LULIEUUl 413" Staatsloie Langestraat 43, Telefoon 242. Royal Worcester Bon Ton Corsets Tel opramm en van heden zy n geschikt voor ieder flgunr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. ©EMENGD NIEUWS. LAN DSTO R ME RS ACTIE. In, Odéon te Amsterdam is een vergadering gehouden van een, aantal personen, brhooren- werd gedood de voerman brak drie ribben. uit Rotterdam met het onderschrift „een ge vaarlijk heer, een Duitsch spion, die gep< g heeft een Harwichboot in de lucht te la en vliegen", is 100 boete of 50 dagen hechtenis geëischt. Iemand uit Aalsmeer,-die in" gezelschap van vier mannen te Amsterdam verschillende cafó's bezocht en dronken werd, vermiste bij zijn arrestatie deswege 3C00. De „vrienden" waren weg. Bij het departement van Koloniën is be richt ontvangen van den Gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, dat de laatste drie verzetleiders in Sarolangoen zijn gevangen genomen. Met het oog op de behoefte aan ijzer- en staaldraad hier te lande zullen geen uitvoer vergunningen worden verleend voor dit draad of voor artikelen uit dit draad vervaardigd, ook niet voor zoover betreft naar de Nederl. koloniën. Ie Assen is een vrachtwagen tegen een stoomtram gebotst. Van de vier op den wagen zitten,den bleven twee ongedeerd een knecht het leven te roepen. Als sprekers zullen op treden Dr. J. A. Cramer, prof. dr. P. 1H. Kohnstamm, prof. dr. J. W. Pont en het ka merlid dr I. Th. de Visser. Staatsraad Mr. struyckken. den HAAG, 20 Dec. Staatsraad mr. Struycken heelt gisteren in het R.K. Zieken huis te 's-Gravenhage een maag-operatie ondergaan. Naar men verneemt is de toe stand naar omstandigheden niet onbevre digend. de tot de landstormklassen 19071906, on der voorzitterschap van den heer Vogelaar. Voorlezing werd gedaan van eenige brieven, afkomstig van correspondenties met Kamerle den. De meesten waren geruststellend en be helsden de mededeeling, dat de lichtingen '07 en '06 voorloopig niet onder de wapenen ge roepen worden, tenzij in geval "van oorlog. Ook uit de Handelingen bleek dit. Er gingen in de vergadering stemmen op ook te ijveren voor de belangen van de land stormjaarklassen 1909 en 1908. Omtrent een fusie zelfs, zijn reeds onderhandelingen ge voerd. Ten slotte werd een motie aangenomen, in gediend door den afgevaardigde van Tiel, De door den watersnood in Januari ver woeste rijweg der „Zes Noordhollandsche Steden" is van Broek in Waterland tot Buik sloot weer hersteld. Tot en met den 18 dagen dezer was er in Amsterdam ruim 1 millioen kub. M. gas minder gebruikt dan in de eerste 18 dagen van Dec. 1915. Te Erica is het lijk van een reeds sedert eenige dagen vermisten man gevonden. Ver moedelijk Is hij Vrijdagnacht door de kommie- zen- doodgeschoten. Op weg van zijn werk naar huis is te Drachten een 17-jarige timmermansknecht te water geraakt en verdronken. Een vrouw te Amsterdam die een dame, Trekking van Dinsdag 19 Decen. 3e KLASSE 2e UjSl. Prijzen van f 45.— 3 ii& S3 1534? SSTo waarin de wenschelijkheid werd uitgesproken terwijl zij voor een winkeletalage stond te kij- er voor te ijveren, dat eerst de jongere land- ken, twee briefjes van 1000 uit het hand- storm en militie en pas daarna de oudere taschje ontvreemde, is tot 10 maanden gevan landstormklassen onder de wapenen geroepen zullen worden. DE ZEEUWSCHE SPIONN AGE AFFAIRE. De Nieuwe Courant meldt, diat de spionna- ge in Zeeland, in verband waarmede een aan tal arrestaties hebben plaats gehad, zich niet alleen heetf gericht tegen de Duitschers. De zeer groote organisatie, die in Vlissingen, Middelburg, Breskens en Temeuzen werkte, ging ten deele ook tegen Nederland. Het viel op, dat eenige Belgen, die vroeger in Zeeland en in Rotterdam vefblijf hadden gehouden, na een reisje naar Londen in veel beteren doen bleken