DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 2m MAiHHAO 18 DECEMBER FEUILL*T0H. Honderd en achttiende jaargang. 191©. per 3 maanden f 1.—, (r. p. post f 1.25. Advertentiepriisl2èct. p. regel, groote letters naer plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER 4 ZOON, Yoordam C 9. Telefnr. 3. StEBERLAm Met 20 ct. oorloQstoeslaa op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 18 December. Verwacht wordt, dat de Engelsche minis ter-president Lloyd George morgen in ruwe trekken de vredesvoorwaarden van de gealli eerden aangeven en mededeelen zal, dat de oorlog met de uiterste kracht zal worden voortgezet om een vrede te bereiken, waar door deze voorwaarden gewaarborgd kunnen worden. Is deze verwachting juist, dan ia dit een tegenzet van de. entente op den zet der mid- denmogendheden. De zet was: „Wij zijn bereid over den vre de te praten denkt gij er evenzoo over, laat ons dit weten en wij zullen u onze voor waarden stellen." De tegenzet zou zijn: „Wij willen met U over den vrede praten, maar voordat wij uwe voorwaarden willen kennen, wenschen wij U de onze te zeggen, gij kunt dan uitmaken, of gij met die wetenschap nog met ons over deu vrede wilt praten. De beteekenis van deze tegenzet ligt voor de hand. De entente zou den last der weige ring van haar schouders op die der midden- mogendheden pogen af te schuiven. In elk geval mogen de belangrijke verkla ringen van uen verantwoordelijken Engel- schen staatsman met groote belangstelling worden afgewacht. Zij zullen ons beter in zicht kunnen geven dan de afwijzende rede van den Russischen minister van buitenland^ sche zaken, die den bedachtzamen heer Saso- noff is opgevolgd, en dan de Doema, die zich in een motie heeft aangesloten bij een stellige weigering der geallieerden om zich voor het oogenblik in vredesonderhandelingen, van welken aard ook, te begeven. Want dit Rus sische oordeel moge weinig hoopgevend schijnen zoo heet als zij te St. Petersburg wordt opgediend, wordt de pap in den en- tenteraad niet gegeten President Wilson heeft zonder eigen ver toog het Duitsche vredesaanbod aan de en tente-landen doen toekomen, onder uitdrukke lijk beding echter, dat hij voor de toekomst zich eiken stap voorbehoudt. De Franschen hebben bij' Verdun- nog eeni- ge vorderingen kunnen maken (o.a. het dorp Bezonvaux bezet), overigens schijnt de aanval tot staan te zijn gebracht. Zonder iets af te willen doen aan het belangrijke plaatselijke voordeel, dat behaald is, noch aan het bewijs der groote krachten, welke er in het Fransche leger schuilen, dat hierdoor is geleverd, mag op dit spoedig tot staan komen de nadruk worden gelegd, wanneer deze Fransche aan val als een antwoord op het Duitsche aanbod wordt aangemerkt en zelfs de Fransche solda ten als de beste entente-diplomaten worden geschetst. Zeker, het roemruchte Fransche le ger heeft den Duitscher een klap gegeven, en die heeft „au" geroepen, maar hij ligt nog evenmin als verleden Maandag tegen'den grond, doch staat nog vast op zijn beenen en laat zich niet verdringen. Een eindje kon het Duitsche leger worden teruggeduwd, maar toen waren de krachten dadelijk ter plaatse om verder terugdringen te beletten. En zóó krijgt men de Duitschers uit Frankrijk zoo min als uit België! Naar het westelijk oorlogstooneel zijn nu ook een. 4U.000 Portugeezen vervoerd. Van heelerharte is die hulp niet verschaft er hebben opstootjes in Portugal plaats gehad als protesten tegen het wegzenden dier troe pen naar het oorlogstooneel. De Portugee- sche regeering moet echter den toestand weer meester zijn maar Portugal is en blijft een raar land! De Engelschen begonnen een nieuw offen sief aan den Tigris, van welk gebied men na de overgave der Engelsche bezetting van Koet-el-Amara (26 April) weinig meer heeft gehoord. De Duitschers toonen eenige meerdere be drijvigheid aan het Russische front. De veld tocht in Walachijë is