DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OORLOG. DINSDAG 9 JANUARI DISTRIBUTIEBEDRIJF. No. 7 Eotiderd en negentiende jaargang. 1917. s oer 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs^ ct. p. regel, groote letters naar plaatsrnimte. Brieyen fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERNIs. COSTER A ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 9 Januari. „maar het bruggenhoofd bij Focsani, invalspoort naar het zuidelijk gedeelte van Moldavië, waarvan de val reeds een week geleden waarschijnlijk scheen, blijft nog steeds vast in Russische handen." Zoo schreven we gisteren. Toen viel er melding te maken van een Russisch aflei dingsoffensief. Maar terwijl de Russen dit steunpunt aan den linkervleugel van de Se- reth-linie poogden te behoeden voor een aan val uit het zuid-oosten, heeft van het zuid westen en westen uit het vermaarde negende leger der midden-staten, hetwelk van de vijf in Roemenië strijdende groepen het vaakst is genoemd, de inneming der stad mogelijk ge maakt. Er werden behalve de stad ook ver scheidene versterkingen genomen, er werden 3900 gevangenen gemaakt, terwijl de vervol ging der verslagen Russen voortduurt Van welk belang deze overwinning is, bewijst reeds de hardnekkigheid waarmede de Russen hebben getracht haar te voorkomen. De strijd ging om het bezit van de 75 K.M. lange Se- reth-linie. De Russen hadden den tijd, hun gegeven om Focsani door veldversterkingen beter verdedigbaar te maken, niet onbenut gelaten, doch dit heeft hen slechts tijdelijk kunnen baten. Ook Oalatz, de andere vleugel vesting der eigenlijke Sereth-linie zal nu wel spoedig volgen. En dan? De overwinning aan de Sereth opent voor de midden-mogend- heden nieuwe strategische mogelijkheden. Af- geloopen in Dobroedsja en in Walachije, zul len de operaties thans voortgezet worden in Moldavië (Focsani is het sleutel- en draai punt'van het verdedigingstelsel van dit ge bied) ten einde, ondanks het jaargetijde, Roemenië spoedig geheel te kunnen bezetten. Maar niet alleen het Roemeensche Moldavië, doch ook het Russische, aan graan zoo rijke, Bessarabië lokt en er zijn allerlei vooruit zichten op het oostelijk oorlogstooneel, dat reikt van de Oostzee tot de Zwarte zee. Een van de meestnabije vooruitzichten is een her nieuwde bevrijding van Boekowina, door een oprolling van het Karpathenfront. Waar veldmaarschalk v. Hindenburg nog steeds het oostelijk oorlogstooneel als het belangrijkste moet beschouwen, waar veldmaarschalk v. Mackensen op het zuidelijk gedeelte de hoofd leiding heeft en flinke aanvoerders de bewe gingen uitvoeren, daar lijkt een dergelijke grootsch opgezette operatie zeer voor de hand liggend. Wat er echter ook gebeure, één ding is duidelijk, dat n.l. op dit oorlogsterrein de krijg nog niet verstard is in een stellingkrijg, dat hier bewegingen op uitgebreide schaal, dus ook nog verrassende operaties, mogelijk zijn. In het noorden van het Oostfront duren de Russische aanvallen voort. Zij leidden tot uit breiding van de door de Russen gemaakte ter reinwinst. In verband met de aanwezigheid van ijs zijn de gevechten hier, d.w.z. tusschen de kust en Riga-Mitau, waar 's zomers on doorwaadbare moerassen1 zijn, blijkbaar inge zet. Het is echter nog niet duidelijk of die ge vechten enkel dienen om een plaatselijk voor deeltje te behalen of wel dat zij een verdere strekking beoogen. Er wordt veel geschreven over den grooten oorlogsraad te Rome, over de daar genomen beslissingen en over de positie van Grieken land. Ten dien aanzien heerscht er echter nog