te zijn. Bij informatie verklaarden zij, dat zij in Londen hun spaar penningen hadden kunnen toucheeren. Bij deze terugkcerende Belgen waren twee Belgische loodsen, die hun intrek nu namen in het Belgische loodshuis (in het Lloyds- bureau, welks beheerder P. F. (vroeger al thans) tot de Britsche marine behoorde). De post voor deze heeren kwam ten deele per koerier. De leden der organisatie ver- keerden weinig met elkaar. De ontdekking der organisatie moet het ge volg geweest zijn van de omstandigheid, dat F. in de Middelburgsche tram een portefeuil le achterliet, waaruit bleek, dat hem ophelder ringen over een 20-tal punten werden ge vraagd. De meeste dezer punten, de eerste 14, hadden betrekking op de Belgische Noord zeekust, maar voorts waren er vragen om trent Nederlandsche grensversferkingen in Zeeuwsch-VÏaanderen en het mijnenveld in de Schelde In verband met deze vondlst waren tot 27 November 27 personen gearresteerd, onder wie bovengenoemde F., die Engelschman is, 1 majoor, 1 kapitein en 1 luitenant en 2 lood sen en 21 andere Belgen, vanwie 4 vrouwen Verdenking was gewekt door lichtsignalen, die uit een hotel op den Zeeboulevard waren gegeven en die door de politie des nachts te ongeveer halfeen gedurende een tiental minu- ten waren waargenomen. Een inval in het hotel leidde toen tot de arrestatie van 6 per sonen; de in de tram gevonden portefeuille werd oorzaak van de andere gevangennemni- gen. OVERREDEN EN GEDOOD» Te Dordrecht is de 40-jarige wisselwachter J. L. Kapitein, terwijl hij bezig was de wissejs van sneeuw te reinigen, door eeii naar Gor- cum vertrekkenden locaaltrein overreden. Aan een toesnellenden rangeermeester kon hij nog vertellen, dat hij den trein niet had zien aan komen, waarna hij bewusteloos werd. Nadat een dokter verschenen was en de ongelukkige op diens last naar het ziekenhuis werd ge bracht, is hij kort hierna overleden. UIT HEILOO. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor alhier den WelEerw. heer H. F. de Jong Pastoor J. C. J. Seuter alhier is benoemd tot rector van het St. Jacobus Godshuis te Haarlem. UIT BERGEN. Blijkens gisteren ontvangen telegrafisch be richt heeft het gewijzigde hefiingsbesluit Hoofdelijken Omslag de Koninklijke goedkeu ring verkregen. De aanslagbiljetten, die eeni ge maanden op zien hebben laten wachten, kunnen derhalve binnenkort worden tegemoet gezien. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Ds. J. A. R. Teriet alhier heeft het beroep naar de herv. gemeente te Koedijk aangeno men. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Co's Bu reaux voor den Handel zijn over de afgcloo- pen week, eindigende 16 Dec., in Nederland uitgesproken 19 faillissementen tegen 22 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met bovengenoemden1 datum 1028 faillissementen tegenover 1350 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. KORTE BERICHTEN. Den rangeerder A. V. zijn op het em placement van het station D. P. te Rotterdam door een locomotief beide beenen afgereden. Te Brielle is Zondag ingewijd een nieuw gebouw van den Ned. Protestantenbond, waar bij het woord gevoerd werd door vroegere voorgangers o.a. ds. Mackenzie, ran. pred. te Alkmaar. De Haarlemsche Rechtbank bepaalde de pleidooien in de Teylerszaak op 21 Maart, Tegen de redacteur van het Zondags blad van „De Courant", die in dat blad plaatste het portret van den werkman Jutrz genisstraf veroordeeld. Wegens het opzettelijk onjuist invullen van .de aangiftebiljetten voor de inkomsten en de oorlogswinstbelasting is een koopman te Almelo tot 500 of 1 maand en 14 dagen veroordeeld. Aan het centraalstation te Utrecht zijn een man door een1 trein beide beenen afgere den. Een remmer uit Amsterdam is bij het goederenstation te Haarlem, vermoedelijk bij het te vroeg