f Hij m-Kroniek. Prijs 40 Ct.. franco p. pest 47 Ct. Telefoon 242. Langestraat 43, Royal Worcester Bon Ton Corsets Zoo dikwijls te.wijteii aan Alcmaria I Wilhelmina Vooruit I WArcÊNÜORF's Uiiddelburgscke Courant Telegrammen van lieclcu en usyn geschikt voor ieder flgnnr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. Generaal Snijders heeft aan de autoritei ten der landmacht een order verzonden, waar in op bevordering der huisvlijt in het leger wordt aangedrongen. De toestand van de beidé slachtoffers van den moordaanslag te Winschoten is voor uitgaande. De procuratiehouder zal heden het ziekenhuis verlaten. Te Alphem, gem. Appeltern, heeft een 15- jarige knaap zijn kameraad bij ongeluk bijna doodgeschoten. Te Delft zijn een paar rijwieldieven en een heler van de gestolen fietsen aangehou den. De man uit Veenoord (Dr.), die eenige dagen geleden was ontsnapt van uit de straf gevangenis te Groningen toen hij een bezoek mocht brengen aan zijn zieke vrouw, is thans weder aangehouden. In de zwavelstoffabriek aan den overkant van het IJ is bij het openen van een vat zwa velzuur de bodem daaruit geslagen, waardoor een der werklieden een been werd verbrijzeld. En caféhouder te Rotterdam is door 4 bezoekers mishandeld en bestolen voor 65. Het is thans vastgesteld, dat de vijf wo ningen aan den Durgerdamschen dijk beoos ten den landweg naar Ransdorp zullen wor den gesloopt voor het aanleggen van een nieu wen rijweg. Te Zoutelande is bij het laten springen van een aangespoelde mijn groote materieele schade aangericht. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagmorgen 10 ur vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Als eerste punt kwam aan de orde het on derzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid den heer S. Zeefan. De commissie adviseerde tot toelating, waartoe werd besloten. Door den heer Zeeman werden de gebruike lijke eeden afgelegd, waarna hij door de le den werd gefeliciteerd. De notulen werden na een kleine opmerking van den heer Berkhout goedgekeurd. De opbrengst van het Broeker-lijntje vas over Augustus 1680en over Sept. 1580. De voorzitter deelde mede, dat nietegen- staan den beperkten treinenloop de Broeker treintjes alle blijven loopen. Van den gemeenteveldwachter en den tele foonhouder was een dankbetuiging ingekomen voor de verhooging van salaris. Op het verzoek van Ged. Staten om tot dek king van het tekort over 1915 een leening groot 800 te mogen sluiten, is afwijzend be schikt, omdat dit bedrag wel op den H. O. kon worden gelegd. Hieraan is inmiddels reeds gevolg gegeven. De begrooting voor de gasfabriek is goed gekeurd terugontvangen. Door den voorzitter wefrd medegedeeld dat door den raad van Broek op Langendijk af wijzend was beschikt op het verzoek, aldaar eenige kinderen uit de gemeente op de O.L. school tep laatsen met het oog op het plaats gebrek hier. In verband hiermede sprak de voorzitter er zijn verwondering ove uit, dat een man als KI. de Vries hem in zijn eigen gemeente ge tracht heeft verdacht te maken. Naar aanlei ding van adressen heeft de schoolopziener als zijn meening te kennen gegeven, dat plaatsing van kinderen te Broek op Langendijk de beste oplosing was en dat hij dergelijk optreden afkeurde. De heer de Boer merkte op, dat het zoo niet langer ging. Het onderwijs lijdt er onder. Laten we nu pertinent aan het R. K. be stuur vragen, wanneer de school er komt, dan weten we wat we moeten. De voorzitter zeide, reeds met den school opziener te hebben afgesproken er met den pastoor over te spreken. De heer Bekker deelde mede, dat de pas toor met alles klaar is, doch dat men wachtte omdat het bouwen tegenwoordig veel te duur is. Om die reden is het ook onvoorzichtig hier de school uit te breiden en zoo hard van stapel loopen. De voorziter gaf er de voorkeur deze zaak voorlopig te laten rusten en sloot de discus sies. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot samenstelling van een distributiecommissie. De voorziter las een verordening voor, die werd goedgekeurd. De commissie zal bestaan uit een de wethouders als voorzitter en twee leden uit den raad, bijgestaan door den di recteur, tevens secrtaris. Deze heeft 25 per maand als salaris en houdt zitting ten raad- huize Maandag, Dinsdag, Donderdags en Vrijdags, namiddags van 4—-5 uur. Oe direc teur geeft een borgstelling van 1000. De commissie vergadert eiken 2en Dinsdag van de maand. De heer Zeamam zou hetw enschelijk vinden als een deskundige in de commissie zitting I had. De voorziter antwoorde, dat een commissie moes't bestaan uit leden van den raad, doch deze commissie is bevoegd zich door deskun digen te laten voorlichten. De heer Berkhout hoopte, dat van deze voor lichting een druk gebruik zal worden ge- I maakt. Tot commissieleden werden benoemd de hee- ren S. de Boer Kz. en' S. Zeeman. Door B. en W. is tot directeur benoemd de heer K. Dijkhuizen, waarvoor de voorzitter bog spak. Van het hoofd de school was het verzoek ingekomen om eervol ontslag als zoodanig met ingang van 1 Januari. Werd verleend. Van 2 onderwijzeressen en een onderwijzer was het verzoek ingekomen om een duurtetoe- slag. De heer de Boer vond dit bitter noodig. Een lange discussie was hiervan het gevolg. Tenslotte werd besloten aan den onderwij zer Klaver een durtetoeslag van 50 te verke nen, omdat deze >n de ongunstigste positie verkeerde. Hij staat nog op het aanvangsala- ris van 600 en moet 40 per maand kost geld geven. De anderenm oéten tot de volgen de begrooting wachten. Van den minister van Waterstaat was inge komen een regeling betreffende suosidie aan werkloozenkassen. Besloten werd hierop in te gaan, zoodra een dergelijke kas hier tot stand mocht komen Hierna werd besloten, het salaiis van een tijdelijk onderwijzer te brengen van 50 op 60 per maand. Den onderwijzer Wind, <ue reeds vertrek ken is, zal de hem toekomende 10 worden ter hand gesteld. Het salaris van het tijdelijk hoofd werd ge bracht op 15 boven het gewone salaris. Rondvraag. De heer Berkhout drong er bij de gascom- missie op aan, om te stemmen voor het ver zoek om Zaterdagsavonds in de winkels tot 10 uur gas te mogen branden. Hierna sluiting. UIT OBDAM. Vrijdagnamiddag vergaderde de raad de zer gemeente. Tegenwoordig alle leden. Na opening en vaststelling der notulen volgden eenige mededeelingen, waaronder: Goedkeuring van Ged. St. van de verorde ning op het electrisch bedrijf. Goedkeuring van idem van de suppl. be grooting ad. 15000. Verder deelde de voorz mede dat gepoogd is een regeling te treffen met omliggende gemeenten inzake het levens- middelenbedrijf zoodat die gemeentenareu dan ook van regeeringsartikelen uit Obdain zouden kunnen betrekken, indien die gemeen te ook Vio deel wilde bijdragen in die kosten. Spanbroek gaat hiermede geheel accoord, an dere gemeenten willen ten deele meedoen. Voorts werd medegedeeld dat mej. Tuit plotseling krankzinnig is geworden en op kosten van de gemeente te Meerenberg ter verpleging is opgenomen. Thans kwam in bespreking een schrijven van den „Bond voor de belangen van het kind" en een vijf en twintigtal aangesloten vereenigingen met verzoek een verordening te maken waarbij het rooken door kinderen en jonge personen wordt bestreden. De adressanten meenen dat niet alleen verxoop van tabak aan kinderen en jongelieden bene den de 16 jaar strafbaar gesteld moet wor den, maar ook het schenken of verstrekken daarvan en het rooken op openbare plaatsen. In het Dag. Bestuur is IL verzoek bespro ken en hoewel B. en W. het er mede eens wa ren, dat hetr ooken van de jeugd ongetwijfeld nadeelig kon worden geacht, vond het college