DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. 1916. MAAND A O 11 DECEMBER FE UIL LET ON. Ho&derd en achttiende jaargang. js per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentieoriisl2èCt. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERlïIs. COSTER <S ZOON, Yoordam C 8. Telefnr. 3. De Zeevalli.. NEDEKJLAND. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. Voor verderen duur van de tegenwoordige tijdsomstandigheden zal uitstel of verlenging van uitstel van eerste-oefening slechts in zeer beperkte mate worden verleend en alleen om zeer gewichtige studie- of andere redenen. BINNENLAND. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp waarbij minister Posthuma 80 millioen gulden aanvraagt voor de beschik baarstelling van goedkoopere levensmiddelen gedurende 1917. De minister deelt mede, dat allerlei omstandigheden het cijfer zullen kun nen veranderen. Naar men weet, wordt een tiende deel van de totaal-kosten der distributie door de ge meenten gedragen. De gemeenten moeten dus bijdragen 8 millioen gulden. De levensmiddelen, die beschikbaar wor den gesteld, kunnen worden verdeeld in twee groepen: ten eerste zoodanige, waarvan de beschikbaarstelling aan Rijk en gemeenten niets kost, omdat de kosten er van worden ge dragen door den export (de exporteur stelt voor iedere uitvoer-hoeveelheid een zekere hoeveelheid tegen lagen prijs voor ons volk beschikbaar) en ten tweede zoodanige, waar van de beschikbaarstelling door Rijk en ge meenten volledig moet worden betaald. Tot de eerste groep behooren: groenten, margarine, boter, kaas, eieren en zeevisch. Van belang is, dat varkensvleesch, spek en peulvruchten, die tot dusver ook tot deze groep hebben behoord, voortaan daartoe niet meer zullen behooren. De uitvoer van deze artikelen is zoodanig geworden, dat ze niet meer in voldoende hoeveelheid door den ex port automatisch voor ons land beschikbaar komen. Tot de tweede groep, de levensmiddelen, waarvoor de beschikbaarstelling tegen lage- ren prijs moet worden betaald, behooren de volgende: ongebuild tarwemeel, varkensvleesch. melk, aardappelen, zachte zeep, rijst, rogge, peul vruchten, rundvet, havermout, turf, gort, spek. De minister deelt mede, dat verschillende gemeentebesturen hebben verzocht de lijst der beschikbaar gestelde producten uit'te breiden (o.a. met gebuild meel, rundvleesch, raapolie, steenkolen, garen, sajet, wol, katoen, kousen, schoeisel) maar dat hij daartoe met 't oog op de kosten, voorloopig niet kan en mag over gaan. Wanneer het gevraagde bedrag nog te laag zou blijken te zijn, zou worden overwogen of 't stelsel der distributiewet zal moeten worden verlaten. Dit kan alleen beteekenen, zegt de Tel., dat de beschikbaarstelling dan niet meer zou plaats hebben voor iedereen, zooals thans, maar dat er een loongrens voor zou worden gesteld. Intusschen zoover is het nog niet en voQrloopig zal de geheele bevolking van de lage prijzen kunnen profiteeren. DJAM'BI. De correspondent van de Tel. meldt, dat de toestand in Djambi veel is verbeterd. Een voorganger van de Sarikat Abang, genaamd Alabit van Rantaukapas, is gevangengeno men. Een inlandsohe patrouille nam het hoofd en twee volgelingen gevangen, die vroeger be hoorden tot den troep van Pangeran Mankoe. Dr. JACOBI. f Op de begraafplaats van het gesticht „Duin en Bosch" te Castricum is Zaterdag middag onder groote belangstelling het stof felijk overschot van nu wijlen dr. J. W. Jaco- bi ter aarde besteld. Op het kerkhof was aan wezig het voltallige bestuur van het gesticht, benevens de oud-voorzitter, jhr. Boreel, de in specteurs van het geneeskundig staatstoezicht op de krankzinnigen, de leden van den ge neeskundigen kring afd. Alkmaar en omstre ken, drs. Schroder, Formijne en van