DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Verwisseling Blood- oo Italkaarten, Ao. 282 Honderd en achttiende jaargang. WOENSDAG 29 NOVEMBER FEUILLETON. De Zeevalls.. Deze Coutant wordt eiken avond, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden voor Alkmaar f 1,franco door het geheele Rijk fl,25. Afzonderlijke nummers 3 Cents. Telefoonnummer 3. Prijs der gewone Advertentiën s Per regel f 0.12V,» Bij groote contracten rabat. Grootc letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. alMKT* Sinds geruimen tijd zijn de meeste bladen,overeen komstig het besluit van de Neder- landsche Dagbladpers, overgegaan tot inning der abonnementsgelden bij vooruitbetaling. Ingevolge dit' besluit zullen w« zoo vrij zijn per 1 December a.s. t© beschikken over de abonnements gelden 4e kwartaal 1916 en 1 Fe bruari 1917 over die van het 1e kwartaal 1917 om tot doorvoering van dien maatregel te geraken. DE DIRECTIE. DE BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden: dat de EERSTVOLGENDE verwisseling van brood- en meelkaarten zal plaats hebben op DONDERDAG 30 NOVEMBER 1916 VAN 9 TOT 1 EN 2 TOT 5 UUR, in het bur reau voor LEVENSMIDDELEN-VOOR ZIENING (LIMMERHOEK 8 ALHIER) dat aan bakkers en meelhandelaren dien dag geen meel zal kunnen worden verstrekt dat NIEUWE AANVRAGEN om brood- en meelkaarten iederen dag aan voormeld bu reau kunnen geschieden van 9 tot 1 uur. De Burgemeester voorn. G. RIPPING. STADSNIEUWS. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 28 November. VERZETZAAK. Willem O. was in verzet gekomen tegen het Vonnis van de rechtbank, dat hem wegens on juiste aangifte voor de directe belasting tot 300 boete had veroordeeld. Beklaagde beriep zich op zijn onschuld, hij had het biljet slechts, zooals hij al jaren deed, onvolledig ingevuld. De president vond dit inet bepaald „onschuldig". De Officier van Justitie eischte bekrachti ging van het vonnis. Mr. Offers trad als verdediger op. Hij be streed de waarde van de dagvaarding, daar hierin ontbrak de zinsnede dat de bekl. het onjuist ingevulde biljet den ontvanger had doen toekomen. Bekl. heeft dus geen aangifte gedaan. Bovendien achtte Mr. Offers den be klaagde werkelijk onschuldig, hij had slechts een 'ten aanzien van het inkomen blanco for mulier ingeleverd, de wet nu kent een blanco formulier en het inleveren ervan wordt niet strafbaar geacht. De inspecteur heeft het bil jet van bekl. ook blijkbaar als een blanco for mulier beschouwd, daar hij bekl. immers abtshalve aansloeg. In de derde plaats voerde Roman uit het laatst der lbe eeuw, naar 't Engslsch van RAFAëL SABA! INI. 27) Zij verachtte zich om zulke gedachten, en toch kon zij ze niet verdrijven. In daden kon zij sterk zijn getuige haar wijze van doen met dien brief, dien Olivier haar uit Barba rije door middel van Pitt gezonden had maar haar gedachten kon zij niet beheerschen. en die waren maar al te dikwijls in strijd met haar wil. In haar hart was een verlangen naar Olivier, dat zij niet kon smoren, en zij koesterde altijd de hoop, dat hij eens zou te- rugkeeren, ofschoon zij begreep, dat zij van dien terugkeer niets te hopen had. Toen Sir John eindelijk aan die hoop op terugkeer den bodem insloeg, deed hij een wijzer ding dan hij zelf vermoedde. Sedert Oliviers verdwijning hadden zij nooit iets yan hem gehoord, totdat Pitt naar Arwenack kwam met zijn brief en zijn verhaal. Zij had den, zooals als iedereen, gehoord van den zeeroover Sakr-el-Bahr, maar zij hadden er niet over gedacht dien naam te verbinden aan dien van Olivier Tressilian. Nu zijn identiteit door Pitt's getuigenis vastgesteld was, was het gemakkelijk, het hof te bewegen hem dood te verklaren en Lionel de begeerde