iieiÈpi V li 11 L LET OU. D© Zeevalis.. J. E. -Ruiter, Bftrgwr, 17 -5712 p. A. J. de Sonneviile, O.-Niedorp 16 5/6 p. I. M. K. v. Loo, Oudkarspel, 16 7/12 p. H. Tauker, Oudkarspel 16 1/3 p. S. Jonker, Oudkarspel, 15 3/4 p. Joh. de Veer, Schagen 15 3/4 p. Jac. Boekei, Alkmaar, 15 1/3 p. C. Klinkert, Oudkarspel 15 1/4 p. K. Schenk, Gr. IJpolder 15 1/6 p. Jb. Stammes, W. Waard 14 5/12 p. P. de Geus Cz., Z. Scharwoude 14 1/4 p. P. D. Rezelman, A. Paulowna 14 1/6 p. K. Boot, Oudkarspel 13 5/12 p. Jac. Helder, Oudorp 11 2/3 p. M. de Waard, Br. op Langendijk 11 2/3 p. Dames Mevr. A. Bakker—Kistemaker, Schager- brug 21 1/3 p. i Mevr. J. de Waalde Graaf, A. Paulowna 19 2/3 p. Mevr. T. Borst—Warnaar, Oudkarspel 18 1/12 p. Mevr. E. Bankersen-Bood, Oudkarspel, 17 1/3 p. Mej. A. den Adel, Schagen, 13 1/3 p. iMcj. T. Raad, Zijpe, 11 p. In beide afdeelingen zijn drie medailles uit gereikt, terwijl voor de dame of heer die het hoogste aantal punten volgens het oordeel van de jury ontving, de groote bronzen me daille van H. M. de Koningin beschikbaar was. Deze werd dus aan mevr. Bakker—Kiste maker uitgereikt. Dr. J. G. Vogelenzang reikte de door hem beschikbaar gestelde medaille met een waar- deerend woord aan de le prijswinster uit. Zonder eenige formaliteit werd hierna de medaille van H. M. de Koningin aan dezelf de uitgereikt. De 2e prijswinster zal de verguld zilveren medaille, aangeboden door de gymnastiekver- eeniging, worden nagezonden. De 3e prijswinster werd de verguld zilveren medaille van Volharding ter hand gesteld, waarbij de voorzitter er zijn vreugde over uit sprak dat zij hierdoor als inwoonster van Oudkaspel ons vaandel heeft hooggehouden. De eerste prijs, een verguld zilveren me daille, beschikbaar gesteld door den burge meester, kan door dezen niet persoonlijk worden uitgereikt, omdat hij door ambtsbezig heden verhinderd was. De voorzitter nam deze taak dus op zich. De 2e en 3e prijs waren verguld zilveren medailles van Volharding. Zondag zullen wedstrijden worden ge houden in hardprikken voor heeren en ring steken voor paren, terwijl een arrenwedstrijd in overweging werd genomen. Aan de Zondagmiddagwedstrijden kunnen ook buiten de gemeente won enden deelnemen. UIT ZU1D-SCHARWOUDE. De ijsclub „Ons Genoegen" heeft weder een wedstrijd doen houden. Ditmaal bestond hij uit guldensprikken per prikslede. Er had den zich hiervoor 26 personen aangemeld. Het inleggeld bedroeg 0.25. De uitslag was: H. S.tins, le prijs, 8; P. de Graaf, 2e prijs, 6; A. van Twuijver, 3e prijs., 4; Jn. Kostelijk Jz., 4e prijs, 2. De Propaganda-Tooneelclub van de afd Zuid-Scharwoude-Broek op Langendijk van den Bond voor Staatspensionneering ontving van de afd. Heerhugowaard eene uit- noodiging om aldaar op te treden met het alhier met succes opgevoerde tooneelstuk: „Arme Daantje". UIT SCHERMERHORN. Te Schermerhorn is een wedstrijd gehou den in schoonrijden, waaraan door 6 paren werd deelgenomen. De 1ste prijs werd be haald door den heer C. J. Ooms, van Alk maar, met mej. Plevier-Wagenaar, van Oter- leek; de 2de prijs door den heer S. Met en mej. J. de Jong, beiden van Alkmaar; de 3de prijs door den heej- J. Eijssen en mej. Bak ker, beiden van Deemster. UIT PURMEREND. De den 31 Jan. door de ijsclub „Purmer- steijn" op het Noordnollandsch Kanaal ge houden schoonrijderijen op schaatsen zijn uitmuntend geslaagd. Uitgeloofd werden zil veren, verguld zilveren en bronzen medaijes De uitslag was als volgt: Eereprijzen, medaljes van H. M. de Ko ningin: le prijs Mevr. KransKooij, Scha- ningin: le pr. Mevr KransNooij, Scha genj 2e pr. M. Nooij, Hoorn. Paren 14 deelnemers en deelneemsters, le pr. de heer Nooij, Hoorn, en Mevr. Krans Kooij, Schagen; 2e pr. de heer en mevrouw Lubbes, Zaandam; 3e pr. de heer Kapteijn en mevr. de Rijke, Purmerend Dames. 