Telefoon 242. Royal Worcester Bon Ton Corsets Dalqgd'ciiiiffl6n van faedttn. en zijn geschikt voer leder flgunr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. Van Qed. Staten waren enkele raadsbeslui ten goedgekeurd terug ontvangen. Van de Post- en Telegrafie was bericht ont vangen, dat er 17 kostelooze en 9 betalende telegrammen waren verzonden. Goedgekeurd werd aan het Krankzinnigen gesticht, waar iemand uit de gemeente wordt verpleegd, 10 per drie maanden meer te be talen, met het oog op den duren tijd. Ingekomen was een schrijven van Dr. Geels, welke zich bereid verklaarde de Armenprak tijk waar te nemen, onder dezelfde conditie als zijn voorganger; hetwelk werd goedgevon den. De verordening werd hierna gewijzigd Ingekomen was een1 schrijven van den Com missaris der Koningin, met een begeleidende verordening tot het voorkomen van brandge vaar, zoodat er op de daken door loodgieters of schilders met geen vuur of licht gewerkt mag worden; welke verordening werd aange nomen. De K. E. M. heeft de tarieven nu gewijzigd; De voordracht der benoeming hebben' wij gisteren reeds medegedeeld. - - - Omtrent het bedrag en den aard der door 1 het vorige jaar moesten we 120 betalen, als den directeur te stellen zekerheid, zijne jaar wedde en zijn pensioen zullen Gedeputeerde Staten in de aanstaande zomerzitting voor stellen doen. Inmiddels stellen zij voor te be palen, aan den te benoemen directeur tijdens den overgangstoestand als jaarwedde uit te betalen het bedrag, dat hij gedurende de ja we er nu weer op ingaan om voor 5 jaar een ingenieur t, benoemen, dan zou ons dat 900 per jaar kosten. Na eenige bespreking werd goedgevonden dit voorstel aan te nemen; alleen de heer Schermerhom stemde tegen. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur in ren 1912 tot en met 1915 gemiddeld aan sa- de vacature-Koppes werd benoemd de heer J. laris en tantièmes heeft genoten bij de electri-1 stam j met welker directie hij was belast. Hiermede zal geen hooger bedrag dan van circa 10.000 zijn gemoeid. GEMENGD NIEUWS. SCHAGER PAASCHTENTOONSTEL- LING. De vereeniging tot het houden van iaarlijk- sche Paaschtemtoonstellingen te Schagen hield hare algemeene vergadering in het Noord-Holl. koffiehuis aldaar De voorzitter, de heer J. Zijp Hz., opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna de secr. en de penn., de heeren A. Roggeveen en P. Trapman, een en ander over den toestand der vereeniging mededeelden. Zij telt 360 leden, tegen 366 in 1915, er was een verlies van 6 door vertrek en overlijden. De ontvangsten bedroegen 2401,01, de uitgaven 1452.82, het batig saldo was 948.185. De tentoonstelling op 12 April 1916 was bijzonder goed geslaagd dank zij de mede werking van tal van personen en corporaties. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Jb. Zijp Hz. te Wieringerwaard en gekozen de heeren A. J. Peeck te Schoorl en C. Koog te Harenkarspel. De heer P. Buis, aftredend, her kiesbaar, wenschte niet weder in aanmerking te komen. Voor de vele diensten, der vereeniging be wezen, ontving hij den dank van den voorzit- Snrt-Nieoïeesdag hebben de on<tenvij®eiB „Zwarte Piet" gelegenheid gegeven in den nacht iets voor de schooljeugd in de lokalen te-deponeeren, en nu hebben onderscheiden kindervrienden door flinke bijdragen den predikant ds. Spaargaren en diens echtgenoo- te gesteund om hunne Zondagsschoolleerlin gen den 2den Kerstavond in de