na latenschap te geven. Voor Rosamunde beteekende dit laatste niets. Maar van veel beteeken is was het, dat Sir Olivier voor de wet dood verklaard was, en dat inderdaad zijn moest, zoo hij ooit we der een voet in Engeland zette. Het doodde eindelijk die hopelooze en bijna onbewuste hoop in haar, dat hij eens zou terugkeeren. Zoo hielp het haar misschien om de toekomst onder de oogen te zien en te aanvaarden, die Sir John voor haar had weggelegd. Haar verloving werd bekend gemaakt, en zij toonde zich, zoo al niet mx vurig liefheb- Mr. Offers aan, dat het ten laste gelegde op zet ook niet bewezen is. Bekl. stond nu een maal op het geoorloofde standpunt, dat hij zijn inkomen niet opgaf, daar de belasting- beambten dit maar moesten vinden. Bekl. deelde dit'standpunt met velen. De verdediger vroeg vrijspraak. Mr. Hijmans achtte het bewijs voor de in de dagvaarding genoemde feiten wel degelijk geleverd. Hij legde er den nadruk op, dat be klaagde bij deze zaak nog bijzonder geboft ïeeft. Als het 't volgend jaar aan 't licht was gekomen, dan had de beklaagde tot niets an ders dan gevangenisstraf kunnen veroordeeld worden, nu kwam hij er nog met een boete af Spr. handhaafde zijn eisch. Mr. Offers dupliceerde, waarna de presi dent aan bekl. nog eenige vragen stelde, o. a. of bekl., toen hij bij den inspecteur was ge roepen, bij ?ijn inkomen ook hetdividend van de aandeelen had aangegeven. Bekl. had dit niet gedaan. RIJWIELDIEFSTAL. Johan K., molenaar te Warmenhuizen, was gedetineerd, had in den avond van 12 Novem ber een fiets gestolen van Jan Jonge» Deze getuige was naar een café in Warmenhuizen gefietst, had zijn fiets vóór laten staan en was de gelagkamer binnengestapt, waar zich ook beklaagde bevond. Deze ging iets eerder dan getuige weg, toen Jonges buiten kwam, was de fiets verdwenen- later trof hij den be klaagde aan bezig de fiets te verkoopen. Get. verhinderde dit. Bekl. ontkende, dat hij getracht had de fiets te verkoopen, iemand had hem de fiets trachten af te koopen. De President wees bekl. er op, dat hij voor den rechter-commissaris bekend had, het rij wiel te koop te hebben aangeboden, dit scheen spr. ook een gelooflijker gang van za ken toe. Bekl., die getrouwd is, maar geen kinderen heeft, verdiende f 16 in de week. Slechts uit drankzucht had hij gestolen. De President vond dat bekl. zonder te ste len, ook al meer dan genoeg kon drinken, hij vond bekl.'s gedrag zeer treurig. De Officier van Justitie eischte 10 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Huizinga, wees erop, dat bekl. tot de diefstal was gekomen door een ongelukkig huwlijksleven, dat hem aan den drank had gebracht. Waar bekl. overi gens als een oppasend werkman bekend staat, nog nimmer met de Justitie in aanraking is geweest, daar achtte pleiter de termen voor een voorwaardelijke veroordeeling zeer zeker aanwezig. Men kon bekl. dan bijv. verplich ten, zich bij een Onthoudersvereeniging aan te sluiten. Mocht de rechtbank niet tot een voorwaar delijke veroordeeling kunnen overgaan, dan hoopte hij toch, dat bekl. niet tot de geëischte hoogen straftijd van 10 maanden zou veroor deeld worden. MELKVERVALSCHING. De zaak van Kornelis G., veehouder te Me- demblik, wegens melkvervalsching, was al 14 dagen geleden voor geweest, doch toen uitge steld, daar men een nader onderzoek van den deskundige Wanna uit Alkmaar napens de melk wilde afwachten. Deze getuige verklaarde, dat bet nader on derzoek positief aan het licht bracht, dat de melk een te groot watergehalte bevatte. De verdediger, mr. Leesberg, stelde den heer Wanna eenige vragen. In zijn pleidooi achtte mr. Leesberg de re sultaten van het onderzoek van den deskun dige niet overtuigend