FEUILLETON. Do Zeevalli. Telegrammen van heden Woorden yuora Vrouwen. ingekomen om het Slemppad te verlichten. Op voorstel van den heer Swart werd be sloten, indien mogelijk een lantaarn voor dien weg te plaatsen. Het pad te ver lichten oordeelde men ongewenscht, men wenschte geen precedent te scheppen, aange zien het Slemppad particulier eigendom was. Hierna deelde de voorzitter mede, dat B. en W. de benoeming van een tijdelijk wet houder noodig oordeelden, aangezien het te kiezen raadslid op zijn vroegst in Januari zitting kon nemen. Met vier stemmen werd als zoodanig geko zen den heer C. Bakker. Op den heer w. P. Swart werden twee stemmen uitgebracht Op voorstel van B. en W. werden op de aanbeveling voor het college van zetters ge plaatst als no. 1 de heer Broers, als no. 2 de heer W. Admiraal. Dezelfde heeren werden op de aanbeveling geplaatst voor het college van schatters voor de Rijksinkomstenbelasting. De aanbeveling voor ambtenaar van den burgerlijken stand luidde: no. 1 de heer Maas Geesteranus, no. 2 de heer C. Bakker. Gekozen werd de heer Maas Geesteranus met 5 stemmen. Eén stem werd op den heer C. Bakker uitgebracht. De voorzitter stelde hierop het nieuwe con tract met de K. E. M. aan de orde. Bedoeld werd het contract, waarbij Heiloo 45v per maand betaalt voor ingenieurs-adviezen en het hebben van een lijnwerker. B. en W. zetten uiteen, waarom zij thans wenschten, dat del ijnwerker die van de K. E, M. te wei nig ontving, 9 per week zou ontvangen. Besloten werd het contract zoodanig te wijzigen, dat de K. E. M. aan den lijnwerker 9 per week zal hebben uit te betalen. Het contract werd voor 2 jaar aangegaan en zal nu 58.33 aan de gemeente per maand kos ten. De K. E. M. zal evenwel ook voor het boomensnoeien ten behoeve van het bedrijf en het maken van kleine installaties hebben zorg te dragen. Tot het aangaan van een kasgeldleening, groot 3000, werd hierop besloten. De verhuring van de gemeente-woning, vroeger bewoond door wijlen Mej. Jansen, kwam ter tafel. De heer Van der Molen wenschte een hoo- geren huurprijs vast te stellen, 1 per week was te weinig. De voorzitter merkte op, dat de woning veelal verhuurd werd aan menschen, die 't nogal noodig hadden. De heer van der Molen oordeelde dit de taak van het armbestuur. Spreker bleef aan dringen op het vaststellen van een hoogeren huurprijs. De heeren Swart, Bakker en Maas Gees teranus vonden de huursom ook te laag. E)e voorzitter stelde hierop voor 1.50 per week te nemen. De heer Swart meende, dat het er niet op aankwam, wie er in kwam. Waar B. en W. de woning aan de Wijkverpleegster, die in 't al gemeen belang werkzaam was, wilden verhu ren, daar had spreker er niets op tegen. Ook de heer Mulder verklaarde zich er voor. De heer van der Molen merkte op, dat de wijkverpleegster reeds een woning aan den Westerweg gehuurd had. De heer van 't Veer voerde hier tegen aan, dat dit ongedaan gemaakt was, aangezien cue woning slechts tot Mei gehuurd kon worden. De voorzitter zette uiteen, waarom B. en W. de woning aan de wijkverpleegster wenschten te verhuren. Spreker wees er op, dat het in 't belang van de gemeente was, dat zij in een centraal punt, Vlak bij den dokter woonde. Men, weet dan bovendien, dat men een nette bewoonster heeft. De heer van der Molen„Hek is hier wd een centraal punt van de buurt, maar niet van het geheele dorp. En de juiirouw heeft twee kinderen ten haren laste, die zij laat opleiden tot onderwijzers. In het gunstigste geval moet zij ze dus tot hun 18de jaar voeden en klee- den Dat zij het op deze wijze noodig heeft, wil ik wel gelooven. Men kan het er na .r ma ken. Onze kinderen gaan op hun 13e jaar reeds aan 't werk. Als wij allemaal onze kin deren opleiden tot 'n hoogere betrekking, dan komt men te kort. De gemeente geeft jaarlijks reeds aan gezinsverpl. 