Dam, prof. van Walsen, geneesheer-directeur van Meerenbérg, dr. Bender van hetzelfde ge sticht, de protestantsche en R. K. geestelijken van „Duin en Bosch", het geheele personeel, dat niet door dienst verhinderd was, talrijke patiënten, benevens een groot aantal belang stellenden van elders. Een aantal kransen dekten de baar. Er werd gesproken door den heer Th. M. Ketelaar, voorzitter van de commissie van be stuur, den inspecteur van het staatstoezicht op de krankzinnigen, dr. Schuurman Stekhoven, dr. Melchior en namens de Ned. Vereeniging voor psychiatrie en neurologie door dr. Ben der uit Meerenberg. Daarna sprak namens den Geneeskundigen kring Alkmaar en om streken dr. Schroder, die de helderheid van de wetenschappelijke denkbeelden van Jacobi prees en dankbaar was dat men heeft mogen genieten van den rijkdom van in het gesticht aanwezig materiaal en de belangrijke demon straties daar gehouden. Spreker herinnerde er aan, wat Jacobi als voorzitter van den Ge neeskundigen kring had gedaan en vooral aan zijn werkzaamheid bij de voorbereiding der reglementen' en de organisatie van het zieken fonds. Hierna sprak de predikant van het ge sticht, ds. Roos, die vooral Jacobi ook als mensch en geneesheer schetste. Namens personeel en organisatie sprak broeder Schippers, die dr. Jacobi als directeur prees en zeide, dat het in hem een verloor. Namens het geneeskundig administratief personeel sprak ten slotte de heer Middenveld. De oudste zoon dankte voor de groote be langstelling bij deze plechtigheid betoond en de woorden van waardeering jegens zijn va der geuit. CENTRAAL COMITé VRIJZINNIGEN. Tot voorzitter van het Centraal Comitié der vrijzinnigen (vacature mr. Tydernan) is benoemd mr. D. Fock. In diens plaats is tot ondervoorzitter gekozen prof. mr. Visser van IJzendoom. Het Dagelijksch Bestuur van het Comité is nu als volgt samengesteldmr. D. Cock, voorzitter; prof. mr. Visser van Ijzen- doorn, ondervoorzitter; de heer W. O. A. Koster, secretaris-penningmeester. GEMENGD NIEUWS. EEN HONDERDJARIGE. Heden viert A. Riemersma te Lemmer zijn lOOsten geboortedag. De oude was tot zijn 99ste jaar omroeper, welke betrekking hij 48 jaar heeft vervuld. Van beroep touwslager, heeft hij van zijn 11de tot zijn 99ste jaar, al tijd in dezelfde lijnbaan gewerkt, de eerste ja ren als leerling, daarna als meesterknecht en de laatste jaren als patroon. LICHTBESPARING. In Beverwijk is een verplichte 9-uur-win- -kelsluiting ingevoerd en tevens de prijs voor gas met 1 cent verhoogd, muntgas is gebracht op 10 cent. Te Purmerend moet voor het verbruik bo ven 70 pCt. van het normale verbruik drie maal de gewne prijs worden betaald, wan neer het lichtgas en tweemaal vanneer het kook- en muntgas betreft. Te Nijmegen zal het verbruik boven 70 vpCt. van het normale verbruik dubbel wor- den betaald. De eerste 40 Ma. muntgas blij ven onbelast. Na 8 uur 's avonds mag in win kels of voor reclame geen gas of electrisch licht gebruikt worden. AL.KMAAR, 11 December. De aansluiting bij de Russen wordt den Roemenen zeker niet gemakkelijk gemaakt. Niet alleen worden ze onafgebroken nagezet op hun tocht in oostelijke richting, maar bo vendien nemen er steeds meer troepen aan de vervolging deel. Nadat de Bulgaren eerst bij Toetrakan over den Donau zijn getrokken, hebben zij zulks thans gedaan tusschen Silis- tria en Czemavoda, waarschijnlijk met de be doeling om de Russisch-Roemeensche .legers in de flank, of de terugtrekkenden Russischen Donauvleugel in den rug aan te vallen. In elk geval wordt de bezetting van Oost-Wala- chije door een dergelijke operatie bespoedigd De met energie tegen Roemenië gevoerde veldtocht schijnt thans geheel te staan onder de le'iding van veldmaarschalk von Macken- sen, dit valt tenminste op te maken