DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. DINSDAG 30 JANUARI. 7 K«. 25. Hondord en a^utiendejaargang. AhOBMentepriis per 3 maanden f 1—, Ir. p. post f 1.25. Advertentieprijs^ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIKIs. COSTER <S ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. Broodvoorziening. WOhNSDAG 31 JANUaRI 1917, Mot 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. AL KMAAR, 30 Januari. Het is duidelijk, dat de oorlogvoerende par tijen de laatste dag'en druk bezig zijn de vol keren gerust te stellen ten aanzien van den militairen toestand. Van alle kanten wordt be richt, dat men klaar is, zoowel om aanvallen j te doen als om ze a f te slaan, zoodat men, wanneer het groote ocigenblik gekomen is, den tegenstander tegemo ettreden of afwachten kan, naar gelang het uitvalt. Reuters berichtgever bij het Fransche le ger schrijft, dat de Franschen dezen winter in bijna alle vakken van hun front druk in de weer zijn met het bevest igen van oude verster kingen en het maken va.n nieuwe. „Ook de organisatie Lichter het, front, zegt hij, is volbracht, zoodat' thans de Fransche opperbevelhebber een offensief kan beginnen op welk punt hij verkiest. Er zijn zooveel mijl normaal en smalspoor, zei oveel wegen aange legd of voorbereid voor heit vervoer van troe pen en krijgstuig, dat de vijand onmogelijk zal kunnen nagaan, waai" de volgende slag van de geallieerden zal neerkomen. Indien degenen, die voor dit jaar met een groot Duitsch offensief in Frankrijk rekening houden, gelijk hebben, zal de vijand dit jaar zeer zeker geen belangrijke plaats vah het Fransche front onv rbereid vinden. De ga ten zijn gestopt, het xront is allerwege in or de." Aan Duitschen kant wordt er zeer de na druk op gelegd, dat het den Franschen niet is gelukt de loopgraven op heuvel 304 te her winnen, ondanks den grooten inzet van men- schen en munitie. In bijzonderheden wordt het verloop der Fransche tegen aanvallen ge schetst en de stemming der Duitsche troepen wordt als „siegensfroh" beschreven. Zoo wordt dus aan plaatselijke acties buitengewo ne beteekenis gegeven. Vooralsnog valt ook aan de En.gelsche be drijvigheid geen gewicht toe te kennen. Het blijft bij loopgraaf-aanvallen. Na het gebied ten noorden van de Somme is een noordelijkei streek aan de beurt gekomen. Het Engelsche legerbericht meldt, dat men ten noord-oosten van Armentières de Duitsche stellingen is binnen gedrongen en wel in de (oude?) der de linie „daar vernielden wij de versterkingen met haar bezetting." Hieruit volgt dus, dat men in de derde linie is doorgedrongen, maar zich daar niet heeft kunnen handhaven. Dit klopt met de Mitsche lezing, volgens welke de Engelschen werden teruggeslagen. Al is de voorstelling der feiten en hunne waardee- ling verschillend, in den regel valt uit de we derzij dsche legerberichten de waarheid wel te benaderen. Alleen wanneer de gegevens en daarop gebaseerde appreciaties uiteen loopen is het noodzakelijk even latere legerberichten af t:e wachten. Iri het Oosten blijven de Russen actief. Bij de geve'chten op de grens van Boekowina en Roemenië hebben ze 30 officieren en 1000 manschappen krijgsgevangen gemaakt. Maar meer dan een plaatselijk bedrijf is ook deze actie niet. Nu zijn de Russen weer aangeval len aan' de Zlota Lipa, maar het schijnt, dat de Turk en in tegenaanvallen eenig meerder succes hebben behaald, dan de Russen met hun aanvallen. De toes tand blijft dus over het geheel gelijk. Alleen valt, in afwachting van gebeurtenissen van grooteren omvang, meerdere bedrijvig heid alom waar te nemen. De stand van za ken doet een igszins denken aan het koken van een pan rmet melk: hier en daar komen er eerst blaasjes aan de oppervlakte, welke toe nemen, totdat' ze zich samentrekken tot één groote bel, die snel rijst en tenslotte met ge weld