De ongelukklgsten onder ds msnsc'nen. i üf CramophooD. BOELHIIIS 3. Een Huis, Erf. Bouwland en Bosch 9 P Hü Traag en Aanbod Imhülsen Hoyer, te Groet. gem. Schoorl. mp hp mi ij §|f m hp" "m wt fpmi Wk. Voor Dames. De Dolfijn. Ondergoederen Jansen &Tilanus l LAAT 133. TELEFN. 532. ALKMAAR. WOENSDAG 24 JANUARI I9I7, X. Een Huis, 2. Een stuk Kleigrond Er zijn tal van mannen ero tal van vrouwen vooi wie het leven een last is, die noch vreugde kennen noch hoop, die langzaam wegkwijnen en het verval hunner krachten zien, zonder de kracht te hebben weerstand! te bieden, wij be doelen de lijders aan neurasthenie. Deze lijders beklagen zich over en lijden ook werkelijk aan zeer vele kwalen. Zij hebben last van bevingen, beklemdheid, duizelingen, nachtmerrie. hun spijsvertering is moeilijk, de natuurlijke functies zijn bij hen aan kortere of langere storingen onderhevig. Langzamer hand worden zij physiek zoo terneergedrukt, dat alle werk hun onmogelijk wordt. Zij ver liezen den moed eni worden lastig van karak ter. Zij maken het leven aan hunne omgeving onmogelijk. Iedereen vooral tegenwoordig heeft min of meer aanleg tot neurasthenie. Deze ziekte is namelijk een soort uitputting der zenuwen, die meestal voortkomt uit over spanning, buitensporigheden en ook uit on aangenaamheden en verdriet. Zij kan ook een gevolg zijn van een verarming van het bloed. Om deze te voorkomen en te genezen moet men den rijkdom en de zuiverheid van het bloed, alsmede de kracht der zenuwen bewa ren of terug verkrijgen. De Pink Pillen zijn daarvoor bijzonder aangewezen, wegens hun ne merkwaardige kracht van vernieuwer van het bloed en opwekker der zenuwen. Deze pillen leveren opmerkelijke resultaten bij verarming van het bloed en afmatting der zenuwen, zelfs in de weerspannigste gevallen. Zij bevrijden het bloed van alle onzuiverhe den en geven het bloed in roode bolletjes zijn kracht terug. De Pink Pillen herstellen boven dien het evenwicht van het zenuwstelsel en hebben een krachtdadige uitwerking op de spijsvertering. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h 1.75 de doos, en f 9 de zes doozen bij het Hoofd- dépöt der Pink Pillen, Da Costakade 15, Am sterdam Te Alkmaar bij Nierop en Slothou- ber, Langestraat 83 en verder bij verschillen de apothekers en goede drogisten. Een match de HaasHoogland lijkt ons al leen een ware krachtmeting. De eindstand was: de Haas 12 p. Hoog land 10 p., ten Brink en Visser ieder 7 pun ten. En nu 't vertoonde spelZeker er is goed gespeeld, maar geenszins om over te roemen. Hoogland en de Haas hebben fouten ge maakt, waar ze zelf versteld van moeten staan. Wij kunnen deze blunders alleen ver klaren door oververmoeidheid of tijdnood, 't Laatste kwam meermalen voor, voornamelijk doordat men veel te lang dacht over de een voudigste openingszetten. In de meeste partij en was het begin uitstekend, doch op 't eind kwamen de blunders. Zoo b.v. de eerste partij de HaasHoog land. Bij den 59en zet haalt Hoogland op de verkeerde ruit dam. De Haas kan daardoor op slag winnen, doch overziet het. Eenige zetten later loopt Hoogland in 't zelfde valle tje- In de tweede partij overziet de Haas in t eindspel de voor de hand liggende remise variant en verliest. Zulk overzien gebeurt de Haas bijna nooit. De derde partij werd remi se. Het meest verbaasde ons echter 't spel van Hoogland in de zevende en achtste ronde Daar herkent men den eminenten dammer niet meer. Wat de oorzaak van dit falen mag geweest zijn? Wij begrijpen 't niet. Verliezen van ten Brink en Viser achter elkaar! In de partij de HaasVisser verliest de laatste door een blunder! In de partij ten BrinkVisser verloor ten Brink door een blunder! Wij zijn benieuwd naar het oordeel der „DamspeP'-redactie. Hier volgt de eindstand uit de partij Hoog land—ten Brink (7e ronde.) üfH www iiiii Zw. 25, 45 en twee dammen op 1 en 38. W. 6, 31 en dam op 26. 