DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE 00RL06. DOIDERUAü 9 NOVEMBER No. 265 Honderd en achttiende jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—ft. p. post f 1.25. AlY0rtentieprüsl2iCt p. regnel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en IJandelsdrnkkerii y.b. HERÏÏIs. COSTER ZOOR. Voordam C 9. Tetefnr. 3. NEDERLAND. Met 20 et oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 9 November. De Amerikanen, die druk gewed moeten hebben over de vraag, wie als president ge kozen zou worden, hebben achterna kunnen wedden over de vraag, wie gekozen is. Want: „dat zit nog." Wij schreven gisteren reeds, dat men zoo weinig van de Amerikaansche verkiezingen wist en dat de verkiezing van den heer Hughes altijd nog eenigszins onze ker was. Hoe onzeker blijkt thans, nu ge meld wordt, dat-de toestand „somewhat be clouded" is, dat men thans voor beide partij en aanspraak maakt op de overwinning. Heerlijk Amerikaansch is het telegram van den voorzitter der democratische partij aan de voorzitters der partij-afdeelingen„Wil son is herkozen. Zorg persoonlijk er voor, dat de stembussen worden bewaakt. Onze te genstanders zijn tot alles in staat." In elk geval op het oogenblik is nog niet te zeggen wie den vierjaarlijkschen ren om het presidentschap heeft gewonnen, of de heer Wilson blijft dan wel dat de heer Hughes komt. Voorts wordt uit Amerika geseind, dat voor de eerste maal in het nieuwe Congres een vrouw zitting zal krijgen n.l. mevrouw Jeannette Rankins, die als onafhankelijke de democratische en republikeinsche tegencan- didaten versloeg. Ook nu weer geen oorlogsnieuws van be teeken is. Aan het Sommefront, op het meest zuidelijk deel, hebben de Franschen weer een krachtigen stoot gegeven!aan de Duitsche li nie en deze op een vooruitstekend punt te ruggedrukt, waarbij de Franschen enkele dorpèn hebben genomen en Chaulnes met omvatting van het noorden uit kunnen be dreigen. De Fransche linie loopt nu even wijdig aan den spoorweg ChaulnesPéron- ne op 1500 M. afstand daarvan. Elders heerscht stilstand of worden er weinig beteekenende vorderingen gemaakt. President Poincaré heeft twee dagen doorge bracht te midden van de troepen van het Verdun-leger, welke hij - met de behaalde overwinning gëluk wenschte, terwijl hij ver schillende onderscheidingen uitreikte. fl KORTE BERICHTEN! Prins Heinrich Luitpold van Beieren, majoor en chef van een garde regiment is ge sneuveld. De Noorsche onderzeeërs-nota aan de Duitsche regeering is gisteren overhandigd. De cholera-epidemie te Jeruzalem schijnt uitgewoed te hebben, maar nu beginnen vlektyphus en geele koorts te heerschen. De entente zou volgens de Secoio voor nemens zijn om de Orieksche vloot aan de Ve- nizelistische regeering te Saloniki uit te leve ren, teneinde haar jacht op onderzeeëers te laten maken. LANDSTORMERS 1909. Landstormplichtigen van de jaarklasse 1909 uit elf gemeenten in de Graafschap heb ben besloten en minister te verzoeken, den datum van opkomst dier lichting te verschui ven naar een later tijdstip. Mislukt dit request dan zal er begin December a.s. een vergade ring belegd worden met het doel, namens alle Geldersche landstormers, den minister te ver zoeken,'bij de oudere landstormlichtingen een gunstiger verlofsregeling in te voeren, dan thans bestaat. OORLOGSWINSTBELASTING. Naar bekend zal zijn wordt bij de bepaling van iemands inkomen voor de oorlogswinstbe lasting niet in aanmerking genomen het be drag waarmede zijn vermogen door specula tie in effecten (anders dan in de uitoefening van een bedrijf) is vooruitgegaan. De vraag is intusschen gerezen of als deel van het inko men en in geval van vermeerdering van inko men, als belastbaar is te beschouwen de op brengst van kapitaal, dat verworven is door speculatie, als hiervoor bedoeld, in fondsen, <lie tengevolge van den oorlogstoestand groo te koersverandering heben ondergaan. De Mi nister van Financiën heeft naar aanleiding van die vraag onlangs aan de