Telegrammen van heden ten bouwmeester Berlage, die schreef, dat in 1 den bouwstijl de verticale lijn moest worden vervangen door de horizontale lijn. Als men weet dat Berlage niet gelooft aan een leven hiernamaals, begrijpt men wat hij bedoelde, en wij beklagen hem daarom. Zien wij de wateren niet klimmen van de wrake onzes Gods? Wat heeft alles gebracht wat in de stad der menschheid is? Is het ge luk gekomen? De ontevredenheid is nooit zoo machtig geweest, de bitterheid nooit zoo bitter als thans. De tegenwoordige tijden kweeken het leger, dat zich straks achter de roode vaan zal voegen. Wie een open oog heeft voor de gevaren, voelt de vraag rijzen of de Westersche cultuur niet ten ondergang nijgt. Dat is de profetie van een heden- daagsch wijsgeer. Het ideaal onzer dagen kan geen werkelijkheid worden, omdat God een God is, die het kwaad niet ongestraft kan laten. De mensch zal zijn doel niet kunnen bereiken, God zal nederkomen om te verwar ren. Europa heeft het zwaard opgeheven tegen God, en God keert dat zelfde zwaard tegen Europa s menschenkinderen. De menschheid graaft haar eigen graf, God is heilig en rechtvaardig. Wie de menschheid aanbidt, komt met de menschheid om. En daarom is het zoo noodig koers te houden. Spr. brak hier even zijne toespraak af, de aanwezigen verzoekende te zingen-Gezang 77 vers 1. Na hervatting zijner rede constateerde spr., dat de duivel altijd gedachten uitspreekt, die God al eerst had geuit, alleen hij neemt er een carricatuur van. Immers, is het ideaal van ten duivel een stad, ook van eten christen is het dat. Abraham verwachtte de stad waar van God de fundamenten had gelegd en op perste bouwmeester was, staat in den bijbel Is de verwachting der Kaïns onzer dagen ijdel, niet alzoo die van den christen, omdat God de uitdenker van zijne stad is. Die toe komst 'S zoo zeker, omdat alles vast ligt Waar de christen zich onbekwaam weet tot eenig goed, weet hij dat er geen wrikken is aan de fundamenten die God gelegd heeft. Op deze fundamenten zal verrijzen een stad zonder tempel, omdat God alles zal zijn in allen. (Spr. merkte hierbij op, dat ook de he dendaagsche socialisten een stad willen zon der tempels het idee van den duivel, een carricatuur van dat van God),. Zijn de menschen, die vertrouwen op de stad van God, niet bruikbaar in de tegenwoordige maatschappij? Moeten de gedachten aan de stad der menschheid hen nu drijven met een boekske in een hoekske? Ontvluchtte ook Abraham de wereld? Neen, geloovigen zijn vlijtige aardbewoners. Het christendom is geen vijand van de cul tuur, want God heeft tot den mensch gezegd „onderwerp de wereld." Maar de christen moet dat doen met een ander doel dan de on- geloovige, ter eere Gods. Hij zingt niet van eigen kracht of eer, neen alles aan de voeten gelegd van God. Laat uw licht alzoo schijnen ondeh de menschen, opdat zij uw werken kunnen zien, dat zij het devies; geen wereldontvluchting. De Christus zei ons te letten op de teeke nen der tijden. Zien we den morgen niet glo ren aan de kimmen? Toen Abraham in den komenden dageraad zag, zag hij de rookende fundamenten van Sodom en Gomorra, en toch kon hij verwachten de stad, waarvan God de opperste bouwheer is. Het begin van de stad Gods is een graf De toren dien men in Babel niet ten einde kon brengen, bouwt Christus op. Wie God kennen, weten, dat hun domicilie is in den hemel. Zouden we niet iedereen in de stad der menschheid