L V. L LIEIESCL W aterproof- Mantels. J FEUILLETON. Langestraat 43, Telefoon 242; Telegrammen van heden. ONTVANGEN: Nieuwe zij redelijkerwijze kunnen aantoonen, gedu rende eene week te moeten exporteeren. Hier aan zal streng de hand worden gehouden. Handelen exporteurs in strijd hiermede, dan zullen strenge maatregelen tegen hen geno men worden. j Het is gebleken dat op meerdere veilingen producten worden geveild, welke onder het gebied van een andere veiling zijn geteeld of opgeslagen. Zulks is in strijd met het voor schrift, dat de groenten moeten geveild wor den op een veiling in de naaste omgeving der plaats waar - die zijn geteeld of wanneer ze reeds zijn vervoerd, op een veiling tei; plaatse waar zij opgeslagen zijn. De veilingvereenigingen hebben hier reke ning mede te houden. TREINONTSPORING. Dinsdagmiddag is bij het station Deventer een goederentrein van 16 wagens ontspoord. De locomotief en een- tiental wagens zijn be schadigd, benevens een hefbrug. Het verkeer, ook over de lijn der H. IJ. S. M. ondervindt groote vertraging. De hoofdconducteur Wes- terveld zal vermoedelijk buiten dienst worden gesteld. Overigens hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. TOCH GAS. Nadat de curator in het faillissement van de Geldropsche gasfabriek aan de aangeslo' tenen had medegedeeld, dat de fabriek geslo ten zou worden, is na een geheime raadszit ting bekend gemaakt, dat „de zaak op den ouden voet zal worden voortgezet." Geldrop houdt dus voorloopig zijn gasverlichting. JAARBEURS—UTRECHT. Naar het secretariaat 'van de jaarbeurs ons meldt zal door alle spoorwegmaatschappijen in Nederland aan de bezoekers der van 26 Februari10 Maart 1917 te houden Neder landsche Jaarbeurs, reductie op de vracht prijzen worden verleend, in dier voege, dat eene enkele reisprijs voor het vervoer naar Utrecht en terug in rekening zal worden ge bracht. OFFICIEELE OPENING VAN HET NIEUWE GEBOUW DER HANDELS- HOOGESCHOOL TE ROTTERDAM. Heden had in tegenwoordigheid van de Ko ningin en Prins Hendrik de officieele inwij ding plaats der nieuwe Handelshoogeschool. Voorts waren aanwezig de ministers van fi nanciën, landbouw, marine, koloniën en bui ten landsche zaken, de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, het College van Ge deputeerde Staten, het gemeentebestuur en de voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandelvertegenwoordigers der stu denten der school, terwijl de zuster-universi teiten, als die te Leiden, Utrecht, Delft, Gro ningen, Amsterdam en de Vrije Universiteit door deputaties, bestaande uit den rector- ma; nificus, curatoren en senaat vertegen- w ordigd waren. De heer A. G. Kröller, voorzitter van het algemeen bestuur, hield de openingsrede. Daarna was het woord aan ben reotor- magnificu» Prof. dr. G. W. J. Bruins, die de Koningin en den Prins dankte voor hunne tegenwoordigheid en vervolgens eenige be st .ouwingen hield over de instelling zelve, ham* ontwikkeling en de problemen waar- v ^or zij zich ziet gesteld. Hierna hield H. M. de Koningin een schoo- ne rede, waarin Zij van Hare groote belang- telling in deze Handelshoogeschool getuig de en Hare beste wenschen voor haren bloei uitsprak. Hierna werd de bijeenkomst gesloten, waarna H. M. wegens de lichte ongesteldheid van prinses Juliana direct vertrok. Prins Hendrik bezichtigde het nieuwe gebouw, waarna hij nog de thee gebruikte. UIT HEILOO. In de hedenmiddag gehouden Raadsver gadering werd met 4 stemmen tot tijdelijk wethouder gekozen de heer C. Bakker, 2 st werden uitgebracht op den heer W. P. Swart. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand werd met 5 "temmen gekozen de heer A. J. C. Maas Geeateranus, 1 stem werd uitgebracht op den heer C. Bakker. PLUVIERENVANGST, oe pluvier- of wildstervangst met slagnet ten' en lokvogels, wordt thans weder in ver-1 schillende gemeenten van Hollands Noorden uitgeoefend. De pluvier behoort tot de stelt- loopers en komt in den herfst uit het noorden naar deze streken. Bij zachte winters over wintert hij hier meestal. EJet veld is nog maar matig bevolkt, doch dit wordt bij den dag be ter, als de winter met al zijne strengheid in het noorden optreedt. Een goede vogelaar vangt van 10 tot 20 stuks per dag, zoodat deze jacht voor velen een goede bron van in komsten kan zijn. Vooral in de provincie j Friesland wordt de jacht op wildsters door ve len beoefend, 't Zijn daar niet allen broodja gers, ook uit liefhebberij en als sport heeft de jacht met slagnetten een groote aantrekkelijk heid. Het zijn in Holland dan ook voorname lijk Friesche arbeiders, die daar bij den boer werken, welke als vogelaars of wildstervan- gers optreden. Bij de verhuring wordt door hen het accoord gemaakt om in den laten herfst zooveel dagen per week vrij te hebben voor de pluvierenvangst. KORTE BERICHTEN. De stoomschepen „Ternate" en „Billi- ton", onderscheidenlijk van Rotterdam naar Batavia en van Batavia te Amsterdam terug gekeerd, hebben de post in Engeland moeten ontschepen. De ministerieele beschikking, houdende bepalingen omtrent de uitoefening van het bedrijf van verduurzamen van fruit, treedt in werking 15 November a.s. Consenten voor uitvoer van geconser veerde eieren zullen voortaan alleen worden verstrekt aan het bestuur van den Bond van eierkalkers, overeenkomstig de door de rijks commissie van toezicht op de Eiervereeniging gestelde en nog te stellen voorwaarden. Door de verhoogde prijzen, de hooge vrachtprijzen voor export en het gesloten zijn der Duitsche grens krimpt het afzetgebied voor sigaren steeds meer in. Vele tabaksbe werkers in den omtrek van Eindhoven zullen daardoor worden ontslagen. Prins Hendrik heelt voor het gedenk raam voor Jan Pieterszoon Coppelstock een bijdrage van 50 geschonken. Ter beteugeling van den smokkelhandel is bepaald, dat binnen enkele dagen te Nieu- weschans de winkels na 5 uur 's namiddags gesloten moeten zijn. De N. O. T. heeft 600.000 aan het Kon. Ned. Steuncomité geschonken, makende met vórige giften totaal L200.000. Te Terneuzen is een 71-jarige man in het kanaal verdronken. De Maastrichtsche politie heeft een jon gen Belg aangehouden, verdacht van diefstal van 262 koperen kranen. Er zijn reeds 112 weer teruggevonden. Te Terapel is in een hooischelf een por tefeuille met 24000 mark gevonden, die dezer dagen aan een dronken Duitscher wa3 ontsto len. De dader heeft bekend. HERNIEUWDE AANVALLEN. Duitsch Legerbericht BERLIJN, 8 November. (Officieel.) Ten Zuiden van de Somme vielen de Franschen aan weerszijden van Ablincourt aan. Onze, in het zuidelijk gedeelte van Ablincourt vooruitgeschoen stellingen gingen verloren evenals het dorp EEN RUSSISCHE KRUISER VERGAAN? STOCKHOLM, 8 Nov. Het alhier ver- schijnende blad „Stockholm Tidenden" ver- n.eint uit Finschen bron, dat een Russi sche kruiser, men gelooft de Burik 15190 ton) of Gromborg (Gromaboy 13200 ton) Lij Hangö is gezonken, men vreest dat het onmogelijk is, het schip te behouden. SPOORWEGONGEVAL. HALFWEG, 8 Nov. Hedenmiddag is de personentrein, die 1.26 uit Amsterdam ver trekt,.nabij Halfweg, aan den overweg van den Houtrakpolder ontspoord. De twee aclitterste wagens zijn n.l. bij den overweg uitgeloopen, met het gevolg dat beide wa gens een 50-tal meters over den weg wer den gesleurd. Een gedeelte van een der wa gens, een damescoupé, waarin gelukig nie- -mand gezeten was, werd ingedrukt. Van de inzittenden in de overige coupe's bekwa men 3 reizegers lichte verwondingen, de overigen kwamen met den schrik vrij. Een werkwagen uit Amsterdam is inmiddels reeds ter plaatse aangekomen, om dan weg te herstellen. Het verkeer, dat op twee spo ren gestremd was, is weder hersteld. WexfaFTaiid. GETORPULEERD. LONDEN, 8 Nov T> boot „Arabia" is op 6 November