genoeg, om daarop een veroordeeling te gronden. Overigens herin nerde-hij aan zijn verzoek om een voorwaar delijke veroordeeling. OVERTREDING D1STRIBUTIEWET. Gërardus B., meelhandelaar te Alkmaar, had op 23 September in zijn winkel .aan get. Maarten Staadegaard, landbouwer te Bergen, een zak maïs verkocht voor 13 en dit aan Het rijtuig van getuige laten bezorgen. Deze handeling was in strijd met de maximumprij zen door de regeering vastgesteld. De President wees bekl. er op, dat de dis tributienet in het belang van het Nederland- sche volk was ingesteld. Het O. M. sprak de wensch uit, dat de rechtbank zou medewerken om een voorbeeld te stellen voor hen die tegen de bepalingen om ons volk voor de voedselnood te bewaren ingaan. De eisch luidde 300 boete of 30 dagen hechtenis. DIEFSTAL. De zwerver Beruardus H. had van mej. N. Sluiter te den Helder op 6 October een paar chroomlederen pantoffels weggenomen. De Officier van Justitie vorderde tegen be klaagde, die niet was verschenen, doch zich reeds meermalen aan een dergelijk feit had schuldig gemaakt, 4 maanden gevangenisstraf. EEN CONCURRENTEN-KWESTIE. De koopman en uitdrager Klaas V., alhier, had een week voor de Alkmaarsche kermis een paar door zijn concurrent Jacob Hartland door de koopvrouw Geertje Burgering in Amsterdam had laten koopen voor 250 stuk, in ontvangst genomen en verkocht. Mr. Verdam vroeg waarom getuige vóór 14 dagen terug niet zijn voorstel om de 9 schade ten zijnen kantore te halen, had aan genomen. Getuige verklaarde, dat bekl. steeds slechte de inkoop had willen vergoeden. Nu de zaak bij de Justitie diénde, meende hij, waar het niet met rechtzaken op de hoogte was, de brief aan den Officier te moeten zenden. De President oordeelde, dat getuige goed had gehandeld. Geertje Burgering verklaarde de ledikan ten Woensdag bij bekl. te hebben zien staan. Bekl. ontkende dit, hij had ze na ontvangst direct in het pakhuis geborgen, dit was Dins- bende, dan toch een lieve meegaande bruid voor Lionel. Hij was tevreden. Hij kon op 'f oogenblik redelijkerwijs niet meer vragen, en hij troosttte zich met at het vertrouwen van iederen minnaar, dat in den loop des tijds hij zijfll iefde beantwoord zou vinden. En het is waar, dat er reeds gedurende de verlovings tijd eenig bewijs was, dat hij reden tot dit ver trouwen had. Zij, was eenzaam geweest en hij verdreef haar eenzaamheid door zich geheel aan haar te gevenzijn terughoudend en voorzichtig, bijna arglistig kruipen lans een pad, dat een ruwer man misschien op eenmaal zou genomen hebben, maakte kameraadschap mogelijk tusschen hen en zeer aangenaam voor haar. Op dezen grondslag begon haar genegenheid langzamerhand te groeien en toen Sir John zag, dat zij zulke goede vrien den waren, -wijschte hij zichzelf geluk met zijn wijsheid, en ging verder met de uitrusting van dat mooie schip de Zilveren Reiger voor zijn aanstaande reis. Hetw as nog een week voor het huwelijk en Sir John was een en al ongeduld. De huwe- lijksklokken zouden voor hem het sein tot ver trekken zijnzoodra zij zwegen, zou de Zilve ren Reiger zijn vleugels uitslaan. Het was den avond van den eersten Juni de avondklok had geluid en in de groote eet zaal yan Arwenack werden lichten aangesto ken; het was een klein gezelschap, dat daar het avondmaal zou gebruiken. Alleen Sir John en Rosamunde met Lionel, die dien dag gebleven was, en Lord Henry Goade, de gou verneur van Comwallis met zijn vrouw. Zi. brachten Sir John een bezoek en zij zouden nog een week zijn gasten op Arwenack zijn om het aanstaande huwelijk bij te wonen. Boven in het huis was groote drukte met de toebereidselen voor het vertrek van Sir John en zijn pupil, de laatste in het huwelijksbootje