ambtenaren1 medegedeeld dat de opbrengst van het nieuwe gevormde kapitaal bij de berekening van het inkomen moet worden medegeteld en1 voorts, dat de vermeerdering van inkomsten1, dienten gevolge wordt geconstateerd, als onmiddellijk gevolg van den oorlogstoestand moet worden aangemerkt en dat van die vermeerdering oor logswinstbelasting verschuldigd is. UITVOER VAN GROENTEN. De minister van Landbouw heeft met be trekking tot het verbod vanu itvoer van diverse soorten groenten nader bepaald dat art. 1 van zijn desbetreffende beschikking van 12 Au gustus j.l. wordt gelezen als volgt: Uitvoer van bepaalde partijen van alle soor ten van snijboonen, van sprecieboonen, van Riesenboonen, van witte kool (met uitzonde ring van Deensche witte kool), van roode kool in Noord-Holland benoorden het Noord zeekanaal geteeld en van roode bewaarkool), van savoyekool in Noord-Holland benoorden het Noordzeekanaal geteeld), van boerenkool, van uien, van Friesche peen en van andere soorten fijne peen, alleen mag geschieden op vertoon van consenten, afgegeven door de Rijkscommissie van Toezicht als bedoeld in artikel 6 der statuten van de Vereeniging „Groenten Centrale", wanneer die producten op eene veiling van eene bij de Vereeniging „Groenten Centrale" ingeschreven veilings- vereeniging volgens door de „Groenten Cen trale" te geven voorschriften zijn geveild en wanneer zij onder ambtelijk toezicht ten uit voer ingeladen worden op door den minister voor uitvoer van groenten reeds aangewezen of alsnog aan tew ijzen plaatsen. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De replieken bij de algemeene beraadsla ging over de wetsontwerpen in zake de grondwetsherziening en de motie-Troelstra betreffende het vrouwenkiesrecht werden gisteren voortgezet. De heer M a r c h a n t (v.-d., Deventer) maakte nog eenige opmerkingen over het kiesrecht en verklaarde zich daarbij tegen het herstel van de oorspronkelijke redactie in het ontwerp betreffende invoering van het vrou wenkiesrecht. De motie-Troelstra gaf naar het ooraeel van spr. geen houvast aan den strijd voor vrouwenkiesrecht. Spr. kwam dan tot de voorgestelde veran deringen en de van de ontwerpen te ver wachten gevolgen. De heer van Idsinga (c.-h„ Bodegra ven) sloot zich aan bij veel van wat de heer Gerhard had gezegd en noemde de openbare school niet neutraal. Het denkbeeld van een uitgewerkt additioneel artikel moest z. i. wor den losgelaten. Vervolgens kwam spr. aan het vrouwenkiesrecht. Spr. uitte het denkbeeld tot instelling van een vrouwenraad. Dat de meerderheid, zal zijn voor algemeen kiesrecht is een triumf voor den heer Troel stra. J Spr. bestreed de theorie van het /massale kiesrecht van minister Cort van der Linden. Hij was tegen evenredige vertegenwoordi ging- De heer Nolens ontkende dat algemeen vrouwenkiesrecht een dringende eisch is. Wat het onderwijs betreft, meende spr. dat het zel den zal gebeuren dat een openbare school door een bijzondere wordt vervangen. De heer Troelstra steltje voor de be handeling zijner motie tot later uit te stellen, waartoe werd besloten. De minister vanbinnen 1. za ken dupliceerde, waarna de algemeene be raadslagingen werden gesloten. BEGRAFENIS Mr. TYDEMAN. Gisterenmorgen elf uur werd het stoffelijk overschot van den heer mr. M. Tydeman Jr. van zijn woning te Breda vervoerd naar den trein, die het naar Tie! zou overbrengen. Reeds vroeg vulde zich de stationswachtkamer met vele vrienden en belangstellenden. Toen de kist, gedekt met bloemen en kransen, uit sluitend van familieleden, naar den wagon werd gebracht, presenteerde de stationswacht het geweer en schaarden alle aanwezigen zich in rijen op het perron. Behalve door familieleden en de heeren G. Rueb en mr. F. Pels Rijcken, werd het stoffe lijk overschot naar Tiel begeleid door den particulieren secretaris van den overledene, de twee jachtopzieners den jager uit Hilva- renbeek, den tuinbaas en den huisknecht. Te Tiel werd de lijkstoet vanaf het station gevolgd