DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DE OOIiLOU. Tabak J. R. Keuss. No. 16 Honderd en negentiende jaargang. VRIJ DA O 19 JANUARI is per 3 maanden f 1.— fr. d. post f 1.25. AdYertentiepriisl2iCt. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIÏIs. COSTER A ZOON, Yoordam C 9. Telefnr. 3. VARIA. Regeeringszeep. Bruine Boonen. Met 20 ct. oorlogstoeslag od den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 19 Januari. Het nieuws van de slagvelden blijft schaarsch. In het westen duren kleinere aan vallen, die overrompeling of verkenning be oogen, voort, al worden ze belemmerd door sneeuwval. Artillerie-beschieting en mijnen- actie vindt onverpoosd plaats. Hoe lang zal deze toestand van betrekkelijke rust aanhou den? Vermoedelijk niet heel lang. Een vroeg voorjaarsoffensief is naar alle waarschijn lijkheid spoedig te wachten. Van het zuid-oostelijk oorlogstooneel is de merkwaardigheid een Roemeensch legerbe- richt. Sinds den val van Boekarest (6 Decem ber) werden er geen Roemeensche stafbe- richten meer uitgegeven.' Het was, alsof men te Jassy, waarheen de Roemeensche regeering zich had verplaatst, dacht: liever geen be richt, dan geen goed bericht. En nu kan men weer wat gunstiger mededeelingen ge ven, melding maken van afgeslagen aanval len en zelfs van eenige terreinwinst, dus van meerdere krachtsontwikkeling. De Russen en Roemenen zijn thans van aangevallenen aan vallers geworden, er is blijkbaar een kente ring gekomen, de machtsverhouding is ge wijzigd. Bij het vaststellen van dit feit dient men echter in aanmerking te nemen, dat de ze wijziging in den algemeenen toestand van Roemenië nog niet tot belangrijke verande ringen heeft geleid, dat het niet vaststaat of zij van tijdelijken aard zal zijn dan' wel d£t de Russen en Roemenen een blijvende over macht hebben gekregen en dat het ook nog niet kan worden uitgemaakt, hoe die over macht is ontstaan, doordat de beide R.-mo- gendheden versterkingen hebben gekregen, dan wel doordat hun tegenstanders troepen aan dit front hebben onttrokken, om deze elders aan te wenden. In dit verband blijven wij de aandacht vestigen op het Macedoni sche front Ook daar schijnt spoedig iets te wachten te zijn. Niet onmogelijk is de actie der Engelschen in Egypte en in Mesopota- mië er mede opgericht om de Turken te be letten deel te nemen aan de operaties tegen generaal Sarrail. In een deel der ententepers blijft men zeer bezorgd voor de expeditie troepen en wijst er op dat de legermacht, die daar tegenover staat, versterkingen heeft verkregen en dagelijks nog krijgt. Men hoopt, nu Griekenland zich geheel naar de eischen der entente schikt, dat de Italianen thans maar spoedig het leger van generaal Sarrail zullen aanvullen. Tegenover Grie kenland blijft men overigens wantrouwend Tegelijkertijd dat de vrijlating van een hon derdtal Venizelistische gevangenen wordt gemeld, wordt er gewaarschuwd tegen al te groot vertrouwen. Een correspondent der Daily Telegraph wijst er op, dat wel is waar generaal Kallaris is ontheven van het bevel hebberschap van het te Athene in garnizoen liggende korps, gelijk de entente eischte, maar dat in zijn plaats is gekomen generaal Janakitsas, die een der voormannen is van de militaire beweging tegen de entente, wel ke leidde tot de bekende gebeurtenissen van 1 December. De Prins Hendrik" van de maatschappij Zeeland is naar Zeebrugge opgebracht. In het Pruisisch Huis van Afgevaardig den is door een nationaal-liberalen spreker gezegd, dat Duitschland van eiken onzijdige moet verlangen, dat deze zijn belangen te genover Duitschland niet doet gelden, wan neer het voor dit rijk om den vernietigings oorlog gaat. De regeeringssprekers gingen natuurlijk niet zoo ver en wij halen deze woorden dan ook alleen maar aan als