Toen het leven eenvoudiger was, FEUILLETON. Langestraat 43, Telefoon 212. Royal Worcester Bon Ton Corsets De Zeevalli. Telegrammen ran heden zijn geschiktvoor ieder figuur. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eisehen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. omdat de eene klasse die van de bezitters, de andere die van de niet-bezitters was, tegen over elkander zag staan. De eerste klasse heerscht doordat zij in het bezit is van de productiemiddelen, het kapitaal en de ma chines, over de klasse der niet-bezitters, aan gezien de niet-bezitter zelfs gedwongen is om zijn arbeidskracht aan den bezitter af te staan. Een van de middelen waarmede de bezit ters hun heerschappij handhaafden, oordeelde beklaagde was het militairisme. Spr. was van meening dat de arbeidersklasse zich daartegenover moest stellen en nooit aan het terugwijken voor het militarisme mocht den ken. De heerschende klasse gebruikt het mili tarisme om de bewoners van achterlijke lan den, in Afrika, de Congo, Egypte en het prachtige rijk van Insulinde, te exploiteeren De arbeidersklasse van eenig land mag zich niet van de arbeidersklasse van eenig ander land vervreemden, aangezien ook die bewo ners van die achterlijke landen eens deel zul len uitmaken van de proletarische klasse. Het groeien van het nationalisme en het gaan van de arbeiders met één der strijd machten belemmerd voor langen tijd de groei van de proletarische klasse. Het militairisme wordt door de bezittende klasse ten hare voordeele en ten nadeele van de arbeidende klasse aangewend. Ze gebruikt het militairisme ook bij sta kingen om de arbeiders in slavernij neer te drukken en maakt den arbeiders tot moord- slaaf voor den staat. Spr. zoekt nationaal naar de internationale eenheid van de massa in haar strijd tegen het militairisme. Een van de middelen, die de revolutionaire organisatie van de massa kon dienen, oordeelde beklaagde de daad van het consequente individu, dat zich een \^eet met zijn klasse en dat daarom persoonlijk den dienst weigert. Beklaagde wenschte te dienen het socialis tische beginsel en de proletarische eenheid. Als nietsbezitter stond beklaagde sterk door eenheidsbegeerte en opstandigheid. Soldaat worden wilde hij daarom niet. Het kind dat zich er op toelegt om zijn moeder te dooden is een slecht kind. Of dit strafbaar was voor de wet betwijfelde bekl. aangezien de Grondwet bepaald, dat alleen zij daartoe in staat verplicht zijn om mede de onafhankelijkheid van het rijk en haar grondgebied te verdedigen. Aan de rechters was opgedragen om hem te oordeelen. Met de woorden: „Gij hebt mij gehoord, oordeel" eindigde beklaagde. Daar de Officier van repliek geen gebruik wenschte te maken, bepaalde de president de uitspraak over 8 dagen, waarop beklaagde door den rijksveldwacht werd weggevoerd. VERBODEN UITVOER VAN BLOEM KOOL. Jan B., koopman te Hoogkarspel, had zich te verantwoorden voor het in het laatst van Sept. niet nakomen van de voorschriften van den minister van landbouw inzake de bloem kool, door voor het binnenland bestemde kool als voor uitvoer bestemd aan de markt te brengen. De heer Busse, veilingmeester te Boven- karspel, verklaarde op 26 Sept. 1950 stuks tweede soort bloemkool te hebben geveild, die beklaagde kocht. Tweede soort mocht niet worden uitgevoerd en derde soort moest in gepelde toestand worden aangevoerd, Beklaagde had de partij, die hij voor 160 gekocht had, naar Haarlem gezonden om ze te laten pellen en ze terug laten komen en op naam van Gerrit Gerritsen als 3de soort la ten veilen en toen bracht ze 300 op. De president veronderstelde, dat de vracht rijder Gerrit Gerritsen, die als getuige ge hoord werd, ook wel wat van de transactie geweten zal hebben, temeer waar hij een deel van de winst zou krijgen. Getuige ontkende dit. De president wees beklaagde op het ern stige van net delict, aangezien de distribu- tiewet juist deze praktijken in 's lands be lang wenschte tegen te gaan. Roman uit het laatst der 16e eeuw, naar 't Engelsch van RAFAëL SABATfNI. 