Firma H.S. CLOECK, lÊ&StL 3. c3L IS. lOL 3S5£ O TIP* "ÏME 53ÏL n ZONDAGS GESLOTEN Van Hollandsch Noorderkwartier de GROOTSTE en MEEST MODERNE inrichting. Speciaal "roer HEEREN- en KINDERKLEEDING, gemaakt en op maat. Tel. 212. t LAAT hoar Qtsrstraat, ALKMAAR. ROERMAKERS, Wij spr. i n yandaag althans geen K, die wèl zijn broodkaarten had ontvangen. Wij sprakea hedenmiudag hierover den directeur van net distributiebedrijf, die ons niet kon ophelderen, waardoor deze verwar ring was ontstaan. Hij wees ons op vele mogelijkheden, doch hoopte in ieder geval, alies tegen morgen in het reine te brengen. De bakkers deden goed met hun cliënten ook zonder broodbon nog brood te verstrek ken. De zaak zou gauw m orde zijn en de bakkers konden dan de achterstallige bons wei innen. Dat m n de K's aan het distributiebureau herhaaldelijk liet terugkomen en des mid dags tot 4 uur vooi een gesloten deur liet wachten, schijnt ons evenwel minder ge- wenscht. Men had beter gedaan met hen me de te deelen, dat ook hun broodkaarten thuis bezorgd zouden worden. Het komt ons bovendien gewenscht voor, dat het onderwijzend personeel morgen goed doet, met geen kinderen, wier ouders nog geen broodkaart hadden ontvangen, terug te sturen. Beter is het, om dan een broodkaartje van de anderen meer af te scheuren en deze later aan die anderen terug te geven De ou ders die nog geen broodbons ontvingen, doen echter goed hun kinderen een briefje mede te geven. (Ongecorrigeerd). BENOEMD. Tot agent van politie is met ingang van heden benoemd A. Klootwijk, uit Rotterdam TREINENLOOP. Naar aanleiding van een schrijven van de Alkmaarsche Handelsreizigersverteniging is door de H. IJ. S. M. thans bepaald, dat met ingang van heden trein 583 t laariemUit geest dagelijks, behalve op Zon- en feestda gen, zal worden doorgevoerd op de volgende dienstregeling: Vertrek Uitgeest 3.15 nam., Castricum 3.24, Heiloo 3.35, aankomst Alk maar 3.43. LIEDERENAVOND KRAUSS— ADEMA. De pianiste Gonda van Dam, die op den liederenavond, op 7 dezer, van Hovyd Ecoli- ne KraussAdema medewerkt, zal een bij zonderen concertvleugel bespelen, n 1. een bij na drie meter groote Eeurichvieugel, die eerst kort geleden uit het buitenland aankwam en van een prachtigen toon is. Deze vleugel is uit het pianomagazijn van de gebr. Spanjaard alhier, doch haast altijd op reis. PRIJZEN BEHAALD. Op de groole nationale tentoonstelling van pluimvee enz., gehouden te Leiden, wer den de volgende prijzen behaald door den heer O. Duif: Voor het mooiste toom Hol- landsche zilverpellen 1 eerste prijs en door den lieer M. de Boer voor het mooiste toon Nederlandsche uilenbaarden 1 eerste prijs en 1 eereprijs; voor de mooiste hen Nederland sche uiienbaarden 1 eerste en 1 eereprijs; voor ae mooiste witte Nederlandsche uilen- baard i tweede en 1 eereprijs; le eereprijs voor de mooiste en fraaiste collectie Neder- lanasciie uilenbaarden ,.r tentoonstelling. NOORDER-BANK. Aan de op 20 Februari a.s. te houden jaartijksche aigemeene vergadering van aan deelhouders zal worden voorgesteld het di vidend over het boekjaar 1916 te bepalen op 7 pet., (vorig jaar 6 pet.). KINDERWEDSTRIJDEN. De ijswcdsinjden zijn nog steeds aan de orde van üen uag, zooüra eentg comité ot groep personen liet plan krijgt om een of anderen kamp uit te schrijven, kan men verze Keiu zijn van vuiüoeiiue ueeuiennng. z-oo hielu Vrijdag de jeugd van uen Gees- tersmgei op liet „Paardenwedeen wedstrijd in naiunjucn en batrtjden, om prijzen, uit- geiuofd u„or de bewoners van den Geester- stngei. oe baan zag er alleraardigst uit en was ze^r goed vci.ictit en de deelname liet na- 'tuunijK Weutiuni niets te wenschen over. De uitsiag van het