het niet noodig dit in de politieverordening op te nemen. Aldus werd besloten. Een circulaire van den Maatschappij tof Nut van 't Algemeen omtrent een door haar uitgegeven werken„Wat zullen wij eten" van mej. Wittop Koning, waarin recepten van eenvoudige maaltijden zijn gegeven met prij zen, berekend naar die tegenwoordige prijzen. De voorziter vond het een handig boekje met een aantal goede recepten en voelde wel iets voor de verspreiding ervan. De heer J. Dekker achtte het wenschelijk eerst enkele exemplaren aan te schaffen om zelf een oordeel te kunne vellen. Besloten werd een tiental boekjes te bestellen en bij goed vinding een 200-tal ter verspreiding aan te schaffen. Van de K. E. M. was een schrijven ingeko men, waarbij verzocht werd om de kolenbespa- ring t bevorderen door de stroomafname bo ven 70% van het normale dubbel te bereke nen eni het tarief, uitgezonderd voor de indus trie, met 20% te verhoogen, terwijl de K. E. M. de helft verzocht te ontvangen van de meerdere inkomsten. Namens het Dag. Best. achtte de voorzitter hetm oeilijk om in deze zaak met voorstellen te komen, daar wij hier van het heele bedrijf nog niets af weten' en zelfs nog niet de eerste me teropname nog niet is gedaan en waar de ta rieven hier reeds hooger zijn dan in sommige andere gemeenten, vond het D. B. het wen schelijk om na de meteropname een onderhoud te hebben met de K. E. M. Mocht het dan blijken, dat bezuiniging verder moet worden doorgezet, dan zou het college op de volgende vergadering met concrete voorstellen komen. Besloten werd na eenige discussie overeen komstig het voorstel van het Dag. Best. te handelen. Goedgevonden werd een kasleening aan te gaan van 3000. B. en W. stelden voor het bedrag voor de levensmidelendistributie te brengen van ƒ300 op 500. Algemeen werd goedgevonden. Hierna werd "overgegaan tot het benoemen van een gemeente-opzichter. Deze wordt vol gens verordening maar voor een jaar be noemd. Met algemeene stemmen werd de heer K. Wester voor het jaar 1917 benoemd. Goedgekeurd werd1 een kasgeld van 500 te verleen en ten behoeve rijf. Bij der ondvraag vroeg de neer Munster of geen verbetering aan te brengen was in den weg, waarop hier en daar groote plassen blij ven staan. De voorziter zeide, dat het onderhoud van den weg rust op den polder, maar hij twijfel de er nipt aan, nu de voorziter van het polder bestuur in onsm iden is, dat van de opmerking van den heer Munster notitie zou worden ge- nemen. Daar niets meer ter tafel kwam, sloot de voorzitter met dank voor de aangename mede werking dit jaar ondervonden, welke hij hoop te ook het volgende jaar te mogen ondervin den. Hij wenschtte de leden een gelukkig uit einde desj aars en hoopte dat 1917 mocht brengen den lang verbeide vrede. Bij het verscheiden van het oude jaar En den aanvang van het nieuwe, een paar Complimenten en wat losse kritiek Waarop, dit zeg ik vooruit, geen repliek Wordt verwacht, je hebt nu te slikken, Al zijn het soms ook speldeprikken. Onzen achtbare Raad dan ons compliment Omdat' .hij nu de laatste cent Via den heaofdelijken omslag uit onzen zak weet te halen Wat je trouwens J'eel geduldig hebt te betalen Daar je anders een d wangbevel wordt be- v teekend En bij wanbetaling je t x>el ingerekend. Doch laat ons niet klagen, het feit dat we be staan, Danken we aan 't Gemeentefbestuur, met ons zeer begaan, Want hadden die voor ons niegespeeld de ^voorzienigheid Wis waren we reeds lang onz 'en adem kwijt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zorgeloosheid. De meeste huidkwalen en de verschillende vormen van aambeien (jeukende, bloedende en uitwendige aambeien) zijn gewoonlijk te wijten aan een verkeerde leefwijze en ver- waarloozing. r. Een te rijke voeding, onvoldoende lichaams- liep™' oefening, onregelmatige en opgehouden