DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1916. WOENSDAG 6 DECEMBER Honderd en achttiende jaargang. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Adyertentieprijsmct p. regel, pote letters naar plaatsrnimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij y.h. HERWls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. *- 14 HU Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 6 December. De Engelsche minister-president Asquith heeft zijn ontslag aangevraagd en deze aan vrage is door den koning aanvaard. Dit officiëele bericht is een leiddraad in den doolhof van geruchten, welke de laatste dagen de ronde deden. Het maakt een be schouwing over den toestand van onrust, verdeeldheid en onzekerheid mogelijk. De ministerieele crisis is, dunkt ons, het ge volg van een politieke crisis, die weer haar ontstaan te danken heeft aan een militaire crisis. De entente heeft Roemenië's ondergang niet kunnen verhinderen en Griekenland niet aan haar zijde kunnen brengen. Deze twee be langrijke feiten zijn de sleutels, waarmede de toestand te Londen, die zich waarschijnlijk ook weldra in andere entente-rijken zal voordoen, verklaard moet worden. Het „te laat," dat in Het is juist het feit, dat overal stilstand heerscht behalve in Roemenië, waar de te genstander thans geheel het initiatief heeft en dus de operaties als het ware kan voor schrijven, hetwelk prikkelend werkt op de po litici en diplomaten en zeker ook op de mi litairen, al uiten die zich niet zoo. Zoodra er een ommekeer mocht komen, dan zal men hetzelfde kunnen ervaren in de rijken der middenmogendheden, zij het dan ook wellicht niet in die mate en met opoffering van zulke persoonlijkheden, als thans in Engeland ge schiedt. KORTE BERICHTEN. De Russische Zwarte zeevloot heeft Constanza gebombardeerd, „geen slachtof fers" wordt uit Sofia officiëel gemeld. De Grieken hebben controle over den te legraafkabel van Athene, die bij de gealliëer- den berustte, hernomen en de Fransche sol- Engeland in het verleden en ook tijdens de- j daten uit het telegraafkantoor gezet, zen oorlog met betrekking tot Oostersche aan- Dr. Victor Adler, de leider van de po- gelegenheden heeft geklonken, doet zich aan de Theems opnieuw hooren. Zij deed de poli tieke beweging ontstaan, die alles anders en natuurlijk beter wilde. En die politieke beweging heeft zich voortgeplant tot in de kabinetten der ministers. Drie Engelsche mannen, in den tegenwoordigen oorlog op den voorgrond getreden: Asquith, Grey, Lloyd George, zijn daardoor uit elkaar ge dreven. Om dat, thans verbroken, drieman schap groepeereni zich de Engelsche mee- ningsverschillen. Elk van hen verpersoonlijkt een streven, dat zijn aanhangers en bestrij ders heeft gevonden. De heer Asquith dat is de bekwame bedaarde bewindsman, onder wiens rustige leiding groote dingen tot stand zijn gekomen en die voor de naaste toekomst het meeste heil bleef verwachten van geregel- den arbeid, met overleg en in eendracht ver richt. De heer Lloyd George de man van de duivelsche energie, die overal aanvalt, waar wat aan te pakken is, die van de geldla naar de defensie, van de defensie naar de munitie verhuist en overal op zijn plaats is, de man, die zoo krachtig ijvert voor een actie op groote schaal op den Balkan. En einde lijk de heer Grey, wiens buitenlandsch beleid werd gekenmerkt door wijsheid en verstand, maar die koning Konstantijn niet voor de zaak der entente heeft kunnen winnen. Zoo moet de Engelsche ministercrisis wor den verklaard. Was, nadat met betrekking tot Roemenië, de som der berekeningen was op gemaakt, de proef op de som niet gefaald, had het officiëele Griekenland den heer Veni- zelos en dus de entente gevolgd, er zou nu geen sprake zijn van een Engelsche minister crisis. Wanneer men deze lezing aanvaardt, dan kan men begrijpen, dat er in verband met de oplossing van de crisis veel gesproken wordt over den heer Lloyd George en den heer Carson, maar