B.W. G. L1E1ESCH. I Ï5f VriSn «?ïS S Langestraat 43, Telefoon 242. Royal Worcester Bon Ton Corsets IV te stram men van heden Overtollig Urinezuur. De Linge krijgt ook een hoogen water stand en vertoont zich nu ook als een breede stroom. De kijn wies Donderdag bij Wijk-bij-Duur- stede gemiddeld 2 c.M. per uur. Ook bij Zaltbommel blijft het water was sen. Het kabeibootje van de gierpont is door den krachtigen golfslag gezonken. UIT HOORN De heer Roos heeft zijn ontslagaanvraag ook de daders zullen blijken te zijn van de in de vorige week alhier gepleegde inbraken. Hiervan is evenwel nog niets bekend, gen, waarover wij reeds iets melden, heeft sleepboot, liggende te Luik. De inscheping werden zoeklichten op hen gericht en werden dan de stuurman en deze had zich door ijze ren platen goed beveiligd. DISTRIBUTIEBEDRIJF. Deze teekening levert wederom het bewijs, dat de heer Boogh een meester op dat gebied Het is een genoegen de uitgebeelde klei- ïs. nen, waarvan hij parmantig het overschot uit de koffiekan schenkt, te aanschouwen. EVANGELISCHE UNIE. In herinnering wordt gebracht dat a.s. waren voor Friesland vernamen, toen ze des avonds om 8 uur m Hoorn aankwamen, dat ze niet verder konden reizen, daar de boot Enk huizen-Stavoren met het oog ip de in de Zui derzee drijvende mijnen niet voer. In de ver schillende hotels werd onderdak voer de man schappen en hun geleide gezocht, war de laatste ploeg ruim 11 uur wejd ingekwar tierd. Met den trein van 8.34 werd Zaterdag morgen de reis van Hoorn naar Enkhuizen voortgezet. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij Kon. Besl. van 27 December 1916 werd aan de Prins Hendrikstichting machtiging verleend tot het aanvaarden van de navolgen de legaten: 1000 vermaakt door mej. A. M. Aumann uit Amsterdam en 15000 door den WARMENHUIZEN, 5 Jan. Wittekool: Binnenland 1 4.30 a 25.3(). Rootte kool: „Binnenland f 2 4® a 31.10, Buitsnland f a LANDBuUWcRLDIEl nrda n '1 Alkmaar Urinezuur, weinig bekend in de dagen van eenvoudige, natuurlijke leefwijze in de buiten lucht, is een vergift binnen het menschelijk li chaam gevormd door overwerking, het gebruik van vleesch, zorgen, laat naar bed gaan en gebrek aan rust. Als gij u gedrukt en moedeloos gevoelt, zwak, zenuwachtig en vermoeid, gij last hebt van hoofdpijn en aanvallen van duizeligheid, is het waarschijnlijk, dat zich te veel urine zuur in het gestel ophoopt. De nieren dienen al'het overtollige urinezuur uit het bloed te filtreeren. Rugpijn en abnormale waterloozing zijn het eerste protest van zwakke nieren, en bij ver zwakte nieren heeft urinezuur spoedig de over hand. Dan bestaat gevaar voor niergruis rheumatiek, spit, ischias, waterzucht of ver harding der aderen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken zwakke nieren, maar bij minder zware voe- wedstrijd haald: MINISTER PLEYTE TERUO. 5 Jan. 6 Jan. pGt PROLONGATIE 3% pet. MededeelingenNederlandsche en Russi sche Staatsfondsen vast. Mijnen en Culturen kalm. Gliewaarden nauwelijks prijshoudend. Rubberwaarden zondei affaire. Scheepvaart- aandeelen kalm. Marine verlaten. Tabakken vrij vast. Amerika met eenigen handel voor Gewone Steels en Missouri. en zijn geschikt voor leder flgnnr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. ouders of verzorgers de rede daarvan wordt medegedeeld. Weder toelating van het verwijderde kind kan slechts geschieden met goedkeuring van den schoolarts. Ook in gevallen van mazelen en kinkhoest, voorkomende bij huisgenooten van een kind, dat nog niet aan deze ziekte geleden heeft, behoort die verwijdering te geschieden. Art. 14. Wanneer een kind wegens ziekte gedurende drie achtereenvolgende