milium ins van 1 een unflerwnzer. Militie GemsGntelIjk Electrlscli Bsdrljf. SCHIEDAM. Inschrgving voor d «Mi litie van de mannelijke boren en van het jaar 1898, op DUNSDAU en VRIJDAG van 1—3 uur, ten Stadliuiz vddr 20 JANUARI a.s. Telegrammen van heden Afzetting El ectrisclie stroom. Handelswetenschappen. Talen. Exacte Wetenschappen en Techniek: Ontwikkeling en Beschaving: Cursussen voor de Trouw: Opleiding voor Examens, Ambten en Beroepen: 64 Leeraars. 329 cursussen. Luim 6000 leerlingen. Langestraat 43, Telefoon 242. Royal Worcester Bon Ton Corsets zijn geschikt voor ieder figuur. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eischen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. GEEN AARDAPPELEN. E>e groentenhandelaren te Meppel zijn vol gens een bericht in de Tel. niet erg ingenomen met de maatregelen van die commissie tot voorziening van levensmiddelen. Velen van hen hebben met 't venten van regeeringsaard- apelen opgehouden, omdat zij niet op de voor waarde van het distributiebureau wenschen in te gaan, om naast een kwantum aardappe len van goede kwaliteit een gelijk kwantum van inferieure kwaliteit te nemen. En zoo kan menig huismoeder 's morgens geen aardappe len koopen, terwijl er toch voldoende voorraad is. DE ONDERWIJZERS EN DE KAMER VERKIEZINGEN. In de vergadering van de afdeeling Scha- gen van het N. O. G. zijn voorloopige bespre kingen gehouden over het voorstel van een der leden om bij de a.s. Kamerverkiezing de onderwijzers in Nederland op te weL-ken lot het steleln van onderwijzer-candidaten voor de 2de Kamer, om op die wijze de ove< een- komst der politieke partijen (enkele candi- daatstelling) tegen te werken, als protest te gen de houding der zittende leden in zake grondwetsherziening en tractementsregeling. De aanwezige leden juichten het voorstel toe. Op de volgende vergadering zal dit onder werp weer ter tafel komen. KORTE BERICHTEN. Wegens de veelvuldig voorkomende diefstallen van pluimvee, is te Den lip een „Vereeniging tot beteugeling van diefstallen" opgericht, die premies uitlooft voor het ont dekken van diefstal of het op heeterdaad be trappen van dieven. Te Zaandam zijn 50 vaten olie, van diefstal afkomstig, in beslag genomen. De rechihebbende, een firma uit Rotterdam, heeft de olie als haar eigendom erkend en te ruggebracht. Bij Huthum, tusschen Emmerik en 'sHeerenberg is een opkooper van levens middelen, die uit Holland goederen had ge smokkeld, welke aan de grens waren in be slag genomen, dood gevonden. Hij was door een revolverschot gedood. De Tel. deelt mede, dat als gevolg van de onderhandelingen met Engeland de aan voer van Engelsche kolen met meer dan 100 pCt. zal verhoogd worden. De invoer zal be- dragen tot 200000 ton per maand INGEZONDEN MED*©1ELIN«EW. Als alles mis gaat. Verschijnselen van nierzwakte zooals on natuurlijke vermoeidheid, schemeringen voor lie oogen, rugpijn, waterstoornissen, spit, niërgruis, -steen, rheumatiek en waterzucht, zijn voldoende om iemand het gevoel te geven of alles mis gaat. hoe spoediger zulk een stand van zaken veranderd wordt, des te beter, want uit verwaarloozlng komen vaak ongeneeslijke nierziekten voort. Misschien hebt gij te veel vleesch of ander zwaar voedsel gebruikt, u te veel zorgen gemaakt, en niet voldoende lichaamsoefening, frissche lucht en slaap genomen. Als dit het geval is, wees dan geregelder in uw gewoonten en een poos zorgvuldiger met uw diëet. Dit is een verstandige, nuttige raad, maar dat is niet voldoende, want de door eeno:1 andere oorzaak verzwakte nieren kunnen niet van zelf bel r worden. Zij hebben be hoefte aan een speciaal niergeneesmiddel. het eenige. waarop de echte Foster's Rugpijn Ni ren Pillen ooit