25. Ik wil op 'n an dere manier daar liever niets bij doen en had dan ook gedacht, dat wij dé huur'op 1.75 moesten stellen. De heer Maas, Geesteranus meende, dat het gemeentebelang meebrengt, dat de wijkver pleegster dicht bij de secretarie woont. Wan neer er een ongeluk gebeurt, dan kan men haar spoedig waarschuwen, zij kan direct den dokter assisteeren en deze verzocht dan ook, met het oog op het gemeentebelang, haar de woning te verhuren. De neer Swart oordeelde een huur van 1.75 gewenscht De heer van 't Veer: „Wil de heer van der Molen de huur op 1.75 stellen, omdat de wijkverpleegster twee jongens heeft, die niets De heer va® der Molen: „Neeir, in verhou ding met andere huizen". De heer van 't Veer wees er nog op, dat de woning elk stukje grond alsmede een schuur miste. Sprekér kon zich met het voorstel van den voorzitter wel vereenigen. De heeren van der Molen en Swart stemden voor een huur van 1.75, de andere heeren voor die van 1.50, zoodat de woning aan de wijkverpleegster verhuurd zal worden. De plannen voor het maken van een nieuwe begraafplaats werden hierop uitvoerig be sproken. Het ontwerp maakte het begraven van 2000 lijken mogelijk. Een woning voor de doodgraver of iemand anders, alsmede een lo- caliteit voor hen, die de overledeüe de laatste eer komen bewijzen en een lijkenhuisje kwa men' op het plan voor. De raming van een en ander bedroeg 15500. De heer Bouwman, gemeente-opzichter en ontwerper van dat plan, verscheen ter vérga der ing en lichtte dit uitvoerig toe. Men oordeelde de kosten wat hoog, doch vond het ontwerp wel sympathiek. Besloten werd om een beslissing aan te hou den, opdat men een en ander nog eens rijpelijk kan overdenken. Hierop werd een door den heer Maas Gees teranus ontworpen verordening inzake het instellen van een brandweer met brandmeester en een opperbrandmeester (als eerebaantjes bedoeld) na een verdediging door den heer Maas Geesteranus, vastgesteld. Wordt vervolgd. DE KONINGIN TE ROTTERDAM. Bij haar bezoek aan de Maasstad ter ope ning van het nieuwe gebouw der handeis- hoogeschool (gisteren reeds door ons ver meld) zei H. M. het volgende: „Ik gevoel mij gedrongen van deze plaats mijn beste wenschen te uiten bij den eersten mijlpaal welke door de stichting van een eigen gebouw voor deze Handelshooge- school gezet is. Het schijnt schier overbodig de verzeke ring te herhalen van mijn belangstelling in deze jonge, van zooveel levenskracht getui gende instelling bij hare stichting, in haren groei en in hare verdere ontplooiing, gelijk naar diep betreurde eerste president-curator dr. Bos zich deze met de hem zoo eigen lief de voor de ontwikkeling van ons volk ge dacht heeft Geheel stem Ik met U in, mijnheer de rec- tor-magnificus, waar U gesproken heeft van het oprichten van het gebouw, waarin wij thans zijn samengekomen, als van eene betee ken isvo 11e daad van vooruitziend beleid en wijden blik iu eene betere toekomst te mid den van den vernietigenden wereldkrijg. Nog steeds blijft waar, dat de kracht en de beteekenis van een vplk niet in de eerste plaats uitkomen in zijn zielental, doch in dat innerlijke vuur en in die volharding, waar door Jan Pieterszoon Coen van geen desespe- reeren wist. Onze tijd is bij uitnemendheid geschikt om de groote zijden van onzen volksaard naar voren te dringen, mannen van karakter te vormen, ze te scnolen in wak kerheid en durf. Ik twijfel niet dat dit het gevolg zal zijn van het hier te geven onder wijs, waar U getoond heeft een open oog te hebben voor ae taak der hoogleeraren om te streven naar een gelukkig samengaan van wetenschap en practijk. Ik zie in gedachten de goede vruchten uwer opleiding rijpen in onze Overzeesche bezittingen, dat schoone "en zooveel belovende arbeidsveld voor den ondernemingsgeest onzer jonge mannen, en daarnevens op zoo menig voor ons gesloten gebied daarbuiten. Ik zie de aanstaande pioniers van onze vaderlandsche stuwkracht arbeiden, worste len, er naar streven een getrouw beeld te ge