een aanwijziging voor de mentaliteit van som mige personen in de oorlogvoerende landen. De onzijdigen mogen er intusschen wel van doordrongen blijven, dat zij hoe langer hoe meer in de klem komen en dat het hun steeds meer moeite zal kosten hun rechten te hand haven. Het Grieksche voorbeeld leert intus schen voldoende wat het lot is van den klei nen onzijdige, die niet op de onverzwakte handhaving van die rechten staat! Te midden van het oorlogsgewoel heeft een eigenaardige kwestie haar vredelievende oplossing gekregen. Den lsten Januari zijn te Washington de bekrachtigingsstukken no pens den afstand der Deensch West-Indische eilanden aan de Vereenigde Staten (tegen geldelijke vergoeding) tusschen den Deen- schen gezant en den Amerikaanschen minis ter van buiten landsche zaken gewisseld. KORTE BERICHTEN. Vertegenwoordigers van de Oosten- rij ksch-Hongaarsche regeering zijn gistermor gen te Berlijn aangekomen. Ongeveer 2000 gewonde of zieke Duit- sche, Oostenrijksche en Russische soldaten, zullen in hotels en sanatoria in Noorwegen ondergebracht worden. De heer Radourtsje, eerste-minister van Montenegro, heeft z'n ontslag gevraadg. De Italianen hebben een overwinning te gen de opstandige Tripolitanen bevochten en hen ongeveer 1000 man verliezen toegebracht. De Deutschland zou, volgens een Deensch bericht, Maandag weder uit Bremen naar Amerika zijn vertrokken, terwijl de Bre men niet gezonken is, maar in de Middelland- sche zee als voorraadschip voor oorlogsonder zeeërs dienst doet. De stad Aken heeft den voormaligen dierentuin aangekocht voor 300.000 en zal dien na den oorlog als volkspark inrichten. Volgens de Times hebben zich Turken in Oostenrijksche uniformen aan het Itali- aansch-Oostenrijksche front vertoond. Er zouden zich 200.000 Perzen bij het Turksche leger hebben aangesloten. Het Iersche parlementslid Dillon heeft in 'n rede zijn lanagenooten aangeraden zich te organiseeren tegen het gevaar dat Enge land aan Ierland dienstplicht oplegt. Vooral de unionisten in Ulster, geleid door Carson, sturen daarop aan, maar Ierland zal zich nooit aan dienstplicht onderwerpen. De Engelsche minister van den minutie- aanmaak heeft bepaald, dat alle personen, die fotografielenzen in hun bezit hebben, daarvan binnen zeven dagen aan de bevoegde autori teit moeten kennis geven, met opgave van af metingen, brandpuntsafstand eniz. KEIZERLIJKE GIFT. Het dertienjarige zoontje Friedhelm Hee- sen van den dominé Niederdorf (Rijnland) dat het progymnasium te Geldern bezoekt, schreef een paarm aanden geleden aan den Keizer, dat hij dag aan dag door weer en wind per fiets den langen weg van zijne wo ning naar het naaste station moest afleggen om de school te kunnen bezoeken en verzocht Z. M. hem een buitgemaakt paard af te saan. Tot zijn groote verrassing werd zijn wensch vervuld en bracht een soldaat hem dezer da gen op bevel van den Keizer een afgericht Russisch paardje. Zijne ouders schonken hem er een karretje bij en nu rijdt de jongen dage lijks met zijn keizerlijke equipage van en naar het station. BINNENLAND EERSTE KAMER. Aan de orde was Donderdag de beraad slaging over het gewijzigde ontwerp tot wij ziging van de Successiewet. De heer De Vos van Steenwijk (C.- H., Overijsel) achtte de aan de Kamer geda ne concessies uiterst gering. Zijns inziens was er bijna niet tegemoet gekomen in zake de grieven tegen het schenkingsrecht. Hij gaf een uiteenzetting van zijn bezwaren tegen het wetsontwerp, met name tegen het recht van schenking ook uit vermogen. De ontslagaanvrage van den minister had spr. betreurd, zijn aanblijven had hem ver heugd. De minister kon op spr. rekenen om de noodige geiden te krijgen, maar de in schikkelijkheid kon niet van één zijde ko men. De Kamer mocht zich niet door een di- lemna, dooi den minister gesteld, van haar plicht laten afbrengen. De heer Smits (r.