niet de minste zekerheid. In de Engelschepers bestrijden de voor- en tegenstanders van een krachtiger Saloniki-offensief elkaar. De voor standers hopen daar den vijand het best te kunnen treffen, de tegenstanders vreezen ver snippering van krachten en gebrek aan scheepsruimte met de gevolgen van dien. De heer Wolff schrijft in het Tageblatt, dat ve'en in de entente-landen niet meer gelooven aan een doorbraak in het westen of in het oosten en daarom trachten elders een aanvalspunt te ontdekken. In het westen is de activiteit toegenomen. Volgens het Engelsche legerbericht hebben de Duitschers gisternacht drie maal te vergeefs gepoogd de stellingen ten zuid-oosten van Souchez (wie herinnert zich niet de eerste suikerfabriek, welke in dezen oorlog een rol heeft gespeeld?) te naderen en Yperen onder een hevig vuur genomen STADSNIEUWS. ARROND. RECHTBANK. Uitspraken van Dinsdag 9 Januari. Klaas S., kantoorbediende te Alkmaar, diefstal, eisch 4 maanden, vonnis 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Jacob B., landbouwer te Enkhuizen, ver boden aardappelenvervoer, eisch 50 boete of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de opbrengst der verkochte aardappelen; vonnis 5 boete of 5 dagen hechtenis en ver beurdverklaring. Klaas S., kantoorbediende te Alkmaar, dienstweigering, eisch 3 maanden, vonnis di to. Jan B., koopman te Hoogkarspel, verboden uitvoer van bloemkool, eisch 1 maand gevan genisstraf, vonnis dito. J. R. B., kleermaker, zwervende, dronken schap, eisch 3 dagen hechtenis, 2 jaar en 4 maanden opzending rijks werkinrichting, uit spraak dito. Pieter N., bootwerker, zwervende, diefstal, eisch 8 maanden, uitspraak 6 maanden. DE SPOORWEGDIEFSTALLEN. Er was gedurende deze zitting verbazend veel publiek aanwezig, dat voornamelijk scheen gekomen te zijn, om het onderzoek in zake de bekende spoorwegdiefstallen bij te wonen. De eerste zaak in dezen was tegen Jacobus Anfonius H., spoorwegarbeider te Alkmaar, thans gedetineerd. Johannes B. Jansen, portier aan het sta tion alhier, werd als eerste getuige gehoord. Hij had bekl. H. met een wagen van het twee de perron naar het eerste perron zien rijden, voor de goederenloods gekomen laadde bekl. deze wagen af, doch een paar pakjes liet hij liggen, waarna hij wegging Getuige legde deze pakjes toen ook in de loods. Later zag get. den bekl. met een pakje onder zijn kiel loopen en even daarna ontdekte hij, dat van de pakjes in d£ loods er een ontbrak. Petrus Hofman had bekl. geholpen den wa gen van het tweede naar het eerste perron te brengen, hij had beklaagde eenige malen din gen zien wegnemen, ook bij andere gelegen heden, o. a. een flesch grenadine, een doosje sigaretten, een paar damesschoenen enz. Bekl had daartoe soms wel de pakken of kisten opengemaakt. Bekl. erkende dit alles. De President wees hem op het schandalige van zijn gedrag. Een doos, ter terechtzitting aanwezig, werd geopend, het leek erg op een Sint Nicolaas-verrassing, maar 't bleek een verzameling van artikelen te zijn, door bekl. gestolen. Er was veel verscheidenheid in. Het O. M. oordeelde, dat men hier met een soort systematische roofpartij te doen had, welke hoe langer hoe grooter afmetingen had aangenomen. Spreker wees er op, hoe moei lijk spoorwegdiefstallen zijn na te speuren Hij was werkelijk verheugd, dat men nu hier een dievenbende gepakt had. Verder wees het O. M op de omstandigheid, dat niet alle deelnemers daaraan gelijk waren te stellen. Sommigen waren niet zoo diep gezonken, de man die nu terecht stond achtte de Officier echter door en