willen toeroepen: „Uw stad komt niet, 't is een fata morgana Wel zal er zijn weening en knersing der tan den. Eer de wereldsteden der aarde neerstor ten, vlucht, vlucht, tot de vrije stad, waar Christus de poort des levens is. Gij, die van Christus zijt, houdt koers- ver maande spr., gruw van de zonde. Men ga niet met gebogen gestalte door het leven, maar zij oprecht en hebbe heerschappij over deze aar de. En bij alles roeme men God. De spreker ging hierop voor in gebed waarna er gezongen werd Ps. 72 1 De heer K. Seinstra Az. bracht den spre ker namens de jongelingsvereeniging en na mens de geheele vergadering dank voor het gesprokene. Aan den uitgang werd een collecte gehou den ten bate van den arbeid onder de mili tairen. RECTIFICATIE RAADSVERSLAG. In ons raadsverslag staat, dat de heer Go vers zich er over verwonderde, dat de bewo ners van den Kennémersingel nog adresseer den. Spr. betoogde, dat hij er zich over ver wonderde, dat zij nog behoefden te adressee- ren, aangezien z. i. publieke werken reeds lang het recht hadden, op grond van de con cessievoorwaarden, om de tramwegmaat schappij tot bestrating te noodzaken. Aan publieke werken was men in deze te laks. De toestand aan den Kennemersingel was nu een grooter rommel, dan in de ergste Amster- damsche achterbuurt. ROODE KRUIS. Gisteravond 8 uur had de algemeene ver gadering van het comité voor Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis in het stad huis plaats. De voorzitter, de heer J. F. Moens, open de de vergadering en wees op de eer der af deeling te beurt gevallen door de onder scheiding haar secretaris verleend. Hij rele veerde de moeilijkheden aan het secretaris ambt verbonden, huldigde de wijze waarop de heer Ledeboer zijn taak heeft vervuld en zegde hem dank voor het vele, in 't belang der afdeeling gedaan. De heer Ledeboer dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en betuigde zijn erkentelijkheid voor de medewerking, hem vanwege het comité verleend, waardoor het secretarisambt van de afdeeling Alkmaar werkelijk een aangenaam kon genoemd wor den. Hiema werden de notulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was van de eere-voorzitster en eerevoorzitter en dr. van Dam bericht van verhindering. Alsnu was aan de orde het jaarverslag en het verslag van de verrichtingen van het co mité in het afgeloopen jaar. Uit dit laatste nemen we het volgende 1 over: Het bestuur bleef gedurende het verslag jaar samengesteld gelijk in het vorig jaar verslag staat vermeld; in de vacature voor zag de algemeene ledenvergadering door de benoeming van Mevrouw M. A. C. Slinger- Jut. De penningmeester, de heer P. G. J. Jung, heeft wegens drukke bezigheden be sloten op de a.s. algemeene ledenvergadering als zoodanig af te treden. De bij de oprichting tot stand gekomen organisatie betreffende de verschillende inge stelde commissies, bleef gehandhaafd; waar noodig werden deze herzien. Van de Transportcolonne der. Roode Kruis- Brigade (le leider Dr. R. J. van der Heijde; 2e leider Dr. H. Over) werden de herhalings cursussen geregeld gehouden. De opkomst der helpers was over het algemeen zeer be vredigend. In April werd ten overstaan van eene door het bestuur aangewezen commissie, waarin zitting hadden de heeren Dr. J. M. van Dam lid van het bestuur, de overste Striening, di- rigeerend officier van gezondheid 2e klasse, tijdelijk garnizoensarts, en Dr. R. J. van der Heijde, een