Telegrammen yan heden. de Nederlanden van 1846 de Nederlanden «an iE4S missails de fleer B. Smit en herïozen fef se cretaries de heer J. J. C. Woltering. Ondanks de ongunstige tijdsomstandighedenhedën de vereeniging zich én een opkomenden bloei ver heugen. October 1890 Werd htj Benoemd tot inspec teur 3de klasse, den len Juni 1898 bevorderd tot inspecteur 2e klasse, den len Januari lyua lot inspecteur le klasse en den lben October ryl2 tot hoofdinspecteur. 1891/, 235 2421/, 1911/, 143?/, 174 72 s., 66a/, 1091/, 23./, 34./, 154 .1024, (101* 81 74 621/, 100* SI 61 61 68 66 68 94 V, 1631/, 103 li, 189* 235 91 170 71 63* 104* 24* 34 V, 154 «1* 350 195i/, 964 ■524s/, 2351/, 41 81 5* 345* 170 $lt 1727/, 30* 851/, 520 Ex. dividend. 230 228 275 510 424 185* 234* 514 280 351* 196 .172 529 236 42* 83 53 165 415 171* 28»/* 81 91 234* 225 271 510 424 187 VEREENIG ING TOT ONTWIKKELING VAN DEN LANDBOUW IN -HOLLANDS NOORDERKWARTIER. De heer H. Eecen verzoekt ons mede te dee- len, dat hij op de Maandag gehouden verga dering niet beweerde van een- deskundige ver nomen te hebben dat met medewerking van al le veehouders de mond- en klauwzeer-bestrij- dling drie millioen zou kosten, terwijl het wets ontwerp daarvoor 10 V> milloen vraagt. Spre ker had gezegd vernomen te hebben, dat met medewerking van alle veehouders de kosten bij de vorige ziekte een 3 millioen gevorderd zou hebben, terwijl er plm. 10 millioen aan be steed werd. Óm deze reden drong hij er bij de veehouders op aan om deze zaak nog eens van die zijde te bezien. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Na een woord van hulde van den voorzitter en den tijdelijken voorzitter van den minister- raadkan de nagedachtenis van jhr. mr. J. W. J. C. M. van Nispen tot Sevenaer, lid der Ka mer, en na regeling van werkzaamheden, werd gisteren overgegaan tot de algemeene beraadslaging over de huurcommissiewet. De heer Mendels (S. D. A. P., Schoterland) uitte zijn ontevredenheid over de in het eerste ontwerp aangebrachte wijzigingen. Hij mistte een bepaling, waardoor voorkomen wordt, dat huurders op straat worden gezet. Wat het tijd stip voor den huurnorm, 1 Jan. 1916 betreft, wees spreker er op, dat de huuropdrijvingen toen al in gang waren. Voor 1 Jan. 1916 had men 1 Jan. 1915 moeten schrijven. Spreker had ook bezwaar tegen de verhooging van dien huurnorm van 1 Jan. 1916 met 10 pet. en de terugwerkende kracht slechts tot 16 Oc tober 1916. Ook dat de nieuwbouw buiten het ontwerp valt, achtte spreker bedenkelijk. Hij hoopte, dat het ontwerp door de behandeling in de Kamer tot zijn aanvankelijken vorm zal weerkeeren. De heer Roodenburg (v. d, Beverwijk) kon zich in het algemeen met het ontwerp ver eenigen. Hij was echter tegen de geoorloofdt verhooging van de huur met 10 pet. De heer de Savornin Lohman (c. h., Goes) achtte dit ontwerp een krasse in breuk op de beginselen van ons burgerlijk recht en de economie. Het ontwerp had niets te maken met den woningnood, alleen met de beurzen der huur ders en verhuurders. De wetgever had niet 't recht in dien nood te voorzien ten koste van huiseigenaren, die met den nood niets hebben uit te staan. Het ontwerp ging op bedenkelij ke wijze in soc-dem. richting. Spreker maakte bezwaar tegen de huur- grens in het ontwerp, waardoor inbreuk werd gemaakt op het begin van gelijkheid voor de wet, en tegen den eisch, dat de verhuurder moest opkomen voor de belangen van den huurder, in strijd met het beginsel, dat ieder een voor zijn eigen belangen moest opkomen. Spreker kon niet medewerken' aan de tot standkoming van dit wetsontwerp. De heei A n k e r m a n (c. h., Harlingen) sloot zich bij dit betoog aan. Bestond er wel voldoende reden voor in ons land om dit wets ontwerp in te dienen Veeleer diende 't pacht- contract