„Nieuw Leven met Orpheus", geen repetitie. Dfn tl Mstti. Boerendienstbode, I- Ontmoediging helpt niet. de Nederlanden r» i84& de Nederlanden van 1645 Wegens verhindering van den Directeur, Yrjjdag waar Hi u^v?rrM mn joed tie bewusteloos lijsten heeft leggen met mog arooved feuten, &J Hét Bestuur Voorwaarts puftlfceercte, dat het besloten had, gezien de moeilijke tij den, het brood niet in prijs te verhoogen! langzamerhand gaat de speelster fn *n ander tempo en 'n andere maat over; de leerlingen 24 77 77 65 65 40 G 40 geslagen te zijn, dadelijk"het bewustzijn kreeg om de strekel op te grijpen. Getuige zei de dat hij dit niet kon verkla ren De verdediger zou dit het best uit er varing leeren begrijpen. Maitnys de Moei, hierna als getuige ge hoord, eischte van de longen van den presi dent door zijn doofheid zeer veel. Zijn ver klaring kwam overeen met die van de eerste getuige. Volgens hem gaf W. d. R. aan Ver laat de eerste slag. De verdediger stelde ook deze beklaagde verschillende vragen over het gebeurde, wat de president om het getuige duidelijk te ma ken veel moeite veroorzaakte en de verdedi ger en andere aanwezigen veel pleizier. Simon Stins, als getuige a décharge ge hoord, verklaarde niet te weten wat er ge beurd was, wel had hij gezien, dat beide be- klaagden'naar getuige trapten. Wie het eerste begonnen was, had getuige, die op te groote afstand stond, niet gezien. De Officier van Justitie oordeelde dat er geen kwestie van was of de beklaagden had den getuige mishandeld. Of getuigen mis schien wat over het hoofd hadden gezien deed er niet toe, men had te maken met de afgelegde verklaringen. De beklaagden ston den bovendien niet gunstig bekend. Spreker eischte voor ieder 10 dagen gevangenisstraf. Mr. Leesberg wees er op dat het met derge lijke vechtpartijen moeielijk is het rechte uit te vinden Dan was het echter moeielijk om te veroordeelen en daar liep de Officier over heen. Was degene die het het hardst te ver antwoorden gehad had de onschuldige, dan stond de zaak van pleiters cliënten slecht. De schuld was z.i. uit de getuigen verklaringen niet gebleken. De beklaagden waren vol gens pleiter oppassende menschen, indien zij niet gunstig bekend stonden, wie moest dan gunstig bekend staan. Volgens pleiter kwam Verlaat eerder straf toe dan de beklaagden. Pleiter vroeg vrijspraak. FRAUDE BIJ HET INVULLEN DER LOONLIJSTEN VOOR DE RIJKSVERZE KERINGSBANK. In de zaak tegen Jan S., timmerman te den Helder, trad mr. W. C. Bosman als gemach tigde en als verdediger op. Beklaagde was tegen een veroordeehng tot een geldboete groot J 25 wegens het niet behoorlijk invul len van de loonlijsten voor de ongevallenwet, in verzet gekomen. De agent van de Rijksverzekeringsbank, Doornbos uit Amsterdam verklaarden den 5den Juli naar het kantoor van beklaagde te zijn gegaan, en daar in beslag te hebben ge nomen eenige loonbriefjes, waardoor het niet juist invullen van de opgaven voor de R. V. B. bleek. Verschillende arbeiders hadden meer verdiend dan de loonlijst vermeldde. Mr. Bosman wees er op,'dat de heer van Doorn als agent te Amsterdam niet bevoegd was in den Heider op te treden, aangezien den Helder onder Alkmaar hoorde. De heer Doornbos voerde daartegen aan, dat Alkmaar onder het 4de district ressorteer de. Mr. Bosman wees op het Kon. Besluit 1902 en overlegde den rechtbank een bibliotheek met bewijzen. Getuige Doornboa toonde aan dat hij zijne bevoegdneid grondde op een besluit van 1908. De heer Hoogberg, loonlijst-controleur van de R. V. B. verklaarde op 17 April de loonlijst van beklaagde in beslag" te hebben genomen. Mr Bosman wees er op, dat het een klad loonlijst geweest was. Ve.e patroons maken eerst een loonlijst in liet klau om verbeteringen te kunnen corri geeren. De heer S. staat gunstig bekend en gaf mterma.en inlichtingen aan de R. V. B. Ver dediger begreep niet hoe getuige kon verkla ren üat beklaagde zich tegen het in beslag nemen verzei had. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Mr. Bosman oordeelde, dat de officier, waar iiij oevcstiging van het vonnis van den kauioui echter vroeg, dat vonnis blijkbaar niet nad geiezen, deze veroordeelde op art yb vuil u- ongevallenwet en dat art. had met ücm: zau* niets te maken. De veroordeeling up giuiio van dat vonnis zal zeker in ieder „cv,, vernietigd moeten worden. Beklaagde was in hooger beroep gegaan omdat hoi vonnis geheel in lijnrechte strijc was met de wet. De wet kent geen controleurs. De heer S. had tegen deze kunnen zeggen „ik heb niets met u ie maken." Het invullen van de loonlijsten is overge laten aan de industriëeien. Spr. wees op art 45 van de Ongevallenwet. Zoolang een in- dustriëel bezig is met het invullen van die staten, gaan deze niemand aan. De agenten moeten het toezicht uitoefenen en volgens artikel B4 den werkgever inlich ten. Nu valt den Helder onder Alkmaar en niet onder Amsterdam. Waar het hier een strafzaak betrof, daar vroeg apr. welke be voegdheid een controleur had om in een an ders woning te dringen om de boel weg te nemen. Spr. weet aan de hand van de On gevallenwet niet wat een controleur ia. Spr vroeg den Officier vriendschappelijk of deze niet tegen den controleur een strafvervolging zou instellen wegens het misbruiken van ge zag. Spr. had tegen den controleur gezegd „dank je voor je opmerkingen, maar je han den thuis De R. V B. heeft pas met de loon lijsten te maken als ze zijn ingezonden. Het bestuur van de R. V. B. zat dan ook verle gen met de lijst. Drie maanden later bemerkte men er wat van. Men stuurde een agent er op af om een comedievertooning te houden. Deze nam de in beslag genomen loonlijst nog eens in be slag. Beklaagde wordt nu vervolgd omdat op 17 Juni het feit geconstateerd' zou zijn, maar het is oude koe die reeds op 17 April gedood was. Volgens art. 99 straft de wet het niet behoor lijk invullen der formulieren van de lijsten bedoeld in arti. 46 der ongevallenwet. Spr. concludeerde, dat er voor straf alleen sprake zou kunnen zijn, wanneer de geconstateerde fouten waren voorgekomen op lijsten reeds in- ezonden bij de bank. 'iemand is strafbaar die op zijn kantoor ge N; tomen er nog zooveel agenten van de R. V. B.< De Off. v. Justitie verwierp in zijn requisi toir de verdenking als ou hij het vonnis niet hebben gelezen van zich. Z. i. werd er steeds op grond van art. 45 der ongevallenwet ge- strait. De werkgever wordt daarin verplicht lijsten aan te houden en bij te houden en dat art. stond reeds bij de, tot standkoming van de ongevallenwet. Spreker wees er op, dat in art. 98 de straf staat aangegeven voor het niet op tijd indienen van de loonlijsten. De beklaag de heeft nagelaten binnen 7 dagen de uitkee- ring op de lijst te vermelden. Dat is het wat hij heeft misdreven. Spreker meende, dat de verdediger uit het oog had verloren waar het over ging. De verdediger dupliceerde. Spreker nam de bewering dat de officier blijkbaar het vonnis niet goed had gelezen terug. Het was hem nu gebleken, dat deze het vonnis zoo goed had