uitstappen, door den trein overre den en gedood. Een onbekende heeft aan de afdeeling Maassluis van den Ned. Protestantenbond 2000 geschonken. Door de groenten-vrucHtenveiling „Utrecht' en omstreken" werd Maandag voor 46000 aan fruit geveild in 3 uren tijds. In een te Groningen gehouden vergade ring is in beginsel besloten tot Oprichting van een coöp. exportsla'gerij voor de provincie Groningen. Wegens diefstal en- geweldpleging in de villa van jhr. Kretschnar van Veere te Hilver sum is D. V. tot 10 jaar gevangenisstraffer- oordeeld. De man heeft de laatste 28 jaar reeds 25 jaar „gezeten". HET VREDESAANBOD. PARIJS, 20 Dec. In. den Senaat heeft de heer Briand geantwoord op de vraag van Senator Touron over het vredesaanbod. De heer Briand zeide o.m.: „Morgen zal er een naar gemeenschappelijk overleg vast gesteld, antwoord gegeven worden en daar in zal duidelijk worden uiteengezet da i onmogelijk is het voorstel van de Centralen voor ernst op te nemen. Zou Duitschlancl zoo het op het oogenblik waarop het een be roep doet op alle laatste reservekrachten van haar bevolking, waar het de burgerlij ke bevolking uit België en Polen wegvoert, waarop het in het Oosten voordeden be haalt, zeker was van de overwinning, zulk een aanbod gedaan hebben Het is een volkerenkrijg. Duitschland zegt, „dezen oorlog heb. ik niet gewild, hij is mij opgedrongen." De onzijdigen zijn echter niet misleid en de bondgenooten heb ben vast besloten op het aanbod het eenige antwoord te geven dat er op past. Ons land is door het aanbod niet geschokt, be schouwt het als een uittarting en zegt dat het besté antwoord dat er gegeven kan worden is de overwinning van gisteren; bij Verdun. Het officieele antwoord zal waar dig zijn voorgons land." KEULEN, 20 Dec. De Kölnische Zei- tung, de rede van Lloyd George bespre kend1 zegt dat het van de vijandelijke pers een opzettelijk verdraaiing van de waarheid is, het voor te stellen alsof het Duitsche Vredesaanbod niet ernstig gemeend is.* Ei- behoort lichtvaardigheid toe, het voorstel op den drempel af te wijzen. Nederland. COMITé-GENERAAL TWEEDE KAMER DEN HAAG, 20 Dec. In de heden gehou den vergadering van de Tweede Kamer vroeg de heer van der Voort van Zijp, me de namens 10 andere leden, een comité-ge neraal aan, ten einde den minister van oor log inlichtingen te kunnen verzoeken over den ammunitie-aanmaak. Onmiddellijk daarop ging de kamer in comité-generaal. ENGELSCHE AUTORITEITEN EN NEDERL. SCHEPEN. DEN HAAG, 20 Dec. Het stoomschip Amsteldijk van de Holland—Amerika-lijn is door de Engelsche autoriteiten van Fal-, moufli naar Londen gedirigeerd tot lossing VLIEGERAANVAL. VLISSINGEN, 20 Dec. Hevige vlieger- bomontploffingen zijn duidelijk hoorbaar in zuid westelijke richting, vermoedelijk af komstig van vliegeraanvallen op Zeebrug- ge. Er was geen vliegtuig te zien. HET ANTWOORD DER ENTENTE OP van 2100 ton lading. AANVOER ZWAVEL TOEGESTAAN. DEN HAAG, 20 Dec. Naar wij verne men, is de aanvoer van zwavel van overzee weder toegestaan. DE HOUDING DER KERKEN INZAKE HETVREDES-VOORSTEL. DEN HAAG, 20 Dec. Den tweeden Kerstdag wordt in de Groote Kerk te 's-Gravenhage een bijeenkomst gehouden ter behandeling van de houding der Christelij ke kerken in verband met den nieuwen toe stand, door het Duitsche vredesvoorstel in HOOFDPRIJZEN Trekking van heden. No. 8329, 2000. No. 9779, 1500. No. 17658, 1000. No. 17852, ƒ200. Nos. 776, 1011, 2406, 3032, 3228, 10670, 14538, 18148, 100. STADSNIEUWS. .BENOEMING. Tot hoofd van de in Aanbouw zijnde 2de Chr. School te Aalsmefer is benoemd de heer K. Seinstra Azn., onderwijzer aan de Christ, school alhier. DE COKESVERSCHAFFING. Het comité van actie tegen de duurte ont ving van den directeur van het distributiebe drijf een schrijven waarin bericht werd, dat er lieden zijn die