DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hoe leert mi statwiitó No. 19 Honderd en negentiende jaargang. 1917. DINSDAG 23 J A N U A RI Abonnemontspriis per 3 maanden 11.- fr. p. post f 1.25. Adyertentiepriisl2é ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIYls. COSTER 5 ZOON, Voordam C 0. Telefnr. 3. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 23 Januari. Gisteren schreven we dat er in dezen tijd weinig gebeurt, doch ongetwijfeld veel wordt voorbereid. Met een beetje andere woorden zegt de mi litaire medewerker van het Tageblatt juist hetzelfde. Afgezien van het Roemeensche oorlogstooneel (terloops willen we hier even bij aanteekenen, dat een frontdeel, waar vroe ger generaal von Falkenhayn stond, in het Duitsche legerbericht thans is ingedeeld bij de groep van maarschalk von Mackensen, zoodat dus te kennen gegeven wordt dat eerstgenoemde generaal zich niet meer in Roemenië bevindt, al wordt niet bekend ge maakt, waar hij dan wel is), zijn alle directe fc oorlogshandelingen thans op den achter grond gedrongen, merkt majoor Moraht op. In het Westen en in het Oosten en waar schijn.ijk ook in Italië en in Macedonië is men met de organisatie bezig voor een toe- komstigen algemeenen aanval. Men verkeert nergens in twijfel over het feit, dat in afzienr baren tijd een geweldige botsing der legers zal plaats hebben. Wij zijn thans dus in een nieuw stadium van uitrusting, gelijk aan dat voor den oorlog, en moeten derhalve constateeren dat de oorlog aan deze gewa pende afwachtende houding nog niet veel veranderd heeft, afgescheiden dan van het feit, voegt deze Duitsche schrijver er aan toe, dat de militaire positie van de bondgenooten der midden-Europeesche mogendheden be langrijk gunstiger geworden is, dan zij in den eersten tijd van den oorlog was. Natuur lijk zijn de beoordeelaars in de entente-lan den van oordeel, dat de gealliëerden er nu zooveel beter voorstaan dan bij het begin van den oorlog moet zelfs de Russische bevelhebber, generaal Broesilof, dezer dagen in een toespraak tot de officieren niet gezegd 1 hebben, dat hij, op grond van inlichtingen, waarover hij beschikt en van zijn persoonlij ke overtuiging kon zeggen, dat hij er zoo zeker van was als wat, dat de vijand in het komende oorlogsjaar finaal en algeheel ver slagen zal worden? Wij laten dus daar, dat men in beide kam pen zeker van de overwinning is. Enkel wil den we er nog eens de aandacht op vestigen, dat beide partijen zich met de grootste kracht toeleggen op den eind-strijd. Maar president Wilson zit ook niet stil. Hij wil den strijd op andere wijze doen ein digen dan door een bloedige botsing. Hij heeft den senaat verzocht hem gelegen heid te geven persoonlijk eenige verklaringen af te leggen in verband met de buitenland- sche politiek, welke gelegenheid hent na tuurlijk met is geweigerd. Te voren moeten deze verklaringen reeds aan alle buitenland- sche regeeringen zijn medegedeeld. De presi dent zeide in den senaat, dat er vorderingen zijn gemaakt in de richting van een staking der vijandelijkheden. Met nadruk wees hij op de noodzakelijk heid van een duurzamen vrede en hij betoog de dat om dezen te kunnen verkrijgen elke gedachte aan een overwinning in de tegen woordige worsteling ter zijde moet worden gezet. Overwinning zou beteekenen een vre de, den verliezer opgedrongen en de daar door gewekte wrok zou een voortdurende bedreiging zijn van de veiligheid van de we reld. De president betoogde verder, dat de vrede alleen kan worden gegrondvest op de Dat is voor velen op het oogenblik een belangrijke vraag Aan het aaruige boeKjt „Winieispurt' van W. Muner omicenen wi uaaroin uet voigtmüe uver net leeren scnaat- sennjden. „Men1 geeft wel eens den raad de patiënt dt ocuaaioen m een namer aan ie auen en ae enkels te wennen, door