DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. Nieuwjaarswenschem. No. 305 DIt> nummer bestaart uft 2 blbden. DONDER 1» A O 28 DECEMBER llonderd en achttiende jaargang. 1916. per 3 maanden f 1.—, fr. p. post f 1.25. AdYertentiepriis 12èct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij y.h. HERMs. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. NIB1RLAWB. VERGADERING m den gemeenteraad yan Alkmaar, Nieuwjaarswensehen, Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 28 December. Twee jaar geleden meende een handig za ken-man de menschheid gelukkig te moeten maken door een knoop in den handel te bren gen, waarop gedrukt was: „praat me niet over den oorlog." Wanneer de exploitatie van deze knoop gunstige financiëele resultaten heeft opgele verd, verwachten we weldra de aankondi ging van een knoop met de woorden: „praat me niet over den vrede." Want alles wat er over den vrede wordt gesproken en geschreven brengt ons niet veel verder. Er zijn nu eenmaal menschen, die den vrede wenschen, er zijn andere, die op dit oogenblik nog van geen vrede willen we ten. Men vindt deze beide groepen in de oor logvoerende landen en in de onzijdige rijken En ze uiten zich in de pers, zoodat men zich moe kan lezen, zonder dat men er iets wijzei door is geworden. Men doet dus het verstan digst, wanneer men de bijleggers en de door zetters maar stilletjes laat praten en rustig zijn tijd afwacht, in het vertrouwen, dat de „vredesomsingeling" het woord is van een Fransch blad tenslotte wel het oorlogsbe drijf zal overrompelen. Grooten spoed be trachten de entente-mogendheden zeker niet. Thans wordt tusschen de hoofdsteden der entente-rijken van gedachten gewisseld in za ke het antwoord op het Duitsche vredesaan bod, meldt Reuter. Thans, thans! Een voor- loopig antwoord is te Parijs opgesteld, dit vormt een punt van bespreking tusschen de verschillende ministeries en vóór de Duitsche aanbieding is beantwoord is er geenerlei stap in verband met de Amerikaansche en Zwit- sersche nota's te wachten. Bovendien heeft de Britsche regeering een koloniale conferentie bijeen geroepen om te spreken over Engelsche vredesvoorwaarden, waarvoor de vertegen woordigers worden verwacht „wegens het buitengewoon spoed eischende van de zaak" niet later daneinde Februari. Praat me niet over den vrede! Nadat veldmaarschalk von Mackensen eeni- ge dagen achtereen korte legerberichten uit Roemenië heeft gestuurd, is hij heden' weer uitvoeriger geworden. En hij kon dat volgens zijn methode zijn, want hij is door de Roe- meensch-Russische stellingen gebroken en hij heeft den hardnekkigen tegenstand, die hem werd geboden om zijn verderen opmarsch naar de Sereth-linie te verhinderen, gefnuikt. De versperring Rimnicu-Sarat is genomen en na een vijfdaagschen slag zijn de troepen van generaal von Falkenhayn over een breed te van 17 K.M. door de zwaarversterkte Rus- sisch-Roemeensche stellingen gekomen, waar bij er 7600 gevangenen werden gemaakt. Te gelijkertijd maakte het Donauleger zich mees ter van enkele verschanste dorpen, zoodat de Russische en Roemeensche troepen gedwon gen waren ook hier zich terugtetrekken naar het noorden, en zij Braila ook welzullenmoe- ten prijsgeven. Het is niet aan te nemen, dat de terugtocht onbelemmerd zal geschieden en ook is het niet waarschijnlijk, dat de voorge nomen hergroepeering der Russisch-Roe- meensche strijdkrachten achter de Sereth reeds haar beslag heeft gekregen. Deze beide om standigheden doen verdere actie in dit gebied verwachten, totdat de stelling Sereth-Donau geheel door de middenmogeudheden zal zijn bezet. Van de overige oorlogstooneelen wordt niets bijzonders bericht. Fransche bladen maken met ingenomenheid melding van de verheffing van generaal Jof- fre tot „maréchal de France," een waardig heid