12 deelneemsters, le prijs Mevr KransKooij, Schagen; 2e prijs Mevr. de Rijke, Purmerend; 3e pr. Mevr. Bakker Uuenbosch, Alkmaar. Heeren. 21 deememers le prijs M. Nooij, Hoorn; 2e pr. de Waal, Hoorn; 3e pr. Lub bes, Zaandam. Roman uit «et taaist der lbe eeuw, naar 't van RAFAeL SABATINI HOOFDSTUK XXI. MORITURUS. Hij verliet haar met een hart vol bitter heid, haar in diep berouw achterlatend, 't gevoel van deze haar laa.ste onbillijkheid te genover hem overstelpte haar zoo, dat het de maatstaf werd, waarmede zij al 't andere onrecht afmat, dat hij door haar geleden had. Misschien had zij door haar over spanning geen goeden kijk op de zaak en overdreef zij, totdat het haar scheen, dat ai het leed en kwaad, waarvan in dit verhaai gesproken wordt, het onmiddellijk gevolg was van haar eigen ontrouw. Daar alle oprecht berouw van zelf ge volgd wordt door den vurigen wensch, om goed te maken, was dit ook met haar het ge val. Was hij maar niet zoo spoedig heen gegaan, dan zou hij haar op haar knieën ge zien hebben, smeekend om vergiffenis voor al het onrecht dat haar gedachten hem ge daan hadden en ten volle haar eigen on waardigheid «n laagheid erkennend. Maar UIT SINT FANCRAS. Aan den wedstrijd voor meisjes van 12— 15 jaar in het rijnen met eeu aal op een Doiaje, namen 11 meisjes deel. De le prijs a j 4 won A Scnoon, aen 2eu prijs a j 2,oü, T. Kloosterboer Jnci.; den 3en pr. a l.óü T. Gerritsen Hd., den 4en pr. a 1, R. Kiooaieruuer Pa., en oen troostprijs, een tiacon eau de coiogne, aoor een oeiangstei- lenae besemkbaar gesteld, N. Zeegers. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdag j.l. hield de ijscluo „Winterver maak" haar 9de jaarvergaau ng in het lo- saal van den heer Kuiper De voorzitter openue met een hartelijke 'toespraak üe vergadering, zich verheugende over zoo een groote op Komst (ongeveer 80 personen). De notuien werden daarop voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van aen secretaris bleek, üat het iedemai sedert 1914 met 167 ieden was verminderd. Hij gaf de schuld nieraan, dat er in twee jaren geen ijs geweest was. Nu er weder ijs is, neemt het getai weer toe. De secretaris deelde voorts meae, dat de IJ. W. V hare arbeiders heeft verzekerd, toorts was een veroanükist aangeschatt, lad ders en ander materiaal aangekocm. Het De- urag zou op heden wel 000 a J 700 be uragen, wat er tnans aan materiaal aanwezig is. uat er tnans reeds negen weüstrijuen gc- nouaen zijn, waar 338 personen aan deeina- men, en aat nog veie wedstrijden in het ver- scniet zijn, weder dienende. Uit het versiag van den penningmeester bleek, dat er ontvangen was 32o.0o en uit gegeven 270.79, een baiig saido aldus van j >4.26. De geïnde contributiën zijn van d 11 jaar, hier niet bijgerekend Bij monde van aen heer G. Glas Az. werd der vergadering medegedeeld, dat de boeken nagezien zijn en in orde bevonden waren van den penningmeester. Uitslag van ae bestuursverkiezing: Geko zen de heeren S. Kossen, J. C Kouwen en J. Wielings. In comité tot voorzitter gekozen de heer W. v. d. Molen, tot vice-voorzitter de heer J. Wielings en tot secretaris de heer P. Glas Daarna deelde met een hartelijke toespraak de heer S. Wagenaar de