zonder voorafgaande waarschuwing getorpileerd en gezonken Er waren 477 passagiers aan boord, die al len gered werden door verschillende sche pen. Twee ingenieurs zijn verdwenen, ver moedelijk ten gevolge van de ontploffing. De rest der equipage is gered. PRINSES JULIANA ONGESTELD. DEN HAAG, 8 Nov. Naar wij verne men is Prinses Juliana sedert gistermiddag ongesteld met verschijnselen van koorts, zoodat zij genoodzaakt is het bed te hou den. DE ONGESTELDHEID DER PRINSES. ROTTERDAM, 8 Nov. In verband met de lichte ongesteldheid van de Prinses zal de Koningin onmiddellijk na de inwijding van het nieuwe gebouw der handelshooge school naar de residentie terugkeeren. De Prins zal bij de opening de thee gebruiken en het gebouw bezichtigen. STADSNIEUWS. RAAD VAN BEROEP VOOR DE DIRECTE BELASTINGEN. Bij resolutie van dén' minister van finan ciën is, met ingang van 15 dezer, aan den heer G. Wonder, te Berkhout, eervol ontslag verleend als plaat&ervangend lid van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Alkmaar, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten, en is als zooda nig benoemd de heer mr. W. de Sitter, te den Helder. DE PAARDENMARKT. Heden waren aangevoerd 375 paarden, te gen 409 in 1915 en 483 in 1914. De prijzen liepen van 100 tot 800. OPROEP van het Vrouwen-Comité voor eene Keretga- ve aan onze militaire Grens- en Kustbewa- kers. Mevr. RippingBunnik deelt ons mede, dat voor bovenstaand doel tot en met heden door haar is ontvangen: van G. R. 10, mej. J. C. S. 2, W. F. K. 1 en mevr. C. v. d. D. 1. Wij blijven dezen oproep ten zeerste aan bevelen aan alleh, wien het harde lot van onze militairen aan grens en kust ter harte gaat en die iets voor een sympathiek doel kunnen afzonderen. EEN STAKINO. Bij de Alkmaarsche Kleedermakers-Pa- troonsvereeniging is een schrijven ingeko men van den Roomsch-Katholieken Naaisters- en Kleedermakersbond „Gerardus Majella" en van den Bond in de Kleedingindustrie, waarin een conferentie over de in te dienen looneischen wordt gevraagd. De zaak staat, naar men ons mededeelt, zoo, dat bij niet inwilliging een staking zal volgen. „NOVUM." De directie van bovengenoemd bioscoop theater heeft in dit nummer een bon geplaatst om een ieder in de gelegenheid te stellen (te gen verminderden prijs) het groot filmwerk „De worgers van Parijs" (speeltijd 1 uur) met toepasselijke explicatie bij te wonen. KAMER VAN KOOPHANDEL. Gisteravond half negen vergaderde de Ka mer van Koophandel m het Stadhuis. Afwe zig waren.de heeren Bosman en Cloeck. De voorzitter opende de vergadering, waarna de secretaris de notulen las, die on veranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een brief van de directie van het postkantoor, waarin werd meege deeld dat op marktdagen een extra buslich ting op het Waagplein zou plaats hebben te 11.45 en 4 uur. (De bus aan de Visclunarkt is naar het Waagplein verplaatst). Voorts werd iu een antwoord op het ver zoek der Kamer van Koophandel aan de H IJ. S. M. inzake gewenschte verbeteringen aan het station hier ter stede gezegd dat de controle verbeterd en verruimd zou worden en dat het verzoek in zake betere loketbediening in overweging zal wor den genomen. Aan de orde was hierna een voorstel van den heer Potgieser, om te verzoeken aan den directeur van 't postkantoor een licht te wil len aanbrengen bij den brievenbus aan het kantoor, daar deze, nu de lange winteravon den weer aanbreken, moeilijk in 't donker te vinden zal zijn. De heer Henneman zou er een lantaarn ge plaatst willen zien, waaraan een transparant met het woord „brievenbus" is bevestigd. De heer Van der Kley oordeelde, dat de verlichting van dit stuk straat feitelijk op den weg van net gemeentebestuur ligt. De heer Potgieser meende dat het in dit Roman uit het katst der 16e eeuw, naar 't Eagelsch van RAFAëL SABATIN1. 