kerk om den Kerstboom te scharen enmaar dat blijft nog geheim. UIT SCHAGEN. Door den ontvanger van registratie en do meinen alhier werd voor den tijd van een jaar verpacht: De jacht en konijnenvangst op den Koegras-zanddijk en het Noordduin, be noorden de lichtkapen onder Callantsoog. Hoogste inschrijver was de heer J. Reitsma te Alkmaar voor 77, aan wien dat recht is ge gund. UIT BERGEN. Donderdagavond gaf de Berger Dilettan tenclub eene uitvoering in de Concertzaal van de Rustende Jager alhier, voor een flink be zette zaal. De bijval die geoogst werd was zeer groot. Vooral de heer Jan Fijn had met zijn viool-solo's groot succes. Alle nummers werden door mej. J. Roos uit Bergen aan Zee op uitnemende wijze op de piano begeleid. Een blijspel „De JionggezeUenbond" vond goede vertolking. Aan het bal, dat na afloop gegeven werd, werd door zeer velen deelgenomen. POLDERBESTUREN. De aanvulling van het bijzonder reglement den'voor8h^BiïgSif^^stSr werden b^bmr metjiteuw^ikeUe^Umde herbenoemd de heeren Schermerhorn en v. d. Heuvel, en tot leden van het stembureau de heren Buis en Oud. Vastgesteld werd een suppletoire begroo- ting voor het Levensmiddelennbureau. Tot leden der Commissie van bijstand voor het Electrische bedrijf werden dêzelfde heeren benoemd, n.l. Schaap, Oud en Schermerhorn. Besloten werd, dat door hen maandelijks een vergadering zal worden gehouden. Tot lijnwerker werd benoemd de heer Len- ting, onder die voorwaarde, dat hij de eerste •dagen der maand de Meters op zal moeten ne men, terwijl hij er nu wel eens wat laat mee was. De heer Buis zou er bij willen voegen, dat er gelezen' werd de eerste 4 dagen der maand, hetwelk werd goedgevonden. De heer Schaap wees er op, dat Lenting wel eens tegenkanting kreeg; als het noodig was een paal te slaan op een anders grond, werd hem dit wel eens verboden. De voorzitter zeide, dat dit dan aan hem bekend gemaakt moest worden, dan zal hij trachten het gedaan te krijgen. De voorzitter zeide, naar aanleiding van het gesprokene door den heer Oud in de vori- ;e vergadering, nu een garantie-wezen voor et Électrisch verbruik gereed te hebben. de bevoegdheden van het polderbestuur tot zen behaald: Al de Boer net tappen 2 «re en 2 eerste prijzen. G. v. d. Meulen, met kippen, 1 «re- en 1 eersite prijs. C. Bakker met konijnen 1 «ere-, 2 eerste-, 1 iweeae- en 1 üerde prijs. J. P. Boom met konijnen, de eerebeker, 7 eeie-, 7 eerste-, lü tweede-, 9 üerde prijzen en 6 zeer eervolle vermeldingen. VOOR DE KOLENBESPARINO. Het bestuur van de sociëteit „De Club" (heeft besloten, met het oog op den heerschen- den koiennood om de clubavonden in de week om 11 uur en op Zondag om 12 uur te slui ten. MILITAIRE ZIEKENINRICHTING. Da adsp Iran t-reservo-off iciar van gezond heid (semiarts) de heer A. D J. M. Varbaak, is geplaatst bij 'de militaire ziakan-mrichting te dezer stede. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Voortaan zal de leeszaal, ter beperking van het lichtverbruik, 's avonds te half 10 ge sloten worden. Op werkdagen, behalve op Zaterdag, zal zij van half 6 tolt 7 uur des na middags gesloten zijn. VOETBAL. Spartaan uit Amsterdam, momenteel één der sterkste tweedeklassers uit ons land, zal morgen met Alcmaria den strijd komen aan binden. 