gewonnen prijzen uit Schoonrijden: le pr. verg. zilv. med M. de Waard en mej. J. Wagenaar-de Waard; 2e pr. zilv. med. W. Blok en mej T. Slot- Wagenaar; 3e pr. bronzen med. A. Rus en jongejuffr. M. Balder. Molenrijden: le pr. ƒ.8 A. ten Bruggenca- te en jongejuffr. A. Ven; 2e pr. 6 J. Hart en jongejuffr. T. Frederiks; 3e pr. 4 H. Wagenaar en jongejuffr. A. Glas; 4e pr. 2 J. balder en jongejuffr. B. Glas. Hemdenraces, le pr. Portefeuille, H. Wa genaar; sieradendoos jongejuffr. I. Wage naar; 2e pr. schrijfcassette Ar. Huibers, een antieke kralentasch jongejuffr. Aagtje Hui bers; 3e pr. een bloementafeltje, S. Balder, en jongejuffr. A. Schagen. Terwijl voor 4e prijs cadeaux gegeven werden aan A. ten Bruggencate en M. Bal der. Onder daverend applaus dankte de heer A. Rus namens zijne medeprijswinners het bestuur voor de prijzen. Bij de rondvraag werd toezegging gedaan dat de barsten in het ijs zullen voorzien worden en het toegangspad verzekerd zal worlen tot de banen. De voorzitter sloot met een woord van hulde en dank aan allen, die medegewerkt uadden tot bet verkrijgen van goede resulta ten op de ijsbanen van IJ. W. V. De IJsclub „Wintervermaak" heeft gisteren weer een wedstrijd georganiseerd in het scnopnnjden, door paren, waarvoor 6 me- uanles beschikbaar waren gesteld door de neeren kens Slot en C. Wagenaar Kz. Aan uen wedstrijd namen 7 paren deel. De 1ste prijs, verg. zilv. medame. werd behaaid uoox mej. T. Slot-Wagenaar, met J. de Rui- ier; de 2e prijs, zilveren medaille, door mej. t. Wagenaar-ue Waard, met W. Blok, en üe >de prijs, bronzen medaille, door me), Net- iie Bamer met Atb. Rus. Under zeer veel belangstelling werd dezen wedstrijd gehouden." De jury had een moei- ajke taan, de behaalde punten der prijswin naars ut'pch weinig uit elkander; UIT IIEILOO. De openhare vergadering van de Vereeni ging van Landstormpnchtigen in Neder- .anü, afd. Heiloo, genouden op 26 Januari 1917, in 't cafe ,,'t Wapen van Heiloo" te iieiioo, heeft de bekende motie aangenomen, waarin wordt gevraagd de ïnujving van mi- .ïtie- en landsiuunpncntigen van ae lichting -n jaarkiasse 1918 aan die der ouderen ianu- •Hormjaarkiasse te doen voorafgaan. daar zijn rechtvaardige toorn hem uit haai wgenwüordigheid verdreven had, kon zij jiechis over alles zitten peinzen en de woor- aen overdenken, waarin zij haar pleidooi mi vergeving kleeden zou, als hij weer te- ugkwam. Maar de uren gingen voorbij en er was niets van hem te zien. En toen kwam bijna met een schok van angst de gedachte bij .mar op, dat binnenkort het schip van Sir john Killegrew hen misschien zou aanval- .en. In haar afgetrokkenheid had zij nauwe- ijks hieraan gedacht. Nu die gedachte bij ,iaar opkwam, gold haar zorg alleen de ge volgen er van voor Sir Olivier. Zou er ge vochten worden, en zou hij misschien omko men in dien strijd, hetzij door de handen der dngelschen of der zeeroovers, die hij om narentwille had verraden, misschien zonder ooit haar bekentenis van berouw te hooren, zonder die woorden van vergiffenis te spre ien, waarnaar haar ziel zoo dorstte? Het liep ongeveer tegen middernacht, .oen zij, niet langer in staat de onzekerheid ie verduren, opstond en zachtjes naar den in gang liep. Heel stil lichtte zij het gordijn op en toen zij een stap vooruit deed, strui kelde zij bijna over een lichaam, dat voor den drempel lag. Zij trad verschrikt terug, bukte zich toen, om te kijken en bij de zwakke stralen van de lantaarns aan den hoofdmasit en de leuning van bet