Royal Worcester Bon Ton Corsets Provinciale Overijsselsche Zwolsche Courant. Schade kan worden veroorzaakt Telegrammen yan heden. ®yn geschikt voor ieder flgunr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan, alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. prijs van 3 Va cent per kilogram voor het sche product. ver- request aan den raad der gemeente Alk maar. Hierbij nemen belanghebbenden, bij het ver nietigen van de verplichte 8 uur-winkelslui ting verordening, vastgesteld in Uwen raads vergadering van den 7 en December 1916, de vrijheid opheffing van deze bepaling te ver zoeken, waarbij zij de eer hebben het navol gende onder Uwe aandacht te brengen, ten eerstevoor velen hunner beteekent deze veror dening, eene inkrimping van hun debiet, daar de avondverkoop een belangrijk deel daarvan uitmaakt. De ervaring in deze korte periode dat de veordening van kracht is; opgedaan EEN UITGESTELD HUWELIJK. Te Holten had een jongmensch van 17 ja ren met huwelijksplannen in Sept. j.l. een aüres aan Hare Majesteit de Koningin ge- ricnt om dispensatie van de verbodsbepaling van het Burg Wetb., doch tot op heden geen antwoord ontvangen. Een tweede adres oracht aan net licnt dat reeds op 19 Oct. j.l. een gunstige beschikking op zijn eerste ver zoek was algezonden. Door de politie werden de stukken teruggevonden bij een persoon in deze gemeente van denzelfden naam en al waar de brief abusievelijk was bezorgd. Deze had na 0.75 voor zegelrecht betaald te heb ben de stukken ingezien enopgeborgen Zijn naamgenoot heeft voor deze^onacht- zaamheid een paar maanden met zijn trouw plannen moeten wachten. VAKSCHOOL VOOR KAASMAKERS TE HOORN. Het mondeling eindexamen van den cursus 19151916 aan bovengenoemde vakschool werd op 21 December j.l. gehouden in tegen woordigheid van de Regelingscommissie, den Inspecteur van het Landbouwonderwijs, en vertegenwoordigers van de Zuivelcommissie, de Vereeniging Hollands Noorderkwartier en de vereeniging van Oudleerlingen. Na af'oop reikte de heer Dr. van der Zande het dipioma als kaasmaker uit aan: 1. P. Hottentot te Beets, 2. T. Kelderman te Koegras, 3. J. geeft alle reden te veronderstellen, dat hunne Kwaijtes 'p te Assendelft, 4. A. Visser te verdiensten door de verplichte winkelsluiting om 8 uur, aanzienlijk zullen verminderen. tem tweede: Achten zij in 't algemeen de verplichte winkelsluiting, een ingrijpen in de sociale en economische belangen van het klein bedrijf met a.w. van den detailhandel, die be zwaarlijk met een beroep op het algemeen be lang, i.e. de kolenbesparing kan worden goed gepraat. ten derde: Achten zij de uitspraak der ge combineerde vergadering van de vereeniging van den Handeldrijvenden en industriëelen Middenstand alhier en de „Hanze", afdeeling Alkmaar, betreffende de wenschelijkheid van verplichte 8 uur-sluiting, van geen waarde, aangezien zij van meening zijn dat deze ver gadering met bevoegd was een dergelijken ingrijpenden maatregel aan te bevelen, daar de respectieve leden, niet de gelegenheid is ge boden, hun gevoelen hieromtrent te kunnen uiten Een verzoek zooals dit kan dan ook niet worden beschouwd als komende van den ge- heelen georganiseerde Middenstand. Deze veronderstelling zal Uw Colege aan nemelijk voorkomen wanneer U overweegt dat nog zeer oinangs it besloten ten aanzien der algemeene winkelsluiting om 9 uur, een en quête te houden, terwijl de bijgevoegde lijst van onderteekenaren bij U de overtuiging zal vestigen dat vele neringdoenden, bij de ophef fing van de verordening van algemeene win kelsluiting om 8 uur ten zeerste gebaat is. Ten vierde Meenen zij dat wanneer Uw college van oordeel is, dat gas of electrisch licht na 8 uur niet meer in de winkels mag branden, zij toch den verkoop gevoegelijk kunnen voortzetten, door petroleum en kaarsver lichting aan te wenden. Tenslote meenen zij goede reden te hebben, te veronderstellen dat Uw college deze veror dening niet zoude hebben vastgesteld, wan neer het met de bezwaren, voor hen in 't bij zonder aan deze verbonden, wae bekend ge weest. 