herzien. De heer J a m i n k (u.l., Lochem) betoogde dat men zeer voorzichtig moest zijn bij het aangrijpen van middelen tegen den ongunsti- gen stand der volkshuisvesting. Veel beter was het, dat de regesring zooveel mogelijk den nieuwbouw bevordert. Men had hier te doen met een noodwet. Maar ook daarbij diende de gelijkheid voor de wet zooveel mogelijk be tracht en dienden alle verhuurders over één kam geschoren. Met genoegen had spreker gezien, dat de regeering aan de verhuurders een verhooging van 10 pet. sands 1916 toe stond. De heer D r i o n (V. L. Ridderkerk) achtte dit wetsontwerp al zeer weinig sympathiek, omdat hij overtuigd was, dat iedere poging om door overheidsmaatregelen invloed te oefenen op de normale prijzen, reeds bij voorbaat veroordeeld is tot mislukking. Ging thans de prijs omhoog, dan achtte spr. dit billijk en vanzelf spiekend. Zelfs iriilien op een huis geen hoogere hy potheekrente drukt, dan nog achtte spr. het volkomen billijk en rechtvaardig, indien de huiseigenaar profiteerde van de algemeene stijging van de huren, welke van die verhoo- fmg van de hypotheekrente het gevolg is en véi hooging van de huur zelfs met 15 pet. achtte spr. niet onbillijk. Een tweede bezwaar van spr. richtte zich tegen dé bevoegdheid van de huurcommissies om de huur zelfs te verlagen, als partijen zich hebben geschikt in de verhooging van de huur. Alleen op klacht van den huurder dien de de huurcommissie te werken. Dan kon ook de algemeene marge vap 10 pet. vervallen. De Minister van Justitie zei, dat het den laatsten tijd de regeering duidelijk werd, dat verhooging yan hurenvvan arbeiderswo ningen en vau woningen voor den kleinen middenstand ïbpder redelijken grond plaats vond. Sinds de crisis was in 't algemeen de toestand pp wonjpggebied niet onbevredi gend, dank zij opk de medewerking van ver- huurder8vereenisuigen en steuncomités. Ook vóór de crisis bestond er in sommige plaat sen gebrek aan woningen. Dit ontwerp be oogde alleen tc voorkomen, dat hiervan mis bruik wordt gemaakt door onredelijke ver hooging van huren. Als onredelijk beschouwde de regeering het verhoogen van de huren op grond van ge brek aan woningen; als redelijk de verhoo- ging op grond van stijging van de hypotheek rente of van de prijzen van materialen. Dat er woningnood bestaat, zag de regeering niet voorbij, maar die nood was grootendeels te wijten aan het groote aantal vreemdelingen, in ons land vertoevend, en aan de uit Duitschland hier teruggekeerde arbeiders Deze oorzaken zijn echter niet van blijvenden aard. Het ontwerp betrachtte de rechtmatige belangen ook van de wederpartij Slechts on redelijke opdrijving in den zin van woeker- opdrijving van de huren werd door dit ont werp tegengegaan. De termijn van 1 Januari 1916 was geko zen. omdat in 't algemeen de woekeropdrij- ving van de huren eerst na dien datum was Begonnen. De regeertbg stoot echter ooï niet het oog voor de rechtmatige belangen der wederpartij. Vandaar de met het oog op de duurte geoorloofd vermaarde bijslag van 10 pet. Voor den nieuwbouw wordt als redelijk aangenomen de som, waarvoor het huis voor teerst na 1 Januari 1916 is verhuurd. Voorts waren ae noodige waarborgen voor een onpartijdig onderzoek in het ontwerp neergeiegd; door de samenstelling van de üuurcommissies en de regeling van het be roep. De huurprijs zou onafhankelijk van den huurder of verhuurder,, geheel zakelijk, wor den vastgesteld. Spreker trad vervolgens in verschillende door de sprekers geopperde bezwaren. Het tijdstip van 1 Jan. 1916 is niet uit de lucht ge grepen, maar vastgesteld als uitdrukking van den werkelijken toestand. Tegen wijziging daarvan bestaat dus bezwaar. De 10 pet. bij slag strekt ter tegemoetkoming in de duurte. De terugwerkende kracht was thans