de aan hen door de ge: meente verschafte cokes naar buiten verkoo- pen en daarop zoodanige winst maken, dat zij daarmede vrij brand verdienen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat al les in het werk dient te wórden gesteld om deze brandstof alhier te behoutien, daar een ilangrijk tekort wordt gevreesd. DE LEVENSMIDDELLNVOORZIENING. liet comité van actie tegen de duurte ont ving van den minister van Landbouw een schrijven waarin opgave verzocht wordt van de eerste levensbenoodigdheden, waarvan dé prijzen zoo hoog zouden zijn gestegen, dat zij buiten het bereik van de arbeiders liggen. Van het verzoek, zoo gaat liet schrijven voort, om alsnog meerdere artikelen aan te wijzen, dan die welke ingevolge artikel 1 be reids zijn aangewezen, werd nota genomen rz. Ex. was evenwel niet voornemens steen kolen ingevolge deze wet te doen. distribuee- ren. PROEF- EN SCHOOLTUIN „KENNEMERLAND." Gistermiddag ten 2 ure werd in café Gen tral de vergadering gehouden van de Proef- en Schooltuin Kennemerland. De voorzitter, de heer v. d. Stok, sprak er zijh vreugde over uit, dat zoo velen van wijd en zijd waren gekomen om de belangen te be spreken. Spr. veronderstelde, dat de tijdsomstandig heden maakten, dat de kapitaalrekening niet is zooals ze moest zijn. Het bestuur'bleef hopen een modeltuin te verwezenlijken, doch oordeelde het niet zoo heel erg, dat men nu nog geen kassen enz. kon bouwen. Spr. veronderstelde, dat de tuin door de benoeming van een tuinchef er het volgende jaar wel beter zal uitzien dan het afgeloopen jaar. Tot bestuursleden werden de aftredende heeren G. Barten, C. J. Kieft en A. v. Reenen herkozen. In de vacaturen van de heeren W de Geus en F. Pletting werden respectievelijk gekozen de heeren Jb. Zwetsman te Koedijk eni J. van Eerde te Beverwijk. De heer v. d Laan, leeraar aan de school, behandelde hierop het door den directeur in overleg met den tuinchef ontworpen cultuurplan van den tuin. Op één vak staan een 200 bessenboomen waartusschen men drie rijen pootuien za' plaatsen. In vak 2, 12 a. groot, zal men' drie ver schillende teeltwijzen voor augurken toepas sen, met voorteelten-. Vak 3, groot 13 a., zal voor kropsla, bloemkool en stokboonen gebriiikt worden Ook wil men daar probeeren te teelen eed snijboon zonder draad, door kruisiging van een slaboon zonder draad met een snijboon Vak 4, groot 15 a., zal voor selectieproe- ven met stsmslaboonen gebruikt worden met drie soorten voorteelt, u 1. spinazie, sjalotten en pootuien. Vak 5, 10 a.'groot, zal bestemd worden voor den teelt van komkommers en onder de glask okken tomaten, augurken en kortbeeni- ge bloemkool. Vak 6, 10 a. groot, beplaiff met vruchtboo men, zal men- ook nog twee sooren zomer- wortelen teelen. Vak 7, groot 16 a. is voor 10 a. met bak ken bezet en zal gebruikt wordenvoor de leeit van verschillende koolsoorten'. Vak 8, v groot 9 a., zal gebruikt worden voor verschillende soort enaardbeiën om een vergelijking te kunnen maken- tusschen de Be- verwijksche manier en de teelt op rijen. Vaa 9, 7 a. groot, zal gebruikt worden voor den teen van drie soorten knoiseiderte en twee soorten bleekseldene. Vak 10, een klem stukje, wordt gebruikt voor bloementeelt en bemestingsproeven Vak 11, groot 3 a., zal voor selectieproe- ven mét stamslaboonen gebruikt worden. Vak 12, groot 9 a., zal gebruikt wordeu voor den teelt van vroege aardappelen en na- teelt gebruikt worden. Vak 13, groot 11 a., voor zoover niet met bloemen bedekt op dezelfde wijze als vak 12 gebruikt worden. Vak 14, groot 7 a., op het oogenblik met aardbeien beplant, zal daarvoor geheel be stemd blijven. Vak 15 zal voor berging en voor bepoo- ting met onderstammen beplant worden om de leerlingen de a.s. winter de veredeling practiseh 'te laten uitvoeren. De schuttingsakkers