16) „Wat?" riep Killigrew verbaasd, „dat zeg jij Je gelooft dat zelf Lionel keek verlegen, hetgeen Sir John ge heel verkeerd begreep en ten gunste van den jongen man verklaarde. En zoo werd in dit oogenblik het zaad gezaaid van de vriend schap tusschen déze tyee mannen, welke nog aangekweekt werd door het medelijden van Sir John, dat iemand, die zoo zacht, eerlijk en oprecht was, zoo'n schurk van een broeder had. „Ja, ja", zei hij, en hij zuchtte. „Je weet dat we icderen dag een Bevel van de Konin gin verwachten aan de rechter, om het onder zoek in te stellen dat zij tot nu toe gewei gerd hebben in de zaak van uwSir Oli vier". Hij fronste nadenkend het voorhoofd. Geloof je, dat Sir Olivier hiervan wist?" Lionel zag dadelijk wat de ander bedoelde. „Dat weet ik", antwoordde hij. „Ik zelf ver telde het hem. Maar waarom vraagt ge dat?" „Helpt het ons niet om misschien de ver dwijning van Sir Olivier te begrijpen en te verklaren? Goede hemel! Het zou natuurlijk waas zijn geweest hier te blijven, nu hij dit /ist, want buiten twijfel zou hij opgehangen zijn, als hij gebleven was tot de boden der Koningin kwamen". „Maar," zei Lionel verschrikt, denkt dus, dat hij gevlucht is?" Sir John haalde de schouders op. „Wat kan men anders denken?" Lionel liet het hoofd hangen. „Ja, wat an ders?" zei hij, en nam afscheid als een over spannen man, wat hij ook werkelijk was. Hij had er nooit aan gedacht, dat zoo'n klaarblij kelijke gevolgtrekking uit zijn werk zou voortkomen, waardoor het gebeurde zoo vol komen verklaard werd, en alle twijfel daar omtrent werd opgeheven Hij keerde naar Penarrpw terug en vertelde NikolaaSj wat Sir John vermoedde en wat hij zelf vreesde, dat de ware reden moest zijn van de verdwijning van Sir Olivier, knecht was echter niet zoo gemakkelijk te overtuigen. „Maar gelooft u dat hij het gedaan heeft?" riep Nikolaas uit. „Oelooft u het, jonker Lio nel Er klonk verwijt, bijna afschuw in de stem van den knecht. „God helpe me, wat kan ik anders gelooven, nu hij gevlucht is?" Nikolaas kwam met saamgeknepen lippen op hem af. Hij legde zijn beenige vingers op deri arm van den jongen man. „Hij is niet gevlucht Jonker Lionel", zei hij met grimmigen nadruk. „Hij vreest niemand en als hij Jonker Godolphin gedood had, zou hij het nooit ontkend hebben. Geloof Sir Kil ligrew niet. Sir John haatte hem altijd". Maar in den geheelen omtrek was de die naar de eenige die er zoo over dacht. Zoo er ergens aan Sir OlivieFs schuld getwijfeld was, verdween die twijfel nu door zijn vlucht voordat de verwachte bevelen van de Konin gin gekomen waren. Later op dien dag kwam kapitein Leigh naar Penarrow en vroeg maar Sir Olivier Nikolaas kwam Lionel zeggen, dat hij er was en wat hij vroegLionel vroeg hem Bin nen te komen. De dikke kleine zeeman rolde binnen op zijn kromme beenen en keek loens naar zijn lastgever, toe zij alleen waren. „Hij is goed en wel aan boord," zei hij. „Het ging zoo gemakkelijk als het schillen van een appel, en even rustig". „Waarom vroeg je naar hem?" vroeg Lio nel. „Waarom?" Jasper gluurde weer. „Ik had zaken met hem. Er was sprake van een reis van hem en mij. Ik heb er te Smithick over hooren spreken. Dit past er goed bij". Hij leg- Het geval op den weg van het postkantoor ligt, temeer daar men er een transparant met het woord brievenbus wi! aangebracht zien. Het aantal lantaarns is voor straatverlichting voldoende, maar de brievenbus is niet ge lukkig aangebracht en een gewone lantaarn zou nóg niet voldoende helpen, er moet wel degelijk een verwijzing naar de bus op staan, die ook overdag zichtbaar moet zijn. De voorzitter zou den willen schrijven aan den directeur van het postkantoor, en er op wijzen dat de verbetering in het belang van de posterijen zou zijn. Met algemeene stemmen aangenomen. De heer Henneman had nu een voorstel in zake ,aangeteekende stukken. Hij wilde graag een maatregel zien