door doortrapt, hij zag in hem zelfs een van de leiders der bende. Wat de strafmaat betrof, spr. achtte het g^val ei genlijk ernstig genoeg om het maximum te ei- schen, doch hij wilde dezen keer niet verder gaan dan een gevangenisstraf van 8 maanden. Bekl. zeide, dat hij het armoedig had en daarom was gaan stelen, maar de President vond het niet erg practisch, om dan gummi dameshakjes te gaan stelen, zooals er een me nigte in die woning van bekl. waren aange troffen. De verdediger, Mr. Gouveme, had van de H. IJ. S. M. gehoord, dat deze bereid was de beklaagden weer terug te nemen, als ze voor waardelijk veroordeeld werden. De anteceden ten van dezen beklaagden waren niet ongun stig. Ook had zijn gezin het armoedig, nu ze hun kostwinner missen hebben ze het zelfs heel armoedig. Pleiter vroeg een voorwaarde lijke veroordeeling. De volgende beklaagde was Johannes Cor nells van D., als getuige was gedagvaard de vorige beklaagde. Van D. zou zich suiker heb ben toegeëigend, die uit een kapotte zak was geloopen. Ook had hij een flcschje punch uit een kist genomen, waaruit de vorige bekl. grenadine had ontvreemd. Bekl. verklaarde, dat dit fleschje hem in de handen werd ge duwd, hij had het niet willen houden en op de perronwagen neergezet, toen was hij een pook gaan halen om de kist dicht te timme ren toen hij met dit voorwerp terugkwdm, was het fleschje weg. Get. Hersbach hield vol, dat bekl. 't fleschje uit de kist had gehaald, maar bekl. bleef dit ontkennen. Bekl. verdiende ruim 11 in de week, hij werkte voor zijn moeder. Getuige Petrus Hofman verklaarde, dat al leen H. in het kistje was geweest met z'n hand, en er de dingen had uitgehaald. Maar H. bleef dit ontkennen. Hofman zeide nog, d'at H. het fleschje punch in van D.'s handen had geduwd. Van D. zeide nog eens hoe alles gegaan was en dat hij met de diefstallen niets te ma ken had. Hij was bovendien seinwachter en het vervoer ging hem niet aan. Dat hij een zakje met suiker zou gevuld en meegenomen hebben, ontkende hij eveneens. Een zakje als waarmede getuige Hofman hem zeide gezien te hebben, had bekl. nooit gehad. De Officier van Justitie vestigde er de aan dacht op, dat de verklaringen van de getui gen, nu afgelegd, aanmerkelijk verschilden van die, voor den Rechter-Commissaris ge daan. Er bleek niets anders uit het onderzoek, dan dat bekl. suiker zou gestolen hebben, maar spr. oordeelde de omstandigheden waaronder het feit gepleegd was, zeer ernstig en eischte 4 maanden gevangenisstraf. Bekl. betuigde bewogen, dat hij zich van geen schuld was bewust. Als verdediger trad wederom op Mr. Gou- verne. Hij wees er op, dat de suiker, die bekl zou ontvreemd hebben, verlaten ergens lag, bovendien later onbruikbaar bleek. Hij achtte de straf veel te hoog en vroeg vrijspraak met onmiddellijke invrijheidstel ling of vermindering van straf. Voor het eerste verzoek begaf de rechtbank zich in raadkamer, de President verklaarde hierna, dat men geen termen had gevonden om op dit verzoek in te gaan. De zitting werd vervolgens tot kwart voor twee geschorst. In de middagzitting staan de overige 4 beklaagden ter zake spoorwegdief stal terecht. AANBESTEDING. Ui tslag van door Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente gehóuden aanbestedin gen, op 3 Januari j.L: Onderhouds- en vemieuwingswerken. Perceel 1, afd. A, stucadoors- en witwerken, in twee perceelenGebr. P. en A. Boll 398 en 400; H. Horstmanshof 535 en 560; J. Wiese 567 en 583 en H. Jansen 585 en 600. Gegund aan Gebr. P. en A. Boll. Perceel 1, afd. B., smidswerk, in twee per ceelen: D. J. Velthuis, samen voor 1800; J. P. J. Besteman samen voor 1808; A. Huisman samen voor 1840; D. van Vliet samen voor 1900; F. Wolzak 975 en 985. Gegund aan D. J. Velthuis. Perceel 1, afd. C. Zink- en loodwerk: J. G. J Kueter 360; D. Haasbroek en Zoon 425; A. J. Coppens 453; F. Rike 456; C Kieft 665. Gegund aan J. G. J. Kueter. Perceel II, het uitvoeren van vernieuwingen aan gemeente-eigendommen: M. Hoogervorst 1649; J. B. Verstraeten 1710; H. Vos 1750 en P. Meijer f 2089. Gegund aan M. Hoogervorst. Perceel III. Vernieuwingen aan bruggen J. Huiberts 2370; H. Vos 2425 en P. Meijer 3900. Gegund aan J. Huiberts. Perceel IV. Herstellen van het Bergersluis je en plaatsen van een stootpaalJ. Huiberts 800 en P. Meijer 1077. Niet gegund. Perceel V. Hét leveren en vervoeren van zand en het vervoeren van grind voor straten, wegen en voetpaden, enz.: T. Kaandorp 3450 en J. Obdam 3575. Niet gegund. Schoonmaakwerken aan gemeente-eigen dommen in 1917: B. C. Loevens 310, en Alkm. Glazenwasscherij 317. Gegund aan B. C. Loevens. Het leveren van 550 M3. grind ten behoeve der wegenJ. Habbé 3.45 per M\ en N.V. „Bouwstoffen", v.h. P. Messelaar 3.58 per M3. Gegund aan J. Habbé. De levering van 430.000 stuks straatklin kers, Waal vorm, in twee perceelen, ieder groot 215.000 stuks: Firma W. F. Stoel en Zoon alhier voor 430.000 stuks 19,75 per 1000; A. W. Burgers te Weurt gem. Beunin- gen 430.000 stuks 29,50 per 1000; firma Van Koolwijk en Burgers te Winssen 215.000 stuks i 31,30 per 1000; N.V. „Bouwstoffen" v.h. P. Messelaar alhier 430.000 stuks 32,88 per 1000. Gunning aangehouden. Het vernieuwen van de Texelsche Brug, het maken van den onderbouw van een spoor brug en het aansluiten van den walmuur langs de Kanaalkade daarop, met eenige bij komende werken A. van Vuuren en G. S. Bos te Soest en Utrecht 35,865J. de Vries te Helder 36,770; J. Huiberts te Alkmaar 38,780; P. Dubbeld Cz. te Heiloo 38,943; D. R. de Jong te Alkmaar 39,200; J. Spruit te Hel der 41,891 Gunning aangehouden. DE MAXIMUM-PRIJZEN. Wij achten het van groot belang, dat allen medewerken om de maximum-prijzen te hand haven. Het levensmiddelenbureau verschafte gis teren aan de winkeliers lijsten1 van de prijzen der verschillende artikelen en wij meenen on ze lezers (ook in de buitengemeenten, want de prijzen gelden voor het geheele land) een dienst te doen, door hen met deze prijzen be kend' te maken, die zij dan op hun gemak kunnen bestudeeren. Met nadruk wijzen1 wij er op, dat deze prij zen onder geen' voorwaarde verhoogd mogen worden, noch voor verpakking, noch voor thuisbezorging, noch voor eenige andere door den verkooper te verrichten werkzaamheid. Voor zoover dit tot nog toe gebruikelijk was, kan ook thans de thuisbezorging van de artikelen, zonder prijsverhooging verlangd worden. Men lette er wel op, dat het den winkelier niet geoorloofd is, om zooals voor kort tij dens het gebrek aan suiker geschiedde, bij het afgeven van de verschillende artikelen het bij- koopen van andere te eischen. Wij staan hier voor een algemeen volksbe lang en men doet dan ook goed, om het le vensmiddelen-bureau onverwijld in kennis te stellen met gevallen, waarbij op de een of andere wijze is afgeweken van de prijzen of de regeling. Vele prijzen gelden nu ook voor de tot nog toe vrije artikelen. De prijzen voor karbonaden, vette lappen en versch spek zijn 5 ct. per pond hooger dan ze ingevolge art. 2 der Distributiewet waren vastgesteld. Versch doorregen spek is weer 2 34 ct. per pond duurder geworden, dit is ook het geval' met gerookt vet spek en met