1. 268 1. 45—50 (dam) 2. 31—26 2. 38—49! 3. 819 (er is geen redden meer) 3. 25—30! 4.19:35 4. 1—40 5.35:44 5.49:40!! 6 6—1 (gedw.) want op 2621 volgt 50 —17 en 40 1. 6. 40—45 Op 16 volgt 4534 en wit verliest. Op 26—21 volgt 50—39 en wit verliest. EEN SLAGZET. Van den heer Kleute ontvingen wij den vol genden stand: Zw 1,2,3,7,9, 12,20,34. W. 18, 19, 23, 26, 28, 31, 31, 33, 36, 499. Hij speelde 1. 49—44! daarmedee zwart als 't ware dwingende tot 1. 3439 2. 33—29 2. 39 :55 3.29—24 3. 50:: 13 4. 19 17 4. 20 18 5.17—11 5. 7:16 6. 26—21 6. 16 27 7. 31 41 Een fraaie winst! Ter oplossing voor deze week: Probleem 424 van P. Kleute Jr. den Haag. (Eerste publicatie.) m Zw. 5, 7, 8, 9, 16, 18, 19, 20, 23, 25, 30, 35. W. 21, 31, 32, 33, 38, 39, 42, 43, 45, 47, 49, 50. Opl. vóór of op 11 Jan. bur. v. d. blad. EEN VERZOEKING. M'n verzameling kookboeken is weer eens met een vermeerderd, het nieuw internationa le receptenboek van Martine WittopKo ning. Het zal door iedereen geroemd worden als een prachtwerk, een waardevolle verzame ling van alle voor ons genietbare gerechten ter wereld. En ik zou mij bij die lofverkondi- ging gaarne hebben aangesloten, ware het niet, dat datzelfde onzalige kookboek me twee booze dagen van m'n dienstmeisje be&orgd had en dat is vast die me tevens deden twijfelen aan de oorbaarheid van zoo'n uit gave, nu de dienstbodennood ons van alle kanten aangrijnst en ieder, die de hulp van zoo'n onmisbaar wezen heeft kunnen bemach tigen, prijs stelt op haar buit. Als resultaat van m'n overpeinzingen, hoe de bewuste nood het best te lenigen zou zijn, was ik tot de slotsom gekomen, dat we het huishouden zonder gedienstige moesten trachten te beredderen. Daarvoor zou noodig zijn bijv. een abonnement op den electrischen stofzuiger, die geregeld het huis stofvrij zou maken, verder een abonnement bij de meubel firma, die het huisraad geleverd heeft en waarvan het personeel beter dan een' dienst bode in staat is, vlekken e.d. uit de meubels te wrijven. Noodig zou ook zijn de aankoop van een automatische waschmachine, waarin „de vaten" eerst koud worden afgespoeld, dan in zeepsop gewasschen, in kokend water na gespoeld en ten slotte door heete lucht ge droogd. Als eveneens noodzakelijke maatre gel wou ik den groenteboer uitsluitend ge schilde aardappelen laten verkoopen en ook schoongemaakte groenten. Ten slotte had ik me in de bereiding der maaltijden een heele revolutie voorgesteld. Mijn hulsvrouw zou al leen nog maar handigheid behoeven in 't openmaken van blikken. Zelf soep koken? Nonsens, mevrouw, een blik! Zelf compóte be reiden? Ook al nonsens. Sedert ik voor de som van 60 cent een liter verukkelijke appel moes kon bekomen, terwijl een maat goud- reinetten 90 cent kostte, oordeelde ik het on zinnig, om te laten schillen, roeren, wrijven enz. Bn dan nog die zotternij om zelf ban- ketbakkerswerk te willen gaan doen. Kocht je niet voor 4 cent een lekkere appelflap, die aan duur meel en dure appelen alleen al 4 cent materiaalwaarde had. Nee, de grootste malligheid zelf te gaan bakken voor Kerst of Oudejaar. Zoo redeneerde ik, standvastige. Ik, die me triumfator voelde in den strijd met de die nende geesten. Maar ach, daar viel me het kookboek van Mart. Wittop-Koning in han den en lees ik van zooveel grammen meel, met zooveel grammen boter en eieren en kren ten en rozijnen en sucade. In gedachten zag ik al die smakelijke ingrediënten om me heen, en mezelf roerende, mengende, bakkende. Ik zag m'n mooi, kluitjeslooze beslag. Ik rook de eurige boter, hoorde m'n huisgenooten de ak-prod'ucten roemen en doorvoelde alle poëzie van de edelste aller edele huisvrouw- kunsten. En wat deed ik? 