afgeloopen. De Russen en de Roemenen zijn nu ook in de Dobroeds- ja geweken, zoodat de middenmogendheden zich op een korte sterke linie kunnen hand haven. Zij krijgen nu hier een te veel aan troepen, dat misschien op het Russische le ger in de Oostelijke Karpathen een oprol- lingspoging zal wagen, misschien zich tegen Sarrails troepen zal wenden, maar in elk ge val met zijn energieke aanvoerders wel niet op zijn lauweren zal gaan rusten! KORTE BERICHTEN. De Turkschè minister van oorlog, Enver Pasja, bezoekt Boekarest. In Portugal zijn vier pogingen tot op stand ontdekt en verijdeld, zonder dat een schot gelost werd. De leider is gearresteerd De Chileesche regeering is van plan haar oorlogsvloot tot de machtigste van Zuid- Amerika te maken; tot nog toe is tot aan schaffing van twee draednoughts, twaalf on- derzeeëers en zes torpedojagers besloten. Een Duitsche onderzeeër boorde 11 De cember een Fransch troepentransportschip met 1000 man aan boord in den grond, meldt Berlijn. De Duitsche, Oostenrijksche en T urk sché vredesnota's zijn naar de hoofdsteden der Ententemogendheden doorgeseind, zon der bijvoeging van de meening der Vereenig- de Staten, meldt Reuter. In Italië dreigt steenkolenrwod. President Poincaré heeft het voorzitter schap van den kleinen Franschen oorlogs raad op zich genomen. - Volgens de „Matin" zal in Frankrijk de politieke censuur opgeheven worden. Minister Clementel heeft den 14en Dec. te Parijs de technische conferentie der gealli eerden geopend. De besprekingen duren drie of vier dagen. DISTRIBUTIEWET. De minister van landbouw heeft er de aan dacht van de burgemeesters op gevestigd, dat Roman uit het laatst der 16e eeuw, naar 't Engekeh van RAFAflk 39) Even gehoorzaam aan de wet als de minste zijner onderdanen steeg Asad af en ging te voet de markt binnen. Hij stond stil bij de bron, en met zijn gezicht naar de loods, ze gende hij de knielende menigte en gelastte al len op te staan. Hij wenkte Sakr-el-Bahr's officier Ali die de slaven van den laatsten rooftocht bewaak te en gaf zijn wil te kennen, om de gevan genen te zien. Op een teeken van Alie sloe gen de negers de kameelharen gordijnen op zijde en het fellé zonlicht viel op die opgeslo ten ellendigen; het waren niet alleen de ge vangenen die Sakr-el-Bahr gemaakt had, maar ook eenige anderen, die door Biskaine op een paar kleinere tochten gemaakt waren. Asad zag een kudde mannen en vrouwen ofschoon het aantal vrouwen heel klein was van alle leeftijden, rassen en stand; er wa ren bleeke, blonde mannen uit Frankrijk en uit het noorden, olijfkleurige Italianen en donkere Spanjaarden, negers en halfbloeden; er waren oude mannen, jonge mannen en nog bijna kinderensommigen mooi gekleed, som migen bijna naakt, anderen behangen met lompen. Alleen was er gelijkvormigheid in de hopelooze neerslachtigheid van hun ge laat. Maar het was geen neerslachtigheid, die medelijden verwekken kon in het vrome hart van Asad. Het waren ongeloovigen, die nooit het aangezicht van Gods Profeet zien zouden, vervloekt en de liefde van een mensck het bij verkoop van ingevolge de Distributie- wet aangewezen artikelen aan schippers en andere rondtrekkende personen, niet gevest tigd in de gemeente, waar zij hunne inkoopen doen, noodig zal zijn, dat door de gemeente van inwoning aan de andere gemeente resti tutie wordt verleend voor het bedrag aan kosten, dat uit de beschikbaarstelling van le vensmiddelen1 voor die personen, ingevolge de Distributiewet, te haren laste zou komen. Als datum, met ingang waarvan die verrekening zal dienen in te gaan, stelt de minister 9 Sept. j.l., zijnde de dag waarop de verschillende voor distributie in aanmerking komende arti kelen werden aangewezen. MAïS. De prijs van maïs, uitsluitend bestemd om aan gemeentebesturen te worden verstrekt voor ruiling tegen rogge van den oogst 1916, is voor deze week voor alle soorten bepaald op 235 per last van 2000 K.G. of 8.22% per 70 K.G., zoowel te Rotterdam als te Am sterdam te ontvangen. RESERVE-OFFICIEREN. Naar de „Avp." verneemt, bestaat het voor nemen om voor opleiding tot res.