met als symbool een azuurblauwe goud- besterde staf, welke waardigheid sinds 1870 niet meer was verleend en sinds 1895 ook niet meer werd bekleed. KORTE BERICHTEN. Een Zweedsch en een Noorsch officier zijn te Nieuw York aangekomen om een vlieg tocht over den Atlantischen Oceaan te onder nemen, ze zijn van plan vroeg in 't voorjaar van New Foundland te vliegen naar Ierland. Denemarken wil in Jutland kampen op richten, waar invalide krijgsgevangenen in de lente kunnen ondergebracht en verzorgd wor den. Eenige Vlaamsche gemeenten, waaruit een groot aantal dienstplichtige mannen naar Nederland zijn gevlucht, zijn met ettelijke duizenlen marken beboet. Te Parijs mogen de winkels slechts tot 6 uur met gas, electriciteit, petroleum of spiri tus verlicht worden, ze hoeven daarna echter niet te sluiten, als ze maar op een andere wij ze verlichtv/ orden Uitgezonderd zijn levens middelen en kapperswinkels, drogisterijen en tabakszaken. Een vliegeskader der geallieerden, heeft de Belgische kustplaatsen, die tegen een mo gelijke landingspoging zwaar versterkt wor den, gebombardeerd. Van het midden van Januari' af zullen in geheel Amerika groote vredesbijeenkom sten gehouden worden. Van den Rijn en ahar Duitsch zijrivieren wordt sterken was gemeld. De kerstmis en Nieuwj aar-extra-treinen in Zwitserland zijn wegens den kolenood ko men) te vervallen. In alle gemeenten in Frankrijk is vanaf Dinsdag de verlichting teruggebracht tot op een derde van wat zij was in den winter van 1913—1914. Het Luxemburgsche ministerie heeft z'n ontslag ingediend. Ook Zweden ondersteunt president Wil son! s nota. Keizer Karei en Keizerin Zita zijn met groot gevolg naar Boedapest vertrokken, waar de kroningsplechtigheid plaats zal vin den. Aaa den onderzeeboot-kapitein Valenti- ner is de orde pour ie mérite verleend, omdat hij 128 schepen met een gezamenlijken in houd van 282.000 ton heeft getorpilleerd. Oeneraal Joffre is tot maarschalk van Frankrijk benoemd, waarmede tevens deze ti tel wederom in Frankrijk in eere is hersteld. Koning Konstantijn heeft aan de Enten te een vrijgeleide aangevraagd voor een paar Duitsche doctoren, door wie hij zich wil laten opereeren. DE „KEDIRI". De Raad voor de Scheepvaart stelde heden een onderzoek in naar de oorzaak van het op 30 Nov. tot zinken gebracht worden door een' Duitschen onderzeear van het s.s. „Kedi- ri" van den Rotterdamschen Lloyd. Volgens de verklaringen van den kapitein was de heele lading van Indische producten voor Marseille bestemd, meest voor Holland- sche firma's. De aanwezige 700 ton spiritus was voor een Zwitsersche firma aldaar. De Duitschers verklaarden 2400 ton der lading (geheel 3200 ton) voor contrabande en moes ten), omdat het niet mogelijk was het schip op te brengen, het vaartuig laten zinken. Men kreeg behoorlijk tijd om van boord te gaan in de reddingsbooten. De onderzee-commandant gaf den kapitein een verklaring dat hij de „Kediri" wegens het aan boord hebben van contrabande verbeurd had verklaard. Moch later blijken dat ik een fout heb begaan, zeide hij, dan zal de schade vergoed worden. Op dit oogenblik kan ik ech ter niet anders handelen dan ik doe." De uitspraak van den Raad volgt later. DISTRIBUTIEREGELING VAN BROOD, BLOEM, MEEL EN ROGGE. De minister van landbouw, overwegende dat het noodzakelijk is maatregelen te nemen ter beperking van het gebruik van brood' en van de grondstoffen voor de bereiding van brood; gezien artikel 8, eerste lid, der distri- butiewet 1916, heeft vastgesteld een distribu tieregeling van brood, bloem, meel en rogge. De regeling treedt op nader te bepalen da tum in werking. De St. Ct. bevat nadere bij zonderheden. KAAS De kaasvereeniging heeft aan den handel bericht gezonden, dat de export naar Enge land en Frankrijk nog niet regelmatig genoeg gaat. De