'k Greep de sleutels van m'n provisiekast en begon te wegen en te meten, te roeren en te mengen, dat het een aard had. Een paar uur later had ik een dampende schotel appel-beignets. Ze waren verrukkelijk, en werden om strijd geroemd. Maar wie niet meesmuilde, wie „geen mond eraan zou zetten," dat was m'n dienstbode, die op Zondagmorgen, n.l. den ochtend van Oudejaarsdag, zoo'n vuilen rommel kreeg af te wasschen, die in de keuken met de „vuile stank" moest zitten en die nog plotseling; van haar werk was gehaald om appels te schillen Fooi noch vrije dag hielp. De bokkepruik bleef. Daarom ben ik boos op Mej. W. K. naar G. d'ANNUNZIO. Hij heette onder de visschers „de Dolfijn" deze bijnaam paste wonderlijk goed bij hem; in het water toch geleek hij werkelijk op een dolfijn met zijn rug gebogen door het hantee- ren van de riemen en verbrand door de Juli- zon; met dikken ruigen kop en zijn boven- menschelijke kracht in armen en beenen, die hem tot geweldige sprongen en tot angstwek kend diep duiken in staat stelde. Ge moest hem zien springen boven van de klip „des Forroni" af, erbij brullend als een aan den vleugel verwonde jonge arend, en hem dan twintig vaam verder weer zien op duiken, het hoofd hoog boven de golven en zijn wijd geopende oogen naar de zon ge keerd. Ja, ge moest hem heusch eens zien. Maar misschien was hij nog schooner op zijn „paranza", geklemd tegen den mast, terwijl de sirocco door het want floot, het purpere zeil op 't punt scheen te scheuren en de storm loei de, als wilde hij hem verzwelgen Hij had vader noch moeder; de laatste had zijn geboorte met den dood moeten boeten op een herfstnacht, nu twintig jaar geleden. De zee had zijn vader verslonden op een avond dat de „libeccio" raasde als een troep wolven en de hemel bij 't ondergaan der zon wel met bloed overgoten leek. Sinds dien had die onmetelijke uitgestrekt heid water voor hem een vreemde aantrek kingskracht; hij luisterde naar de golven, als of zij hem wat te zeggen hadden en hij sprak met hen als vroeger met zijn vader, met harts tochtelijke opwinding of met kinderlijke teer heid; zich uitende in woeste liederen, luid keels uitgebrald, of in zangerige, droefgeesti ge wijsjes, zachtkens gezongen. „Hij slaapt daar beneden", zei hij eens tot Zarra, „en ik moet er ook heen. Hij verwacht me, ik weet dat hij me verwacht, ik zag hem gisteren „Heb je hem gezien?" stootte Zarra uit, haar oogen zwart als de kiel van de paranza wijd open sperrend. „Ja, ginds achter dë klip „des Sèches" en het water was glad als olie. Hij- staarde me aan Een rilling van angst liep het meisje over den rug Wat een prachtige, wilde kat was die Zar ra. Groot en rijzig als een fokkemast, maar lenig als een kat met slangetanden en twee bloedroode lippen. Ze waren al sinds jaren dol op elkaar, van den tijd af, dat ze samen in 't zand speelden of garnalen plaagden en in 't water knoeiden Zij hadden elkaar we! duizend malen in de brandende zon ontmoet bij de zee en even vaak het zalige lied van hun jonkheid over de baren doen weerklinken. O, die mooie, sterke, overmoedige jeugd, ge hard door het zilte nat als een lemmet in het vuur! Zarra wachtte alle avonden totdat hij terug kwam als de hemel begon te kleuren achter de „Majella" en het water hier en daar violette streepen weerspiegelde. De „paranza's" kwamen als vogels met elkaar opzetten van heel, heel ver om de punt „des Sèches" heen, maar de boot van den Dolfijn voer voor de andere uit, recht en vlug op het strand toe, het purpere zeil bol onder den druk van den wind. 