Lit LUI langestraat 43, Telefoon 242. Royal Worcester Bon Ton Corsets K I I ITT KTO N. UK ïZieevallt. T legnimmen van lieden en zij» geschikt voor ieder flgnnr. De sorteering en uitgebreidheid is buitengewoon groot, ze zijn keu rig van afwerking en voldoen aan alle eisehen, die men aan een prima fabrikaat kan stellen. UM EEN8 bLlNK TE DRINKEN. Maandagavond, toen heel de bevolking in diepe rust scneen, wandelde, naar de Tel. vertelt, een Umaan met termen pas door de hooidstraat van Thorn, gekleed in vollen unlorm met zwarte regenjas. Wel had hi] van een burger een pet geleend en had hij zijn Kwaraermuts in de zak gestoken, doch inj toonde aan ieder, die 't weten wilde, dat hij wei in voile uniform was, zooals hij zijn waciitpost had verlaten. De Uhlaan kwam, zooals hij zeide, om matiebureau van Van der Graaf Go's Bu reaux voor den Handel zijn over de afgeloo- pen week, eindigende 13 Jan., in Nederland uitgesproken 15 faillissementen tegen 12 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 13 Jan. 1917 24 faillissementen tegenover 22 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. UIT SCHAGEN. De gemeente-ontvanger, de heer C. As jes, heeft als zoodanig tegen 1 April a.s. eervol ontslag gevraagd. UIT AKERSLOOT. Mej. M. A. Renkel, tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. bijzondere school alhier, is als zoodanig benoemd te Oudorp. Tot directeur van de onlangs opgerich te gemengde zangvereeniging „de Eenvoud" is met 11 stemmen benoemd den heer C Bosman alhier. 9 stemmen waren uitgebracht op den heer Rol, van Uitgeest. Voor de Nationale militie, lichting 1918, zijn in deze gemeente ingschreven 14 personen. UIT EGMOND AAN ZEE. Gisteravond arriveerden met de tram van 10.24 alhier 260 Belgische kinderen uit Brussel, Dendermonde en Lier. Ze werden ondergebracht in de huizen „Zwartendijk" en „Kerdijk" van het Centraal Genootschap. NIET O'NTVOERD DOOR ZIGEUNERS. Uit Voorburg meldt men thans, dat het be richt over de ontvoering van een meisje door Zigeuners geheel onjuist is. Het kind werd teravond een man overreden. Op het lijk werd eenb riefje gevonden, waarop geschreven is, Wi't, ontslagen gevangene uit de strafgevan genis te Haarlem, den 22en December 1916. Bedoeldp ersoon moet zijn Dirk Wit, een zwervend koopman uit Amers: STADSN1EU ■sfjgflrt. zijn dorst eens te lessen. In België was er j geen bier of snaps meer. Menig glaasje bier, I des morgens om 11 uur van school gestuurd, gevolgd door oude „Hulskampsloeg hij naar runnen, zoodat hij ten lange leste, goed neiaden met smokkelwaar, weer naar de grens wandelde. De stroom was tijdens zijn uitstapje naar Thorn door zijn coliegas even algesieid! VERGEETACHTIG. Voor de rechtbank te Haarlem heeft een vrouw uit Schoten terechtgestaan, bescbui digd van diefstal ten nadeeie der gemeente Schoten: lichting van den muntgasmeter. De meter was in 1914 geplaatst en van gemeen tewege niet gelicht voor September 1916 Altijd vergeten! Het O. M. achtte de administratie der gas fabriek ook schuldig, en eischte daarom te gen de vrouw een voorwaardelijke gevange nisstraf van een maand. DE „HOLLAN DlA"-FABRIEKEN Het aantal fabrieken aan de overzijde van het IJ is weer met één vermeerderd. Een fa- maar het ging niet naar huis, het