DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. MAAN 1)A0 8 JANIARI FEUILLETON. No. 6 Eonéerd en negentiende jaar grans. 1917. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—, fr. p. post f 1.25. Adyertentiepriisl2èCt. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij y.h. HERIfls. COSTER 5 ZOON, Voornam C 9. Telefnr. 3. H NEDERLAND. De Zeevalli. Maximumprijzen. Cokes-bons. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 8 Januari. Wat er uit de oorlogvoerende landen tot ons komt, maakt den indruk, dat er in den ko menden strijd op leven en dood op recht of onrecht niet zal worden gelet, maar dat enkel macht en belang den toon zullen aangeven. Zoo schreef de Londensche Globe, zoo sprak te Keulen tot R. K. kiezers ook een geheim raad, die betoogde, dat nu alles Op het spel staat, de strijdmethodes geen kwesties meer zijn van recht, maar dat thans elk wa pen met nadruk moet worden gebezigd in doeltreffende zelfverdediging. Met name is het de krachtigste hanteering van het wapen der onderzeeërs, waarop in de Duitsche pers of in 'Duitsche vergaderingen veelvuldig wordt aangedrongen. Maar daartegen wordt van anderen Duitschen kant, in woord en in geschrift, verzet aangeteekend en gezegd, dat men een herhaling van de v. Tirpitz-periode niet verlangt. In verband hiermede is het be langrijk wat de Amerikaansche gezant, dr. Gérard, na'een uitstapje over den Oceaan te Berlijn teruggekeerd, bij zijn feestelijke ont vangst heeft verklaard Hij deelde mede, dat hij groote sommen uit Amerika had medege bracht ais bijdragen in Duitsche ondersteu ningsfondsen, in het bijzonder voor het Duit sche Roode Kruis en dat vele rijke Ameri kaansche financiers van plan zijn obligaties in de Duitsche oorlogsleening te koopen, om dat zij er van overtuigd waren, dat de Mar- kenkoers zich spoedig weer zal herstellen. Hij besloot zijn rede met de verklaring, dat de betrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland sinds de stichting van het keizerrijk nooit beter waren dan thans en dat, zoolang de voornaamste staatslieden, de leiders van leger en marine, n.l. de heeren Bethmann Hollweg, Zimmerman, Hinden burg, Ludendorff, Muller, Capelle en Holt- zendorf op hun plaats blijven, men er zeker van kan zijn, dat dit niet veranderen zal. Daarna zeide de staatssecretaris voor buiten- landsche zaken, de heer Zimmerman, te ho pen op een goede blijvende verstandhouding tusschen de Vereenigde Staten en Duitsch land. Dit zijn zeker opmerkelijke woorden en waar zoo wordt gesproken over de verstand houding tusschen deze beide rijken en het behoud van goede betrekkingen, daar is het niet te verwachten, dat Duitschland een dus danige onderzeebooten tactiek gaat volgen, dat de betrekkingen met de groote republiek daardoor gevaar kunnen loopen. Voorts heeft de redevoering van den gezant degenen onge lijk gegeven, die, vooral in de entente-landen, de vredespoging van den Amerikaanschen president in verband brachten met een minder gunstige verstandhouding tusschen Duitsch land en Amerika. Evenals de Duitsche Keizer heeft nu ook Keizer Karei van Oostenrijk een legerorder uitgegeven, waarin hij de soldaten tot her nieuwden strijd aanspoort. Deze legerorder komt op hetzelfde oogenblik, waarop het Daily News meldt, dat tusschen de beide keizers een niet meer bij te leggen geschil be staat en dat gebeurtenissen van sensationeel karakter elk oogenblik waarschijnlijk zijn. Ook verneemt men uit die bron herhaaldelijk het een en ander over den ondragelijk gewor den economischen toestand in Oostenrijk- Hongarije en ook over den slechten finanti- ëelen toestand, waarin het keizer-koninkrijk verkeert. Zelfs wordt gemeld, dat een speciale koerier