't Was 'n lust hem te zien. Voorop stond de knaap, stevig als een blok graniet. „Hallo", schreeuwde Zarra, „goede vangst gehad?" Hij antwoordde eveneens uit volle borst; de meeuwen vlogen al krijschendë bij massa's opvan de klippen en over het heele strand verbreidden zich het gejoel der visschers en de geuren van de zee. Maar de reuk van de zee bedwelmdë die twee menschenkin deren Soms bleven ze elkaar maar diep in de oogen kijken, zij op den rand van de bark en hij languit op den bodem aan haar voeten. En de zee wiegde ze en zong voor hende smaragdgroene zee, golvend als een onmetelijk groote weide in de meimaand, welke licht bewogen wordt door den wind. „Waf heb je toch vanavond in je oogen, Zarra," bromde de Dolfijn. „Je hebt wat van die zeemeerminnen, half vrouw en half visch, die je soms heel, heel ver in de volle zee tegen komt Je kunt geen vin verroeren, als ze zin gen, en ze hebben haren als levende slangen. Jij wordt vast op een goeien dag ook een zee meermin en dan zal je in 't water verdwijnen en mij! hier behekst laten staan „Dwaas", zei ze met op elkaar geklemde tanden en half geopende lippen, terwijl ze haar handen door zijn haar woelde en hem achterover hieldhij trilde als een vastgebon den luipaard. En 't was of de geur der zee aldoor prikke lender werd. Op een Junimorgen trok Zarra ook mee ter vischvangst. Door de vochtige ochtendlucht woei een koelte, die een mensch verkwikte; het geheele strand lag verborgen in den mist. Plotseling doorboorde een zonnestraal de ne velen als een gouden pijl, door godenhand af geschoten toen kwamen meerdere stralen en ten slotte een gansche bundel lichten de bloed roode streepen, de violette vlekken, de trillende rose plekken, de bleeke, saffraankleurige en de beweeglijke azuren kleurschakeeringen vloeiden ineen tot een wondermooie kleuren- symphonie. De nevelen, als weggevaagd door een windstoot, verdwenen en ae zon schitter de als een groot vurig oog boven de door de breede, rustige golvingen zoo heerlijk getinte zee. Honderden meeuwen scheerden langs het water met hun aschgrauwe vleugels onder het uitstooten van kreten, die deden denken aan een menschelijken schaterlach. De paranza laveerde in zig-zag-lijn met onvoorziene bewe gingen als een levend wezen. In het Oosten bij de klip „des Forroni" zwommen jonge kar- mijnroode barbeelen, die op zeehaantjes gele ken. „Kijk", zei Zarra tot den Dolfijn, die met Ciatté „Eenoog" en den zoon van Pachio, twee jongens donker en sterk als ijzer, het schip bestuurde. „Zie eens hoe peuterig klein die huizen aan het strand zijn, zij lijken wel de huisjes van de kribbe van vrouw Agnese met Kerstmis". „Ja, dat is waar", zei „Eenoog" k±end. Maar de Dolfijn zweeg en tuurde naar de kurken, die op het blauwe water dreven en ter nauwernood bewogen. „Een mooie jongen hè, die zoon van Vrouw Agnese," zei hij eindelijk met spottende stem buiging, terwijl hij zijn twee groote „haaien"- oogen strak op het meisje richtte. Zij onder ging zijn onderzoekenden blik zonder een spier ite vertrekken, alleen beet zij zich de on derlip in bloed. „Jawel", antwoordde zij op onverschilligen toon, zich omkeerend om een vlucht meeuwen met de oogen te volgen „Nou óf ie en dan dat mooie douane-uni form, dat gele galon met die veer op den hoed en den dolk op zij. Als ik Zarra wierp zich lui achterover met trillen den boezem en half geopenden mond, terwijl