't Begint nu zoo te worden dat men zich afvraagt: hoeveel goals zal de tegenpar tij maken? Zal zij de dubbele cijfers halen? En voor dit laatste dient morgen tegen Spar taan zeker opgepast, want die groenhemden zijn er toe in staat. Hun voorhoede met Ver- HOND6BO90CHE ZEEWERING. Bij de aanbesteding van het onderhoud der Hondsbossche Zeewering en eenige binnen werken over 1917 was laagste inschrijver üe heer J. de Groot Gz., te Barsingerhorn, met 76.900. Het werk werd aan hem gegund. fctN NIEUW AGENTSCHAP.^ Naar wij vernemen zal de /Laanlandsche Spaar- en Voorschotbank te Krommenie, wel ker naam is gewijzigd in Zaaniandsclie Bank, directeur de heer A. de Ruijter, met ingang van 1 Januari hier ter stede eeu agentschap oprichten. Ais agent zal optreden de heer D. de Raat, tot dusverre procuratiehouder bij de firma de Lange en de Moraaz, Nieuw lander- singel. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS Stadhuis. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel. 158. Spreekuur iederen werkdag b.h. Zaterdags van 1012 uur, voonn. 16 December. Gevraagd worden: 1 banketbakkersbed., 2 kleermakers (groot en vestenwerkers.) Bieden zich aan: 1 dienstmeisje (18 j.), 1 grondwerker, 2 huishoudsters, 1 kleermaker (coupeur), 1 kok, 1 kruidenier (chef), 1 loodgieter, 1 pakkisten maker, 1 sigarenmaker, 1 stoker, 5 schilders, 1 tabakskerver, 2 timmerlieden, 5 werklieden (lot.) De Correspondente, A. AUKES—TIMMERS. oproep van ingelanden en ook van hen, die I poorten en de Lange, de Vries en Colette, de niet in den polder beland zijn, voor persoon- 1 '4— 11 lijke diensten tot bewaking en verdediging der waterkeeïingen bij dreigend gevaar, of tot hulp ingeval van doorbraak^ i3 thans ook toe gevoegd aan de bestuursreglementen van de polders Anna Paulowna, Waard-Nieuwland op Wieringen, Waard en Groet en het Heem raadschap W leringen. LICHTBESPARING. De Directie der H. IJ. S. M. heeft bepaald, dat in verband met de moeilijkheden in den aanvoer van steenkolen zoowel voor de maat schappij als voor de ondernemingen van wel ke electriciteit of gas wordt betreken, het per soneel bij het gebruik van de electrische en gasverlichting de meest mogelijke zuinigheid heeft te betrachten. Door een aantal winkeliers te Vlissingen was aan B. en W. het verzoek gericht om op heffing van het totaal verbod- om in de éta- kunstlicht te ontsteken. Thans is be ter. De aanwezigen betuigden door krachtig I waarin op de eerste plaats de billijkheid werd applaus daarmee hunne instemming. De fi- I jn acht genomen, zoodat de kleine verbruiker nancieele commissie zal voor^ 1917 bestaan mej. j Qf 2 lichtpunten niet te zwaar belast uit de heeren P. Hopman, J. Buis en P. Hen- neman, allen te Schagen. Aan de tentoonstel ling zaL eene verloting worden verbonden, waarvoor 25000 loten zullen worden uitge geven. Een voorsel om het getal loten te ver- hoogen, werd na bestrijding van verschillen de kanten ingetrokken. werd, en ook, dat degene met 10 lichtpunten niet te zwaar werd gedrukt, daar deze soms een lichtje in het kolenhok of stal hebben, het welk bijna nooit werd gebruikt. Voorgesteld werd, dat door den verbruiker moest worden gegarandeerd voor 1 tot 4 lichtpunten 4 per lichtpunt; van 5 tot 7 3 lages paald, dat voor den Zaterdagavond een uit zondering wordt gemaakt en dan wel de lich ten in de étalages mogen branden, de andere dagen blijft het verbod echter van kracht. UIT SINT PANCRAS. Mej. Korver-den Das, verloskundige, al hier, is met ingang van 15 December als zoo- danig benoemd te Oude-Wetering. De begrooting voor 1917 werd vastgesteld per