44) Zijn hoofd zonk op zijn borst. Wat had hij ge daan? Kou hij Rosamunde nog verwijten, dat zij door zulk een doorslaand bewijs overtuigd was? Kon hij haar nog verwijten, dat zij den brief ongeopend verbrand had, dien hij door Pitt gezonden had? Wat anders kon iedereen denken, dan dat hij gevlucht was? En in dat geval njoest zulk een vlucht hem natuurlijk brandmerken als den moordenaar dien hij ver ondersteld werd te zijn. Hoe kon hij haar ver wijten1 zoo zij eindelijk overtuigd was door de eenig mogelijke oplossing? Nu kreeg hij plot seling begrip van het onrecht, dat hij gedaan had. Mijn God" steunde hij, als iemand die pijn heeft. „Mijn God!" Hij keek «haar aan, en wendde toen zijn blik weer af nu niet in staat langer den ellendigen, maar toch onbevreesden blik van haar moedi ge oogen te weerstaan. „Ja, wat kondt ge anders gelooven?" mom pelde hij gebroken, en gaf daaimede uiting aan hetgeen er in hem omging. „Niets anders dan de volle lage waarheid", Het O. M. oordeelde de opzet van het ont duiken der distributiewet door beklaagde be wezen. Uitvoerig behandelde spr. het geval en de noodzakelijkheid van de distributiewet Spr. eischte beklaagde's veroordeeling tot een maand'gevangenisstraf. EEN VEREENIG ING VAN DUITSCHE DESERTEURS. Hier ter stede is een vereeniging van Duit- sche deserteurs genaamd „Teutonia" opge richt. De vereeniging stelt zich ten doel een bond onder de zich in ons land bevindende deserteurs te, vormen om zoo mogelijk aan voorloopig geïnterneerde deserteurs, die vrij gelaten worden eenige steun te verleenen. Tot voorzitter werd de heer Frits Enler, Uitenboschstraat 65, tot penningmeester de heer Alfred Kruger gekozen. ARBEIDSREGELING. De heer Jansen, eigenaar van de Allan. Houtwarenfabriek „ik en Linde" heeft met zijn personeel een regeling getroffen, waar door de arbeiders bij een ongeval, waarvoor de Rijksverzekeringsbank 70 procent uitkeert, de overige 30 procenxt van hun patroon uit gekeerd krijgen. Ook zijn de arbeiders voor taan voor ongevallen buiten het bedrijf verze kerd en krijgen zij bij ziekte gedurende 6 we ken vol loon. De arbeiders betalen hiervoor 1 procent van hun loon. DURE TIJDEN. Brandstofbesparing. Volksvoeding. De afdeeling Alkmaar van den Volksbond tegen drankmisbruik, een steentje willende bij dragen aan de oplossing van het vraagstuk Volksvoeding en brandstofbesparing, stelt een ruim aantal kookboekjes voor de vrouw uit het burgergezin kosteloos beschikbaar, daarbij ee ne beschrijving over het practisch nut en de vervaardiging van de hooikst. Met geringe moeite en kosten lean iedere huisvader en iedere jongen met een weinig handigheid, in korten tijd een1 hooikist in el kander zetten. In het tijdschrift van de Vereeniging tot be strijding van de tuberculose schrijft mevr. L. Oppenheimer eenige artikeltjes over de hooi kist, waarin wordt gewezen op de voordeden die deze in het burgergezin biedt. Nog maar al te weinig zijn onze huismoeders overtuigd van het groote nut, dat een hooikist oplevert en1 de ruime besparing van warmte. Het bestuur der afdeeling heeft aan ons ons bureau een aantal van dit kookboekje en de beschrijving