dagen de school met heeft bezocht, zal het schoolhoofd een onderzoek instellen naar den aard der ziekte. Blijkt het kind te lijden aan eene ziek te, die gevaarlijk voor de medeleerlingen is, of die reeds infectie kan hebben veroorzaakt, dan geeft hij hiervan onverwijld kennis aan den schoolarts, die zoo spoedig mogelijk de noodige maatregelen neemt. Art 15. De schoolarts stelt, wanneer hem dit noodig voorkomt, aan Burgemeester en Wethouders voor om over te gaan tot tijdelij ke sluiting van een school, of tot desinfectie van een school of van een klasselokaal. Art. 16. De schoolarts is belast met het volgens daarvoor vastgestelde formulier keu ren van het aan te stellen onderwijzend per soneel, indien hem dit door Burgemeester en Wethouders wordt opgedragen. Hij is verplicht, voor zoover zijn ambtseed hem dit niet belet, zijne bevindingen aan Burgemeester en Wethouders mede te dee- len. Art. 18. De schoolarts brengt jaarlijks vóór 15 Maart ten behoeve van het verslag van den toestand der gemeente over het afgeloopen jaar, aan Burgemeester en Wethouder een verslag uit van zijne werkzaamheden en be vindingen. INBREKERS GEVAT. Het is der politie alhier mogen gelukken de hand te leggen op de inbrekers in de inlegfa- briek van tie firma Verburg te Noord-Schar- woude, waar plm. ƒ200 aan drijfriemen gestolen was. De verdwenen riemen (7 stuks) DE EERSTE SPINAZIE. Op de Vrijdag gehouden veiling van „Al gemeen Belang" werd de eerste spinazie aan gevoerd door den heer Berkhout te Heiloo en aangekocht-door den heer C. Appel alhier. NIEUWE DIENSTREGELING. De heer C. van der Tooren heeft wederom zijn bekende practische dienstregeling uitge geven van de treinen, trams en booten naar en van Alkmaar. Men zal goed doen, vanaf Maandag, om alvorens op reis te gaan, deze kaart grondig te raadplegen, want er zijn be langrijke veranderingen en beperkingen in den treinenloop gekomen. MEVROUW KRAUSS—ADEMA. Begin Februari hoopt Mevrouw Ecoline Krauss-AAdema, begeleid door mej. Gonda van Dam een liederenavond te geven in Alk maar. Het zij mij vergund haar hier met en kele woorden te introduceeren. Zij debuteerde na een studie van drie ja ren aan het conservatorium te Amsterdam als liederenzangeres in Holland en Duitsch- land en vestigde zich te Hilversum als zang- leerares, waar zij, leerlinge van Mevrouw Noordewier Reddingius, al spoedig zich in een drukken werkkring mocht verheugen. Doch dit voldeed haar niet en zij trok naar Frank fort om bij Prof. Ed. Bellwidt haar studies voort te zetten en zich in 't bijzonder voor de opera te bekwamen. Niet langen tijd daar na kreeg zij reeds aanbiedingen van de Hof opera te Wiesbaden en uit Heidelberg, welk laatste engagement zij aannam. Het is wel in het bijzonder het Mozart repertoire waarin zij uitmunt en dat zij ook in Freiburg hoofd zakelijk speeide, daar heen geroepen door den tegenwoordigen hoofdregisseur van het Metropolitan Theater te New-York, dr. Höcht. Gelijk voor velen is ook voor Mevr Krauss-Adema de oorlog de oorzaak geweest dat zij haar engagement in Freiburg moest beëindigen. Wij mogen dankbaar zijn dat zooveel uitstekende kunstenaars, wel is waar noodgedwongen, naar Holland zijn terug gekeerd om ons van hun gaven te doen ge nieten. Onder hen bekleedt Mevrouw Krauss zeer zeker een voorname plaats. Egmond a.d. Hoef, dat reeds zoo veel begaafde kunste naars mocht huisvesten, mag het zich tot een voorrecht rekenen ook deze zangeres onder Gemengd nieuws. VAN DE GRENZEN. Van de weggevoerde mannelijke bevolking uit België zijn duizenden in de steengroeven werkzaam om steenen voor de loopgraven en wegen te kappen; anderen worden naar het