de kamer met kleine stapjes op en neer te wandelen, doch ik weet met, zegt de schrijver, of dit wel goed is ge zien, daar men zich allicht aan bewegingen en krachtsinspanningen gewennen gaat, die bij het rijden totaal onnoodig en zeer nadee- iig voor een regeimatigen streek zijn. Wil men een kind leeren rijden, dan lette men in de eerste plaats op het karakter en de natuur van den pupil. De natuur van een jongen ziet men onmid dellijk, zoodra hij op het ijs staat. Sommigen schuiven reeds weg voor ze de schaatsen nog goed ouder de voeten hebben, schamen zich, da', ze met oom aan de hand moeien gelijkheid van nationale rechten. Hij wees als een voorbeeld op Polen, dat, naar hij zeide, vereenigd, onafhankelijk, moest zijn en zelf bestuur moest hebben. Hij wees vervolgens op de noodzakelijkheid van de vrijheid der zeeën. Dit staat in nauw verband met de be perking van de bewapeningen. Maar deze moeilijke kwestie kan eerst worden behan deld als de vrede is verkregen. President Wil son wierp het denkbeeld op datWe natiën de Monroeleer zouden aanvaarden, d.w.z. dat geen natie zou trachten haar macht over eeni ge andere natie uit te breiden. Een vrede, zooals spreker dien zich denkt zou dan alleen gehandhaafd kunnen worden indien aan het verdrag ook samenwerkten de volkeren van de nieuwe wereld. Eerst dan zal de wereld voor nieuwe oorlogen, kunnen worden beveiligd. Natuurlijk moet een der gelijke vrede steeds kunnen voldoen aan de öeginselen der Amerikaansche regeeringen. Eenvoudige overeenkomsten zonder dien deugdelijken grondslag zouden den vrede niet kunnen verzekeren. De vrede moet worden verzekerd door een georganiseerde hoogere macht van het menschdom, dat het denkbeeld ontwikkek van een vrede zonder overwinning. De pre sident zeide verder, dat de voorwaarden van den overwinnaar den verslagene opgelegd, zouden worden aanvaard met vernedering, dwang en onduldbare offers en dus wrok en verbittering zouden achterlaten, waarop de vrede ais op drijfzand zou rusten. De president stelde daarom voor dat alle natiën zich voortaan zullen onthouden van deelneming in verbonden, die haar tot wed ijver in macht zouden voeren en hij ontwik kelde het denkbeeld dat alle natiën zich zou den vereenigen in een gemeenschap van macht, handelend in het gemeenschappelijk belang, allen vrij om haar eigen leven te lei den onder gemeenschappelijke bescherming. Ziedaar een schoon denkbeeld, waaraan edele gevoe.ens ten grondslag liggen nie mand zal daaraan twijfelen. Of het verwezenlijkt zal worden? Eén ding staat vast: president Wilson geeft den oorlogvoerenden volkeren nieuwe stuf tot overdenKing. Over het sombere he den heen, doet hij het licht over een schoone- re toekomst opgaan en wat hij de strijdende naties toont, zal niet ongemerkt aan haar kunnen voorbijgaan. En juist "Amerika zaï de verbindende schakel kunnen zijn en tevens de factor, die tegenover het onderlinge wan trouwen. vertrouwen kan geven, die tegenover het vermoeden van kwade trouw bij het aan gaan van een overeenkomst kan stellen de macht, welke trouweloosneid bij voorbaat in toom houdt. Een politieke wereldovereenkomst Is het echter zeifs voor de overtuigde pa cifisten haast met te schoon om aan de ver wezenlijking van dit denkbeeld nu reeds te denken Maar Amerika is het land van zaken doen! Vlaamsche kust tusschen een aantal Engel- sche en Duitsche torpedojagers. Er zouden i2 Duitsche en 10 Engelsche schepen aan ueelgenomen hebben, terwijl er een Duitsche luipeüoooot zonk en anderen de vlucht na men. Wij komen op grond van een en ander tot de veronderstelling, dat er een treilen tus- suien iiottieijes van ncütere scnepen heeft plaats gehad, welk treilen het gevoig is van een tngeiscnen raid op /.eeorugge, daar zoo'n raid, nu admiraal sir Daviu beauy upperoevedieüoer van ae