't Welk doende, C. VAN STAM, e.a. BENOEMD. Onze stadgenoot de heer J. J. Schouten is bevorderd tot res. eerste luitenant bij de Landweer Artillerie. SCHOUWBURG HARMONIE. Den tweeden Kerstdag zal het Ned. 1 oo- neelgezelschap een uitvoering geven in de Harmonie. Opgevoerd zal worden „O, die vrouwen, die vrouwen" en „Dp Militaire Wil lemsorde." Voor de plaatsbespreking (van 11 tot 3 uur !snam.) neme men de in dit no voorkomende bon mede, omdat men dan dit gratis kan doen en bovendien reductie heeft op de prijzen. BURGER IJlSCLUB. Naar wij vernemen zal ook dezen winter door de Burger IJsclub weer een uitdeeling van levensmiddelen plaats hebben. Devereeni- ging, die zoo luisterrijk haar 25-jarig bestaan herdacht telt thans 300 leden. Gezien den re gel, dat zij hare gelden steeds voor een lief dadig doel gebruikt, mag men gerust zeggen, dat deze club een nuttige vereeniging is, zoo dat men goed doet met zich daarbij aan te sluiten als men tenminste nog geen lid is. NED KINDEREN IN DEN VREEMDE De hier met gesloten bussen gehouden col lecte ten bate van de noodlijdende Nederland sche kinderen in den vreemde heeft opge bracht na aftrek van eenige onvermijdelijke kosten 101 46. EVANGELISCHE UNIE. In de Kapelkerk zal den len Kerstlag av. 7 uur voor de Evang Unie optreden ds. Van Dorp, van Hoorn, f Gemengd nieuws. ZOMERTIJD. Het departement Groningen van de Ned. Maatschappij van Nijverheid is van meening, dat de ervaringen in zijn king met den zomer tijd gunstig zijn. In de nijverheid en in de huishouding heeft de maatregel aanleiding gegeven tot belangrijke lichtbesparing. Voorts meent het departement, dat de levenskacht van de bevolking er door verhoogd wordt. DROGEN VAN BOERENKOOL. iDe minister van landbouw heeft bepaald, dat aan de inrichtingen voor het drogen van groenten, ingeschreven bij de Rijkscommissie van toezicht op de vereeniging Groentencen trale, gelegenheid wordt gegeven boerenkool te drogen, onder de voorwaarde van de beschik king van 5 September 1916, alsmede onder voorwaarde, dat het geheele gedroogde pro duct in goed houdbaren toestand tot 1 Juli 1917 ter beschiking van den minister wordt gehouden tegen nader te bepalen prijs. Deze zal worden vastgesteld op de basis van een Purmerland, getuigschriften voor toehorder aan: 1. K. Gootjes Pz. te Benningbroek, 2. P. Has te Oudendijk, 3. C. Smit te Hoogkar- spel, 4. C. Visser te Opmeer DE DIJK BIJ DURGERDAM. De geruchten over den dijk bij Durgerdam zijn ongegrond gebleken; de dijk staat vast en ongeschonden. Wel worden ter verzwa ring aan de binnenzijde nog zandspuitingen gedaan Dit versch aangebrachte zand spoelt bij hooge golfslagen wel eens gedeeltelijk weg, zonder dat aan de hechtheid van den dijk afbreuk kan worden gedaan. OVERTREDING DISTRIBUTIEWET. De rechtbank te Middelburg veroordeelde twee landbouwers uit Ierseke, ieder tot 100 boete of één maand hechtenis, en een derde 1 tot 150 boete of zes weken hechtenis we gens het vervoeren van roode star aardappe len, terwijl dit verboden was, terwijl nog twee andere personen, respectievelijk uit We- meldinge en Koudekerke, ieder tot 10 boete