zullen voor den teelt van sla en tomaten gebruikt worden. Het geheele cultuurplan werd ongewijzigd goedgekeurd. De heer Van Geemeren, Heiloo, meende dat de boomkweekerij in het plan wat stief moederlijk bedeeld was. Spr. bepleitte een in- deelinjf, die een klein beetje meer animo bij het publiek zou verwekken De proeftuin zou dan meer beantwoorden aan een proeftuin voor ons land. De voorzitter zeide, dat het in de practijk wenschelijk gebleken is, dat de verschillende tuinbouwscholen zich moesten specialiseereri speciaal voor die cultures, die in deze omtrek het meest geteeld worden. Om de andere cul turen niet te verwaarloozen heeft men ook voor de vruchtenteelt een plaats ingeruimd, De inrichting van de aanplanting rondom de school gaat evenwel buiten het bestuur om. De heer v. d. Laan voerde tegen dm heer Van Gemeren aan, dat het plaatsen van de boomen om de school geschied was om de school een aardig aanzien te geven, volstrekt niet om te teelen. De heer v. Gemeren meende dat het ge- wenscht was de leerlingen ook te 'laten zien hoe de occulaties gelukken en op het kleine vak voor onderstammen is dit niet mogelijk. Wanneer het hoofdpad een laan werd van verschillende heesters, dan- werd de tuin heel wat liefelijker. De voorzitter merkte op, dat voorkomen moet worden dat er in den tuin te veel boo men komen. De heer v. d. Laan wees er op, dat hetgeen de heer v. Gemeren wilde, niet bereikt kon worden, aangezien mm in twee jaar geen vruchibo'om opkweekte. Men kan het met het onderwijs niet verder brengen dan de leer lingen laten zien dat het aangroeit. Voor verdere resultaten heeft mm ze te kort. De voorzitter was het met dm heer v d. Laan eens. De heer Bouwens had op het plan een proefneming gemist met een nieuwe in Ame rika geteelde aardappel, die de gewone be looft te vervangen. De secretaris zegde pogingen toe om deze aardappel te zien te krijgen. Ook wenachte .de heer Bouwens een on derzoek naar de Deensche koolsoorten. Dit zal geschieden. De heer Schermer had liever gezien, dat er op het aardbeienvak meer proeven werden genumep met de nieuwere soorten inp laats van met de oudere soorten, opdat geconsta teerd kan worden welke soorten voor het transport het meest gewenseht zijn. De voorzitter betoogde, dat men eerst proeven dimde te nemen met de gewone ou dere soorten. Met de nieuwere soorten kan men bet volgend jaar proeven nemen. Spr. zal evenwel naar het door den heer Scher mer gewenschte soort informeeren. Spr. bracht dank aan den heer v. d. Laan voor zijn. toelichtingen. Een extra woord van lof bracht spr hem voor de door hem aan den dag gelegde liefde voor dm tuin. (Applaus). De begrooting kwam hierop in behande ling, de bemesting werd geraamd op 750, de arbeidsloonen o-p 3404, voor het zaai zaad 167.35, voor vruchtboomm 57. De totaal ontvangst en uitgaaf bedroeg 5750, onvoorziene 125. De heer v. Gemeren oordeelde een op brengst van 2500 voor l8/t H.A. tuin te ge ring. De voorzitter meende dat men met het be ramen zeer voorzichtig moest zijn. De be- grooting bewees bovendien, dat met de te genwoordige hooge arbeidsloonen, de tuin bouwers diet die oorlogswinsten maken, die de pers beweert dat zij maken. De begrooting en het cultuurplan werd met algememe stemmen ongewijzigd vastge steld. De heer Kaan vroeg welk middel tegen de knolvoet het beste was. De voorzitter oordeelde een bestrijding met kalk noodig. De grond van de proeftuin was kalkarm en daarom zal. kalk worden aange bracht. Eén der aanwezigen wees er op dat een baggerbemesting ook zeer gewenseht was De heer Bouwens betoogde de wen schelijkheid van slikken in kalkaanbrenging De voorzitter sloot hierop met een tot ziens tot de voorjaarsvergadering. IHGEZONDEW MBDEDESUNGEN. Vrouwen zijn vaak te Onzelfzuchtig. Vrouwen dienen meer aan haarzelf te den ken. Uit een gezondheidsoogpunt is het onver standig, om eigen pijnen en kwalen te ver waarloozen en elk ander in huis te bemoede ren. Zoovelen maken deze fout Rugpijn, onzuiver bloed, pijn in de lende nen en zijden, duizeligheid en zenuwachtig heid behooreu tot de eerste kenteekenen van overspanning der nieren. Als deze verschijn selen optreden, di-ent een vrouw haar ge zondheid te beschermen door meer rust te ne men, meer slaap te genieten en meer ontspan ning buitenshuis. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de nieren op te wekken en te versterken. Dit speciale niergeneesmiddel reinigt de urine-or- ganen. Thee, koffie, alcohol, zware maaltijden of te veel vleesch zijn schadelijk voor zwakke nier eni Het is gemakkelijker om waterzucht, blaas- kwalen, rheumatiek en ernstige nieraandoe ningen te voorkomen dan te genezen. Foster's Pillen slaagden in vele gevorderde gevallen, maar vroegtijdige behandeling is altijd het best. Let op de eerste verschijnselen en ver waarloos deze nooit. Het gedeponeerde handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn luieren Pillen zijn te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop Slothouber, Langestr. 83. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 20 Dec. Rcnier Adolph Kusters, 69 jaar. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. uordain C 11. Alkmaar. Koers 'van 18 Dec. 19 Dec pCt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 20 December. Medegedeeld door'het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 21 December In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 756.2 te Hemosand De laagste stand van den' barometer 748.3 te Helder. VERWACHTING. Matige, later wellicht toenemende zuid oostelijke tot zuid-westelijken wind, betrok ken tot zwaarbewolkt, wellicht sneeuw of re genbuien, later iets zachter. ion/« SO 1 k 64 NEDERLAND Oblig. N. W. S. van 500/1 §00 dito dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND Obl. frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spvv. 100 Oeconsol GR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Enjissie, 1894. OR. 625 TURKHE. BagdadSpwg. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Fundin Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstelllngon Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Qndernemingen. Ke tali oen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Ma a tachappljen. Dortsche Petr. Ind. Aand. Qec. Holl. Petr. Cert. V. A. Kon.Ned. Mij. t. e. v Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. A. BUITENLAND. New. Sehibaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Rubber-Maa (schappijen. Amst. Rubb. Clt Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mii.Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A Int. Merc. Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obl. 4i Tabaks-Ondernemingen* A'dam Deii Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. Td. Pref, Deli-M&atschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Dell Aand. Seivmbah Tabak Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A, Holl. User. Spoorw Obl. 5 MIL t. Expl, v. Staatssp. Obl. 5 Mlj, t. Bxpl. v. Staatssp. Obl. 4. BUITENLAND. AMBRIKA. Atohi's. Top. S. Fé. C. v. g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Benv 8t R. Grande Spw. C. v. A. Bi/re Saw. M|j Gewone Aand. Kans ffitv South. Rallw. (2y. g. A. Missouri Kans. 8t Tex. C. v. A. M.-York Out. Western A. Norf. 8t West. @ert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A. South. Rlw. Vol. Tr. Oaw. A. Union Pac. Railr. ®y. C. g A. Premieleenlngen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (J 100.3 Gemeente Crediat 3 BELOfE. Antwerpen 1878 1 PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingen. Nederlandsche staatsfond sen flauw. Russische staatsfondsen prijshou dend. Mijnen lager. Culturen zonder affaire. Oliewaarden vrij vast. Rubbers prijshoudend. Scheepvaartaandeelen bij opening vast, het slot was echter' flauw. Marinewaarden flauw. Tabakken prijshoudend. Amerika bij opening vast, hét verloop was levendig doch het slot was flauw. 