gerookt en1 gezouten mager spek. De prijzen voor Cichorei, Peekoffij, Petro leum, Soda, Zout, Tarwebloem, Tarwebrood, Tarwemeel en Tarwewaterbrood, niet inge volge art. 2 der Distributiewet vastgesteld, zijn nu ook aangegeven. Nog willen wij er de aandacht op vestigen, dat de prijzen ingevolge art. 2 der Distribu tiewet vastgesteld voor bruine boonen en groene erwten, die ook van regeeringswege gedistribueerd zouden worden, doch waarvan de distributie haperde, omdat de regeering niet op de door haar gedachte wijze in het bezit van deze artikelen kon komen, thans ook gelden voor het z.g. vrije gedeelte van die artikelen, en wel de hoeveelheden die op andere wijze in het bezit van de winkeliers kwamen. De winkeliers betaalden' zelve hiervoor be langrijk meer, doch hoe het ook zij, bruine boonen en' groene erwten mogen nu niet duurder dan voor 21 en 22 ct. per K.G. ver kocht worden. De winkeliers zullen ze nu wel in geen ge val duurder inkoopen en bovendien heeft de regeering ook voor deze artikelen grossiers prijzen vastgesteld. Wij vermelden in onze lijst ook nog de prij zen voor de zeevisch, hoewel deze thans, door het conflict met dé zeelieden, niet gedistribu eerd wordt. Zooals men' weet is het stoom- visscherijbedrijf stopgezet, omdat de visschers bezwaar maken tegen de oorlogswinstbelas ting. Nu hebben de visschers zich ten aanzien van de levensmiddelen voorziening voor ons volk gedurende den oorlog zeer verdienstelijk gemaakt. Dat zij extra verdienen zal wel het minst bij ons volk bezwaar ontmoeten, zij toch verloren in de twee jaren van oorlog 8 maal zooveel mensch en levens dan in 17 vooraf gaande jaren van vrede. Hun komt een be langrijke hoogere beiooning toe en tegenover hen vervalt het motief voor extra belasting heffing wel een weinig. Zeer is het te hopen, dat het geschil spoe dig bevredigend wordt opgelost, opdat het zoo gewenschte krachtige volksvoedsel weer spoedig gedistribueerd kan worden. De regeering staat hierbij evenwel voor een groote moeielijkhedd. Nog valt op te merken, dat de petroleum 1 ct. duurder is aangegeven, dan ze thans kost. De tarweprijzen zijn niet hoog te noe men. Men weet evenwel, dat deze broodvoor ziening het algemeen door belastingen ook veel kost. Dat wij met ingang van 7 Februari voor al ons brood met koorten verblijd worden, zal bij een ieder wel de overtuiging moeten vestigen, dat wij groote kans beloopen, dat het met de meel- en graanvoorraden nijpend gaat worden. Een mensch kan nu eenmaal niet meer eten dan genoeg. Het noodige wil de regeering 's lands bevolking blijkbaar nog blijven verschaffen. Hiervan toch getuigt het feit dat de gemeentebesturen de bevoegdheid krijgen om aan hen die door hun werkkring aan 2800 gram brood niet genoeg hebben, een aanvullingsbroodkaart voor 800 gram per week te verstrekken. Toch beoogt de regeering, met het stellen van de bevolking op broodrantsoen, bespa ring. Deze besparing zal hoofdzakelijk ver kregen moeten worden door het verstrekken van brood aan dieren te voorkomen. De vette honden, die voor een Rotterdam- sche worstfabriek begeeiig waren, zullen nog schaarscher worden. Dat de regeering voor deze besparing 25000000 broodkaarten in omloop breng eeni ieder krijgt voor vier weken één kaart per week, een gezin van 10 personen ontvangt dus straks voor 5 Februari 40 broodkaarten in eens wijst wel op ernstige moeilijkhe den in de voedselvoorziening. Nogmaals wijzen Wij er op, dat de aange geven prijzen de prijzen zijn die voor dé par ticulieren in ae winkels gelden. Hier volgen nu de thans geldende maxi