door een groote schare, waaronder al le vrij-liberale Kamerleden, behalve de heer de Beaufort. Voorts waren aanwezig eenige andere Kamerleden, vertegenwoordigers van den1 Bond van vrije liberalen, een vertegen woordiger van het Belgische gezantschap, de vice-president van den Raad van State, leden van de Prov. Staten van Zuid-Holland, enz. Namens de vrij-liberale Kamerfractie voer de jhr. mr. P. van Foreest het woord. Spreker begon met te zeggen, dat kort geleden de se cretaris een schrijven ontving ter samenstel ling van een feestblad met herinneringen van Tydeman. Nu moeten we aan de geopende groeve afscheid nemen van onzen voorzitter, dien we zul len missen'hls voorzitter en als vriend. Het bericht van zijn dood kwam zoo onverwachts. Het is een verlies voor de fami lie, een slag voor het land, en een ramp voor de vrij-liberale Kamerfractie. Dien slag zullen we te boven komen door de herinering leven- uit weg, docü eerbiedigde de opinie deren 1 We kunnen den slag te boven komen door de liberale beginselen in het land te doen zegevieren. Voorts werd nog gesproken door een1 tiental heeren, alsmede door den ouden huisknecht E>e oudste zoon van den overledene dankte voor de eer aan de nagedachtenis zijns vaders bewezen. MOND- EN KLAUWZEER. Sedert de vorige opgave d.d. I November j.l. bleef het mond- en klauwzeer in Zuid-Lim burg beperkt tot het leveringsgebied van de zuivelfabriek te Berg en Terblijt. Geconstateerd werden: te Bemelen 2 geval len, te Berg en TerbLyt 9 gevallen, te Houthem 3 gevallen, te Oud Valkenburg 10 gevallen, te Wijlre 1 geval, alle veroorzaakj/door be smette ondermelk van bovengenoemde fabriek. De zieke en de verdachte dieren zijn afge maakt. Gemengd nieuws. UIT BERGEN. (Vervolg gemeenteraadszitting.) Hierna kwam het voorstel om de veeverlos- kundige 50 of 80 verhooging te geven waarover in de vorige vergadering de stem men staakten, weder in stemming. Voor 80 stemden slechts de heeren Baltus en Veenhuijsen, zoodat besloten werd een ver hooging van 50 toe te kennen. De definitieve besluiten inzake de grondrui- ling aan den Kerkedijk en de aankoop van grond voor het maken van een septik-tank werden hierop overeenkomstig de reeds vroe ger genomen besluiten vastgesteld. Besloten werd om het kohier voor den hoof- delijken omslag in een bijeen te roepen comité vergadering te behandelen. De heer Baltus betoogde de wenschelijkheid om zich aan het kohier van den Rijksinkom stenbelasting te houden. Wel was het spreker bekend, dat vele van die aanslagen kant noch wal raakten, doch de belanghebbenden zou den wel reclameeren en1 waren hun reclames juist, dan kregen zij het geld het volgend jaar terug. De gemeente kon dan hetzelfde doen. De voorzitter vreesde dan een legio recla mes. Besloten werd bij het vaststellen van den aanslag uit te maken, hoe te handelen. In behandeling kwam thans het vaststellen van een besluit* tot heffing van progresief schoolgeld. De voorzitter wilde dit punt, in verband met de aangehouden salarisregeling ook aan houden. De heeren Maschmeijer en Baltus waren hier tegen. De voorzitter deelde hierop mede, dat het schoolgeld thans 2.40 per jaar bedraagt en voor minvermogenden ƒ1.20. Deze regeling dateert van 1901het principe was om het schoolgeld zoo laag mogelijk te houden. Nu er een categorie menschen in het dorp is ko men wonen, die zelf zeggen: „Dat is geen geld", kan de raad wel meer laten betalen. Spreker wenschte de menschen met minder dan 600 inkomen vrij van schoolgeld te la ten, aangezien dit ook het vrijgestelde bedrag is voor den hoofdelijken omslag. Van men schen1 van 600 700 stelde spreker voor, een schoolgeld te heffen van 2.40 voor een kind, voor 2 kinderen 1.80jper kind en voor 3 kinderen of meer 1.60 per kind. Voor ou ders met een inkomen van 700 900 wenschten B. en W. het schoolgeld voor een kind te stellen op 3, voor 2 kinderen ƒ2.25' pet kind en voor 3 kinderen of meer op 2 per kind. Voor 9001200 inkomen wenschte men 6 per kind te laten betalen, voor 2 kin deren 3.60 per kind en voor 3 kinderen en meer 3.20 per kind. Voor 1200—1600 inkomen voor 1 kind 9, voor 2 kinderen 6.75 per kind, voor 3 kinderen en meer 6 per kind. Van 16002000 inkomen voor 1 kind 12, voor 2 kinderen 9 per kind, voor 3 kinderen en meer 8 en boven de 2000, ƒ15 per kind, vdor 2 kinderen 11.25 per kind, voor 3 kinderen en meer 10 per kind.