der hooikist ter hand gesteld met verzoek mede te werken aan de verspreiding. Voorts zijn de boekjes koste loos te verkrijgen bij den heer V. S. Ohmste de, voorzitter der afdeeling, Dijk 26 en bij den secretaris M. L. C. Pool, Hofdijkstraat 1 en Vogelenzang 18. AANBESTEDING. Bij de heden ten stadhuize gehouden aan besteding voor het maken van een nieuwe brug bij het Texelsche hek alhier, was de hoogste inschrijver de heer J. Spruit te Djen Heluer voor ƒ4189 De laagste inschrijver waren de heeren A. van Vuurren te Soest en G. Bos te Utrecht voor ƒ35065. Het werk werd niet gegund. Gemengd nieuws. UIT SCHOORL. Tot penningmeester van den Aagtdorper- en1 Grootdammerpolder is gekozen de heer C. Duin Jz. en in dergelijke functie van den Groeter- en Hargerpolder de heer S. Dalen- berg Az„ beide in de plaats van nu wijlen den heer C. Gutker. UIT HOORN. De Coöperatieve Bond van Coöperatieve Landbouwvereenigingen in Noord-Holland hield Dinsdag alhier een algemeene vergade ring onder leiding van den heer R. Visser Lz'. van Berkhout. In beginsel werd besloten, dat de Bond het initiatief zal nemen voor de stichting van een centraal lichaam, n.l. een administratie kantoor voor alle coöperatieve vereenigingen op tuin- of landbouwgebied. Mede wera besloten stappen te doen, om te komen tot de oprichting van een technisch bureau voor het verstrekken van adviezen omtrent bouw drijfkracht en inrichting der malerijen. Besloten werd zich aan te sluiten bij het Nederlandsch Landbouwcomité. UIT AKERSLOOT. Tijdens de feestdagen is in 't café Hollan- dia aan het Schouw alhier een biljartwed strijd gehouden met 5 ballen. Er werden 300 partijen gespeeld, terwijl de prijzen, 2 zilveren horloges en een1 barnsteen sigarenpijp, resp. werden gewonnen door de heeren L. v. Til met 136 punten, Jn. Groot Jbzn. met 120 punten en S. Koppes met 92 punten. Op initiatief van eenige dames en heeren is alhier opgericht een gemengde zangvereeni- antwoordde zij lastig heftig, en trof hem daarmede opnieuw, en dreef hem uit zijn plot selinge zwakheid weer terug naar zijn gevoel van wraak en vergelding. In dat oogenblik van wederkeerenden toorn vond hij, dat zij maar al te bereid geweest was om te gelooven, wat er viln hem verteld werd. „De waarheid?" herhaalde hij, en hij keek haar trotsch aan. „Kent gij de waarheid, als gij haar ziet? Dat zullen wij; onderzoeken. Want bij God! nu zult ge de waarheid voor u blootgelegd zien, en' gij' zult ze afschuwelijker vinden dan ge hebt kunnen denken". Er was iets zoo dringend nu in zijn toon en manieren, dat zij begon in te zien, dat zij eeni ge openbaring zou krijgen. Zij gevoelde een zwakke ontroering een weerspiegeling mis schien van de heftige ontroering, waaraan hij ten prooi was. „Uw broeder", begon hij, „werd gedood door een valschen zwakkeling dien ik liefhad, tegenover wien ik een heiligen plicht had. Da delijk na de daad vluchtte hij1 tot mij om be scherming. Een wond, die hij in het gevecht had gekregen, liet het spoor van bloed na, dat den weg aanduidde dien hij gegaan was". Hij wachtte even, en zijn toon werd zachter, hij kreeg den gewonen klank van iemand, die kalm iets vertelt. „Was het niet vreemd, dat niemand op het denkbeeld kwam, eens te on derzoeken, waar dat bloed vandaan kwam, en ging genaamd „De Eenvoud" met aanvanke lijk 20 leden. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. v. d. Schaaf, voorzitter, G. de Bruin, secretaris en mej. A. Timmerman, pen' ningmeesteresse. EEN VAKVEREENIGING Prof. Dr. S. Talma heeft bedankt als lid der Maatschappij ter Bevordering der Ge neeskunst, omdat hij de tegenwoordige stroo ming in de Maatschappij, die daardoor cachet van een Vakvereeniging heeft gekre gen, niet kan goedkeuren. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De heer A van Kooten te Steenwijk heeft bedankt voor de toezegging van beroep naar de herv. gemeente alhier. UIT WIJDENES. De Nieuwjaarscollecte alhier heeft opge bracht 80.75. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Groot, leeraar aan de Zeevaartschool op Texel, slaagde dezer dagen voor de akte I. v. Q (Middelbaar Wis- en Zeevaartkunde) UIT NOORDSCHARWOUDE De tooneelvereeniging „Cicero" hoopt a.s. Donderdag een uitvoering te geven bij den heer D. Stam, ahier. Opgevoerd zal worden „Dolle Hans", van J. rabricius. Wij hebben meermalen een gunstig oordeel geveld over het kunnen van deze vereeniging. Wij herinne ren o.a. aan de opvoering van „Onder één dak". Voor de tweede maal geeft „Cicero" thans „Dolle Hans". De eerste maal had zij uitbundig succes en wij hebben goed vertrou wen dat ook a.s. Donderdag zeer velen een bezoek zullen brengen in het hotel „De Burg" KORTE BERICHTEN. Oudejaarsnacht is er in een fabriek der N.V. Vereenigde blikfabrieken te Krommenie 250 kilo tin gestolen. De leden van de Tweede Kamer zijn bij eengeroepen ter vergadering op Woensdag 10 Januari a.s. te 11.30 uur. Nieuwjaaravond is te Oss een orgel draaier ernstig mishandeld met een mes, men vreest voor zijn leven. Te Herperen (bij Oss) is Maandag een varkenskoopman bij een vechtpartij levens gevaarlijk gewond. De 20-jarige T. uit Borger-Oosterveld is, terwijl hij zich Nieuwjaarsnacht van Em- mercompascum naar huis begaf, doodgescho ten. Uit de wonde wordt afgeleid, dat dit met een militair geweer gebetlrd is. De dader is nog onbekend. Ten huize van den heer mr. L. Stadig te Amersfoort is ingebroken en plm. 1100 ge stolen. De diefstal is waarschijnlijk reeds ee nige dagen geleden gepleegd, hij werd pas ontdekt, toen de bewoners van hun afwezig heid terugkwamen. Een Belg, die bij Sas van Gent aan zij ne vrouw een partijtje levensmiddelen wilde toewerpen, is door de electrische grensafslui- ting gedood. E>e man is gehuwd en vader van 7 jeugdige kinderen. Door de stoomtram is te Voorschoten een 16-jarige jongen overreden en gedood. Te Leiden is een meisje' met haar los hangende haar in aanraking gekomen met een brandend petroleumstel. Zij Kreeg ernsti ge brandwonden en is in hopeloozen toe stand. Te IJmuiden is gisteren een fietser door een uit een café komend jongmensch van de fiets getrokken en ernstig mishandeld. Voor de Rotterdamsche rechtbank is 3 jaar geëischt tegen een man, die een z. g. controlebureau oprichtte en de 38 aangestel de beambten een waarborgsom liet betalen, samen ruim 400, Als zij kwamen om hun betrekking te aanvaarden, was meneer zoek. Op vermoeden van medewerking bij omkooping van kommiezen in een smokkel- affaire is te Tilburg een hoofdagent-recher cheur gearresteerd. Door de Nederlandsche grenswacht te 'sHeerenberg is een 21-jarig Duitsch meisje in de borst geschoten. In emstigen toestand is het meisje in het ziekenhuis te Emmerik op genomen. Te Brielle is Zaterdag een voerman van een wagen gevallen en aan de bekomen won den overleden. Bij het nemen van een korten draai kan telde te Steggerda (bij Steenwijk) een hout wagen. De voerman bekwam ernstige won den. Tal van Hollandsche arbeiders uit Gel derland, die in Pruisen werkten, zijn vandaar teruggekomen. Ze konden geld genoeg ver dienen, maar de voeding maakte het onmo gelijk daar verder te vertoeven. Te Amsterdam heeft zich de kwitantie- looper, die onlangs 