Britscne vioot is ^ewuruen, den een of anaeren dag te wacn- ien was. Maar morgen zuilen we er meei van weten. KORTE BERICHTEN. Een kussicüe onuerzeeer heeft in de Zwarte zee een i urksui stoomschip en negen zensaiepen ut den grond geOoora. De spaansche onaerzeeer isac Peral, die in Noorsche wateren gezien zou zijn en be- last heette met het vervoer van de /vmerikaan- scne post naar onzijdige lauden, ligt, naar de bpaansche minister van marine meeueert, op een Amerikaansche werf om er herstellingen te ondergaan. Vandaa r zal zij rechtstreeks naar bpanje varen. De transche Kamer heeft Zaterdag be sloten het ministerie van oorlog te verzoeken om de iuhung 1889 van het Iront terug te roepen en deze manscnappen in den land bouw of in munitiefabrieken te werk te stellen. Tot voorzitter van den gemeenteraad te Warschau is dr. Adoli Suligowski een bekend jurist en advocaat, gekozen, ten jaar voor het uitbreken van den oorlog werd hij van de lijst der Warschausüie advocaten geschrapt, daar hij ais getuige zijn verklaringen niet in de Russiscne wilde arieggen. Het Engelsche t ïongkong heeft een som van 12 y, mnjoen gulden voor de voortzetting van den oorlog aangeboden. Engeische vliegtuigen wierpen 20 Janu ari bommen op een munitiefabriek bij Bag dad. STADSNIEUWS. Er bereiken ons hedenmiddag verschillen de telegrammen over een zeeslag bij zee- orugge. ie IJmuiden zijn tien Duitsche gewonden aangeoracht en daarna een zwaar bescnauig- ue izunscne torpeuuboot, de C oy, mui ten zU-iai douuen en een aantal ncni gewonuen aan Duura. Nauere benemen me.uuen, uai er een zeesiag neeit p.aais genau op de vrnvtruMUiiNU VuUK uhin Euunlm-L- DkIjv EINDEN EN iNDUMKletLEN MIDDENS i AND. Deze vereeniging hield gisterenavond in net hotel De Nachtegaal een aigeirieene ver gadering. Bij opening waren 7 leden aan wezig, aismede o oestuursieden. De voorzitter, de neer W. van Vuure, be treurde het, met onder andere omsiandigtie- den ae aig. jaarverg. te kunnen openen. Im mers de oorlog woedt nog steeds voort. iVieu diende even wei te oeruaien en te wacn- ien tot de vredeskiok zou luiden. Hij intenut ie mogen zeggen dat het jaar 191b voor de ieden uver net geneei gunsug was. Ook voui 1917 wenschte hij den leden alles goeds. Spr. sprak zijn teieursteding uit over ue siecme opkomst op deze vergadering en opende hierna de bijeenkomst. Ingekomen waren de volgende stukken: a. van den heer Potgieser een aanknetui- ging voor zijne candidaatsteiling en den steun bij zijne verkiezing tot lid van de Ka mer van Koophandel; b. een tweetal bedankjes als lid; c. van den directeur van het distributiebe drnf een kennisgeving, dat in de vergadering van het bedrijf van 8 Dec. de wenscnenjkheiu is betoogd dat zij, die distributie-artikelen verkoopen, lid zijn van een middenstandsver- eemging. Alles voor kennisgeving aangeno men d. van den directeur van het distributie bedrijf een uitnoodiging tot een conferentie ten stadhuize. Naar aanleiding hiervan deelde de voorzit ter mee uat mj ueze cunlcrenue neen oezocnt. Van het behandelde zaï bij pum 8 meaeaee- ung worden gedaan; e van den Bund van Veehande.aren drie rekwesLen over de afschaffing van de Zon dagsmarkt met verzoek om deze door onder- leekemng te bekracntigen en te verzenden; f. van den heer H. Noom, voorzitter van iijuen en wnien van gten raad weten, zoo- ui a ze met net oekenuc eene oeenije Van uet _vjue pud.ije naar net cciaiVuxgLiiue ntK-ji. iiuuiien scuarieien. Dezumen loupeu a avuiius kreupel van de oiauwe piekken en uunen, uucn verzekeren u wei noaaeiumaai, uai nei meis is. naai ze oegaan, uat junge rlonaim Doen win ge er een lueKumau^e iijuer uit Zien grueien, iaat nem uan met ie lang acmer veei grooiere jongens mee rijuen en telkens thuis komen met verhalen over jongens en groote menschen, die ze „makke- njk