uit Weenen te Rome is aangekomen met brieven van den keizer en de keizerin van Oostenrijk aan den Paus, waarin beiden den Paus dringend vragen ten gunste van den vrede tusschenbeiden te komen. Men moet in dezen tijd op alles bedacht zijn en niets voor onmogelijk achten, maar zoolang dergelijke geruchten niet degelijk worden bevestigd, er maar niet te veel geloof aan slaan. De conferentie der entente-mogendheden te Rome is gesloten. Er is vastgesteld, dat omtrent de verschillende vraagstukken, die werden besproken, volkomen eenstemmig heid heerschte, men besloot de gezamenlijke actie in steeds nauwer samenwerking te bren gen en verklaarde zich overtuigd, dat de in vloed van de genomen gewichtige besluiten zich weldra zal doen gelden Er zijn verschillende onderstellingen in verband met deze belangrijke samenkomst ge uit. Niet onwaarschijnlijk is een algemeen plan de compagne opgemaakt en meer in het bijzonder een plan van actie ten aanzien van Griekenland vastgesteld. Generaal Sarrail was ook ter conferentie aanwezig, evenals de Britsche gezant te Athene. De Engelsehe pers bereidt er haar lezers op voor, dat de Griek- sche regeering, tot de een of andere wan hoopsdaad in staat is, zooals zij het noemt. Vermoedelijk zal de entente snel optreden en in dit stadium uitstel voorkomen volgens de Daily Telegraph wordt binnen enkele da gen een formeel afbreken van de diplomatie ke betrekkingen verwacht Van de operaties is weer weinig te zeggen. Het ongunstige weer belemmert de krijgsope- ratiën. In het Oosten blijven de Russen ech ter activiteit ontwikkelen. Op het noordelijk deel haalden de Russischeaanvallen nog niet veel uit, maar een afleidingsoffensief in de Woud-Karpathen leverde meer succes op, er werden 600 gevangenen gemaakt bij Kimpo- lung en 3 kanonnen veroverd. En ten zuid oosten van de bedreigde Roemeensche stad Focsani is de passieve tegenstand overgegaan in een aanval, waarbij de Russen eenige ruimte vermochten te maken. Al zijn de re sultaten niet groot, er is meerdere Russische bedrijvigheid en het schijnt, dat der Russen bondgenoot, de sneeuw, ook nu weer belem- merend werkt op het krijgsbedrijf der mid- den-mogendheden, dat in het Serethgebied uiterst langzaam opschiet. Aan de beneden- Sereth heeft men door de verovering van Braila een tastbaar bewijs van vooruitgang gekregen, maar het bruggenhoofd bij Focsa ni, invalspoort naar het zuidelijk gedeelte van Moldavië, waarvan de val reeds een week geleden waarschijnlijk scheen, blijft nog steeds vast in Russische handen. KORTE BERICHTEN. Von Bissing, de gouverneur-generaal van België, heeft verlof gekregen, om in Wiesbaden voor zijn gezondheid een kuur te ondergaan. Oeneraal Sarrail vertoeft te Rome, om minister-president Briand te ontmoeten. De conferentie der geallieerden te Rome is geëindigd. Het wekelijksch rantsoen aardappelen is te Diisseldorf tot 3 pond per man verminderd. Er zou, volgens geruchten, in Oostenrijk alweer een ministercrisis zijn ontstaan, we gens het toekennen van autonomie aan Gali- clë. De voorlooopige staatsraad van het ko ninkrijk Polen zal spoedig bijeen komen. In Engeland is de verdeeling van tarwe, mais en meel onder regeeringstoezicht ge plaatst. Naar de Engelsehe bladen mededeelen zijn Engeland en Duitschland thans overeen gekomen alle geïnterneerde burgers boven de 45 jaar tegen elkaar uit te wisselen. Keizer-koning Karei van Oostenrijk- Hongarije heeft een legerorder uitgevaardigd van gelijke strekking als die van den Duit schen keizer. De opperbevelhebber van het Belgische leger, luitenant generaal Wielemans, is aan een longontsteking, die hij in de loopgraven had opgedaan, overleden. DE OLDAMBT. De opvarenden van de opgebrachte