lichtpunt, van 8 tot 10/2 per lichtpunt iS volgt: Ontvangsten 2003.18, uitgaven en hoger 1 per lichtpunt, 1415, saldo 588.18. Het bestuursvoorstel omtrent het programma der tentoonstelling in 1917 werd onveranderd goedgekeurd. LICHTBESPAR1NO. Te Blaricum zullen winkels en café's een uur vroeger moeteu sluiten en alzoo van 9 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens gesloten zijn. Juk De winkels te Utrecht mogen van hall 6 tot half 8 de étalages niet verlichten. Ten einde het gas- en electriciteitsverbruik tegen te gaan, is een klasse-indeeling vastgesteld, waarbij kleine verbruikers slechts weinig oi niets behoeven te besparen, terwijl voor de grootere verbruikers een progressief bespa ringspercentage is vastgesteld. Muntgasver- bruikers kunnen voor de wintermaanden 50 kub. Meter en voor de zomermaanden 40 kub. Meter gas verbruiken zonder prijsver- hooging. Voor alles wat boven dc toegestane hoeveelheid gebruikt wordt. een dubbele prijs moeten "worden betaald. Te Leiden is het gebruik van gas en elec triciteit voor reclame na 8 uur 's avonds ver boden. De winkels mogen na dat uur nog wel geopend blijven. Zoowel voor gewoon als voor muutgas tot een maximum-verbruik per maand van December tot en met Mei, bedra gend 50, 45, 40, 35 en 30 kub. Meter, zal het juist moesten gewoon tarief van 8 cent per kub. Meter gel- den, vüor het meerdere is de prijs bepaald op 12 cent per kub. Meter. GENOEG VAN HET HUWELIJK. Na ruim 20 jaar lief en leed te hebben ge deeld, heeft een landbouwersgezin te Barne- veld, bestaande uit man, vrouw en 9 kinderen, besloten uiteen te gaan. Bepaalde grieven be stonden er niet, zoodat er van echtscheiding natuurlijk géén sprake kon zijn. In der minne werd have en goed verkocht en de opbrengst eerlijk gedeeld" De vrouw heeft met de kinde- ren een kamerwoning betrokken, terwijl man lief boerenknecht is geworden. SMOKKELWAAR. Een openbare verkoop van in beslag geno men goederen te Venlo, dezer dagen gehou den, bracht over de 3000 op. Vele-artikelen, zooais leer,, rubber, enz. zijn niet in het pu bliek verkocht. Het registratiekantoor is over laden met werk, dat met de smokkelarij in verband staat. TUSSCHENPERSONEN MEEL- HANDEL. Nu binnen eenige weken de algemeene bloemdistributie van regeeringswege te wach ten is, heeft de Ned. Vereeniging van Meel- agenten zich tot de regeering gewend om in de distributievoorwaarden dezelide clausule opgenomen te krijgen, welke voor de tneel- inschrijvingen, zoowel als de meel-veilingen gold, n I dat den tusschenpersonen de door de regeering reeds vroeger vastgestelde provi sie van 0.25 per 100 kilo 'ook voortaan zal worden uitgekeerd UIT URSEM. Raadsvergaderin g. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de kas en boeken van den ontvanger waren nagezien en in orde bevondenin kas was 1772.41. Met deze garantie, zoo het opbrengt 3000, en aan straatverlichting 40, dus zouden de ontvangsten zijn ƒ3400; hetgeen er nog bij zou komen zal ongeveer 100 zijn, alzoo 3500 ontvangst; de uitgaven- zijn 3880, alzoo een tekort van 380maar op het 00- genblik is er 700 te kort. Het te kort zit hierin, dat er niet op gere kend is, dat er zoo weinig wordt gebruikt, zoo is er een, die 1 lichtpunt heeft en in 't heele jaar voor 50 cent heeft verbruikt. De heer Buis zeide, dat hij, als de kleine man er niet te veel door werd gedrukt, er zich mede kan vereenigen. De heer Buis vroeg, of dit