examen gehouden voor ploeg- commandant voor de beide secties te Alk maar, aan welk examen 23 helpers deelna men, waarvan het resultaat was dat van de eerste sectie tot ploegcommandant werden benoemd H C. Stoutjesdijk, M. Kater en M Jimmink en als reserve-ploegcommandanl aangewezen G. C. van Gulik, A. van der Meulen en S. J. Molenaar; van de 2e sectie werden tot ploegcommandant benoemd Jhr. W. J C. van Lidth de Jeude, J. van Twuy- ver en J. Bruin en als reserve-ploegcomman- dant aangesteld C. Blankendaal, O de Waal en P. Oudt. Na gehouden overleg met den Inspecteur van het Vervoer der H. IJ. S. M. werd eene regeling getroffen voor het verleenen van hulp der Transportcolonne bij spoorwegon gevallen. Het Hoofd-Comité heeft de hier voor benoodigde hulpmiddelen ter beschik king van het Comité gesteld, die in een on gevallen-wagen, staande op het emplacement van het station alhier, zijn opgeborgen. Deze ploeg bestaande uit 6 personen, legde op 26 September proeven van bekwaamheid af ten overstaan van een daartoe door het be stuur benoemde Commissie. Daarallen aan de eischen voldeden werden ook deze tot helper aangesteld en hun de roodekruisband uitge reikt. De Leider van de colonne heeft voorts met den eersten ploeg sectie een aanvullingscur sus doorloopen. De colonne is tweemaal tot practischen ar beid geroepen tijdens den watersnood tot het verleenen v ~t hulp aan de gemeente Purme- rend. Een overzicht van de werkzaamheden van de transportcolonne bij den watersnood te Purmerend wordt voorts gegeven. De door den leider der Verpleegcolonne in Mei 1915 aangevangen theoretische cur sus, eenmaal per week, werd in Februari 1916 beëindigd. Het kwam er toen op aan de leden der colonne in de gelegenheid te stellen het geleerde in de praktijd 'toe te pas sen. Om dit doel te verwezenlijken heeft dr Wicherink zich veel moeite getroost, geluk kig heeft het overleg met de directrice van het Stadsziekenhuis alhier er toe geleid, dat met grond verwacht kan worden, dat de praktische opleiding in gemelde ziekenin- richting in het a.s. voorjaar met kracht kan worden doorgezet. Uit het overzicht van de werkzaamheden der Roode Kruisbrigade blijkt, dat ook gedu rende het verslagspaar de Leider der colon nes blijk hebben gegeven de door hen vrij willig opgenomen, omvangrijken taak met groote toewijding te hebben vervuld. Hierbij zij opgemerkt dat Dr. van der Heijde bij het lesgeven der cursussen steeds werd terzijde gestaan door zuster Driendijk, de directrice van het *Stadziekenhuis. Een woord van dank aan de doktoren van der Heide en Wicherink en zuster Driendijk is hier alleszins op zijn plaats Het batig saldo aan het einde van het dienst jaar 1916 van het comité voor Alkmaar toont aan, dat de middelen ook gedurende het afge loopen jaar wederom zijn verminderd, thans met een bedrag van ongeveer 400 hoofdza kelijk tengevolge van het aanschaffen van uit- rustingsbenoodigdheden voor de Transport colonne. Al geeft het getal der contribueerende leden een geringe stijging te constateeren van 95 tot 105, toch moet aan het eind van dit jaarver slag de klacht worden geuit dat de belangstel ling van Alkmaar s burgerij voor eene bij uit stek Nederlandsche vereeniging, die door hare organisatie het vertrouwen in onze nationale weerbaarheid tracht te versterken, in de critie- ke tijden die wij beleven, veel te gering is te achten. Het verslag van den penningmeester sloot in uitgaaf en