bepaling is nu gemaakt dat vanaf 20 Januari de exporteurs niet meer achter mogen zijn dan drie weken. Van heden af zijn alle vrije uitvoervoorra- den, in afwachting van een definitieve rege ling, geblokkeerd. Door de Nederlandsche Vereeniging van Kaashandelaren is een adres gericht tot de le den van de Tweede Kamer in zake de reeds op Maandag 18 Dcember j.l. in een openbare vergadering uitvoerig uiteengezette quaesfie van het contract, aangegaan met een Duilsche commissie, waarbij is overeengekomen, dat de exporteurs hun voorraad zullen moeten af staan tot prijzen, die voor hen een belangrijk verlies zullen beteekenen. Mocht in het algemeen belang de afleve- ing van de voorraden met „vrij exportrecht" inderdaad noodzakelijk zijn, dan komt het adressant billijk voor, dat die schade niet door een beperkt aantal Nederlanders, toeval lige bezitters der voorraden, doch door het al gemeen wordt gedragen. Het adres, dat de motie vervat, op de boven bedoelde vergadering aangenomen en1 in de dagbladen gepubliceer besluit met tot de Ka merleden het verzoek te richten), hun invloed te willen uitoefenen, dat den handel1 vergoe ding gegeven wordt voor het door hem te lije den verlies, opdat voorkomen wordt, dat, ook al is dit in het algemeen belang, groot on recht zou gepleegd worden ten opzichte van een groep exporteurs, die tot nu toe aan alle hun opgelegde verplichtingen hebben vol daan. INVOER VAN IJZER EN STAAL UIT DUITSCHLAND. Naar aanleiding der loopende geruchten over een hervatting van den uitvoer van ijzer en staal door Duitschland, heeft de Tel. om inlichtingen verzocht en vernomen, dat er on derhandelingen worden gevoerd over dien uitvoer. Het resultaat der onderhandelingen is nog niet bekend, maar men verzekerdee dat er in Januari wel een overeenkomst zou wor den getroffen. Voorloopig echter hebben enkele firma's, die in hunne fabrieken in Duitschland nog voorraden bewaarden, welke door Neder landsche afnemers waren besteld, voordat het uitvoerverbod werd afgekondigd, hiervoor consent van uitvoer gekregen. BINNENLAND. EERSTE KAMER. De voorzitter deelde in de vergade ring van Woensdag mede, dat was ingekomen een brief van den voorzitter van de Belgische Kamer en van den ondervoorzitter van den Belgischen Senaat, ten geleide van een ge drukte bijlageAppèl des ouvriers beiges aux ouvriers du monae civitisé, en een motie van den Universeeleni Liefdebond' te Batavia Deze stukken werden ter griffie gedepo neerd ter inzage van de leden. De Kamer ging daarna over tot het trekken van de afdeelingen, en begaf zich vervolgens in de afdeelingen tot het kiezen van voorzit ters en ondervoorzitters. Nadat de geschorste vergadering was her opend, deelde de voorzitter mede, dat tot voor zitters der afdeelingen zijn benoemd de hee- ren Van Lamsweerde, Van Nierop, Verheyen, Drucker en Krans en tot ondervoorzitters de heeen Van den Berg, Van der Feltz, De Vos van Steenwijk, Tjarda van Strackenborgh Stachouwer en Reekers. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de centrale afdeeling had1 besloten, een -anla: wetsontwerpen in de afd. te doen onder zoeken, waaronder de suppl. oorlogsbegroo ting 1916 (buitengewoon krediet). Deze wetsontwerpen werden Woensdag nog onder zocht, behalve de zegel- en registratie-wet ten, welke Donderdag zullen onderzocht wor den. De vergadering werd verdaagd tot Vrijdag ochtend 11 uur. BOND VAN NEDERLANDSCHE ONDERWIJZERS. Na een huishoudelijke vergadering opende gisteravond 8 uur de heer F. L. Ossendorp de algemeene vergadering van den Bond van Nederlandsche Ondti wijzers, in de Buitenso- citeit te Zwolle. Er waren 231 afgevaardig den, vertegenwoordigende 150 afdeelingen. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter, ■dat in het afgeloopen jaar de positie der open bare school in gevaar gebracht was en geen verbetering was gekomen voor de onderwij zers die slecht betaald werden. De regeering heeft een aalmoes toegeworpen in den vorm van een dUurtebijdrage, maar, vroeg spreker, is het geen schande voor Nederland dat de re geering de onderwijzers een dergelijke fooi durft aanbieden? Door de motie-Ter Laan in de Tweede Kamer (verhooging der minima met 200) zouden de onderwijzers nog niet krijgen wat hun toekwam, de Kamer moet dus een ernstige poging doen het bedrag dier mo tie verhoogd te krijgen. Sprekende over den toestand der openbare school, zei spr., dat er nu door de grondwets herziening van vrije concurrentie tusschen 't openb. en bij'z. onderw. geen sprake meer is, de openb. school komt achter te staan, omdat de bijzondere school hare particuliere fondsen behoudt en de geestelijke voorstanders het economisch en moreel overwicht op de ouders blijven houden. Dat van art. 192 nog zooveel is terecht gekomen, was te danken aan wijlen den heer Tydeman en aan het optreden der openbare onderwijzers. Wij vreezen, zei spr., dat d wijziging van artikel 192 ten gevolge zal hebben, dat de openbare school zal verdrongen worden van de plaats, waarop zij historisch recht heeft, dat tot schade van het volksonderwijs de open bare school op tal van plaatsen zal verdwij nen. Wij' hopen evenwel, dat de nieuwe wet op het Lager Onderwijs, welke van deze grond wetsherziening het gevolg zal zijn, de nadee- len voor het openbaar onderwijs zooveel moge lijk zal beperken. Zal dit bereikt worden, dan zal een stevige propaganda voor den eisch van goed volkson derwijs moeten gevoerd' worden. Daarnaast zal echter de eisch voor een alleszins voldoen de salarieering niet mogen worden losgelaten. De secretaris deelde mede, dat het aantal leden, dat op 1 Jan. 1916 6830 bedroeg, op 1 Jan. 1917 7034 zal zijn. Het aantal afdeelin gen verminderde van 193 tot 189. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededeeling van het Handelsinfor matiebureau van Van der Graaf Go's Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo pen week, eindigende 23 Dec., in Nederland uitgesproken 17 faillissementen tegen 12 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Ja nuari tot en met bovengenoemdan datum 1045 faillissementen tegenover 1362 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. op Donderdag 2S Dec. 1916, 's namiddags 1 uur. Voorzitter de Burgemeester de Heer G. RIPPING. Secretaris de Heer DONATH. Vertegenwoordigd 17 leden. Afwezig de heeren Sluis en Leesberg. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is ingekomen a. een schrijven d.d. 7 December 1.1., van J. G. Corino en P. Bakker, gemeenteboden, en H. J. P. Wemaer, concierge van het stadhuis, houdende dankbetuiging voor de verhooging hunner jaarwedden; b. een schrijven d.d. 19 December 1.1., van H. de Boer, havenmeester, en R. G. van der Veer, assistent-havenmeester, houden de dankbetuiging voor de verhooging hunner jaarwedden; c. twee brieven d.d. 17 en 20 December 1.1., van het bestuur der afd. Alkmaar van den Ned. R.K. Bond van personeel in dienst van openbare lichamen en bedrijven „St. Paulus," en van het Nederlandsch Ver bond van vakvereenigingen, houdende dankbetuiging voor de verhooging der loo- nen van de gemeente-werklieden a—c voor kennisgeving aangenomen. d. een adres d.d. 20 December 1.1., van de lantaarnopstekers, houdende het verzoek hun loon te bepalen op 6 per week Wanneer dat adres gesteld wordt in han den van B. en W., dan is de Nieuwjaarsdag al voorbij eer het advies komt. Daarom zou de Voorzitter namens B. en W. willen berichten, dat bij uitzondering voor ditmaal nog wordt toegestaan nieuwjaar te wenschen. Alzoo wordt besloten. e. een adres d.d. 18 December 1.1. van den heer C. van Stam en anderen, houdende het verzoek te willen