hardrijden was: d. van i Huilenaar eerste prijs; Cor Jan sen tweede prijs, Nic. Pool, tierde prijs. I let bairijden had den volgenden uitslag: Nic. Wortel, eerste prijs; L. Jansen, twee de prijsMarietje Pool, derde prijs. Alle deelnemertjes werden nog op een kleine versnapering onthaald, die als altijd op het ijs door grage monden in hongerige magen kwam. (Herplaatsing wegens misstel ling). HET IJS. Het ijs wordt zoo langzamerhand respec tabel dik. Hedenmiddag bleek de dikte, die Donder dag 20 c.M. was, 30 c.M. te bedragen, voorwaar geen kleinigheid. Dat het ijs nu ook voor arren volkomen vertrouwbaar is, is thans geheel begrijpelijk. De rijders met arren doen evenwel goed, ter wille van de sportieve broederlijke verhouding met de schaatsenrijders, om de ijsbaan van de schaatsenrijders zooveel mogelijk te mijden. Met grooten' ijver is de IJsclub nog steeds werkzaam om de baan op het Noord-Hol- iandsch Kanaal in orde te maken. Deze be- iooft inderdaad mooi te worden. De verbinding met Bergen is thans be langrijk verbeterd. De bruggeman bij het Sluisje, die daar uit eigen initiatief staat, neeit zijn brug weggenomen en liet zanderi ge gedeelte des nacms onder waier gezet, zoodat men er nu gemakkelijk onder door kan glijden. Heit is te hopen, dat deze sympathieke bruggeman door de rijders met vergeten zal worden. De Berger IJsclub heeft thans haar werk zaamheden op de verbindingsvaart ook aan gevangen. DE TWEE STEDENTOCHT. Het bestuur van de Alkmaarsche IJsclub heeft wederom een succes te boeken. Noopte de geringe inschrijving tot Vrijdagavond het bestuur om den Twee Stedentocht te doen zijn een clubtocht zonder inleggeld, maar ook zonder herinneringsmedaille, toch is de tocht van gister door de groote deelname nog een twee stedentocht met inleggeld en henn- neringsmedaille geworden. Gistermorgen om half 10 kwamen bij de Friesche brug alhihei 'n 40 tal leden van den Ijsbond Hollandsch Noorderkwartier bijeen. In t café van den heer Schermerhorn werden allen door den districtsvoorzitter, den heer Jl. Stikkel toegesproken en ongeveer 10 uur trok ken allen langs de Zuidervaart, over Driehui zen, de Rijp en Oostgraftdijk naar Purmer- end. Hoopte men ditmaal den tocht met den wind mee te kunnen aanvangen, ook thans moest men, waar de wind zuidoost geworden was, met tegenwind beginnen. Rijker geworden door de ervaringen met den 15-dorpentocht opgedaan, zorgde het be stuur, dat ook thans enkelen van de bestuurs leden achter reden. Men bleef hierdoor een beter geheel vormen De districtsvoorzitter en eenige andere be stuursleden waren inmidaelg per auto voor uit gegaan, om voor de controleposten te zor gen en in Purmerend de lokaalhouders van net aantal deelnemers voor de erwtensoep op de hoogte te brengen. Er werd allergezelligst gereden. Het Ka naal, dat van West-Graftdijk tot Spijkerboor minder goed was, was van daar tot Purmer end goed. Te half een kwam men te Purmerend aan en na het afbinden begaf men zich in vroo lijke stemming naar het lokaal van Grietje de Wolf aan de Veemarkt, voor de erwten soep. Allen stonden hier paf van 't prompte Er was van alles te krijgen, doch allen ge bruikten de erwtensoep. Deze was dan ook heerlijk. Gezeten aan de lange keurig versierde ta fel (voor een diner van 5 had het niet be ier kunnen zijn), bleef men wat langer zit ten. Men sloeg aan het speechen en onder al- geheele instemming deea de heer Preijer, uit Purmerend, het verzoek om den tocht alsnog als den officieelen twee stedentocht te erken nen. De deelnemers hadden aan de gestelde ei- schen voldaan en zouden er zeker voor het verdere deel van den tocht ook nog gaarne aan willen voldoen, ook betaalden zij gaarne