of 10 dagen hechtenis werden' veroordeeld. DIEFSTAL. In het station Kwadijk is de geldkist en het aanwezige losse geld gestolen. Een zak met 300 heeft men laten liggen. De dief heeft slechts een paar minuten gelegenheid gehau voor het plegen van zijn daad. De beambte moest even een paar wagennummers noteeren en verliet daarvoor zijn bureau. Van dit klei ne oogeablik hi/eft de dief gebruik gemaakt De trein, die na den diefstal te Purmerend aankwam werd aangehouden en de reizigers werden gefouilleerd, doch zonder resultaat. UIT HEILOO. Daar-wij in navolging van het bestuur van Heiloo Vooruit in het verslag van de vergadering over de waterleiding den heer van Oldenbofgh hebben betiteld als den ont werper van het plan, verzoekt deze heer ons te melden, dat het rapport wel is waar is uit gebracht door het Rijksbureau voor drinkwa tervoorziening, zoodat hij ook de volle ver antwoordelijkheid voor den inhoud aan vaardt, maar dat de ingenieur bij het rijksbu reau, de heer A, Bijl, c.i„ daarmede uitvoe rende de door den heer van Oldenborgh ge geven opdracht, het eigenlijke plan heeft ont worpen. Onder de „tal van persoonlijkheden, die er zich voorspannen" zag de heer van 01- denburgh gaarne alsnog met name in de cou rant genoemd dp heeren Calkoen en Kool man, voorzitter en secretaris van de commis sie van de Midden-Noord-Hollandsche Wa terleiding, wier aandeel in de totstandkoming der plannen hij in de vergadering uitdrukke lijk had vermeld. Wij voldoen hierbij gaarne aan dit verzoek. UIT BROEK OP LANOENDIJK. Pedikbeurten op 24, 25 en 26 Dec. Geref Kerk, 24 Dec., 9. 30 en 2.30 uur, Ds. de Jong, 25 en 26 Dec., 9.30 uur, Ds. de Jong. UITBERGEN. De Raad vergaderde gisteravond. Afwe zig de heeren Maschmeijer en Barqaart; de laatste met kennisgeving wegens gezond heidsredenen. De voorzitter deelde mede, van zijn broer vernomen te hebben, dat zich voor den tuin- bouw-cursus niemand' had aangemeld. Of de gemeente hot geld nu terugkrijgt, is nog niet zeker;'waarschijnlijk zal het voor een ander landbouw-doel gebruikt worden. D.d. 15 Dec. was de goedkeuring ingeko men op de heffingsregeling voor den hoofde- lijken omslag. Deze regeling was reeds bij Kon. Besiuu van 20 Nov. goedgekeurd. Het speet spr., dat deze goedkeuring zoo laat was ingekomen, de biljetten zullen nu evenwel spoedig verzonden worden. De Raad was bij elkander geweest, om het kohier op te maken en dit wijst een belastbaar inkomen van 900.000 aan. Heft men daar van nu 2 pCt., dan krijgt men 18000. De preventieve begrooting wijst aan 11695; de suppletoire 3240.95. Met pCt.te heffen ontvangt men1 dus reeds 4000 te veel. We leven echter in- ab normale tijden; er zullen ook wel reclames komen, omdat vele aanslagen volgens de rijksinkomstenbelasting te hoog zijn. B. en W. adviseeren daarom, om 2 pCt. van het verhoudingscijfer te-heffen. Wij weten niet, wat er in z'n geheel van terecht zal komen-. De heer Baltus: „Neen, er zal wel weer heel wat verdwijnen, vrees ik." Het kohier werd hierop vastgesteld. Op voorstel van B en W., gehoord den gemeente-opzichter, werd op verzoek vaif den heer Ide Min het contract met dezen voor de reiniging vernieuwd met dien verstande, dat hij voortaan, inplaats vaü 1, 1.50 per dag voor zijn paard zal ontvangen. De voorzitter stelde zich voor, om zoodra üe rioleering klaar was, voor het ledigen van de putten voor menscnen, wier huis niet aan het riool gelegen is, 50 cent per uur te De- rekenen, De heer Veenhuysen oordeelde een tariei per put beter, omdat per uur moeilijk te con troleeren valt De voozitter wees er op, dat de