DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. DIN S I> A O 19 DECEMBER No. 299 Honderd en achttiende jaargang. 1916. Abonim ^entspriis per 3 maanden 1.— fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs^* ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIÏIs. COSTER 4*ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NEDERLAND. GEMEENTE-ARCHIEF, MUSEUM-BIBLIOTHEEK. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKM AAR, 19 December. Wij1 schrijven dit ove rzicht in afwachting van den dlag van morgei, L Morgen toch zal hier bekend zijn, wat minister-president Lloyd George in het Lagei "huis en wat minis ter-president Briand in de i Senaat over het vredesaanbod heeft gezegd. Die redevoerin gen zullen meerdere zeken heid brengen ten aanzien'van de houding der entente-mogend- heden. Het is op het oogenbliik uite. rmate moeielijk zich daaromtrent een oordeel h - vormen. Ter wijl bijv. in menig Engelsch b 'ad thans een bemoedigende toon klinkt, die veronderstel len doet, dat de entente het aanb od niet. zon der meer van de hand zal wijzei gelooft de bezadigde Duitsche journalist Th. Wolff niet, dat het tot den vrede zal leid u- De nadere verklaring van den ld iaanschen minister-president geeft intusschen wel eeni- ge liöop op een bevredigende ra - van de grootere entente-woordvoerders, c 6 heden hun verklaringen zullen1 afleggen. De heer Sohnino wees er op, dat e mid- den-mogendheden enkel met het aantH d' zijn gekomen, geen voorwaarden daaraan 1 vbben toegevoegd. Komen die voorstellen, dai kan worden nagegaan wat 'er moet geschn den-, Van een afzonderlijken vrede kan bij geien der entente-landen sprake zijn. Maar: „w.'j z ijn allen verlangend naar vrede en wel naa r e en duurzamen vrede, maar wij beschouwen a Is een duurzamen vrede een regeling, waai va in t de duur moet afhangen niet van de solidi telt,, waarmede de ketens worden vastgeklonk :en,, waarmede het eene volk aan het and ere wordt onderworpen, maar ,van het juu tóe evenwicht tusschen de mogendheden, van c Te eerbiediging van- het nationaliteitenbeginse 1, van de voorschriften van het volkerenrecht e n die van menschelijkheid en beschaving." Leg daarnaast nu de Duitsche verklaring dat men een duurzamen vrede wil en dat de Duitsche rechten en aanspraken niet in te genstelling zijn met die van andere volkeren en vraag dan of die kans, dat het vredesaan- j bod onbesproken voorbij zal gaan, wel zoo heel groot is. Zeker, wanneer twee hetzelfde zeggen, dan is het nog niet hetzelfde maar zijn de onderhandelingen er juist niiet, om twee, die hetzelfde zeggen, ook hetzelfde te laten doen? Zoo staat dus de zaak thans. Maar mor gen zullen we meer weten, zullen we kunnen zeggen, of het dispuut en daarmee de moge lijkheid van wapenstilstand, van vrede zal worden geopend, dan wel of de strijd wordt voortgezet, totdat de eene partij bijna en de andere geheel is uitgeput. Wachter, wat is er van den nacht? De operaties zullen, ook als mem over den vrede onderhandelt, worden voortgezet. Er wordt ook nu gevochten, maar vorde ringen van belang worden er niet gemaakt. De Duitschers hebben gepoogd iets van het verloren gegane gebied op den rechter Maasoever terug te winnen. In de hoeve van Chambrette kregen ze vasten voet in de Fran- sche stelling, maar dit eemige punt waar ze slaagden is hun door een Franschen tegen aanval weer ontnomen. 