inge voerd, dat voor het loket voor aangeteeken- de brieven niet meer dan één persoon tege lijk zou kunnen staan, zoodat niet ten aan- schouwe van een ieder de brieven werden afgegeven of aangeboden. Mij zou een balustrade kunen aanbrengen waarlangs het publiek stuk voor stuk kon passeeren. Spreker zou desnoods wel willen wachten tot er klachten kwamen van anderen over de ze kwestie, bij de Kamer. Over t algemeen zou spreker voor de Kamer wel wat meer medewerking van anderen inzake haar werk zaamheid willen zien. Als ze van buiten nooit iets hoort, kan men het de Kamer ook niet kwalijk nemen dat ze niet steeds iedefs belangen behartigt. Spr. zou wel willen, dat, als nu het verslag van de bespreking over deze kwestie van de aangeteekende brieven in de couranten is verschenen, menschen die in deze zaak be lang hadden, uit den hoek kwamen en niet stil bleven mokken en zeggen, de Kamer doet ook niets. Nu we in een tijd leven, dat handel en in dustrie vaak in 't gedrang komen, kan de Kamer voor hen een steun zijn, maar spreker zou graag zien, dat men dan ook de Kamer erkende. De heer Boom vond dat de gemeente de Kamer te veel negeerde. De heer Henneman betreurde het ook, dat het gemeentebestuur de Kamer niet had ge raadpleegd inzake de arbeidsbeurs, later be deelde men de Kamer met eenig medezeggen schap, maar voor de oprichting, waartoe ze juist zoo'n grooten stoot had gegeven, werd ze niet gehoord. De heer Van der Kley vroeg den heer Boom z'n oordeel over de kwestie hoe het kwam dat de Kamers van Koophandel in kleine plaatsen zoo weinig konden doen. De heer Boom vond dat er te weinig koop manschap in de kleine gemeenten zat, en dan liet men de menschen, die er verstand van hadden nog buiten de kwesties. Spreker wil de meer het lidmaatschap van den Gemeen teraad met dat van de Kamer van Koophan del vereenigd zien, dan kon de Kamer meer in 't algemeen belang doen. De heer Henneman hoopte, dat door deze discussie nog eens de aandacht op deze ver houding van Kamer tot gemeente zou wor den gevestigd, dat kon nooit genoeg geschie den. De heer Van der Kley zeide dat er nog één groote voldoening bleef. Op adressen aan personen of instellingen buiten Alkmaar had men steeds nogal veel succes gehad. Besloten werd dus inzake qe aangeteeken de brieven-kwestie een afwachtende houding aan te nemen. Alsnu werd het verslag der Commissie van rapport inzake den zomertijd voorgelezen. De overtuiging werd uitgesproken dat de maatregel zeer in 't belang van handel en industrie was geweest, door besparing van licht en tijd. Wat de bezwaren van den landbouw be treft, als deze er niet waren, zou de conclusie een algeheel gunstige zijn, doch ook nu meende de commissie dat deze bezwaren wel te ondervangen waren, zoodat ze gerust meende te kunnen adviseeren tot hot invoeren van den zomertijd als blijvenden maatregel. Alle leden konden zich zeer goed met dit verslag vereenigen. Aan de orde kwam nu een adres aan de Tweede Kamer inzake het ingediende wets ontwerp van een belastingstempel op gouden en zilveren voorwerpen, zoo deze ook slechte maar een gehalte van 225/1000 aan goud en zilver bevatten. Men wilde er bij de Kamer op aandringen, dit ontwerp niet ongewijzigd goed te keuren. De heer Van der Kley verklaarde dat de wet, zooals ze daar ligt, naar zijn meening niet aangenomen zou worden. De wet was in hoofdzaak bedoeld, om geld te maken, en zou de goud- en zilverindustrie, die nu juist ging opbloeien, vrijwel te niet doen. Bovendien bevoordeelde het ontwerp de buitenlandsche industrie, daar alleen het meesterteeken geëischt werd op de voort brengselen der binnenlandsche industrie, doch niet voor de ingevoerde voorwerpen, zoodat deze, al stona het belastingmerk er op, nog best zwaar verguld konden zijn. Spreker had er met den heer Citroen te Amsterdam over gesproken, aan wien door den minister inzakt