gemeente den man, die net uuet, ook oO cent per uur oetaait. ut neer Baltus vreesde dat die menscnen voor net ledigen van hun putten veel meei moeten betaien, dan zij, die van de rioleering gebruik kunnen maken. Ai. moest het minuei zijn; anders zouden ze allemaal om riolee ring vragen en daar hebben ze dan recht op. tn waar zal de gemeente dan belanden? De voorzitter was van meening dat men het tarief, wanneer het verkeerd bleek, later nog wel kon wijzigen. De heer Baltus vreesde, dat er weinig in de gemeentekas zou komen, wanneer het ta rief pas in werking ging, als de rioleering klaar is. i De voorzitter bracht hierop het schrijven van de K. E. M. ter sprake, waarin met het oog op den kolennood een wijziging in het tarief verzocht wordt. In dit schrijven wero net niet meer dan billijk geoordeeld, dat de K. E. M. de helft van de meerdere ontvangst zou krijgen, die ontstaan zou door de gewij zigde tarielvoorstellen aan te nemen. De ta riefwijziging houdt in, om 70 pCt. van hei gebruik overeenkomstig de maand van hei vorige jaar te berekenen volgens het bestaan de tarief en het meerdere gebruik met 100 pet. te verhoogen. Wanneer een verbruiker nog geen vol jaar stroom van de gemeente ont vangen had, dan zou de Directie van het gei tneentelijk bedrijf hebben vast tq stellen, hoe veel zoo'n afnemer tegen het bestaande tariei moest betalen. Nog werd voorgesteld om het daggebruik met 50 pet. te verhoogen, uitgezonderd het Dat, terwijl de volksvoeding wel het meest primaire door haar te behartigen belang is,de regeering niettemin een open- oog zal hebben voor de belangen ook van de van grondstof- ienaanvoer overzee afhankelijke industrieën, mogen wij wel' aannemen op grond van het geen door haar gedaan werd om dien aanvoer iot dusverre, o.a. door de uitvaardiging van aneriei uitvoerverboden, te verzekeren. Het is nu alleen maar te hopen, dat de oor logvoerenden den precairen toestand, waarin de wereldoorlog ons uit een economisch oog punt toch reeds heelt gebracht, niet nog meer zullen vertroebelen, door hetzij zooals reeds zoo vaak is gebeurd onze schepen naar de eene of andere haven op te brengen, of vast te houden, hetzij ze „bij vergissing' in den grond te boren. Dergelijke gebeurlijkheden hebben den aan voer tot dusverre reeds herhaaldelijk tot ons groote nadeel belemmerd, zij zouden echter tot een ramp kunnen voeren, wanneer ze ook verder voorkwamen. Dat wij nijveren met de levendigste be langstelling uitzien naar hetgeen de regee ring noodig zal achten verder voor ons te noen ter verzekering van een zooveel moge lijk geregelden gang van zaken, behoeft nau welijks gezegd. En zij, èn de N. O. T., èn de Nijverheids commissie, zijn in casu de trits van coöperee- rende krachten, waarop wij ons hebben te ver laten". KORTE BERICHTEN. Met de manschappen-auto zouden ze ven brandwachts, die hadden dienst gedaan oij den brand'in het lompenpakliuis te Am-' sterdam, naar huis terugkeeren. Bij het uit wijken voor een fietser slipte de auto en ge raakte te water. Een der inzittenden, gehuwd en vader van vijf kinderen, verdronk. Tegen den commandant van een wacht post in N -Brabant, die opzettelijk een bur- ger gelegenheid had gegeven' tot smokkelen, - is een half jaar gevangenisstraf geëischt. Te Wageningen is een ruim 60-jarige vrouw van de keldertrap gevallen en dood un Hoewel er aan den inhoud kosten noeh moeite worden gaspaard, is de abonnements prijs slechts 12j Cents per week ze ie daardoor het meest gelezen dagblad In Overijssel en omgeving. Prijs dar advertentiën 22 cents per regel, bij verbinding, in een jaar