gelezen, dat hij zich door den Kantonrechter had laten overtuigen. PI. hield staande dat het delict ging over art. 99 en niet over art. 98. Ook uit de dagvaarding bleek dit. Spreker bleef vrijspraak vorderen. Uitspraak in alle zaken over 8 dagen. SUIKER ACHTER GEHOUDEN. Johannes B., bedrijfsleider melkfabriek „De Uithoorn" te Alkmaar had zich voor over treding van de distributiewet te verantwoor den. Op 30 Augustus had getuige Comelis Drost aan de fabriek geconstateerd dat 44368 K.G. suiker aanwezig was, zonder dat deze voor den 29sten Augustus aan B. en W. was opgegeven, waartoe beklaagde volgens een bekendmaking in de Alkmaarsche Courant verplicht was geweest. Beklaagde verklaarde wekelijks aangifte te hebben gedaan aan de suikercommissie. Bo vendien wist hij niet of de suiker van de re geering of van de fabriek hoorde, aangezien voor 29 Aug. van den minister een schrijven was ingekomen, dat wilde men doorwerken met het bedrijf de suiker ter beschikking van de regeering gesteld moest worden. De publicatie in de Alkmaarsche Courant had spr. niet gelezen. Met de verzwijging had beklaagde niets voor gehad. De Officier eischte 100 boete of 25 da gen hechtenis. De president wees beklaagde er op dat hij de publicatie ook in de groote bladen had kunnen lezen. OVERTREDING JACHTWET. Abraham S., caféhouder te Uitgeest, was wegens ziekte niet verschenen. Op 29 Sept. had beklaagde eenden' geschoten op het land van Jacobu* de Bie aldaar, in totaal 5 stuks. Het O. M. eischte, waar getuige herhaal delijk eenden op het land van beklaagde liet loopen 5 boete of 2 dagen hechtenis. Wordt vervolgd. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 16 Nov. Petrus Johannes Baltus en Grietje Kater. Gerrit Mijihoff en Leintje Anna van Rijswijk. Wouter Buis en Johanna Klasina Nielen. Pie- ter (Stammes en Elisabeth Hemmel der. OVERLEDEN: 15 Nov. Pieter Johannes Volkers, 83 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 16 November. Medegedeeld door het Kon. Nederlandach Meteorologisch Instituut te De Bilt. In het gebted van de waarneming is ée hoogste stand van den barometer 774.6 te Stockholm. De laagste stand van den barometer 765 Zuid-Duitschland. VERWACHTING. Zwakke tot matige oostelijke tot noord oostelijken wind, half bewolkt, droog* weer, lichte vorst des nachts, overdag iets kouder INGEZONDEN MEDEDEELINGEN wordt door 21.000 fe&on •'J'""* sla hat baata varatarkiniiamiddal «oor Ztnuwt* an Lichaam. INGEZONDEN 51 UKKEN AAN 't BESTUUR VAN DE VOOR WAARTS. E'en geregeld grondstoffenverbruik van 70 pCt.l? Onbegrijpelijk, dat U daar zoo aan kunt vasthouden. Naar u toekomen i> onnoodig, zelfs zonder in uw administratie gekeken te hebben, blijkt, dat die geregelde 70 pCt. een onmogelijk iets is, als U tenminste met de kwaliteit m 't ge wicht verminderd heeft Immers zóó U levert tegen kostprijs en de grondstoffen worden duurder, dan kunt U niet tegen kostprijs blijven leveren zonder den verkoopsprijs te verhoogen, tenzij de kweli teit of t gewicht minder wordt. In uw 5de antwoord moet U eens afwijken van uw eigenaardige gewoonte om de hoofd zaken weg te werken achter allerlei praatjes en afdwalingen. U moet zich eens uitslui tend bezig houden met die 70 pCt grond stoffen en de naar aanleiding daarvan door mij hieronder gemaakte berekeningen. Het gebuild meel kostte achtereenvolgens per 100 K.O. 19.25, 20.75, 21.25. De daarvoor benoodigde gist, zout, strooi- meel en olie bedragen totaal 1.85. De kost prijs der benoodigde grondstoffen, behalve de