'KORTE BERICHTEN. Het is aan Duitsche militairen van le ger en vloot verboden, nieuwjaarswenschen af te zenden, om de post niet te overladen. Voor de kroonplechtigheid te Boedapest van koning Karei, zal een amnestie voor poli tieke misdadigers worden afgekondigd. In 1917 zal Itali'é de lichting 1918 op roepen Men schat den wijnoogst van dit jaar in Frankrijk op 820.000.000 gallons. In 1915 waS de oogst 448.800.000 gallons De overdracht van het commando over de Fransche legers van generaal Joffre op ge neraal Nivelle heeft Zondag in het groote hofdkwartier plaats gehad. Joffre is tech nisch adviseur der regeering geworden. De „Prinz Friedrich Wilhelm" van de Norddeutsche Lloyd is langs de zuidelijke kust van Noorwegen varende, in Helsingborg aangekomen. - Het voorstel tot verkoop der Deensche Antillen is bij den Deenschen rijksdag inge diend. EEN VORDERING OP DUITSCHLAND. De vimnootschap Limburgsch Landbouw- syndicaait zoo meldt men uit Maastricht ,aan de Tel. verkocht aan een Belgische suikerfabriek te Moerbeke in België, pl.m. 11 niillioen K.G. suikerbieten. Die fabriek moest di'iarvoor leveren pl.m. 1V, miUioen K.G pulp. De Duitnche staat nam de bieten in be slag en leverde slechts pl.m. 80.000 K.G. pulp voor een waarde van 34.000 Mark. De Duitsch^ staat leverde dus voor 56.000 M. te weinig aan pulp. Vandaar, dat mr. F. Tri pels, namens het Limb. Landbouwsyndicaat, betaling van den Duitschen staat vorderde van 55.800 M. De rechtbank te Maastricht, bij vonnis van 23 Nov. j.l., verklaarde zich in dezen onbevoegd; de Duitsche staat ver scheen niet, en het syndicaat kan fluiten gaan naar zijn 55.800 Mark. KAASEXPORT. Te Den. Haag is een vergadering gehouden van Zuid- en Noordhollandsche kaashande laars, waarbij ook eenige Friezen tegenwoor dig waren, alsmede de kamerleden de Jong en Teenstra. Na een uiteenzetting van den gang van zaken door den voorzitter, den heer Middelbeek, van Gouda, zei de heer Heil (af gevaardigde der vereen, van kaashandelaren in de kaasvereeniging), dat Vrijdagavond een overeenkomst is getroffen tusschen de Duit sche gedelegeerden en het landbouwexportbu- reau, die ook de kaas omvat en waarin ten aanzien van de kaas, de regeling is getroffen, dat van het vrije gedeelte tegen 90 moet worden verkocht aan Duitschland, terwijl het geblokkeerde gedeèlte met 83 per 50 Kg zal worden betaald inclusief consent. Spr. verklaarde dat het landbouwexportbureau al le moeite heeft gedaan om zoo gunstig moge lijke voorwaarden te bedingen. Van belang is nu de houding van de Kaasvereeniging. In de Zaterdag gehouden vergadering is de zaak besproken. Men is tot de conclusie gekomen, dat het moest. De Kaasvereeniging heeft over wogen op welke wijze de belangen der hou ders van geblokkeerde en vrije kaas konden worden behartigd. Een definitief besluit is niet genomen; maar spr. had reden te geloo- ven, dat een vrij gunstige regeling kon wor den getroffen, -ook al zal van winst maken niet direct sprake zijn. Betreffende de détails zouden nadere mede- deelingen gedaan worden, o.a. nopens de hoeveelheid, die vastgesteld wordt. Spr. beval aan mede te werken aan deze regeling. Men had dan de voldoening een goede daad ver richt te hebben in 's lands belang. De actie, die de kaashandelaren voeren, diende in ieder geval waardig te zijn De voorzifter wees er op dat hij de schade voor de gezamenlijke exporteurs op 1 mil- iioen h^pft hooren schatten. Hij stelde de volgende motie voor: De vergadering van belanghebbenden in den- lande bij den exporthandel en productie van kaas bijeen te 's-Gravenhage op Maan dag 18 Dec. '16; is van oordeel, dat het niet aangaat, de lasten, die het gevolg zijn van de regeling door het L. E. B. getroffen, in het belang van het algemeen eenzijdig té doen drukken op de exporteurs en producenten van kaas, die aan alle hun opgedragen verplichtingen te- j jenover de regeering hebben voldaan en pro- t esteert daartegen ten ernstigste. De vergadie- r ing wil echter gaarne medewerken tof zoo- d anige maatregelen als in het algemeen be- 1ing noodi|g zijn, doch meent er op te moeten a; andringen, dat de prijzen, waarvoor de vc x>rraden aan het L. E. B. moeten worden af. gegeven, zoodanig worden vastgesteld, dat aam! hun rechtmatige eischen wordt tegemoet ge komeni en verzoekt de Kaasvereeniging met de hierboven uitgesproken gevoelens reke- nii ïg te willen houden. 