-officier ook toe te laten, c.q. aan te wijzen, dienstplichti gen, die, hoewel niet in het bezit van de ver- eischte diploma's, naar het oordeel van den commandeerenden-officier geschikt zijn om tot den officiersrang te worden opgeleid. KADERPLICHT. Nu voor de landstormplichtigen ook de ka derplicht geldt, zullen, naar men verneemt, verzoeken van dienstplichtigen om ontheffing van een opleiding tot een rang, om daardoor in aanmerking te kunnen komen voor bijzon der verlof, waarvan de in opleiding zijnde militairen zijn buitengesloten, niet meer wor den ingewilligd. Zij die in aanmerking ko men voor kadervorming, kunnen geen bijzon der verlof genieten, terwijl zij, die om deze reden reeds ontheffing van de opleiding ver kregen, wéder in opleiding moeten worden genomen Zij die reeds bijzonder verlof genie ten, zullen na eindiging van dat verlof weder in opleiding moeten worden genomen. HET CONFLICT IN HET SCHEEPVAART BEDRIJF. De Bond van Machinisten ter Koopvaardij heeft in een schrijven aan minister Posthuma zich bereid verklaard len eische van 1/3% der bruto-vracht c.q. passagegelden te laten vaten, mits op andere wijze schadelooststellin wordt verleend. De machinisten zullen zich voor de regeeringsschepen wèl laten monste ren. Zij verzochten den minister daarom om een lijst der schepen, die voor de regeering varen. Heden heeft een buitengewone algemeene vergadering van den bond plaats. HET VEILEN VAN SPRUITKOOL. Teneinde misbruiken in zake den uitvoer van spruiten te voorkomen, mogen deze niet meer per zak of mand, doch alleen per kilo-gewicht worden geveild. Verder gelast de Groenten Centrale, dat de zoogenamde koppen, van spruiten' voor geen ander doel mogen worden geveild dan voor veevoeder, zoodat, wijl de uitvoer hiervan ver boden is en zij derhalve evenmin mogen ge droogd worden, daarvoor geen veilingverkla ringen mogen worden afgegeven. BOERENKOOL. In de Haarlemmermeer is men, wegens het uitvoerverbod, verlegen met de dit jaar op zoo groote schaal verbouwde boerenkool. Naar de steden brengen loont den arbeid niet; daar, waar het land volgens huurcon tract 1 Januari moet zijn ontruimd, wordt de kool voor lagen prijs als veevoeder verkocht. onwaardig. Voor een oogenblik rustte zijn blik op een mooi, zwartharig Spaansch meis je, die met haar handen tussehen haar knieën gevouwen neerzat, in een houding van uiter ste wanhoóp en de lijdende pracht van haar oogen werd nog vergroot en verhoogd door de donkere kringen van slapeloosheid, die ze omgaven. Leunend op Tsamanni's arm stond hij, haar een oogenblik aan te kijken, toen ging zijn blik verder. Op eens kneep hij Tsamani's arm, en zijn bleek gelaat verhel derde door belangstelling. In de bovenste rij van het hok, dat hij, voor zich had, zat een beeldschoons vrouw, een vrouw, zooals hij gehoord had, dat er be stonden, maar die hij nog nooit gezien had. Zij was lang en slank als een cypres; haar huid was melkwit, haar oogen twee donkere saffieren, haar hoofd bedekt met goudkleurig haar, dat als metaal schitterde, wanneer de zon er op viel. Zij was gekleed in een nauw wit kleed, met het keurs laag uitgesneden, waardoor de vlekkelooze schoonheid van haar hals te zien kwam. Asad-ed-Din wendde zich tot Ali: „Welke parel is daar op dien mesthoop geworpen?" vroeg hij. „Tiet is de vrouw die Sakr-el-Bahr uit En geland heeft medegebracht." Langzaam keerden de oogen van den Dey tot haar terug, en ofschoon zij zich zelf onge voelig geoordeeld had, zag hij nu haar wan gen langzaam blozen onder de koele beleedi- ging van zijn doordringende blik. De blos verhoogde haar schoonheid, en nam de ver moeide uitdrukking weg, die op haar gelaat gelegen had. „Breng haar hier," zei de Dey kortaf. Zij werd