is naar Delft geloopen, waar het door een jongmensch uit Voorburg huilend werd aangetroffen. Per tram is de kleine daarop naar Rijswijk ge bracht en om halfzeven te Voorburg aangeko men. SMOKKELEN. In verband met de militaire verordening d.d. 2 Jan. 1.1., werden te Venlo Zondag en Maandag alle Duitschers, die met smokkel waar werden aangetroffen, opgebracht en vastgehouden en later op last van den com mandant van het veldleger uitgezet Aange zien hun den terugkeer in het staat van be leg verkeerende gebied is ontzegd, zullen ze, indien ze weer worden aangetroffen, in arrest worden gesteld en proces-verbaal op- loopen. Zonder twijfel zal door dezen maat regel het smokkelen veel verminderen. DOODGESCHOTEN. Zondagavond werd te Venlo nabij de Duit- brieksgebouw is aan den Valkenweg verre- I scjje gr6ns door de grenswacht, een Duitsche zen, waarin zijn gevestigd de Hollandia-fa- j0ngen van circa 16 jaar, die op herhaald roe- DE DISTRIBUTIE. Gisteravond vergaderde de commissie van bijstand. Uitvoerig werd de verschaffing van andere brandstof voor de ontbrekende cokes besproken. De commissie wenschte de zeker heid of op turf die men dacht te betrekken door de regeering de 8/1o vergoed wordt. In Den Haag had men den directeur bij zijn gister gebracht bezoek, daarover geen zekerheid kunnen geven, aangezien de officiëele weg bewandeld moest worden Komt deze zekerheid, dan zullen aan den Raad spoedig de voorstellen worden ge daan, om ook turf te verstrekken. De firma de Lange, van de zeepfabriek „de twee Ankers", alhier, ontving gisteravond telegrafisch machtiging om voor de gemeen te Alkmaar 3000 K.G. zeep af te geven. De directeur van het distributiebureau roept daarvoor blijkens de heden geplaatste publi catie de winkeliers op. DROEVIG ONGEVAL. Hedenmiddag kwam de heer P. Dorreman, wonende in de Kerkstraat, als meesterknecht werkzaam in het rijkskaaspakhuis, door een noodlottig toeval van den trap van den kaaszolder in het pakhuis te vallen. Op last van Dr. Formijne werd hij naar het stadsziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand scheen hedenmiddag zorgwekkend. LANDSTORMERS Gisteravond werd in overleg met het hoofdbestuur de afdeeling Alkmaar van dt vereeniging „Landstorm 1910opgericht. Zooais bekend is stelt deze vereeniging zich ten doel den mobilisatiedruk te verlich len. Zeer vele landstormers hebben zich brieken, gesticht door de heeren Kattenburg, de eigenaren van de bekende kledingmaga zijnen „Nederland." De Hollandiafabriek produceert op ruime schaal: 4 a 5000 stuks kleedingstukken per week, alles fabriekmatig, nochtans zuiverder, eleganter van coupe en even solide als hand werk. Aanvankelijk verkocht de firma Katten burg een massa gutta-percha regenjassen, welke zij kant en klaar uit Engeland betrok Voor de klanten hier in Nederland zaten zij dus niet altijd even passend en dat bezorgde de firma vele klachten en bezwaren. Zelf gummijassen te leeren, volgens het Engel- daar men die kunst hier niet verstond. Toen werd het besluit genomen zelf een fabriek te bouwen en in Manchester het maken van gummijassen te leeren, volgens het Engel- sche systeem. Hierin slaagde men. Voor een deel werd de fabriek reeds in Ju li 1916 in gebruik genomen. Thans werken er 