ontvangst met 2189.1714, (ba tig saldo 1424.01). De bezittingen aan roerende goederen wer den geraamd op 2250. Het rapport van de commissie ter naziening van de rekening stelde voor, waar alles in or de was bevonden, de rekening en verantwoor ding aan te nemen. Aldus werd besloten, de penningmeester werd onder oank voor zijn be heer gedechargeerd. De alsnu gehouden verkiezing van drie be stuursleden bracht de herziening van de af tredenden, Mevr. Hanegraaff—Wichers, mevr. H. G Preijer—Wegener en Dr. J. M. van Dam. Aan de orde was nu de verkiezing van een bestuurslid in de vacature van den heer P. G. J. Jung, dep enningmeester, die wegens druk ke bezigheden bedankt. De voorzitter sprak den heer Jung een woord van afscheid toe, waarin hij hem harte lijk dankte voor het zeer vele in het belang van de afdeeling verricht, en het vertouwen uitsprak dat, als de nood aan den man kwam de heer Jung weer pal zou staan voor het Roode Kruis. De heer Jung dankte den voorzitter voor z'n woorden en gde de afdeeling zijn steun, wanneer die ooit noodig mocht zijn, stellig toe. De stemming had tot uitslag, dat van de 11 stemmen Mr. Th. Gouverne er 7 op zich vereenigde, terwijl de heeren Dr. v. d. Heijde en Stoutjesdijk ieder twee stemmen op zich uitgebracht zagen Van zijn verkiezing zal aan den heer Gouverne kennis worden gege ven. Tot afgevaardigden naar de Algemeene vergaderingen in 1917 werden benoemd de voorz. (ambtshalve), Dr. van Dam, en als plaatsvervangers Dr. v. d. Heide en den heer Ledeboer. Bij /le rondvraag vroeg Dr. v. d* Heide of het hem toegestaan zou worden, nu de avon den wat langer worden, met zijn groep naar Bergen te trekken om te oefenen. De kosten bleken wel eenig bezwaar hierte gen, doch de heer Moens verklaarde zich be reid, e kosten te dragen, daar hij de gedach te practisch en goed vond. Dit aanbod werd onder applaus aanvaard. DE TWEE STEDENTOCHT. De twee stdentocht AlkmaarPurmer end en terug heeft lang niet zooveel deel nemers kunnen trekken als de 15 dorpen- tocht. Het bestuur heeft nu besloten er een ge wone clubtocht van te maken, zonder inleg- geld en zonder medailles, aan welken tocht ieder die lid is van den IJ. H. N. kan deel nemen. Men heeft slechts met de bondskaart op de jas, om half tien Zondagochtend aan de Frieschebrug present te zijn. Het is nu maar te hopen, dat velen, die wel het plan hadden zich op te geven, doch dit nog niet deden, zich niet zullen laten af schrikken door het feit, dat het officieele tint je van den tocht af is, het kan immers even gezellig zijn zonder controleposten en zon der nummers op de borst! En het weer laat zich aanzien, nog beter te zullen zijn dan uen vorigen Zondag. Het is te hopen, dat zich Zondag een talrijk gezelschap naar Purmerend zal begeven, om, na zich daar met een flink bord erwtensoep versterkt te hebben, 's middags met de herinnering aan een prettig tochtje langs de Hoornsche Vaart, Alkmaar weer te bereiken. PREDIKBEURTEN, op Zondag 4 Februari. Alkmaar. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree, bed. v. d. H. Doop. Avond, 6 uur, Ds. Vinke, Woensdag avond, 7 uur, Ds. de Pree. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Evang. Luth. Kerk, 10.30 uur, Ds. Mak kink. Remonstrantsche Kerk, 10 30 uur, Ds. A. Klaver, rem. pred. te Hoorn. Gereformeerde Kerk, 10 uur en avond 5 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Gemeente, 10 uur en avond 5 uur, godsdienstoefening. Uit de omgeving. AKERSLOOT, Herv. Gem., 9.30 uur, Ds. Kruizinga (doop). BERGEN, Herv. Gem., 10 uur, Ds. Van den Kieboom (doop). EGMOND a. d. HOEF, Herv. Gem., 10 u., HEÊR-H'UGOWAARD, Herv. Gem., 9.30 uur, Ds. J. Broekema. HEILOO, Herv. Gem., 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatie-lokaal, 10 uur, Ds. A. Ji. Montijn van Haarlem. KOEDIJK, Herv. Gem., geen dienst. LIMMEN, Herv. Gem., 9.30 uur, Ds. C. J. Bosch. N.-SCHARWOUDE, Herv. Gem., 9.30 u., Ds. Staal. OTERLEEK, Herv. Gem., 9.30 uur, Ds. Spaargaren OU DORP, Herv. Gem., geen dienst we gens vacat. de Rijp. SCHERMERHORN, Ned Herv., vm. 914 uur, Ds. Zijlker. Ger. Kerk,vm. 9V, uur, Preeklezen. SCHOORL, Herv. Gem., 9.30 uur, Ds. Boeke. DE SCHEEPVAART. DEN HAAG, 2 Febr. Wij vernemen, dat gisteravond vanwege den Marinestaf nog getelegrafeerd en getelefoneerd is naar autoriteiten in al onze havens, stel lingen enz., en dat de verbodsorder tot uitvaren van zeeschepen nog gehandhaafd blijft voor alle Nederlandsche zeeschepen, maar dat schepen, die op eigen risico naar zee willen vertrekken, zich om vergun ning daartoe kunnen richten tot den Mari nestaf, die deze aanvraag om vergunning aan den Minister van Landbouw zal voor leggen en naar gelang van liens beslissin gen orders zal geven. DE „NIEUW AMSTERDAM" WEER TERUGGEKEERD. ROTTERDAM, 2 Febr. Het eergisteren uit Rotterdam vertrokken stoomschip „Nieuw Amsterdam", dat teruggeroepen werd, is hedenmorgen 11 15 uur den Nieuwen Waterweg binnengekomen. DE VISSCHERSVLOOT VAART WEER UIT. IJMUIDEN, 2 Febr. De politie-com mandant te IJmuiden heeft hedenmorgen bekend gemaakt, dat de geheele visschers- vloot weer mag uitstoomen, doch niet verder dan tot Terschellingerbank en op niet grooter afstand dan 20 mijlen uit de kust, dit is tot aan de grens van het Dyit- sche blokkadegebied. BINNENLAND Gemengd nieuws UIT SINT PANCRAS. De vereeniging „De Tuinbouw" vergader de 31 Jan. j.l. ten huize van den heer H. Ger ritsen inet 45 van de 181 leden. liet jaarverslag werd goedgekeurd. De penningmeester gaf versiag van ziju beheer. Ontvangen was 1511.74, uitgege ven 1423.3714, alzoo een voordeelig saldo van 88.3614. Nagezien door de heeren G Leien en G. Booij Jz., die alles in orde had den bevonden, werd de rekening algemeen goedgekeurd. Algemeene instemming vond 't voorste! 't presentiegeld voor de leden te bepalen op 0.25 en voor 't bestuur op 0.30 per ver gadering. Op voorstel van 't bestuur werd 't salaris van den voorzitter en van den secretaris penningmeester verhoogd met 50 pet. en den laatste voor zijne vele bemoeiingen inzake de militairen-verloven een gratificatie toege kend. De contributie der leden bleef bepaald op 0.50. Na eenige bespreking werd goedgevonden op de agenda voor de algemeene vergade ring van de Langedijker Groentecentrale de plaatsen, de voorstellen: lo. de schippers la den in de onmiddellijke nabijheid der vei ling; 2o. tijdig lossen na de morgen-veiling of anders invoeren van 'snamiddags veilen, 3o. geen invoering van den z.g. zomertijd en 4o. adüaesie te oetuigen met de motie- Uroentecultuur inzake de samenstelling der distributie-commissiën. Hierna werden behalve 't bestuur nog 13 leden gekozen tot afgevaardigden voor de a s. algemeene vergadering van de Langedij ker Groentecentrale te Zuid-Scharwoude. Nog werd besloten de niet-leden de kos ten van de uiën-consenten te doen betalen, waarna de voorzitter de vergadering mei