-k., N. Brab.) erkende dat tegenover den nood van de schatkist over vele bezwaren moest worden heengestapt. Maar hier gold het een blijvenden maatregel en de minister bleek den ernst van- de begin selen, die hier op het spel staan, niet te be seffen. Spr. wees op het heffen van het recht op schenkingen aan de kerk; wie zich uit gewetensplicht gedrongen voelt een kerk te steunen, wordt belast, terwijl anderen vrij gelaten worden. Spr. kon niet beloven vóór het ontwerp te zullen stemmen. De heer Framssen (a.-f., Overijsel) be toogde, dat het misverstand bestond aan de zijüe van den munster en spr. betreurde het, niet voor de wet te kunnen stemmen. Het be trof hier een politiek beginsel en spr. zou naar eer en geweten handelen, al zou er een ministerscrisis worden uitgelokt, welke hij zelf om den nood der tijden en om den per soon van den minister zou betreuren. Het principieele bezwaar van spr. was, dat het oirbare wordt belast en het min-oir- bare: verkwisting, speculatie, e.d. vrijgelaten. De heer C o 1 ij n (a.-r., Gelderland) on dersteunde de critiek van den heer de Vos van Steenwijk op het stellen van de porte feuille-kwestie door den minister, die wilde hij samenwerking met de Kamer, zijn hou ding zou hebben te herzien. Spr. vond in de tegemoetkomingen in het nieuwe ontwerp ten aanzien van de schenkingen aan rechts personen door verandering van het woord „uitsluitend" in „hoofdzakelijk" en ten aan zien van de levensverzekeringen, voldoende reden om vóór te stemmen. Hij meende dat, op een enkele uitzondering na, de meesten zijner geestverwanten er evenzoo over dach ten. De heer van den Berg (a.-r., Zuid- Holland) sloot zich bij den heer Colijn aan. Inplaats van de heffing op levensverzekerin gen ware het beter geweest de progressie voor de Successiewet in hoogere bedragen wat te laten doorlocpen. De heer Verheyen (r.-k., Limburg) had den vorigen keer uit volle overtuiging tegen gestemd en zou er ook thans niet vóór stem men. De heer v. d. Maessen de Sombreff (r.-k., Limburg) zag in het ontwerp een paar aanzienlijke verbeteringen. Verwerping van dit ontwerp zou een sprong in het duister zijn, waarvan spr. de verantwoordelijkheid niet zou willen aanvaarden. De heer v. d. DoesdeWillebois (r.- k., Noord-Brabant) had principieele bezwa ren tegen de heffing in de rechte lijn. Ware het een tijdelijke maatregel, dan zou spr. geen principieele bezwaren hebben. De mi nister was in beperkte mate tegemoet geko men aan de bezwaren. De heer v a n K o 1 (S. D. A. P., Friesland) zei dat geen belastingontwerp was te beden ken, waarop geen critiek was te oefenen. Hij zou vóór dit ontwerp stemmen. Hierna was het woord aan den minister van financiën, die heden zijne rede zal voort zetten. TWEEDE KAMER. In de avondvergadering van Donderdag, was ingekomen het overlijdensbericht van den voorzitter, den heer mr. H. Goeman Borgesi- us. Nadat de griffier hiervan voorlezing had gedaan, welke staande werd aangehoord, stel de voorzitter voor, de zitting als teeken van rouw op te heffen en haar morgenochtend 11 uur te hervatten. Daartoe werd besloten. Mr. Dr. H. GOEMAN BORGESIUS f De voorzitter der Tweede Kamer is gisteren namiddag ongeveer 3 uur in den ouderdom van 70 jaren overleden. Hij was tot een uur voor zijn verscheiden nog bij 't volle bewust zijn. Met hem is heengegaan een man van groote gaven, op velerlei gebied is hij werk zaam geweest, als politicus, journalist, als directeur van de Eerste Ned. Verzekering- Maatschappij en op sociaal gebied. Onder het kabinet Kappeyne in 1877 kwam hij voor 't eerst in de 2e Kamer. Zenn parle mentaire loopbaan iel in een tijd, dat de lib in belangrijke vraagstukken menigmaal geen vereenigingspunt meer