nu streed tegen de bezuiniging, zal dit besluit worden goed gekeurd, daar óveral aangedrongen wórdt op Bezuiniging? De voorzitetr merkte op, dat wij ons licht betreken Van de K. E. M. en daar hebben wij nog geen schrijven van gehad, dat wij zuinig moeten' zijnwe hebben kunnen lezen-, dat de K. E. M. heelemaal geen gebrek heeft aan steenkolen, daar zij Limburgsche kolen ge bruikt; mét de straatverlichting zullen we zui nig zijn. t De heer Oud zeide, dat het is om bepaalde inkomsten te krijgen, niet dat de menschen dat :en verbruiken. De voorzitter wees er op, dat er redenen voor zijn, om aldus te handelen; algemeen werd deze garantie goedgevonden en zal de verordening in dien geest gewijzigd worden. Bij de rondvraag informeerde de hee Buis naar het terrein van de oude veldwachterswo ning. De voorzitter zeide, dat dit aan Zaal ver huurd was. De heer Koppes zeide, dat van het raadhuis nu een burgerwoning zal worden gemaakt, welke hij zou willen huren; hij zou gaarne willen weten, waneer deze klaar zal zijn. De voorziter zeide, dit nu nog niet te kun nen mëdedeelen; daar het een gemeente-ge bouw was, zal het publiek verhuurd moeten worden. De heer Schaap vroeg of Mijsen nog geen licht zou kunnen krijgen-, al was het voorloo- pig maar met een noodlijntje. De voorzitter zeide dit te zullen onderzoe ken. De heef Tessel zou nog gaarne eenige me ters bestraat willen zienn aan den uitgang. De voorzitter zeide hierovenn et het Polder bestuur te 2ullen spreken. De voozitter deelde nog mede, niet met een voorstel te komen voor een regeling van den Hoofdelijken Omslag, zooals door den heer Oud was voorgesteld, n.l. met aftrek voor kinderen en een hooger percentage voor le vensonderhoud; doen hij hopte hier zoo spoe dig mogelijk mede te zullen komen Hierna sluiting. UIT HEER-HUGOWAARD. Ter verbetering van de opgave in het vo rige nommer deelen wij mede, dat er morgen ochtend half 10 dienst is in de tierv. kerk waarbij zal voorgaan ds, J Broekema. UIT OTERLEEK. Het wordt de jeugd1 alhier wel aangenaam gemaakt in de donk-ere Decemberdag». Me* HET POST- EN TELEGRAAFKANTOOR TE 's-GRAVENHAGE IN BRAND. AMSTERDAM, 16 Dec. Uit Den Haag vernemen we, dat hedennacht brand is uit gebroken in het Rijkstelefoonkantoor, de te- legraaf-afdeeling staat geheel onder water, alle telefonische en telegrafische verbin ding met Den Haag is verbroken. Tele grammen, doch niet voor particulieren, gaan over Scheveningen Nadere bijzonder heden ontbreken. DEN HAAG VIA AMSTERDAM, 16 December. Hedenochtend even 7 uur brak brand uit op de oude telefoonzaal van het Rijkstelegraafkantoor Den Haag, doordat de soldeerlatnp van een monteur, niettegen staande de voorzorgsmaatregelen in aanra king kwam met de zoldering'der zaal, wel ke voor de geluiddemping met jute was be kleed. Onmiddellijk sloegen de vlammen uit, weldra bestreden met 15 slangen door de met groot materieel uitgerukte brand weer. Door brand- en waterschade in de beneden de telefoonzaal gelegen seinzaal is het telefoonverkeer voorloopig geheel on mogelijk en het telegraafverkeer zeer ern stig gestoord. De minister van waterstaat en andere autoriteiten waren bij den brand die in een uur gebluscht was, tegenwoor dig. AMSTERDAM, 16 December. Aan gaande de door de telegraafdirectie in den Haag te nemen maatregelen, nu de telegra fische en telefonische gemeenschap is ver broken, vernemen we dat onmiddellijk met de militaire autoriteiten