dan is het onverklaarbaar, dat de naam van een man, die bij dezen toestand uitnemend past, nog niet wordt genoemd. Wij bedoelen dien van den heer Winston Churchill. In geen enkele Engelsche persbe- beschouwing leest men dezen naam. En toch zou het ons niemendal verwonderen hem plotseling, als een duivel-uit-een-doosje te voorschijn gewipt, naast den heer Lloyd Géorge te zien staan. Hoe de kabinetscrisis echter ook moge worden opgelost allerlei overgeseinde mo gelijkheden gaan wij stilzwijgend voorbij de oorlogscrisis helpt men daarmee de wereld niet uit. Het denkbeeld van een geduchte ex peditie naar het Oosten valt uit hoofde van militaire en economische overwegingen op dit oogenblik niet te verwezenlijken. Eén ge slaagd offensief elders en de politieke he mel zal aan de Theems opgeklaard blijken en het zal in Engeland even rustig-vertrouwend zijn, als het thans in Duitschland is. Maar niet alleen in Londen is men uit zijn humeur, doch ook in St.-Petersburg, waar de volks vertegenwoordiging zoo te keer is gegaan, dat de president zijn zetel heeft moeten ver laten. En blijkbaar ook te Rome, want nauwe lijks is de Russische verklaring inzake het door de entente erkende recht op Konstanti- nopel uitgesproken, of de Italiaansche minis ter-president houdt een redevoering waarin hij zegt, dat de entente wel is waar Konstan- tinopel in het toekomstige vredesverdrag aan Rusland heeft beloofd, maar met behoorlijke waarborgen voor de vrijheid van de zee engten. Krijgt men weer een betere kans, dan houden de uitingen van geprikkeldheid opl ciaal-democraten in Oostenrijk, heeft aan Kei zer Karei I een smeekschrift gericht, waarin hij genade vraagt voor zijn zoon die in dertijd minister-president graaf Stiirkgh ver moordde. De heer Adler verzoekt zijn zoon niet voor den krijgsraad te brengen, doch als ontoerekenbaar naar een krankzinnigenge sticht te zenden. Door de overstroomingen in Spanje zijn om Valencia heen 200 vierkante kilometer onder water gezet, de sinaasappeloogst schijnt geheel verwoest te zijn, onder de be volking heerscht gebrek. De secretaris-generaal van den Duit- schen oorlogsvoedingsdienst, de heer Steiger- wald, heeft meegedeeld dat met 1 Januari a.s. de toevoeging van aardappelmeel aan het brood zal vervallen. BINNENLAND. MINISTER VAN GIJN BLIJFT. Met zekerheid kan thans worden medege deeld, dat de minister van financiën, mr. dr Ant. van Gijn, zijn verzoek om ontslag heeft ingetrokken. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. In de gistermorgen geopende winterzitting der Staten van dit gewest is als lid toegela ten en beëedigd de heer R. Visser Lz., te Hoorn. Na het trekken der afdeelingen werd de zitting verdaagd tot Dinsdag 19 Decem ber, des morgens te half 11. Aan de agenda werd toegevoegd dé benoe ming van zes leden voor den raad van toe zicht voor het provinciaal electriciteitsbe- drijf. GEMENGD NIEUWS. SPIONNAGE. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde, wegens in gevaar brengen der neutraliteit, J. Dirkzwager, uit Maassluis, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf, en Hansen, uit Vlaardingen, tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was voor den eerste 6, voor den tweede 3 maanden gevangenisstraf. MOORD. Een bankwerker aan den O. Z. Achterburg wal te Amsterdam, ongeveer 14 dagen gele den uit de gevangenis ontslagen, had sinds dien meermalen ongenoegen met zijn vrouw, wie hij echtelijke ontrouw verweet. Herhaal delijk moet de man daarbij gedreigd hebben zijn vrouw te zullen dooden. Gistermiddag ontstond opnieuw twist tusschen het echt paar. Na de straatdeur gegrendeld te hebben, vervolgde de man zijn vrouw door het ge- heele huis, zooals de buren uit het gillen van het slachtoffer konden opmaken. Met een bijl bracht hij haar twee slagen toe; een daarvan wondde naar aan den linkerpols; blijkbaar heeft zij den slag trachten af te weren. De tweede slag trof haar op het hoofd, waar