mum-prijzen. Aardappelen, t.w. Eigenheimers, Groninger Kronen, Roode Stars van zand- en veengrond en daar mede gelijk te stellen soorten 3.40 p. 1 H.L. 1.75 34 H.L. 534 ct. per 1 K-G. Groenten, t.w. de volgen de stapelgroenten: Roode kool' 6 1 Gele kool' 6 1 Uien 8 1 Friesche en andere soorten fijne peen 6 1 Flakkeesche of Hillegom- sche peen 5 1 Knolrapen 334 „1 en de volgende vatgroen- ten: Pronksnijboonen 18 1 Enkele sperzieboonen 22 1 Dubbele sperzieboonen 18 1 Zuurkool 10 1 Andijvie 14 1 De DIRECTEUR van het DISTRIBUTIE BEDRIJF te ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zijn BUREAU van af heden INTERCOMMUNAAL en PLAAT SELIJK PER TELEPHOON IS AANGESLO TEN ONDER NO. 299. De Directeur voornoemd, D. SCHENK Peulvruchten te weten: Bruine boonen 21 II Groene erwten 22 II Bak- en1 braadvet Spek, t. w. inlandsch (gezouten vet) 50 Amerikaansch 45 Varkensvleesch Karbonaden 65 Kluiven 15 Rollade 70 Fricandeau 70 Vette lappen 50 Doorregen lappen 55 Magere lappen 65 Gehakt 60 Versch spek 50 Versch doorregen spek 55 Gerookt vet spek 55 Gerookt en gezouten mager spek 60 Reuzel 50 Rijst (t.w. Voorloop Ran goon of Bassein) 14 Gort (gewone soort) 13 Havermout (Inlandsche of Amerikaansche) 16 Margarine (t. w. Nor maal-Margarine) 45 Boter 100 Kaas, te weten Volvette Goudsche kaas, 61 seiz. 1916 met Rijksm. 13 Volv. Goudsche kaas en 59 1 n 34 n n n 1 n 34 34 n n 34 u 34 u w H m w 14 n n 34 w 14 n n 34 34 u 34 34 n 34 Edam (40+) seiz. 16 1234 0.1 Volv. jonge Gouda en 57 34 „34 Edam (40+) m. Rijksm. 12 0.1 Volv. jonge Gouda en 55 34 Ed. (40+) z. Rijksm. 1134 0.1 Jonge Gouda en 5234 34 Edammer (40 11 0.1 Jonge Gouda en 45 34 Edammer (30 934 0.1 Jonge Gouda en 38 Edammer (20 8 Nagelkaas 29 Suiker, Melis I (of daar mede gelijk te stellen soorten) 0.28 per 34 K.Q. Zeevisch kleine schelvisch 0.28 1 wijting „0.27 1 kleine gul' 0.28 1 kleine poon en pieterman 0.26 1 horsmakreel 0.22 1 makreel 0.32 1 kleine schol 0.28 1 gerookte kleine schelvisch 0.34 1 v h 34 t> o o.l 34 „0.22 1 0.05 stuk „0.04 stuk „0.04 stuk 0.06 stuk 0 ,14 34 n oi)38 0.1 0.04 0.1 „0.13 Liter. spiering Engelsche bokking (zonder staart) volle haring (zonder staart, gezouten) Maatjesharing (zonder staart, gezouten) gemarineerde haring (zonder kop) Huishoudelijke artikelen: Zeep (zachte, groene of gele) Cichorei Peekoffié Petroleum Soda *0.16',, 1 K.O. Zout 0.10 1 Tarwebloem (inlandsch) 0.31 1 Tarwebrood, bruinbrood uitsluitend op broodkaart te verstrekken 0.12 1 Tarwemeel (ongebuild), uitsluitend op meelkaart te verstrekken 0.14 1 Tarwewaterbr. (gebuild 0.28 1 Tarwewaterbr. (gebuild) gebakken onder rabbinaal' toezicht 0.29 1 GEZINSVERPLEGING. In December bezochten de Zusters 65 pa tiënten, aan wie 757 bezoeken werden ge bracht. 20 der verpleegden waren klasse-pa tiënten, de overigen werden kosteloos gehol pen, waaronder 31 leden van het Ziekenfonds. 595 bezoeken werden kosteloos gebracht. 6 maal werd hulp verleend bij aflegging. „NOVUM". De directie van bovengenoemd' bioscoop- théater zal morgenmiddag van 24.30 een kinder- en familie-voorstelling geven met een daarvoor speciaal samengesteld programma. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 2 tot 6 Januari zijn in het Badhuis van het Witte Kruis genomen: 102 kuipbaden, 118 regenbaden le klas, 258 re- genbaden 2e klas, te zamen 478 baden Bij proefneming is het Badhuis Vrijdags tot 7 uur geopend. ALRMAARSCHE COURANT. o n n n n >i 34 u o 34 M M 14 M >J 34 m 34 M M n 34 !f on 34 jj u n 34 m n 0-1 n 6 oo 0.1 n o w n

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1