ven van de eerlij kheid en goeden naam van onzen handel; in den volsten zin des woords waardige vertegenwoordigers van ons volk in verre landen, bovenal eerbied afdwingend voor onze aloude dierbare driekleur, met zooveel roem in top gevoerd. A's eenmaal vele tientallen jaren een na geslacht zulle scm-idcn van de .ure die wij thans doorlev' ii .n moge dit met voldoe ning en dankb eid terugzien op de stich ting en den gi en het aanpassingsvermo gen van deze academie. Ik meen geen beteren wensch te kunnen uiten dan dat de Hoogeschool moge blijken een bron van kracht te zijn voor ons volks bestaan en na het afdrijven van donkere wol ken belangrijk kunnen bijdragen in den op bouw van veel dat totstandkoming vraagt ten bate van een krachtig en gelukkig vaderland." IN GRIEZELIG GEZELSCHAP. Van de gelegenheid dat de bewoners van een perceel in een der stille straten van Duin oord te den Haag op een avond allen afwezig waren, maakte in 't begin van de vorige week het dienstmeisje gebruik om haar aanstaande binnen te laten. Na eenigen tijd kwam de familie weer thuis etr het meisje begaf rich op de gewoflé wfjze te ruste. Eerst den volgenden ochtend: werd men opmerkzaam op het ongewone gedrag van de dienstbode, die blijk gaf zeer opgewon den te zijn, doch alle inlichtingen omtrent de oorzaak hardnekkig weigerde. Wederom begaf ze zich 's avond naar haar kamertje. Toen' de toestand dm volgenden dag geens zins verbeterd was, integendeel alle kenteeke- nea vertoonde niet van voorbijgaanden aard te zijn, begon de familie aan een ernstige geestesstoring te denken en ontbood een.' ge neesheer. Deze stelde een aantal vragen. Aanvankelijk bleef ze ook daar het antwoord op schuldig, doch ten slotte bekende zij den bewusten avond bezoek te hebben' gehad van haar aanstaande en dat deze tijdens zijn ver blijf in de woning plotseling overleden was. Vrees had haar weerhouden het feit bekend te maken. Ze had het lichaam van den man op haar kamertje verborgen gehouden en twee nachten in de nabijheid van het lijk doorge bracht. EEN BEROEPSRIJWIELDIEF. Te Amsterdam is iemand aangehouden, die bij zijn verhoor verklaarde de laatste twee ja ren niets anders te doen dan rijwielen te ste len; hij ging er dan om dm anderen dag of nacht op uit, en bezocht de provinciés Noord en Zuid-Holland en Utrecht, en ging ook ver der. Zoo werd hij o.a. verdacht van een dief stal op Walcheren. Ook in Halfweg heeft hij meer dan eens rijwielm gestolm, evenals in Heemstede, Zaandam enz. De gestolm rijwielen verkocht hij aan ie mand, die in een' gesloten huis te Amsterdam woonde, doch een geheime kelder had, waar de rijwielen werden opgeborgen, en zoo kwam het, dat de gestolen rijwielen nimmer bij de opkoopers ot .rijwielhandelaren werden terug gevonden, omdat zij voor een geringen prijs aan particulieren werden verkocht. Bij een huiszoeking in het perceel van den heler werd de geheime kelder gevonden, welke torn nog volgeladen was met rijwielen. De heler werd ir arrest genomen, doch is later weer op vrije voeten gesteld. SPOORWEGONGEVAL BIJ HALFWEG. Vermoedelijk door het te vlug omwerpen van een wissel, zijn gistermiddag bij Halfweg van een trein Amsterdam—IJmuidm de laat ste twee wagens ontspoord en 80 meter mee gesleurd, tot ze stuitten op een, op het zij spoor staanden wagen met beetwortelen, waardoor ze van den trein afbraken. Vijf personen zijn licht-gewond. Een half uur na het ongeval kwamen van Amsterdam de ongevallenwagons, waarbij ook verschillende doctoren uit Amsterdam, wier hulp echter niet meer noodig was, daar de plaatselijke geneesheer en eenige hospi taalsoldaten reeds hulp verleenden. De ontspoorde wagens warm personenrij tuigen. Met hevigen schok botsten zij tegen den bietenwagen, de stukken en brokken vlo gen links en rechts en de derde-klasse wagon werd gewoonweg ontwricht. Het dak was opengescheurd, de bodem gebarsten. De pa niek, die in deze