door een schedelfractuur ontstond en de vrouw gedood werd. De dader wist aan de achterzijde van het huis door de Hoogkra mersstraat te ontkomen. TEGEN AFSCHAFFING VAN NACHTARBEID. In een vergadering van Amsterdamsche bakkerspatroons kwam men tot de conclusie, dat een onmiddellijke afschaffing van den nachtarbeid niet mogelijk is, omdat er een aantal ovens in de bakkerijen moet worden bijgeplaatst, ten einde overdag dezelfde kwantiteit brood te bakken als men anders in een etmaal deed, hetgeen vele maanden tijds vordert. Naast meer ondergeschikte bezwa ren werd o. m. aangevoerd, dat het toenemen de gebruik van de hoeveelheid steenkolen dé besparing van licht teniet zou doen en voorts dat men, als de verordening gemeentelijk werd, de groote concurrentie zou ondervin den van de bakkers uit de omgeving. BOERENKOOL. Het bestuur der vereeniging „De Loos- duinsche Groentenveiling" heeft zich gewend tot de Provinciale Commissie van Veilin-gver- eenigingen in Zuid-Holland, met het verzoek om medewerking ten einde van de regeering toestemming te verkrijgen, om de boeren kool. zij het ook maar gedeeltelijk, te mogen uitvoeren, of dat zij het mogelijk maakt dit artikel te tiicgea. HET TOENEMEND AANTAL BEDELAARS. Men schrijft ons uit Amsterdam: Het krioelt hier op het oogenblik van bede laars. Vroeger had men de vaste typen, het mannetje op het stoeltje, het mannetje met de drie krukken, het arme echtpaar, enz, Op het oogenblik zijn er allerlei typen bijgekomen, en het is merkwaardig, dat onder hen het aantal „blinden en dooven" zeer groot is. Of de armoe zoo toeneemt? Het is niet onwaar schijnlijk. Echter staan verschillende bede laars bij de politie bekend als spionnen, of wel1 rechercheurs, door de een of andere oor logvoerende mogendheid naar Nederland ge zonden. Geen sterveling denkt er aan, dat een arme bedelaar een Engelsch of Duitsch spion zal zijn. Vandaar, dat zij voor hun taak zeer geschikt zouden zijn. Kunnen zij maar goed simuleeren, dan weten zij binnen te dringen in huizen of kantoren van voorname Amster dammers, en licht dat zij waardevol materi aal voor het zwarte lijst-bureau ontdekken. Over die zwarte lijsten gesproken, het be gint nu de spuigaten uit te loopen. De vrij heid der Amsterdamsche zakenmenschen wordt èn door Engeland èn door Duitschland geheel aan banden gelegd. Commercieele lei ders, die hart hebben voor den handel, vin den, dat op die manier de aardigheid er van af gaat, en menig koopman trok zich reeds van de zaken terug. PREMIëN VERHOOGD. De Rotterdamsche vereeniging tot verbete ring van het transportverzekeringsbedrijf heeft, na met de Amsterdamsche zusterveree- niging van gedachten gewisseld te hebben, de premiën opnieuw verhoogd. Het met de „Helena" en „Kediri" gebeurde is hierop van invloed geweest. REDDER BELOOND. Aan B. Roeleveld, schipper van den visch- kotter „Noord-Brabant" te Scheveningen, is uitgereikt een zilveren vaas, welke hem door de Deensche regeering is toegekend voor dé redding van en de hulp verleend aan de op varenden van het op 8 Mei 1915 in de Noordzee verongelukte Deensche stoomschip „Lilian Drost". GEMEEN. Een echtpaar uit Gelsenkirchen had zich naar Winterswijk hsgeyen, om daar vleesch en spek te koopen-, Daar de winkeliers voor smokkelen geschikte artikelen niet aan de Duitschers mogen verkoopen, bood een handlanger zich aan, hun de gewenschte wa ren te bezorgen. Eene som van 100 Mark werd gegeven, waarvoor 24 pond spek en 24 pond vet werd gekocht, die op een afgespro ken plaats gedeponeerd zouden worden. On dertusschen waarschuwde de handlanger de kommiezen en toen de Duitscher kwam om zijn spek en vet te halen, vond hij daar reeds de rijksambtenaren, die den boel in beslag namen en den man verbaliseerden. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 2 Dec., in Nederland uitgesproken 20 faillissementen tegen 33 fail lissementen in dezelfde week van het vorige jaar Van 1 Januari tot en met bovengenoemden datum 985 faillissementen tegenover 1313 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. VERSLAG DER WERKZAAMHEDEN VAN DEN RIJKSZUIVELCONSULENT Het tweede gedeelte van het verslag van de werkzaamheden van den heer dr. Schey, rijkszuivelconsulent in deze provincie, is thans verschenen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Over het algemeen was de gezondheids toestand van het rundvee zeer gunstig; het „besmettelijk verwerpen" van koeien kwam weer hier en daar voor; het mond- en klauw zeer bepaalde zich tot zeer enkele gevallen De gezondheidstoestand van het wolvee en varkens kan slechts tamelijk gunstig genoemd worden. Door het schrale weer met strenge nacht vorst liet zich in de maand Maart de toe stand der weiden tamelijk ongunstig aan zien; enkele zoele dagen in de maand April brachten hierin een gunstige verandering Tegen Mei waren de landerijen in het alge meen ruim voorzien van grasgedurende den zomer en den nazomer bleef de toestand van de weiden gunstig. De hooibouw gaf zeer uiteenloopende re sultaten. In weerwil van de hooge inkoopprijzen van de gelde koeien in het voorjaar hebben de weiders, die hun vette koeien vroeg (tot Sept. van de hand deden, uitmuntende zaken ge maakt. Minder gunstige resultaten verkregen rij, die in Mei tegen zeer hooge prijzen hunne koeien hadden ingekocht. In het algemeen kunnen de uitkomsten van de vetweiderij van koeien goed genoemd wor den. De schapenfokkerij zoowel als de weiderij van schapen en lammeren gaven in 1915 ge middeld zeer goede resultaten. Door allerlei omstandigheden zijn de uit komsten van de varkensfokkerij en -mesterij zeer verschillend geweest en kunnen over het geheel genomen ruimschoots bevredigend genoemd worden. Veel vraag naar het bui tenland veroorzaakte buitengewone duurte der slachtvarkens, en vergoedde ruimschoots de hooge voederprijzen. De kwaliteit van de boter liet weinig te wenschen over; de prijzen van dé boter voor het binnenland waren normaal (regeerings- maximumprijs), die voor expart-boter met consent hoog. Er is betrekkelijk weinig kaas van afwij kende kwaliteit gemaakt. In het voorjaar wa ren de prijzen hoog, in den zomer en het na jaar liepen ze nog zeer sterk op. Weliswaar moest vanaf Mei 10 tot 40 pet. der gemaakte kaas worden afgestaan (voor binnenlandsch gebruik) tegen regeeringsprijs, doch de ge middelde opbrengst der kaas bleef zeer hoog. Het finantieele resultaat van het veehau- ders- en zuivelbedrijf over 1915 is over het algemeen zeer goed' geweest, waaraan echter moet worden toegevoegd, dat de uitkomsten zeer verschillend waren door allerlei omstan digheden met voor- of nadeeligen invloed, in nog meerdere mate dan andere jaren. In verhouding tot de pacht- en voederprij zen wordt de verkoopprijs van de consump- tiemelk tot November te laag, en na dien tijd ternauwernood voldoende genoemd. De duurte van het melkvee bij inkoop heeft tot deze weinig bevredigende uitkomsten mede gewerkt en is tevens oorzaak geweest van achteruitgang in de kwaliteit van de veesta pel bij vele z.g.n. zoetboeren. Op die boerderijen, waar men in staat is, met eigen krachten de verwerking der melk uit te voeren, zal de toestand nog wat langer dezelfde kunnen blijven. Aangezien het ge brek aan arbeidskrachten den kaasboer dwingt de melk naar de fabriek te brengen, werken de abnormale tijdsomstandigheden deze beweging in de hand. Doch ook de fa briekmatige kaasbereiding zelve verkeert in een tijdvak van verwording. De eenvoudige kaasmakerijen voldoen niet meer aan de be hoeften van dezen tijd. De veehouders willen ook de behandeling van de avondmelk en de boterbereiding uit den room daarvan kwijt zijn en overdoen aan de „zoetfabriek". Dit is een goed verschijn sel, want behalve in de ver beneden A.P. ge legen polders, waar thans nog overvloedig stroomend nortonwater beschikbaar is, laat de behandeling der avondmelk in den war men tijd van het jaar dikwijls veel