de eerste naar onbekende zeeën. In de torenka merw aren een dozijn naaisters bezig met het uitzet van de bruid onder leiding va de oude Sara Pentreath, die niet minder ijverig was buig gaweest met kot garaedmaku van luier- per dag en Zaterdag had hij ze verkocht. Getuige bleef bij haar verklaring. Het was haar nog opgevallen, dat de beide door haar te Amsterdam gekochte ledikanten er veel ste viger uitzagen dan de andere door bekl. uit gestalde. Getuige Petrus Johannes Staveauiter ver klaarde de ledikanten met anderen, die voor oeklaagde waren bij beklaagde bezorgd, te hebben. Het was hem niet opgevallen, dat de twee beter waren dan de anderen. Beklaagde verklaarde de ledikanten' niet geteld te hebben. De President vond dit onwaarschijnlijk. Dit getuigde z. i. van een te groot vertrouwen. Karei Wernicke, controleur van de Alkmaar Packet, verklaarde op vèrzoek van Hartland een onderzoek te hebben ingesteld. Hem was gebleken, dat op 21 Augustus 14 ledikanten bij bekl. bezorgd wafen, 12 waren voor hem bestemd geweest, de twee anderen waren zon der adres en waren mooier dan deze. Getuige had bekl. daarover aangesproken en deze had gezegd ze niet in ontvangst te hebben genomen. Getuige zeide hem toe: dat is niet netjes van je, want ik heb het zefl gezien, waarop beklaagde toen bevestigde ze te hebben in ontvangst genomen, doch ze niet te hebben geteld. Later bleek, dat beklaagde ze allemaal had verkocht. Getuige stelde de zaak ini handen van de Justitie, waarop beklaagde's zoon getuige een opschudding kwam maken. Deze zeide nog, dat zijn vader dom was geweest niet te bekennen. Hij had volgens hem niets moeten zeggen, dan had er geen haan naar gekraaid. Beklaagde ontkende gezegd te hebben, dat hij ze niet in. ontvangst had genomen. Getuige was niet Donderdag maar Zaterdag bij hem gekomen. Getuige hield vol Donderdag het eerst bij beklaagde geweest te zijn. Bekl. beweerde ook niet ontkend te hebben een blauw ledikant te hebben ontvangen. Getuige hield dit evenwel staande. Het f. M. verklaarde de zaak aanvankelijk zeef onschuldig geacht te hebben. Later bleek het, dat men hier wel te doen had met ver duistering. Spr. eischte 1 maand gevangegnis- straf. Beklaagde bleef zijn onschuld volhouden. Mr. Verdam kwam het voor, dat het feit verduistering alleen op vermoeden berust. Het O. M. zag z. i. de hoofdzaak over het hoofd. Vast staat, dat beklaagde zijn zoon in Amsterdam 12 ledikanten heeft laten koopen. Pleiter acht het niet vreemd, dat beklaagde de ledikanten niet geteld heeft. Aan de boot deed dit no dech controleur noch c Ier. Hem kan dit dus ook niet verw den. Het verschil is niet opvallend. De beklaagde had de ledikanten te voren niet gezien en kon dus niet constateeren dat er twee bij waren die mooier waren dan de mand voor de komst van Rosamunde op deze wereld. Op hetzelfde oogenblik dat Sir John zijn gasten naar tafel leidde, zette Sir Olivier t ressilian, op geem mijl afstand, voet aan wal Hij had' het beter geoordeeld, niet langs Pendennis Point te varen. Hij liet daarom in de baai boven Swanpool, westelijk van de kaap, het anker vallen, toen het donker werd.. Hij had twee booten van het schip laten uit zetten, daarmede bracht hij ongeveer dertig man aan wal. Tweemaal waren de booten te ruggekeerd, totdat een hondertal van zijn zee- roovers in het gelid op het vreemde strand stonden. De andere honderd liet hij aan boord op wacht. Hij nam zulk een groote macht me de, waar het vierde deel volstaan zou hebben, om door een overweldigend aantal onnoodig geweld te vermijden. Volstrekt onopgemerkt geleide hij hen in de thans volslagen duisternis den heuvel op naai Arwenack. Het betreden van zijn geboorte grond roerde hem bijna tot tranen. 