3000 inde en toen ver dween, bij de politie aangemeld Hij had nog een deel van het geld bij zich. De directie der H. IJ. S. M. heeft be paald, dat het personeel voor 1917 denzelf- zich te overtuigen dat ik in dien tijd geen wond had? Rechter Baine wist het, want ik liet mijn lichaam door hem onderzoeken, en er werd een verklaring onder getuigen opge maakt, die de ambtenaren van de Koningin met hangende pootjes naar Londen zouden lebben1 doen terugkeeren, als ik op Penarrow geweest was om hen te ontvangen." Een vage herinnering kwam bij haar op, dat rechter Baine over het bestaan van zulk een document gesproken had. en het zelfs bezwo ren haden zij herinnerde zich, dat het be schouwd was als een uitvinding van den rech ter, om de beschuldiging van laksheid tegen ïem te niet doen, vooral, daar de eenige ge tuige, dien hij kon noemen, Sir Andries Flack, de predikant, kort daarop overleden was. Sir Olivier's stem leidde haar aandacht van die lerinnering af. „Maar laat dat blijven?', zei hij. „Laten we tot de geschiedenis zelf terugkeeren. Ik be schermde de schurkachtige zwakkeling. Daar door laadde ik de verdenking op mij zelf, en daar ik mij niet kon schoon wasschen, zonder ïem aan te klagen, zweeg ik. Die verdenking werd tot zekerheid, toen de vrouw, met wie ik verloofd was, mijn eeden niet telde, het aller ergste van mij geloofde, onze verloving ver brak, en mij daardoor brandmerkte in de oo gen van allen als een moordenaar en leuge naar. De verontwaardiging tegen mij werd sterker. De ambtenaren van de Koningin wa den duurtetoeslag zal ontvangen als voor 1916 werd toegekend. De heer Völcker, te Zoelen, bij Tiel, heeft aan de werklieden der boerderij en het tuinpersoneel, wegens mislukking van den aardappeloogst, 25 tot 40 geschonken, naar gelang van de grootte der gezinnen. Van Texel zijn in het afgeloopen jaar uitgevoerd naar elders 37.338 lammeren, 7193 schapen. 1759 koeien. 984 kalveren, 122 paarden, 36 veulens en 1128 varkens. De gemeenteraad van Nijmegen heeft een rookverbod voor kinderen aangenomen, Aan het Zandvoortsche strand zijn 13 mijnen aangespoeld. Volgens een nader bericht is het stoom schip Brunswijk niet op een mijn geloopen, maar in aanvaring geweest met een onbekend vaartuig. De Brunswijk is met geringe scliade te Rotterdam aangekomen. In de afgeloopen week werden uit En- gelsche en Schotsche havens 17.658.100 K G steenkolen langs het Noordzeekanaal inge voerd tegen 3.420.550 K.G. in de week tevo ren. De invoer van snijboonen is door Oos tenrijk verboden. Een slag voor de kweekers te Aalsmeer. De rechtbank te Almelo heeft den rijkst veldwachter-brigadier-titulair, A. S„ die be schuldigd was van poging tot het dooden van honden vrijgesproken. In verband met het smokkelen van 940 schapen te Weert zijn verschillende arresta ties gedaan. De medeplichtige landstorm- wachten zijn eveneens gearresteerd. De waar de van de schapen was pl m 50.000. De mosselhandel in Friesland is weer drukker geworden. De handelaren oefenen nu scherper toezicht uit, zoodat aan de grens niet de invoer kan geweigerd worden. In Duitschland betaalt men voor één mossel thans 5 cent. Op Oudejaarsdag zijn bij Bergen-op- Zoom een veertigtal jonge Belgen over de grens gekomen met het plan naar het front te vertrekken. Een hunner makkers was door den electrischen draad gedood. Te Beemster is een dienstmeisje door de duisternis te water geraakt en verdron ken. Te Cork in Ierland werden een 50-tal soldaten door 600 Sinu Feiners aangevallen. Eerst met behulp van politie gelukte het, de opstandelingen uit elkaar te drijven. FRANSCHE