dij kunnen nuuuen. Venei ze zuu spoe dig mogenjk, dat ze het „nooit" zuilen ïee- ren, begin met hen de voeten na elke sireek te laten bijtrekken en hun aantal slagen met te groot te maken. Leer hun, dat ze niet te veei voorover moeten rijden en het hoofd in norizontale richting op den romp behooren ,e dragen. Leer het hen af, met Jobs geduid, uat ze met probeeren langere streken te ma ken dan de jongens uit de hoogere klasse van hun school, zoodat ze bijna stilstaande den tweeden streek moeten beginnen met een allerleelijkst schopje, doch dat ze de oogen in piaais van up nun eigen Ouuien en uie van den Bond van Veehandelaren een schrijven over dezelfde zaak, met verzoek daaraan adhaesie te betuigen. De voorzitter stelde aanhouding tot de volgende vergadering voor. De heer A. Fortuin was van oordeel, dat men aan de afschaffing der Zondags markt niet mee mocht werken, wegens het groote belang dat zij meebrengt voor de ne ringdoenden. Als men deze markt wil ver schuiven op Dinsdag, zal men moeten strij den tegen de markt te Purmerend, en die is toch niet te verdringen. De voorzitter meende, dat elk lid toch het recht had over deze belangrijke zaak zijn gedachten te zeggen en stelae daarom aanhouding voor. De heer Jb. C 1 o e c k had dit ook willen zeggen. Alleen als de vergadering zich met met dat voorstel kon vereenigen zou hij daarover nog meer willen zeggen. De heer F e n ij n dacht dat men an. Woens dag deze zaak ter sprake kon brengen, om dat men dan waarschijnlijk het meeste pu bliek heeft. Nu echter dat voorstel door den Veehoudersbond zelf was aangenomen, zag rtij in de afschaffing geen schade voor Alk maar. De heer Fortuin besprak nog kort het belang van een groot deel der stad bij de Zondagsmarkt. Het voorstel van den voorzitter werd ten slotte aangenomen; g. van het Hoofdbestuur van den Ned Bond van den Handeldrijvenden en Industri ëlen Middenstand een circulaire, kennis ge vende van de stichting van het Meuwsen- fonds. De gelden, voor het huldeblijk voor den heer Meuwsen bijeengebracht, zijn aan dit fonds toegevoegd, waardoor het een grondkapitaal heeft van 3000. Gevraagd werd voor elk lid 50 cent bij te dragen. Op voorstel van den voorzitter werd dit stuk aangehouden; h. van hetzelfde hoofdbestuur de kennis geving, dat het volgende middenstandscon gres te Groningen zal worden gehouden Verzocht werd eventueele vraagpunten in te zenden vóór 1 Febr. Voor kennisgeving aan genomen. De secretaris las hierop het jaarverslag voor, waarvan wij memoreeren dat er twin tig nieuwe leden waren bijgekomen. De heer Jb. C 1 o e c k wilde niets afdin gen op de waarde van het verslag, maar wenschte toch een opmerking te maken. Er werd daarin gezegd dat de vereeniging ijver de voor 9-uur-sluiting. Nu de raad de 8-uur- sluiting heeft ingevoerd, vond hij het wen- schelijk, dat in het jaarverslag gezegd werd, dat zulks geschiedde op het verzoek der mid- denstandsvereenigingen. Eerr tweede opmer king was deze: de heer Cloeck wenschte voorts nog in het verslag te zien opgenomen, dat in den loop van het jaar den heer Schenk werd opgedragen voor de winkeliers gratis de boe ken goed in orde te maken en dat de vereeni ging hem daarvoor een bedrag had toege- De secretaris wilde wel aan den eersten wensch des heeren Cloeck tegemoet komen, maar dan zou hij tevens vermelden dat de gemeenteraad de andere voorstellen der vereeniging negeerde. De heer Fortuin vroeg of de verbinte nis met den heer Schenk was afgeloopen waarop de heer Cloeck antwoordde, dat die v'uor ten jaar was aangegaan. Verschillende heeren betwijfelden dat de overeenkomst met den heer Schenk was aan gegaan in 1916. Het bleek bij het nagaan der notuien, dat zij was gesloten 16 Aug. 1915 De heer Fortuin wenschte dat den heer Schenk gevraagd werd hoeveel winkeliers hij van