uit het Duitsche stafbericht, dat bij de groep-v. Mac- kensen alles voegt, wat in Walachije en de Dobrocdsja voorvalt. De Russen blijven in de Woudkarpathen aanvallen, maar de voor deden, welke zij behalen, bestaan nog steeds in het bezetten van eenige hoogten. Volgens een Russisch bericht zijn de Roemenen langs den weg van Buscu naar Ploesci tot het of fensief overgegaan en hebben daarbij den tegenstander over de Grikovyl geworpen, maar dit bericht maakt zonder nadere bijzon derheden den indruk, dat het hier slechts een plaatselijke actie betreft alleen zoodra er nadere gegevens zijn, kan de beteekenis van deze operatie beter worden beoordeelde Op de andere oorlogstooneelen kwamen geen belangrijke acties voor. Zoowel in het westen als in het zuiden schijnt het weder bijster slecht te zijn. Griekenland is thans door de entente ge blokkeerd, een nieuw ultimatum moet zijn verzonden, waarin o.m. de vrijlating van 1600 Venizelisten wordt geëischt. De Engel- sche en Russische gezanten hebben een lang durige audiëntie bij den koning gehad. Het heet, dat de koning bereid is in enkele op zichten de entente tegemoet te komen. Maar aan den anderen kant wordt gemeld, dat wanneer de entente de betrekkingen met hem afbreekt, de kqning zich bij de midden-mo- gendheden wil aansluiten. Het heeft er op het oogenblik veel van, dat de ententel met den toestand verlegen zit en dat de koning er op uit is om tijd te winnen, misschien om de onzijdigheid beter te kun nen handhaven, misschien ook om zekerder te zijn van hulp en bijstand, wanneer hij zich aan de zijde van Duitschland schaart. De handelsonderzeeër Deutschland is uit Amerika behouden te Bremen teruggekeerd. Men herinnert zich, dat deze onderzeeër den 17den November bij het uitvaren in aanra king kwam met een sleepboot en naar Nieuw Londen moest terugkeeren, waarna het spoe- Roman uit het laatst der 16e eeuw, naar 't Engelsch van RAFAëL SABATINI. 35)1 Sakr-el-Bahr keek hem aan met oogen, waarin minachting en verrassing vermengd waren. „Zegt ge, dat het vermetel is een bekeerde voor den banier van onzen Heer Mohamed te winnen?" vroeg hij. „Ga en lees het Heilige Boek en zie wat daar iederen geloovige als plicht wordt voorgeschreven. En bedenk, o zoon van Asad, dat, wanneer gij met uw klein verstand, verachting werpt op 'hen, die Allah gezegend en geleid heeft uit den nacht, waar in zij doolden, naar den schitterenden mid dag van het Geloof, dat gij dan smaad werpt op en op uw eigen moeder, wat nog het minste is, en dat gij den gezegenden naam van Al lah lastert, wat den weg bewandelen is, die naar den afgrond voert." Boos, maar verslagen en tot zwijgen ge bracht, ging Marzak een stap achteruit, en stond, op zijn lip bijtend, naar den roover te loeren; terwijl Asad knikte en goedkeurend glimlachte. „Gij zijt in waarheid volleerd in het ware geloof, Sakr-el-Bahr", zei hij. „Gij zijt de va der zoowel der wijsheid als van den moed". En daarop heette hij Leigh welkom, dien hij in de gelederen der geloovigen inlijfde onder den naam van Jasper-Reis. Daarna werden de renegaat en Ali beiden heengezonden, evenals de soldaten, die, na hun plaats achter Asad verlaten té hebben, zich op wacht opstelden bij' de poort. Toen dig weer uitging. De „Bremen" is en blijft weg en zal zeker wel nimmer terugkeeren. Te Berlijn verwacht men tegen morgen in den rijksdag belangrijke mededeelingen van den rijkskanselier. De Vorwarts hoopt dat de regeering geneigdheid voor een beslissende voorbereiding van den vrede zal uitspreken en zegt, dat het Duitsche volk, welks wensch naar een spoedig einde van den oorlog even sterk is als zijn wil om zich in de wereld te handhaven, een woord verwacht, dat alle vorige aan duidelijkheid en ondubbelzinnig heid overtreft. In