1 loe be- kendw ash em het pad, dat hijz oo zeker volg de in het donker, hoe bekend iedere struik en steen, waar hij langs kwamm et zijn zwijgen de mannen achter zich. Wie kon zulk een te rugkeer voorspeld hebben? Wie kon gedroomd hebben, toen hij In de dagen van zijn jeugd hier ronddoolde met honden en jachtgeweer,, dat hij eens in het donker over de duinen zou sluipen als een Muzelmansch renegaat aan het hoofd van een troepongeloovigen om het huis van Sir John Killigrew te bestormen? Die gedachten maakten hem weekmaar hij herstelde zich spoedig, toen hij zich herinner de, wat hij zoo onrechtvaardig geleden had, toen hij dacht aan alles, waarover hij zich nu kwam wreken. Eerst naar Arewnack, naar Sirf John en Rosamunde, om hen te noodzaken, eindelijk de waarheid te hooren, en' dan aar Penar- row, om met Lionel af ter ekenen. Dat was het plan, dat hem opwekte, zijn zwakheid overwon eo hem aanspoorde onmoedoogend voorwaarts anderen. De beklaagde ontving de ledikanten Dinsdag en verkocht ze met kermis. Toen de controleur bij hem kwam had hij te voren van niemand gehoord dat hij twee ledikanten had ontvangen die hem niet behoorden. Toen hij ze verkocht, wist hij dus niet, dat hij ze niet mocht verköopen. Het kwam spr. voor, dat het niet aangaat om beklaagde in de dagvaar ding het opzettelijk verkoopen om de op brengst toe te eigenen, ten taste te leggen. Pleiter wees er op, dat de getuigen bij de politie, en bij den rechter-commissaris anders verklaarden dan hier, dit geldt vooral voor de getuige Wernicke. Dat beklaagde een anderen dag dan de ge tuigen opgeeft, mag hem dan ook niet verwe ten worden. Wat heeft deze beklaagde zich te verwijten? Hij heeft abussievelijk twee ledi kanten verkocht, toen dit uitkwam, verklaarde hij zich bereid om de 5 die de ledikanten gekost hadden, te betalen. Men eischte toen 9. De 4 voor de transport en andere kos ten. De transportkosten had bekl. reeds be taald, althans getuige Hartland niet. Wel was er een uitgave geweest van tweemaal een reis naar Amsterdam. Deze uitgave was volgens spreker zeer overdreven. Men had een brief kaartje kunnen sturen. Bekl. heeft van alles af willen wezen en tenslotte de 9 aangebo den. Dit i3 geweigerd en daaruit blijkt vol gens spreker, dat deze zaak is doorgezet om dat getuige Hartland wel gaarne zou zien, dat zijn concurrent de gevangenis inging. Daarvoor is de politie en de Justitie in den1 arm genomen en pleiter begrijpt niet dat deze zaak voor is gebracht. Spr. bleef er bij, dat er van een opzettelijke toeëigening geen sprake kan zijn en zag met vertrouwen de uitspraak tegemoet. Het O. M. bleef er bij, dat het niet geloof waardig is, dat beklaagde bij het in ontvangst nemen de beide betere ledikanten niet ontdekt had. Spreker bleef bij zijn eisch. De verdediger meende, dat deze opvatting in strijd was met de dagvaarding en ging hierop nog uitvoerig in. Beklaagde's veroordeeling zou z. i. alleen kunnen volgen, wanneer was gebleken, dat beklaagde bij het verkoopen had geweten dat ze hem niet toebehoorden. EEN RUSTVERSTOORDER. Ten 2 ure werd de geschorste zitting her opend. AIS eerste beklaagde had zich Simon K., landbouwer te Wieringen te verantwoorden. Den 8sten October had hij in den nacht aan het slaapvertrek van den landman Dirk Lont Pz., stoornis verwekt, hoewel diens erf van den weg is gescheiden. Ook hadden zij, beklaagden met eenige anderen, met eetnge suikerbieten tegen den voordeur gegooid. Beklaagde had slechts één peentje gegooid. De Presdent wees beklaagde er op, dat der gelijke kwajongensstreken de noodlottigste gevolgen kunnen hebben. De Officier eischte 20 boete of 20 dagen en de hoogte op te gaan naar het