800 coupeurs en werklieden en 125 dames en heeren voor kantoor en magazijn. HEKSENBEZEMS. Dr. H. W. Heinsius schrijft in „Natura" het volgende over „Heksenbezems" 's Winters, als de boomen en heesters bla derloos zijn, is er beter gelegenheid dan des zomers voor het vinden van afwijkingen en misvormingen bij deze planten, waarvan een nader onderzoek soms zeer belangwekkend kan wezen. Daar zijn bijv. de merkwaardige „heksen bezems", de, van verre gezien, op kraaien nesten gelijkende voorwerpen, die iedereen wel eens in berken heeft gezien, misschien ook in sparren, maar die ook bij allerlei an dere planten worden aangetroffen. In vele gcvalien o. a. bij den berk is aange toond, dat zij worden veroorzaakt door een parasitische zwam, Exoascus, die telkens op nieuw een deel der jonge takjes doodt, waardoor ook telkens weer nieuwe zijknop pen tot uitloopen worden gebracht, zoodat Lv.ii (none een waar warbosje van dunne tak jes ontslaat. Ook mijten van het geslacht my tup rus kunnen, bij sommige planten, ab normale zwelling van de knoppen veroorza- .ii, maar tot de vorming van heksenbezems vuint het dan toch niet. Len nauwkeurige beschouwing van zulke .Kaenbezems kan dikwijls zeer merkwaardi- bijzonderheden aan het licht brengen. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND Volgens mededeeling van het Handelsinfor- jongen pen ni tbleef staan, doodgeschoten. De knaap had een geringe hoeveelheid smokkelwaar bij zicht. KORTE BERICHTEN. De ongesteldheid van dr Kuyper is veel ernstiger geweest dan eerst was mede gedeeld. De patiënt leed aan een longaan doening, waarbij zich een complicatie heeft voorgedaan. Thans bevindt dr. Kuyper zien redelijk wel. In Februari zullen te Utrecht onafge haalde goederen vanwege de Staatsspoor worden verkocht Daaronder zijn ook een automobiel, een slaapkamer-ameublement en 25 balen kapok. Als gevolg van de verscherpte voor schriften in de Geldersche grensplaatsen werden Zondag de bewoners uit Dinxperlo die geregeld ter kerke gingen in het Pruisi sche Suderwick, daar niet meer toegelaten Op de eierenmarkt te Tiel waren Maandag de prijzen 2.35 tot 2.60 per 26 stuks, tegen 2.85 h 3.10 de vorige week. Verleden jaar was de noteering op 10 Jan. 1.30 k 2.20 en op 17 Januari slechts 1 50 k 1.85 per 26 stuks. Bij Groningen is een arbeider door verkeerd uitwijken met zijn fiets tegen een auto gebotst. Hij viel, kreeg een hersenschud ding en moest in het ziekenhuis worden op genomen, waar hij later is overleden. In Utrecht kreeg een beschonken man ruzie met een buurman. Hij haalde een ge weer en schoot door de deur van dezen zon der iemand te treffen. Hij werd gearresteerd. In de vacature-Besuijen is tot lid van Ged. Staten van Friesland benoemd de heer J. G. Jansonius (S.D.) lid van den raad van Leeuwarderadeel, secretaris van de Ned. Ver. tot afsch. van alc. dranken. De heer F. G. van Pesch, hoofdredac teur der Zwolsche Courant, die pas besloten had af te treden, is in den ouderdom van 71 jaar overleden. Tengevolge van de zeeliedenstaking lig gen in de Rotterdamsche haven zestien stoom schepen stil. De stakers posten bij het kantoor van den waterschout. Gisteren zijn uit verschillende plaatsen weer totaal 165 Duitsche kinderen vertrokken Te Lemmer staken