stoel- gang, te weinig slaap en overwerking leiden lot bloedziekten, verstopping en zenuwachtig heid drie gewone oorzaken van eczema, dauwworm, gordelroos, psoriasis, puisten en aambeien. Een eenvoudige, geregelde leefwijze en de gezondheidsregeis, die het gezond verstano on° zegt, zijn de beste voorzorg. Tot bestrij ding van het ongemak en tot genezing wordi Foster's Zalf aanbevolen. Deze bizondere zalf bevat alle noodige ver zachtende, antiseptische en genezende eigen schappen. Zij past de meest gevoelige of ont stoken huid, en geeft verzachting vanaf de eerste aanwending. Een voordeel is, dat de zalf niet te spoedig opdroogt en niet te gemakkelijk kan worden weggewreven. Bij het gebruik verdwijnen spoedig de ellendige prikkeling, jeuk en ont steking en Foster's Zalf bleek succesvol zelfs bij hardnekkige gevallen van inwendige, uit wendige en bloedende aambeien. Ook bij winterhanden en -voeten, huiduitslag en in sectenbeten'. Geen huis diende zonder Foster's Zalf te zijn. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop en Slot- houber, Langesti. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h 1.75 p. doos. PERCEEL AANGEKOCHT. ut heer ueraru Wonn is gisitx eigenaar geworden van net pand aan de Houttii uians oewoond door den heer Leo Banker, hij uennt na Pinksteren in dit dan verbouwde perceel zijn neereuinodezaak daarneen te ver plaatsen. LIeeHEBBEKB VOOR kEGELKINGS V18E11. Om half drie begon de winno van uen heer Meijer zien gisteren al te vullen met iiet- nebbers voor regeeringsvisch. Dagelijks komt ei",te kort. Veie dagen komt er zeils m het geheel niets en nu het Vrijdag was, wilde de een den ander te gauw af zijn. Een oud vrouwtje, dat als werkster voor liaar mevrouw reeds voor de derde maal kwam informeeren of de visch al was aange komen, oordeelde het 't beste om nu te wachten tot ze kwam. Een mevrouw met twee katholieke dienst boden, die daarom juist des Vrijdags visch at en nu, wanneer er geen visch kwam, ,niet zou weten wat ze klaar moest maken, vond het ook beter om hetzelfde te doen. Een getrouwe, die haar heer bovenal met visch wilde verrassen en vreesde, die, wan neer ze terug kwam, niet te kunnen krijgen, sloot zich inaar bij de wachtenden aan. Een mevrouw met een zeer groot gezin van buiten werd nok e°n van de wachtenden. Een juffrouw was van meening dat de visch met aan bewoners uit de omgeving verkocht mocht worden. Een regeling met de buitengemeenten was niet tot stand gekomen en de Aikmaarscne belastingbetaler moest op deze wijze het 1/1o voor de distributiekosteu voor de buitenge meenten opbrengen. Dit was trouwens ook met de andere artikelen sinds de inwerking treding van de distributiewet het geval. Een heer deelde mede dat het spoedig wel anders zou worden. Officieel zou het levens middelenbureau 1 Jan. in werking treden. Voor de visch ging de bewering voor de juffrouw z.i. niet op, de gemeenten betalen voor de visch niets bij. De mevrouw oordeelde een verandering in de regeling billijk. Om haar uit te sluiten zou evenwel onbillijk zijn. Haar man was forens en moest dus ook in Alkmaar gemeentebelas ting betalen. Met klem betoogde zij, dat een forens tegenover plichten ook rechten moest KINDERVOEDING. Het batig saldo van de uitvoering door „Bilderdijk" gegeven voor „Kindervoeding", bedraagt 237.81. EVANGELISCHE UNIE. Morgen (Oudejaars)avond ten 7 ure hoopt voor de Evangelische Unie op te treden Dr. Engelberts van Amsterdam. Maandag (Nieuwjaarsdag) Amsterdam. voor 1917. STADSNIEUWS. Wie zorgde voor ons heerlijk brood en de visch, Die wel is waar er meestal niet is, Maar zoo net kan je niet kijken, je hebt toch je haring In kuiten en hommen, in de meest schuldloo- ze paring, Je kool en je suiker, je spek en je vet, Zoo aanstonds nog sokken en stopsajet, De cokes brengen ze voor dertien