woorden van dank voor aller medewerking sloot. UIT HEILOO. Gistermiddag 2 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren Bakker en Swart. De voorzitter opende deze eerste vergade ring in 1917, sprak zijn beste wenschen voor de leden van den Raad en het dorp Heiloo uit en hoopte dat men aan het eind van dit jaar zal kunnen zeggen dat er vrede is. Hierna werden de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen waren oa. eenige mededeelin- gen en goedkeuringen van Ged. Staten. Voorts eenige requesten, o.a. een van de bewoners van den rijksstraatweg, wijk a, waarin zij verzoeken ook tot hun wijk het elec- trisch net uit te breiden. Dit request is in handen van de commissie van bijstand tot het electrisch bedrijf gesteld, in overleg met die commissie adviseeren B. en W. nu, niet tot uitbreiding over te gaan, wijl de materialen duur zijn en het electriciteits- verbruik beperkt moet worden. Men *kan dit request als de toestand beter is weer in behandeling nemen. De heer van der Molen vroeg de behande ling voorloopig tot het najaar uit te stellen. Aldus besloten. Van de melkslijters was een verzoek om cent duurtetoeslag op de melkprijzen, daar alles zoo duur wordt. De burgemeester deelde mede, dat, waar de melkslijters per week volgens de bereke ning 20 tot 24 verdienen, het z. i. niet noodig was, dezen toeslag te verleenen. Besloten werd geen toeslag te verleenen. Het bestuur van den R. K. tuinbouwbond, afdeeling Limmen, verzocht een subsidie van 10 aan de gemeente Heiloo voor zijn practi- sche tuinbouwcursus, opengesteld voor ieder een, op welken cursus nog al wat leerlin gen uit Heiloo komen. B. en W. stellen voor, die subsidie te ver leenen. Aldus besloten. Van het bestuur van Hollandsch Noorder kwartier was een verzoek om een bijdrage voor een te houden demonstratie in een tentoonstel ling van brandbluschmiddelen, dit jaar te houden. Waar men in Heiloo bezig was de brand weer te reorganiseeren, en er voor de brand meesters wel nut in kon steken, de demonstra tie en de tentoonstelling te bezoeken, stellen B. en W. voor, een bijdrage in de kosten a 10 te verleenen. De heer van der Molen vond dat men nog te weinig van de organisatie af wist, hij wil de eerst nadere gegevens hebben, en hij zag ook niet in, of er wel veel nut in de tentoon stelling stak voor Heiloo's brandweer. De voorzitter vond het we! wat gek in kwa liteit naar die tentoonstelling te gaan, als men geen subsidie gaf. De heer Vermeij beaamde dit, waar men aan de brandspuit in Heiloo weinig had, kon den brandbhi^niuiddelen wellicht meer dienst bewijzen Na eenige discussie werd besloten 10 subsidie te verleenen. Een staat van de geleverde electrische stroom voor licht, kracht enz. gaf een flinke vermeerdering in de inkomsten van het be drijf, rekende men de uitbreiding van het net er buiten, dan was, volgens den voorzitter, toch wel voor 50 meer stroom gebruikt. Van het provinciaal elecrrisch bedrijf was een ontwerp voor een nieuwe overeenkomst in zake de stroomvoorziening ingekomen, welke overeenkomst voordeeliger voor de gemeente was dan de oude met de K. E. M. De commissie van bijstand adviseerde tot aannemen van het contract. Aldus werd be sloten. De voorzitter deelde mede dat bij de in schrijving voor een plaats voor de stoomcar- roussel de hoogste inschrijver (voor den tijd van 5 jaar) was J. W. Janvier met 683. Het totale bedrag aan gegunde inschrijvingen voor