achterdek, herkende zij Sir Olivier en zag zij, dat hij sliep. Zij lette niet op de twee Nubiërs, die UTT AKERSLOOT. Donderdagmiddag werd op net z.g. Doo- de Gai bij net Alkmaai dtrmeer een ijs wed strijd genouden met hindernissen voor ge huwde paren, uitgeschreven door de ijsciub atd. Akersloot. Door 30 paren werd hieraan deelgeno men. De le prijs werd gewonnen door den neer A. Damiaans en nrej. W. Aatjes; de 2e prijs door W. Groot en mej. A. Besse; de 3e prijs door J. W. Klop en mej. J. Duin; de 4e prijs door A. Deijien en mej. M. Bregman; de 5e prijs» door C. Booij en mej. M. iioonj de 6e prijs door P. de Goede en mej. G. Klop. De prijzen bestouden uit prachtige nuisnoudelijke artikelen. Met een toepasselijk woord door den voorzitter werden de prijzen in café Rijf aan üe winners uitgereikt. Door den Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige P. Boschman, van de ncnting 1917, een jaar uitstel van eerste oe- tening veneend wegens studtebeiangen. UIL UUDOKP. Vanwege de Ijscmb „Oudorp" werd he den een wedstrijd gehouden in net tonrijden. De prijzen, besmanue uit luxe voorwerpen, werden oehaaid door P. Blom Jz., J. Mole naar, G. Vauer en J. Poel. De eerste prijs winnaar ontving nog een zilveren meuame, aaugenoden uour den Durgeineester. Boven dien was door de Ijscluo een 8U pond spek oesdiikoaar gesteiü Voor üe prijswmneers, om onaer de oenoeftigen dezer gemeente te worden verdeeid. UIT LIMMEN. Gisternamiddag naü aimer onder groote oeiangsteittng, op ue Disseido'rpervaart, een ïjsteest piaais. Genouden werd een wedstrijd m scnoonrijden voor meisjes van 1317 ,aar (lb deelneemsters), het docnterije van uen neer C. Pepping oehaaide tneroij den eersten prijs. Hedenmiddag hield men voor jongens van 13 tot 17 jaar een wedstrijd, waarvan we de uitslag nog niet kunnen meaeüeeien. De jongens moesten onder het rijden een schil- uersjas aamreaken, iets dat begrijpelijkerwij ze tot grappige tooneelijes aameiümg gat. Bij voortdurende vorst wordt a.s. Maan dag een wedstrijd in hard- en schoonrijden genouden ten bate van de minder bedeelden uit Limmen. UIT HOORN. De Vereeniging „Ijsvermaak" te Hoorn zal Zondag te 1 uur een wedstrijd in het schoonrijden houden voor dames en heeren, die nog nooit een prijs hebben gewonnen, om medailles. Daarna zal een nationale hardrijderij wor den gehouden over 150 Meter, om prijzen van J 40, 20, 10 en 5. De vereeniging „Ijsvermaak" te Hoorn hield gisteren een in alle opzichten uitste kend geslaagde schoonrijden]/.eer veel be langstelling werd betoond. Ingeschreven wa ren 21 heeren, 11 dames en 10 paren. De heer M. Nooij en mej. M. Kaan hebben den wedstrijd opgeluisterd zonder daaraan deei te nemen. De jury bestond uit de heeren M. Mooij, P. A. Ligthart en H. Mooij. De uitslag is de volgende: Dames: le prijs mevr. Tal. Eecen te Koog a. d. Zaan, verg. zilv. med. en kunstvoor werp, benevens zilv. med. van H. M. de Ko ningin, met 295 punten; 2e pr. mej. Hatses te tnkhuizen, groote zilv. med. met kunst voorwerp, met 272 punten; 3e pr. mevr. Breebaart-Kaan te Winkel, kleine zilv. med. en kunstvoorwerp, met 266 punten. Heeren: le prijs Jac. de Waal te Hoorn met 284 punten; 2e pr. C. Kaan te Anna- Paulowna, met 276 punten; 3e pr. N. v. d. Voort te Amsterdam, met 269 punten. De prijzen bestonden uit verg. zilv., groot zilv. en klein zilv. med. met kunstvoorwer pen. De heer de Waal verwierf bovendien een bronzen medaille van H. M. de Ko ningin. Paren, le pr. mevr. Breebaart-Kaan en de heer Kaan, met 22punt; 2e pr. mevr Krans te Schagen en de heer J. de Waal met 22y, punt; 3e pr. mevr. Liefhebber-Speets te Anna Paulowna en de heer M. de Graaf te Anna Paulowna met 20"7/»»- Ook hier bestonden de prijzen uit medail- les en kunstvoorwerpen. 