hun inleggeld. Het bestuur meende voor deze aandrang te moeten bezwijken en alle deelnemers zullen dus de herinneringsmedaille ontvangen. Om twee uur ging het langs de Ringvaart van den Beemster over Oosthuizen, Beets, Oudendijk, Avenhorn, Ursem, Rustenburg, Oterieek en Oudorp, naar Alkmaar. Van Purmerend naar Oosthuizen was de baan heel mooi. Om vijf uur arriveerden de deelne mers te Alkmaar en allen begaven zich we derom naar het café „Noord-Holland", al waar over de buitengewone gezelligheid van den dag (men was één club blijven vormen) gespeecht werd van je weiste. Allereerst iieette de heer Stikkel den deelnemers weder om welkom in Alkmaar, hulde brengende aan de leiders. Ook de heeren Jb. Lind Az alhier, en Conijnenburg. uit Warmenhuizen, voerden het woord. De heer J. Cock' wees er op, dat men dezen tocht zonder het officiëele nummer had ge maakt. De democratische bondskaart had evenwel de borst van allen versierd. Spr. hoopte, dat men eenmaal zoover zou zijn. dat geen schaatsenrijder zonder bondskaart reed. Spr. wees er op, dat tegenwoordig alles door de regeering gedistribueerd werd en vergeleek hei ijs bij regeeringsijs, maar zoo eindigde spr.: De wintervorst regeert zeer wijs En schenkt zijn volk regeeringsijs En zijn gevleugelde onderdanen Die zwieren lustig langs de banen. Wederom werd het verzoek gedaan om spoe dig weer iets als de 15-dorpentocht te organi- seeren. Het bestuur zegde ernstige overweging toe, doch heeft het voorloopig nog te druk. Voor Dinsdag en Woensdag staan de gepubliceer de wedstrijden op het Noord-Hollandsch ka naal op het programma en dan heeft het nog iets heel bijzonders in overweging. Onder de deelnemers van gister waren er slechts twee die den 15-dorpentocht mede- maakten. Wel weten wij, dat er gister van de 15-dorpentochters meer waren medegegaan indien de Twee Stedentocht hetzelide karaLer had gehouden als de 15-dorpentocht, nu wa ren de meesten er individueel op uitgel Velen ontmoetten elkander op Marken. Op de Gouwzee was het enorm dTui. Van den sleemolen, die de inzittenden door de mid delpuntvliedende kracht vliegensvlug o er liet ijs voortbeweegt, werd desondanks vee ge- gebruik gemaakt en hij trok veel belangstel ling. Duizenden begaven zich naar eri van Aar ken. Het k'eine eil v.! was een mierenhoop met menschen. Niets was er te krijgen. De ge lukkigen die wat medegenomen hadden kon den in de verwarmde kerk die open stond, hun boterham nuttigen, toi deze gesloten werd, omdat eenige Amsierdamsche kwajongens in den toren waren geklommen en de klok waren gaan luiden, wat een schrik onder de bevol king bracht, aangezien dit op dat uur alleen hij brand gebruikelijk is. De winter van 1917 zal ook wat het ijsleven betreft in de herinnering voortleven. De ver binding naar Marken was op allerlei wijze mogelijk. Daar ging een zware motorfiets met zijspanwagen, hier reden een paar in een vic toria, ginder ging men per arreslede. Ook per toogen met visscherlui op schaatsen er achter werden personen vervoerd. De sneltreinverbin ding was per zeilschuit. Op deze wijze be reikte men Marken in 10 minuten. Dat het op de Gouwzee een vroolijke boel was, laat zich begrijpen, als men verneemt dat een troep straatmuzikanten voor een groote ijstent hun muziek stonden te maken. Woensdag zal ook op dit deel n.l. te Monni kendam onder leiding van heer v. d. Horst uit Amsterdam de beroemde Marker bruiloft worden gegeven. Komt men te Monnikendam op het ijs, dan is men verbaasd voor een hekwerk te staan, waardoor het slechts mogelijk is door een controle op de zee te komen en hoewel men van een verpachting der Zuiderzee niets hoorde, toch offert men zonder protest zijn dubbeltje