in verbinding isge- treden om zoo spoedig mogelijk noodver- bindingen met het land tot stand te bren- De lijn van een bijkantoor in den Haag is bestemd voor regeeringstelegrammen, zoo dat voorloopig van het per draad overbren gen van telegammen- naar en van den Haag niets kan komen. De telegraafdirectie zal echter met elke ge legenheid de aangeboden telegrammen als expresse-bestellingen naar Amsterdam la ten overbrengen terwijl, voor zoover moge lijk ook telegrammen naar Rotterdam wor den overgebracht om vandaar naar Amster dam te worden overgeseind. Al het mogelij ke zal worden gedaan om de storingtedoen ophouden. Daar door den oorlogstoe stand onze telegraafdienst niet beschikt over voldoende reserve-materiaal, zal het heel wat hoofdbrekens kosten, om 't onge- rief binnen zéér korten tijd weg te nemen. STADSNIEUWS. PRIJSVRAAG Bij de prijsvraag voor een kerk voor de herv. gemeente, uitgeschreven door het kerk bestuur te Nieuw-Lekkerland (Elshout), op welke prijsvraag 51 ontwerpen waren ingeko men, is het plan van onzen oud-stadgenoot, den heer Jan Wils, architect te den Haag, niet den eersten prijs bekroond en voor uit voering aangewezen. DIEFSTAL Gisteren is door de politie alhier aange houden J. v. d Z., losse arbeider, tijdelijk te Alkmaar verblijfhoudend, als verdacht van diefstal van ijzer. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht PRIJZEN BEHAALD. Op de 23ste groote nationale tentoonstel ling van pluimvee en konijnen te Utrecht werden door stadgenoot» d« volgende prij- middenlinie met den ijzeren spil, de massieve backs, 't lijkt alles meer op eerste klas, dam op tweede. En toch kan Alcmaria tegen zulk een veree niging een dragelijk figuur maken. Maar dan ook de beschikbare spelers met tact en overleg opgesteld, elk op de plaats 't meest voor hem geschikt (dan zijn ook onder den wedstrijd geen verwisselingen noodig). 't Zou ook wei aanbeveling verdienen, dat, tenminste bij thuiswedstrijden, de geheele elftalcommissie aanwezig was, opdat zij met kennis van zaken voor de komende matches het elftal kan sa menstellen. En ten slotte dit: Laat er toch eenheid en leiding zijn in 't elftal, laat men voor den wedstrijd overleg met elkaar plegen over de te volgen spelmethode enz., dat doet do tegen partij ook. Wij hopen voor morgen op een eervolle ne derlaag. BOND VAN ALKMAARSCHE WERK GEVERS. Hier ter stede is opgericht een bond van Alkmaarsche werkgevers. In een gister gehouden ledenvergadering zijn gekozen tot voorzitter de heer C. E. Slin ger, procuratiehouder van de firma W. E. Stoel en Zn., tot secretaris de heer C. J. Hoksbergen, directeur van het landbouwkan- toor Noord-Holland, secretaris de heer J. Bierdrager (voorh. C. Baan en Zn.) en tot le den de heeren A. Meiboom, G. L. Zaadnoor- dijk. Ongeveer 25 leden traden bereids tot deze vereeniging toe. Aan het bestuur werd machtiging verleend om op de statuten de koninklijke bewilliging aan te vragen. Blijkens artikel 2 is het doel der vereeni ging: De vereeniging heeft ten doel het beharti- en van de belangen der leden bij en in hun rijf, in het bijzonder het voorkomen van werkstakingen en geschillen tusschen werk gevers en werklieden, het verdedigen van de belangen der leden bij geschillen, dreigende of uitgebroken werkstakingen en het zoo spoedig mogelijk ten einde brengen van die geschillen en uitgebroken stakingen. Zij tracht dit doel langs wettigen weg te bereiken