stuiver naar boven, Wie zou zoo een goed Gemeentebestuur niet loven Daarom is, onze Raad steeds actief, Ze zitten te peinzen wat ze tot het gerief Der burgerij maar uit zullen vinden. We worden behandeld als de beste vrinden. Voornamelijk is de gascommissie op ons heil bedacht, Die zitten te denken bij dag en bij nacht, - Waarop ze ons slechts kunnen vergasten, Tot verzachting van onze burgerlijke lasten. Zoo kregen we in Juni den meterhuur pre sent, EEN BELANGRIJKE AANKOOP. Naar wij vernemen zijn gisteravond 8 uur door den makelaar M. P. Ff. v. Engelen uit nmsterdam de perceelen van den heer Lissone Ridderstraat hoek Laat en Vijvertje, het per- reel van den heer Vermeulen en het perceel van de wed. llenneke aan de Laat en de uaarwaterfabriek van de firma Bijloos aan iiet Vijvertje, aangekocht. Door dezen aan- Koop is de beschikking verkregen, om een ter rein van 1000 M*. De frontbreedte aan de Laat is ongeveer 23 M., die aan de Ridder straat ruim 40 M. De gezamenlijke verkoops prijs bedraagt een kleine 80.000. De voorloop ige koopcontracten zijn reeds geteekend onder bepaling, dat de definitieve binnen 3 maanden tot stand moet komen. De firma Bijloos behield zich het recht voor, om het pand nog een jaar lang na het sluiten van het definitieve contract te kunnen blijven betrekken. Bij de verkoopers is de lastgever van den heer van ngelen niet bekend. Heden spraken wij den heer v. Engelen, doch deze deelde ons mede, dat zijn princi paal voorloopig niet genoemd mocht wor den. Wat het nu worden moet? Allerlei gissin gen worden gemaakt. Met stelligheid hoor den wij evenwel verklaren, dat er een confec- tiepaleis van 100.000 gebouwd zal worden. De heer was van meening, dat dit niet aan ging. Men had nu eenmaal ergens zijn hoofd woonplaats en men was ook maar in een plaats, kiezer voor den gemeenteraad. E>e mevrouw met de katholieke dienstboden beweerde met klem, dat wanneer eerst maar eens vrouwen in den raad en in de kamer zit ten, die er wel voor zullen zorgen dat er in tijden als deze niet naar het buitenland gaat, wat in het land zelf noodig is. De heer beweerde, dat vrouwen dan net zoo min wat konden doen. De regeering was niet vrij en zou dan ook niet vrij zijn, dat be wees de nieuwe kaasregeling. Men moest maar eens een ingewijden kaashandelaar spreken. Daar kwam de regeeringsvisch. 27 manden i ^aren er voor het 10-tal vischverkoopers hier ter stede besteld. 4 waren er aangekomen. De heer Meijer kon nog geen 100 pond verkoopen. De wachtenden werden geholpen en spoedig hing de kaart „geen regeerings visch" weer voor de ruiten. Zoo gaat het vele dagen. BOEKHOUDEN. Bij het onlangs gehouden examen slaagde voor 't Mercurius-diploma te Amsterdam de heer Ji. Knaap van hier. KALENDERS. De Algemeene Maatschappij van Levens verzekering en lijfrente te Amsterdam zond ons haar bekend rood kalendertje in handig zak-formaat en weer keurig uitgegeven. BLOEMENDAG 1917. Het Alkmaarsche publiek wordt er nog even aan herinnerd, dat op 1 Jan. 1917 de bloe mendag ten bate der aan tuberculose lijdende typografen van alle gezindten zal worden gehouden. LOONSVERHOOGING. Naar men ons verzoekt te melden is door Gebr. Kluitman, uitgevers-Maatschappij te dezer stede, aan haar personeel een loonsver- hooging toegekend van vijf, vier en drie cent per uur, resp voor de werklieden 1 e, 2e en 3e klasse, terwijl het aantal vacantiedagen van 2 op 6 dagen werd gebracht. Het personeel, daar werkzaam, is niet aangesloten bij een der grafische vakbonden. VOETBAL. Op den Nieuwjaarsdag zal Alcmaria Vic- trix, dat in den wedstrijd tegen de Belgische geïnterneerden zulk goed spel vertoonde, een vriendschapelijke match spelen tegen „Wil helmina Vooruit, de sympathieke Amstcr- damsche derdeklasser. Alleen dan zal Alcmf- ria een overwinning kunnen behalen, als