front gezonden om in de loopgraven der tweede en derde linie te werken. Van velen heeft pten na hun vertrek niets meer verno men. Alle paarden en runderen zijn reeds opge- ëiscbt; sommige tegen afgifte van. bons waar op zeifs de waarde van het dier niet vermeld wordt. Van alle veldvruchten moet het a/4 deel wordten afgestaan, zoodat alles wat nog is te bekomen, uitermate duur en slecht is. Dagelijks verschijnen vliegers der gealli eerden; de Duitsche posten bij de munitiede póts schieten gewoonlijk niet, terwijl daaren tegen hevig wordt geschoten op plaatsen, waar zich niets van belang bevindt, om den vijand op een dwaalspoor te brengen. Tweehonderd mannen, uit een klein stadje afkomstig, waaruit reeds 4500 burgers waren weggevoerd, hadden geweigerd voor de Duit- schers te werken. Om hen te dwingen wer den zij gedurende 3 a 6 weken op water en brood gesteld Om deserties tegen te gaan maken de Duitschers de order, om naar het front te vertrekken niet meer een dag van tevoren be kend, maar slechts een half uur. HOOG WATER. Bij Zevenaar wast het water nog steeds. Lobith is geïnundeerd. De geheele omgeving staat blank. De Rijn is bij Arnhem nog 7 c.M gewas sen. De stand was gistermorgen 12 34 M. bo ven A. P. Nog altijd stroomt het water met geweld de Betuwe in; zoover het oog reikt is het ééne watermassa, hier en daar staat het water vlak bij de kruin van de dijken. De IJsel blijft steeds wassen; de veren zijn allen weggenomen en op verschillende plaat sen staan de loswallen onder water. Veel steenfabrieken loopen onder. Bij Wagen mg en was de stand gisteren 10.39 boven N. A. P., d.i. 1 c.M. hooger dan de befaamde stand van 20 Maart 1913. Het Nieuwe Hoofd te Gorkum is onderge- loopen, alleen de kruin van den straatweg, die naar de leggers van het Sleeuwijksche veer en 's Bossche Stoombootdienst leidt, is zijne tijdelijke bewoonsters te tellen. Dezen nog droog. De Rijkspeilschaal alhier teeken- zomer mocht mevr. Krauss veel succes in- 1 ->- g#-- oogsten in het Kurhaus te Scheveningen, ter wijl ook enkele kerkconcerten door haar wer den gegeven. Móge ook Alkmaar haar van harte welkom heeten als zij een liederenavond geeft, en daardoor toonen mede te willen werken, het onzen landgenooten-kunstenaars uit den vreemde, hier aangenaam te maken en ook mogelijk, om als de vrede gekomen is, niet ten spoedigste weer te verdwijnen. Van haar echtgenoot, den heer Ernst Krauss, ver scheen in den Meulenhoff Verlag te Leipzig. de Donderdagochtend te 4 uur 3.52 M. bo ven N.A.P. Te 's-Gravenhage heeft ïtch een geval van vleeschvergiftiging voorgedaan. De toe stand üer zieken is bevredigend De rest van het vleesch is m beslag genomen. Te Arnhem zijn weer 85 Duitsche kin deren aangekomen, van wie 15 naar Amster dam gingen. De overigen bieven in Gelder lands hoofdstad. De Dunscue regeenng heelt kapitein M Belzer, adjudant van den commandant der Nieuwe Hollandsdie Waterlinie, vergunning verleend tot het brengen van een bezoek aan net ljserfront. De IJmuider visschersvloot is in haar geheel opgelegd. Er is nog geen besluit ge nomen om uit te varen, men wil nadere be richten van de Regeering afwachten op het verzoek tot vermindering der oorlogswinstbe lasting. Het aantal predikanten der herv. kerk bedroeg op 1 Januari juist 1500. Te Midlum (Fr.) loopen reeds 20 jonge lammeren in de weide. De kapitein van de „Stanfries," varende van Harlingen op Amsterdam, heeft twee mijnen bemerkt, één bij Workum en eén bij Stavoren Ze staken slechts weinig boven het water uit. Het Duitsche meisje, dat dezer dagen door de Nederlandsche grenswacht nabij 'sHeerenberg in de borst werd geschoten, is in het Emmeriksche