dit ontwerp een onder- de zijn vinger tegen zijn neus. geweest zijn, als ik hier naar u gevraagd had. U weet,nu, hoe u mijn bezoek kunt uitleggen. Lionel betaalde hem den overeengekomen prijs en liet hem gaan, na de verzekering ont vangen te hebben, dat de Zwaluw met het volgend getij zee zou kiezen. Toen het bekend werd, dat Sir Olivier in on derhandeling met Leigh was geweest over een zeereis, en' dat slechts daarom Leigh in de ha ven was gebleven, begon zelfc Nikolaas te twijfelen. Langzamerhand werd Lionel wat rustiger, toen de dagen voorbij gingen. Wat geschied was, was geschied, en in ieder geval het kon niet meer ongedaan gemaakt worden en be rouw hielp niet Hij wist niet, hoe de fortuin soms een schurk helpt. De koninklijke vervol gers kwamen ongeveer zes dagen later, en rechter Beine ontving de aanzegging zich naar Londen te begeven, om daar rekenschap af te leggen waarom hij geweigerd had) zijn plicht te vervullen. Had Sir Andries Flack de verkoudheid maar overleefd, die hem een maand geleden had weggenomen, dan zou rechier Beine weinig omslag gemaakt hebben met de beschuldiging, die tegen hem werd uit gebracht. Toen hij nu vertelde, wat hij zeker zou gek I wist en hun zeide, dat hij 't onderzoek hau in gesteld, waaraan Sir Olivier zich vrijwillig had onderworpen, werkte zijn woord alleen niet overtuigend Geen oogenblik werd veron dersteld, dat dit iets anders kon zijn dan een uitvlucht van iemand, die laks in zijn plicht was geweest, en die zich voor de gevolgen van die laksheid trachtte te behoeden. En het feit, dat als mede-getuige iemand noemde, die nu overleden was, diende slechts om zijn rechters in deze opvatting te versterken. Hij werd uit zijn ambt ontzet en veroordeeld tot een zware boete, en daarmee was de zaak af. want aile drukte, die gemaakt werd deed geen enkel spoor van den vermisten Sir Olivier ont dekken Wordt vervolgd. houd was beloofd. Dit onderhoud moest nog plaats hebben, de heer Citroen zou on getwijfeld de belangen van goud-^en zilver- handel behartigen. Spr. zou dus de Kamer willen voorstellen nog wat met haar adres te wachten, ook de heer Citroen zou dit gaarne zien. Het voorstel zou naar alle waarschijnlijk heid nog wel gewijzigd worden, eer het in behandeling kwam. Anders was het in ieder geval beter zich eerst te wenden tot een der Kamers van Koophandel van plaatsen met belangrijke goud- en zilverindustrie, zooals Den Haag, Amsterdam of 's-Hertogenbosch. Na eenige discussie stelde de voorzitter voor, voorloopig dan nog maar een afwach tende houding aan te nemen. Alle leden konden zich hiermee vereenigen Mededeeling werd alsnu gedaan van eeni ge ingekomen verslagen, periodieken en sta tistieken. Ook was ingekomen een verzoek van den hr. Pierson, vertegenwoordiger voor Nederland van de „Foire de Lyon," (de Fran- sche jaarmarkt) waarin werd aangedrongen op medewerking van de Nederlandsche Ka mers van Koophandel voor het welslagen van een ruime Nederlandsche inzending op de in 1917 te houden „foire," 't vorig jaar was maar één Nederlandsche firma vertegenwoor digd. De heer Verdam zou gaarne zien dat de bladen in staat gesteld werden, over dit on derwerp een en ander mede te deelen. De le den vonden dit een goed idee. Ook was er ingekomen een brochure inza ke de rechtsmiskenning in de prijsgerechten der oorlogvoerende landen, welke brochure was geteekend door vele vooraanstaande in dustrie-instellingen van ons land en groote stoomvaartmaatschappijen. Een adres op zegel was er bij gevoegd, aan de Nederlandsche regeering, waarin werd aangedrongen op maatregelen ter verkrijging van hat resultaat dat genoemde prijsgerecht vonnissen in hoogste instantie konden behan deld worden bij het Permanente Hof van Ar bitrage. Een begeleidend schrijven ging hierbij, de dato 24 October, waarin tot teeke- ning van dit adres door industrieelen voor het einde