om vrij van baanvegers en posten te zijn, al passeert men er op den tocht naar Marken geen enkele. Zeker geeft een tocht per schaats naar Marken veel bezienswaardigs. Voor bruggetjes waar men gemakkelijk onder door kan rijden, maar die nu terwille van den bruggeman overgeloopen moeten worden, stopt men desondanks in vroolijke stemming. Het ijs zorgt voor een goed humeur, ook na een val, waarover men anders heel wat zou klagen. Te Ilpendam werd een concours-hip- pique voor arren gehouden, te Purmerend kon men op den terugtocht een oogenblik een gecostumeerd ijsfeest gadeslaan en te Scher merhorn kon men de hardrijderij voor arren, waaraan 17 stuks deelnamen, waarnemen. De melkboeren maakten gister van hier den tocht heen en terug geheel per schaats, Zon dag ventten zij niet, zij doen dit nu door de mobilisatie eenmaal per dag en hadden voor Zondag, Zaterdagavond nog gevent, deson danks bevonden zij zich reeds gistermorgen om half negen op gevleugelde beenen. De heer J. Greeuw schrijft ons over hun tocht het volgende: Het zal uwe redactie wellicht bekend zijn dat op het gebied van keuring der levensmid delen ook hier nog heel wat te wenschen over is, voornamelijk ook op het gebied van melk- keuring, want waar de veehouders onder strenge controle staan, kunnen de melkslijters maar raak knoeien, wat tot erge schade is van publiek en ook van ons zelve, want de goede moet nu door den kwade lijden. Waar nu nog onlangs bij een melks;- te dezer stede een kikker in een der mei1 usaen is gevonden, begrijpt uwe redactie zelf wel dat wij deze smerige praktijken wilten uit roeien en juist scherpe controle willen Daarom had onze vereeniging allang het plan opgew.t om een onderzoek in ndere plaatsen in te stellen, en met dit mooi' win terweer besloten we zulks op de schaatsen te doen, en wel in de volgende plaatsenScher merhorn, Purmereti F dam, Monnikendam en Marken, van elk dezer plaatsen zouden ze een monster meenemen en di' doen onderzoe ken door den heer Wanna alhier. Gisterenochtend nu heeft de tocht plaats gehad, de heer Kok, groenteboer, die meeging ter opluistering in oud Hollandsch costuum, voorop en twintig melkboeren er achter, 't Was kostelijk. Om 12 uur bereikten wij het eiland1 Marken, en na ons daar wat te heb ben verfrischt, gingen we vol moed terug langs het Noordhollandsch kanaal, alwaar op de Zaadmarkt gekomen, de voorzitter met een geestdriftige en geestige toespraak den stoet ontbond. Wij wekken andere vakgroepen op om ook zulke tochten op touw te zetten, ze zijn heer lijk en leerrijk, kosten weinig en brengen het bloed weer eens aan het stroomen. Het rapport van het melkonderzoek zal uwe redactie met eenige dagen wel willen publiceeren. ALKMAARSCHE IJSCLUB. De Alkmaarsche IJsclub zal, behalve het schoonrijden voor dames om het kampioen schap van Alkmaar, morgen bovendien een wedstrijd in het schoonrijden voor paren houden. Deze wedstrijden vinden plaats op een der banen van het Groot Noord-Hollandsch Ka naal. Wanneer het motgen zulk prachtig winterweer is als heden, zullen die wedstrij den zeker vele belangstellenden trekken. REDDING. Hedenmiddag gleed een 8- a 9-jarig doch tertje van den heer J. L. Sostman, uit de He- tcelsrraat, op het ijs uit en geraakte daardoor voor de Nieuwstraat in een bijt. Het ongeval werd gelukkig opgemerkt or den heer Bakkum, van 't Verdu n jord en den stadsomroeper, die het egen mochten smaken de kleine aid r op het droge te orengen. HOUDT AAN. erker ziet nog >rst tegemoet. De DE STRENGE Onze weerkundi gen lange toekom,'.: storing, zegt hij, die de bewolkte tucht, de sneeuw en oe tij»-, -ke stijging der .emperatuur bracht, ligt nu \cilig ten Zui den van ons land en het hoog heeft zich weer geheel hersteld. Het einde van liet Oos- te-windweer zien wij nog niet, het einde van de strenge vorst evenmin. In enkele deelen van ons land zal zelfs de kou nog erger worden, vooral wanneer de wind iets toe neemt, wat niet onwaarschijnlijk is. 