aanspraak maak ten, was dai zij een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas zijn. Als bijtijds met dit middel begonnen wordt, vóór de nieren ernstig ziek werden, dienen de goede resultaten duurzaam te zijn. Maar verwaarloos uw nieren niet te lang. Te Alkmaar verkrijgb bij Nierop en Slot- houber, Langestr 83. Eisch de ech e Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van liet handelsmerk de man met zijn han den in de lendenen op de verpakking. Toezending geschiedt franco na ontv. v postwissel t 1 75 p doos of f 10.p zes doozen. STADSNIEUWS. MEVKhjUW MANN—BUUWmEEMEK ALS OPVuEUoTER. Het 50-jarig jubileum van Neerland's eer ste aurtce wupi uei voiie ucni eter upeooaar neid op deze merkwaardige vrouw. Men vindt haar in deze dagen beschreven als too- nee (speelster, als leerares, als collega enz enz. Het zij ons vergund haar even ais op voedster te laten zien. Wanneer mevr. Manu- Bouwmeester in een van de noordelijke pro vincie-steden optrad, nam ze steeds haar in trek in een hotel, welks eigenaar een zoontje had. Dat jongetje hield van haar en zij van dat jongetje. Maar niet altijd uitte die weder- zijdsche genegenheid zich bij het weerzien in vriendelijkheidjes! Het jongetje was een rak ker en wanneer zijn ouders hem niet meer de baas konden worden, kwam de Amsterdam- sche tante" er aan te pas. Dan werd de eerstvolgende voorstelling van de „Konink lijke," waaraan mevr. MannBouwmees ter medewerkte, een gebeurtenis voor het zoontje van den hotelhouder! Dan kreeg hij onder vier oogen een standje, zoo geducht en zoo raak, dat hij het den eersten tijd onmoge lijk kon vergeten en er zich naar gedroeg. La ter heeft de knaap schrijver dezes verzekerd dat hij de oogen en de stem van deze logee meer vreesde dan de groote handen van zijn vader en dat hij vepl meer tegen een dergelijk tête-a-tête opzag dan tegen een' pak ramme ling. BENOEMD. Tot hooisteker dezer gemeente is benoemd, met ingang van 1 Juni a.s., de heer A. J. Burger mg, wonende alhier. OPPASSEN! De commissaris van politie te Alkmaar waarschuwt de winkeliers tegen zekeren A. v. B., zeeman, geboren te Goes 7 Nov. 1873, zonder vaste woonplaats, signalement lang pl.m. 1,674 M., haar en knevel donkerblond, aangezicht langwerpig, klein, bleek, groote oogen. Op de rechterhand een anker getatou- eerd, gekleed met donker colbertcostuum, lange donkere jas, draagt veelal een platte schipperpet en plat wit dubbel boord. Hij houdt zich veeltijds in logementen op onder den naam van De Buskop en De Hoed. Hij wordt verdacht van oplichting te Dordrecht gepleegd van een zestal karpetten, welke bij een winkelier aldaar in beslag zijn genomen, aan wie hij ze had verkocht. Vermoedelijk heeft hij ook op 3 Januari j.l. een winkelier te Haarlem opgelicht voor 3 karpetten, ter gezamenlijke waarde van 45.50, welke karpetten 4 Januari reeds zijn opgespoord en in beslag genomen. HET DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE MAXIMUMPRIJZEN. Ingevolge de publicatie van den directeur van het distributiebedrijf voorkomende in ons nummer van gisteravond, waarin wordt me degedeeld, dat de maximumprijzen, genoemd in de circulaire van 4 Januari en gepubli ceerd in ons nummer van Dinsdag, dienen te worden gehandhaafd; dat voor overtreding proces-verbaal zal worden opgemaakt en dat maatregelen tegen het achterhouden der daarin genoemde goederen zullen worden ge nomen vergaderde gisteravond het bestuur van de Woensdagavond alhier opgerichte tij delijke vereeniging van winkeliers en gros siers. Besproken werd om de kruideniers te adviseeren processen-verbaal uit te lokken om op deze wijze te protesteeren tegen een rege ling die de winkeliers noopt bruine boonen, groene