beperkt tot 16 Oct 1916, omdat op dat oogenblik de wet is ingediend, en de verhuurder dus kon weten, dat er maatregelen werden genomen tegen huuropdrijving. De M i n s t e r van binnenlandsche zaken antwoordde den heer Ankerman, dat de plannen, waarop deze doelde, bestonden uit een voorloopige schets, volgens welke de staat het risico zou dragen tot een beduidend bedrag, in een bankinstelling, die de bouwers aan geld zou helpen. Maar aan het vermogen van den staat is een grens. Voorloopig kon spreker den heer Ankerman niet de hoop ge ven, dat hij tot dergelijke plannen zal mede werken, tenzij er andere plannen mochten worden ontworpen. De heeren De Savornin Lohman en Ankerman repliceerden. De algemeene beraadslagingen werden hierop gesloten. Aan de orde was artikel 1 (verbod om in een gemeente, waarvoor een huurcommissie is ingesteld, een hoogere huur te bedingen voor een woning als in de wet bedoeld, dan den huurprijs voor de woning geldende op of laatstelijk voor 1 Januari 1916, vermeer derd met 7i« gedeelte, tenzij die hoogere huurprijs is goedgekaird of vastgesteld door de huurcommissie; voor nieuwbouw betreft het verbod het bedingen van een hoogere ver goeding dan de huurprijs, waarvoor de wo ning voor het eerst is verhuurd). De heer Mendels (S. D. A. P., Schoter land) lichtte een amendement van den heer Schaper toe, strekkende om in plaats van 1916 te lezen 1915. E>e vergadering werd daarop verdaagd tot heden. Mr. GOEMAN BORGESIUS. Gisteravond wees de toestand van den pa tiënt op toenemende zwakte. Heden is de heer Borgesius 70 jaar. Voor een feestmaal, dat de Kamerleden hem voor een paar weken op dezen dag aan boden, heeft hij toen bedankt, d.-_ar de tijds omstandigheden naar zijn meenrng een der gelijke viering niet gewenscht maakten. Nu de dag daar is, ligt hij op het ziekbed en zou er van een viering dus toch geen spra ke kunnen zijn. Er wordt zelfs voor het le ven van dezen man gevreesd, die steeds zijn beste krachten over had Yoor het land en de vrijzinnige partij. Gemengd nieuws. LANDSTORMERS. De vereeniging van Landstormplichtigen in Nederland heeft den minister van oorlog ver zocht de militielichting 1918 onder de wape nen te roepen vóór de klassen 1909 en 1908 Dit zou voor de oudere landstormers een la tere indienststeiling van 5 of 6 maanden be- teekenen. TEGEN BRANDGEV AAR. Onmiddellijk na den brand in het Haag- sche telegraaf- en telefoonkantoor zijn in het rijks telefoonkantoor te Arnhem, waar de zelfde brandbare wandbekleeding bestond als in Den Haag, maatregelen tegen het brand gevaar genomen. De jute wandbekleeding is met een onbrandbare vloeistof gedrenkt, ter wijl overal waar dit noodig werd geacht, b.v. in de omgeving der kachels, asbest-platen zijn aangebracht als wandbedekking. STEENKOLEN-MISèRE. Door gebrek aan goede steenkolen komen in de laatste dagen de trams op het traject GemertOss geregeld eenige uren te laat op de plaats van bestemming. Maandag kwam de tram, welke om 12.45 te Oss moet aanko men, eerst om ruim 4 uur binnen. Onderweg was de machine blijven staan en moest de machinist eerst bij dezen en gene wat steen kolen opscharrelen alvorens er verder gere den kon worden; van een volgende tram zag de machinist zich verplicht onderweg eerst steenkolen bij te koopen, wilde hij de plaats zijner bestemming bereiken. Dinsdagmorgen vertrok de eerste tram van 6.15 uit Oss eerst te ruim 8 uur, ook wegens gebrek aan steen kolen, en werden aan de gasfabriek aldaar eerst steenkolen en cokes gekocht voor de reis naar Gemert kon worden aangevangen POGING TOT OMKOOPING. Woensdagmiddag is te Delfzijl een reizi ger uit Groningen gearresteerd wegens po ging tot omkoopen van militairen om be hulpzaam te zijn in het smokkelen van een partij peper naar Duitschland. Hoe