OORLOGSSCHEPEN GETOR- PILLEERD BERLIJN, 3 Jan. De Vossische Zeitung meldt, dat bij het eiland Maltha het Fran- sche slagschip Vérité door een Duitschen onderzeeër is getroffen. Het schip ligt zwaar beschadigd voor de haven, het is niet gezonken. BRN, 3 Jan. Uit Cherbourg wordt aan de Matin geseind dat de hulpkruiser Rover in den nacht van Zaterdag op Zondag om hulp seinde in de buurt van Casquet. Een sleepboot verleende assistentie. Van beide vaartuigen is later niets meer vernomen Een torpedo-eskader heeft 3 zwaar gewon de matrozen van den hulpkruiser opgepikt. D ENGELSCHE GEZANT. DEN HAAG, 3 Jan. De Engelsche ge zant bij ons hof, sir Johnstone, bevestigde op een desbetrefende vraag dat hij zijn post zal verlaten. Voorhands is hij niet belast met de vervulling van een anderen diplo- matieken post Omtrent zijn opvolger is hem niets bekend. Omtrent het motief van zijn heengaan achtte de gezant het niet noo dig eenige verklaring te geven; wel echter machtigde hij tot doe van de mededeeling dat zijn heengaan geenerlei verandering beteekent in de vriendschappelijke betrek kingen tuschen Britsche en Nederlandsche regeeringen. VLEESCHVERGIFTIGING. DEN HAAG, 3 Jan. Van een gezin aan de Gedempte Gracht alhier werden giste ren na het eten xan schapenvleesch een man en een viertal kinderen in hevige mate on gesteld. Een achttienjarige dochter moest naar het ziekenhuis worden overgebracht Vermoed wordt dat vetdeelen van het scha penvleesch de ongesteldheid hebben veroor zaakt, De toestand der overige leden van het gezin is thans bevredigend. ONLUSTEN OP FLORES. AMSTERDAM, 3 Januari. Uit Batavia wordt aan de N. R. Ct. geseind: Op het eiland Flores zijn onlusten uitgebroken. De opstandelingen vielen te Aimere het ge wapend politiecorps aan. Er zijn onmid dellijk soldaten uit Eudea gezonden. HOOG WATER. NIJMEGEN, 3 Januari. De Waal is voor Nijmegen zoodanig gewassen, dat het verkeer voor voertuigen en voetgangers op enkele plaatsen is gestremd. Te Wijk bij Duurstede is het water 44 cM. gewas- ren op weg, om te doen wat de rechters van Truro weigerden te doen. Tot zoover heb ik u feiten gegeven Nu geef k u vermoedens mijn eigen gevolgtrekkin gen maar vermoedens, die zooals gij zult oordeelen, allen grond van waarheid hebben. De ellendeling, wien ik bescherming gegeven had, voor wien ik als dekmantel gediend had, beoordeelde mijn karakter naar het zijne en vreesde, dat ik niet in staat zou zijn den nieu wen last te dragen, die op mij geworpen werd. "Hij vreesde, dat ik onder den indruk er van, spreken zou, mijn bewijzen zou bijbrengen, en heih zoo in het verderf storten. Daar was de wond, en er was iets nog meer onbetwistbaars, dat hij vreesde, dat ik zeggen zou Er was een zekere vrouw een wijf te Malpas die tot spreken gedwongen kon worden, die een me dedinging omtrent haar tusschen den moorde naar en uw broeder kon verteld hebben. Want de zaak, waarvoor Pieter Godolphin den dood vond, was in dien grond ellendig en schande- "ijk". Voor het eerst viel zij hem heftig in de re de. „Spreekt ge kwaad van den doode?" „Geduld, jonkvrouwe," beval hij, „Ik be laster niemand. Ik spreek de waarheid van een doode, opdat die omtrent twee levenden bekend zal worden. Hoor mij dus aan! Ik heb lang gewacht en veel doorleefd, om u dit te kunnen vertellen. Die ellendeling begreep, sen, het staat tegen den Rijndijk, til het land voor de stad staat blank. MIJNEN. KATWIJK AAN ZEE, 3 Januari. Alhier is een mijn aangespoeld, te Noordwiik zijn er twee aangedreven. Zij zijn evenils de 13 mijnen voor Zandvoort liggende, onder militaire