volle compartimenten ont stond, was natuurlijk zeer groot. Dat er gem ernstige ongelukken gebeurden is aan een gelukkig toeval te danken. De zij gang van dm bewusten wagen was namelijk juist aan de zijde van het goederenspoor Daarvoor werden de eigenlijke compartimen ten waarin de passagiers zich bevonden, door den goederenwagon niet zoo zeer ge havend. Van de gewonden konden drie hun reis vervolgen, twee werden met hoofdwonden naar Amsterdam gebracht. STRAATROOF. Een 16-jarige «jongen die aan het hoofd postkantoor te Amsterdam een postwissel had geïnd, bjeef op weg naar zijn kantoor in de Utrechtschc straat naar een opstootje' kij km. Toen hij eenige oogenblikken gestaan had, voelde hij plotselinge een hand in zijn zak tasten en den zak met geld er uit halm. De jongen verzette zich er tegen, waarna de gauwdief zich uit de voeten maakte. De jon gen, die den man een eind gevolgd had, stelde een agent met het voorgevallene in kennis met het gevolg dat de did aangehoudenwerd. DE ZOMERTIJD. Naar aanleiding van een gehouden enquête door de Kamer van Koophandel te Haarlem beslopt de Kam^r om zich uit te spreken voor wederinvoering van dm zomertijd in 1917; al of niet verlengd met de maand October. Algemeen was men ingenomen met de ver vroeging van den dag gedurende dm zomer al was in eenige Indrijven, die in verbanc staan met landbouw en veehouderij, eenige belemmering ondervonden. KORTE BERICHTEN. Te Rouveen is op eén druk bezochte vergadering een vereeniging opgericht van tegenstanders van de mond- en klauwzeer- belasting. In Bussum wordt overwogen het invoe ren van een regeling, waarbij de verschpldig- de plaatselijke belasting in wekelijksche ter- Roman uit het laatst der 18e eeuw, aaar 't Eagalsch van RAFAëL SABA! INI 17) Van dim dag af begon een nieuw leven voor Lionel. Daar hij in de omgeving be schouwd werd als iemand, die gevaar liep te boeten voor de zonden van zijn broeder, be sloot men hem zcroveel mogelijk te helpen bij het dragen van zijn last. Groote nadruk werd op het feit gelegd, dat hij toch slechts Sir Oli- vier's halfbroeder was, sommigen wilden hun vrienedlijkheicf zelfs zoover uitstrekken, met te beweren, dat hij dat niet eens was en dat het slechts natuurlijk was, dat de tweede vrouw van Rudolf Tressilian haar echtgenoot met gelijke munt betaald had wat betreft zijn schandelijke ontrouw. Deze beweging van sympathie werd geleid door Sir John Killigrew, en zij verspreidde zich zoo snel en uitdrukkelijk, dat Lionel-wel dra bijna overtuigd was, dat het niet meer was dan hij verdiende, en hij begon zich te koesteren in de gunst van een omgeving, die tot nu toe zich niet veel anders dan vijandelijk beoond had tegen de mannen van het bloed der Tressilians. HOOFDSTUK VIII. Spanjaard^ Nadat de Zwaluw een storm in de Golf van Biscaje doorstaan had, zeilde zij om Kaap Fi- nisterre en kwam zoo van den storm in de rust, van loodkleurige luchten en huizenhoo- ge zeeën in een zonnige, azuurblauwe kalmte. Het was als een plotselinge overgang van winter in lente en zij ging nu, gedreven door een zacht Oostenwindje rustig voort. Het was nooit Leigh s plan geweest zoo ver te gaan, zonder een onderhoud met zijn ge vangene te hebben. Maar de wind was krach tiger dan zijn voornemens geweest, en hij was gedwongen geworden zuidwaarts te zeilen, totdat de woede van den storm bedaarde. Zoo kwam het verwonderlijk wel ten voordeele van Lionel, zooals ge zult zien dat de kapitein genoodzaakt was te wachten tot zij aan de kust van Portugal waren maar een eind in zee, want de'kust van Portu gal was toen juist niet zeer geschikt voor En- gelsche zeelieden voordat hij bevel kon ge ven Sir Olivier bij hem te brengen. In de kleine kajuit in den achtersteven van het schip zat de kapitein aan een- vettige tafel, waarboven een lamp zachtjes meéslingerde met de beweging der boot. Hij rookte een vui le pijp, de rook hing dik in het kamertje, en er stona een flesch bij hem. mijnen aan hu» zal worden geïnd. Uit de magazijnen van de Continental Dunlop Rubber Company te Amsterdam zijn 500 rijwielbinnenbanden gestolen. Dinsdag 5 December, 's morgens half 12, zal de najaarszitting van de Staten dezer provincie aanvangen. In de buitengewone algemeene vergade ring van den Bond van Vrije Liberalen, te houden op 2 December te Amsterdam, zal de heer J. B. van Heutz, oud-gouvemeur-gene- raal van Indië, de beraadslaging over de ver dediging van Ned.