verlokke lijk het aanbod ook was, weigerden de man nen hunne medewerking en gaven hiervan onmiddellijk kennis aan den commandant. Voor hun getrouwe plichtsbetrachting wer den ze beloond met vier dagen verlof. VAN TEXEL. In de laatste dagen worden door de via- schers weer verscheidene kisten met margari ne en plantenboter opgevischt Dat deze kis ten reeds lang in zee hebben gedreven, blijkt hieruit, dat een gedeelte der margarine be dorven is, en sommige kisten reeds begroeid zijn. Ook is nabij de haven een telefoonboei van een onderzeeër aangespoeld en bij den havenmeester-strandvonder gedeponeerd. Op het strand bij De Koog is een vat bran dewijn aangedreven van 700 h 800 L. inhoud. UIT SCHAGEN. Tot commissaris van politie te Amster dam is'benoemd de heer A. Heeroma, thans hoofdinspecteur van politie aldaar. De heer Heeroma is een oud-Schager. Hij werd den 7en November 1869 alhier geboren. Aanvankelijk was hij onderwijzer; den len April 1896 kwam hij als surnumerair bij de Amsterdamsdie politie in dienst. Den len De heer Heeroma heeft zich op pohtiege- bied vooral naam gemaakt uoor zijn werk- zaamneaeu bij ue centraie rechercne. hem was in oen zomer van lyrl net onderzoek opgedragen naar de ongeregeldheden op Kanenöurg tijdens de zeenedenstaking. Vooral voelde tuj zien aangetrokken tot het nasporen van misdrijven bij de posterijen UIT VEENHUIZEN. De derde Nutsavond alhier was matig be zocht De heer C. Appei had de lezing. Zijp stuk „Een avontuur door Fokko Bas" dwong ieder tot aandachtig luisteren. Met spanning volgde ieder het drama, dat zich ging afspe len door de wanhopige liefde van een arbei dersmeisje voor een adellijk luitenant. Het zangkoor, onder leiding van den heer D. Ap pel, zorgde geheel belangeloos voor aange name afwisseling. Een zestal liederen werden door de vereeniging ten gehoore gebracht. De heeren G. Smit, H. Brands en J. Smit le verden nog een bijdrage. Voor men er aan dacht sloeg het klokje van scheiden. DE LAATSTE TREIN NAAR DE ZAANSTREEK. Men meldt ons uit Amsterdam: De Direc tie van het Centraal Theater heeft tot de di rectie van de H. IJ. S. M. hei verzoek ge richt om den laatsten trein, welke te 12.15 's nachts van het CentraaL Station in de rich ting der Zaanstreek vertrekt en welke als ge volg vande beperking van den treinenloop vervallen is, wedero mte doen loopen en zulks ten gerieve van het uitgaand publiek dat dan op deze wijze de tooneelvoorstellin- gen te Amsterdam tot het einde kan bijwo nen. KORTE BERICHTEN. Hoewel torpedobooten reeds drie da gen de Zuiderzee afzoeken, hebben ze nog geen mijnen gevonden. Naar het gerucht gaat, zou er tusschen Stavoren en Hindeloo- pen tegen den Zeedijk een mijn ontploft zijn De avondveerdienst StavorenEnkhui zen is gisteren hervat. Na eenige nachten te hebben gesurveil leerd, heeft de politie te Aalsmeer een serin- gendief te pakken gekregen, iemand uit die plaats afkomstig, verblijf houdende te Am sterdam Naar verluidt heeft de minister van land bouw eene nota van wijziging aan de Tweede Kamer verzonden inzake de Schepenvorde- ringswet, waardoor het mogelijk wordt de schepen te vorderen, bemand. Naar het Hbld. verneemt, is het ant woord der Nederlandsche Regeering in zake de deportaties uit België, thans bij het Minis terie an Buitenlandsche Zaken ontangen. Door de aanvulling van het motor- en rijwielreglement is het voortaan verboden aan automobielen, motorfietsen en gewone rij wielen lantaarns te gebruiken waarvan de zij glazen van gekleurd glas zijn. De 78-jarige inwoner O. van Schevenin- gen, die verleden week door de Holl. Spoor- stoomtram werd overreden ,is overleden. De toestand van zijn vrouw, van wie ook een der beenen werd afgereden, is zorgelijk. Een kindje, dat Dinsdag te Amsterdam te dicht bij eenb