terugkomen op het besluit inzake de verplichte 8 uur-winkelsluiting; Den heer C 1 o e c k komt het voor, dat het goed is voordat het adres in handen gesteld wordt, er iets over te zeggen. Spreker wil dat doen omdat hij eigenlijk tegen wettelijke win kelsluiting was. Hij herinnert aan de agitatie die in Berlijn heeft plaats gehad tegen de ver plichte winkelsluiting en hoe die ook daar is dood geloopen. Voorts gaat spr. na wat er over de verplichte winkelsluiting is gezegd op het Middenstandscongres en in aanslui ting daarmede acht hij het van adressanten verkeerd thans tegen dezen tijdelijken maatre gel te ageeren. Spreker zou echter willen voorstellen, om een commissie te benoemen die onderzocht in hoeverre den middenstand voor de wettelijke sluiting is en in hoeverre uitzonderingen kunnen worden toegestaan. De heer Van den Bosch is in tegen stelling met den heer Cloeck voor wettelijke sluiting. Spreker betoogt echter, dat van deze tijdelijke maatregel enkele zaken belangrijke nadeelen hebben en om te voorkomen dat sommige zelfs broodeloos zouden worden, zou hij in afwachting van nadere herziening der verordening een uitzondering willen ma ken voor fruit-, sigaren-, visch- en banketwin- keis en deze toe te staan bij petroleumlicht te verkoopen na des avonds 8 uur. De voorzitter meent toch den raad te moeten ontraden op dit denkbeeld in te gaan. Spreker deelt mede, dat hij de adressanten in overweging heeft gegeven om zich tot den raad te wenden, dan kan na rijpe overweging beslist worden. Ging men op het voorstel van den Bosch in, dan zou men nu een over ijld besluit nemen. Ook het voorstel van den heer Cloeck moet spreker ontraden. Het tijdstip om een enquête in te stellen acht hij nu al zeer ongunstig. Spreker wil ten slotte nog even mededee- len dat bij hem persoonlijk ook bezwaren zijn gerezen tegen het besluit van 7 Dec. waar is bepaald dat dit besluit zou ingaan 1 Dec. Namens B. en W. en de gascommissie stelt hij aaarom voor te bepalen, dat de verorde ning in zake gasbesparing ingaat 16 Dec daarmede is dan meteen tegengesproken, dat het met de gasbesparing te doen was om voordeden voor het gasbedrijf. De raad vereenigt zich zonder hoofdelijke stemming met deze wijziging. De heer Cloeck vraagt dan te bepalen, dat de enquête in Maart zal plaats hebben. De voorzitter acht het beter deze en quête uit te stellen tot geschikter tijd. Aldus wordt besloten, waarna het adres in handen gesteld wordt om bericht en raad. f. een adres d.d. 16 December 1.1., van het Alkmaarsch Drankweercomité, houdende het verzoek op de demobilisaiiedagen alle café's en dergelijke inrichtingen gesloten te doen houden Gesteld in handen van de commissie voor de strafverordeningep. g. een adres d d. December 1916 van het Da- gelijksch Bestuur van den Bond ter Behar tiging van de Belangen van het Kind, hou dende het verzoek het roeken door kinderen en jeugdige personen door verordeningen met kracht te bestrijden; Alsvoren. h. een schrijven d.d. 20 December 1.1., no. 81, van de Ged. Staten, ten geleide van de goedgekeurde Verordening, regelende het verhaal van bijdragen voor pensioen van gemeente-ambtenaren, hunne weduwen en weezen Voor kennisgeving aangenomen. i. een adres d.d. 23 December 1.1., van de afd Alkmaar van den Ned. Bond van hotel-, koffiehuis- en restauranthouders, verzoe kende wijziging der Verordening op het sluiten van koffiehuizen enz. (Gem. blad no. 511) Gesteld in handen van de commissie voor de strafverordeningen, j. een schrijven d.d. 23 December 1.1., van den heer W. F. Koppeschaar, houdende het verzoek om als lid der Commissie van toe- In het nummer dat ZATERDAG den 30sten December verschijnt, zal wederom gelegenheid bestaan tot het plaatsen van a 25 cents a contant. E)E DIRECTIE. zicht over het sted. muziekkorps ontslag te bekomen, voor het geval de heer Oushoora mocht worden herbenoemd als lid; Gevoegd bij punt 2 der agenda, k. een schrijven d.d. 20 December 1.1., No. 73, van de Ged. Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 30 Novem ber 1.1., no. 7, tot het aangaan van een tij delijke leening groot ƒ200.000. Voor kennisgeving aangenomen. 1. een schrijven d.d. 20 December 1.1., No. 116 van de Ged. Staten, houdende ontvangstbe- richt van de Verordening tot wijziging van de Alg. Politie-verordening; Alsvoren. m. brieven d.d. 27 December 1.1. van het per soneel aan het gem. slachthuis, houdende dankbetuiging voor de verhooging van jaarwedden. Alsvoren. n. een adres van de Rederijkerskamer „Bilder- dijk", met het verzoek de stichting van een schouwburg en concertzaal zooveel moge lijk te bevorderen. Gevoegd bij de desbetreffende stukken. VERDEELING VAN DEN RAAD IN AF DEELINGEN; BENOEMING EN AAN VULLING VAN OOMMISSIëN VOOR 1917. De heer Thomsen verzoekt niet meer in aanmerking te komen als lid der belasting commissie en de commissie voor het slacht huis. De heer Cloeck beveelt voor de belas tingcommissie aan den heer Udo. Ie. De raad wordt in de volgende afdeelin gen verdeeld1: le sectie: Burgemeester voorz., Van den Bosch, Govers, Verkerk, Meienbrink. 2e sectie: J. de Wit voorz., Udo, Bak, Sluis, Lubbe. 3e sectie: Zaadnoordijk voorz., Ringers, den Boesterd, de Lange, Leesberg. 4e sectie: Thomsen voorz., Leguit, Cloeck, Stoel, Luiting. 2e. Benoemd worden tot vier leden der com missie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, waarvan de burgemeester, krachtens art. 166 der Gemeentewet, voorzitter is: Mr. A. J. M. Leesberg, Mr. D. Sluis, A. W. Udo, J. de Lange CJz. 3e. vijf leden, waarvan één tot voorzitter, der commissie tot de belastingzaken en eenige andere onderwerpen van financieelen aard. J. de Lange CJz., Voorz., C. G. Zaadnoor dijk, H. P. Ibink Meienbrink, Udo en Sluis. 4e. drie leden der commissie van bijstand voor de publieke werken. G. T. M. van den Bosch, P. N. Leguit, F. H. Ringers Sr. Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethoudes aangewezen de heer J. de Wit Dz., wethouder. 5e. drie leden der commissie van bijstand in betreking tot het beheer en onderhoud van de wandelwegen, de beplanting van straten, we gen en pleinen der gemeente. G. T. M. van den Bosch, E. H. Ringers Sr.. E. E. Stoel. Tot voorzitter voor bet jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de heer J. de Wit Dz., wethouder. 6o. vierl eden der commissie van bijstand voor de gemeentelijke gasfabriek. J. de Lange CJz., P. N. Leguit, Jb. Cloeck, Mr. A. J. M. Leesberg. Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de burgemeester. 7e. drie leden der commissie van bijstand1 voor het gemeente-slachthuis. D. A. Luiting, D. oGvers Jz en F. Bak. Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de heer J. de Wit Dz., wethouder. 8e. driel eden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioenfonds en onge vallenfonds. A. W. Ud'o, J. de Lange CJz., O. J. Ver kerk. Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de heer C. G. Zaadnoordijk, wethouder, 9e. vier leden der commissie van bijstand in het beheer van den gemeentereinigings dienst. D. Govers Jz., D. A. Luiting, A. G. den Boesterd, E. E. StoeL Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de heer G G. Zaadnoordijk, wethouder. lOo. vier leden der commissie van bijstand voor het marktwezen. E. E. Stoel, F. H. Rin gers Sr., D. A. Luiting, D. Govers Jz. Tot voorzitter voor het jaar 1917 is door burgemeester en wethouders aangewezen de heer A. F. Thomsen, wethouder. 11 o. vier leden der commissie van bijstand voor het distributiebedrijf. J. Cloeck, Mr. A. J. M. Leesberg, F. Bak, O. J. Verkerk. IMAMS COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1