1 ELEGRAr IbUH W EEKBEKiUt 11 2 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De But. Geldig tot den avond van 3 Februari. In het gebied van de waarneming is de hoogste stf«wi van den barometer 766.6 te i lernoesand. De laagste stand van den barometer ondei i60 Zuid-Duitschland VERWACHTING. Zwakke tot matige noordelijke tot ooste- .ijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen sneeuw matige tot strenge vorst onbeweeglijk als standbeelden de wacht hiel den. Zij boog zich over hem heen, en viel ioen zactitjes op haar knieën naast hem neer. Er stonden tranen in haar ocigen, tranen die haar werden afgeperst door een teedere ontroering van verbazing en dankbaarheid over zooveel trouw. Zij wist niet, dat hij den vorigen nacht ook zoo geslapen had. Maar het was haar genoeg, hem nu hier te vinden. Het trof haar zonderling en diep, dat deze man, dien zij altijd gewantrouwd en verkeerd beoordeeld had, zelfs, als hij sliep, van zijn lichaam een slagboom maakte voor haar meerdere veiligheid en bescher ming. Een snik ontsnapte haar en op dat geluid, zoo licht en waakzaam sliep hij, zat hij d. delijk rechtop; en zoo zagen zij elkander in de oogen, zijn donker, gebaard valkengelaat op dezelfde hoogte met haar bleek, stralend gezicht. „Wat is het?" fluisterde hij. Zij trok dadelijk terug, verschrikt door die vraag. Toen herstelde hij zich en trachtte echt als een vrouw, de zaak, waarover zij kwam, te ontwijken en te verhelen, nu de kans haar geboden werd. „Denkt ge", stamelde zij, „dat Lionel het schip van Sir John bereikt heeft?" Hij wierp een snellen blik in de richting van den divan, waar de Dey onder de tent sliep. Daar was alles stil. Daarenboven was de vraag ia het Engelseh gedaan. Hij UÏTS1 AO VEILING, gehouden bij opbod Ua uvt.idaan ran den te Alkmaar gevestigden notaris Mr A P. H. DE LANGE, op Woensdag den 31 januari 1917, van de volgende perceelen te Alkmaar: 1. Een Kokkiehuis met Erf en Wcnmg, aan het Heiligeland, groot ongeveer 1 a. 51 c.a. Str. de heer J. N. Zandvoort 4000 2. Een Koffiehuis met Woning, Erf en Stallen, aan den Tienenwal, groot onge veer 2 a. 16 c.a. Str. de heer D. de Raat 5000 3. Een Stal, aan het Heiligeland, groot 1 a. 48 c.a. Str. de heer E. E. Stoel 3550 4. Een Woonhuis met Erf en Steeg, met af zonderlijke Bovenwoning, aan het Hei ligeland, groot ongeveer 82 c.a. Str. de heer A. van Dijk 3005 5. Een Winkel met Woonhuis, aan den Tiuienwal, groot ongeveer 33 c.a. Str. de heer A. van Dijk 1350 6. Een Woonhuis met Erf, aan de St. An- nastraat, groot 32 c.a. Str. de heer J. Benjamin 910 7. Een Benedenwoning met Bovenwoning, aan de St. Annastraat, groot 56 c.a. Str. de heer Th. Smit 1710 8. Een Woonhuis en Erf, aan de Keizer straat, groot 32 c.a. Str. de heer G. Kamper 700 9. Een Woonhuis en Eri, aan de Keizer straat, groot 26 ca. Str. de heer W. Th. S. Matthijsen 655 10. Een Winkel- en Woonhuis, aan de St. Annastraat, groot 52 c.a. Str. de heer C. Mooij 1760 11. Een Woonhuis met Erf en Steeg, aan hei Kiein Nieuwland, groot 49 c.a. Str. de heer J. Blok 675 12. Een Woonhuis met Erf, daarnaast, groot 34 c.a. Str. de heer A. Englander 735 13. Een Pakhuis met Erf, Bovenwoning en achter Pakhuis met Steeg, aan de Pieter straat en Koningstraat, groot 1 