1 De heer Schilt betoogde dan dat geen Ne der landsche autoriteit aan deze zaak schuldig sta. at. Het gold hier invloeden, waartegen wij niet op kunnen. Spr. meende dat men nu nagmoet zorgen te redden^ wat er te redden is. E*e voorzitter constateerde dat niemand te gen de motie is en verklaarde haar daarna aam genomen. H ij stelde voor een adres met een uiteenzet ting van den gang van zaken aan de Tweede Kam er te zenden, wanneer de motie niet het gewimschte succes heeft. Of) voorstel van den heer Keus (Gouda) werd besloten dit, adres onmiddellijk te ver zenden. De heer Schilt waarschuwde nog eens, dat men er niet op rekenen kan, dat de Kaasver eeniging de exporteurs schadeloos zal stel len. AMMONIAK-SUPER. De Kunstmest-commissie maakt bekend: dat ee;n aanvang zal worden gemaakt met de eerste distributie der bestelde Ammoniak Su per, ten behoeve van de bemesting voor den oogst 1916/17 en wel tot eene hoeveelheid van 40 pet. van iedere door haar goedgekeur de aanvrage; dat He prijs, door bestellers voor deze ter beschik king komende hoeveelheid te betalen, is vastgesteld op 18 per 100 K.G., bruto voor ntïtto, in zakken, vrij uit schaaj aan het pakhuis der fabriek waar de aflevering plaats vindt; dat deze prijs slechts verhoogd mag wor den met: de werkelijk betaalde vervoerkosten, daar all e provisiën en verhoogingen in dezen prijs zijla begrepen1; dat een gehalte wordt gewaarborgd van 7 pet. stikstof en 9 pet. fosfoszuur; dat cle monstemame zal geschieden door de commissie aan de fabriek vóór aflevering, terwijl de aldus genomen monsters zullen worden onderzocht door het Rijks landbouw proefstation te Maastricht; dat de ui fckomst van de analyse van het mons ter eener partij bindend zal zijn ten aanzien van het gehalte van 'de daaruit aan de be stellers af te leveren hoeveelheden dat elke zak door de commissie zal worden voorzien van eene blikplombe, voorzien van de initialen K. M. C.; dat de commissie door middel van een briefkaart aan iederen besteller kennis zal ge ven van de beschikbaarstelling der voor hem bestemde hoeveelheid. DOOR NEDERLANDERS GERED. Door het te IJmuiden aangekomen stoom schip Borneo van de Stoomvaart-Mij. Neder land werden uit den Atlantischen Oceaan 59 personen aangebracht, behoorende tot het Belgische stoomschip Keltier .en het Noor- sche stoomschip Meteor, welke schepen door een Duitsche duikboot tot zinken waren ge bracht wegens het vervoeren van contraban de. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. UIT HEER-HUGOWAARD. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente ten twee ure. Afwezig de wethouder van der Oord wegens ongesteldheid en de heeren Appel en den Hartigh. E>e voorzitter las de notulen, die onveran derd werden vastgesteld. Ingekomen waren: Een schrijven van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, verzoekende aansluiting bij de vereeniging B. en W. stelden, overwegende dat dit ten al- gemeenen nutte wenschelijk is, aansluiting voor. De Raad vereenigde zich met dit pre advies. Een schrijven van den commissaris der Ko ningin voorstellende een verordening nopens brandgevaar van antieke gebouwen e. d. Daar de gemeente weinig antieke gebouwen bezit, stellen B. en W. voor hierop nog niet in te gaan. De gemeente bezit bovendien voor de waardevolle gebouwen die er zijn, bepalingen om brandgevaar te verminderen. De 'heer Met stelde voor te zijner tijd in de politieverordening bepalingen als door den commissaris bedoeld, op te nemen. Dit voorstel vond geen steun. Van het R.-K kerkbestuur een verzoek om het R.