bewakingvgesteld. INGE70NDEN MEDEDEELINGEN was de levensduur langer. Als de organen beginnen te verzwakken, hetzij vroeg of laat in het leven, raken de hard werkende nieren gewoonlijk het eerst uitgeput en vereischen zij in de eerste plaats verzor- ging. Achteruitgang van het gezicht, stijve en pijnlijke gewrichten, rheumatische pijnen, rug pijn en bedroevende waterstoomissen zijn vaak alleen te wijten aan zwakke nieren. Geef bij het eerste teeken van verzwakking onmiddellijk hulp aan de nieren. Drink vrij water om de nieren door te spoelen en gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om ze te ver sterken. Keer terug tot een eenvoudige leefwij ze, tot de verstandige gewoonten van uw jeugd. Eet minder vleesch, vermijd overwer king, en neem meer lichaamsoefening in de buitenlucht, rust en slaap. Iedereen vreest een nierkwaal, maar Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen zullen de nieren in goeden staat houden. Deze verstandige behandeling dient uw le ven te verlengen, het aangenamer te maken en allicht ernstiger nierziekten te voorkomen. Eisch de echter Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van de handteekening van James Foster op de verpakking. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slothouber, Lange straat 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel h f 1.75 p. doos of 10 p. zes doozen. trbfp" i 4e KI ASSh le I l|St. Trekking van Dinsdag 2 Januari 1.17 Prijzen van f 6a. 2 log 2701 22.8 2283 23 5 2378 2373 2410 3429 "7i HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. No. 19421 5000. Nos. 9118, 15741 1500. Nos. 914, 7386, 11642 1000. No. 344 400. dat ik een gevaar voor hem worden kon; daarom besloot hij mij uit den weg te rui men. Hij liet mij op een avond overvallen en aan boord van een schip brengen, om naar Barbarije gebracht, en daar als slaaf verkocht te worden. Dat is de waarheid omtrent mijn verdwijning. En de moordenaar, dien ik ten koste van mijzelf geholpen en beschermd had, had er nog meer voordeel van', dat ik weg was. God weet, of het vooruitzicht op dat voordeel hem nog meer in verzoeking bracht. Na verloop van tijd volgde hij mij op in mijn bezittingen, en eindelijk zelfs in de liefde van de trouwelooze vrouw, die eens mijn ver loofde was." Eindelijk ontwaakte zij uit het starre ge duid, waarmee zij tot nu toe geluisterd had. „Wilt ge zeggen, datdat Lionel begon zij met een stem, verstikt door veront waardiging. En toen sprak Lionel eindelijk, hij sprong op. „Hij liegt!" riep hij. „Hij liegt, Rosamun de Geloof hem niet." „Dat doe ik niet," antwoordde zij, zich af wendend. Een hooge blos bedekte het donke re gelaat van Sakr-el-Bahr. Een oogenblik volgden zijn oogen haar, toen zij een paar schreden terugtrad, toen zag hij Lionel toornig aan. Hij trad zwijgend op hem toe met zulk een dreigend gelaat, dat Lionel in nieuwen schrik samenkromp. (Wordt vervolgde i. mum on "P 1 C C* i «t 4> l -w AU N a. 18303 125060, ft O. 131» 12UOO. No. 27 en 720) el flOXX No. 776 8,11, 10339 en I1BI9 elk 1400, No. 13262 en 15033 elk f 200. Nó. 32ol, 11047, 17212 en 19459 elk f 100. 102 119 13S 2u7 .28 2.0 27 i 3J1 223 5.5 332 342 315 353 4.1 431 4 ,0 514 504 558 607 010 159 •|o3 'l 75 771 709 854 812 1015 li>3( 1037 1078 1132 1177 1208 1237 1281 1283 Ut/7 12,2 12r7 12.5 Ij 7 1,91 152/ 15,5 1 -3 lü il I. I Cl) 1/ 3 151/ 1 21 >9.1 9. 5 IbCO 19! 3 20 I .0 7 2078 'io97 2807 2u,0 2701 2720 274 j 27.4 2cu4 2 23 28,9 2j40 2811 2.