advies heeft gediend, waaraan de secre taris zal voldoen. De vergadering meende dat dit advies door niemand was gevraagd. De voorzitter bracht den secretaris een hartelijk woord van dank voor de samenstel ling van het verslag, waarna aan de orde kwam het volgende punt van de agenda: Re kening en verantwoording door den pen ningmeester, den heer R. Velthuijs. Bij het begin van het jaar was het bezit 150 ge weest De ontvangsten hadden bedragen 519.22, de uitgaven 388.51 X. Het saldo BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de GEMEENTE-BE GRAAFPLAATS VAN HEDEN AF TOT NADERE AANKONDIGING DES MOR GENS VOOR HET PUBLIEK GESLOTEN ZAL ZIJN. Burgemeester en Wethouders voornoemd G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar, 21 Januari 1917. was alzoo 130.70V2.. De commissie tot na zien der rekening, op verzoek van den voor zitter gevormd door de heeren Meijroos en Meijer, verklaarde bij monde van laatstge noemde de boeken in orde te hebben bevon den en adviseerde tot goedkeuring, onder dankbetuiging aan den penn. voor zijn nette administratie. Alzoo besloten, waarop de voorzitter den functionaris en de commis sie dank bracht Jaarverslag van het informatie- en incas sobureau. De heer R. Velthuijs, bovenge noemd, ving zijn verslag aan met er op te wijzen, dat het een ondankbare arbeid is om te probeeren kwade posten te innen. Men moest daarom geen te hooge verwachting van de werking van het bureau koesteren. Hij noemde verschillende redenen waarom de bode door de menschen werd wegge stuurd, op enkele waarvan in de vergadering een hartelijk gelach klonk. Van de 31 aange boden kwitanties tot een totaal bedrag van 410, werd 135.69 betaald. Devoorzitter achtte de behartiging van de belangen van het incassobureau vol komen toevertrouwd aan den heer Velthuijs en dankte hem voor zijne moeite in dezen, de leden aanspoorde om, als zij kwade pos ten hebben, deze goede instelling te steunen De heer Cloeck achtte den heer V. den rechten man op de rechte plaats en wees er op dat er toch nog 33 pet. van die kwade posten was geïnd. Er zijn in Alkmaar meer kwade posten dan tot een bedrag van 410. Als nu de menschen hooren, dat er nog 33 pet werd geïnd, kan dit misschien voor ve len aanleiding zijn om als lid der vereeni ging toe te treden. Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren Velthuijs en Cloeck, waarvan de laatste zich niet herkiesbaar stel de. Het bestuur had de volgende dubbeltallen voorgesteld: voor de vacature-Velhuijs den aftredende en den heer O. de Waal, voor de vacature-Cloeck de heeren J. A. B. renijn en G. W. v. d. Veen. De heer Fenijn verzocht niet op hem te stemmen, maar den heer v. d Veen te benoemen, terwijl deze verklaarde dit jaar beslist geen cancfidatuur te kunnen aanvaarden, omdat hij wegens drukke zaken zich toch niet voldoende aan de belangen van de vereeniging kon wijden. Bij de nu volgende stemming, waarbij de heeren Bulthuis en Wolzak het stembureau vormden, werden uitgebracht voor de eerste vacature op den heer Velthuijs 12 stemmen, op den heer de Waal 1 en 1 in blanco; voor de tweede vacature op de heeren Fenijn en v. d. Veen resp. 9 en 2 en 3 blanco Beide gekozenen namen de benoeming aan en wer den door den voorzitter gecomplimenteerd, die zijne voldoening er over te kennen gaf een oud-bestuurslid als den heer Fenijn met zijn groote werkkracht weer aan de bestuurs»- Lafel te zullen zien plaats nemen. Benoeming van een commissie van advies voor het distributiebedrijf. Devoorzitter lichtte dit punt toe door te zeggen, dat het de bedoeling is aan het distributiebedrijf een commissie van middenstanders toe te voegen, tot welke de verkoopers van regeeringsarti- kelen bij eventueele klachten zich zullen kun nen wenden. Voor de kruideniers werd geen vertegenwoordiger voorgesteld, omdat