melk bedraagt dus 21.10, 22,60, 23.10. Nu kunt U, d.w.z. de Voorwaarts uit 100 K.G. bloem hoogstens 235 brooden halen, die totaal opbrengen 235 maal 0.15 is 35,25 Daarvan is 70 pCt. of 24.67 grondstof fen. U kunt dus hoogstens aan melk ver bruikt hebben 3,57, 2,07, 1.57. Voor 1 October kostte de melk 12 cent, daarna 14 cent. - Dus verbruikte de Voorwaarts, zoo zij werkelijk tegen kostprijs leverde eerst 30 L. melk k f 0.12; nadat 't meel 1,50 omhoog ging, moest 't melkverbruik noodzakelijk da len tot 15 L. k 0.14, om na de laatste meel- prijsverhooging zelfs tot 11 L. verbruik te dalen en wel per 100 K.G. bloem. Prachtig, maarluister naar die wooi- den en let niet op hetgeen verder gebeurt. 't Is te hopen voor dat „geniepige ding," dat het Bestuur kan aanroonen, tut mijn be rekeningen fout zijn. Mocht het daartoe niet in staat zijn, mocht het zich trachten te verschuilen achter met het grondstoifencijfer niets te maken hebbende, afleidende praatjes, dan is er werk voor den lieer Besuyen. Deze, lid van de provinciale staten van Friesland, enz. enz., is het in hoofdzaak gloeiend met mij eens, n.l. dat keuringsdien sten absoluut onmisbaar zijn. Echter meent hij, dat slechts bij 't particu lier bedrijf de schuldigen worden aangetrof fen, terwijl toch de werkwijze van de Voor waarts o.a. vreemd lijkt, zoolang 't bestuur onmachtig is een en ander hierboven bere kend te weerleggen. Verder heeft mijnheer B. een geheel ver keerde lezing gegeven van mijn schrijven over de coöperaties. Ik heb beweerd en doe dat nog, dat, als een coöperatie zóó duur werkt, zij niet kan concurreeren met gewicht, kwaliteit en prijs, wanneer zij niet evengoed en goedkoop kan produceeren als een particuliere zaak, die coöperatie geen recht van bestaan heeft, daar deze dan de oorzaak kan zijn, dat menschen door 't woord coöperatie zich laten verlok ken en misleiden. Verder noemt de heer Besuyen alle nering doenden afzetters, wat wel aardig klinkt, maar wat erg overdreven is. Laat de heer B. zijn capaciteiten niet beta len en verliet hij de coöperatie, omdat hij daar meer verdiende op gemakkelijker wijze dan nu? Trouwens ook deze kwestie bepaalt de kwaliteit van de Voorwaarts niet en daar gaat 't immers om. Ik wacht op de publicatie van den kostprijs van de Voorwaarts. 't NACHT-UILTJE fNOEZONDEN MEDEDEELINGEN. Het is geen wonder, dat vrouwen bij tijden moedeloos worden. Zij zijn zoo verdiept in het welvaren van anderen, de zorgen voor de fa milie en het geluk van het eigen huis, dat haar eigen gezondheid vaak verwaarloosd wordt. Ala rugpijn, waterstoornissen, zenuwach tigheid!, of verlies aan gewicht hieruit voort vloeien, toont dit aan dat urinezuur zich in het -lichaam ophoopt. Men dient te bedenken, dat dan verdere verwaarloozing kan leiden tot rheumatiek, ischias, niergruis of -steen, ont stoken nieren en blaas, of tot graden van on geneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Geniet liever meer frissche lucht en slaap. Verlicht zoo mo gelijk uw werk. Neem slechts licht verteer baar, gezond voedsel, met genoegzaam melk, genoegzaam water, maar geen onnoodige op wekkende middelen, en' versterk de nieren door een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel herstelt de werk zaamheid van alle urineorganen, zuivert het bloed en doet een nieuw levenstijdperk voor u beginnen. Mannen zoowel als vrouwen ondervinden nut van Foster's Pillen, want deze bevatten de zuiverste bestanddeelen uitsluitend voor nier- en blaas kwalen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk (de man met zijn handen in de lendenen) op het etiket, zijn te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slothou ber, Langestr. 