-Spreker wees er op dat de wet verplicht, om het schoolgeld nooit hooger te maken dan het de gemeente werkelijk gemid deld per kind kost. Uit de voorgestelde me morie van toelichting bleek, dat het voorstel niet in strijd met de bedoelde wetbepaling was, aangezien de leerlingen gemiddeld ƒ18.64 aan de gemeente hadden gekost. Waar het kohier nog opgemaakt moest worden, om dat de goedkeuring op het bedrag van 600 aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud nog niet was ingekomen, kon nog niet gezegd wordén, hoeveel de opbrengst volgens deze voorgestelde regeling zou kunnen bedragen. Volgens het oude kohier kreeg men 21 leer lingen in de le klasse, 33 in de 2e, 18 in de 3e 7 in de 4e, 1 in de 5e en 3 in de hoogste klas se van aanslag. Het voorgestelde werd onge wijzigd vastgesteld. Ter sprake kwam nu het voorstel, om 12 bij te dragen aan de districts-arbeidsbeurs te Amsterdam. Dato 1 Nov. was er van den heer C. Bogt- man Az., die het agentschap had waargeno men, een schrijven ingekomen, waarin hij be richtte, dat er zeer veel corespondenties wa ren gevoerd over het te werk stellen van Duitsche geïnterneerden. Door het tekort aan arbeidskrachten waren velen van hen bij den landbouw behulpzaam geweest. Na de mobi lisatie is het van belang, dat er een organisa tie is die de tewerkstelling regelt. De arbeids beurs doet dit nationaal, waarom de heer Bogtman de insteling ook voor Bergen on misbaar achtte. De voorzitter oordeelde de zienswijze juist. De heer Maschmeijer meende, dat die werk wijze alleen voor groote plaatsen en indus trie-streken nuttig kon zijn. De heer Baltus was het hiermede eens. Door zoo'n burqau krijgt men bovendien ele menten, die me niet graag heeft. Spreker noemde hiervan een voorbeeld. Nog wees hij er op, dat de gemeente met het offeren van die 12 niet klaar is, er zaljook een mannetje noodig zijn, die het blijvend waarneemt. De voorzitter voelde in gewone omstandig heden ook niet veel voor de instelling, nu is het anders. De geheele maatschapelijke orga nisatie is uit zijn verband gerukt en de regee ring zendt dan ook circulaires om het werk van de arbeidsbeurs te bevorderen. Maatrege len moeten genomen worden, om, wanneer straks moeilijkheden komen, te kunnen in grijpen. Voorkomen moet worden, dat te veel steun uit armenkassen, enz. verstrekt moet worden. Spreker gaf den raad, om aan Am sterdam te berichten, dat men met 't oog op de omstandigheden wenschte mede te wer ken. Indien later bleek, dat de instelling zijn waarde miste, dan kon men de toegezegde medewerking weer intrekken. De heer Baltus: „De regeering stuurt die circulaires aan alle gemeenten, maar wat weet die van Bergen De voorzitter: „Wij weten niet, wat voor toestanden er komen". De heer Veenhuijsen oordeelde de redenee ring van den voorzitter juist. Het betrof geen zaak van Bergen, het is een landelijke beweging. De heer Baltus: „Wat hebben wij nu als landarbeiders aan kerels uit Amsterdam?" De voorzitter: „Wij hebben dit jaar al met de Beurs gewerkt. Belangeloos deed de heer Bogtman zijn werk. Daarvoor zeggen wij hem dank. Amsterdam kan nu zeggen: „B. en W. gaven reeds blijk met de instelling ac- coord te gaan, door een agent aan te stellen; nu wij om de bijdrage komen, zijn ze niet thuis." De heer Baltus: „Geef ze dan die 12 maar en daar mee uitl Ik vind het beroerd, dat u indertijd die zaak niet in den Raad ifcr sprake bracht." De voorzitter: „Daarover is in den Raad wel wat te doen geweest. Ook met de wet houders heb ik er over gesproken." De heer Baltus: „Er is nooit in den Raad over gesproken. En met de wethouders! Waarom zijn die er nu tegen?" De heer Oldenburg: „De ondervinding leert." Besloten werd om niet aan te sluiten en aan Amsterdam voor dit jaar 12 te betalen. Alleen de heer Veenhuysen stemde voor aan sluiting. Uit de ingekomen stukken bleek o.m„ dat van Dr. van Pelt een dankbetuiging voor zijn salarisverhooging was ingekomen. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten, om het overschreden bedrag van uitkee- ringen aan miliciens en landweerplichtigen, groot 176.05, in de uitgaven voor de ge meente op te nemen. De voorzitter deelde mede, dat het R. K. Kerkbestuur voor de 11 M2. grond tegenover bakker Roos, ten behoeve van de wegverbe- tering 5 per M2. verlangde. De heer Apeldoorn deelde mede voor het kerkbestuur, den burgemeester te hebben me degedeeld, dat men 5 per M2 verlangde. De burgemeester zeide 4 te mogen geven, maar liet kerkbestuur kon zich daarmede niet vereenigen. De heer Veenhuysen oordeelde den prijs niet gering. De heer Maschmeijer was het hiermee eens. Het ging toch ten algemeenen nutte. De voorzitter wenschte over een bedrag van 11 niet te lang te praten, waarop met algemeene stemmen werd goedgevonden, den prijs van 5 per M2 te accepteeren. Wegens aftreding van den heer Van Don als lid van de commissie tot Wering van Schoolverzuim luidde de aanbeveling: 1. de heer Van Don; 2. de-heer C. Bogtman Az. De heer Van Don werd met algemeene stemmen herkozen; één stem werd op beide heeren uitgebracht en was dus ongeldig. Van den'heer Westerbeek, telefoonkantoor- houder te Bergen aan Zee was een dankbe tuiging voor de toegekènde vergoeding van vuur en licht ingekomen. Van Ged. St. Was een schrijven ontvangen, waarin bericht werd, dat de accountant de kas en de boeken van het gemeentelijk electri- citeitsbedrijf in orde had bevonden. Van den heer Rampen een schrijven, waar in hij berichtte zijn benoeming tot lid van de comm. tot wering van schoolverzuim aan te nemen. Van Mej. Van Woerkum een dankbetuiging voor haar benoeming, onder mededeeling, dat zij haar betrekking 1 Jan. kan aanvaar den. De voorzitter deelde mede dat de Provinci ale Griffie een nieuw atikel in de bouwveror dening van Hilversum, ook voor Bergen had aanbevolen. Dit artikel werd daar 11 April 1916 aangenomen en ook door Ged. Staten goedgekeurd, het luidde: „Het uiterlijk der gebouwen en der terreinafscheidingen door muren, hekken en dergelijken moet zoodanig zijn, dat het noch op zichzelf noch in- ver band met de omgeving, uit een oogpunt van welstand aanstoot geeft. B. en W. zijn be voegd, ten dien aanzien nadere eischen te stellen met betrekking van den vorm en de samenstelling der uitwendige deelen der ge bouwen en terreinafscheidingen." De voorzitter: „Dat is wel aardig en daar is alles mee gezegd." De heer Maschfeijer: „Maar dan berust het oordeel bij B. en W. en wij hebben des tijds een schoonheids-commissie op het oog gehad." De voorzitter: „Die heeft nooit officieel bestaan. Dat is een te lastig ding. Maar dit is een mooie bepaling. Men zegt: „Het Kop je had er nooit moeten staan," maar het vol deed aan de bouwverordening. Men kon er niets tegen doen. Maakt men nu ook deze bepaling, dan is men klaar. We kunnen in volgende vergadering wel vaststellen dan kunnen de heeren een afschrift ontvangen en er nog eens over denken. Naar aanleiding van het in de vorige ver gadering in handen van de Comm. van het Eelectr. bedrijf gestelde adres van die bewo ners van den Kanaaldijk en den Koogerdijk tot aansluiting bij het Electr. bedrijf, deelde de heer Baltus mede, dat dit een schadepost voor de gemeente zou worden. De voorzitter wees er op, dat dit 3000 zou kosten, waardoor die bewoners bij 15 pCt. bruto stroomafname minstens 450 aan stroom zouden moeten gebruiken. Het Ka naal is 2200 M. van de eindleiding af; een transformator met het oog op het stroomver- lies zou ook noodig zijn. Spr. stelt voor om de menschen te schrijven, dat men hen gaar ne helpt, maar dat dit met de tegenwoordige koperprijzen, die 214 