a. 34 c.a. Str. de heer A. van Dijk 5015 14. Een Woonhuis en Erf, aan de Kerk straat, groot 53 c.a. Str de heer G. Kamper 1460 15. Een Woonhuis met Erf, aan de Fores- tusstraat, groot 97 c.a. Str. de heer J. G. Corino 2300 16. Een Woonhuis met Erf, aan de van der Woudestraat, groot 79 c.a. Str. de heer F. C. Rike 1790 17. Een Woonhuis met Erf, aan de Nieuw- poortslaan, groot 99 c.a. Str. de heer J. N. Zandvoort 2440 18. Een Woonhuis met Erf, aan de Nieuw- poortslaan, groot 91 c.a. Str. de heer P. C. Rike 2500 De afslag en combinatiën zullen plaats hebben op Woensdag den 7 Februari 1917, des avonds 8 uur, in het café „Het Wapen van Haarlem, van den heer C. van Twisk, aan de Nieuwesloot te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 1 Eebr. Johannes Comelis van Florestein en Maria Wilhelmina Baltus. Cornelis Jan Boschman en Immetje de Groot. Johannes Teeuwen, weduwnaar van Mina Reijnen, en Petronella Romijn, weduwe van Theodorus Johannes Teeuwen. Gerrit Johannes Dilg en Anna Ca- tharina Petronella Snoerwang. OVERLEDEN. 1 Febr. Cornelis Erkamp, 82 jaar. ALKMAAR, 2 Febr. Fabriekskaas Kleine f 72. le soort Commissie f 71 Boerenkaas, Kleine f 70,commissie f 67.50, middelbare f 67. Noteering der Sub-Commissie uit de Kaas- vereeniging. le soort Edamm. fabr. f 71, Aangevoerd 136 stapels, wegende 62287 Kilogram. Handel stug. ALKMAAR, 2 F«b. Qraanmarct. Aangev. Gr©ene erwten f a grauwe f 36.50 a vale f a LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 1 Febr. Voormiddagveiling R«ode kool 2e soort f 1.50 a 2.60, gele 2e suort f 3.40 a 3.85, witte /e soort f 3.20 a 3 25. Uien, overzee f 5,80 a 6.30, overland f 8 60 a 0ruig binnenl. f 0.a 0. export f 0.a 0. Koodekoobper wagon f 1025, gele f925, witte f lüuO. NOORDSCHARWOUDE, 1 Febr Roode stond op en stak een hand uit om haar op te neipen. Toen wenkte hij haar, weer naar de kajuit te gaan, waar hij haar volgde. „Houdt de onrust u wakker?" vroeg hij, lialf vragend, half bevestigend. „Ja", anrwoordde zij. „Dat is eigenlijk met naodig", verzekerde hij haar. „Het is niet waarschijnlijk dat Sir John voor midden m den nacht in beweging zal komen, zoodat hij ons onverwachts kan aanvallen. Ik twijfel niet, of Lionel heeft hem bereikt. Het is niet voor ver. Boven dien, zoodra hij de baai uit was, kon bij over land gaan tot hij bij het schip was. Hij heeft zeker zijn boodschap overgebracht." Zij ging ziften, haar blik vermeed den zij nen; maar bij het licht, dat op haar gelaat viel, zag hij de sporen van tranen. „Zal er gevochten worden, als Sir John komt?" vroeg zij hem nu. „Wel waarschijnlijk. Maar wat helpt het? Wij zijn gevangen zooals vandaag gezegd werd in juisit zoo'n val, als dien, waarin Andreas Doria, Dragut ving bij Jerba, be halve, dat de slimme Dragut een uitweg voor zijn galeien vond, en er hier geen mo gelijk is. Moed dus, want het uur van uw bevrijding nadert zeker." Hij hield op, en ging toen zacht, bijna nederig voort. „Het is mijn bede, dat later in een gelukkige toe komst deze laatste paar weken u slechte een booze droom toeschijnen." Op deze bede gaf zij geen antwoord. Zij zat stil met gefronste wenkbrauwen. (Wordt vervolgd.) - IÖ2J, gei* I i Dmï.i", wi.tekool f ICGO a 1030 pc. lÜOdti KÖ Grove uien f 6.30 a 6.50, id. voof export f 6.3u a 8.20. WARMEN HUIZEN, 1 Febr. Roodekool le soort f 1025 per wagon, 2e soort t 0 a 0— per wagon, gelekool le soort f 925 2e soort f 0a 0per wagon. Deensche wittekool le soort f 1000, 2c soort f 0a 0per wagon. v,\ta 1 LKDAM5C1 IE BEURS. Upgave van het x'iRuHOLLANDSCH LANUBUUWOCtDlti Voordam C 13. Koers vau Staatsleaningan. 