vonden. Onder de li beralen nam hij sedert de splitsingen een mid denplaats tusschen de scherper geformuleer de en verdedigde beginselen van vrije lib a- len en vrijzinnig-democraten ln. Uit een oog punt van practische politiek stond hij meer in de nabijheid van de laatsten, hoewel hem van deze zijde gedurende zijn ministerschap de onaangenaamheden niet zijn bespaard. De heer Borgesius werd in 1847 te Schild- wolde (Groningen). Hij studeerde aan vankelijk voor predikant, later in de staats wetenschappen en is leeraar geweest te Sneek en Arnhem. Op 24-jarigen leeftijd werd hij hoofdredacteur van Het Vaderland, welke functie hij bekleedde tot 1877, toen hij als af gevaardigde van Winschoten in de Tweede Kamer kwam. Zijn journalistieke bezigheden waren hiermede niet ten einde, want niet al leen aan Het Vad. heeft hij nog jaren medege werkt, mqar ook de Haagsche briefschrijver van de Zutfensche Cour. bleef hij nog meer dan 20 jaren. Van de redactie vanvragen des Tijds heeft hij eveneens gedurende een reeks van jaren deel uitgemaakt en menig artikel is in dat tijdschrift van zijn hand verschenen. In 1879 werd hij voorzitter van den Volks bond tegen drankmisbruik. Hij had grooten invloed op de samenstelling van de drank wet van 1881. Er werd getuigd: De Volks bond is groot en Goeman Borgesius is zijn profeet. Ook in andere vereenigingen op sociaal ge bied trad de thans overledene naar voren. Van den aanvang af (1890) was hij lid van het congres voor openbare gezondheidsregeling en in 1902 werd hij voorzitter daarvan. In het Tijdschrift voor Sociale Hygiëne schreef hij meermalen. Voorts is hij lid van het hoofdbe stuur van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen en voorzitter van Volksonderwijs ge weest. De heer Goeman Borgesius was op politiek gebied vooruitstrevend, wat blijkt uit zijn me de-voorstellen van aroeidsenquete in 1886. Als minister van binnenlandsche zaken in het ministerie Pierson gaf hij de leerplicht-, ge zondheids- en woningwetten) en een herzie ning van de kieswet. In 1905, na het aftreden van het ministerie- Kuyper, is hij als kabinetsformateur opgetre den, hij nam echter in het nieuwe ministerie (het ministerie-de Meester) geen zitting. Hij behoorde onder de vooraanstaande fi guren in de Kamer, niet tot de meest bemin de. In het bijzonder de rechterzijde heeft hem dat meer dan eens doen gevoelen. In 1906 verleende de Koningin hqm het commandeurskruis van den- Nederlandschen Leeuw. De Groningsche universiteit benoemde hem tot eeredoctor in de geneeskunde. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Maandag op Oud Eik en Duinen te Den Haag. De N. Crt. getuigt van mr. Goeman Borge sius: Niet licht zal zijn plaats in en tusschen de vrijzinnige fracties worden vervuld. Bos- Borgesius-Tydeman in één jaar weggerukt! Hoe deze „aaneenschakeling" te vervangen? De Maasb. (R.-K zegt o.a. van mr. Bor gesius „Vernuft en leidersgaven, hij bezat ze bei- ALKMAARSCHE OVERAL VERKRIJGBAAR. de in hooge mate. Zijn vernuft blonk het meest uit, wanneer hij als leider der oppositie in de Kamer ge zeten was. Dan ontging hem niet de kleinste lacune in de wapenrusting zijns tegenstan ders, dan wist hij te opereeren en te manoeu- vreeren, nu eens als leider in een grooten slag dan weer als de hoofdman in een gue rilla. Velen hebben geoordeeld, dat Borgesius immer het sterkst was als leider der opposi tie om niet te zeggen als leider der contra mine." De Tel.: ,,'s Levens loop is merkwaardig: de dokters-zoon, die voor predikant begint te studeeren, wordt jurist, maar ontvangt later het eere-doctoraat in de geneeskunde! Hij was onder alles een man van de daad. Het staat voor ons vast, dat na Thorbecke in de eerste plaats Goeman Borgesius één van de grootste staatslieden der vrijzinnigen