83. Toezending geschied fran co na ontv. v. postwissel 1.75 p. doos of 10 p. zes d'oozen. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN DALCROZEM1DDAU. Mevrouw A. SluisSlikker, gediplomeerd eerares in rhytmische gymnastiek te Amster dam, vóór 14 dagen hier ter stede logeerende, oracht in 'n gesprek ook de Dalcroze-meihode ter tafel, waarvan zij eene groote bewonder aarster is. He t gevolg was dat het denk- oeeld geopperd werd, dat mevr. S. in Alk maar met eenige leerlingen aan belangstellen deu cciio zuu idieu zien wai die Daiuoze-me- thode ia en beteekent. Dit denkbeeld werd Woensdagmiddag ver wezenlijkt toen er in de Unie voor 'n talrijke schare een „Dalcroze-middag" werd gegeven, die misschien zal kunnen voeren tot de op richting tot een cursus voor kinderen, jonge- en meer oudere dames, alhier. Alvorens de demonstratie begon, uitte me vrouw S. haar dank dat er zoo velen aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven, zij ver telde wat de D.-methode, die bestaat uit 1. rhytmische gymnastiek, 2. solfège, 3. impro viaeeren van rhytme, melodie en harmonie is en omdat dit in 't kort duidelijk te verklaren dat dit nog niet zoo gemakkelijk is, be grijpt men het het best wanneer men het ziet doen of zelf doet las zij voor het korte ver slag van de secretaresse der vereeniging „voor de jeugd" te Amsterdam. Na deze in- lideing kwamen de leerlingen gekleed in 't zwart, met bloote armen en blootvoets in ac tie. Eerst gaf men ais 't ware 'n gewone les bestaande uit rhytmische oefeningen in ver band met verschillende maatsoorten, gaande tot en met de maat van zeven kwartnoten. Mevr. S. nam voor de piano plaats, speelde iets, en daar kwamen de leerlingen, waarvan er geen een beneden de twaalf jaar was, achter elkaar de zaal in gemarcheerd en be gonnen de oefeningen waarvan de armbewe gingen de maat, de voeten de rhytmiek aan gaven. Achtereenvolgens zag men een oefe ning in twee kwarts maat, anderen in 4 kwartsmaat gevolgd door lessen waarvan de muziek uit heele, halve, achtste, zestiende no ten of uit noten met 'n stip bestond laat ste oefening door ééne leerlinge uitgevoerd. Allengs werden de bewegingen ingewikkel der; zij gaven weer „syncopen" 'n figuur dat tegen de maat ingaat; het accent op 'n licht maatdeel heeft, en dat aan 'n zwaar maatdeel verbindt, het zelf vinden van 'n the ma, het uitvoeren van 'n realisatie-oefening, wat het volgende beteekent: de pianiste speelt wat voor, de leerlingen voeren het uit, maar blijven echter bij hun oude oewegtng loiuat het commando „hop" hen het tweede thema doet volgen, enz. het crescendeeren en aecrescendeeren, oefening voor concentratie van gedachten, in dynamiek, in fraseeren d. i. het indeelen der muziek in perioden enz. Na de pauze werden 'n viertal nummers gegeven waarbij de rhytmische gymnastiek in verband met de plastiek stond. Alleraardigst was het „paardjespelen" van Dalcroze, die de paarden voorstelden gaven de rhytmische be weging dier dieren, de koetsier bleef meestal de bedaarde passen behouden. Vervolgens een dansje van Gluck, noch 'n stukje van D. daar had men eerst gisteravond maar 'n minuut of vijf aan gewerkt en het Scherzo uit de tweede klaviersonate van Beethoven. Overzien wij nu het geheel, dan zijn we één en al bewondering voor wat mevr. S. met leerlingen die lang niet allen