zich een uitweg baant. Het blijft nu de vraag, waar en wanneer de geconcentreerde actie, welke tot een beslissing leiden moet, zal komen. De Engelsche minister Henderson heeft ge zegd, dat het dwaasheid is te veronderstel len, dat de oorlóg onbeslist zal afloopen, zij die (in de entente-landen) den militairen toe stand kennen, waren nooit zoo vol vertrou wen als nu. Tegelijkertijd wordt uit Londen bericht, dat te St. Petersburg weldra een conferentie der geallieerden zal plaats hebben teneinde „de banden tusschen de geallieerden vaster aan een te knoopen en de ve.rdere stappen te be spreken, die noodig zijn om de overwinning te verzekeren." Verzekerd van de overwinm'ng ismen dus nog niet. Trouwens, wanneer de militaire toestand «la wit,fa«g»j»unt vaa de overwinning wordt BINNENLAND. genomen, dan zal, zoo niet geheel dan toch schier het onmogelijke dienen te gebeuren. Bovengenoemde Engelsche minister moge van oordeel zijn, dat er geen bepaalde tijd is aan gewezen, waarop de oorlog moet geëindigd zijn, onder zijn landgenooten zullen er heel wat zijn, die daarover anders denken. Want de nood moge in het eilandenrijk niet zoo hoog zijn gestegen als in de middenrijken of in andere entente-landen, ook in Engeland begint men in economisch opzicht de gevol gen van den oorlog hoe langer des te meer te gevoelen voedselkaarten in verschillende kleuren worden reeds gereed gemaaktOp de scheepsbehoeften van neutrale schepen zal voortaan in Engelsche havens een nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend. En zooals wij gisteren reeds berichtten, zal de Britsche regeering overgaan tot volkomen af sluiting van de Duitsche toegangswegen, voornamelijk wel om te pogen aldus het on derzeeërsgevaar te beteugelen en daardoor de mogelijkheid van invoer te vergrooten. Directe belemmering van de Nederlandsche scheep vaart is niet te vreezen. Maar we weten, dat de afsluiting gepaard gaat met het leggen van een mijnenveld tot vlak bij de Nederland- sche kust. En we weten ook, hoe zelfs veran kerde mijnen losraken en voor onze scheep vaart gevaar opleveren en zelfs voor onze kustbevolking niet altijd zonder schade on schadelijk kunnen worden gemaakt. Voor de onzijdige scheepvaart is er in elk geval van dezen Britschen maatregel weinig goeds te verwachten. Het was evenwel te voorzien, na de samenspreking der Britsche en Fransche ministers, dat er iets dergelijks zou komen. Over blokkade gesproken in Griekenland moet deze zich zeer scherp doen gevoelen, zoo scherp, dat de pers te Athene haar voort zetting onmeaschelijk. noemt en er woelingen voorkomen, welke een anti-regeeringsgezind karakter moeten dragen. Volgens Amerikaansche berichten mag men binnenkort op zee nog ernstige gebeurtenissen verwachten. Op zee zou ten slotte zelfs de be slissing vallen. De Duitsche marine zou ver langend zijn te toonen wat zij kan en in Duitschland zou de overtuiging toenemen, dat de wereldoorlog onmiddellijk kan en moet worden uitgi vochten en tot een einde gebracht op zee. - i Misschien hebben de geruchten over de be faamde 900 Duitsche onderzeeërs, die gereed liggen om Engeland te treffen, het aanzien aan deze berichten gegeven I KORTE BERICHTEN Een Engelsch parlementslid heeft voor speld, dat binnenkort in Engeland de brood kaarten zullen worden ingevoerd. Er is een aanslag op den Spaanschen koninklijken trein gepleegd; hij werd tijdig verijdeld. De oud-minister Sasonof is tot Russisch gezant te Londen benoemd. Wegens gebrek aan steenkolen moeten het gymnasium en andere scholen te Duis- burg gesloten worden. Op den verjaardag van den Duitschen keizer zijn bij Krupp 684 jubilarissen met 25 dienstjaren gevierd. De steenkolenood bedreigt Noorwegen met papiernood, daar de fabrieken niet kun nen werken Ook dreigt de electriciteitsvoor- zieuing in de war te loopen, doordat de