de noordenwind door heur haar speelde. „Heilige Franf'scu3" prevelde de amv Dolfijn geheel van streek, „pas op, Éénoog, ree!" Het had er veel van of die douanier het er op aanlegde een messteek in zijn keel te krij gen. Als Zarra langs kwam, voegde hij haar immer een vriendelijk woord toe; zijn snor opdraaiend en met de andere hand aan den diegen. Zij lachte dan terug; eens zelfs wend de zij zich eens om. „Bloed is rood", zei Dolfijn met somberen, geheimzinnigen blik, als de zoon van Vrouw Agnese hooghartig met het geweer dwars op den rug voorbij de „paranza's" wandelde, die naast elkaar geankerd lagen op het strand En inderdaad op een avond in 't laatst van Juli. kon men zien, dat bloed rood was! De zon ging in een wolkeübrand on der. De atmosfeer op het strand was druk kend als lood; er staken rukwinden op, die bij wijlen als vuurtongen langs het gelaat streken, terwijl de schuimende zee al grom mende tegen de rotsen sloeg, zóó hard als stiet ze vloeken uit I Bij het douanekantoor werd de nieuwe bark van Cardillo gebreeuwd; de doordringende teerlucht verspreidde zich langs den geheelen oever „Zarra, ik heb hem weer gezien", zei de Dolfijn bitter, terwijl hij tegen den romp van de Paranza aanzat, die op het droge lag als een opengescheurde walvisch. „Hij zei weer, dat hij me verwacht, en nu ga ik ook. Wat doe ik eigenlijk ook hier!" Zijn mond vertrok tot een leelijke grijns; toen, met beide handen in het haar, herhaal de hij „Ja, wat doe ik eigenlijk nog hier!" Arme Dolfijn, de geweldige storm van de diepzee had hem te pakken, had zich meester gemaakt van zijn hart, dat sterk als graniet was en oneindig ais de zee. Hij was een zon derling samenraapsel van bijgeloof, haat en liefde; de verschietende zee trok hem onweer staanbaar, ja noodlottig sterk aan, maar als hij niet eeist wraak nam, zou hij niet vredig in de diepte rusten. O, dat ze hem Zarra ook hadden afgenomen. Ze zaten stil naar de golven te luisteren en ademden de teerlucht in Zij had den moed niet een woord te zeggen en zat daar met somberen blik slap maar onbeweeglijk als een beeld. „Mijn arme bark", mompelde de Dolfijn, terwijl hij den zwarten romp betastte van de schuit, die met hem den kop geboden had aan zooveel stormen zonder ooit kapot te gaan En in zijn oogen blonken tranen als bij een kind. „Vaarwel Zarra, ik ga". Hij drukte haar de handen. Toen zette hij het op een loopen naar het douanebureau toe met ziedend bloed. Hij ontmoette den doua nier precies onder de lantaarn van den in gang, hij sprong op hem als een tijger en doodde hem met een enkelen messteek Daarna, terwijl de menschen toeliepen, wierp hij zich in de woedende golven, verdween, kwam weer boven, al worstelend met zijn bovenmenschelijke kracht, kwam ein delijk op den schuimkam der golven als een echte dolfijn, om dan voor goed te ver dwijnen in de wazige schemering onder het gefluit van den noordenwind-mistral en de wanhoopskreten van Moeder Agnese w»rde« opgenomen tegen 80 eta. per 8 regels, b(| vooruit betaliug. Zij woelen vtftfr VBIJDAGSHD- DA6 5 HUK worden Ingezonden. OUDE KUNSTTANDEN, stukken of brok ken gebit, nog zoo stuk, worden tegen hoo- gen prijs gekocht door HERMAN PLAS, Payglop 15. Hoogste prijs tevens voor juwee- len, goud, zilver en koralen. lb. HARTLAND, Koningsweg B 69. Beleefd aanbevelend voor IN- en VER KOOP van 2de hands Kinderwagens, Sport karren, Ledikanten enz. Ook aan huis te ont bieden. Aan hetzelfde adres weder een best VEE- REN BED en een kapokbed te koop. Beroemde FONGERS en BRENNABOR RIJWIELEN NfiD. RIJWIELTRUST, Langestraat hoek Payglop. iTHNHOUWERM - A. KALLANSEE. N1EUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Konings weg 46, Marmerslijp tot onderhoud van marmeren vloaren. Marmerpolitoer voor Schoorsteenmantels, Wasahtafels enz. On overtroffen kwaliteit. 