't Weer is overigens goed, afwisselend zonnige en bewolkte lucht met klein sneeuw- kansje. EEN SLECHTE DAG. De bakkers hebben heden in het geheele land een slechten dag gehad. Immers bij al hun klanten kregen ze de bons! GECOSTUMEERD IJSFEEST. Aanstaanden Zaterdagmiddag zal, indien er dan nog ijs is, op de banen van de Quint een gecostumeerd ijsfeest worden gehouden, ringsteken voor leden, kinderen en huisge- nooten van leden. Des avonds 8 uur zullen de prijzen wor den uitgereikt. Is zoo'n prijsuitreiking an ders ai een aardig moment, dezen keer zal zij een bijzondere aantrekkelijkheid hebben, daar in de tent een strijkje zich zal laten hooren. Op de banen zal dien avond gere den worden met lampions, iedere rijder kan er een bekomen aan de ijstent. Waar de en- trée verlaagd is (niet-leden 25 cent) zal men stellig p een druk bezoek van jong en oud mogen rekenen. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 29 Januari tot 3 Februari zijn in het badhuis van het Witte Kruis ge nomen: 99 kuipbaden, 127 regenbaden le klasse, 267 baden 2e klasse, te zamen 493 baden. Bij proefneming is Vrijdags het badhuis tot 7uur geoj>en<' BUITENLAND. KORTE BERICHTEN. Voor de uitgeweken Roemeensche Kin deren gaat de Russische regeering scholen openen. In Berlijn voert men eenheidshroo< n 1900 en 1000 gram zwaar, in, alle broodjes vervallen. Ook mogen slecl gemeentewege vastgestelde taart t. soorten worden verkocht. De Duitsche hulpkruisers en verschil lende groote Oceaanstoomers, die in Ameri- kaansche havens opgelegd waren, zijn in be slag genomen. Het denkbeeld om Amerikaanse he sche pen door het Duitsche blokkadegebied te con- voyeeren heeft de regeering in beraad geno men. Aan de bemanning van het getorpil- leerde Amerikaansche schip „Housatnic" scldj.it gelegenheid te zijn gegeven om zich te redden, het schip werd tijdig door den Duitschen onderzeeër gewe buwd. Amerika heeft aa chland den eisch gesteld tot own invrijheidsstel- ling van de Amerika ,ie door het kaper schip in den Atlain Oceaan gevangen zijn genomen, mei r. Keizer Wilib ,f met groot gevolg een bezoek gebiacii 'oning Ferdinand van Bulgarije, die ongarije een kuur doormaakt. STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 Februari. No, 18537 5000. Ns. 5649 6860, 7005, 10501, 15507 en 20010 1000. Ns. 4866, 5484, 10483, 11566 en 17089 400. Ns. 2677, 8104. 11801, 12526, 13836, 14530 en 19474 200. Ns. 4, 278, 1965, 4357, 5259, 10224, 10880. 11449, 12901, 12212, 16202 en 20748 100 INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redactie. Vergun mij, naar aanleiding van het inge zonden stuk van den directeur der K. E. M. een weinig plaatsruimte in uw blad. Ia dat stuk wordt betoogd, dat ia korte stonden veel enormiteiten zijn gebezigd door den voorzitter van de vereeniging „Bergen's Belang". Ik begin te zeggen, dat een courant nood gedwongen altijd een kort verslag moet ge ven De vereeniging „Bergen's Belang" is ook niet alleen op de wereld. Maar hierdoor komen enkele dingen wel eens niet tot haar recht. Zoo ook een zin aan het adres van den burgemeester, die niet zoo gebezigd was. in deze gehouden vergadering heeft men naar voren willen brengen, dat bet electrisch bedrijf der gemeente F-> >en en het bedrijf te ljmuiden twee lichamen zijn, die financieel en moreel absoluut gescheiden staan, en ook dat er geen saamhoorigheid besiaat. Geen oogenblik is