erwten, zachte zeep en bak- en braad vet goedkooper te verkoopen dan zij ze inkoch ten. Waar de Alkmaarsche rechtbank elke over treding van de distributiewet straft met ten minste 25 boete, daar oordeelde men ten slotte deze wijze van protesteeren te kostbaar. Hierop werd het idee geopperd om bij wijze van protest enkele dagen de kruidenierswin kels te sluiten, doch ook dit idee werd verwor pen, aangezien men daardoor het publiek zou ontstemmen. Het resultaat voor het publiek van 's minis ter's jongste circulaire is toch al zeer nega tief. De artikelen die goedkooper verstrekt moeten worden kan het niet bekomen, terwijl de artikelen die duurder mochten worden, als de petroleum met 1 ct. per L. en het varkens vleesch met 5 ct. per pond, dadelijk na het be kend worden van de circulaire werden ver hoogd. Ook meende men, dat men niets tegen het distributiebureau kon hebben, aangezien dit slechts de circulaire van den minister tracht te uit te voeren. Om nu de bedoelde artikelen tegen de ma ximumprijzen af te geven-, daarvoor gevoelde men ook niets. Toch rneeüde men de winkeliers te moeten waarschuwen. Hedenmorgen werd de des nachts gedrukte briefkaart bij de kruideniers-leden, zoowel als niet-leden rondgezonden. De inhoud is als volgt: In verband met de mededeeling van den Directeur van het Distributiebedrijf, voorko mende in de Alkm. Ct. van Vrijdag j.l., geven wij U in overweging dit even goed te lezen, omdat het verkoopen van Bruine boonen, groe ne erwten, zachte zeep en bak- en braadvet bo ven de vastgestelde prijzen strafbaar is gi- steld. Het bestuur der vereeniging van Wnkeliers in het Kiuideniers- en Giutteisbedrijf. N.B Vermoedelijk Maandag a.s. algemeene vergadering. De genoemde artikelen zijn echter ook heden voor het pub'iek tegen de maximumprij zen niet te krijgen. Vele winkeliers verkochten hun voorraad reeds gisteren en eergisteren aan handelaren boven deze prijzen, terwijl anderen voor een behoorlijke bergplaats zorg droegen. Ook spraken wij heden een winkelier, die voor zijn ramen het bericht plakte deze artike len niet te verkoopen. Hij had slechts een geringe voorraad groene erwten in den bak in zijn winkel en stelde zich voor om aan hen, die er op stonden deze te ontvangen, ze voor de maximumprijzen te ge ven onder de mededeeling, dat de inkoop voor hem zooveel hoogerw as, om het op deze wijze aan de welwillendheid van zijn cliënt over te laten zijn schade al dan niet te vergoeden. In de gisteravond ten stadhuize gehouden bijeenkomst van de vensmiddelen-commis- sie kwamen de maximumprijzen eveneens ter sprake. De vertegenwoordigers van de midden standsorganisaties maakten bezwaar tegen net in Alkmaar te volgen lijstensysteem, aan „ezien dit voor de winkeliers onoverkomelij ke drukte met zich zou brengen. Wethouder Thomsen vroeg hen hierop of het voor de winkeliers zoo bezwarend was om hun cliënten op weekboekjes te leveren. Het antwoord hierop luidde ontkennend, waarop de heer Thomsen adrem oordeelde, dat de levering op boekjes a contant nog minder bezwaarlijk kon wezen, z.i. stond hel lijstensysteem hiermede gelijk, aangezien dit systeem van de winkeliers vordert om ook het contant verkochte te noteeren. Algemeen laakte men het in den minister, dat hij prijzen vaststelde zonder er voor te zorgen, dat die artikelen tegen deze prijzen beschikbaar konden worden gesteld. De ad vertentie van de firma J. J. de Lange en Zn., voorkomende in ons nummer van gister avond, leverde mede weer een van de bewij zen, dat de minister er nog geen zorg voor .iiocg dat dc zee, fabrikanten van het Rijks distributiekantoor de noodige consenten voor liet afgeven van de regeeringsczeep ont vingen De heden opgenomen publicatie van den