Engeland is minister Lloyd George ge reed gekomen. Het programma moet omvat ten: De bewapening van koopvaardijschepen, de voorbereiding tot het a.s. lente-offensief, de mobilisatie tot hulpdienst van alle burgers tusschen de 16 en 60 jaar, maatregelen, waar door de blokkade effectief zal worden, uitgif te van voedingskaarten, vermeerdering van de voedselproductie, verbod van arbeid, die niet met den oorlog in verband staat, ge dwongen afstand van weelde en instelling van vleeschlooze dagen. Het oorlogskabinet bestaat uit slechts 5 personen, n.l. den heer Lloyd George, Lord Curson, vertegenwoordiger van de regeering in het Hoogerhuis, Henderson en lord Mil- ner, ministers zonder portefeuille en Bonar Law, die als vertegenwoordiger van de regee ring in het Lagerhuis zal optreden en de zit tingen van het oorlogskabinet wel nieirgere- geld zal bijwonen. Op drie personen komt het vooral aan: Lloyd George en Milner, de voortvarenden, en Curson, de meer bedacht zame. Er zit verder in het grootere ministe rie geen enkele liberaal. Voor viscount Grey is lord Balfour aan buitenlandsche zaken ge komen en Carson komt aan marine. Verder is o.m. lord Robert Cecil minister van blok kade gebleven en zijn er nieuwe ministeries gekomen voor de scheepvaart en voor den voedingsdienst. Morgen zal het nieuwe mi nisterie wel in het Lagerhuis verschijnen. Voor de parlementen der beide voornaamste vijanden is het dus morgen een belangrijke dag! KORTE BERICHTEN. Tusschen Czemavoda en Silistria zijn Bulgaarsche troepen over de Donau getrok ken. Koning Konstantijn zou de Entente te kennen hebben gegeven dat, zoodra zij de di plomatieke betrekkingen verbraken, hij zich bij Duitschland zou aansluiten. De Deutschland is aan den mond van de Wezer aangekomen. Als dankbetuiging voor de opperleiding van den veldtocht in Roemenië verleende Kei zer Wilhelm aan von Hindenburg het groot kruis van het ijzeren kruis. Keizer Karei van Oostenrijk gaat morgen een bezoek brengen aan Boedapest. klapte de Dey in zijn handen, en aan de sla ven, die op dit teeken toeschoten, gaf hij be vel, spijzen te brengen, en hij verzocht Sakr-el- Bahr naast hem op de divan te gaan zitten. Er werd water gebracht, dat zij zich konden wasschen. Daarna plaatsen de slaven een schotel geurig gestoofd vleesch en eieren met olijven, citroenen en specerijen voor hen. Asad brak het brood met een eerbiedig uit gesproken „Bismillahen stak zijn vingers in den aarden schotel, aldus Sakr-el-Bahr en Marzai; voorgaande, en terwijl zij aten, noo- digde hij den eerste uit zelf zijn avonturen te vertellen. Toen hij dat gedaan had en Asad hem nog eens met waardeerende en vriendelijke woor den geprezen had, deed Marzak hem een vraag. „Was het juist om deze twee Engelsche sla ven, dat ge die gevaarlijke reis naai dat vene land ondernomen hebt?" Dat was slechts een deel van mijn voorne men", was het kalme antwoord. „Ik ging om op zee ie zwerven in dienst van den Profeet, waarvan de uitkomst van mijn reis het bewijs geeft". „Ge wist niet, dat die Hollandsche koop vaarder Uw weg kruisen zou", zei Marzak met precies dezelfde woorden, die zijn moeder hem had ingegeven. „Wist ik dat niet?" vroeg Sakr-el-Bahr, en hij glimlachte vertrouwend, zoo vertrouwend, dat Asad bijna de woorden niet behoefde te hooren, die de toespeling zoo slim logenstraf ten. „Had ik geen vertrouwen in Allah, den Alwijze, den Alwetende?" „Goed geantwoord, bij den Koran!" Asad stemde van harte met hem in, des te meer, om dat een verdenking er door te niet gedaan werd, die hij vóór alles te niet gedaan wilde zien. DE „GEERTRUIDA" EN DE „ELZINA HELENA." Het Hamburgsche prijzenrecht heeft uit spraak gedaan in zake het vernietigen van den Nederlandschen vischtrawler „Geertrui- da" op 5 Juli 1916. Het