te wen schen over, terwijl de bereiding der boter uit pleine hoeveelheden room, over vele boerde rijen verdeeld, in ongunstige conditie ver keert, zoowel wat de hoeveelheid als de hoe danigheid betreft. De inzendingen op de landbouwtentoonstellingen in de laatste ja ren bewezen, dat de boterbereiding in Noord-Holland niet op een voldoend peil staat. Een zoetfabriek heeft een geheel andere taak te vervullen dan de primitieve kaasma kerij. Het systeem van afkoeling der avond melk in Swartz'sche vaten met behulp van stroomend nortonwater in een kelder is ge bleken slechts tijdelijk bruikbaar te zijn, want de wellen brengen het in vergelijking met een 10-tal jaren geleden niet meer zoo hog op. Vele van die fabrieken moeten oover- gaan tot verbouwing, waarbij zij dan een vlakken melkkoeler aanschaffen, waardoor het nortonwater geperst wordt. De afge koelde avondmelk wordt dan veelal in den kaasbak, welke tevens als oproombak dienst doet, bewaard. Het komt den schrijver wenschelijk voor, dat er gestreefd wordt naar de oprichting van flinke zuivelfabrieken, welke de melk van minstens 1000 koeien verwerken, omdat deze met dezelfde kosten per koe beter kun nen worde n ingericht, en de kosten der on misbare deskundige leiding gemakkelijker gedragen kunnen worden. Er is bekwame geschoolde leiding noodig en deze kan een grootere fabriek beter beta len. De zuivelconsulent gelooft, dat de toe komt is aan de grootere fabrieken van het nieuwe type. De oprichting van grootere fabrieken maakt de Noord-Hollandsche zuivelorganisa- tie sterkerhet is zeer gelukkig, dat de groo te en kleinere fabrieken in één Bond veree- nigd zijn gebleven. In dezen abnormalen tijd is het voor iedereen duidelijk, van hoeveel belang het is, dat er thans een organisatie be staat, welke voor de belangen der zuivelbe- reiders kan opkomen. De ongewone tijd werkt de aansluiting in de hand. Er zijn 9 fabrieken tot den Bond toegetreden, terwijl er 2 bedankten; het aantal leden bedroeg 31 December 1915: 72, terwijl er 122 lid kon den zijn. Deze 72 verwerkten 93 millioen K.G. melk. Een jaar geleden was deze hoe veelheid bondsmelk ruim 72 millioen K.G. Door 11 fabrieken werd de uitbetaling der melk naar gehalte ingevoerd, zoodat aan het einde van het jaar van de 122 fabrieken 92 de melk op gehalte betaalde, zijnde 75 pet. In deze is dus goede vooruitgang te consta- teeren. Het totaal aantal kaasfabrieken, welke op 31 December 1915 in werking waren, be draagt 135. Op de lijst van dr. Scheij ont braken er 2, 2 nieuwe zijn er opgericht te Assum en Wieringen en 5 kleine fabriekjes zijn opgeheven; 2 daarvan werkten op coö peratieven grondslag en moesten ophouden, ten gevolge van de concurrentie eener nieu we groote fabriek, de overige 3 waren parti culiere kaasmakerijen. Aan het einde van het jaar waren de kaasfabrieken te Wormer en te Wervershoof in aanbouw, beide van het ou dere type; verder die te Lutjewinkel, de grootste zuivelfabriek, tot nog toe in deze provincie gebouwd, n.l. voor 2500 koeien; 5 kaasfabrieken gaan in de nieuwe op. Verder zal de zuivelfabriek „de Prinses" te Ursem uitgebreid en gemoderniseerd worden. Het aantal rundveefokvereenigingen is met 1 vermeerderd en tot 30 gestegen. Er is 1 contróle-vereeniging opgericht, terwijl er 1 in een fokvereeniging werd. omgezet; het aantal is dus 3 gebleven. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De afdeeling Zuid-Scharwoude van den Bond van Nederlandsche Schilderspatroons hield gisteren eene druk bezochte vergade ring te Schagen. Nadat de voorzitter, de heer P. Berkhout, van Zuid-Scharwoude, de ver gadering op de gebruikelijke wijze had ge opend, werd mededeeling gedaan, dat de se cretaris der afdeeling, de heer J. Dirkmaat, te Noord-Scharwoude, voor zijne functie had bedankt. Eene kennisgeving was ontvangen van het overlijden van het lid, den heer E. Bakker, te Winkel. De voorzitter wijdde een woord van waardeering aan de nagedachte nis van genoemd lid en stelde voor een brief van rouwbeklag aan de familie te richten. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W Speets te Hoogwoud, herkozen werd de heer P. M. Visser te Burgerbrug. Als lid der com missie voor het onderzoek van klim- en stei- germaterieel werd de heer P. Berkhout her kozen. Ook de heer G. Kooijman, van Oud karspel, werd herkozen. Uit het verslag van den afgevaardigde naar de algemeene verga dering te Rotterdam vernam de vergadering, dat hare voorzitter verkozen was tot lid van het Hoofdbestuur. Met bijzondere instem ming werd deze mededeeling ontvangen. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester werd met een klein voordeelig saldo goedgekeurd. UIT HEERHUGOWAARD. Mej. J. C. A. Broekema, alhier, verwierf na afgelegd examen voor hei classikaal bestuur te Alkmaar, de acte als godsdienstonderwijze res. In de vergadering van 't kiescollege der Herv. Gemeente alhier werd tot ouderling verkozen de heer Chr. Vis en tot diaken de heer C. Amels. UIT HOORN. De raad stelde Dinsdag een verordening vast tot tijdelijke afwijking van de tarieven voor de levering yan gas door het gemeente lijk gasbedrijf. Deze bepaalt, dat voor lichtgas per gewo nen meter, bij een verbruik van 25 M®. be draagt: voor 80 pet. van het normaal ver bruik 8 ct„ voor eiken M®. boven de 80 pet. tot 100 pet. 16 ct. en voor eiken M®. boven de 100 pet. 32 ct. Bij verbruik boven 25 M®. voor 60 pet. 8 ct., voor 60100 pet. 16 ct. en voor boven de 100 pet. 32 ct. Voor kookgas 70 pet. voor 6 ct„ voor 70 100 pet. 12 ct. en voor meer dan 100 pet 24 ct. per M®. Voor motorgebruik 90 pet. tegen 6 ct en eiken meter meer 12 ct. Voor muntgas 80 pet. 7 ct., van 80100 pet. 14 ct. en boven 100 pet. 28 ct. Ook werd vastgesteld een verordening tot tijdelijke beperking van het gebruik van gas. Verboden is het winkels en uitstalkasten te verlichten tusschen 8 uur 's avonds en 0 uur 's morgens, 's Zaterdagsavonds gaat dit verbod om 9 uur en voor barbierszaken om 11 uur in. Ook is verboden die gelegenheden uitge breider te verlichten dan B. en W. noodig oordeelen. Apotheken zijn uitgesloten. De bedoeling is ook elke andere verlichting dan gaslicht te verbieden. Verder heeft.de burgemeester bepaald, dat café's enz. 's avonds om 10 uur gesloten moe ten zijn, des Zaterdags en 's Zondags om 11 uur. De raad verleende B. en W. een crediet van 4400, om te koopen en te restaureeren een huisje aan het West, dateerende uit de 17e eeuw en voorzien van een gevelsteen met op schrift: „In de Frahchtwagen". Bedoeld ge bouw trekt steeds de aandacht van alle oud heidkundigen en blijft zoodoende voor het nageslacht bewaard. Een onbekende had voor dit doel 500 geschonken. UIT KOEDIJK. Dinsdagavond vergaderde de IJsclub Koe dijk, afdeeling IJ. H. N„ onder leiding van den heer Jn. Otto, die in zijn openingswoord dankbaar herdacht de liefde-giften het vorige jaar uitgereikt aan enkele armen, slachtoffers van den watersnood. Na lezing der notulen volgde rekening van den penningmeester: Ontvangst 554,0114, uitgaaf 518,06, batig saldo 235,9514. De heer L. Vethaak bracht vervolgens verslag uit van de vergadering te Schagen. D'e behan deling van den beschrijvingsbrief voor de e. k. algemeene vergadering, die gehouden zal worden te Anna-Paulowna, lokte geen be spreking uit, daar de afgevaardigden een blanco mandaat hebben. De verkiezingen voor het bestuur hadden tot uitslag, dat den heeren Jn. Otto en P. J. Stam werden herkozen en in de plaats van den heer P. Visser werd gekozen de heer G Slotemaker. De verkiezing van commissarissen had tot uitslag, dat gekozen werden de heeren C. Groot, P. Bloothoofd en G. Molenaar. Al de gekozenen namen de benoeming aan. Als plaatsvervangend afgevaardigde werd be noemd de heer P. de Maijer. Besloten- werd dit jaar contributie te heffen. Het loon dér baanvegers werd bepaald op 2 per dag. COURANT

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1