door: 1 le. het houden van bijeenkomsten der le den, waarin die belangen een onderwerp van- bespreking zullen uitmaken; 2e. het aanmoedigen en bevorderen van de goede verstandhouding en samenwerking tusschen hare leden onderling; 3e. het nagaan der bestaande en het ont werpen van nieuwe loonregelingen en ar beidsvoorwaarden in het handels- en trans portbedrijf, industrieele ondernemingen enz resp. het streven naar eenvormige tarieven voor het lossen en laden en andere voorko mende werkzaamheden 4e. het plegen van overleg met de vereeni- gingen van arbeiders; 5e. het bijstaan en steunen harer leden In geval van geheele of gedeeltelijke werkstaking of van intimidatie van de zijde der werklieden of werkliedenvereenigingen, het beramen en nemen van maatregelen ter voorkoming en beëindiging van bedoelde werkstaking en in timidatie, inzonderheid het voorschrijven van eene eenvormige gedragslijn aan hare leden; 6e. het samenwerken met andere werkge- vers-vereenigingen 7e. het vormen van een weerstandsfonds; 8e. het nemen van alle zoodanige maatre gelen als aan het doel der Vereeniging bevor derlijk kunnen zijn. Als lid der Vereeniging kan worden aan genomen iedere persoon of firma, hetzij in stelling of vennootschap, commanditaire of naamlooze, die een bedrijf uitoefent, waarin of waarvoor van de diensten der transportar beiders of van werklieden in het algemeen ge bruik moet worden gemaakt. De besluiten der Algemeene Vergadering betreffende a. b, 1. de toelating van nieuwe leden: 3. vaststelling of wijziging van loonregelin gen en arbeidsvoorwaarden als bedoeld in art. 2 sub 3 c. vaststelling van de in art. 2 sub 5 bedoel de eenvormige gedragslijn; d. het plegen van overleg met de vereenigin- gen van arbeiders; e. het samenwerken met andere werkgevers- vereenigingen f. ontzetting van bestuursleden; g wijziging der statuten h. vaststelling, wijziging of opheffia# vaa het huishoudelijk reglement; i. opleggen van boete aan de leden; k. voortzetting of ontbinding tusschentijds der Vfereeniging, behoudens de Koninklij ke goedkeuring, zoo die vereischt wordt, vareischen een me*d*4i#id wan dar «ft- gtanéte CORRESPONDENTIE. 1 Enkele H. B. S.-ers. Uw stuk is ongeschikt. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat in het Ge meenteblad van Alkmaar, nos. 515 en 516, zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 7 December 1916, waarbij zijn vastgesteld verordeningen, houdende le. afwijking van het TARIEF VOOR DE LEVERING VAN ELECTRISCHEN STROOM, zulks in verband met de cir culaires van den minister van 'andbouw, nijverheid en handel, d.d. 15 en 24 No vember 1916, no. 93946 en 101430 (Ge meenteblad N. 515.) 2e. OPSCHORTING van het maken van AANSLUITINGEN voor het gebruik van GAS en ELECTRICITEIT, zulks In verband' met bovenaangehaalde circu laires. (Gemeenteblad no. 516.) Welke verordeningen, heden afgekondigd, gedurende drie maanden ter gemeente-secreta rie ter lezing zijn nedergelegd en aldaar te gen betaling van 0.05 in afdruk zijn ver krijgbaar besteld1. Alkmaar, 12 December 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter DONATH, Secretaris LANDSTORM. UITSLAG VEILING, (opbod) gehouden door Notaris H. B. Goti- mer te Obdam, den 15 December 1916 te Alk maar. Perc. h Stoomwasch- en strijkinriehting met schuur, woonhuis, getimmerten en open grond tusschen de Visschersiaan en de Hoe- vervaart nabij den Westerweg te Alkmaar, wijk E no. 