de bakkers, omdat zij geen melkbrood mogen bakken. Een der twee aan nekkramp lijdenda kinderen te Harderwijk, een zesjarig meisje, is overleden. Door de tram Den Haag—Leiden is gis- reeds als lid opgegeven. ONDERSCHEIDING VERLEEND. Aan de leden van de Nederlandsche ambu lance te Parijs zijn verschillende onderschei dingen verleend. Onze vroegere stadgenoote, mej. Schep per, kreeg' de Médaille d'Honneur in zilver GESLAAGD. Voor het op 30 November j.l. te Amster dam gehouden examen in Fransche handels correspondentie der Vereeniging „Mercu rius" slaagde onze stadgenoot, de heer C. H. Ruygrok, leerling van den heer F. H. De- iachaux. POLITIE. Tot agent van politie alhier de heer L. Sijens, met ingang nuari a.s. van benoemd 23 Ja- BEVORDERING. De heer J. Briefjes, besteller aan het post kantoor alhier, is met ingang van 16 Jan. jenoemd tot hoofdbesteller aan dat kantoor. DE SCHOUWBU RG P L ANNE N* Het volgende adres is heden aan den raad gezonden „De tooneelvereeniging „Het Vrije Tooneel" te Alkmaar, kennis genomen hebbende van de door de vereeniging „Alcmaria" ingediende schouwburgplannen, van oordeel, dat de too- neelkunst een krachtig middel tot volksverhef fing is, verzoekt uwen raad de verwezenlij king van die plannen te willen bespoedigen. Dat Alkmaar behoefte heeft aan een goede gelegenheid, waarin meer menschen dan in de bestaande kunnen worden unuergebracht, ondervond onze vereeniging nog met haar beide laatste opvoeringen gedurende de Kerstdagen, toen zij zich genoodzaakt zag om een groot aantal bezoekers terug te wij- ke veroordeeling, hfj had zich MJ een geheel- onthoudersvereeniging aangesloten en beloof de beterschap. De Offiecier stond wat sceptisch tegenover dergelijke beloften, dronkaards probeeren op deze manier gewoonlijk nog een tijdje op vrije voeten te blijven, maar beteren doen ze zich zelden. Spr. eischte bevestiging van de vonnissen. VERNIELING. Evert de B. was een- zwerver en als hij een drupje kon krijgen dan nam hij het. Zoo was hij ook te Medemblik op een goeden dag in staat van openbare dronkenschap opgepakt en ter ontnuchtering in een cel opgesloten Maar die ontnuchteringsmethode scheen be klaagde niet te bevallen en hij vernielde het privaat bij z'n cel op een vrij: grondige wijze, als protest. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. MISHANDELING. Gerbrand T. en Jan Metselaar waren werkzaam in Akersloot en maakten beton. Toen kregen ze verschil van meening over de kwestie of het beton al droog was of niet. Metselaar voegde T. een uitdrukking toe, 'welke deze zich zoo aantrok, dat hij hem met een schop te lijf ging en hem nog al toe takelde. Get. heeft 13 dagen niet kunnen werken De beide oude mannetjes konden het over de kwestie bij wien de schuld aan de twist lag niet heeiemaal eens worden voor de rechtbank. Maar de president vond het feit heel ern stig en het O. M. eischte 3 maanden gevan genisstraf. DIEFSTAL. Wilhelmus A., landbouwer te Egmond- binnen, was behulpzaam geweest bij een drijfjacht en had op last van den onbezoldig den rijksveldwachter Blokker 'n groot aantal konijnen en een paar hazen op een jachtwa gen geladen. Maar hij eigende zich een haas en een paar konijnen toe. Bekl. bekende. De Officier van Justitie vroeg 1 