directeur van het distributiebedrijf, waarin wordt bericht, dat er 60 balen groene erw ten en 60 balen regeerings bruine boonen zijn ontvangen, doet veronderstellen dat het beter zal worden. Wij hopen, dat het ook niet lang meer zal gelden „waar blijft de zeep?' De levensmiddelen-commissie stelt zich voor om de te ontvangen erwten en boonen in gelijke kwantums onder de winkeliers te distribueeren, onder de bepaling, dat zij aan één gezin niet meer dan 1 KG erwten en 1 K.G. boonen per week mogen afgeven. v an den burgemeester vernamen wij he den, dat hij, wanneer het publiek belang dit mocht eischen, tot inbeslagname van achter gehouden voorraden zal overgaan. Met kracht zullen de maximumprijzen in Alkmaar gehandhaafd worden. AANBESTEDING. Men deelt ons mede, dat de bouw van twee heerenhuizen aan den Geesterweg voor de hee ren K. Raat en J. Halff, onder architectuur van den heer K. Bakker, is opgedragen aan den heer C. M. van Latum alhier voor 20.700. De laagste inschrijver, de heer S. Spruit, aanw ien het werk eerst was opgedra gen, had daarvoor bedankt. VOETBAL. Alcmaria's eerste elftal zal morgen op haar terrein alhier den strijd aanbinden met D. E. C. uit Amsterdam, 't Is de laatste thuiswed strijd voor de competitie en daarom: „Nu ot nooit" zij voor morgen de leus. Er moet ge wonnen worden. Maar dan moet er ook iets gepresteerd worden. Dus tanden op elkaar Alcmaria en denk om de uiterst vlugge uitval len der D. E. C.-voorhoede. ADVERTENTI6N. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 14 Januari In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 757.3 te Haparanda en Bodo. De laagste stand van den barometer 741.4 te Vlissingen. VERWACHTING. Aanvankelijk zwakke tot matige winden uit oostelijke richtingen, nevelig tot zwaarbe wolkt, wellicht enkele sneeuwbuiën, tempera tuur om het vriespunt. Aan de Vijfde Gemeenteschool (Hoofd de Heer A. WIJN) wordt gevraagd Vakken a—K. Aanvangsjaarwedde f 750.— met zes 3 jaarl. period, verh. van f 100. Voor hoofdakte bovendien f 150.Tege moetkoming kosten woninghuur eventueel f 150.-. Stukken (adres op zegel) in te zi nden aan het Gemeentebestuur v'ddr 2» Jan. a.a. Heden werd ons, door Gods goedheid, een flinke Zoou geboren, H. WOLZAK Jr. J. G. WOLZAK—Vollenhoven. Goes, 13 Januari 1917. Hiermede vervullen wij den treurigem plicht het overlijden te berichten van enzen geliefden Echtgenoot en Vader PI KT KR KOOI.) in den ouderdom van ruim 50 jaar Wed. P. KOOIJ—Kwit en kinderen. Warmenhuizen, 11.1.'17. Nederland. BENOEMING. DEN HAAG, 13 Jan. Minister Posthu ma benoemde tot directeur van het rijkscen entraal administratiekantoor voor idstributie van levensmiddelen den lieer Mirrer, derec- teur der coöperatieve grcothandelsvereeni ging de handelskamer te Roterdam. KAAS. DEN HAAG, 13 Jan De Nederlandscite vereeniging van kaashandelaren, kennis ge nomen hebbende van de toegezegde tege moetkoming door de kaasvereeniging op de door het Landbouw-Export-Bureau aan Duitschland verkochte kaas heeft erop aangedrongen dat de Rijkscommissie var toezicht op de beschikbaarstelling en uit voer van kaas op bekende voorraden kos teloos consent verstrekke. TOESTAND Mr. GOEMAN BORGESIUS DEN HAAG, 13 Jan De toestand van den heer Goeman Borgesius is nog steeds onveranderd. De nacht was vrij onrustig door hoesten UITVAARTDIENST Jhr. v. NISPEN. DEN HAAG, 13 Jan De uitvaartdienst in de parochiekerk aan het bezuidenhout voor het overleden kamerlid, den heer jhr van Nispen, werd hedenochtend bij; woond o.a. door den ondervoorzitter der Tweede Kamer, den heer J. H. Schaper verschillende kamerleden en den commissa ris der Koningin in Zuid-Holland. Op het altaar droeg de pater provinciaal der Je- suiten