-K. schoolbestuur subsidie te willen ge ven. B. en W. stellen voor om evenals het vori ge jaar een subsidie te verleenen en aan hen over te laten dit bedrag nader vast te stellen. Men berekent dat het ongeveer 20 ets. per kind zal zijn. De verordening op het levensmiddelenbe- drijf is goedgekeurd teruggekomen. Als di recteur van het bedrijf is den heer C. den Hartigh benoemd, die dientengevolge als raadslid ontslag heeft aangevraagd, daar bei de betrekkingen nietvereenigbaar worden ge acht. De burgemeester drukt zijn spijt uit, dat men den heer den Hartigh als raadslid zal moeten missen, doch hij is overtuigd dat de heer den Hartigh in zijn nieuwe betrekking naar ieders goedkeuring zal werkzaam zijn. Een verzoek van kring 9 van de vereeni ging Gezinsverpleging om subsidieverhoo- ging voor de verpleegster. B. en W. stellen voor de oude subsidie te verleenen, zij betreuren dat de verpleegster niet in de gemeente woont. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan genomen. Een dankbetuiging van den heer Brugman voor de verleende gratificatie voor zijn werk zaamheden als tijdelijk hoofd aan school III. Een verzoek van den heer Molenaar en mej. Kooijman, werkzaam aan schooi III, om een gratificatie wegens verhoogde werk zaamheden gedurende den tijd dat een vast hoofd ontbrak. B. en W. achten dit verzoek niet onbillijk, zij stellen voor Molenaar 25 en juffrouw Kooijman 10 te geven. De heer Met juicht dit voorstel toe. De heer Krom ziet niet in, dat juffr. Kooij man zooveel meer gepresteerd heeft dan ze anders behoefde. De heer Overtoom vindt het gek, dat men nu pas met het verzoek kwam, als Brugman geen gratificatie had gehad, hadden zij het ook niet gevraagd. Het voorstel wordt hierna zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De burgemeester bracht hierna-de lichtbe- sparingskwestie ter sprake EeTst meende men met tot maatregelen te moeten overgaan, maar nu kreeg men van de Kennemer een schrijven waarin een andere prijsregeling wordt voorgesteld. Van* de meerdere inkom sten die dit tengevolge zal hebben, verzoekt de K. E. M. de helft te mogen ontvangen, daar zij dit billijk oordeelt. Zij verzoekt te bepalen, dat voor meer -dan 70 pCt. normaal stroomverbruik het dubbele wordt betaald. Verder verzoekt zij de verschillende tarie ven met 20 pCt. te verhoogen, stroomverbruik voor krachtdoeleinden uitgezonderd. De K. E. M. had een bericht van den di recteur van het kolendistributiebureau ont vangen, dat bekende dat de circulaire van den minister ook voor haar gold en zij verzocht werd de besparingsmaatregelen ook toe te passen. Indien de van haar stroom betrekken de gemeenten hierop weigerden in te gaan, werd zij verzocht dit dadelijk ter kennisse van den minister te bréngen. B. en W. stellen voor er slechts toe over te gaan alle tarieven met 20 pCt. te verhoogen en dus 25 ets. per K.W.U. voortaan te bere kenen. In verhouding tot de overige gemeenten staat men dan niet ongunstig. Met kracht stroom zou men t^en den ouden prijs kun nen voortgaan te leveren. De heer Met steunde het voorstel, het 70 pCt. voorstel van de K. E. M. zou de ge meente in conflict met de garantiebepalingen brengen. De maatregel duurt slechts geduren de den kolennood. Iedereen kon zich met dit voorstel, dat 1 Januari ingaat, vereenigen. Wat betreft het verzoek van de K. E. M. dat haar de helft van de meerdere opbrengst wordt toegekend, als vergoeding voor de hooge kplenprijzen, stelden B. en W. voor, hiertoe te besluiten. De heer Blom vroeg of de K. E. M. het ook andere plaatsen had verzocht. De voorzitter wist dit niet, het deed er ook niet veel toe. De heer Krom vond het niet noodig, met 5 ets. te verhoogen, als men- 2Y, ets. daarvan aan de K. E. M. gaf. De voorzitter: „Het is ook om de men- schen zuiniger te maken." De heer Krom vroeg of het bedrijf meer dere inkomsten noodig had. De voorzitter: „We moeten meer winst ma ken dan 't vorige jaar, anders komen we niet toe." De heer Krom dacht dat er weinig bezui nigd kon worden, maar men kon de proef wel nemen. Dat de Kennemer meer geld wil de hebben vond hij heel billijk, de kolen wa ren duur, maar hij wilde den stroom niet duurder maken dan noodig was. De voorzitter wees er op, dat het contract met de K. E. M. werd gesloten toen de ko len nog niet zoo duur waren, anders waren de prijzen al dadelijk hooger geweest, Men had dus voordeelig gewerkt tot nu toe. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Per circulaire zal men er de stroomverbrui kers mee in kennis stellen. Door een aantal inwoners van het Noorde lijk deel der gemeente werd om uitbreiding van het electrisch net ten hunnen behoeve gevraagd, bijna alle daar wonenden hadden zich voor aansluiting opgegeven, de termen waren dus wel aanwezig. De burgemeester had een paar dagen gele den den ingenieur van de Kennemer bij zich gehad, en deze had beloofd spoedig een be grooting van de kosten der uitbreiding in te dienen. Nu men met gegalvaniseerd ijzer- draad met succes werkte, zouden de kosten niet zoo heel hoog worden. De begrooting was nog niet ingekomen. De heer Krom had gehoord dat het ijzer- draad bezweek bij ijzel. De voorzitter beloofde te informeeren wel ke ondervindingen men elders hieromtrent had. Wat hij ervan gehoord had, stemde hem niet ongunstig tegenover den maatregel, men kon, ais de koperprijzen lager waren, de lei ding met koper vernieuwen. De voorzitter stelde voor het verzoek aan te houden tot de begrooting van de K. E. M. inkwam. De heer Met stelde voor ook prijsopgave van een koperleiding te vragen. Aldus werd besloten. Voorts was ingekomen een verzoek van verschillende vereènigingen om een rookver bod voor kinderen in te stellen. De burgemeester vroeg een principieele uitspraak van den Raad, hij achtte het euvel in de gemeente niet erg verbreid. Besloten werd, op verzoek van den heer Met, het verzoek tot een volgende vergade ring aan te houden. De burgemeestejr vond, dat men dan ook bij de hoofden van scholen kon informeeren. Van de K. E. M. was ingekomen een ver zoek om een hoogspanningskabel in den Stationsweg aan te leggen en de maalderij '„de Goede Verwachting" direct van stroom te mogen voorzien. Van de maalderij „de Goede Verwachting" een verzoek om direct van de K.E.M. stroom te mogen betrekken, men wilde dan 2Vz pCt van -de netto stroomkosten aan de 1 gemeente uitkeeren. De voorzitter achtte dit een aannemelijk voorstel, men kon uit het gemeentebedrijf nooit op loonende wijze aan de maalderij stroom leveren. Men had nu geen risico. De heer Poland wilde dan de gemeente het licht laten leveren en de K. E. M. de kracht. De voorzitter zeide, dat al wat in de fa briek geleverd werd, aan de K. E. M. zou hooren. Al wat aan de arbeiderswoningen om de fabriek werd geleverd, zou het ge meentebedrijf verschaffen. De heer Met zou nog willen trachten, ook de lichtlevering in de fabriek aan de ge meente te houden. De burgemeester zeide dat de ingenieur hem verklaard had, dat dit technisch feitelijk ondoenlijk was. De heer Met handhaafde zijn verzoek, hij wilde in het contract een bepaling opgeno men zien, dat de K. E. M. alieen kracht le verde. Men kon ook overleg plegen met de eigenaars van de te bouwen installatie en per lichtpunt een vergoeding vragen. De voorzitter was er voor de groot-' ndus- strie te bevorderen- en haar geen moeilijkhe den in den1 weg te leggen.. Uitvoerig werd over een en ander gediscus sieerd. Het voorstel van B. en W. om op de ver zoeken van de K. E. M. en de maalderij in te gaan, werd met 5 tegen- 3 stemmen verwor- ■BBWfVP Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat bovenstaan de instellingen tusschen Kersttijd en Nieuw jaar NIET voor het publiek toegankelijk zul len zijn. Alkmaar, 15 December 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het ge meenteblad van Alkmaar, no. 514, is opgeno men het besluit van den raad dier gemeente van 29 November 1916, waarbij is vastge steld eene VERORDENING, REGELEN DE