ziekenhuis aan de ge- voigen overleden. Te Delft is een brievenbesteller betrapt op het stelen van brieven. Hij bekende, zich in den laatsten tijd ongeveer 50 brieven te hebben toegeëigend. Bij zijn aanhouding had hij nog postzegels en andere uit brieven af komstige voorwerpen in bezit. Te Utrecht heeft men al een vleermuis zien fladderen, iets wat gewoonlijk pas in April wordt opgemerkt. Een 18-jange typograaf te Amsterdam, die als getuige in een zedenmisdrijf voor de rechtbank aldaar een meineed aflegde, is des wege gestraft met 4 maanden gevangenisstraf Bij den 17-jarigen K. van Danselaar, te Haarlemmermeer heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan. PREDIKBEURTEN op Zondag 7 Jan. BROEK OP LANGENDIJK, Herv Gem 9.30 uur, geen dienst, 2.30 uur, Ds. Dijk. Geref. Kerk, 9.30 uur en 2 uur, Ds de Jong. Chr. Geref. Kerk, 9.30 uur en 2.30 uur, Ds de Bruin, Donderdag 6,30 uur, Ds. de Bruin ZUIDSCHARWOUDE, Herv. Gem. 9.30 uur, Ds Ter let. NOORDSCHARWOUDE, Herv. üem., 9.30 uur. Ds. Staal. De heer Ernst Krauss staat in Duitschland I gelegd, als een begaafd jong dichter bekend, en van 121 manschappen uit Zuid-Holland, die zijn h'and zagen reeds verscheidene bundels heden te Rotterdam zijn ingelijfd en bestemd zijn in beslag genomen. Een der dieven bleek kortelings een bundel gedichten „Holland," ajs raadslid weer ingetrokken, daar het con- recidivist te zijn, de tweede, die oorspronke- ontstaan in den tijd dat ook hij hier vertoeft fiict tusschen hem en den burgemeester is bij- lijk een verkeerden naam had opgegeven wat nog tot aanhouding van een persoon, die met het geval niets te maken had, aanleiding gaf, bleek te zijn een deserteur uit den Helder. Ook hij is een recidivist Men had hem in Amsterdam reeds aangehouden om hem naar den Helder op te zenden, doch op verzoek van den commissaris van politie alhier, werd hij naar Alkmaar opgestuurd. Beide mannen zijn Amsterdammers, zij heb ben reeds bekend. HEER HUGOWAARD, Herv. Gem., half 10, Ds. Broekema (verbeterde opgave). Oude-Niedorp, Herv. Gem., nam. 2 uur, dr Broekema. CORRESPONDENTIE. F. B. te G. Met de plaatsing van uw stuk in dit lbad wordt niets bereikt. stuk het licht. Wellicht biedt zich later de gele- genheid aan, hier nader op terug te komen P. v. S. EEN PRACHTTEEKENING. De heer R. Boogh, Korte Nieuwesloot al hier, heeft in de étalage van de Ned. Rijwiel trust, Langestraat alhier, een pracht van een crayonteekening geëtaleerd, die door hare Niet onmogelijk is. het, dat deze personen groote afmeting mede opvallend is, A 1. J A 1 1\ 1 in H.1M r n (1 -1 ft ,«-1 I v I fC1 «nwi m/1 Gatskool Binnenland f 3.40, buitenland f 30.—. 1JËSMSTÏR, PWRMf NENB en omstreken. 5 Jan. de afslagmarkt werd verhan deld: Sprutükoel f 1.40* a 2.25 per mand 15 P. Bloemkool f 3.30 a 11.90 per 100. Boerenkool 20 a 26 ets. per dubb. mand. Handel vlug. - Ï10©RN, 6 Jan. Tarwe i f rogge a f haver f a havsr f 0,a 0.wiite twwtan f 0 0„ gnoane data f 32 a 34,—, grauwe gg a 41,-—, v*ie f 30,— a 30.—, bruine boon an f 26 a 28 horweiwiad f 29.75 #0 meséeMteewid f 39.0 a 41..—, 0 brgtgmi f 0.- a tetppwi f i a 0 kipecr.on f t 0.50 a ?5„—238 tesp b»4sr 100 128 et. NOORDSCHARWOUDE, 6 Jan. Roode kool f 4.— a 26.90, gele f 4.— a 22.40, witte f 0.a bloemkool f 0.00 a 0.—ie. voor get buitenl. f 7.— a 7 10. Gele f 000 a 0000 aer waggon. Wortelen f 5.a, 5.20 grove uien f 0. 0.00. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 6 Jan Voormiddagveiling Bloemkool binn. f 2 70 a i 5.70, dito buit. f 8,— a 12 80. 2e soort inmaak f 2 a 5,60, roode kool fl 4.S0 a 20.80, gele f 4.20 31.80, witte knol f 7.