rivie ren, die de waterturbines moeten laten werken, bevriezen. Ondanks de scherpe controle, wordt in Duitschland nog op allerlei manieren ge poogd de levensmiddelenvoorschriften te ont duiken. Van Homberg uit werd een lijkkist in een lijkwagen naar Meiderich vervoerd. De politie inspecteerde de kist en vond er werke lijk een lijk in, maarvan een varken. De Duitsche generaal-majoor Jacob Pfü- gel, chef van den staf van een plaatsvervan gend generaal-commando, is gesneuveld. In Kroatië (Oostenrijk) is een aardbe ving geweest, die weinig schade aanrichtte. Zondag is te Weenen een groote bijeen komst van vrouwen gehouden, die een betoo ging voor den vrede hielden een motie werd aangenomen, waarin ook vrouwen van vijan delijke staten verzocht werden te verklaren, dat zij den vrede wenschten. Waarschijnlijk zal er spoedig een confe rentie der Entente te St. Petersburg gehouden worden. De Berlijnsche overheid neemt in over weging het broodrantsoen van 270 gram op 250 graim per dag en per hoofd te brengen. De Roemeensche generaal llliescu is Za terdag te Parijs aangekomen en had aldaar een onderhoud met den minister van oorlog, generaal L.yauthey. Zondag werdi door Bri- and ontvangen. (Banengd nieuws. ZUINIGHEID MET AARDAPPELEN. De Levensmiddelencommissie te Amster dam maakt bekend, dat het wegens storing in het vervoer van regeeringsaardappeien, ais gevolg van de weersgesteianeid en om den voorraad aardappelen zoo lang moge lijk te doen dienen, net noodzakelijk is, dat naast aardappelenvoeding tevens rijstvoe- ding wordt ingevoerd. Het ligt in de be doeling zoo veel aardappelen beschikbaar te stellen, dat het publiek slechts vier dagen per week aardappelen kan gebruiken. Daar naast zal voor drie dagen per week rijst te krijgen zijn, waarbij gerekend wordt op een hoeveelheid van 2 ons per persoon en per dag. Iedere Amsterdammer zal dus bij zijn ge wonen winkelier maar de helft van de hoe veelheid aardappelen kunnen verkrijgen, die j hij in gewone tijden wekelijks behoeft. De bevolking wordt dringend aangeraden aan bovenstaande regeling haar medewer king te verleenen. DE ZEELIEDENSTAKING. Het stoomschip „Wilis" van den Rotter- damschen Lloyd is met een uit Chineezen be staande bemanning en het stoomschip „Wieldrecht" met een nieuw aangemonsterde bemanning naar zee vertrokken. De „Nieuw Amsterdam", van de Holland Amerika-lijn, zal Woensdag van Rotter- j dam naar Nieuw-York vertrekken en zal eveneens de mail vervoeren. PRETTIG WELKOM. Een paartje van de huwelijksreis thuis ko mend, werd bij aankomst in de woning, op de Nassaukade te Amsterdam verrast door twee inbrekers, die zich verdekt on dec het bruidsbed hadden opgesteld. Na een korte worsteling wisten beiden te ontkomen. Er wordt eenig geld vermist. DE KWESTIE IN DEN R.-K. KRING. Het geschil in den Haarlemschen Roomsch- Katholieken Kring is opgelost. Pater Can- cinada, afgetreden geestelijk adviseur, had een schrijven aan het bestuur gezonden, waarin de verklaring ter onderteekening werd aangeboden, dat de leden het verzet tegen den geestelijken adviseur betreurden en zouden besluiten een statutenwijziging tot stand te doen komen, waarin het dansen op feestavonden uitgesloten zou worden. Het voorloopig bestuur trok zich thans terug, waarop het oude bestuur herkozen werd Een der eereleden heeft in den loop dezer zaak aanleiding gezien, om voor zijn eere lidmaatschap te bedanken. EEN TROUWE KAT. Tijdens den watersnood werd verleden jaar van den veehouder T. te Zuiderwoude een kat gered, nadat het dier 14 dagen op zolder had gezeten, 't Beestje werd naar Monnikendam gebrachten aan het gezin, waar de familie T. onderdak kreeg, ten ge schenke gegeven. Dezer dagen is de kat in de oude woning teruggekeerd, waar 't beest je natuurlijk weer van harte welkom was. UIT BERGEN. Ten één ure vergaderde gistermiddag