randende kachel was geko men en brandwonden kreeg, is aan de gevol gen overleden. Behalve de voorzitter der Tweede Kamer mr. Goeman Borgesius, zijn nog door onge steldheid of op medisch advies verhinderd deze week de vergaderingen bij te wonen de heeren Bogaardt, Van Wijnbergen, Gerhard en Spiekman. Dr. Kuyper is sinds eenige dagen lijden de aan influenza. De toestand is niet zorg wekkend. Een 17-jarige jongen te Dordrecht heeft eene brievenbesteller een kistje met 2000 ontstolen. Hij is gearresteerd. Een schoenmakersvereeniging te Cu- lemborg heeft direct bij hare oprichting den prijs van zolen en hakken van pl.m 2 ge bracht op 2.80. Met het afbreken van het vluchtoord Ede is reeds een begin gemaakt. In een huis aan den Visschersdijk, te Rotterdam is een buitenman beroofd van 3060. Bij een bewoonster der Palestrinastraai te Amsterdam zijn door een man, die voor gaf electricien te zijn en de leiding te moeten nazien, twee zilveren tasschen ontvreemd. He' O. M. bij het Kantongerecht te 's-Gravenhage vorderde 25 boete of 5 da gen hechtenis tegen een expediteur, die ge dagvaard, niet als getuige verscheen in een strafzaak voor de arronaissements-rechtbank. Op de veemarkt te Purmerend zijn Dinsdag meer dan hondèrdtwintig schapen afgekeurd als lijdende aan schurft. In het gasthuis te Delft is in hopeloo- zen toestand opgenomen een kind van 1 Va jaar, dat loog had gedronken, haar door een 4-jarig zusje aangsbodea Van uit verschillende plaatsen zijn weer 679 Duitsche kinderen via Arnhem naar hun ne woonplaatsen teruggekeerd. Het van Rotterdam naar onden op weg zijnde Nederlandsche stoomschip Import'', geladen met katoenen goederen, olie en drank, is opgebracht naar Zeebrugge. Het kamerlid jhr. mr. de Savornin Lho- man was voor het eerst na zijn ziekte in de vergadering der Tweede Kamer aanwezig. De koningin heeft aan de familie door den kamerheer jhr. Six hare deelneming doen betuigen met het overlijden van de heeren prof Quack en mr. N. P. van den Berg. De kunstmestcommissie maakt bekend, dat een aanvang zal worden gemaakt met de tweede distributie van de bestelde chilisalpe- ter. Deze zal voorloopig slechts geschieden in dep rovinciën Noord-Brabant, -\(oostelijk deel), Limburg, Utrecht, Gelderland, Overij- sel, Drente en Groningen. den, hebben honderden toch en misschien juist met het oog daarop niet willen nala ten den zieke en zijn gezin heden een harte lijk woord te doen toekomen. De Koningin, die zeer belangstellend in deze dagen naar den toestand des heeren Borgesius liet in- formeeren, deed heden tot mevrouw Goe man Borgesius een schrijven richten, bevat tende een gehikwensch en tevens den wensch voor het herstel van haren echtge noot Verder kwam ten huize van den zieke een stroom van telegrammen met de beste wenschen voor den algemeen geachten voorzitter, wiens toestand, naar wij zoo even (omstreeks twee uur) nog vernamen, thans uiterst zorgelijk is en het ergste doet vreeen. DEN HAAG, 11 Jan. De toestand van den heer Goeman Borgesius was heden nacht onrustig. De toeneming der zwakte blijft aanhouden. INTERNATIONAAL SQC. BUREAU. DEN HAAG, 11 Jan. Het secretariaat van het internationaal soc. bureau ontving heden uit Chicago van de socialistische partij der vereenigde staten e entelegram, waarin deze partij, overtuigd dat de tijd gekomen is voor herleving der socialisti sche internationale, op grondslag van de beweging der arbeidende klasse, die, na gepleegd overleg, zich moet uitspreken ten voordeele van een onmiddellijken, recht vaardigen duurzamen vrede, voorstelt de bijeenroeping van het internationaal con gres 6 juni aanstaande te 's-Gravenha- ge. moien net bureau hiertoe op 1 Maart nog geen stappen heeft aangewend, acht de partij zich gerechtigd tot rechtstreeks initi atief