-68 2809 2j 5 2968 29)7 3o.9 3U.2 3157 3234 3.41 325 3 3258 3274 3.1,0 33U5 3j33 33.5 3357 34o3 3493 3513 3553 3567 3681 3581 3597 85oJ rilt >47 3 00 3,01 3, .4 5/1 3' 2 11 28,9 3 21 .9 0 .1,51 35o5 405/ 4011 4uj 1 4irl 4i 13 41.5 41.0 4143 4198 4 3)3 4 30 42-4 42u7 1310 4384 43;,5 4414 4437 4445 4431 .4484 4493 4758 6659 9089 4 ,7 tt68 6124 4jU 66,0 6143 45.8 63)0 61/1 4032 0,03 6212 4 81 07.0 6117 4oc7 6741 62 0 4097 6/fc2 12,4 4,19 6813 62,7 4743 6c 80 9340 474/ 6 50 6jj0 4/70 bcÖ3 lJb3 4,15 6939 61U3 4-53 t941 9111 4:75 6.93 9537 4bo4 7018 5o57 4»; 7 7021 6.23 48.8 7035 9 2o 4ol3 Vu57 9u5> 4972 70.4 9o/7 4973 709) 6728 49.3 7 29 67/3 5 23 7259 6/t>2 5058 7273 1 789 5otl 7277 6,90 5002 7308 6,z3 50; 8 73 4 6oct £095 73 U 6 97 5lo5 7399 uk Lco4 to,9 6158 741 5219 7434 6950 5284 7472 69ol 8.95 75j1 loülü 5:09 7581 160.4 63/7 7031 1UU94 64 0 76 jö 1U103 6152 7/5 10128 64c3 7c8J 10134 toOO 7 n2 10170 5521 7(0o 10171 5o ,0 77,0 10 10 5517 78.7 1.103 £jö6 7.cl 1,2,8 76, 1 79.7 102(7 to,7 7 .7 Iciol t.il K,7 108(1 5u/3 Oo/o I080I L.ot bi 10 103.5 5/ 8 '100 10.4.5 5 oJ tic.4 1o4j5 5/ 'j 1163 1,479 5o'J bl7.) IcöJo 5.52 tl, 2 105/4 £9,0 bill lo7l( £o,5 8230 10,18 bïc3 fc .u4 107.) CO.o 8208 10/51 (04) t81J 10,2.3 bco/0 83o< loolo 00/5 08.3 1 dij 10-S3 829) IO018 0184 6131 lo 58 tlo7 8405 I0ul5 0,8) bocü 10945 1208 0515 1,053 0232 b55J 11017 b.07 85)0 110.0 6350 bc32 Uc.8 0337 8636 1)095 6401 8045 11110 6440 8702 11137 6474 8719 11166 6521 6847 II200 6680 6800 11213 - - eeu 11261 6063 11311 4* Lflsti 16553 1 11347 11358 11540 11541 11541 11559 11554 11605 116.0 11702 11717 11745 11(59 11752 11,83 11803 11828 llbuö 113)7 118:16 11920 11928 11909 11594 I2ul0 I.0J1 12065 12084 1.091 12095 12141 1:142 12148 12153 12191 12205 12226 12254 12285 12.55 12.08 12408 12439 12451 12493 12,63 125.0 1.501 12.74 120,3 12/58 12(10 12(92 128.0 12862 12-84 1,895 12917 12.21 1,953 12955 13084 15113 13133 13155 13155 130,0 13191 13239 132.0 13312 13319 13331 13345 13365 13380 13415 13440 13515 13552 13560 13586 13666 13.o9 15733 13/86 13/75 13802 13874 13882 13502 15.09 13.30 18951 13979 13983 139,2 14034 14056 140-J3 14U82 14084 14085 14204 14210 142.4 14231 14257 14285 143o3 14313 14338 14336 14312 14405 14417 14451 14539 14546 14642 14u53 14708 14/21 14702 11769 11809 14021 14830 14884 14-27 14.57 11977 H685 15044 13056 15068 1)105 16120 15144 15150 15173 15:39 13252 15,81 15.67 lo33J 15311 15360 153-3 15)51 15404 15500 15520 155.9 15659 15687 15730 15706 15774 15781 15819 15825 15825 15851 15868 15912 15946 15999 16C02 1.607 ICOtO 10064 10069 16143 1 144 10,72 16283 16294 16308 16317 10325 16344 10353 10387 10388 16426 16446 16458 16461 16473 10511 16818 10541 10557 16571 10700 16716 16750 16774 16781 16802 16807 16841 16903 10923 16965 17023 17042 17126 17166 1(1/7 17106 17275 1 7303 17301 17343 17351 17.70 17J- 1 174,2 l/4j) 17111 17 '41 171L7 17501 1753*1 17534 17592 17604 17631 17639 17645 17059 17663 17691 17092 17722 177-2 17789 17809 17812 178S5 17919 18002 ltOU8 18035 18056 180C7 18076 18093 18124 18168 18181 18221 18243 18328 18382 18427 18435 18443 18452 18456 18487 18522 18550 18737 18742 18754 18758 18775 18781 18-45 18847 18800 18873 18b89 1&608 19ool 19078 19081 19098 19102 16137 16150 16165 192C2 192)4 162.0 li., .1 192. I li.-, 1 Is- 16. 1 Is,. It c 1 1 I 19 K; 165 16. 165.4 19592 1659 7 16; 15 19648 19668 19674 16716 19/j5 19747 19787 1.864 1.872 1.918 199.0 19986 20021 20037 20043 20140 20160 20238 20251 20306 20322 20375 20332 20391 20413 20455 20459 20496 20500 2054j 20549 20552 20570 20000 20611 20627 20 42 20097 20761 20743 20792 20795 20-. 10 208j9 20861 201:87 20918 20968 17553.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2