in Nederland een stil gebed op. Na afloop werd het hulsel naar Zeve naar overgebracht. DE KAMERVERKIEZINGEN. AMSTERDAM, 13 Jan. In de gehouden algemeene veragdering van den Bond van Vrij-Liberalen is besloten de a.s. verkiezin gen voor de Tweede Kamer zooveel moge viik bh enkele candidaatstelling te doen af- loopen. De ondergeteekenden betuigen hiermede hun oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 40-jarig huwe lijk ondervonden. Uit aller naam, C. VENNIK VENNIK—Keizer. Oudorp, Jan. 1917. Bij deze betuig ik, ook namens weder- zijdsche familie, mijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote CHRISTINA MARGARETHA SCHOLTEN geb. Kaandorp. J. P. SCHOLTEN. Alkmaar, 12 Jan. 1917. Wegens werkzaamheden aan het kabelnet zal ZONDAG 14 JANUARI van 9—9.15v.m. en van 12—12.15n.m. GEEN ELECTRISCHEN STROOM GELEVERD KUNNEN WORDEN. H H. bezitters van motoren wor den er aan herinnerd de motoren volledig uit te schakelen, teneinde bij het weder optreden der span ning storingen te voorkomen. De Directie. Zij die wenschen te adverteeren te SCHIE DAM en in de omgeving, worden opmerk zaam gemaakt op de Schiedamsche Courant, uitgever J. H. C ROELANTS, door welk dagblad daar de meest afdoende publiciteit wordt geboden. 1-n - - Keizersgracht 153 - Leliegracht 30, Arasterdam, Telef. Interc. Noord 10783, 3038. Schrittelijke Cursussen. Onder leiding van bekende Leeraars bij het M.O worden o. m. de volgende nchrlfteiyke Cnrunsaeu georganiseerd Handelscorraspondentie tNederlandseh, Franseh, Duitich, Engelsch, Spaansch en Maleisch), Boekhouden, enz., Handelskennis, de Techniek der Administratie, de Techniek der Bedrijfsreclame, de Techniek van In- en Verkoop, Bedrijfsleer (organisatie en taktiek), Geldbelegging, de Techniek der Etalage, Verzekerings wetenschap, Statistiek en Handelseconomie, Schoonschrijven, Maehfneschrijven, Handels-Stenografie, en vele andere vakken. Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Engelsch, Italiaansch, Spaansch, Deensch Noorsch, Zweedsch, Russisch, Maleisch, Latijn, Orieksch, Esperanto. Wiskunde, Scheikunde, Natuurkunde, Weerkunde, Kosmografie, Werktuig kunde, Electro-Techniek, Teekenen, Graphostatica, Vak-Duitsch, Vak-Engelsch, Bedrijf»- en Arbeidswetgeving. Algemeene Ontwikkeling, Algemeene Beschaving, Psychologie, Logica (de kunst van het denken), RhetoriGa (de kunst ora zich uit te drukken), Studie-tech niek, Energetica, Sociologie, Staatsinrichting, Staathuishoudkunde, Geschiedenis, Aardrijkskunde, Aesthetiea, Schilderkunst, Muziekgeschiedenis, Harmonieleer, Pianospelen, Orgelspelen Bijbelkennis, Bibliotheekwezen, Journalistiek, Gezond heidsleer, Anatomie, Proportieleer, eerste hulp bij ongelukken, Perspectief, Op voedkunde, Methodisch en hygiënisch spreken, Verbetering van Spraakgebreken, Schrijven zonder fouten, een goede Stijl, Handscbriftverbetoring, vlug en goed j Rekenen, Herhalings-Onderwijs, U.L.O., Fröbelen, Slöjd, Spelleiden, Fotografeeren. j De Techniek van het Huishouden, Kookkunst en Voedingsleer, Linnen- naaien, Kinderkleeding, Costuumknippen en Costuumnaaien, volledige opleiding voor huisvrouw, Nuttige handwerken. Opleiding voor alle acten L. O., voor alle acten M.O. en voor alle praktijk diploma's, Notariaat, Mr. In de fi.ech.ten, Deurwaarder, Gemeente-Administratie, Onderwijzer, Consul, Posterijen Tn Telegrafie, Belastingen, Politie, Keuringsdienst, Handel, Techniek, opleiding voor Bedrijfsleider, Accountant, BoekhouderCor respondent, Handelscorrespondent, Administrateur, Secretaris—Redacteur, Adspi- rant Landmeter, Marconist; verder voor Reservekader, M. U L. O.diploma, einddiploma H.B S. 3-j. c, einddiploma H B S. 5-j. c., Staatsexamen A, Staats examen