t-ijds, voor 6 adv. van één firma 18 ets ets., ook 250 regels 18 1000 regels 12 «ts. 12 adv. 12 ets., ©f 500 regels 125 ets., daggebruik voor kra^t. De voorzitter wee^r op, dat de gemeente met de K. E. M. een contract was aangegaan, waarbij bepaald was, dat binnen 3 jaar de 1 prijs van den stroom nooit verhoogd mocht de heer G. Jongewaard te Berkhout. opgenomen. Ais bestuurslid van den Alg. bond van afdeel ingen van binnenvisschers is gekozen worden. Toen die 3 jaar om waren, bereken- I de de K. E. M. 0.9 cent meer met het oog op de kolenprijzen en dit kostte Bergen voor de maand November 109.38. Toch heeft de K. E. M. volgens haar eigen mededeelingen te Alkmaar niet veel last van den kolennood, aangezien zij met afval van de staatsmijnen kan stoken. Volgens het con tract heeft de K. E. M. evenwel recht, ons meer te berekenen. Daaraan is dus niets te doen. Spr. gevoelt er nu echter ook niets voor, om aan de K. E. M. de helft van een eventueele meerdere ontvangst, door een ta- riefverhooging uit te keeren. B. en W. stellen daarom voor om op hun voorstel niet in te gaan. Waar de gemeente evenwel nu zelf 0.9 ct. meer moet geven, daar stellen B. en W. voor, om de K. W. U. voor alles, dus ook voor de Kracht met 1 cent te verhoogen en de straat verlichting tot de helft te beperken. Spr.'ziet er geen bezwaar in, om den prijs voor de kracht* van 6 op 7 cent te brengen, aangezien de gemeente zelf ook meer moet betalen. Au- dere bezuinigingsmaatregelen oordeelden B. en W. voor Bergen ongewpnscht. Met algemeene stemmen werd hieirtoe be sloten. De gister gehouden kasopname bij den ge meente-ontvanger wees overeenkomstig de boeken een bedrag, groot 13730,74 aan; de kas van het electrisch bedrijf 2460,67. Eind Decmber heeft de gemeente den 2den termijn zijnde 5000, voor de rioleering te betalen De eerste termijn was reeds voldaan. De ge meente zal dan ook nog 21,588 moeten be talen; men komt dus te kort. Vandaar de tijde lijke geldleeniing, waartoe in de vorige verga dering werd besloten. De voorzitter deelde nog mede, dat het in de commissie voor het electrisch bedrijf was gebleken, dat het goedkooper was, om de aansluitingen soms van het eene huis naar het andere te maken. De volgende toevoeging in art. 5 was daarom gewenscht: „De ge meente heeft en behoudt het recht, ten allen tijde, zoowel in als buiten het aangesloten ge bouw, werkzaamheden te verrichten, of nieu we aansluitingen op de bestaande te maken naar gelang de belangen van het gemeentelijk electrisch bedrijf die medebrengen. Alle schade wordt door de gemeente her steld of vergoed". Hiertoe werd besloten. Het kohier van de Hondenbelasting werd op 317,50 vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat het ledigen van de putten te Bergen aan Zee aan den hoogsten inschrijver, T. J. Briefjes, voor 45 was gegund. Hierop werd de vergadering gesloten. INDUSTRIEELE NOODEN. Een industrieel schrijft aan het Haagsche torresplbur. over de oorzaken van de steeds nijpender wordende industrieele nooden in ons land. Ten eerste schrijft hij die toe aan de rantsoeneering door Engeland van de hier te lande benoodigde grondstoffen, die van over zee moeten worden aangevoerd, waardoor de N. O T. genoodzaakt wordt, groote partijen goederen, die allang gekocht en betaald zijn, vast te houden. Maar, wordt verder geschre ven, „de aanvoer van onze grondstoffen labo reert nog aan een andere kwaal, alweer een gevolg van den oorlogstoestand, n.l. gebrek aan scheepsruimte. Dit gebrek heeft zich vooral in de laatste dagen nog verscherpt tengevolge van den maatregel van den