nemen. Oeze mededeeling is aan alle aangesloten partijen gedaan. HET MESSINGGEBREK. DEN HAAG, 11 Jan. Wij vernemen, dat de ontscheping op last van de Engel- sche regeering van koper enz. voor de Rijkswerkplaatsen aan de Hembrug samen hangt met moeielijkheden betreffende de re geling van het veredelingsverkeer met Duitschland, waaromtrent de heer Delprat, voorzitter der Nijverheidscommissie, thans te Londen met de Britsche autoriteiten be sprekingen houdt. Tegen nader overeen te komen BELOO- NING bestaat ter SECRETARIE DEZER GEMEENTE gelegenheid tot Nederland. Mr. H. GOEMAN BORGESIUS. DEN HAAG, 11 Jan. Hoewel algemeen in den lande bekend was dat voor den voor zitter der Tweede Kamer, de 'heer Goeman Borgesius, diens xeventigste verjaardag aanbrak onder zeer droevige omstandighe- hoofdzakelijk voor hot verrichten van COPIE- WERK. Vaardigheid In Machineschrijven strekt tot aanbeveling. Sollicitanten gelieven zich met eigen handig geschreven brieven te wenden tot den Gemeente-Secretaris vóór 17 Jan. a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Een hondje, een medaillon, twee portemon- naie's, een dasspeld, een mes, een oorbelletje, een dames-horloge, een zweep, twee broches, eenig geld, een schoen, een manchetknoop, een sleuteltje, een front met boord, twee ro- renkransen, een manteltje, een kapittelstokje, een kanten frontje, een paar handschoenen en een kat. Alkmaar, 10 Januari 1917. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD 11 Jan. Simon Duin en Trijntje Vreeker. Joan Bernard Spaaij en Elisa beth van der Linden. Joannes Groen en Cornelia Franeina Geels. GEBOREN 10 Jan. Albertus Reinaldus Cornells, a. v. Theodorus Jacobus Karskens en Elizabeth Groot. 11 Jan. Hendrikus Jacobus Gerardus, s v. Gerardus Johannes Wilhelmus Veel en Hillegonda Johanna Maria Schermer. INGEZONDEN STUKKEN. In „Ons Maandblad" van Januari, orgaan der vereeniging tot bevordering der belan gen van slechthoorenden, wordt een tentoon stelling aangekondigd, te houden van 13—22 Januari a.s. te Haarlem, in het café Brink- mann, Groote Markt. Zij zal geopend zijn van 25 uur. Allerlei instrumenten, gebruikt bij het onderwijs voor slechthoorenden, zul len ter bezichtiging worden gesteld. Ook zal er een openbare les van een 12-tal kinderen, leerlingen van de Haagsche school voor slechthoorenden gegeven worden, waaruit men zal kunnen opmaken wat de vereeniging gedurende de acht jaar van haar bestaan deed en doet. De toegang is vrij. Alle instrumenten mogen door ieder worden beproefd. Zijn zij ge bruikt, dan worden ze terstond gedesinfec teerd en zijn ze weer gereed voor den volgen den adspirant. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 11 Jan. Aangevoerd werden 9 paarden f 250 a 600. veulens f 9 stieren f 180 a 725, 10 geldekoeien ïma- g«re)f 240 a 260, 93 id. vette f 200 a 560 12 halfkoeien f300 a 350, 0 vaarzen f 0 a 0, - pinken f —0 a 0. 8 graskal- veren f 90 a 120, 23 nueht. ld. f 12 a 30,—, 0*— magere sehapen f a 240 vette ld. f 36 a f47. 724 overhoud, f 18 a f32, lammeren f a 0 bokken en geiten f 0.a 6 mag. varkens f 00 a vette dito a et. p. kilo. 52 big gen f 8.a 13.70 konijnen f 0,75 a 3.50, 60 kippen f 1.50 a 2.,eenden f 0.a 0,Duiven f 0.a 0., 63 K.O. boter f 1.90 a 2.—, K.G. kaas a at. 10339 kipeieren f 9,a 10, LAN«EB1JKER GROENTEVEILING. 10 jan. Voormiddagveiling Bloemkool binn. f 2.80 a f 5.30, dito buit. f 3,70 a 6.10. 2e soort inmaak f 0. a 0,roode kool f 5.a §.05, gele f 4.50 a l}4.55, witte kool f |5.a 5.05, per wagon f —0. Roode per wagon f 0gele f 0a - witte f 0—. Wortelen oer wagon 10000 Kg, f 0—, feJien f 6.a 6,80, Worteleu f 3.35 a 4.per 50 K.gr. NOORDSCHARWOUDE, 10 Jan. Roode Brand I Verzekering Inbr&ak HoMdtaatooi la 'a-QravaaM «Mftorgi «5a «oUtafig» oefcrwnhtq »*n eQe vwrpöchtingoe Am Levemverxekering-MaaUchappy kool f 0.a gele f 0.a witte f 0.a bloemkool f 6.50 a 7.80, id. voor het buitenl. f 0.a 0. Roodekool f 1000 a 1020, gele f 903 a 0—Deensche witte f 1000 aer waggon. Wartalen f 5.10 a 0.