maand gevangenisstraf. DISTRIBUTIEWET. Jan de W., koopman te de Rijp heeft re- geeringsaardappelen boven de maximum prijs verkocht. Eisch 25 boete of 10 da gen hechtenis. OPENBARE VEILIGHEID. Wilhelmus Johannes B., directeur van de Zuid- en Noord-Hollandsche Tramwegmaat schappij, had zich te verantwoorden omdat er een wagen van de maatschappij te Lim- men had gestaan op een wissel zonder dat de rem er op stond, zoodat ieder den wa gen kon wegrijden. Beklaagde was niet ver schenen. Eisch 2 maal 6 boete of 2 maal 4 dagen hechtenis. ARBEIDSWET Hendrikus R., broodbakker te Bergen, had zijn knechts op Zondag laten werken. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis met vernietiging vonnis kantonrechter. DIERENVRIEND. Martinus Nicolaas de W., landarbeider te Egmond-Binnen stond onder beschuldiging van moord. Hij had niets minder gedaan dan de kat van juffr. Stet om het leven te brengen. Juffr. Stet was een oud mensch en haar grootste vriend was die mooie Cyper- sche kat. Op een kwaden dag kwam het dier met een Woedende hoofdwond terug en overleed kort daarna. De Officier van Justitie vond het optreden van bekl. blijkbaar nogal laakbaar, hij eisch te niet minder dan 1 maand gevangenisstraf. DIEFSTAL. Eva M. had in den winkel van de coöpe- DE DRANK. Jan E., schipper te Enkhuizen, had daar de boel opgeschept toen hij dronken was. De agent v leeming maande hem tot kaïmte aan, maar was ten laatste genoodzaakt E op te brengen. Bekl. verzette zich hier hevig te gen, ging op den grond liggen en schopte en sloeg. Eisch 1 maand gevangenisstraf. BELEEDIGING. Salomon Meijer M. te Helder had Nico laas Korn in een café aldaar voor dief uitge scholden. Het ging om een cocosmat, die Korn van M. gekocht had, hij was in de mee ning dat hij die tegen een zeker bedrag per meter kocht, maar M. stuurde hem een reke ning, waarin de mat per el tegen dat bedrag werd berekend. Dat scheelde nog al wat en Kom protesteerde bij M. Toen kregen ze de woordenwisseling waarin M. aan het schel den ging. M. verklaarde voor de rechtbank dat hij eenige malen duidelijk had doen uitkomen, dat liij de mat per el verkocht. En toen get. later pro' rde was de mat al in stukken verdeeld, en had bekl, er niets meer aan. Hij zei toen tegen Korn „nu hóu hem dan maar, maar dan heb je 5 gestolen." En misschien had hij ook wel gezegd „Je bent een dief, ik zal je overal bekend maken." maar' voegde bekl. hierbij „ik heb het niet geüaan om get. te beleedigen." Ilij was al leen maar boos omdat get. hem zooveel schade berokkende. De eisch luidde 5 boete of 2 dagen hechtenis. APPèL. Cornel is L. was niet verschenen en getui gen waren er niet. Hij was in appel gegaan tegen een vonnis van het kantongerecht te Alkmaar naar aanleiding van overtreding van het rijwielreglement, bij het zich op z n fiets laten voorttrekken door een paard. De eisch luidde 15 boete of 10 dagen hechtenis. Nog in een andere zaak was L. in appèl gegaan wegens een vonnis als het vorige. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. zen.' BENOEMD. De heer J. de Jongh, le klerk bij het distri butiebedrijf isd oor de commissie van bij stand benoemd tot secretaris van die commis sie. RAI AeL sABA I LN'l naai i I itgviscn van 53) Marzak kneep zijn lippen samen, en zag in, hoe volkomen hij verslagen was. G°eü1 schiks, kwaadschiks moest hij nu op dit doel mikken. Sakr-el-Bahr had hem de keus uit handen genomen. Hij twijfelde niet, of hij zou zich belachelijk maken, als hij schoot, ------ ----- t an komt en dat hij gedwongen zou worden, dezen droevig. nu, ^zm hl], J^van delwijze hem met schande bedekken zou Langzaam richtte hij zijn boog op dat ver wijderde doel. ,Pas op den schik'wacht op den heuvel, uarschuwde Sakr ei Bahr hem, daarmee onderdrukt gelach uitlokkend. Boos schoot de jongen. Het koord trilde en de pijl vloog in den heuvel, ongeveer Lwaaif meter van het doel. Omdat hij de zoon van den Dcy was, durfde niemand luid te lachen, behalve zijn glimlachend het Marzak zijn boog zinken, vader en Sakr-drBahr Maar een gegrinnik Hij was voldaan. Zijn werkelijk doel was be- ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 16 Jan. BELEEDIGING. Pieter van der L., arbeider te Medemblik, was niet verschenen. Toen hij 29 October van het station op weg was naar het Gerechtsge bouw, daarheen geleid door den veldwachter van Rijn uit Medemblik, had hij deze beleedi- diigd en gezegd, dat hij, v. d. L., niet zoo'n schurk was als van Rijn. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. DRONKENSCHAP. Jan V., werkman te Hoorn, was herhaal delijk wegens dronkenschap veroordeeld door den kantonrechter te Hoorn. Beklaagde was in appèl gekomen en vroeg een voorwaardelij- ik schiet op ie keel. Ik mis nooit I" voegde hij er grimmig bij. Er ontstond een verschrikte beweging onder hen, die achter Marzak stonden. In sprakeloo- Ze verbazing keken zij Sakr-el-Bahr aan, zoo als hij daar stond met bleek gelaat, blikse mende oogtn, zijn boog gespannen en gereed den doodelijken pijl af te schieten, zooals hij gedreigd had. Langzaam, met groote boosaardigheid ratieve bakkerij „Üns doel" alhier een brood gestolen. Ze was niet verschenen om de rechtbank hieromtrent nader in te lichten, maar een paar getuigen, de agent Marbus en üe bakker Deen iegaen bezwarende getuige nissen af. En de Officier eischte 3 maanden gevan genisstraf. BELFEDIGING. Anna Catharina v. d. L. heeft een paar astige kinderen, die er zich vooral op toe leggen. Immetje Strooker, die naast haar aan oen Umvai woont, uit te jouwen. En het schijnt dat bekl. ze daarin aanmoedigt. Er worden bij die gelegenheden fraaie scheld woorden gebruikt, zooals de getuigen be aamden. De bekl. was niet opgekomen. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. DIEFSTAL. Jan D. en Simon S., arbeiders te Groote broek, zouden zakken aardappelen van Piet de Jong te Grootebroek hebben gestolen, zooals ze ook diens buurman, Cornelis de Vries, een partij aardappelen afhandig had den gemaakt. En de hoop beste pooters van Maarten Schagen hadden ze ook al 8 zak kleiner gemaakt, zoodat er maar 3 zak over bleven. Eisch tegen ieder 2 maanden gevangenis straf. GEVESTIGDE PERSONEN. J. A. de Rooij, N.H., z., Hofstraat 10, ambtshalve. D. Schekkerman, N.H., ma- chinezetter, Stat.-straat 54, Hoorn. E. G. Groot, R.K., db., Nieuwpoortslaan 52, Me demblik. *A. Verfaille, N.H./G.K., huis houdster, Nieuwe&loot 89, Wieringeu. C. M. J. Delemarre, R.K., z., Houttil 7, Den Haag. B. Cretier, N.H., spoorbeambte, Stuartstraat 20, Zaandam. C. T. van Gemert R. K., zadelmaker, Popel- manslaan 9, Utrecht.