hun ne vereeniging zich niet hield aan de af spraak om een op te geven. Er werd voor gesteld te benoemen de volgende heeren: voor den vischandel: Meijer; de broodbak kers: de Jager; de slagers: Luiting; kaas, boter, enz. Meiroos; grutten: Borsjes. De heer van der Veen vond het vreemd dat de banketbakkers waren uitgesloten, zij toch hadden groot belang bij de distributie van brandstoffen. Als zij hunne ovens moes ten stoken met anthraciet, zou dit veel te anderen een 20 meter voor zich uit op het ijs „enciu nuuuen. hierdoor krijgen zij ten vua- ien streek, daar ze net in evenwicm nouaen vuil net iicnaam langzamernand auiomaiiscn gaan doen. Hierdoor vervanen de verscnii- .eiide goocneitoei en en grimassen, die zij met armen en nanuen in de iuent beschrijven, wanneer zij Siecnts „dennen," dat er Kans is up vanen. Een stevige rijder behoudt zijn siagieng'ie even goed over stroomijs ais over scnulien, een siukje opgewaaide sneeuw of zand doet hem den rug strekken en zich wat meer op ae meien oaianceeren, ciocnMiij zaï zijn streek kunnen blijven behouden en meestal, ingeval hij met eene dame rijdt, de ze voor vallen kunnen behoeden Heeft iemand zich echter in zijn jonge jaren niet gewend aan „rijden met de beenen en heu pen" doch aan een spookachtig gebalanceer met de tien vingers naar alle zijden van de windstreek, dan blijft dit dikwerf nog zichbaar, ook al is hij een goed hardrijder geworden. Bij onze Hollandsche jongens, die het blokzijlen zoo dikwerf met zonder bedreven heid beoefenen, ziet men veelal de neiging dit te combineeren met een gewone streek en zoo ziet men honderden jongens op onze vaanen en grachten, die hun voeten na den slag niet dijhalen of ze aan het einde van den slag met een bevallig schopje eerst naar achteren en vervolgens weer met een boogje (van omnen naai Duiten) naar voren brengen. Hei niet bijtrekken van den vqet is een fout, die den meesten rijders eigen is. Dit schijnbaar kleine gebrek is van groot belang voor „alle soorten van rijders. Hoe dichterm en de voet onder het lichaam brengt, alvorens af te zeiten a) hoe krachti ger de volgende streek en b) hoe kleiner de onvermijdelijke kleine buitenwaartsche af wijking aan het einde van eiken slag. Er zijn echter ook jongens, wier natuur meebrengt, dat men ze niet aan hun lot over laat, tot wie men met geduld en overreding moet spreken en ze voor te dikwerf vallen moet behoeden. Zorg voorai, dat de nieuwe ling schaatsen met krammetjes of een hak- schroef aandoet, dan kan het, wanneer de toornen goed gesnoerd zijn, daaraan niet liggen. Is hij bang, afgrijselijk bang voor vailen, neem hem dan naast u met gekruiste armen of aan een stok achter u, valt hij dan, dan late men hem rustig zijn gang gaan, ter wijl men er zorg voor arage, dat de val door een krachtig ophouden door middel van den siok ui een soort van ongevaarlijk wegslie- ren van den patiënt overgaat. Zeg- hem steeds dat het niets is, en lach er om, ais hij bedekt met sneeuw, als een witte poedel weer op de been krabbelt Geeft hem zelfvertrouwen en laat hem langzamerhand inzien, dat val len niets beteekent, wanneer men slechts de Kunsi verstaat om handig neer te komen. Let er op, dat de schaatsen van uw leerling in de richting van den voet zitten, dit geeft di rect veel gemak. Zorg er ook voor, dat de nieuweling goede schaatsen heeft, dus goed geslepen zonder braam, opdat hij het niet opgeve een uitspanning aan te leeren, die hem heksenwerk gelijkt om de eenvoudigd reden, dat de „spullen niet deugen." Laat, zoo eindigt de schrijver, beginnelingen nooit achter een keukenstoel of sleedje leeren rij den, daar zij met die voorwerpen heel ge makkelijk achterover kunnen slaan en zich levensgevaarlijk bezeeren! ALKMAARSCHE COURANT. M StHHQ

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1