15Ü Nos. met le Klas Instrument 80 at. p. w. 24 mnd. Vertegenwoordiger! T. VISSER, van Teijlingenstraat 14 b d. Watertoren, Alkmaar. PLATEN alleen 30 CENT per week. 12 mnd. IE KOOP GLVRAAOD: GEHELLE ol GEDEELTELIJKE INBOEDELS. Ook aan huis te ontbieden voor ruilen, in- en verkoop Adres: MLUBELHUIS KOOLTUIN 9. Ondergeteekende beveelt zich beleeld aan voor de levering van MUZIEK voor Bruiloften. Partijen enz. Piano disponibel. Alkmaar. JOH. v. d. STOK Jzn. Zeglis 76. TE KOOP: de 6 eerste jaargangen van het werktuigkun- dik vakblad met viertalige woordenboeken met teekeningen. Alles in prachtband. Tevens 3 stuks nikkelstalen GLACIJBUI- ZEN met 6 idem plaatjes voor de motorlamp voor Deuts motor. Adres bureau van dit blad. Goed TE HUIS gezocht voor een zwart POESJE. Nieuwesioot 99. GEKLEED ZWART HEERENCOSTUUM, zoo goed als nieuw, middelmaat, billijk te koop. Te bevragen bureau van dit blad. TE KOOP: 2 PATRIJZEN, (krielhaantjes), broed 1916. WESTDIJK 2, ALKMAAR. Het beroemde TRAPPISTEN KLOOS- TERBRAU is krachtiger en goedkooper dan Stout, en dus zeer aan te bevelen voor zwak ken en herstellenden. Verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder. NiET MEISJE vraagt nog eenige EENVOUDIGE NAAI- HUIZEN. Adres Bureau van dit blad. TE KOOP een FONOGRAAF tevens PATHÉFOON met 24 dubbel bespeelbare fonograaf- en 11 dubbele Pathéplaten, voor billijken prijs. Adres bureau van dit blad. Juffrouw vraagt voor eenige uren daags LICHTE BEZIGHEDEN. Salaris geen ver eischte. Brieven onder no. 188 bur. van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD 4 of 6 SOLIEDE EIKEN STOELEN en 1 MANGEL. Brieven no. 184 bureau van dit blad. TE KOOP een best onderhouden JACHTGEWEER. Wildemansstraat No. 17. WERKSTER OEVRAAGD, drie dagen in de week vajj 912 uur, 0.50 per ochtend. Stationsweg 21. Ter overname aangeboden een INVENTA RIS van een VEERHUIS met VERLOF. Het huis is tevens te huur. Te bevragen bij P. DE BAKKER, Zijdam 1. W. A. LEVERT, Mr. Smid, Hekestraat 28, Alkmaar, maakt, verkoopt en verstaalt alle soorten van GEREEDSCHAPPEN door Metselaars, Timmerlieden, Kuipers, Sloopers, enz. eaz. Uitsluitend eigengemaakt werk. ADVERTENTIëN DE fJATUURVJOLLEN J Alleen verkoop voor Alkmaar en Omstreken ten huize van den heer KI. KEURIS, op voormiddags uur. van: (waarvan één gekalfd), ongeveer 9000 pond best HOOI, een stuit Mangelwortelen, een stuit Mest, en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris L. TOP. gemeente SCHOORL, in het ca „de Hoop", op Woensdag 24 Januari 1917, namiddags 1 unr, ten overstaan van den notaris L. TOP, van waarin koffiehuis genaamd ,,de Hoop", met SCHUIJK en ERF te Groet, sectie A 304, groot 36 a. 55 c. De inventaris moet door den kooper worden overge nomen. Te veilen in 4 perceelen. „de Bosch", in den Hargerpolder te Sehoorl, sectie A 664, groot 63 a. 10 c. Te veilen in 3 perceelen. te Groet, sectie A nrs. 263 en 364, samen groot 26 a. 10 c. Te veilen in 3 perceelen. Behoorende de perc. 1 en 2 aan de Heeren Kl. KEURIS en perc. 3 aan de Heeren A. RUIS Sr. en D. RUS, en te aanvaarden de perc. 1 en 3 op 1 Mei 1917 en perc. 2 bij de betaling der kooppen ningen. Perc. 3 is uit de hand te koop, te bevragen bij de eigenaren. Inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden notaris te Bergen. ■7* www ■KKf K ■V |»H - U VAN Z. FRIEZENVEEN. t» «IN kllmiut In elk |aargetl|U« CT3

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 6