de raad dezer gemeente. Afwezig waren de hee- ren Veenhuysen en Swaan. Allereerst kwam in behandeling het vast stellen eener verordening op het Keuren van levensmiddelen, waarbij bepaald wordt, dat het verboden is versch vleesch in een hoe veelheid van 10 K.G. anders dan geheel en zindelijk overdekt te vervoeren Ook is ver boden voedingsmiddelen, hetzij in ondeugde lijken toestand, hetzij vermengd met schade lijke zelfstandigheden, of naaat meerwaardi ge bestanddeeien daaraan zijn onttrokken, te verkoopen of ten verkoop te hebben. Het vervoeren van vleesch, wild, gevogelte of visch in ondeugdelijken toestand is tevens verboden. Het op verzoek van den keurmeester toonen van de voedingsmiddelen is mede verplich tend. Bij afkeuring is men op aanwijzing van een beambte van politie tevens verplicht het afgekeurde te begraven of onbruikbaar te maken. Verder werd bepaald: Artikel 31f. Bij noodslachting, onverschil lig van welk vee, zijn de slachters en hij voor wiens rekening wordt geslacht, ver plicht hiervan aangifte te doen bij de politie. Bij twijfel van den politiebeambte of an der daartoe door Burgemeester en Wethou ders aangesteld persoon of het vleesch ge schikt is voor de consumptie, moet vóór het vervoer keuring plaats heoüen door een Ge neesheer of Veearts of ander daartoe be voegd of aangesteld persoon. De slager of hij voor wiens rekening het dier is geslacht, is verplicht de kosten voor de- eventueele keuring te betalen. Artikel 31g. Indien geen vergunning tot verkoop, vervoer of verbruik van gestorven of uit nood geslacht vee wordt veneend of zoodanige vergunning niet wordt verlangd, is de eigenaar of houder verplicht dat vee volgens aanwijzing van de politie te begra ven of te doen begraven. Artikel 31 h. Het is verboden melk te ven ten in niet gedekte vaten, kannen of emmers. Artikel 31 i. Het is verboden voedingsmid delen of voorwerpen, bestemd tot het ver vaardigen, bewaren of vervoeren van voe dingsmiddelen te spoelen of te reinigen met water uit slooten of vaarten, indien zulks door Burgemeester en Wethouders wordt verboden. In de memorie van toelichting zeggen B. en W. nog het volgende: Dat keuring van levensmiddelen gewensclit is, hebben wij onlangs uitvoerig in de Alk- maarsche Courant gelezen en zijn wij ten volle overtuigd dat eene goede keurings dienst, vooral wanneer die in het naburige Alkmaar streng toegepast wordt, ook voor deze gemeente noodzakelijk is. Alvorens hiertoe uver te gaan is het nood zakelijk nevensgaande strafverordening vast te stellen, die in de eerste plaats ten doel heeft verkoop van ondeugdelijk vleesch tegen te gaan en krachtig te kunnen ingrijpen wan neer blijkt dat ondeugdelijke levensmiddelen worden verstrekt, hetgeen tot heden voor' zoover dit ter onzer kennis kwam. niet voor kwam. Een goed ingerichte keurings. :mt gaat de financieele krachten dezer gemeente te boven, en deze is slechts mogelijk wanneer zulks in overeenstemming geschiedt met eene door de gemeente Alkmaar op te rich ten keuringsdienst met laboratorium. Wij zijn voornemens Uwen Raad hieromtrent later voorstellen te doen. Nog stelden B. en W. voor om behoudens de goedkeuring van den minister de Rijks commiezen als keurmeesters voor het vleesch aan te stellen. De heer Apeldoorn was van meening dat iemand met een noodslachting voor eigen consumptie mocht doen wat hij wilde. De heer Barnaart wees er op, dat dan ve len nog wel konden doorgaan met ondeug delijk vleesch te eten. Wat de een geschikt vindt oordeelt de ander soms verkeerd. De verordening werd hierop ongewijzigd volgens het ontwerp vastgesteld. Van den heer Brugman, chef monteur van het electriciteitsbedrijf, was het volgende adres ingekomen: „Ondergeteekende verzoekt U hem tegen 24 Februari eervol ontslag te verleenen als chef-monteur van het gemeentelijk electrici teitsbedrijf. Redenen