door twee negers aangegrepen, en om een ruwe behandeling te vermijden, ging zij dadelijk mede, zich inspannend, om zich waardig te gedragen, wat haar ook te wach BTNNfPLAWD. DJAMBI. De correspondent van de Tel. meldt: Het opstandelingenhoofd Nagasiri uit Moeara tainbesi is door een inlandsche patrouille in de streek van Moearapadang gedood. Onder den buit bevinden zich Beaumont-geweren. G. F. HASPELS, t Te Arnhem is in den ouderdom van 52 jaar de schrijver G. F. Haspels overleden. Hij werd geboren te Nijmegen en studeerde theologie. Zijn eerste standplaats was Colm- schate, waar hij in 1888 het predikambt aan vaardde. In 1896 ging hij naar Kralingen en vandaar, in 1901,' naar Rotterdam. Haspels debuteerde onder het pseudoniem Compassi- one met twee novellistische werken, „Frans Burgstein" en „Ab-Hurck". Onder zijn eigen naam schreef hij „Vreugden van Holland", „Onder den Brandaris", „Zee en Heide", „Boete", „De stad aan het Veer", „David en Jonathans" en stichtelijke studiën. In 1900 werd„Onze Eeuw" opgericht en Haspels maakte van den beginne af deel uit van de re dactie. In dit tijdschrift publiceerde hij re gelmatig zijn bezadigde opstellen over de nieuw-verschenen Nederlandsche boeken. DE KEDIRI. De bemanning van het bij de Canarische ei landen tot zinken gebracht schip Kediri is te Rotterdam gearriveerd. De kapitein en de an dere opvaréndën hadden strenge orders geen mededeelingen over het geval te doen. GEMENGD NIEUWS. DE BRAND IN HET HAAGSCHE TELEGRAAFKANTOOR. H. M. de Koningin heeft Zaterdagmiddag een kijkje genomen bij het Haagsche telegraaf kantoor, waarvan door brand de centrale voor intercommunale telefoongesprekken ge heel verwoest werd. De administratie van de Vrijdag gevoerde gesprekken ging verloren. Een tijdelijke intercommunale telefoondienst is geopena in het gebouw van de gemeente lijke telefoon in de Hofstraat. De aangerichte schade beloopt alleen aan materiaal wel 25000. De te vernieuwen installaties moeten voor een groot deel uit het buitenland komen, zoodat het nog wel eenigen tijd kan duren eer alles weer normaal loopt. Er is met den mees ten spoed gev/erkt, zoodat het telegraafver- keer reeds spoedig weer is hersteld. BROEDERMOORD. Te 's-Graverihage heeft zich bij de politie een man aangemeld, die bekende dat hij één jaar geleden ten huize zijner ouders te Strijen zijn krankzinnig^ broeder door worging van het leven heeft beroofd. Hij had destijds als verdacht van de misdaad 3 maanden voorar rest ondergaan, maar was, daar hij steeds bleef ontkennen, ten slotte ontslagen. Sedert was hij gaan zwerven, totdat hij, door gewe tenswroeging gefolterd, thans zijn misdaad bekende. SPOORWEGPERSONEEL EN DE FUSIE. Op een desbetreffende vraag van den heer Kleerekoper heeft de minister van waters staat geantwoord, dat het niet in de bedoeling ligt personeel dat door de fusie der spoorwe gen beschikbaar mocht komen, te ontslaan. Wat betreft hulppersoneel op arbeidsover eenkomst voor sommigen dezer zal de arbeids overeenkomst niet worden vernieuwd, doch ge tracht zal worden hen in andere takken Van dienst werkzaam te stellen of bij eerstvoorko- mende gelegenheid weder aan te nemen". VREDE VERZEKERD! De heer Ji. Kuiper te Leeuwarden heeft zich naar hij aan de Leeuw Ct. meedeelt, per ge frankeerd schrijven tot den koning van Enge land, de Czaar van Rusland en den president van Frankrijk gewend met het vriendelijk, ver- zodek, de vredesvoorstellen der centra le mogendheden in welwillende overweging te nemenhij heeft daarbij de vrees uitgespro ken, „dat, als die vredesvoorstellen verworpen "worden, de oorlog (inzonderheid de duikboo tenoorlog) op nog onmenschelijker wijze zal wortten voortgezet, dan dit tot nu toe het ge val was". HOOI. De hdoihandel was in de afgeloopen week te Kampen en "m de omstreken' tamelijk goed, zoo ook de verzending. Het regeeringshooi werd nog voortdurend geperst en zoowel, in groote