3, groot pl.m. 7 A. 45 c.A. Str. de heer L. C. Oudt 6150. Perc. 2. Woonhuis met grond aan de Vi§- scherslaan aldaar, wijk E no. 1, groot plrn 96 c.A. Str. de heer P. Langedijk 1505. Perc. 3. Woonhuis met grond aldaar, t no. 2, groot pl.m. 86 c.A. Str. de heer J. Benjamin 1470. Perc. 4. Woonhuis met grond aldaar, E no 4, gr. pl.m. 1 A. 2 c.A. Str. dezelfde 1500. Perc. 5. Woonhuis met grond aldaar E no. 5, gr. pl.m. 89 c.A. Str. de heer S. Spruit 1410. Samen 12035. Perc. 6. Woon- en winkelhuis met erf aan de Voormeer te Alkmaar, wijk D no. 11, gr. 1 A. 10 c.A. Str. de heer H. Göddeke 1880. Totaal 13915. De veiling bij afslag, comb, en eindtoewij- zing blijft bepaald op Vrijdag 22 December 1916, 's avonds 6 uur in het café van den heer G Bos achter de Waag te Alkmaar. INGEZONDEN STUKKEN. OVER DE VERANTWOORDING EN BE GROOTING DER GEMEENTE GASFABRIEK. Het is duidelijk genoeg dat het gasbespa- ringsbesluit in hooge mate beïnvloed is door de vrees voor een deficit op de rekening dei- gasfabriek en het was in het bijzonder dt voorzitter van den gemeenteraad die als een soort de Fargas steeds herhaalde: „de gasfa briek werkt met verlies". Nu kan dat voor 1917 heel goed waar zijn, maar deze uitspraak was gebaseerd op de be grooting 1917. En dat is ten eenen male on juist, want zelden heb ik over een zoo belang rijk bedrijf een begrooting gezien, die zulk een „Jan Klaassen" is. De eindrekening bestond tot 1913 uit een opsomming der ontvangsten en uitgaven en van af 1914 uit een -balans en winstrekening. Nu is het eigenaardige dat de begrooting nog steeds in den ouden vorm van ontvang en uitgaaf rekening wordt inge diend en over 26 hoofden loopt, terwijl de ad ministratie is ingedeeld in 50 rekeningen van winst en verlies. Het gevolg hiervan is, dat absoluut onmo gelijk is na te gaan of de exploitatie zoo onge veer volgens de begrooting is uitgekomen. En nu weet ik wel, dat men in verband met de stoffige voorschriften van gedeputeerden niet geheel de handen vrij heeft, maar met den noodigen goeden will is wel degelijk een be grooting in te dienen, die zoo ongeveer gelijk loopt met de verliep- en Winstrekening. De te genwoordige vorm vestigt den indruk, dat men te gaarne van de onpractische voorschrif ten gebruik maakt om de rekening onduidelijk te maken. Slechts een paar voorbeeldenEr zijn in de administratie 13 hoofden die men op de begrooting niet vindt. Om een paar te noe men: drukwerk en bureaubehoeften, machi- nekamerbéhoeften, postzegels en telefoon, Mij«Mt«i WwidstoftwL. telt, bevaj nistra onder stel, j Op verlie geen 1 ving in ho< de bt j word ƒ900 Hei dat d slecht merki tevrec dere Ws 'zal g ming l groot: is in tier t< De moet groot m en sten He ting vestig Wam staan de za ring de mi letsel de co eel sl Bij deliji afsch aang- naar brac! ook b kras an dei men; 1 de té Bij men rijkst voor langi olie" laats tlech Bij niakv lichti gaan niet 1 lai," koch kilog dat 1 want prijzi gelijl nistr. kenir men De deelc tribu nage de 1 gebrj stonc de ni tuigt teur van Er lofte, de ir I gesel j zicht beoo: maal zulle gasb een 1 191C zijn toom rege gen r niet zijn bel ai Hi verh- zijn, en ni fers tails 13 ken, de ui antw de ri ze v. wanl zien een waa ge v- In den t heer legei vloei I zing Ei gemi begr 1 licht te zi hebt bescl Al AL den a 35 100 vttte 21 n gen f 3,- bote i 1 Jnn*- I I«r/-vs%V K lOOf O O tl

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2