1 Febr. 2 Febr 1335 96 <k PROLONGATIE 31/. pCt. Medcdeelingen. De Amerikaansche markt viel hier mede nade flauw New-Yorksche koer sen van gisteren. Vooral Marines hoewel veel lager dan gisteren waren hier naar verhou ding gunstiger gestemd dan in New-York. Oliewaarden flauw. Tabakken en Rubber la- ger. j ADVERTENTIëN Ondertrouwd J. SLOT Pa. en E. J. TAN 'T HO FF, Bergen, 2 Februari 1917. Huwelijksvoltrekking 16 Februari a.s. Ge trouwd: A. C. W. NIEUWKOOP, res. 2e luit. inf., en M. P. VADER die, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Bussum, Nassaupark 9. 1 Febr. 1917. Door NOORD-HOLLANDSCH LAND- BOUWCRED1ET wordt Zich schriftelijk aan te melden. 62) MARK 1BEK1UH1 EN. NEDERLAND. pCt Oblig.N.W.S. van 500/1000 5 102 dito dito 4( 101 dito dito 4 947/t Oblig. dito 3j Ë4 dito dito 3 74 dito dito 2j 62»,< Ned. hid. f 1000 5 100' BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND Obl. frs. 2500-5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 625 4; Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 öe Emissie, 1894. OR. 625 4 rURKHE. BagdadSpwg. le serie 1904 4 BRAZILIË. Fundin Ln. 1898 i 20/100 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en Crediet-lnstellingen Amsterdamsche Bank A Nederl. ind. Handelsbk. Aand. Nederlandiche Bank C. v A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver Aand. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundy Co C. v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew, A. id. Pref. A. RedjangLebong A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dortsche Petr. Ind. Aanu. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon.Ned. Mij. t. e. v Petr. br. A, Sum. Palembang. Petr. Mlj. A. BUITENLAND. New. SchibaieJf Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. id. Crt. Pref. A. Orion Petrol. Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mii. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Anterik. Stmv. Mlj. Aaud. Ned. Scheepv. Unie Aand BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. alg. A. Int. Merc. Marine alg. pr. A. Int. Merc. Mai. Cy. Dep. Cert. Obl. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id, id. Prel. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Se5embah Tabak Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 Mlj, t. Expl. v. Staatssp. Obi. 4J BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top. S. Fé. C. v g. A. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv 8i R. Orande Spw C. v. A. Erie Spw. Mlj Oewone Aand. Kans Citv South. Railw. Cy. g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Out. Western A. Norf. West. Cert. gew. Aand. 431', 811', 751', 66 62 647 65» 66 s/s 56 a,, 931/is 104 1037/, 189 ,235 2351, 89 1431/4 171 17" 59 i/i 104 221/4 35 159 236 f248 350 200 165 520 431/, 46 79t/4 48 235 1647', 410 169 s/4 28 79 90 '102 ,01 94?/, 831/4 7 4 '"4 627', 100»/, 43 30 Vj 6 2 a/, 65 66 66s/4 93 230 228 270'/, 524 '444 188 1234 530 103 103", 101 V, 185 161 66>% 59 101 22f/, 34 >4 154 232 f245 161 512 43 46 47 233 157 406ife 164 25 73 83i/, 231 226 268 515 427i/, 186 232 Southern Pac. Com. South. Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 100.- Gemeente Crediet BELOIE. Antwerpen 1887 A. >3 3 2'. 104 1044/4 157', 31 25 r 85'? 28 137*/, 96 28»', 140 105 97 62"/,, 103 16 30 25 81/, 27*/, 941/i 28 140

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3