1«£ en An rl wmrr\ nilfTPC D. 10020 f25C00L o. 5645 f 1500. „O. 12903 1 400. No. 5800 en 20405 elk f200. No. 2404, 6221, 9617 en 19490 elk f ICQ, 2230 «82 6524 8765 .1243 .3269 15123 ,7455 ,9486 5976 11530 13405 15354 17628 19792 9094 11565 13418 15400 17o81 19836 0103 11623 13423 15411 17693 19837 9123 11641 13439 15451 17802 19871 9181 11665 13440 15175 17841 19902 9379 11667 ('3524 15623 17880 ISO.-9 9534 urea 13588 15752 17892 19915 9539 11826 13596 15779 17948 20033 9560' 11827 13628 15802 18017 20034 916 3661 15814 18051 20057 9660 11959 13718 15855 18063 20076 9816 11978 13818 15887 18089 20121 9844 11938 13864 16005 18111 20164 9848 12077 13925 16055 18141 20245 9878 12155 13951 16079 18176 20259 9880 12157 13967 16081 18200 20290 tu„ 9910 12220 14615 16154 18225 20421 3429 5516 7533 1C013 12295 14050 16248 18228 2C411 3467 5525 7540 10082 12325 141M 16286 18313 20452 54 195 239 398 405 2248 4612 6598 2371 4631 6733 2399 4707 6765 2442 4772 6841 2489 4820 6845 422 2509 4854 6876 442 2566 4857 6888 573 2590 4976 6922 665 2623 5025 7174 701 2659 5031 7202 709 2683 5204 7235 735 2702 5254 7239 749 2808 5270 7241 190 2953 5314 7298 802 2980 5363 7299 855 3096 5389 7300 893 3252 5417 7430 3353 5428 7480 1095 3371 5440 7515 1108 3401 5445 7524 1121 12TO 3538 55^ 7550 10098 Ü335 14138 16433.18321 20557 r-/i3 3M6 5579 7555 10125 12374 14152 1643j 1834® 2(L70 1H37 3560 5 15 7563 1022o 12375 14164 16460 1Ö423 20(01 li'zfl 3610 5626 7565 10230 12303 14183 16521 18442 20. t5 141-0 36r3 5666 7605 10246 12416 14241 16589 18453 20u37 1503 3G61 5718 7616 103C7 12453 14243 16628 18524 20694 1504 300Ö 6734 7823 10323 12472 14286 16654 18536 2u7ul 3067 5778 7858 10324 12C4Ö 14322 16633 18540 2, 7ts 3668 5801 7863 10374 12730 14350 16689 18591 20r 5 1598 3081 5809 7916 10452 12731 14506 16727 184:80 27 ,4 1048 3713 5871 8141 10471 12733 14554 iü73ü Ï8i2y 2 17C9 37S4 5885 8176 10490 12733 14667 16779 [81W k II 1719 3795 5935 8193 10545 12772 14720 lfr<34 1878 cUi-O 1810 3342 0021 8199 10555 12782 14755 16835 [8.-8 1887 3986 6040 B244 10626 12794 14770 Jöfc-jO [8t42 tuil 3996 6089 8281 10632 12810 14840 1C848 18958 1922 4108 C152 8374 10G54 12910 14877 16891 19U8 m 4144 6198 8378 10675 12983 14878 [6898 19108 981 4170 0200 8401 10898 13009 14894 0947 [9J15 2003 4200 0234 8451 10 36 13055 14907 1710u [91-14 2018 4271 t'240 8512 10907 13097 14910 17130 19:67 2019 4305 6209 8516 10970 13177 15019 17149 [9183 2094 4339 62:3 8545 10998' 13192 15038 1715j J92.3 2099 4352 6322 8546 11007 13205 15041 17246 46270 2118 -1371 6345 H572 110.-7 13218 15071 17313 19351 2156 4376 6427 867< 1112® 13249 15088 17327 [9447 2171 4-137 6500 8724 11140 13268 15122 17388 19402 3e Klasse le Lijst: 12074 mat. 12075. 20688 m.z, 20638. 100. 7614 63 100 601/, 64 66 64 567/, 104 Staatsleenlngen. Handelsvennootsch. Spoorwegen. 1011/, 1001/, 84 76»/< 631/4 1001/8 431/, 8O1/, 706/, 63 61i/, 65 65i/4 65 56s/4 041/is 104 104 196J/4 224 244J/4 192 144V» 180 74 V, 661/, 110 243/, 37 1501/s 235 248 433 193 170 526 242 39 78 60 232 164 414 170 38Va 105 93 231 232 2781/, 508 421 190 233 514'/» 225 184 751/, 67 1101/, 23 36 235 f248] 435 1691/, 524 2441/, 60 V4 234 164 414 170 39 1031/, 923/4 231V, 5081/, 419 2331/, 515 1031/, 102?/, 104 Vis 1041/4 1003/4 100% 1048/, 106 896/4 20'/, 21 371/4 37 27 "4 27V, n»/4 11?/, 32 3*s/4 137% „99 99% 32% 32% 146% 147% 106 Vu 986/u 99 861

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2