Rijnaken meest naar Rotterdam als per spöor verzonden. De prijzen bleven zeer vast, als: Kampereilander hooi 2730, eerste soort binnenhooi 22—25 eni tweede soort idem 1921 per 500 KG. BELEEDIGING. Aan de volgende vijf leden van het Partijbe stuur der S. D. P., Ceton, Luteraan, Van Ra- vesteijn, Sterringa en Wijnkqop, is, naar de „Tribune" meldt, kennis gegeven, dat teg*n hen instructie is geopend wegens drie geval len van opzettelijke beleediging van minister Posthuma en beleediging van Prins Hendrik in het orgaan van de S. D. P. „de Tribune." BOEFJES. Twee kwajongens van 11 en 12 jaar uit Venlo kropen in een kolenwagen en maakten gratis de spoorreis naar Helmond, waar zij in de goederenloods een ruit vernielden en pl.m. 22 stalen. De brandkast konden ze niet open krijgen. Bij het openen van een kist met suikerwerken werden zij betrapt. Bij het verhoor zeiden zé naar Amsterdam te hebben willen gaan DE EERSTE LAMA's IN NEDERLAND. Een landbouwer te Derp (gem. Havelte) heeft zich twee lama's aangekocht, waarvan net mannetje gebruikt wordt als lastdier, het wijfje als fokdier. De dieren, die in de wei bij het huis van den landbouwer heel gemoede lijk grazen, hebben zeer veel bekijks. Het is voor 't eerst, dat men in Nederland de proef met lama's neemt. DIJKBREUK Bij het Kinselmeer is een breuk in den Wa- terlandschen Zeedijk ontdekt, zoodat het zee water zich weer over Waterlaqd verspreidt en de slooten en vaarten sterk verontreinigt, zeer tot schade der voor kort geleden ge kweekte binnenvischsoorten. Ook de landerij en hebben veel van het zoute water te lijden. De afdeelingen Ransdorp en Durgerdam van de Landbouw- en Visschersvereeniging heb ben besloten een krachtig verzoek te richten tot de betrokken autoriteiten, ten einde door betere afdamming der herstellingswerken, de toestroomjng van het zeewater tegen te gaan UIT HEILOO. Of zij in verband staan met de bezuini ging op de straatverlichting zij voor het oo genblik nog in het midden gelaten, maar ze ker is, dat er zich eenige gevallen van balda digheid hebben voorgedaan, welke tot dusver re vreemd was in ons dorp. Nadat eerst bij de wed. Kossen koolplanten waren beschadigd en meegenomen, zijn er thans bij den heer P. Leijdekker aan de eKrkelaan twee dennen ver nield, doordat de toppen uit den stam uitge rukt zijn. Het is te hopen, dat het hierbij moge blij ven, hetzij dat de vemielzuchtigen hun be drijf staken, hetzij dat de politie er paal en perk stelen kan. ten stond. Een goudharige jonge man naast haar, met een vervallen gezicht en verwilder den baard, keek verschrikt op, toen ziji van zijn zijde werd weggenomen. Met een kreet scfteen hij haar te willen krijgen, maar een stok viel op zijn opgeheven armen en sloeg ze neer. Asad stond in gedachten. Fenzileh had hem gevraagd, het ongeloovige meisje te gaan zien, voor wie Sakr-el-Bahr zooveel gewaagd had, om haar uit Engeland te halen, en zij had te kennen gegeven, dat hij in haar een bewijs zou zien van de ontrouw, waarvan zij den opperbevelhebber steeds beschuldigde Hij zag de vrouw, maar hij ontdekte aan haar geen van de teekenen, waarvan Fenzileh ge sproken had, en hij zocht er ook niet naar Uit nieuwsgierigheid had hij gevolg gegeven aan haar aansporing. Maar dit en al het anr dere werd nu vergeten bij het zien van dit edele exemplaar van Noordsche vrouwelijk- neid, bijna een standbeeld gelijk in haar stren- geterughouding. Hij stak een hand uit, om haar arm aan te raken, en zij trok dien terug, alsof zij zich ge brand had. Hij zuchtte. „Hoe ondoorgronde lijk zijn de wegen van Allah, dat hij zulk een prachtige vrucht laat rijp worden aan den verdorven boom van het ongeloof!" Tsamanni keek hem sluw aan een meester in het vleien, volleerd in de kunst, om zijn heer in de kaart te spelen, antwoordde hij „Misschien opdat een getrouwe van het Huis van den Profeet ze plukken kan. Waar lijk alle dingen zijn