vermakelijkheden was 883. Alsnu was aan de orde het benoemen van een gemeente-secretaris. Ingekomen wa ren een 14-tal sollicitatiën. Op de voordracht staan als nr. 1 W. Jz Bruul en als no. 2 de heer Zwart te Dieren. Alvorens tot stemming over te gaan, kwam nog de kwestie inzake de erven van den heer Schuitemaker, die 50 in eens wilden betalen voor het onderhouden van diens graf aan de orde. Hierover wenschten deze erven een raadsbesluit. De raad besloot het voorstel aan te nemen. Hierna werd de vergadering eenige oogen- blikken geschorst. Na heropening werd tot stemming overgegaan, van de 5 stemmen kreeg de heer Bruul 4 stemmen en de heer Zwart 1 stem, zoodat de heer Bruul is geko zen. De grtificatie van 40 voor den heer Morsch, de vorige vergadering door den heer Swart voorgesteld, waarover toen de stemmen staakten, werd nu wederom in stemming ge bracht. Tegen stemden de heeren v. 'tVeer, Mulder en v. d. Molen, zoodat dit voorste' werd verworpen Het voorstel Bakker, een gratificatie van 25) werd met algemeene stemmen aangeno- men. j De burgemeester deelde nog mede, dat reeds tot bestelling van een aanplakbord, om bij den Heilooër dijk te plaatsen, was overge gaan. Wat betreft de vuilophaling deelde de voorzitter mede dat B. en W. na ampele be spreking besloten hadden voor te stellen voor rekening van de gemeente een vuilwagen te bestellen, en dan een oproep voor een vuilop- haler te doen. De heer v. d. Molen stelde voor, de kwestie toto de volgende vergadering aan te houden, daar men niet voltallig was. E)e heer v. 'tVeer stelde voor, op proef voor een maand iemand als vuilophaler aan te stel len om te zien, hoeveel tijd en hoeveel ritten er voor 't vuilophalen noodig waren om hiema nader de bezoldiging te regelen. De heer Maas Geesteranus vestigde de aan dacht op een wagen, zooals men die te Ber- g engebruikte, die z.i. zeer practisch was. Gewezen werd nog op een noodzakelijke verandering van de vuilnisbelt, opdat men in staat zou zijn verder de belt op te rijdea De heer van 'tVeer kende een man, die paard en wagen beschikbaar had en die vcor 6 in de week of misschien nog minder, ééns per week het vuil wilde ophalen. De heer Maas Geesteranus wees er nog op, dat de inwoners dan zorgen moesten, bakken klaar te hebben staan, waaruit het vuil dade lijk in den wagen geledigd kon worden. De heer van 'tVeer wilde, al dit kon, de beer van de school aanbesteden. Nu de mest zoo duur was, ging het eigenlijk niet aan om haar maar voor niets op het land van Bakker te brengen. De heer van der Molen wees er op, dat de vroegere gemeentewerkman ook niet voor nie mendal de mest wilde weghalen, al mocht hij die zelf gebruiken. De voorzitter zeide dat B. en W. de zaak zoud enbespreken, en1 in een volgende verga dering met voorstellen komen. De voorzitter kwam hiema op de vuilopha ling. De heer van der Molen wilde de kwestie aanhouden. Over een poosje kreeg men de schoonmaak, dan kwam meteen het ergste te zien. De heer van 't Veer wilde deze maand met een proef beginnen, dan had men een volgen de vergadering weer gegevens. Na eenige discussie diende de heer van 't Veer een voorstel in om zoo spoedig moge lijk een proef te nemen. Aangenomen. Tegen stemde de heer v. d. Molen. De heer v. d. Molen wees er nog op, dat men een inschrijving moest openen en daarna aan de laagste inschrijver het vuilophalen met een gesloten wagen moest gunnen. Aldus werd besloten. Hiema sluiting. UIT