denzelfden tijd onderw.ijs gehad hebben dus 't waren geen met zorg uitgekozenen, maar slechte zij die hun Woensdagmiddag vrij hadden heeft kunnen doen aanschouwen. Niet alleen de gewone oefeningen, ook de meer ingewik kelde gingen allen keurig en precies, in ver schillende rhytmen zoo onafhankelijk, dat men een gunstigen kijk op het werk van de bekwame leidster kreeg. Het woord van erkentelijkheid aan het ein de der .bijeenkomst door mevr. S. uitgespro ken, kan daarom met volle overtuiging ge volgd worden door de bezoekers met 'n woord van dank voor het aangebodene. (Vermelden we nog even dat „paardjespe len" werd uitgevoerd door zes meisjes die nog geen jaar les hebben gehad.) A. K. 4 3 5 5 4i 4 4 4 4 4 103 102", 102 101 «/i 85 "4 1011/4 1019/16 61 «4 66 66''4 67/s AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleningen. 15 Nov. 16 Nov NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000' 5 dito dito Oblig. dito dito jdito dito dito Ned. Ind. ƒ1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nico! ai Spw. 100 Oeconso! OR. 625 Rothschild (consols) OR 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. OR. 625 TURKIIE. BagdadSpwg. Ie serie 1904 4 IRAZ1LIE. undin Ln. 1898 i 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Credlet-lnstellingen Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car ft Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketalioen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Lebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvonnootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Mandelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dorische Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mij. t. e. v Petr. br. A. Sum. Palembang. Petr. Mij. A. BUITENLAND. New. Schibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Schespvaart-Maatscnappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg pr. A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obl. 4j Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. 79V, 70N 69 61 64'» 66 66 543-, 94 8/s 104 i048/4 194 8/4 240 233i/4 195 146:, 204 738/4 71 Vi 120 28 42 158 239 251 406 |194 167 519 239 401* 82', 57', 221 160, 442 1868/4 47 119 96 Se5embah Tabak Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C.v.A. Spoorwegen. Hoil. Ijzer. Spoorw Obl. Mij. t. E: Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 5 4j llj. t. Expl. v. Staatisp. Obl. it), t. Expl. v. Staatssp. Ob' BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. ft S. Fé. C. v g. A. Baltimore ft Ohio Certif. v. A. Denv ft R. Qrande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij Oewone Aand. Kans Citv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kani. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. ft Western A. Norf. ft Wast. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieieeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stasi 1874 100.—3 Oemeente Crediet 3 BELQIE. Antwerpen 1878 237 227 273 513 420 190t/i 235', 519 379 104 104t', 101 V, IO61/, 90 2U', 37»', 277/, 108/, 3l8/4 137V, 102 28V, 150 1058/, 971/, 243 196 147 203", 72i/4 70 1201/, 277, 42 289 250 406 168 516 239' 581/, 218 159 445 1861/, 493/, 121 957/, 237 223 272 510 420 1901/, 515 104 1041/, 101 1061/1 201/4 37i/4 27 V, 101/, 311/4 IOOS'4 27 V, 1491/, B r a n d J'Verzekering PROLONGATIE 2*1, pCt. Mededeelingen. Nederlandsche en Russi sche Staatsfondsen vrij vast. Mijnen en Cul turen lusteloos. Oliewaarden iets flauwer. Rubbers vast. Scheepvaart-aandeelen vast voor Aandeelen Holland-Amerikaiijn. Mari newaarden beter. Tabakken lusteloos. Ame rika met een ongeanimeerd slot. XntoraaJs j hmmuuki nwwiuaa Levensverzekering-Maatschappij MARKTBERICHTEN. LANGEDIJKER GROENTE VEILING. 