Old- ambt zij vrijgelaten, behalve de kapitein en de eerste stuurman. Vier gewonden zijn ong in het ziekenhuis te Oshnde. Zij werden gewond toen zij door een Duitschen onderzeeëer wer den overvaren', nadat zij in een roeiboot wa ren gegaan wegens een beschieting door een Duitsche kustbatterij ter hoogte van Ostende. Zij waren n.l. Zeebrugge voorbij gevoerd door het duistere weer. Bij het overvaren verdronk de tweede stuurman, een Hagenaar, wiens lijk door de Duitschers onder militaire eer naar de grens is gebracht. GRANEN EN VEEVOEDER De granen en veevoederartikelen, die deze maand zullen worden toegewezen, zullen worden afgeleverd tegen de volgende prijzen Mixed, La Plata (mais) 17.25 per 100 Kg.; voertarwe 17.25 per 100 Kg.; voer- gerst 17.25 per 100 Kg.; voerhaver 19 per 100 Kg.Amerikaansche lijnkoeken 200 per 1000 Kg.; basis onbepaalde merken van La Platazaad geslagen, bepaalde merken en soorten, ook schilfers naar de gewone verhouding. Al deze artikelen te leveren vrij boord op slagplaats der regeering. Lijnmeel 21.76 per 100 Kg. inclusief baal, bruto voor netto af fabriek; samengestelde koeken 19.76 per 100 Kg. netto af fabriek zonder verpakking; zemelen en grind 17.50 per 100 Kg.; gries 22 per 100 Kg.; ingaande 11 Januari Roman uit het laatst der 16e eeuw, naar 't Engelsch van RAFAëL SABATIM. 48) „Wees zoo edelmoedig, heer, dat gij ver geet, dat gij haar aan mij gevraagd hebt." „Weigert gè nog?" De stem, die een oogenblik te voren honigzoet klonk, was we der ruw. „Pas op mijn geduld niet te tergen. Zooals ik u uit het slijk heb opgericht, kan ik u we der nederwerpen. Zooals ik de boeien ver brak, die u aan de roeiersbank ketenden, evenzoo kan ik ze u opnieuw doen aanklin- ken." „Dit alles kunt ge doen", stemde Sakr-el- Bahr toe. „En daar ik, dit wetende, toch be houden wil wat dubbel van mij is, door het recht van gevangenneming en van koop kunt ge begrijpen, hoe gewichtig mijn re denen zijn. Wees barmhartig, Asad „Moet ik haar met geweld nemen?" brulde de Dey. Sakr-el-Bahr richtte zich strak op. Hij wierp het hoofd in den nek en keek den Dey recht in de oogen. „Zoolang ik leef, zult ge ook dat niet doen", antwoordde hij. „Ontrouwe, oproerige hond! Wilt ge mij weerstaan mij „Ik bid, dat ge niet zoo onedelmoedig en onrechtvaardig zult zijn om uw dienaar te dwingen tot zulk een pijnlijke handeling." Aasad grijnsde. „Is dit uw laatste woord?" vroeg hij. „Behalve dat ik in alle andere opzichten uw slaaf ben, Asad." 1917; inclusief baal, netto-gewicht, af fabriek of opslagplaats der provinciale brood commis- Desgewenscht kan door de melkfabrikanten in kooperszakken worden geleverd, waarvoor den koopers eene reductie wordt gegeven overeenkomende met 1.550 per 100 Kg. af geleverde hoeveelheid zemelen, grind of gries; gerstafval 17.50 per 100 Kg.; haverafval 12.50 per 100 Kg. AARDAPPELEN. Naar men meldt is de inventarisatie, die van regeeringswege is gehouden omtrent den hief te lande aanwezigen voorraad aardappe len, afgeloopen. De uitkomst rechtvaardigt de verwachting, dat er geen tekort zal ontstaan Intusschen zullen daartoe alle soorten, ook die welke hier te lande gewoonlijk niet als consumptie-aajdappelen worden gebruikt, moeten worden gegeten. Binnenkort zal worden begonnen met de witvleezige soorten. Ernstige tegenslag is nog mogelijk door het buitengewoon natte weder van de laatste weken, waardoor vooral de veenkoloniale en zandaardappelen spoediger bederven dan an ders het geval zou zijn. De kleiaardappelen, die tot het laatst van het seizoen bewaard moeten worden, zijn van buitengewoon goede kwaliteit. BINNBNIïAN®. INDIë. De gouvemer-generaal heeft aan het depar tement van koloniën bericht, dat in