-lndië inleiden. Tengevolge van de maatregelen, welke van regeeringswege zijn genomen ter verkrij ging van een geringeren aanplant van niet voor de volksvoeding noodzakelijke handels gewassen, kunnen ongeveer 23.000 H.A. voor andere doeleinden beschikbaar komen. De heer B. Barendz, Engelsche vice- consul te Delfzijl, die eenige maanden gele den door de Duitschers gearresteerd en ge vangen gezet werd, is naar een intemeerings- dépöt bij Berlijn overgebracht. Gisternacht zijn bij een boer bij Amstel veen op één na alle kippen gestolen, een der tigtal. De Kamerfractie der vrij-liberalen heeft prof. mr. A. C. Visser van IJzendoom tot voorzitter gekozen. Aan boord van den logger V. L. 194 zijn 5 mannen door een stortzee over boord geslagen. Eén hunner verdronk. De nieuwe Duitsche gezant is te 's-Gra- venhage aangekomen en heeft zijne opwach ting gemaakt bij den minister van buitenland- sclie zakén. Te Tilburg is hedenmorgen de wollen- stoffen fabriek van A. v. Spaendonck en Zn. geheel uitgebrand.,De brand ontstond te de spinnerij door het warmloopen van de ma chine. 90 werklieden zijn werkeldos. Dinsdag bereikte de omzet aan „De Tuinbouw" te Grootebroek een cijfer van 4 millioen gulden! Nooit is dit cijfer in één campagne bereikt. En de markt is nog lang niet aan het einde. Onder voorbehoud van de goedkeuring van de wetgevende macht heeft het staats- boschbeheer voor 242.000 het Ugchelsche bosch aangekocht, groot 1000 H.A., aan den weg HoenderlooApeldoorn. De minister van landbouw heeft verbo den, dat zondter zijn schriftelijke toestemming rijst, gort en havermout anders worden ge bruikt dan voor menschelijk voedsel. Te Oudega (Fr.) is het kindje van den heer J. H. al spelende in een sloot geraakt en verdronken. Te Arnhem zijn 12 Nederlandsche kin deren uit Duitschlaud aangekomen, die in ons land weer op krachten moeten worden gebracht. Vier kinderen waren zóó verzwakt, dat zij in Zevenaar in een ziekenhuis werden opgenomen. De drie menschen uit Sittard, die de vorige week bij een wandeling de grens pas seerden en door Duitschers werden gear resteerd, zija in hunne woonplaats terugge keerd. Te Avereest wordt sinds Donderdag een 12-jarig meisje vermist D>e 80-jarige A. Regtop te Schoonoord kreeg bij het slachten van een varken een wondje aan den arm. Er ontstond bloedver giftiging, waaraan de man is overleden. De remmer J. Slot die Maandagmor gen bij Hengelo uit den trein viel, is overle den. Een landbouwer uit Verwolde, die van den wagen viel door het schrikken van zijn j>aard, is aan de gevolgen van dien val over- Terwijl hij daar zat werd Sir Olivier bi, hem binnen gebracht, zijn polsen nog steeds op den rug samengebonden. Hij was magei en zijn oogen stonden hol en hij was in een week niet geschoren. Zijn kleeren waren nog in wanorde door den tegenstand, dien hij ge boden had, toen hij gevat werd en doordat hij ze al die dagen aangehad had. Daar hij zoo lang was, dat hij onmogelijk rechtop in de kajuit staan kon, werd hem een tabouret toegeschoven door een der lieden van de bemanning, die hem uit zijn gevangenisho' gehaald had. Hij zat lusteloos ter neer en zag den kapi tein wezenloos aan. Leigh werd wat in de war gebracht door deze zonderlinge klamte, waar hij een woedende uitbarsting verwacht had. Hij liet de zeelieden heengaan, eh toen z: weg waren en de deur gesloten hadden, spra hij zijn gevangene aan. „Sir