OTERLEEK. Gisteravond trad in de zaal van den heer O. de Vries op de heer C. Groot, van Zuid- Scharwoude. We kenden hem nog door zijn optreden van verleden jaar en we hadden recht te verwachten, dat we iets goeds zou den hooren en wat amusants. Nu, de heer Groot heeft ons niet teleurgesteld; wij roe pen hem gaarne nogmaals „tot weerziens" loc IJSBE RICHTEN. IJ. H. N., afd. U r s e m. Avenhom en Rus tenburg minder goed; Schermerhom goed. Voor den 20-plaatsentocht van uit Amster dam hebben zich reeds meer dan 500 dames en heer enaangegeven, voor den daaraan ver bonden wedstrijd 70 man. Heden wordt Marker-bruiloft vertoond op zee onder Marken. Uitslag van den wedstrijd om het kampi oenschap van de prov. Groningen voor ama teurs gehouden te Appingedam over 500, 1500 en 5000 M. Over alle afstanden win naar M. ter Borg te Borgercompagnie, tijden resp. 57 3/5 sec., 3 min. 46 2/5 sec., 12 min. 40 2/5 sec. Wedstrijd om het kampioenschap van N. Brabant, afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Winnaar C. C. de Koning te Leur in 53 3/5 sec., 2 min. 50 3/5 sec., 10 min. 10 sec. Te Hedel is de 17-jarige zoon van de wed. J. Sodderland door het ijs van de Oude Maas gezakt en verdronken. IJSCLUB OTERLEEK. Afd. IJ. H. N. Ijs zeer goed. Uitslag der Woensdagmiddag te Oterleek gehouden wedstrijden. A. Hardrijden voor mannen beneden 35 jaar. Zes deelnemers. W. IJ ven, -ste prijs, 5; G. van der Oord, 2e prijs, 3.; G. C. Denker, 3e prijs, 2. B Hardrijden voor mannen boven 35 jaar. Zes deelnemers. C. Slinger, 1ste prijs, 5; Jb. Wagenaar, 2e prijs, J 3; O. de Vries, 3e prijs, 2. C. Hardprikken. 20 Deelnemers, j. Heij- nis, le prijs, 5; H. IJkel, 2e prijs, 4; Jb. Schuurman, 3e prijs, 3; M cie Haan, 4e prijs, 2; J. IJkel, 5e prijs, 1. Eene aangename verrassing werd on zen dorpsgenoot, den 11-jarigen Klaas Wage naar, bereid, le btompeiuien werd hij, al daar rijdende onder de toeschouwers bij den wedstrijd in t scnoonrijaen, opgemerkt door Mevr. A. Metselaar—Kaan, van Oudesiuis, die het ventje uitnoodigde met haar de baan te berijuen, waarna ae dame zien zóó over het mooie rijden van Klaas verwonder de, dat ze hem gaarne een paar Hoekstra- schaatsen gunde, waarvoor ze alvast eenig geld in zijn beursje liet glijden. Na bij ech te voorstanders van ijsspori met een enkel woord haar wensch te kennen te hebben ge geven, steeg het bedrag zóó hoog, dat K. Wagenaar straks op Hoekstra's zich verder kan oefenen! IJS EN WEDSTRIJDEN. Amstelveen. Wedstrijd voor ama teurs over 500, 1500 en 5000 Meter. Win naar 500 M. J. P. de Koning te Purmerend, 58 sec.; 1500 M. dezelfde, 3 min. 414 secc., 5000 Meter A. Wajer te Amsterdam, 11 min. 3 sec. Het personenverkeer over de Waal bij Tiel is door het zware ijs gestaakt. Te Loosdrecht is een 14-jarige jongen in een wak gereden en verdronken. UIT OUDKARSPEL. Woensdagmiddag had op de banen van de ijsclub Volharding de aangekondigde wed strijd plaats in schoonrijden voor dames of heeren afzonderlijk. Door H. M. de Koningin was een groote bronzen medaille beschikbaar gesteld, die uitgereikt werd aan haar of hem die het hoog ste aantal punten verwierf. 19 heeren en 6 dames namen aan den wed strijd deel met den volgenden uitslag M. C. de Graaf, A. Paulowna 10 5/12 pun- ten. A. Spaans Hz., Barsingerhorn 18 2/3 p. K. Hille, Zaandam 17 3/4 p. N. Kaas, A. Paulowna 17 5/12 p. Ds |g Qras

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 2