— a 18 per wagon f -0. Roode per wagon f 800, gele f 0a witte f Wortelen oer wagon 1" 000 Kg, f 1015, Uien f 7.90 a 7.30, Worteleu f 5.a 5.30 per 50 K.gr. \MS1 FRDAMSCHI HU Rb lu.iv van lit )RPI lui LANDbuH In de gisteravond gehouden vergadering tral de jaarvergadering zal worden gehouden van de commissie voor het distributiebedrijf werd medegedeeld, dat de middenstanasveree- nigmg lot dusverre geen antwoord hadden gegeven op het verzoek om medewerking De consumenten, tot wie men zich ook gewend had, hadden hun antwoord ingezonden. Op gemerkt werd dat men thans niet langer kan wachten op een afdoende regeling. Spoedig zal weer een vergadering worden gehouden. Gehoopt werdi, dat de beide middenstands- nigingen tot dusverre geen antwoord hadden len hebben besproken en hunne meening zullen kenbaar maken. AANKOOP Naar wij vernemen is de heer J Bossert gisteravond eigenaar geworden van liet woon huis van den heer Schuurman aan de 1 aat en dc stallen van den heer J. Hoed aan de Laat en de Ridderstam EXAMEN-COMMISSIE NUTTIGE HANDWERKEN. De heer C. van Buysen, schoolopziener in het district Alkmaar, is benoemd tot plaats vervangend voorzitter in de commissie, welke te Rotterdam examen zal afnemen in nuttige handwerken. EXPORTVEILING. In de op 18 December 1916 gehouden ver gadering van „Algemeen Belang", werd be sloten om te komen tot het oprichten van eene exportveiling van groenten en fruit voor Alk maar en omstreken. Eene commissie werd be noemd om de eerste stappen te doen om dat doel te bereiken, welke stappen tot nu toe met eee gunstigen uitslag zijn bekroond. Volgende week zal ae commissie een vergadering beleg den en met voorstellen komen, waarna gecon fereerd zal worden met belanghebbenden uit den omtrek. KEGELCLUB „ONZE CLUB" Maandagavond kwart na 8 in het café Cen- heer J. Krol uit Haarlem. J«---J-I UIT OUDE NIEDORP. Gedurende het afgeloopen jaar zijn geboren 18 jongens en 16 meisjes, totaal 34. Overle den zijn 13 mannen en 8 vrouwen, hiervan BERLIJN, (particulier) 6 Jan. Naar uit Breslau gemeld wordt is een mijnbrand uitgebroken in een mijn in Oppersilezië. Acnt mijnwerkers kwamen om het leven en verschillende werden gewond. Vedeifland. DE STAATSLEENING. 's-GRAVENHAGE, 6 Januari. (Officieel.) Op de nieuwe Staatsleening, groot 125 000.000, is in totaal ingeschreven voor J 143.019.500. Preferentie is gevraagd voor 22.889.400, blijft over niet prefe rent 120 130.100. Daarvan wordt 85 pCt. toegewezen met afronding naar boven voor elke toewijzing tot het naaste veelvoud van 100. van de Evangelische Unie. DE LEVENSMIDDELENVOORZIENING. Naar wij vernemen zal het levensmiddelen- overleden 4 personen elders, terwijl van elders ireau Maandag aan de winkeliers lijsten 3 personen hier overleden. 9 huwelijken wer- bureau Maandag verstrekken, vermeldende de maximumprijzen door den minister per circulaire van 4 Janu ari vastgesteld. PREDIKBEURT. Verbeterd bericht: Ned. Herv. Gem., Woensdagavond geen dienst. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. werden de volgende prijzen be- Kampioen (10 ballen). kcullclud untL. ul-uu .ding, en meer'frissche lucht, lichaamsoefe- zaam. Foster's Pillen werken rechtstreeks op de nieren en helpen deze om de vergiftige afval stoffen behoorlijk uit het lichaam te verwijde ren. Dit geneesmiddel regelt de urine-organen en is van groote waarde bij niergruis^ -steen, waterzucht, rheumatiek, rugpijn, spit en alle urinezuurkwalen. Wacht u voor namaak onder gelijkluidende namen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen dragen de handteekening van James Foster op de verpakking en zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop en Slothouber, Lange straat 