15 Nov. Voormiddagveiling Bloemkool le soort i 3.a 6.80, buit. f 16.a 27,70 2e soort bin. f7.0 a 11,70, buit. f a roöde kool f 3.30 a 16 40, gele kool f 3.40 a 16.60, witte kool f 10.— a 17.70. Deensche wittekool per wagon f 458. 15 Nov. Namiddagveilung. Aangovosrd: zak aardappelen. Uiea f 6.90 a 7.20, gele nep f g.— bin. f 0.a 0.buit. f 0.— a 0. Wortelen f 3.80 a 3.90 per 50 Kg. Rammenas f 0.60 a 8.—, bieten f 17. a 17.50 per 1000 BOVENKARSPEL (Station) 15 Nov. Heden besteedde men voor Roodekool f 3.50 a f 7.—. Witte kool f 7.— a 11.—, Uien f 4.— a 4.20. Bieten f 22.a 23.—. Bloemkool f 5.— a 26.— NOOKUSCHARWoUDE. 15 Nov. Ochtendveiling. Roodekool f 4.— a 17.90, Aoor het buitenland f a .wittekool f 4.70 a 25 90, idem voor het buitenl. f.0, a gele| kool f 2.10 a 17.10, idem voor het buitenland f 0.a bloowikool f 4.50 a 6,20, idem voor het buitenland f 17.— a 23.10, 2e soort f 8.90 a 11.— Roodekool f 0 a 0. Gelekool f 0 a 0 per waggon. Wortelen f 370 a 390 per 50 Kg. Grove uien f 7.a 7.20 per 50 Kg. Wittekool f 0 - a —0. Bieten f a WARMEN HUIZEN, 15 Nov. Wittekool: Binnenland f 4.70 a30.18. Roode kooi: Binnenland f 4 30 a 13.78, Buitenland f t a Gelekooi Binnenland f 3.20, buitenland f 13.—. Wortelen per baalBinnenland f 3 70. Uien f 6.90 a 0.nep f 0.—slaboonen 13 wagons wittekool f 446 a 475. WIJDENES 15 Nov. Veiling Tuinders belang De prijzen waren heden Peren 5—58, appelen 9—18. tomaten 9 per pond, koolrapen 0 a 0 per stuk, win- terjammen f 0.f 0.— per mand. BEEMSTER, PURMEREND en omstreken 13 Nov. Op de afsiagmarkt werd verhan deld peren f 0,a 0,per mand, appe len f 0 a 0.per mand. Spruitjes f 1.40 a 1.77 per mand 15 pond. Bieten f8 a 16. per 1000. Bloemkool f 4.a 19 70 per 100. Boerenkool f 0.19 a 0.20 per dubb. mand. HOORN, 16 Nov. Kaas. 24 stapels kleine fabriekskaas f 75,37 stapels kleine boe renkaas f 75.—, 60 stapels fabrieks commis siekaas f 75.50 Aanvoer ongeveer 80083 Kg. Vlug. SCHAüEN, 16 Nov. Aangevoerd werdsn 0 paarden f a —0. veulens f —0 t 4 stieren f I50a 240, 192 geldekoeie* fmi- geretf 230 a 320, 75 id. vette f 220 a 562,50 50 kalfkoeien f 260 a 380, 158 vaarzen f145 a 240, - pinken f 0 a 0 113 graskal veren f 60 a 120, 23 nucht. id. f 8 a 20,—, 0magere schapen f a 477 vetts id. f 34 a f 50. 217 overhoud, f 18 a f23,50 lammeren f a 4 bokken M geiten f 3.a 10, 0 mag. varkens f 60s 6, vette dito 84 a 92 ct. p. kilo. 148 big gen f 6x 14.—145 konijnen f 0 86.a 2 64 kippen f 0.60 a 1.20, eenden f 0.a 0,—, Duiven f 0.— a 6.,227 K.O. boter f 1 90 a 2.—, K.G. kaas a ct. 1449 kipeieren f 11,a 13,—. ADVERTENTIëN. Op den I9en November a,s. hopen mijn geliefde Ouders M. HAKT en A HART—KBOOJT, hunne 1 -jarige ■•Utvereenl- Klug te herdenken. Hun lielhehbende Zoon, HENDRIK. Oudkarspel, November 1916. Receptie 's morgens van 10-12 uur 1n 't Huis de Brederode, Oudkarspel. Voor direct wordt gevraagd, esn net Adres Zaadmarkt 92. Wcrdt gevraagd een net bij O. KAPER, Oudegracht hoek Öoster- burgstraat. In een klein gezin op een dorp nabij Alkmaar wordt direct voor ongeveer 3 maanden een gevraagd. Br. fr. No. 870 bureau van dit blad, Gevraagd met Kerstmis een goed kunnende melken bij Jb. STROOKER, Sluislaan, Bergen (N.-H.)

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3