in den grond boren van het vaartuig achtte het Prijzenrecht een onbevoegde daad. De drie hoofdpersonen van de „Geertruida" moesten zich wegens voorgenomen vijandelijke handelingen tegen de Duitsche marine voor het gerecht te Wil- helmshafen verantwoorden, dat hen vrijsprak. De vernietiging van het Hollandsche vaar tuig „Elzina Helena," dat op 16 Sept. 1915 met hout geladen van Drammen met bestem ming naar Goole voer, werd door het Prijst gerecht gegrond verklaard. Het was niet mo gelijk het schip op te brengen, daar vijande lijke schepen in de nabijheid waren. MAïS. Tot en met Zaterdag a.s. zal de prijs van maïs, uitsluitend bestemd om aan gemeente besturen te worden verstrekt voor ruiling te gen rogge van den oogst 1916, bedragen voor alle soorten 235 per last van 2000 Kg. of f 8.22% per 70 K.G., zoowel te Rotterdam als te Amsterdam ontvangen. EEN SPOEDIG EINDE VAN DEN KOLENNOOD? Naar de Tel. verneemt, worden de onder handelingen met Engeland, over de levering van grootere hoeveelheden kolen, met veel kans op succes voortgezet. Verwacht mag worden, dat binnenkort een grooter aantal schepen voor den aanvoer van kolen zal wor den aangewezen. FRANSCHE KINDEREN. Het Centraal-Comité in Amsterdam, voor de verzorging van Fransche kinderen uit het door de Duitschers bezette gebied, ontving van den Minister van Buitenlandsche Zaken de mededeeling dat het Duitsche gezantschap den Minister heeft bericht, dat zoodra de voorgenomen transporten van inwoners van het bedoelde gebied via Zwitserland zullen zijn afgeloopen, zal worden overgegaan tot hét naar Nederland brengen van kinderen, hetgeen dan eerst test®, midden Januari zal kunnen plaats hebben. INLIJVING MILITIELICHTING 1917. In het tijdvak van 15, Februari 1917 zul len van de militielichting 1917 de verschil lende dienstplichtigen.worden ingelijfd: 1. de dienstplichtigen toegewezen aan het tweede bataljon van een der regimenten gre nadiers jagers of van een der overige regi menten infanterie, met uitzondering van hen, die in het bezit zijn van het in art. 70 der Mi- litiewet bedoelde bewijs van voorgeoefend heid. Deze laatsten zullen twee maanden later worden ingelijfd; 2. de dienstplichtigen toegewezen aan het regiment genietroepen, met uitzondering van hen, die bestemd zijn voor opleiding tot mili cien-telegrafist of telephonist en met uitzonde ring voorts van de voor den motordienst be stemde personen die niet behooren tot groep 3 3. de dienstplichtigen, toegewezen aan dè genie (motordienst) en bestemd voor het eerst in te lijven gedeelte; b. de dienstplichtigen, toegewezen aan het korps pontonniers en bestemd voor het eerst in te lijven gedeelte. M'aar Marzak gaf zich nog niet gewonnen. Hij was goed geschoold door zijn arglistige Siciliaanscbe moeder. „Toch is er iets in dit alles, dat ik niet be grijp", mompelde hij met voorgewende zacht- iieid. „Bij Allah zijn alle dingen mogelijk!" zei Sakr-el-Bahr op ongeloovigen toon, alsof hij' wilde zeggen niet zonder een zweem van spot dat het ongelooflijk was, dat er iets in de wereld zijn zou, dat Marzak niet kon be grijpen. De jongen boog toestemmend. „Zeg mij, machtige Sakr-el-Bahr", vroeg hij, „hoe het kwam, dat gij, toen gij die verre kusten be reikt hadt, tevreden waart met slechts twee slaven, terwijl gij er met uw volgelingen en de gunst van den Alziende gemakkelijk vijftig maal zooveel hadt kunnen nemen". En hij keek onschuldig in het donkere, stoere gelaat van den zeeroover, terwijl Asad nadenkend 't voorhoofd fronste, want die gedachte was ook reeds bij hem opgekomen. Het werd noodzakelijk, dat Sakr-el-Bahr ging liegen, om zich schoon te wasschen. Hier konden geen mooi klinkenden woorden van Geloof helpen. Een uitleg was onvermijdelijk, en hij wist, dat Hij er geen kon geven, die niet wat mank ging. „Och, wat dat aangaat", zei hij, deze ge vangenen werden gevat in het eerste huis, waar wij aankwamen, en hun gevangenne ming veroorzaakte wat rumoer. Daarenboven was 't avond, toen wij landden, en ik durfde het leven van mijn volgelingen niet wagen, door ze verder van het schip te voeren en een doro aan te vallen, dat als het tegenstand ge boden had, onzen- terugkeer zou hebben afge sneden." 