maal zoo hoog zijn als voor den oorlog, nog niet mogelijk i& Hiertoe werd besloten. De voorzitter deelde mede, dat de commis sie gisteren had besloten om voor de uit breiding 300 Kilo koper aan te schaffen voor 750. Spr. vroeg machtiging om 1000 op te nemen, aangezien het koper, dat in Amerika besteld moet worden, vooruit betaald moet worden, 't Was noodig voor de Boterfa- briek, die een motor wilde hebbenmen zal vooraf nog het advies van de K. E. M. vra gen. De machtiging werd verleend, waarna de vergadering werd gesloten. UIT HEILOO. De raad vergaderde gistermiddag ten 2 ure voltallig. De voorzitter zeide, alvorens de werk zaamheden te beginnen, den plicht te willen vervullen, een enkel woord te spreken over de nagedachtenis van wethouder Butter, die de vorige vergadering nog in ons midden was, in alle opgewektheid en levenslust en nu door den dood aan ons college is ontvalr len. Ik kan niet anders zeggen, aldus ging spr. voort, dan dat de heer Bütter èn als raads lid èn als wethouder, in welke laatste functie ik hem gekend heb, steeds zijn beste krachten in het belang van de gemeente heeft gebruikt. Mocht het zijn, dat den laatsten tijd de heer Butter door zijn hoogeu ouderdom volgens sommige menschen niet meer de gewenschte capaciteit toonde, ik geloof, dat de heer But ter tot het laatst van zijn leven belangstelling in de zaken van de gemeente heeft getoond. Steeds heeft hij daarvoor zijn tijd en kracht over gehad. Ik behoef slechts te wijzen op, de wegenkwestie in Heiloo. Misschien waren allen het niet met zijn inzichten eens, maar de heer Butter stond in alle gevallen op de bres, ging er naar toe en handelde steeds naar zijn beste weten. Mijne Heeren ik geloof dat wij het ten zeerste moeten betreuren, dat de heer Butter zoo plotseling is overleden en1 aan ons college is ontvallen. Ik geloof ook, dat zijn nagedachtenis steeds in eete bij den raad zal blijven. (Instemming). Van de vereeniging tot afschaffing van al coholhoudende dranken was een schrijven ingekomen om te bevorderen, dat met de demobilisatie kroegsluiting verwezenlijkt wordt, omdat de demobilisatiedagen blijde dagen zullen worden. In het Provinciaal blad, aldus de voorzit ter, wordt aan de hand gedaan, om voor die dagen een verordening te maken om de café's te sluiten. Spr. oordeelde een dergelijke ver ordening niet noodig. Met lotingsdagen doen wij den kasteleins het verzoek om niet te tappen en steeds wil ligen zij die verzoeken in. Met de demobi lisatie zou hetzelfde gedaan kunnen worden. In de gemeente zijn er geen personen die zich aan misbruik schuldig maken. Wenscht de raad een verordening, de tijd om er een te maken zal daarvoor wel niet ontbreken, aan gezien de demobilisatie helaas'nog wel wat zal uitblijven. Besloten werd in de volgende vergadering een verordening vast te stellen. Van Gedeputeerde Staten was de mededee ling ingekomen, dat de verpleging van een krankzinnige juffrouw niet ten laste van de gemeente zal komen. Van den heer Veltman was een schrijven ingekomen, houdende dankbetuiging voor den verleenden duurtetoeslag. Mede werd er in dat schrijven de voldoening over uitge sproken, dat de raad besloot om de salaris sen van de onderwijzers te herzien. Het ver trouwen werd uitgesproken, dat de raad daarbij met de reeds meermalen uitgesproken wenschen van het personeel rekening zou houden. Van de Heilooër Middenstandsvereeniging was het verzoek ingekomen om maatregelen tegen den vuilen toestand van den Stations weg te nemen. Besloten werd den weg eens per week te doen vegen. Ook het stukje tot Arie Klaassen. Van de Vereeniging van Nederlandsche ge meenten was een schrijven ingekomen mede- deelende, dat er weinig kans bestaat, dat het ontwerp 1913 inzake het weren van woonwa gens nog in den loop van dit jaar in de Ka mer in behandeling zal komen. Met het oog hierop was van het uitoefenen van aandrang afgezien. 'v an den heer P. J. Boom was het verzoek ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1