betoogd, dat de verhoo- gin^ uer itoicüpnjzcu uoor de uuurte geen contractrecht was. Waar in de vergadering van middenstan ders te Alkmaar op 6 December j.i. evenwel een hoofdingenieur der K. E. M. betoogde, dat er voor electriciteit niet bezuinigd be- noefde te worden, aangezien de K. E. M. Limburgsche kolen stookte en haar machines zoo had ingericht, dat deze zelfs gruis kon den stoken, daar kwam het mij voor, mede met het oog op uw voorraad, da^de kolen voor uw bedrijf niet zoo hoog m prijs zul len zijn. Wij hebben betoogd, dat wij aan onzen chef-monteur een goeden wachter hadden tus- schen net Gemeentebedrijf en de K. E M., zoomede tusschen het Gemeentebedrijf en haar afnemers, bouw-exploitanten, enz. Wij zijn ook overtuigd, dat het een goed recht der K. E. M. was om een voorstel aan de verschillende gemeenten te doen, een con tract te maken voor het ijken van stroomop- nemers. Dat dit voorstel, zijnde 1 per M., zeer hoog was, is mijn recht om dit te bewe ren, te meer nog daar in dat voorstel stond, dat het later wel 0.50 per M. zou worden. Wanneer? Contract is contract. Ik heb ook even beweerd, dat de vorm van dat voorstel niet eenvoudig was. In eerste instantie dacht men een voor- deelig contract te hebben, doch dit was het niet, want bij een goed bedrijf met een be kwaam chef-monteur kunnen die meters in de gemeente zelf gecontroleerd worden. Dat er best 1 van die meterhuur af kan, ben ik volkomen met u eens, want die meters kosten niet, zooals u zegt, 14, maar slechts 11. Dat de gemeente de arbeiders hiervoor 2.40 per jaar huur laat betalen, is geen ruim standpunt. Te waardeeren valt, dat de gemeente Ber gen niet op dat voorstel is ingegaan. Dat de gemeente Bergen het pompstation voordeel ig zou kunnen bedienen, houd ik ook nog vast. De maximale dagstand is niet alleen het evenwichtstelsel voor de K. E. M., maar ook voor de gemeente Bergen. Het ergste heb ik gevonden, dat een groo te maatschappij onze gemeente een voorstel doet met terugwerkende kracht, te weten het verbruik van stroom boven 70 pet. normaal verbruik over het afgeloopen jaar, zonder waarschuwing vóór dien tijd, verdubbelen prijs en de winst te deelen. Dit had met kolenbesparing en bestaande jntracten niets te maken. Dat de K. E. M. kort voor de overdracht aan de Provincie zooveel mogelijk contrac ten heeft trachten af te sluiten, om deze om te zetten in kapitaal, dat is ook haar goed recht, maar dat dit de overname voordeelig gemaakt heeft, dat behoef ik niet meer dui delijk te maken. Dat men vertrouwen in die overname ge steld heeft, is wel een bewijs, dat de aandee- len van ver beneden pari opliepen tot eenige percenten boven pari. Was dat voor de ar men? Maar wat baat ons dat alles? Onze chef monteur gaat heen. Ik zal ook niet meer op de zaak terugkomen, daar ik mijn tijd wel anders kan besteden. Voor mij geeft het schrijven van ingezoiK. stukken geen voor- C. BOGTMAN Az. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 2 Febr. Alida Margaretha, d. van Petrus Pannekeet en Trijntje Buur. 4 Febr. Johanna Petronella, d. van Corne lls Frederikus Winder en Grietje Stam. OVERLEDEN: 3 Febr. Maria Johanna Kom, gehuwd met Hendrik Wolzak, 67 jaar. 4 Febr. Mina de Wit, gehuwd met Corne lia Adrianus Verhagen, 67 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 5 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 6 Februari. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 765.0 te Stockholm. De laagste stand van den barometer 758.T te Haparanda. VERWACHTING. Zwakke tot matige oostelijke wind, nevelig tot licht of halfbewolkt, weinig of geen sneeuw, strenge vorst. HET WITTE HUIS.

Alkmaarsche Courant | 1917 | | pagina 3