Minister van Landbouw, Nijverheid eni Handel, om zoovéél mogelijk ruimte te bestemmen voor den aanvoer van granen. Wel wordt, naar men ons mededeelde, over wogen' om een zeker percentage van de ton- nenmaat door aanwijzing van bepaalde sche pen te bestemmen voor den aanvoer van ande re artikelen, dus ook voor grond- en hulpstof fen voor verschillende industrieën, maar dat dit percentage voldoende zal blijken, mag vei lig worden betwijfeld. Het groote door de re- geerihg op te lossen vraagstuk zal dus nu worden, hoe met de beschikbare Nederland sche tonnenmaat het voor heel ons economisch bestaan grootst mogelijk nuttig effect te berei ken. De Ütrechtsche Gemeenteraad heeft 10.000 subsidie verleend aan de vereeniging. tot het houden van Jaarbeurzen in Neder land. In een veensloot bij Marssum is een venter verdronken. Te Amsterdam is een man aangehou den, die tanden verkocht, afkomstig van een onlangs aldaar gepleegden diefstal. De Eerste Kamer is tegen a.s. Woens dagnamiddag 2 uur weer bijeengeroepen. Te Arnhem zijn weer 97 Duitsche kin deren aangekomen. Acht hunner bleveü te Arnhem, de overigen reisden verder naar ver schillende plaatsen in ons land. De rechtbank te Assen veroordeelde iemand wegens het terugkeeren in de in staat van beleg verklaarde gemeenten, waarin hem het verblijf was ontzegd, tot 1 maand gevan genisstraf. Vanuit het 'zoogenaamde Broek bij Weert zijn in één nacht 800 schapen naar België gesmokkeld. Op uitnoodiging der Britsche regeering zullen drie Nederlandsche officieren in het begin van Januari een bezoek brengen aan het Engelsche front. Uit Batavia meldt men een scheeps ramp van de Elsbroek, waarbij de heele be manning (23 leden) verdronken. Bijzonderhe den ontbreken. Er is ingebroken in de militaire rustka mers in de Achterstraat en in de Kalsdonk- schestraat te Roosendaal. Ontvreemd zijn 80 dekens, 80 paar sokken, 10 handdoeken en een groote partij schoenen. De directie van de Limburgsche Steen kolenmijnen heeft medegedeeld, dat door het toevoeren van een voldoend aantal wagens de verzending sedert dien per dag gemiddeld 800 ton meer bedragen heeft. Uit het huis van bewaring te Amster dam zijn twee gedetineerden ontvlucht, ver moedelijk zijn zij geholpen door menseden ;n het gebouw. Te Apeldoorn hebben twee soldaten een meisje aangerand. Zij zijn gearresteerd. De rijksvoorjaarskeuring van dekheng sten zal in deze provincie worden gehouden te Hoofddorp op 16 Febr. 1917. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, \M81EKDAMSCHE BEURS Opgave van het nooRDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. 22 Dec. 23 Dec NEDERLAND. Oblig. N. W dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f van 500/1000 dito 5 4i 3] 3 21 5 pCt. 1005/8 door gebrek aan nadenken. Hebt gij er ooit aan gedacht, dat uw pijn lijke rug, uw zenuwachtigheid en waterstoor nissen te wijten kunnen zijn aan wat gij eet en drinkt en aan uw leefwijze? Te veel eten en het voortdurend gebruik van alcoholische dranken, gepaard gaande met te weinig lichaamsoefening in de buiten lucht, rust en slaap, zal ongetwijfeld metter tijd de nieren verzwakken. En dan komt de last. Rugpijn, zenuwkwalen, waterstoornissen, hoofdpijn, niergruis, duizeligheid en water zuchtige zwellingen zijn kenteekenen van te veel urinezuur in het bloed, en er bestaat ge vaar voor niersteen en ongeneeslijke nierziek ten. Matig eerst alle slechte gewoonten. Help dan de verzwakte nieren door een degelijke kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen heelen.en verzachten de nie- reb, de urinewegen en blaas. De onzuivere vloeistoffen worden uit het lichaam afgevoerd en de afzettingen van urinezuur verwijderd. De blijvende verlichting en baat, die dit speciale geneesmiddel aan nierlijders brengt, is over de geheele wereld bekend. Foster's Pillen maken u niest alleen gezond, maar houden u gezond. Let er evenwel op dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op de ver pakking. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slothouber, Langestr. 83. Toezending ge? schiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 p. doos of 10 p. zes doozen. 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND Obl. fr* 2500— 5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4$ Nicolai Spw. k 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894 GR. 625 4 TURKilE. BagdadSpwg le serie 1904 4 BRAZILIË. Fundin Ln. 1898 S 20/100 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- on Crediet-lnstellingen Amsterdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. G. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. V. A. Am. Car Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. pref. A. RedjangLebong A. ©ultuurondarn. Handelsver. an Handelsvennootsch. ©uit. Mij. der Vorstenlanden A, id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dortsche Petr. Ind. Aand. Qec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mij. t. e. v Petr. br. A. Sum. Palembang. Fekr. Mlj. A. BUITENLAND. New. Schibaieff Peir. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. jtmv. Mij. Aana. Ned. Scheepv. Unie Aand BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. int. Merc. Marine afg pr. A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obl. 4j Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Dell Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. S«5embah Tabak Mli. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Holl. ijzer. Spoorw Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4j BUITENLAND. AMERIKA. Atehis. Top. S. fé. v g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kans Cltv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York On». Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100.3 Gemeente Crediet 3 BELGiE. Antwerpen 1878 101V* 841/4 751/, 631/j 100 801/, 705/e 64 OH/, 6415/is 66 65 565/8 IMVis 1031/4 104 lOU 1001/1 83i, 741/4 021/4 100 ■1- 165 515i/« 239", 1637/i, 89 3/4 17 34 25'/, 10'/, 28 1376/, 95 281/1 145 106'A, 99 61 1035^ 18'/. 35 26 Ui It 30 94s/4 30i/, 149 PROLONGATIE 4 pOt. Mededeel ingen: Nederlandsche en Russi sche Staatsfondsen prijshoudend. Mijnen iets beter voor Ketahoen. Culturen beter voor Vorstenlanden. Oliewaarden lager. Rubber- waarden vast voof Amsterdam Rubber. Scheepvaartaandeelen in willige stemming Marine eveneens willig. Tabakken vast. De Amerikaansche markt was bij opening willig, het verloop was' levendig en het slot was vast. United Steels 101 pet. ONZE LINiNENINDUSTRIE IN NOOD. DEN HAAG, 22 Dec. Van belangheb bende zijde wordt aan het correspondentie- bureau gescheven Het ziet er in de linnenindustrie naar uit, dat, indien de hoog noodige gondstoffen voor dit bedrijf niet spoedig komen, hiei slachtoffers zullen vallen.. Wel hebben na- en S. Spoorwegen. 43i/i 184 220 Vi 244 187 1445/, 170 67 51'/, 96 21 28 150 226 f230 435 195 166 517 239'/, 39 78 57»/, 224'/, 160 385 168 28 ,84 93 230 232 275 508'/, 391 183 233'/, 491 1023/, 104 100»/, 79s/4 63 61 63 65 65i, 56ii, 1031/4 225 190 178 7U/, 58 101 23 32 234 242 430 571/4 236 162 400 170 311/, 88s/4 2701/4 505 5051/, 104 1006/, I

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2