—,|grove uienfO. a 0. Deensche wittekool f 0.a p. 100. W ARMEN HUIZ5N, 10 Jan. Roodekeol f 5.per zak, gele f 4.50, Deensche witte f 5.a 5.01, Uitschot roodekool f 1 50 a 2.15 p. zak. gele f 1.50 a 2.13 Deensche f 3.51 a 4.95 Deensche wittekool f 3.50 a 22.50 per 100, Uien f §.50 a 7.40 per baal BEEMST6R, PURMEREND en omstreken. 10 Jan. Op de afslagmarkt werd verhan- d eld Spruitkool f 1.35 a 2.40 per mand 15 P. Bloemkool f 6.79 a 9.per 100. Boerenkool 1§ a 20 ets. per dubb. mand. Handel vlug. HOORN, 11 Jan. Kaas. 18 stapels'kleine fabriekskaai f 71, 4 stapels kleine boe renkaas f 70.14 stapels fabrieks ©ommis- siekaas f 70.50 Aanvoer ongeveer 37599 Kg. Matig. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORD1 lOLLANDSCH LANDBOUWCREDLET. Voerdaas C 11, Alkmaar. Kaars van Staatsleoningen. 10 Jan. 11 Jan. NEDERLAND. pCt. ©blig. N. W. S. van 500/180# dito dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND Obl. frs. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw. 100 Ssaonsol QR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e Emissie, 1894. (SR. 626 TURKIIE. BagdadSpwg. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Fundin Ln. 1898 I 33/100 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstellingen Amslerdamsche Bank A Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Nederlandsche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v A. Rotterd. Bankvar. Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundy Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondarnemingen. Ketah oen gew. A. id, Pref. A. Redjang— Lebong A. Cultuurondern. Handalsver. an Handelsvannootaeh. Suit. Mij. der Vorstenlanden A. id. Id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petrolaum-Maatschappljan. Dortsche Petr. Ind. Aand. Qec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang. Petr. Mlj. A. BUITENLAND. New. Sehtbaieff Petr. Cy. Crt. gew. A, Id. Id. art. Pref. A. Orion Petrol. Mij. A. Rubber-Maateehappljan. Amst. Rubb. Clt Mlj. Aand. Beli-Batavia Rubber Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand BUITENLAND. Int, Merc. Marine Cy. afg A Int. Merc. Marine afg. pr. A. Int. Merc. Mar. Cy. Dep. Cert. Obi. 4i Tabake-Ondern entingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Deli Maatschappij Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand, 3' 3 5 4 4 4 4 4 102* 10D1. 88 74 V, 62i/8 1005;, 43v, 80?/, 70 s/, 61 #5u/„ 6§Vi« 68s 56?/, 941/, 10*1-, 101 Seöembah Tabak Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw Obl. 5 MU, t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij, t. Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. 8i S, Fé. C. v g. A. Baltimore 8i Ohio Gertif. v. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj Gewone Aand. Kans Citv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western A. Norf. West. Gert. gew. Aand. Southern Pac. Com. A, South. Rlw. Vot. Tr. ©ew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (J 100.—3 Oemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 1878 3 PROLONGATIE 3*5 pet. MededeelingenStaatsfondsen prijshou dend. Amerika opende lager, het verloop was eenigszins levendig en het slot ongeanimeerd. Rubbers waren lager. Culturen lusteloos. Oliewaarden willig. Tabakken prijshoudend, met weinig affaire. Scheepvaartaandeelen vast, Marmerwaarden flauw. 10* 1Q2T/I '103 s/. 103s/,*; 101 101 104V, 1037/1 89»/, 111/, 17* 34 33 261/, 25 V* 8'/, 8V, 30 30 137»/, 977/8 30 29»/, 148 147*' 108 109 96i»/i, |62 62

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3