DEN RANG, HET GETAL EN DE BEZOLDIGING VAN DE AMBTENAREN EN WERK LIEDEN AAN DE GEMEEN- TE-GASFAB-RIEK. Welke verordening, heden afgekondigd, ge durende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen be taling van'0.17 H in afdruk ;s verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 20 December 1916. Burgemeester en Wethou 'ers voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. pen. Met het amendement-Met (licht uit te zon deren) werd het toen z. h. s. aangenomen. Van het stoomgemaal van den polder was een dergelijk verzoek om licht èn krachit te ontvangen, ingekomen. Aangenomen. Hierna was aan de orde 'n supl. begr. 1910, behelzende eenige onvoorziene uitga ven w.o. kosten distributiebedrijf over 1916 a 900, in totaal 1369. Ter goedkeuring opgezonden. Een voorstel van B. en W. om voor 1917 een kasgeldleening 3000 te mogen aan gaan, voornamelijk met het oog op de kosten der levensmiddelenvoorziening. Aangenomen. Ingekomen een schrijven van de bouwver- eeniging Heer-Hugowaards belang verzoe kende een bijdrage van 2500 boven het toe gestane bedrag a 24500 te verleenen voor het bouwen van nog vier woningen. De heer Overtoom vroeg of de huren van die nieuwe woningen niet te hoog zouden worden, ze zouden wel meer dan 2 bedra gen. In dezen duren tijd bouwen leidde daar toe. De voorzitter wees er op dat de vereeniging ten doel had, woningen tot bibijken prijs te verhuren, de arbeiders verdienden ook veel meer dan vroegèr, de verhooging was nood zakelijk. Wanneer later de woningprijzen zakken, worden de huren ook weer lager. De heer Met zeide als /lid der bouwvereeni- ging dat de huren nog laag geoordeeld kon den worden, waar particulieren hier in 't ge heel niet konden bouwen en zeer zeker wo ningnood bestond, was het bouwen van wo ningen zeer aan te bevelen. De heegr Poland wi'de een gemiddelden huurprijs voor alle woningen zien gesteld. De heer Met zeide dat er 3 verschillende typen bestonden, die kon men niet tot gelij ken prijs verhuren. De heer Overtoom wees op het slechte op halen van de huishuur, het was wel eens 5 weken opgeloopen, hij wenschte dat de Raad bepaalde, dat er wekelijks of om de 14 dagen de huur werd opgehaald. De voorzitter gaf een verklaring van dat lange oploopen, er werd overigens gestreefd naar een geregeld ophalen van de huur. Het voorstel van B. en W. om de gevraag; de bijdrage te verleenen werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde was nu een voorstel van B. en W. om een nieuwe verordening op het Lager Onderwijs vast te stellen, welke verordening in eenige gebleken leemten der vroegere voor zag. De heer Met vroeg of er ook onderzoek werd gedaan naar de redenen waarom kin deren de school verzuimen, het kon nu voor komen dat kinderen om een wissewasje lang thuis bleven. De burgemeester verklaarde dat men dan eigenlijk een schoolarts moest aanstellen.' Nu vroeg men advies bij den dokter, deze rege ling gaf tot weinig klachten aanleiding. Na eenige discussie werd de verordening aangenomen. Ingekomen was een ontslagaanvrage van mej. Jongcoen, de gemeente-vroedvrouw, te gen 15 Februari. De ontslagaanvrage bleek o.a. als oorzaak te hebben dat mej. Jongcoen niet van haar salaris van 400 kon leven. Eervol verleend Besloten werd nieuwe sollicitanten eventu eel tegen een beginsalaris van 100 mèèr op te roepen, wanneer de vroedvrouw later wat was ingeburgerd en meer klanten had, kon ze wel met 400 salaris van gemeentewege rondkomen. Tot lid van het burgerlijk armbestuur wend herbenoemd de heer C. de Hartiph. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden de aftredende leden herbenoemd met uitzondering van den heer Visser, die vertrokken is en in wiens plaats de heer Schaar werd benoemd. De commissie van bijstand tot het elee- r- - ALRMAARSGHE COURANT. f

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1