verstrekte huis op den top. Hij vond dez ware, met ijzer beslagen poort gesloten, zooals op dat ur te verwachten was. Hij klopte, en nu werd een klein poortje geo pend en een 'lantaarn uitgestoken. Onmiddel lijk werd die lantaarn terz ijde geslagen, en Sir Olivier was over den drempel op het voor plein. Met één hand greep hij den portier bij den keel, om eideren kreet te smoren, en gaf hem aan zijn mannen over, die hem spoedig den mond stopten. Daarna drongen zij stil den mond Daarna drongen zij stil door het poortje in den ruimen voorhof. Hij leiddde hen, bijna hollende, vooruit, naar de groote ramen, van waar een vloed van ilcht hen uitnoodigend scheen te wenken. Met de bedienden, die zij in het voorhuis te- egnkwamen, werd op dezelfde snelle manier gehandeld als met den portier, en zoo spoedig en voorzichtig gingen zij voort, dat Sir John em zijn gezelschap geen vermoeden van hun tegenwoordigheid hadden, voordat de deur van de eetzaal voor hun oogen werd openge worpen. Wat zij zagen, was wel geschikt om hen voor eenige oogenblikken stom van ontzetting te maken. Lord- Henry dacht eerst, dat het een maskerade was was, een verrassing voor .het bruidspaar door dep achters van Sir John, of de bevolking van Smithick en Penycumwick, en hij werd in dat vermoeden versterkt door de omstandigheid, dat er geen enkel wapen bij de vreemde indringers tez icn was. Of schoon zij voor alle gebeurlijkheden zwaar gewapend waren, was er op last van hun aan voerder geen zwaard ontbloot: Wat gedaan moest worden, zou met hun handen en zonder bloedvergieten gebeuren. Zoo waren de beve len van Sakr-el-Bahr, en daar viel niet mee te spotten. Hij zelf stond vooraan, aan het hoofd van dat legioen gekleurde mannen, gekleed in alle kleure van den regenboog, het hoofd om woden door tulbanden van allerlei kleur. Hij zag het gezelschap in grimmig stilzwijgen aan en het gezelschap keek met verbazing naar dien getulbanden reus met het heer- schersgelaat, dat zoo bruin was als mahonie hout, den zwarten, gespleten baard, en die bij zonder lichte oogen, die als staal onder zijn zwarte wenkbrauwen schitterden. Na een korte stilte zonk Lionel Tressilian plotseling achterover in .zijn stoel. De agaten-oogen richtten zich wreed glim lachend op hem. „Ik zie, dat jij me tenminste herkent", zei Sakr-el-Bahr met zijn diepe stem. „Ik wist ze ker dat ik kon rekenen op de oogen van broe derlijke liefde, om de Verandering te bemer ken, -die tijd en leed, bij mij hebben' teweegge bracht." Sir John sprong op, een donkere blos be dekte zijn mager gezicht, een vloek kwam op zijn lippen. Rosamunde zat als verstijfd van schrik, zij keek met vervaarde oogen Sir Oli vier aan, terwijl haar handen zich om de tafel klemden. Zij berkenden hem nu ook en begre pen, dat dit geen gemaskerde was. Dat iets ernstigs zou gebeuren, daaraan twijfelde Sir John geen oogenblik. Maar van welken aa'rd iietz ijnz ou had, had hij geen begrip. Het was voor het eerst, dat Barbarijsche zeeroovers voor het eerst in Engeland gezien werden, hun beruchte aanval op Baltimore in Ierland had eerst dertig jaar later plaats. „Sir Olivier Tressilian bracht Killigrew met moetie uit en: „Sir Olivier Tresslïan" herhaalde Lord Henry Goade, en voegde er bij: „Hoe is dat mogelijk". „Niet Sir Olivier Tressilian", was het ant woord, „maar Sakr-el-Bahr, de geesel der zee, de schrik der Christenheid, dew oedende zee roover, dien uwe leugens, hebzucht en- valsch- heid gemaakt hebben van een edelman uit Comwallis Hij omvatte hen alle in zijn aan klagend gebaar. „Zie mij hier met mijn zeeval- ken, om een lang verschenen rekening te veref fenen." (Wordt varvolgd). AARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 5