waarom hij dat ontslag vraagt dient o.m.: dat hem de hulp bij herhaalde aanvraag is geweigerd en hij zich daarom niet in staat acht het electriciteitsbedrijf te verzorgen zoo als het behoort; hij zich er niet mede vereenigen kan dat een bouwgrond-exploitant, met name de heer Kloots, die zich volgens koopcontract van een huis, verplicht heeft, dat in dat huis electriciteit geleverd wordt, zelf op de meest primitieve wijze voor de aansluiting mag zorgen. Aangezien ondergeteekende overtuigd is, dat zulke gevallen zich bij herhaling zullen voordoen, acht hij het voor zich beter heen te gaan, dan gedwongen te worden werk zaamheden te verrichten, die volgens zijn technische kennis niet toelaatbaar zijn." De voorzitter deelde hierop mede, dat in verband met deze ontslagaanvrage van „Ber gens Belang" een adres was ingekomen-, waarin te kennen wordt gegeven, dat in de algemeene ledenvergadering men algemeen de meening was toegedaan, dat het vertrek van deze hoogst bekwame werkkracht valt te betreuren. Hij toch had meermalen blijk ge geven als praktisch en theoretisch bekwaam vakman hetjjedrijf in voordeelige banen te leiden. Nog werd medegedeeld, dat de ver gadering den wensch uitsprak om den raad te verzoeken pogingen te doen om den chef monteur voor het electrisch bedrijf voor de gemeente te behouden. Indien waar is, dat willekeurige handelingen van onbevoegden, zoo gaat het adres voort, de werkzaamheden van het bedrijf benadeelen, dan ware ingrij pen door uwen Raad gewensent. De voorzitter verklaarde zijne gevoelens kenbaar te willen maken. Het was hem ge bleken, dat in de gemeente vele ingezetenen meenen, dat het weggaan van den chef-mon teur, dien wij allemaal hier willen behouden, omdat h^ bekend staat als een vlijtig en kun dig man, 'in hoofdzaak zijn oorzaak vindt in handelingen van den burgemeester tegenovei dezen persoon. Deze zienswijze is onjuist Sedert den aanvang heb ik steeds met on zen chef-monteur alle zaken op aangename wijze besproken. Waren zijn voorstellen ver kieslijker, dan liet ik ze steeds uitvoeren en gaf ik hem mijn waardeering te kenen. Het was in het geheel niet mijne beuling om onzen chef-monteur tegen te werken: Dat bleek wel uit ons advies inzake het verzoek van den heer Brugman om zijn sa laris te verhoogen. De wijze waarop dat verzoek was inge kleed, ontslag of verhooging, gaf wel aan leiding tot eenige discussie. De heer Brugman vraagt ontslag primo, omdat de commissie van bijstand voor het electrisch bedrijf niet aan zijn verzoek heeft voldaan om een tweeden electricien aan te stellen. De chef-monteur achtte het in het belang van het bedrijf om de huur-installaties in eigen beheer te maken, zooals den laatsten tijd geschiedde met behulp van een tweeden electricien, die eenigen tijd geleden onzen dienst heeft verlaten. De commissie was van meening dat het be ter was om de huurinstallaties bij openbare inschrijving aan te besteden en geen tweede werkkracht voor het bedrijf aan te stellen. Wat mij zelve betreft, kan ik niet ontken nen, dat er een zekere bekoring in ligt voor het bedrijf om de zaak zelf ter hand te ne men. Ik kan wel begrijpen, dat de strooming De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar, brengt ter kennis van belang hebbenden, dut de eerstvolgende TKR- WllkKLlNG van ItltOOU- en MKË1- HiAKTE.V, zal plaats hebben op van 9 1 en van 2 5 uur, aan zijn bureau LANGESTRAAT 58 (ingang Militair tehuis); dat de op dien datum te verstrekken Broodkaarten (waarop uitsluitend Bruin- brood werdt verstrekt) slechts geldig zijn tot den datum, waarop de nieuwe distri butieregeling betreffende broodvoorziening, is in werking getreden. De Directeur voorn. D. SCtiENK. „alles door de gemeente geëxploiteerd" tot den chef-monteur is doorgedrongen. Omtrent staats- en gemeente-exploitatie zijn de meeningen