13e wolk bleef op Asad's voorhoofd, zooals Marzak slim opmerkte. „Toch stelde Othmani u voor, een slapend dorp, dat niets van uw tegenwoordigheid af wist, te overvallen, en gij hebt geweigerd". Hierbij keek Asad scherp op, en Sakr-el- Bahr begreep met een beklemd hart, dat er in triges tegen hem gespannen werden, en dat er alle moeite gedaan was, om inlichtingen te verkrijgen, die tot zijn val moesten leiden. „Is dat zoo?" vroeg Asad, van zijn zoon naar zijn opperbevelhebber kijkend met dien loerenden blik, die een slechte en wreede uit drukking aan zijn gelaat gaf. Sakr-el-Bahr sloeg een hoogen toon aan. Hij keek Asad uitdagend aan. „En als het zoo was, Heer?" vroeg hij. „Ik vraag u of het zoo is". „Ja, maar, uw wijsheid kennende, ver trouwde ik mijn ooren niet", zei Sakr-el-Bahr. „Wat beteekent het, wat Othmani gezegd heeft? Als dat zoo is, geef dan Othmani mijn plaats, geef hem het bevel over en de verant woording voor het leven der Geloovigen, die met hem strijden". Hij eindigde met een ver ontwaardigd snuiven. „Gij zijt heel spoedig vertoornd", berispte Asad hem, nog loerend. „En bij het hoofd van Allah, wie zal looche nen, dat ik daar recht toe heb? Moet ik een onderneming als deze, waarvan ik terugkeer met beladen buit, die de vrucht van een jaar vechten kon zijn, volbrengen om gevraagd te worden door een baardeloozen knaap, waar om ik me niet door Othmani heb laten lei den?" Hij richtte zich in zijn volle lengte op, en stond daar gloeiend van toom, die geheel voorgewend was. Hij moest hier opstuiven, en de verdenking vernietigen met groote woorden en breed gebaar. „Waarheen zou Othmani mij geleid heb ben?" vroeg hij minachtend. Zou hij mij tot meer gevoerd hebben, dan ik heden aan uw voeten heb gelegd? Wat ik gedaan heb, spreekt duidelijk genoeg voor zichzelf. Wat hij wilde, dat ik doen zou, had noodlottig kunnen afloopen. En als dat zoo gebeurd was, had de blaam dan Othmani getroffen? Neen bij Allah! maar mij. En op mij rust dan ook de roem, en laat niemand wagen, dien in twijfel te trekken." Dit waren gewaagde woorden, om tot den tyran Asad te spreken, en nog gewaagder was de toon, de lichte, harde oogen, die blik sems schoten, en het gebaar van minachting, waarmee zij werden uitgesproken. Maar er was geen twijfel aan zijn overmacht over den Dey. Hier kreeg hij het bewijs ervan. .Asad siddert bijna van toom. De loerende bhk verdween van zijn gelaat, om plaats te maken voor een uitdrukking van schrik „Nu, nu, Sakr-el-Bahr, wat een toon!" riep hij. Sakr-el-Bahr, die de deur der verzoening voor het gezicht van den Dey had dichtge- worpen, opende haar nu weer. Hij werd da delijk onderdanig. „Vergeef mij," zei hij. „Laak de toewijding van uw dienaar aan u en aan het Geloof, dat hij dient, zonder zijn leven te tellen. Op dezen zelfden tocht werd ik bijna doodelijk gewond. Het bleeke litteeken is een stomme getuige van mijn ijver. Waar zijn uwe littee- kens, Marzak?" Marzak sidderde voor deze plotselinge vraag, en Sakr-el-Bahr lachte even verachte lijk. „Ga zitten," verzocht Asad hem. „Ik ben onrechtvaardig geweest." „Gij zijt de bron van rechtvaardigheid, Heer, zooals deze bekentenis bewijst," zei de zeeroover. Hij ging weer zitten met de beenen onder zich gekruist. „Ik wil u bekennen, dat, 2 m -

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1