B, dipl. Bouwkundig Opzichter, Bouwkundig Teekenaar, Gezel en Mr. Timmermanen Schilder, voor Werktuigkundige en Opzichter Waterstaat; verder geheele opleiding Rijksverzckeringbank, Postspaarbank, Spoorwegen, Departe menten, 4 elatingsexamen T. H.S. Militaire Academie, enz. Methode Wekelijks wordt den cursist een les toegezonden, in het algemeen ver schillende opgaven voor de volgende weekbevattende. In d?n regel worden die opgaven in ue eerstvolgende les uitgewerkt. Is de collectieve correctie niet mo gelijk, hetgeen b.v. het geval zal zijn bij' het inaken va i opstellen, vrije ver talingen of teekeningen, dan wordt de individueele correctie toegepast: de leer lingen zenden hun werk aan den docent, die het binnen drie dagen zorgvuldig gecorrigeerd en van op- en aanmerkingen voorzien retourneert. Verder hebben de cursisten het recht van vragen stellen Er bestaat persoonlijk contact tusschen docent en cursist, en de leerling werkt onder de persoonlijke leiding van den leeraar. Er zijn leergangen voor beginners, voor eenigszins gevorderden en voor meergevoiderden. Voor de verschillende examens bestaan speciale cursussen zoodat de leerling geen „ballast' behoeft in te laden. Bijzondere leergangen, die men „uit liefhebberij" kan volgen, worden eveneens georganiseerd. Conditiën; Resultaten Een nauwkeurige statistiek bewees, dat gemiddeld 90 der cursisten. die met schriftelijke toestemming van de Directie van het Bureau of van hun leeraar examen deden, welke toestemming weid gegeven, als de cursisten wer kelijk gewerkt hadden, voor hun examen slaagde. Wij geven onderwijs per brief in alle vakken, en wij leiden op voor alle examens; men klopt dus nimmer bij ons tevergeefs aan. Beroepskeuze Wij hebben een speciale afdeeling voor adviezen inzake beroepskeuze Deze adviezen worden in het algemeen mondeling, op verzoek echter ook schriftelijk gegeven. Wij staan in verbinding met deskundigen op allerlei gebied, en zijn derhalve in staat, ieder met raad en daad bij te staan Weet een jong- mensch niet, wat hij „worden" moet, dan wende hij zich zonder schroom tot ons bureau: wij zullen hem zeggen, in welke richting hij zich verder moet be wegen, ook in verband met de tinancieele omstandigheden. Nadere Inlichtingen: Voor nadere inlichtingen, zoowel wat betreft onze afdeeling Schriftelijke Cursussen als onze afdeeling Adviezen inzake Beroepskeuze, vrage men aan onze interessante gratis-brochure. Ons adres is: Keizersgracht 153 Leliegracht 30, Amsterdam, (Tel. Noord 10789, 3038). Spreekuur van den Secre taris: iederen werkdag van 1012Vs25Vs- Zaterdags alleen van 1012. Bureau tot Publiciteit van Wetenschappelijk Nieuws. en Tegen nader overeen te komen BELOO NING bestaat ter SECRETARIE DEZER GEMEENTE gelegenheid tot hoofdzakelijk voor het verrichten van COPIE- WERK. Vaardigheid ia Machineschrijven strekt tot aanbeveling Sollicitanten gelieven zich mat eigen handig geschreven brieven te wenden tot den Gemeente-Secretaris vóór 17 Jan. a.s. p*i - Het normaal lesgeld is f5,- per kwartaal, voor de cursussen ter opleiding voor een acte L. O. f 6,25 voor een acte M.O. f 10,— per kwartaal. Men neme er goede nota van, dat onze condition beduidend lager zijn dan die van allo andere in richtingen, welke onder leiding van bevoegde docenten schriftelijke cursussen organiseeren. Bijna altijd zijn onze tarieven elfs lager dan dio van de inrich tingen voor briefonderwijs. die met half- of onbevoegde leerkrachten werken, en die niet den moed hebben, de namen hunner medewerkers of hun bevoegd heid bekend te maken. Naam en adres van onze leeraar», hun kwaliteit en hun bevoegdheid vindt men in onze gratis-brochure.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2