Olivier', zei hij, zijn hand over zijn rooden baard strijkend, „u bent meer dan schandelijk behandeld". De zonneschijn viel door een der hoornen vensters, juist oji Sir Oliviers gelaat zonder uitdrukking. y „Het was niet noodig, schurk, me hierheen te brengen, om mij dat te zeggen", antwoord de hij. „Juist," zei Leigh. „Maar ik heb er wat b te voegen. U denkt, dat ik u een ondienst be wezen heb. Daarin doet u mij onrecht. Door BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het gemeenteblad van Alkmaar, no 505, is opgenomen het Huishoudelijk reglement voor het Scheidsgerecht, bedoeld in art. 26 van de verordening, regelende de rechtspo sitie van de werklieden in dienst der gemeente Alkmaar. (Qemeenieblad no. 351.) Welk reglement, heden afgékondigd, gedu rende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergtl jed ter gemeen teacretarie en al d'aar teged betaling van 0.20 in afdruk verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 7 November 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. is DE PRESIDENTSVERKIEZING. NIEUW-YORK, 9 Nov. De uitslag van de stemming zal beslist worden door het resultaat van Californië, Minnesota en Nieuw-Mexico. De beer Hugbes zal waar schijnlijk stemmen uit Minnesota winnen, de heer Wilson uit Californië. In dat geval zal N. Mexico, dat drie stemmen uitbrengt, de beslissing geven. Het resultaat van de stemming zal eerst over eenige uren bekend kunnen zijn. mij zult ge leeren ware vrienden te onder scheiden van geheime vijandenvoortaan zult u weten wie te vertrouwen en wie te wantrou wen". Sir Olvier scheen wat opgewekt te worden uit zijn lijdzaamheid, onoanks zich zelf ge prikkeld door de onbeschaamdheid van dezert schurk. Hij strekte een been uit en lachte bit ter. „Je zult nog eindigen met mij te zeggen, dat ik bij je in schuld sta," zei hij. „Dat zult u eindelijk zelf zeggen", stelde de kapitein hem gerust. „Weet u, wat mij gezegd was met u te doen?" - „Ik weet 't niet en het kan me ook niet sche len", was het onverwachte antwoord, dat ver moeid gegeven werd. „Als het voor mijn ge noegen is, dat je het zeggen wilt, verzoek ik je de moeite te besparen". Het was geen antwoord dat den kapitein hielp. Hij trok een oogenblik aan zijn pijp. „Mij werd gezegd", zei hij nu, „u naar Bar- barije te brengen en u daar aan de Mooren te verkoopen. Opdat ik u van dienst zou kunnen zijn deed ik alsof ik de taak op mij nam". „Goede hemel 1" riep Sir Olivier. „Je strekt het doen alsof el ver uit". Wordt vervolgd Isderhind. NOODLANDINO. GRAVE, 9 Nov. Hedenmorgen is hier een Nederlandsch vliegtuig(gedaald, waar in gezeten waren twee luitenants. Op 1300 meter hoogte was een defect aan den motor ontstaan, waardoor zij een noodlanding moesten doen. Zij waren op weg van Soes- terberg naar Eindhoven.- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Vrouwen dienen haar eigen gezondheid beter te begrijpen. Zij wijten haar slechte gezondheid zeer dikwijls aan verkeerde oor zaken en onderschatten het gevaar dat zij loopen door verwaarloozing van verschijnse len van nierzwakte, als: Rugpijn, Hoofdpijn, Duizeligheid, Bleekheid, Bloedarmoede, Vermoeidheid, Terneerdrukkende pijn en Onzuiver Bloed. Deze leiden mettertijd tot ernstige nieraan doeningen als rheuinatiek, ischias, water zucht, en zelfs tot ongeneeslijke ziekten. Vrouwen hebben behoefte, aan meer li chaamsoefening in de buitenlucht, minder huishoudelijke zorgen, en meer rust en slaap. Licht verteerbaar voedsel is het beste, met weinig of geen opwekkende middelen, maar overvloedig melk of water.. Dit zijn verstan dige gezondheidsregels, die met behulp van Foster's Rugpijn Nieren Pillen leiden tot het voorkomen en duurzaaai genezen van nier aandoeningen bij vrouwen. Foster's Pillen heelen zachtjes de vermoei de, overwerkte nieren en zoodra deze ge zond zijn, verwijderen zij de niergïften, die bovenstaande verschijnselen veroorzaken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden. Alleen echt, wanneer voorzien van de handteekening van James Foster op het eti ket. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop en Slothou- ber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h 1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. STADSNIEUWS. GESLAAGD. Onze stadgenoote mej. C M. Muller is te Amsterdam geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen. KATHLEEN PARLOW. Wie nog kaarten wenscht te hebben voor het concert van morgenavond, zal zich Roe ten haasten, daar de zaai reeds nu bijna ge heel uitverkocht is. Even zij in herinnering gebracht, dat het concert om half acht aanvangt. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Vanmiddag om 3 uur had de jaarlijksche ledenvergadering van de Huishoud- en In dustrieschool in het Burgerweeshuis plaats. Eén lid woonde buiten het bestuur de ver gadering bij. De presidente, mevr. AutuschEuwes opende de vergadering en heette hej eenige aanwezige lid welkom. De secretaresse, mevr. EijtsNeyenhuys las hierna de notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd. De penningmeesteresse, mevrouw Moltzer -Boete las vervolgens-de begrooting voor. De inkomsten werden in totaal geraamd op 16.390, waarvan 3850 voor schoolgelden, 300 aan contributies, 6500 subsidie van het Rijk, 1750 van de Provincie en 3000 van de Gemeente. De uitgaven werden in totaal éveneens ge- raanld op 16.390, waarvan salarissen 11000, leer- en hulpmiddelen 575, on voorziene uitgaven 100. Daar niemand iets op de begrooting had aan te merken, werd deze goedgèkeurd. Het volgende punt van de agenda, was de verkiezing van een nieuw bestuurslid, wegens het bedanken van den heer A. W. van Kleeff. Op de aanbeveling stonden de heeren R. H. Reeling Brouwer en Mr. W. Stap. De heer Reeling Brouwer verwierf alle stemmen. Vervolgens was aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens het aftreden van mevr. van Gelder, die zich echter herkies baar stelde. Met algemeene stemmen werd mevr. van Gelder herkozen. De financiëele commissie werd eveneens herkozen. Het punt „naamsverandering der school" werd tot een volgende vergadering aange houden. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot de presidente de vergadering. ATTIE NIEBOER. Gisteravond om 8 uur werd in de Unie de eerste „Nutsavond' gehouden. De boven zaal van het gebouw was geheel bezet. De voorzitter, de heer Verkuyl, noemde het een voorrecht, allen namens het bestuur van het Departement Alkmaar welkom te heeten. Op dezen avond zag hij tal van nieuwe gezichten. Spr. hoopte dat dit een belofte voor een aantal nieuwe leden betee- kende. Spreker zette nog eens het belang van de maatschappij uiteen, langzamerhand was ze zich minder op het gebied van algemeene ontwikkeling in den zin van onderwijs, doch meer op het gebied van kunst gaan bewegen. Hierna sprak de voorzitter den heer Nie- boer een hartelijk woord van welkom toe. Het bleek dat velen gedacht hadden dezen avond een dame voor zich te zullen zien op treden, door den voornaam van den heer Nieboer in de war gebracht. Nu men hem in tevenden lijve aanschouwde, zou men, meende spr., wel van het tegendeel overtuigd zijn. De heer Nieboer, die in Betuwsch dialect zou declameeren, begon met een les in het Betuwsch te geven, zonder welke, zooals hij opmerkte en later ook bleek, veel in z'n voor drachten duister zou gebleven zijn. Nu, de les duurde niet lang, en als alle leeraren eens zoo doceerden als de heer Nie- boed deed toen hij bij zijn publiek de typi sche Betuwsche uitdrukkingen inleidde, dan zou er niet zoo vaak meer over „taaie lessen" gefoeterd worden. Het eerste wat de heer Nieboer voordroeg was een humoristische dorpsgeschiedenis van hem zelf „de Muziekrecensenten." De „Harpe Davids", Modderwijk's zangvereeniging, zou

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2