Pekat, on- derafdeeling Baroes in de residentie Tapan- oeli aan de Westkust, ten zuiden van Atjhe en onderhoorigheden) onlusten zijn uitgebroken, waarschijnlijk als gevolg van de Pahroedam- dambeweging en de onvoldoende bevestiging van ons gezag. De civiel-gezaghebber Muller is vermoord, naar het schijnt toen hij zich met een klein geleide naar het bedehuis van de Parhoedamdam begaf. Twee aanvallers wer den gedood. Het verzet schijnt van geheel plaatselijken aard te zijn. Militairen zijn er heen ezonden. De onlusten1 in Tapanoeli breiden zich uit over Siboeloean in het grensdistrict van de Bovenlanden. Vijf opstandelingen zijn ge dood. Nog 40 militairen zijn er van Padang heengezonden. Mr. W. H. DE BEAUFORT. Den 23 April a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, (tot de bijna 72-jarige vrij-liberale staats man mr. W. H. de Beaufort voor het eerst ge kozen werd tot lid der Tweede Kamer en daar mee zijn politieke loopbaan begon. De heer De Beaufort had als afgevaardig de voor het district Tiel zitting van April 1877 tot September 1883. Hij was lid van de Eerste Kamer voor Zuid-Holland van begin 1884 tot November 1884, daarna weer van de Tweede Kamer voor Amsterdam van Novem ber 1884 en van 1905 tot 1913. In laatstge noemd jaar werd hij gekozen voor Amersfoort. Voor dat district, waar zijn buitenverblijf ge legen is, nam hij zitting. Hij was minister van buitenlandsche zaken in het kabinet Pierson- Borgesius (1897-19zl). Bijna al die 40 jaren heet dus in het parlement zittln heft de heer de Beaufort dus in het parlement zitting gehad. Wel was hij gedurende korten tijd geen Kamerlid, maar een deel van die pe riode trad hij op als minister. NEDERLANDSCH LANDBOUW- COMITé. De algemeene vergadering van het Neder- landsche Landbouw-comité zal gehouden worden op Zaterdag 20 Januari a.s., des voormiddags 10 uur in het gebouw van de Een oogenblik bleef de Dey hem aanzien met droevigen blik. Toen ging hij naar de deur, ais iemand, die een besluit genomen heeft. Op den drempel stond hij stil en keer de zich nog eens om. „Wacht!" zei hij, en met dat dreigende woord ging hij heen. Sakr-eTBahr bleef een oogenblik staan, waar hij tijdens het onderhoud gestaan had, toen keerde hij zich, schouderophalend, om. Hij ontmoette Rosamunde's blik strak op hem gevestigd, met een uitdrukking er in, die hi; niet verklaren kon. Hij kon dien niet verdra gen, en keerde zich af. Op zulk een oogen blik moest weer het gevoel van wroeging in hem wakker worden. Hiji was inderdaad te ver gegaan. Wanhoop maakte zich van hem meester, het volle bewustzijn van het ver schrikkelijke, dat hij gedaan had en dat nu onherroepelijk scheen. In zijn stillen angst zag hij bijna in dat hij zijn gevoelens voor Rosamunde verkeerd had begrependat, ver re van haar te haten, zooals hij verondersteld had, zijn liefde voor haar nog niet dood was, anders zou hij nu zeker niet gekweld wor den. Als hij haar werkelijk haatte, zooals hij gedacht had, zou hij haar overgegeven en zich verheugd hebben. Hij vroeg zich af, of zijn tegenwoordige ge moedsstemming enkel het gevolg was van de ontdekking, dat de schijn veel sterker tegen hem geweest was, dan hij gedacht had, zoo sterk zelfs, dat haar overtuiging, dat hij de moordenaar van haar broeder was, er door gerechtvaadigd werd. Toen verbrak haar stem, helder en kalm, zijn pijnigende gedachten. „Waarom hebt ge hem geweigerd?" Hij keek haar weer aan, verbaasd en ver schrikt. „Hebt ge het verstaan?" vroe hij. „Ik verstond; genoeg," zei zij. „Die lingua franca verschilt niet zooveel van 't Fransch." En weer vroeg zij „Waarom hebt ge hem geweigerd?" Hij trad naar haar toe en keek op haar neer. „Vraagt ge waarom?" „Het is waar," zei