der maand werd aangedrongen. Men veronderstelde dat de maand Novem ber wel bedoeld zou zijn. De heer Henneman vertelde van een ad vocaat, die zeer ingenomen was met de ar bitrage, hij had net een proces beëindigd dat 14 jaar duurde en ander soortgelijk pro ces was door arbitrage na 8 jaar geëindigd I Spreker was dan ook erg voor arbitrage, in het genoemde geval scheelde het 6 jaarl Men besloot publiciteit aan het adres te geven door middel van advertenties in de plaatselijke bladen, en mede te deelen dat het adres ter visie lag bij den secretaris. Te 10.15 uur kwam de heer Bosman ter vergadering. Een verzoek was ingekomen van de Kamer van Koophandel te Meppel om ondersteuning van een, inmiddels ingediend, adres aan de regeering, waarin hetzelfde naar voren werd gebracht als de heer Henneman in 't begin van de vergadering had betoogd, n.l. de ge ringe invloed van de Kamers, wegens.de ge ringe medewerking dóór hen van verschil lende zijden ondervonden. Besloten werd het adres te steunen, na eerst inlichtingen te hebben ingewonnen bij wie dat moest geschieden en hoe. Ingekomen was een schrijven van den di recteur van het postkantoor, kennis gevende van het verplaatsen van den bus van de Vischmarkt naar het Waagplein De heer Henneman was hierdoor nog niet geheel en al bevredigd, tegenover de winst stond een verlies, het was of men een stuk achter uit een jas knipte om een gat voorin te stoppen. Hij hoopte dat er een nieuwe bus voor de Vischmarkt in de maak was, de menschen om de Vischmarkt heen waren van de verandering niet erg gediend, en ze had den een adres aan den directeur van 't post kantoor gericht, verzoekende den ouden toe stand weder te herstellen. Bij de rondvraag deelde de heer Boom zijn voornemen mede om zich niet meer herkies baar te stellen. De heer Potgieser vroeg of de voorzitter ook iets wist van de nieuwe spoorbrug die zou komen in verbinding met de Kanaalkade. De voorzitter wist er niets van. De heer Henneman had gehoord dat de verkeersbrug wat meer naar de stationszijde zou gelegd worden en^er een afzonderlijke spoorbrug naar de Handelskade zou voeren. De heer Potgieser had z'n vraag bedoeld als een herinnering, hij betreurde het, dat er zoo weinig voortgang in de zaak was. Daar niemand iets meer in het midden wenschte té brengen, sloot de voorzitter om kwart voor elven de vergadering. [Zouden de middenstanders vergeten dat de candidaatstelling voor de vacature, ont staan door het bedanken van den heer Boom reeds Dinsdag plaats heeft? Nóch de R. K. ."d lanze" nóch de andere middenstandsveree- uiging vergaderde, voor zoover bekend, voor deze aangelegenheid. Bij vroegere verkie zingen kwam belangstelling voor de Kamer van Koophandel wei eens eerder tot uiting! Red. Alkm. Ct.j ARRONDiSSEMENTS RECHTBANK. Vervolg zitting 7 November. MELKVERVALSCHING. K. G„ veehouder te Medemblik was be schuldigd van melkvervalsching.. Petrus Roe mer, melkslijter in genoemde plaats, betrok zijn melk van den beklaagde, l oen bekl. eens een poosje van huis was en een ander zijn za ken waarnam, vond getuige dat hij minder melk kreeg, bovendien zag de melk die hij van beklaagde kreeg er nog al eens slecht uit en zoodoende kwam hij tot nadenken en be sloot hij de politie te waarschuwen, deze had 'toen melk in beslag genomen en laten keuren, de melk bleek onzuiver te zijn. Beklaagde erkende dat er wel eens wat wa ter in de melk kwam, hij haalde dat uit de gracht. De president wees hem op het verregaand roekelooze van zijn gedrag. Elizabeth Gerritsen, echtgenoote van den get. verklaarde dat beklaagde haar nooit ge zegd had, dat er water in de melk zat. Beklaagde had evenwel, toen de politie een monster van de melk nam, in 't bijzijn van Elizabeth gezegd „er zit water bij de melk" De president vroeg beklaagde hoe hij er „U. 7 7.1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2