evenwel nog erg verschil lend. Wanneer ik deze overwegingen wegcijfer, dan moet ik evenwel ook erkennen, dat het aanbesteden, waarbij de concurrentie blijft bestaan, in dezen gewenscht is. Bij strenge keuring heeft men den waarborg, dat deze installaties even goed zijn als die in eigen beheer. Wat de tweede overweging betreft, bij mij staat op den voorgrond steeds te distribuee- ren op de meest voordeelige wijze. Eerst tre den de belangen van het bedrijf op den voorgrond en dan die van de afnemers. Reeds geruimen tijd koesterde ik de vrees, dat het met onzen chef spaak zou loopen. Hij is het slachtoffer geworden van invloe den van buiten, die sterk op hem reageerden. Hij heeft er tenslotte het bijltje bij neerge legd. Dat dit zijn toekomstig geluk ten goe de zal komen, wil ik voor hem hopen. Er zijn menschen, die slijk en modder in mijn gezicht werpen, maar laten zij_ voorzich tig zijn, de spatten komen ook terug op hen. Ik ben overtuigd steeds het belang van de gemeente op den voorgrond te stellen. Dat het electriciteitsbedrijf goed beheerd wordt blijkt wel uit het feit, dat de inspec teur van de Provinciale Staten verklaarde het te zullen toejuichen indien in alle gemeenten het bedrijf evengoed beheerd werd. Nog on langs verzocht hij toezending van alle mo dellen bij ons bedrijf gebezigd. Hiermede, mijne heeren, heb ik den raad een klein verslag gegeven omtrent den toe stand. Zooals ik heb gezegd, ook ik betreur de ze zaak. Waar de man het ons evenwel zelve vraagt, daar schiet ons niets anders over, dan hem eervol ontslag te geven. Kunnen de heeren zich daarmede vereeni gen? Ja? Dan is dat verleend. In deze raadsvergadering werd nog de ri oolbelasting geregeld Het verhandelde ge ven wij hierover morgen evenals dat over het bouwen van 12 arbeiderswoningen. Wij volstaan voor heden met de mededee- ling, dat voor de rioolbelasting van de aan het riool gelegen perceelen 4 pCt. van de kadastrale huurwaarde geheven zal worden Nog werd besloten de Kleine Dorpsstraat te bestraten. Met algemeene stemmen werd mede be sloten om 12 arbeiderswoningen op" den ge meente-akker aan den Zuidergeest te bou wen. Deze woningen moeien 3.50 huur op brengen. Waar de raad dit voor arbeiders te hoog oordeelde, daar zullen zij evenwel voor 2.o0 verhuurd worden. De woningen zullen op 1 Mei gereed moeten zijn. Voor een en ander zal 35000 geleend worden. Morgen ook hierover meer. Het Muziek Ensemble, dat zich tot taak heeft gesteld behalve opbeuring te bezorgen aan patiënten en ziekenhuizen en sanatoria ook veraangenaming te brengen in het leven van den geïnterneerden soldaat, gaf Zater dagavond een uitvoering in het internee- ringskamp van Duitsche militairen te Ber gen. Daar juist op dien dag de begrafenis had plaats gevonden van de gesneuvelden van de „V 69" werd een Siemmig programma uitgevoerd. Het concert werd aangevangen met „Wil helmus" gevolgd door „Die Wacht am Rhein," beide volksliederen werden door de bezetting staande aangehoord en het laatste medegezongen. In verband met den jaardag van den Duit schen Keizer werd nog uitgevoerd „Heil dir im Siegekranz". Vervolgens zong mejuffr. Marie Gijsbertse twee mooie liederen van Hildach: „Jesus- lied" en „Wo du hingehst"; de militairen waren haar daarvoor zeer dankbaar. Als solo-nummer voor viool werd o.a. uit gevoerd „Romance in G" van Beethoven, dit nummer werd door den heer J. W. G. Mars man gevoelvol voorgedragen. Behalve en semble-nummers waarin nog de heer Joh. Smit (viool) medewerkte, werden door den tenor-zanger Ferd. IJ land liederen gezongen van Lizt, Beethoven en Mozart; deze zanger zingt niet onverdienstelijk en het applaus be wees dat het optreden van dezen solist op prijs werd gesteld. De heer Henk Steenhoven begeleidde alle nummers op de piano. MAARSCH COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 1