— J. van Dalfsen, N.H., boerenknecht, Egmondermeer, Genemuiden. P. Keijser, G.K., conducteur Alkm. Pack., Geestm. Amb.dijkje 2, Amsterdam. E. d. J. Kuiper, H.L., leer. M.O., Ged. Baansl. 92a, Amsterdam. W. Raijer, N.H., conducteur H. IJ. S. M, Tuinstraat 18, Haarlemmer meer. G. v d. Velden Struving, E.L., z., Limmerhoek 2, Purmerend. J. Kommers, geene, db-, Westerweg 31, Amsterdam. J. M. M. Breed, R.K., z., Heul 3, Zijpe. W. Draalsma, N.H., schilder, Tuinstraat 47, Apeldoorn. J. T. Witter, R. K., banketbak ker, Spoorstraat 50, Ilpendam. A. Hemme, D.G., z, Veerstr. 1, Twisk. H. Thorbecke, D.G., schipper, vaartuig, Hoorn.— P. Blauw, N.H., schilder, v. d. Woudestraat 35, Haarl. H. M. Steen-v. d. Weeken, N.H., z.,.St. An- nastraat 23, Haarlem. J. Sigault, R.K., fa brieksarbeider, St. Anuastraat 23, Haarlem. M. Storm, R.K., timmerm., Cop. str., 16, Amsterdam. J. Groen, R.K., boerenknecht, Geestm.Amb.dijkje 5, Egmond-binnen. B. J. Koopman, R.K., schoenmaker, Nieuw poortslaan 143, Hoorn. M. Kroon, D.G., z., Nieuwpoortslaan 131, Veenendaal. A. E. C. Kelder, N.H., z., Langestraat 99, Duitschland. J. C. de Groot, R.K., l^n.- mach. H. IJ. S. M., Snaarmanslaan 149, Roo sendaal en Nispen. J. M. Peters, N.H., kinderjuffr.. Kennemerpark 20, Den Haag. J. IJfs, N.H., veldarbeider, Sandersbuurt 21, Koedijk. *J. Pieneman, N.H., los werk man, Wolfpad 3, Amerika. Wed. Borgrink- Groenhuizen, N.H., z., Nieuwpoortslaan 56, Oterleek. J. C Koster, N.H., winkelier, le Oosterstraat 4, Wormer.J. H. Muhring, N.H., banketbakker, Limmerhoek 38, Amster dam. M. Hommert, N.H,. z., Wage- makerstraat 4c., Zutferi. R. Visser, N.l i., db., Westdijk 6, Wieringerwaard. J. Swart, N.H., bierbr.knecht, Gash.straat 5, Amerika. G. L "'-i-wer, N.H., kellner, Stationstraat 79, Steenwijkerwold. A. Marees, N.H., te lefoniste, Verdronkenoord 83, Amsterdam. A. de Boer, G.K., zBroek op Langendijk.— L. van Thijn, N.I., kellner, Langestr. 72, Utrecht. J. C. Langkamp, db., Stations weg 100, Lonneker. J. Schaap, O.K., Scharloo 29, Z. en N. Schermer. werd gehoord als spot over zijn pocherij. Asad keek hem aan, en glimlachte bijna voorgewenden wedstrijd op te geven. „Bij den Koran," zei Biskaine, „ge zult al uw behendigheid noodig hebben, om zulk een schot te evenaren, Marzak." „Ik heb het doel niet gekozen," antwoord de Marzak boos. „Jij waart de uitdager, Marzak, herin nerde zijn vader hem. „Daarom was de keu- ze van het doel aan hem Hij koos het doe. van een man en bij den baard van Mohamea hij liet ons het schot van een man zien. Marzak had op dat oogenblik graag den boog weggeworpen en het middel in den steek gelaten, dat hij gekozen had. om er achter te komen, wat er in die verdachte mand zat; maar hij zag in, dat zulk een han als je tegen Sakr-el-Bahr gaat bluffen." „Ik werd gedwarsboomd in de keuze van het doel" was het bittere antwoord. „Ge hebt mij boos gemaakt en daardoor mikte ik on zuiver." Sakr-el-Bahr ging naar de verschansing aan stuurboord en achtte de zaak afgeloo* pen. Marzak lette op hem. „Nu op dat kleine doel," zei hij, „ik daag hem weer uit." Terwijl hij sprak, legde hij een tweeden pijl op zijn boog. „Kijk!" riep hij, en richtte. Maar