zij bitter, ,,'t is misschien eigenlijk niet noodig. En toch, is het mogelijk, dat uw wraaklust zoo onverzadiglijk is, dat gij liever uw hoofd verliest, dan er ook maar iets van af te staan Zijn gelaat werd weer toornig. „Natuur lijk," spotte hij, „zoo legt ge het uit." „Neen. Juist, omdat ik twijfelde, heb ik het gevraagd." „Begrijpt ge, wat het beteekenen kan, de prooi van Asad-el-Din te worden?" Zij sidderde en zij sloeg haar blik voor den zijnen neer, toch klonk haar stem kalm, toen zij hem antwoordde: „Is het zoo veel erger dan de prooi te Zijn van Olivier-Reis of Sakr-el-Bahr, of hoe zij u mogen noemen?" „Als ge zegt, dat het u hetzelfde is, behoef ik mij niet meer tegen hem te verzetten", ant woordde hij koel. „Gij kunt tot hem gaan Zoo ik weigerde dwaas genoeg, misschien was het niet, om mij op u te wreken, maar omdat de gedachte mij met afschuw vervalt „Dan moest die u ook met afschuw voor u zelf vervullen", zei zij. Haar antwoord verschrikte hem. „Misschien doet zij dat wel", zei hij fluis terend. „Misschien doet zij dat." Zij wierp hem een snellen blik toe, en scheen te willen spreken. Maar hij ging, plotseling heftig, voort, zonder haar tijd te laten om hem in de rede te vallen. „O, God Was dit noodig, om mij de laagheid van mijn handelwijze te doen inzien. Asad heeft niet dezelfde beweegredenen als ik. Ik wilde u De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis, dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel tot nadere aankondiging voor verschillende artikelen MAXIMUMPRIJZEN ZIJN VASTGE STELD. LIJSTEN, vermeldende die MAXIMUM PRIJZEN moeten in iederen winkel op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze worden aangebracht, terwijl ze door KRAMERS en VENTERS in hunne kramen of op hunne wa gens zichtbaar bevestigd behooren te wor den. Hij vestigt de aandacht der ingezetenen in het bijzonder er op: lo. dat de prijzen vermeld in kolom 2 der lijst zijn die voor regeeringsartikelen, terwijl de in kolommen 3, 4 en 5 vermelr de prijzen gelden voor artikelen in den vrijen handel verkrijgbaar; 2o. dat de groothandel- en tusschenhandel- prijzen zijn te verstaan, franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer, tenzij bij het betrokken artikel an ders is bepaald; 3o. dat de prijzen onder geen voorwaarde mogen worden verhoogd noch voor ver pakking, noch voor thuisbezorgen, noch voor eenige andere door den verköoper te verrichten werkzaamheid, kunnende intusschen levering in verpakking en thuisbezorging slechts worden verlangd voorzoover die gebruikelijk was: 4o. dat het niet geoorloofd is, aan den ver koop eenige bijzondere voorwaarde te verbinden, met name niet die van het bij- koopen van eenig ander artikel; 5o, dat voor onderdeden van de eenheden in de prijslijst bij de verschillende artikelen genoemd geen verhoogde prijs in reke ning mag worden gebracht, tenzij deze in de lijst vermeld staat, zullende intusr schen de groothandel en de tusschenhan- d'el niet verplicht zijn kleinere hoeveel heden te leveren dan dè, bij maximum prijs vermelde eenheid; Winkeliers, Kruideniers, Handelaren, Bakkers, Slagers en Groentenliandelaren ont vingen heden bedoelde maximumprijslijst en zullen deze voorzoover nog niet in hun bezit aan het kantoor LANGESTRAAT 58 kunnen worden afgehaald. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De Directeur van het Distributie-bedrijf te Alkmaar, brengt hiermede ter kennis van handelaren in brandstoffen, afnemers van ge meente-cokes, en van houders van cokes-bon boekjes, dat van af heden alleeni die bons geldig zijn, welke ter afstempeling aan het Distributiebureau zijn aangeboden. Handelaren in brandstoffen wordt er dda op gewezen, dat onafgestempeled bons gee- ne waarde zullen hebben. Alleen dan zullen e bons worden' afgestempeld, wanneer ïouders deze zelve aanbieden in het cocesbon- imekje. Losse bons worden voorongeldig ver klaard. Namens den burgemeester, De Directeur voornoemd, D. SCHENK. hebben, om u te straffen. Maar hijo GodHij kreunde en verborg zijn gelaat in zijn handen. Zij stond langzaam op, een vreemd gevoel doortrilde haar, haar boezem zwoegde Maar in zijn overspannen toestand zag hij dit niet. En toen kwam de raad, dien Fenzeleh hem gegeven had, als een straal van hoop zijn wanhoop verlichten, de hinderpaal, dien zij gezegd had, dat Asad, als vroom Mu zelman, nooit zou durven verwijderen. „Er is een uitweg", riep hij. „De uitweg, dien Fenzileh in haar kwaadaardigheid heeft aangegeven." Een oogenblik aarzelde hij, de oogen afgewend. Toen sprak hij„Ge moet met mij trouwen." Het was bijna, alsof hij haar geslagen had. Zij deinsde terug. Dade lijk ontwaakte de achterdocht in haar, die weldra tot de overtuiging aangroeide, dat hij slechts getracht had haar door voorgewend berouw te misleiden. „Met u trouwen!" herhaalde zij. „Ja", hield hij vol. En hij, begon haar uit te leggen, hoe zij, als zijn vrouwj heilig en onschendbaar voor alle goede Muzelmannen was, dat niemand een vinger naar haar zou durven uitsteken, zonder de heilige wet van den Profeet te verkrachten en dat Asad dit zeker nooit zou doen, omdat hij bijzonder vroom was „Zoo alleen", eindigde hij, „kan ik u buiten zijn bereik houden." Maar zij verzette zich nog vol verachting „Het is een te wanhopig middel zelfs voor zoo'n wanhopige kwaal", zei zij, en maakte, dat hij zijn geduld verloor. „Ge moet, zeg ik", hield hij, bijna boos, vol. „Ge moet of anders het goedvinden, dat gij nog dezen nacht naar Asad's harem gebracht wordt en niet als zijn vrouw, maar als zijn slavin. O, ge moet me om uws zelfs wil vertrouwen! Ge moet!" „U vertrouwen?" riep zij, en lachte bijna Eerste Kamer te 's-Gravenhage. Er zal o.m. een bespreking plaats hebben over het ontwerp van wet tot heffing van bij van minachting. „U vertrouwen; hoe kan ik iemand vertrouwen, die een- renegaat en nog erger is?" Hij bedwong zich, om kalm met haar te cunnen spreken, opdat hij door koele redenee ring haar toestemming zou verkrijgen. „Ge zijt zeer onbarmhartig", zei hij. „Door mij te veroordeelen, houdt gij geen re kening met al het lijden, dat ik doorstaan heb en waartoe gij zelf hebt bijgedragen. Nu gij weet, hoe valsch ik beschuldigd werd, en al het andere bittere onrecht, dat ik geleden heb, bedenk dan eens, dat ik iemand was, die de ontrouw ondervond van den man en de vrouw, die mij het liefst waren op de wereld, ik had het vertrouwen in God en de men- schen verloren, en. dat ik Muzelman, afvallige en zeeroover werd, was, omdat er geen an dere weg was om te ontkomen aan het ondra gelijk werk van den riemm, waaraan ik geke tend was." Hij keek haar droevig aan. „Kunt ge in dit alles geen verontschuldiging voor mij vinden?" Het ontroerde haar een weinig, want, al behield zij haar vijandige houding, zij liet ten minste haar verachting varen. „Geen onrecht," zei zij, bijna met verdrie tige stem, „kan rechtvaardigen, dat ge de rid derlijkheid verkracht, uw mannelijkheid ont- eerd, uw kracht misbruikt hebt, om een vrouw te vervolgen. Welke ook de oorzaken mogen zijn, die er toe geleid hebben, gij zijt te diep gevallen, om het mogelijk te maken, dat ik u vertrouw." Hij boog het hoofd onder het verwijt, dat hij zichzelf ook reeds gedaan had. Het was rechtvaardig en welverdiend en daar hij de billijkheid er van inzag, was het hem onmo gelijk er boos over te zijn. (Wordt vervolgcft COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1