zij met hetzelfde enthousiasme speelt als op den Tweeden Kerstdag. na ontvangst van postwissel. Bevat 5 boeiende Novellen en groote platen en portretten van bekende tijdgenooten. Iedere kooper ontvangt gratia: a. Een boek getiteldHandleiding voor liet schaakspel door D Bleykmans. b. Een praotisclie l*ortefeuille-Al- manak voor 1S17. Voorhanden in den Boekhandel van de N.V.tHERMs JCOSTER Zoon, Voordam G 9, Tel. no. 3, Alkmaar. Wie in iCEkXANl», in welk deel ook, met succes adverteeren wil, doe dit in de het in die provincie meest gelezen Dagblad. Zoowel op het platteland als in de groote gemeenten komt deze courant in tal van handen en onder veler O )gen. tdÜSÉKr*" Men vra£e proefnummer en abonnements-voorwaarden voor annonces. Naar de grootte vau den meter betaal je uu idem zooveel cent Per maand, ook voor' je electriciteit Ben je dito, dito zoo veel meterhuur kwijt. Voor dit present zullen de verbruikers den Raad steeds zegenen En elke maand op .hun hoofd zegenweuschen laten regenen. Ook met de lichtvoorziening inzake den ko- lennood Is de blijdschap van alle burgers zeer groot, Want of je kan of niet, slechts 70 procent Heb je te verbranden; de rest krijg je present, En nu zeggen sommigen wel, dat het gaat om de gaskas te stijven, Maar vrienden, dat zijn oude wijven, Het gaat om je zuinigheid te leeren betrach ten, Kruip daarom in bed, des avonds voor achten En hoop, dat de gascommissie nog lang mo ge leven En nog meer van deez' wijze lessen moge geven. Het College van B. en W., die ons eiken dag regeeren, Heeft dit jaar ook weer kunnen leeren. Dat niets blijft bestaan, er kwam verandering, Wat voor zoo'n College is een gewichtig ding: Wethouder Lubbe, die als groenteboer fun geerde, En dezen tak van dienst heel ijverig beheerde, Had genoeg van de uiën en de gekookte biet, Nu, heel veel salaris genoot ie daarvoor niet, 't Was broek lappen cn garen toe op de koop, Voor zoo'n baantje ga je dus graag op den loop. We zullen nu afwachten of wethouder Thom- sen met zijn staf Onze lichamen bewaart voor de -povere straf Van straks te verhongeren; hij heeft nu Schenk en Verkerk En ook den heer Cloeck, die het groote werk Wel Mp willen ruimen, aan menschen ont breekt het nu niet, En straks is voor allen een medaille in 't ver schiet, Als loon voor hun taak, het ontwerp der de coratie Is een ui en een wortel, omgeven met veel grafie LULHl BALLON AANGESPOELD. KATWIJK AAN ZSE, 30 December. Tus- schen Katwijk en Noordwijk is hedenmor gen een mijn en een. groot gedeelte van een luchtschip aangespoeld. KATWIJK AAN ZEE, 30 Dec. De aan gespoelde luchtballon is groen van kleur en van Engelsche oorsprong. Het voor werp staat onder militaire bewaking. NEDERLANDSCH KAPITAAL VERLOREN GEGAAN. WEENEN; V.D., 30 December. Volgens berekening is door de vernieling der Roe- meensche petrolcumbronnen voor circa een kwart milliard aan Nederlandsch kapi taal verloren gegaan. De hervatting van het bedrijf zal over ongeveer 2 maanden plaats hebben. Door een blad boerenkool, 't wordt gedragen op de jas En komt bij een optocht straks uitstekend van pas. In den Raad zelf kwam weinig verandering, Een Bak kwam er in. 't Fortuin ging Er uit, enfin, de middenstand bleef verkouden, Pardon, ik bedoel: ze bleef behouden. Laten we nu hopen, dat de Raad met de wen- schen Der burgerij voortaan zal rekenen, dat zijn ook menschen,. Al zijn je ook alleen in tel als 't verkiezing i?. Denkt er om, Heeren, een slapende leeuw is niet mis, Want lang kan je met het beestje steken den gek, Maar raak je 'm op zijn gevoelige plek, Dan schudt ie zijn manen en bijt van zich af, En volgt de straf Houdt dus steeds voeling met de burgerij, Dan staat ge steeds sterk en vrij En uu veel geluk en veel arbeidszin, Ga zoo 1917 ia. 1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2