deur en kwam verder de kamer in. „Heer, uw brutaliteit, uw onbeschaamdheid gaat alle perken te buiten. Uw „Zwijg", Sir Olivier viel hem in de rede, en sloeg met zijn groote vuist op tafel. Hij werd op eens meegesleept door een vlaag van drift. „Laat woorden maar aan dwazen over, Sir John, en onthoud u van kritiek". „En gij komt razen hier in het huis van den doode in het huis waarop ge dien last van leed en moord geworpen hebt „Houd op, zeg ik, of er zal moord zijn I" Hij brulde lijk. ie en zijn uiterlijk was verschrikke- Hoem oedig Sir John ook was, hij deinsde terug. Onmiddellijk was Sir Olivier zich zelf weer meester. Hij keerde zich tot Rosamunde. Wordt vervolgd. CODRANT. i

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1