mogelijk bij den enige!" Maar staat er niet geschreven in het Boek, dat de dochters der ongeloovigen niet voor de geloovigen zijn?" En hij zuchtte weer. Maar Tsamanni, die uitstekend wist, welk antwoord de Dey wenschte te hooren, richtte het zijne daarnaar in. „Allah is groot, en wat eens gebeurd is, kan weer gebeuren, Heer". Asad's flikerende oogen keken even den vizier aan. „Ge bedoelt Fenzileh. Maar toen werd ik, door de genade van Allah, het werk tuig tot haar verlichting". „Er kan geschreven zijn, dat gij het weer zult zijn, Heer", sprak de slimme Tsamanni. Er ging meer in zijn hoofd om dan het enkele verlangen om den hoveling te spelen. Tus sehen Fenzileh en hem was reeds lang een ge spanen verhouding geweest door de afgunst, die de een tegen den ander koesterde, waar 't Asad betrof. Als Fenzileh ter zijde geschoven was, zou zijn invloed toenemen en tot zijn ei gen voordeel gedijen. Het was iets, waarvan hij reeds lang gedroomd had, maar het was een droom, die hij vreesde, dat nooit verwezen lijkt zou worden, want Asad werd oud, en het vuur, dat in zijn jonge jaren zoo heftig ge brand had, scheen iedere gedachte aan de vrouwen verteerd te hebben. Maar, als door een wonder, was hier een vrouw van een schoonheid, zoo bewonderenswaardig en zoo verschillend van ieder, die ooit het oog van den Dey verheugd had, dat zij blijkbaar als een betoovering op zijn zinnen werkte. „Zij is zoo wit als de sneeuw op den Atlas zoo sappig als de dadels van Tafilalt", mom pelde hij teeder, zijn schitterende pogen beke ken haar al den tijd, dat zij onbeweeglijk voor hem stond. Plotseling keek hij rond, en keerde zich tot Tsamanni hij werd opeens toornig. „Haar gelaat is ontbloot geweest voor meer dan duizend oogen", riep hij uit. „Dat is vroeger ook al zoo geweest", ant woordde Tsamanni. En toen klonk plotseling vlak bij hen een stem, die van nature zacht en muzikaal, maar nu hard was, met de vraag „Welke vrouw is dat?" Verschrikt keken de Dey en de vizier om Fenzileh, behoorlijk gesluierd en met den kap over het hoofd, stond voor hen in gezelschap van Marzak. Een eindje achter hen stonden de enuchen en de draagstal, waarin zij, onbe merkt door Asad, hierheen gebracht was. Naast den draagstoel stond haar vizier Ayoub-el-Samin. Asad keek boos op haar neer, want hij was nog niet bekomen van de woede, die zij en Marzak in hem hadden opgewekt. Bovendien, dat zij, als zij samen waren, in eerbied je gens hem te kort schoot, was reeds erg ge noeg, al had hij het verdragen. Maar dat zij zoo brutaal was, hem, ten aanhoore van ieder een,-op dezen gebiedenden toon een vraag te doen, dat was meer dan met zijn waardigheid strookte. Zoo iets had zij nog nooit gedurfd, en zij zou het ook niet gewaagd hebben als niet een plotselinge angst haar alle voorzich tigheid had doen verliezen. Zij had den blik opgemerkt, waarmede Asad die schoone sla vin bekeek, en zij gevoelde niet alleen jalousie, maar werkelijk angst. Haar macht over Asad begon te tanen. Om ze geheel te verliezenn, was niet veel meer noodig, dan dat hij, die in de laatste jaren bijna geen blik of gedachte aan een vrouw geschonken had, de gril kreeg een nieuwe vrouw in zijn harem te brengen. Vandaar haar radelooze overmoed nu zoo te genover hem te staan, want al was zij geslui erd, toch sprak er aanmatiging uit iedere lijn van haar gelaat. Aan zijn toom schonk zij niet de minste aandacht. „Als dit de slavin is, die Sakr-el-Bahr uit Engeland heeft medegebracht, dan hebben de praatjes gelogen", zei zij. „Ik zeg, dat het niet de moeite waard was zulk een lange reis te maken, en het kostbare leven van zooveel Mu zelmannen in gevaar te brengen, om deze bleeke, langbeenige dochter van het verderf naar Barbarije te brengen". Asad's vrebazing overtrof zijn toom. Hij was niet slim. (fWtoïfdt vervolgd.) ALKMAARSC i >4, V s J '"ju 'V.-u—jfxJ- bj

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1