snel als de gedachte richtte Sakr-el-Bahr zonder over de ge volgen na 'te denken den boog, dien hij nog in de hand hield, op Marzak „Halt!" riep hij. „Schiet op die mand, en zij boven het leven van mijn zoon gaan. La ten wij die goederen van waarde eens zien". En hij riep tot de mannen op het tusschendek „Open me die mand". Sakr-el-Bahr sprong toe, en legde een hand op den arm van den Dey. „Laat af, Heer!" smeekte hij bijna toornig. „Bedenk, dat die mand van mij is. Dat de in houd mijn eigendom is; dat niemand het recht heeft te „Wilt ge tegen mij, uw heer, van rechten spreken?stoof de Dey nu, in razende woede, op. „Open die mand, zeg ik". Zijn bevel werd snel uitgevoerd. De touwen werden doorgesneden, en de voorzijde van de mand viel open. Er klonk een half onderdruk te uitroep van verbazing. Sakr-el-Bahr stond reikt. Hij had er zijn vijand toe gebracht, zich zelf te verraden. Asad's stem verbrak de pijnlijke stilte. „Kellamullah!" schreeuwde hij. „Wat be teekent dit? Zijt ge gek, Sakr-el-Bahr?" Ia werkelijk eekzei Marzak; „gek van verstijfd van angst over wat volgen zou. ées"'. En hij ging snef ter zijde, zoëdat Bis- „Wat is het? Wat hebt ge gevonden?" vroeg J j stilzwijgend draaiden de mannen de mand om en voor de oogen van allen op ach terdek vertoonden zich 't gelaat en de gestal te van Rosamunde Goaolphin. Toen vloog Sakr-el-Bahr, zich losrukkend uit zijn verstij ving, onverschillig voor alles, behalve voor haar, het gangpad door, om haar uit de mand te helpen, en hen, die bij haar stonden, op zij werpend, ging hij naast haar staan. vrees kaine hem beschutte tegen een plotseling ge volg van zijn volgende woorden: „Vraag hem, wat hij in die mand heeft, vader". „Ja, wat in naam van Allah?" vroeg de Dey, naar zijn kapitein toe gaande. Sakr-el-Bahr liet zijn boog zinken, en was zich zelf weer meester. Zijn kalmte was merk waardig. „Ik vervoer daar goederen van waarde in, die ik niet bedorven wil hebben ten pleziere van een kwajongen", zei hij. „Goederen van waarde?" herhaalde Asad „Zij moeten wel van zeer veel waarde zijn, dat Wordt vervolgd. Nederland. TABAK VOOR BINNENLANDSCHE INDUSTRIE. AMSTERDAM, 17 Jan. Dinsdag 1.1. hebben verschillende heeren en de hoofdbe stuurleden der 4 werkliedenorganisaties een onderhoud gehad met de uitvoerende commissie van de N. O. T. over het beschik baarstellen van tabak voor de Nederland sche industrie. Er werd de verklaring gege ven dat op 2 Februari a.s. te Rotterdam 2200 collies 16 Febrari te Amsterdam 6000 N. O. T.-tabak zullen worden geveild en dat deze verkoop maandelijks zullen wor den voortgezet. AARDBEVINGEN IN NED.-INDIë. AMSTERDAM, 17 Jan. Aan het Han delsblad wordt uit Soerabaja geseind dat te Bandoeng, Binnenzorg en Garvet aard schokken werden waargenomen. Geen onge lukken werden veroorzaakt. DE BESCHIETING VAN DE OLDAMBT. 's GRAVENHAGE, 17 Jan. Uit goede bron vernemen wij dat beslist is komen vast te staan, dat de beschieting van het onder gevaarvolle omstandigheden door Duitsche strijdkrachten opgebrachte stoom schip Oldambt tijdens het opbrengen heeft r,iiTq Hiilolromrv' CilnPCT Hit I i i_L.rin in noot is -in *1 I,» T-l»i kor! ar- Tim vu arm f/ip crphrflDnt 7irh-

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2