ge weest is." Het Hbld.: „Met Borgesius is naar onze overtuiging geen groot staatsman heenge gaan en geen in alle opzichten weldadig po litiek leider. Maar wel een zeer schrander en begaafd opportunist. Als zoodanig stellig een der corypheeën in onze politiek. En een meester bij de verkiezingen!" Het Vad. wijdt een artikel in dikken zwar ten rand aan den overledene en zegt o.m. Wij willen het doen weten, dat deze gevreesde en gespierde politieke strijder een even nobel als humaan man was, die nooit een dienst on bewezen liet, dien hij kon bewijzen, wiens har telijkheid zoo welkome steun was, als 'n van z'n vrienden moeilijke oogenblikken, doorleef den. En zoodra het ging om 'n zaak, die hem lief was, werd hij steeds tot groote opoffering bereid gevonden. DE KAMERVERKIEZINGEN VAN 1917. De voorzitters van de in de Tweede Ka mer vertegenwoordigende politieke partijen hebben besloten het volgende schrijven te richten aan den tijdelijken voorzitter van den Ministerraad: Excellentie! De ondergeteekenden. tezamen optredende als voorzitters der in de Tweede Kamer der Staten-Generaal vertegenwoordigde politie ke partijen, meenen aan Uwe Excellentie me- dedeeling te moent doen van het door hun hoofdbesturen na gezamenlijk overleg geno men besluit om te bevorderen dat door hun partijen onderstaande gedragslijn worde ge volgd. „Bij de verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, welke tengevolge van de ontbinding met het oog op de Grondwetsherziening in 1917 zullen moeten plaats vinden, zal door alle partijen worden gepoogd, te bewerken, dat de zitten de leden geen bestrijding vinden en zoo mo gelijk bij enkele candidaatstelling worden Herkozen. „Hierbij wordt echter uitdrukkelijk voor opgesteld, dat gedurende de parlementaire periode aanvangende na bedoelde verkiezing en eindigende met de ontbinding ten gevolge van de eerste verkiezing krachtens evenredig kiesrecht, door alle partijen zal worden be vorderd, dat elke beslissing zal worden ver meden over eenig onderwerp, dat tot poli- deken beginselstrijd zou leiden." Naar de ondergeteekenden vertrouwen, zal dit besluit, genomen in 's lands belang en gelet op de tegenwoordige omstandigheden, ook bij de Regeering instemming kunnen vinden. Het adres is geteekend door of namens de voorzitters van: de Liberale Unie, de Chris- telijk-Historische Unie, het Centraal Comité der Antirevolutionaire Partij, dén Algemee nen Bond van Roomsch-Katholieke Kiesver- eenigingen in Nederland, den Vrijzinnig-De- mocratischen Bond, de Sociaal-Democrati sche Arbeiderspartij, den Bond van Vrije Li beralen. LANDSTORM. Naar verluidt, zyllen de miliciens der ploeg 1916 III (Ille Bats alsmede de land- stormplichtigen der jaarklass 1910, die tege- lijk met eerstgenoemden omstreeks 1 Octor ber 1916 bij de depót-bataljons onder de wa penen kwamen, op 26 Januari e.k. naar de veld- en reserve-bataljons overgegaan. Gemengd nieuws. RIJKSDISTRIBUTIEKANTOOR. Naar aanleiding van het ontslag van den heer la Gro- als directeur van het rijksdistri butiekantoor van levensmiddelen heeft het Kamerlid San-nes eenige vragen tot den- mi nister van landbouw gericht. De nieuwe directeur, de heer Mirrer, heeft ook al weer ontslag gevraagd, naar medege deeld wordt om gezondheidsredenen. In de vacature zal voorloopig niet weer voorzien worden. DE ZEELIENDENSTAKING. Van de 16 schepen, die te Rotterdam stil lagen zijn er vier vertrokken. Voor deze vaar tuigen was bij het uitbreken der staking reeds gedeeltelijk gemonsterd. Ook zijn vijf vaartui- De Directeur van het Distributiebedrijf van ALKMAAR, brengt ter kennis, dat ZATER DAG 20 DEZER met de distributie van dit artikel door de winkeliers zal kunneni worden begonnen dat het VERBODEN is, meer PER PER SOON te verstrekken dan K.G. per maand. VERBRUIKERS dienen er rekening mede te houden, dat aan den winkelier niet meer leden voor een gezin worden opgegeven, dan werkelijk het geval is. Blijkt later uit de door de winkeliers in te leveren verkooplijsten, dat afnemers bij- meer dan een winkelier dit artikel hebben betrokken dan kunnen zij worden gestraft met TIJDE LIJKE UITSLUITING VAN HET RECHT OM REGEERINGSGOEDEREN TE BE TREKKEN. De zeep mag alleen worden verkocht voor HUISHOUDELIJK GEBRUIK. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. De Directeur van het Distributiebedrijf van ALKMAAR, brengt ter algemeene kenni9, dat bij het aanstaand gebruik der BROOD KAARTEN ieder GEHEEL VRIJ zijn BKUOD te betrekken van welken bakker en van zoovele bakkers als zulks gewenscht wordt. De Directeur voornoemd, D SCHENK. De Directeur van het Distributiebedrijf van ALKMAAR, bericht hiermede dat de BRUI NE BOONEN heden aan de GROSSIERS zijn AFGELEVERD. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. e,n, die in de Amsterdamsche haven- lagen en toebehooren aan Rotterdamsche reeders, al- aar bemand en naar zee vertrokken, Alleen voor het s.s. „Rijn" van de N.V. „Houtvaart" te Rotterdam en thans te Amsterdam liggend, werd niet gemonsterd. Alle voor de kolenvaart op Engeland gereguireerde schepen zijn naar zee vertrokken. De thans stilliggende vaartui gen zijn in hoofdzaak graanbooten. De bestuurders van den Alg. Ned. Zeemans bond hadden gisterenmiddag een conferentie met minister Posthuma. SCHIPPERSSTAKING. Door den Algemeenen Schippersbond is gisteren voor het geheele land de staking geproclameerd. De expediteurs wilden geen conferentie toestaan, alvorens 17 schepen, die in het Merwede-kanaal liggen, op weg naar Amsterdam om regeeringsgraan te la den, hun plaats van bestemming hebben be reikt. De schippers daarentegen wilden eerst van gemeentewege de beurtlijst geregeld zien. Daar de patroons weigerden met het bestuur van den Schippersbond te conferee- ren, werd nu voor het geheele land de sta king geproclameerd. «VERKEER IN WESTFRIESLAND. De directie der H. IJ. S. M. heeft goedgun stig beschikt op het verzoek der Vereeniging voor Vreemdel -ngenverkeer te Enkhuizen, om de locaaltreinen op de lijn HoornVen huizenBovenkarspel te laten doorloopen naar Enkhuizen. Hierdoor vervalt het overstappen en wach ten op aansluitingen in Bovenkarspel en is weer een stap gedaan in de goede richting om het verkeer in deze zoo slecht van com- muncatie-middelen voorziene streek te be vorderen. SCHEEPVAARTINSPECTIE. De minister van- landbouw heeft met in trekking van de ter zake vroeger genomen beschikkingen aan de ambtenaren van de scheepvaartinspectie districten en standplaat sen aangewezen en wel: aan den inspecteur H. Sluiter, den adj.-in-' specteur G. L. Lap, de experts- A. Kruk en J. C. de Roever het 1ste district (Noord-Holr land), met standplaats Amsterdam. BEGRAFENIS VAN HET VERMOORDE MEISJE. De teraardebestelling van het lijk van het vermoorde meisje te Harderwijk heeft onder groote belangstelling plaats gehad. Bij de fa milie hadden zich eenige geïnterneerden aan gesloten en op het kerkhof werd door een de zer een- krans op het rgaf gelegd. De com mandant van het intemeeringsdepót en een Belgisch officier legden eveneens een krans op deg roeve. Een der herv. predikanten sprak woorden van troost tot de familieleden. Een sterke politiemacht zorgde voor de goe de orde. BEGRAFENIS VAN AANGESPOELDE LIJKEN VAN MILITAIREN. De minister van binnenlandsche zaken heeft de volgende aanschrijving tot de commissaris sen der Koningin gericht De commandant der stelling van Helder heeft den opperbevelhebber van land- en zee macht gewezen op dew enschelijkheid dat het stoffelijk overschot van een vreemd militair, ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1