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a 1.75 p. doos of 10 p. Ie prijs. Mej. Leujes, Alkmaar, 48 p. 2e prijs Mej. Goes, Alkmaar 47 p. 3e prijs. Merv. Kooy, Alkmaar, 47 p. 4e prijs. Mevr. v. Gulik, 46 p. 5e prijs. Merv. Harmsen, Alkmaar, 46 p. Vrije baan (6 ballen le prijs. Mevr. Leujes, Alkmaar, 42 p. 2e prijs Mevr. Gootjes, Alkmaar, 39 p. 3e prijs. Mej. v. d. Voort, Katwijk aan Zee 3T p 4e prijs Mevr. van Heist, Velsen, 36 p. 5e prijs. Mej. Dorregeest, Alkmaar, 36 p 6e prijs. Mevr. Boom, Alkmaar, 34 p. Aan den kampioenwedstrijd namen 60 da- zes doozen personen den gesloten. UIT ST. PANCRAS. In den laatsten tijd schijnen de in 't veld staande uienhokken niet veilig meer te zijn. Telkens worden de uienhoopen met minder eerlijke bedoelingen geïnspecteerd en verdwij nen eenige balen uien. Door een onzer bou wers werden de vorige week niet minder dan een kleine 30-tal balen vermist. UIT VEENHU1ZEN. Bij de banne Veenhuizen werd als voorzit ter herkozen de heer D. Appel, terwijl in de plaats van den heer Jl. L. Strijbis, die zich niet meer herkiesbaar stelde, als hoofdingeland werd gekozen, de heer C. Kuiper. UIT NIEUWE NIEDURP. Door het bestuur van de wijkverpleging is uit zijn midden tot voorzitter gekozen de heer A. Visser, tot secretaresse mevr. Brouwer-Pels en tot penningmeester de heer J. Klerk. UIT WINKEL. In het land van den heer R. K. in den Groet polder zijn vier schapen verscheurd gewor den. Naar men vermoed door een hond. Een vijfde wist aan het gevaar te ontsnappen KORTE BERICHTEN. Uit Eist zijn ongeveer 40 wagons paar den via Gennep naar Duitschland verzonden Hedenmiddag vertrekt van Rotterdam een ex tra-trein met paarden naar Duitschland. Van Zwolle zijn ook reeds 40 waggons vol ver zonden. Te Best is het 8-jarig zoontje van v. d Molengraaf overreden en gedood. Te Aardenburg is gisteren in ontvangst genomen het lijk van een Nederlandsch mi- Fair vermoedelijk dat van den bij Vlissin- gen verdronken korporaal. Het lijk was bij Zeebrugge aangespoeld Naar gemeld word't zal het vluchtoord te Ede worden opgeheven. De bevolking wordt naar het vluchtoord Nunspeet overge bracht Aan het Noorderstrand te Vlieland zijn 24 miinen aangespoeld. 'Het Kamerlid jhr. van Nispen tot Se- venaer. voor Rheden,' is eenige dagen geleden door een beroerte getroffen. Zijn toestand wekt bezorgdheid. Door overmatig gebruik van sterken drank is te Onstwedde (Gron.) een 30-jarig ongehuwd man verdronken. JHR. VAN NISPEN TOT SEVEN AER. DEN HAAG, 6 Jan. De toestand van het Tweede Kamerlid voor Rheden, Jhr. J. W. van Nispen tot Sevenaer, hoofdredacteur van de „Residentiebode", die gisteren door een ernstige ongesteldheid werd getroffen, liet hedenochtend weinig hoop op herstel. DEN HAAG, 6 Jan. De Minister van Koloniën is uit Zwitserland teruggekeerd en heeft heden zijne ambtsbezigheden her vat. KUNSTMEST. DEN HAAG, 6 Jan. De kunstmestcom- rtiissie heeft in Amerika 33000 ton super fosfaat aangekocht en reeds de beschikking gekregen over een flinke scheepsruimte. DE CRISIS IN HET SCHEEPVAART BEDRIJF. DEN HAAG, 6 Jan. Wij vernemen, dat de minister van landbouw tot de besturen van de Scheepvaartverceniging te Rotter dam en den Bond van machinisten ter koopvaardij, met een beroep op het landsbe lang, het ernstige verzoek heeft gericht otr mede te werken tot beslechting van het han gende geschil, door zich bereid te verkla ren een arbitrale beslissing eener in te stel len commissie van 3 leden te aanvaarden De besturen zouden ieder een lid, de minis ter het derde lid aanwijzen. O, DIE WACHT! ROTTERDAM, 6 Jan. Uit het bureau van de administratie van de étappe-inspec tie is hedennacht een brandkast inhouden de ongeveer 30000 gestolen, ofschoon het gebouw door schildwachten bewaakt wordt. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 6 Jen. A*»g«r<Hn^ 11 p*M>- den f 360 a 500. 3 oasen f 320 a 370, 21 nuchi. kalveran f 10.— a 25.—, 14 magere sehapen f 12.a f 36, vette id fa—. lartvmeen f a 48 magere varkens f 22,a 46.49 big gen f 8 a 13.—, 6 bokken en geiten, f g,a 12,— 9 kleine bokjas f 0.a0.- boter per b«p lbeaerste priie f 1. naiddel prijs f 0.95 Iftae/sie prijs f 0.85 aange voerd 1188 kop, eieren f 11.50 a 12.50 per 100. eendeneieren f 0.a 0.0 vette kal veran a 13 vette varkens 80 a 100 ot. Staatsleenlngen. NEDERLAND. 951®. N. W. S. van 308/1®»» 3 ISHk dito dite 44 101 ©blig. dito 83 1 dito dito 3 741/10 dito dito 621 Ned. Ind. f 1000 5 100 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan,-Juli 4 RUSLAND Obl.fra. 2500-5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw. 100 4 Oeconso! OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OR. 425 4 TURKI1E. BagdadSpwg Ie serie 1964 4 BRAZILIË. Puadin Ln. 1808 I 26/186 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en erediet-lnatelllngan Amste-rdamsche Bank A Nederl. Ind. Handslsbk. Aand. Nedsrlandsche Bank C. v A. Ned. Mandal Mij. C. v. A. Rotterd. Bank/er. Aand. Induetrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 81 Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Lsather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref, A. Redjang-Lebong A. Cultuurondern. Handelaver. en Handelsvennootach. Cult. Mij der Vorstenlanden A. id. id id. Winstsand. Handeltv. Amsterdam Aand Petreleum-Maateehaopijen. Dertsehe Petr. Ind. Aand. dec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mlj.t. e. v Petr.br. A. Sum. Palembang. Petr. Mlj. A. BUITENLAND. New. Sohlhaieff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Srt. Pref. A. rlea Petrel. Mt|. A. Rubber-Maatsohappijen. Amst. Rubb. Clt Mlj. Aand. Deli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Seheepv. Unie Aand BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg pr. A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obi. 4* Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Conip. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. td. ld. Pref. Beli-Maatschapplj Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Seöembah Tabak Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v A. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw Obi. Mij. t. Expl. v, Staatssp. Obi. 5 Mij. t gxpl. v. Staatssp. Obi. 41 BUITRNLAND. AMERIKA. Atehis Top. A S. Fé. C. v g. A. Baltimore Okie Certlf. v. A. Benv A R. Grande Spw. C. v. A Erie S»w. Mij Oewone Aand. Kans Citv South. Railway, g. A. 43s, 8O1 70 s/, 651 621/, 64 66 685/, 54s/, •4i/, 103,, 1031/, 178 232 244 1 92u/m 144 978 72s, 65 108 241/i 37 150i', 243 3B2i/, 352 195 8 60i', 523 268 38', 751/4 32t/s «401 k 170 ,403 1697/, 307', 84 s„ 911/s 229 229 (278 511 425 189 1233 514 103 164 leir/, 1821/, 10114 74 62 100 80 65 62 65 64 661/. 567k 103i'4 119 if, 191 178 '73 653/4 108 163 89', II». 381/1 26 18 29 »/4 137»/, 97 37 243 f253 360 159 524 237 76 39 240 170 403 169*/, 39»/, 85*/, 91 225 V, ,227 277»', 424'/, 23411, 514 193 1U4* 4 166», 163V4 19 34 '6 26 9»/i 31 Missouri Kani. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western A. Norf. A West. Cert gew. Aand, Southern Pac. Com. A. 97 gs South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. 301/, 29s Union Pac. Railr. Cy. C. g A. 148s/, 149", Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100.3 Gemeente Crediet 3 BELG1E. Antwerpen 1878 3 110 98i»/u 62

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2